BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)

Ići dole 
+64
Mitar
bsbane19
goldy4
Raiden
Jegulja
Slovenac1
pepsiman
Evronije
Nole
Drasko
geogsi
bozo68
zivorad zivoradovic
Guverner
zg28
odisej
Mc.Intosh
City
Sare
ratko3
Atomski mrav
coach80
Moschino
vranje
fantom
buki1234
kvantas
Kobe Bryant
Emerald
MVP
pogled
Pijacar
Pendula011
Taliban
uckiman
AlNik
komsinica
Posmatrač
Actarus
Alec
Matthew Greenburgh
sinla
Air
zappa
Tihi
Dragan
Grlja
neznalica
mirami
IN&ON
Rade
Broker-YU
cromodora
Milicko
genijeurazvoju
selena
Sneki
BojanNS
sexy jea
erichser
slalic
Milos86
wanessa
Admin
68 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 19 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 10:53

Meni se jedino ne svidja ovoliki br fiz lica koji ce polako ali siigurno preci uskoro 5% a krenuli su od ispod 1%... Aik nije nista poslovniji nego druge banke (prema meni najmanje od svih banaka) ali zna da mulja lepo i da fino organizuje radnike...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 11:51

E, pa braco, preteraste s AIK-om,
kako god da bude,
AIK ne moye, ALI STVARNO NE MOYE,
na duge staye da opstane samostalno !!
Basta!!
Ili ce da se spaja s nekim ili ce da ga kupe, al je trenutno skup (tu je Matt u pravu, ... videcemo kako su poslovali,)
Milose, budi siguran da sami ne mogu dugorocno da opstanu.. nesto ce morati da urade !! alien


.
Nazad na vrh Ići dole
AlNik
Don
Don



Broj poruka : 93
Points : 0
Datum upisa : 07.09.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 15:50

Sneki ::
E, pa braco, preteraste s AIK-om,
kako god da bude,
AIK ne moye, ALI STVARNO NE MOYE,
na duge staye da opstane samostalno !!
Basta!!
Ili ce da se spaja s nekim ili ce da ga kupe, al je trenutno skup (tu je Matt u pravu, ... videcemo kako su poslovali,)
Milose, budi siguran da sami ne mogu dugorocno da opstanu.. nesto ce morati da urade !! alien


.

Ako uzmemo Mattovu namernu obmanu ljudi ovde, i prihvatimo sve sto je rekao, ispasce precenjena. Moje misljenje je da nije, a ilustrovacu samo obaranjem njegovih teza:

Matt ::

Profit od EUR 35.7 miliona ako se kapitalizuje sa 20.0x (poljski PKO BP trguje na 19x 2007 profit), market cap banke je (u najboljem sluchaju) EUR 714.9 miliona.

Market Cap koji gosn Matt navodi gore je zza oko 300 milki EUR manji od trenutnog market capa. Dakle, ispade precenjeno. Medjutim, njegova logika ima vise velikih problema. Pre svega, on iz dupeta izvlaci p/e ratio banke koja mu padne na pamet i to pomnozi i svi srecni.

Evo, prosle godine AIKB imao P/E 50, a ne 19.. Sta cemo sad?

I evo, da izvucem i ja P/E iz dupeta kao doticni gospodin, pa da kazem - ove godine ce im P/E biti 34 (izmedju 50 i 19 negde), i kazem profit ce biti 40 milki EUR -> 1360 milki EUR -> skok od oko 35 % - dakle ode AIK do kraja godine na cenu od oko 14,000 RSD..

Eto, izvuceno iz dupeta, kao i njegova analiza - garbage in - garbage out..


Ajde da istu njegovu logiku primenimo na banku na koju on dozivljava orgazme - AGBN. Na stranu sto je prosle godine njen P/E bio 86. To mu nije nerealno, ali mu je nerealno AIKB-nih 50.

I ajde sada da pomnozimo k'o ljudi.. Profit AGBN po meni ove godine ce da bude 270 miliona dinara. Pomnozimo to sa 19 koje je Matt izvukao iz dupeta i doci cemo do 5,130,000,000.. Posto je trenutna kapitalizacija AGBN 23 milijarde dinara, znaci da ce joj, po Mattovom izvlacenju iz dupeta, cena pasti na manje od cetvrtine onoga sto je sada. Dakle, po Mattu, AGBN trenutno vredi 8000 dinara.

Bravo majstore!

Aman, gluposti ..
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 16:06

AlNik ::
Bravo majstore!

Glup si koliko si i primitivan.

Ne smaraj nas tvojim lame objashnjenjima... Taman si da moderishesh Fiasconomy.

Chibe...

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
AlNik
Don
Don



Broj poruka : 93
Points : 0
Datum upisa : 07.09.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 16:10

Matthew Greenburgh ::
AlNik ::
Bravo majstore!

Glup si koliko si i primitivan.

Ne smaraj nas tvojim lame objashnjenjima... Taman si da moderishesh Fiasconomy.

Chibe...

UUu, poceo da vredja finansijski megagenije. Prijatelju, jednostavno ti ne dam da farbas ljude svojim neinteligentnim pokusajima.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 16:11

AlNik ::
UUu, poceo da vredja finansijski megagenije. Prijatelju, jednostavno ti ne dam da farbas ljude svojim neinteligentnim pokusajima.

Smarash

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
AlNik
Don
Don



Broj poruka : 93
Points : 0
Datum upisa : 07.09.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 16:13

Matthew Greenburgh ::
AlNik ::
UUu, poceo da vredja finansijski megagenije. Prijatelju, jednostavno ti ne dam da farbas ljude svojim neinteligentnim pokusajima.

Smarash

Idi igraj sa svojim P/E 19 i ulazi u banku kojoj kao trenutni P/E na belexu pise 183 (AGBN) :)))) To ti je realno i potcenjeno?? Gde si ti bio investicioni bankar? U Kongou?
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 342
Points : 745
Datum upisa : 19.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 16:19

E chatujte dole, ne spamujte temu, i ne terajte ljude sa foruma... hvala
Nazad na vrh Ići dole
https://www.aikb.net
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 16:27

Evo da ovaj ubacheni element razume odakle P/E od 20x (a i to je previshe) dolazi:

http://www.cdmpekao.com.pl/cdmhome/getdoc?name=/analiza_spolek/bhw_2007_05_09.pdf

http://www.cdmpekao.com.pl/cdmhome/getdoc?name=/analiza_spolek/pkobp_2007_05_03.pdf

"Vadjenje iz dupeta" je tehnika koja je pretpostavljam neshto bliza njemu a i "expertima" sa Fiasconomy-ja.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 16:28

Admin ::
E chatujte dole, ne spamujte temu, i ne terajte ljude sa foruma... hvala

Ja ne nameravam da ulazim u debate sa ovim likom jer je nevaspitan, a i prilichno je velika neznalica.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 16:34

Dobro, Matt, pametno, ali
reci nam gde gresi u analizi i zasto ???


:flower1:
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 16:36

Sneki ::
Dobro, Matt, pametno, ali
reci nam gde gresi u analizi i zasto ???


:flower1:

Gleda situaciju statichki, a ne dinamichki. ;)

Ne razume, niti moze da razume.

Vreme i dogadjaji ce ga demantovati...

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
AlNik
Don
Don



Broj poruka : 93
Points : 0
Datum upisa : 07.09.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 16:38

Sneki ::
Dobro, Matt, pametno, ali
reci nam gde gresi u analizi i zasto ???


:flower1:

Sta god da kaze, pricace protiv sebe, jer sam jednostavno uzeo njegovu analizu i primenio je na AGBN. Nema greske. Njegov problem je sto je nemoguce argumentovano odbraniti AGBN, a u isto vreme napasti AIKB. Zato ne radi uporedne analize.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 16:41

AINik@

Sacekaj, pusti da razmisli i odgovori ti... :heart:
Nazad na vrh Ići dole
AlNik
Don
Don



Broj poruka : 93
Points : 0
Datum upisa : 07.09.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 16:42

Matthew Greenburgh ::
Sneki ::
Dobro, Matt, pametno, ali
reci nam gde gresi u analizi i zasto ???


:flower1:

Gleda situaciju statichki, a ne dinamichki. ;)

Ne razume, niti moze da razume.

Vreme i dogadjaji ce ga demantovati...

Apsolutno nije problem.. Iskoristi P/E da dodjes do market capa AGBNa i prikazi ga ovde. Ako ne iskoristis P/E od 100, ne znam kako ces dodji do 33,000 dinara po akciji koliko sada "vredi", a kamoli preko toga.

Jedini tvoj problem je sto normalne banke u svetu i na zapadu imaju nizi P/E od drugih industrija, negde od 7-15 se krece. Banke u emerging markets kakvo je nase mogu da imaju lude P/E, pa ga imaju i AIK i AGBN. Problem je sto ti pokusavas da oboris AIKB logikom koju ne primenjujes i na svoju miljenicu AGBN (za koju mozda i radis kao domar sa visom posllovnom). Ja jednostavno skrecem paznju na tu nepamet.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 16:45

AlNik ::
Sta god da kaze, pricace protiv sebe, jer sam jednostavno uzeo njegovu analizu i primenio je na AGBN. Nema greske. Njegov problem je sto je nemoguce argumentovano odbraniti AGBN, a u isto vreme napasti AIKB. Zato ne radi uporedne analize.

Ti druze ne razumesh fundamentalne stvari, to je tvoj problem.

AGBN i AIKB imaju dijametralno razlichitu equity prichu trenutno -- zato su i komplementarne toliko. Al' ne moze to tebi do mozga da dodjesh, jer si navikao sa onim balvanima sa Fiasconomy-ja da "debatujesh".

AIKB je kvazi banka chiji operativni pokazatelji mogu samo da degenerishu vremenom zbog modela koji imaju i.e. kamatne marze, poslovni rashodi.

AGBN je sa druge strane UNDERUTILISED FRANCHISE.

Jel ti sad malo jasnije ili da angazujemo nekog da ti slikovito prikaze?!

Kad budesh ukapirao, i kada se upristojish, onda cemo mozda prichamo kako se procenjuje vrednost jednog a kako drugog modela.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
AlNik
Don
Don



Broj poruka : 93
Points : 0
Datum upisa : 07.09.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 16:47

Matthew Greenburgh ::
Evo da ovaj ubacheni element razume odakle P/E od 20x (a i to je previshe) dolazi:

http://www.cdmpekao.com.pl/cdmhome/getdoc?name=/analiza_spolek/bhw_2007_05_09.pdf

http://www.cdmpekao.com.pl/cdmhome/getdoc?name=/analiza_spolek/pkobp_2007_05_03.pdf

"Vadjenje iz dupeta" je tehnika koja je pretpostavljam neshto bliza njemu a i "expertima" sa Fiasconomy-ja.

Slazem se ja, P/E 20 je super za normalne berze i normalne drzave. Problem je sto ti ne koristis taj P/E na AGBN, a kad bi ga iskoristio, dobio bi 8000-9000 po akciji. Najjace najvece banke imaju P/E oko 10-15. Ali, kao sto ranije rekoh - ovo je Srbija, ovde berza i trziste nisu normalni, pa ni p/e od 20 ne mozes da primenis...
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 16:47

AlNik ::
Ja jednostavno skrecem paznju na tu nepamet.

Nije to nepamet, nego ti nemash pojma, necesh da kazesh da nemash pojma nego se pravish ovde pametan, a ne kapirash da ispadash glup.

CEE banke nemaju "lude" multiple zato shto se "uzimaju iz dupeta". Nego zato shto je expected earnings relativno veci od nivoa u stabilnim finansijskim sistemima.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
AlNik
Don
Don



Broj poruka : 93
Points : 0
Datum upisa : 07.09.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 16:50

Matthew Greenburgh ::
AlNik ::
Ja jednostavno skrecem paznju na tu nepamet.

Nije to nepamet, nego ti nemash pojma, necesh da kazesh da nemash pojma nego se pravish ovde pametan, a ne kapirash da ispadash glup.

CEE banke nemaju "lude" multiple zato shto se "uzimaju iz dupeta". Nego zato shto je expected earnings relativno veci od nivoa u stabilnim finansijskim sistemima.

Upravo tako, prva pametna. Emerging markets su divna mesta za dobar menadzment banke, kakav je AIKB menadzment :). Bravo.

Ja te samo molim da mi dodjes do cene akcije AGBN preko P/E.. Ne moras da je zoves ni bankom, zovi je bioskopom, opet mi nije jasno gde ces da izvuces P/E od 100 i kusur da joj projektujes rast.
Nazad na vrh Ići dole
AlNik
Don
Don



Broj poruka : 93
Points : 0
Datum upisa : 07.09.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 16:52

Matthew Greenburgh ::
AlNik ::
Sta god da kaze, pricace protiv sebe, jer sam jednostavno uzeo njegovu analizu i primenio je na AGBN. Nema greske. Njegov problem je sto je nemoguce argumentovano odbraniti AGBN, a u isto vreme napasti AIKB. Zato ne radi uporedne analize.

Ti druze ne razumesh fundamentalne stvari, to je tvoj problem.

AGBN i AIKB imaju dijametralno razlichitu equity prichu trenutno -- zato su i komplementarne toliko. Al' ne moze to tebi do mozga da dodjesh, jer si navikao sa onim balvanima sa Fiasconomy-ja da "debatujesh".

AIKB je kvazi banka chiji operativni pokazatelji mogu samo da degenerishu vremenom zbog modela koji imaju i.e. kamatne marze, poslovni rashodi.

AGBN je sa druge strane UNDERUTILISED FRANCHISE.

Jel ti sad malo jasnije ili da angazujemo nekog da ti slikovito prikaze?!

Kad budesh ukapirao, i kada se upristojish, onda cemo mozda prichamo kako se procenjuje vrednost jednog a kako drugog modela.

Underutilised franchise? Samo se ceka sta da bude fully utilised? Neko ko ce da je pretvori u farmaceutsku kompaniju sa 3 blockbustera i bez troskova? :)) Samo to bi opravdalo ovoliku cenu ako se poredi sa P/E
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 16:55

AlNik ::
Upravo tako, prva pametna. Emerging markets su divna mesta za dobar menadzment banke, kakav je AIKB menadzment :). Bravo.

Ja te samo molim da mi dodjes do cene akcije AGBN preko P/E.. Ne moras da je zoves ni bankom, zovi je bioskopom, opet mi nije jasno gde ces da izvuces P/E od 100 i kusur da joj projektujes rast.

Pogledaj koliko ima SocGen productivity, pretpostavi da ce AGBN to imati u 2009/2010 i vidi koliko profita pravi takva operacija i stavi multipl od svega 10x na taj profit i vidi koliki je upside.

I posle kazi "Hvala chika Matt shto ste mi otvorili ochi"

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 16:56

AlNik ::
Underutilised franchise? Samo se ceka sta da bude fully utilised? Neko ko ce da je pretvori u farmaceutsku kompaniju sa 3 blockbustera i bez troskova? :)) Samo to bi opravdalo ovoliku cenu ako se poredi sa P/E

Necesh ti da razumesh... Ko ti je kriv... Idi dokupi AIK sa Laletom po 13k, poshto ce do kraja godine na 20k

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
AlNik
Don
Don



Broj poruka : 93
Points : 0
Datum upisa : 07.09.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 17:02

Matthew Greenburgh ::
AlNik ::
Underutilised franchise? Samo se ceka sta da bude fully utilised? Neko ko ce da je pretvori u farmaceutsku kompaniju sa 3 blockbustera i bez troskova? :)) Samo to bi opravdalo ovoliku cenu ako se poredi sa P/E

Necesh ti da razumesh... Ko ti je kriv... Idi dokupi AIK sa Laletom po 13k, poshto ce do kraja godine na 20k

AIK ce sredinom decembra da bude izmedju 13 i 14k.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 17:03

AlNik ::
Matthew Greenburgh ::
AlNik ::
Underutilised franchise? Samo se ceka sta da bude fully utilised? Neko ko ce da je pretvori u farmaceutsku kompaniju sa 3 blockbustera i bez troskova? :)) Samo to bi opravdalo ovoliku cenu ako se poredi sa P/E

Necesh ti da razumesh... Ko ti je kriv... Idi dokupi AIK sa Laletom po 13k, poshto ce do kraja godine na 20k

AIK ce sredinom decembra da bude izmedju 13 i 14k.

Odlichno, sutra odma' da se pojachash da ispratish taj rast i da uzmesh dobar profit

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
AlNik
Don
Don



Broj poruka : 93
Points : 0
Datum upisa : 07.09.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 17:05

Matthew Greenburgh ::
AlNik ::
Matthew Greenburgh ::
AlNik ::
Underutilised franchise? Samo se ceka sta da bude fully utilised? Neko ko ce da je pretvori u farmaceutsku kompaniju sa 3 blockbustera i bez troskova? :)) Samo to bi opravdalo ovoliku cenu ako se poredi sa P/E

Necesh ti da razumesh... Ko ti je kriv... Idi dokupi AIK sa Laletom po 13k, poshto ce do kraja godine na 20k

AIK ce sredinom decembra da bude izmedju 13 i 14k.

Odlichno, sutra odma' da se pojachash da ispratish taj rast i da uzmesh dobar profit

Prosek ulaza mi je takav da bi mi pojacavanje umanjilo profit. Postoje bolji kandidati za brzi rast u ovom trenutku.

Ali znam da bih iskoristio sell short i buy to cover naloge na AGBNu u ovom trenutku, da to imamo na nasoj berzi.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 17:09

AlNik ::
Prosek ulaza mi je takav da bi mi pojacavanje umanjilo profit. Postoje bolji kandidati za brzi rast u ovom trenutku.

Ali znam da bih iskoristio sell short i buy to cover naloge na AGBNu u ovom trenutku, da to imamo na nasoj berzi.

OK, aj' sad idi

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 17:11

Matt,
nemoj da ga teras.. ima ista prava! cat
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 17:13

Sneki ::
Matt,
nemoj da ga teras.. ima ista prava! cat

Nervira me ta kolichina neznanja... :x :x ;) ;)

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
AlNik
Don
Don



Broj poruka : 93
Points : 0
Datum upisa : 07.09.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 17:22

Matthew Greenburgh ::
Sneki ::
Matt,
nemoj da ga teras.. ima ista prava! cat

Nervira me ta kolichina neznanja... :x :x ;) ;)

Kog neznanja covece? Em sam uzeo tvoju analizu i sahranio je, em sam te uhvatio kako falsiras engleski. Idi igraj.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 17:27

AlNik ::
Matthew Greenburgh ::
Sneki ::
Matt,
nemoj da ga teras.. ima ista prava! cat

Nervira me ta kolichina neznanja... :x :x ;) ;)

Kog neznanja covece? Em sam uzeo tvoju analizu i sahranio je, em sam te uhvatio kako falsiras engleski. Idi igraj.

Sirovino, da mi persirash od sada

Zashto volish da ispadash glup, objasni nam taj fetish molim te??

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 17:45

AlNik ::
Ja u plusu i to zestokom na berzi. A ti koliko ja vidim vec mesec dana drzis pare u gubitasu koji ide dole opasno. Aj pa uzivaj.

Samo napred... Idi me nadji medju akcionarima...

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
selena
Still learning
Still learning



Broj poruka : 52
Points : -4
Datum upisa : 22.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 18:22

Oprez, ako se nastave ovakva prepucavanja i uvrede presisacete Economy forum, u negativnom smislu naravno.

Nervoza je prisutna zbog loseg stanja na berzi ali treba sacuvati zivce.

Toliko negativnih komentara na ovoj temi od strane Matt-a imaju upravo za cilj da isprovociraju tako nesto (moje misljenje).
Nazad na vrh Ići dole
AlNik
Don
Don



Broj poruka : 93
Points : 0
Datum upisa : 07.09.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 18:27

selena ::
Oprez, ako se nastave ovakva prepucavanja i uvrede presisacete Economy forum, u negativnom smislu naravno.

Nervoza je prisutna zbog loseg stanja na berzi ali treba sacuvati zivce.

Toliko negativnih komentara na ovoj temi od strane Matt-a imaju upravo za cilj da isprovociraju tako nesto (moje misljenje).

Nemam ja problem ako neko pljuje sa osnovom, ali ova poslednja analiza mu je smejurija i svaki put ubacuje zajedljive prideve i komentare, kao da ima vise emocija da dokaze da je nesto lose nego sto je realan.

Sa druge strane, sa toliko energije brani trulog konja AGBN da covek mora da se zapita ko je tu lud.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 20:52

Omega
Član
Registrovan: 2007-04-11
Poruke: 362 Re: AIK Banka - AIKBAlNik upisano:
Dakle, AGBN po Mattu samom vredi 8000 dinara.

Dovoljno o ovom samoproklamovanom investicionom bankaru..

Meni je totalno apsurdno da na forumu otvorenom u čast AIK banke dozvoljavaju da se Matt i dalje iživljava nad toliko im voljenom AIKB?!

Ja sam prestala da ga čitam još dok je bio ovde, a veoma me čudi što tamo i dalje gutaju sve njegove nebuloze.


Poslednji izmenio dana Pet 7 Sep - 20:56, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 10 Icon_minitimePet 7 Sep - 20:55

Sneki ::
Omega
Član
Registrovan: 2007-04-11
Poruke: 362 Re: AIK Banka - AIKBAlNik upisano:
Dakle, AGBN po Mattu samom vredi 8000 dinara.

Dovoljno o ovom samoproklamovanom investicionom bankaru..

Meni je totalno apsurdno da na forumu otvorenom u čast AIK banke dozvoljavaju da se Matt i dalje iživljava nad toliko im voljenom AIKB?!

Ja sam prestala da ga čitam još dok je bio ovde, a veoma me čudi što tamo i dalje gutaju sve njegove nebuloze.

Na forumu

C,c,c,c... Koji bolesnici ;) ;) ;)

No, nije vazno. Lazu same sebe... ;) Josh malo pa ce se videti ko je u pravu. ;)

Nego ja nocas celu noc radim, i sutra, a bogami i prekosutra... :lol: :lol: :lol:

:flower1:

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
 
AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)
Nazad na vrh 
Strana 10 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 19 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: