BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Fond za razvoj - cudno poslovanje

Ići dole 
AutorPoruka
Bob021
Just looking
Just looking



Broj poruka : 1
Points : 5
Datum upisa : 15.05.2017

Fond za razvoj - cudno poslovanje Empty
PočaljiNaslov: Fond za razvoj - cudno poslovanje   Fond za razvoj - cudno poslovanje Icon_minitime5/17/2017, 14:27

Zdravo, prijatelj je hteo da konkurise za kredit u fondu za razvoj, medjutim zajedno sa njim sam se raspitivao oko nacina njihovog poslovanja, i tu sam se blago receno zacudio. Pokusacu da pojasnim i zelim da cujem vase misljenje.

Dakle, ako lice trazi kredit od Fonda za razvoj u svrhu pravljenja masina (npr. susare za voce), fond daje namenske kredite, sto znaci dase novac uplacuje direktno na racun firme koja pravi te susare, e tu dolazi do cudne situacije. U fondu kazu da ne proveravaju da li je u krivicnom postupku, tj. ne vrse nikakve provere, preduzece (vlasnik preduzeca) koje lice koje trazi kredit odabere, tj. firmu kojoj se pare pustaju dikrektno na racun. Takodje, odabrano preduzece gubi svaku vezu sa fondom od trenutka kada primi novac. Sto znaci da ako uzmes kredit, stavis kucu pod hipoteku, fond pusti pare nekom preduzecu, oni ti ne urade nista i pojeo vuk magarca.

Postoji takodje prica je tako covek iz Paracina varao ljude. Preduzetnici uzimali kredite, fond mu je pustao pare za izrade masine za pelet, on kada je nakupio preko 500.000 evra jednostavno je nestao, a nikome nije isporucio nista. E sad, covek ne moze njega da tuzi zato sto je u bekstvu, tj. moze ali nece dobiti pare, a ja mislim da je ugovor stetan sam po sebi, tj. da je nistavan, jer po zakonu o obligacionim odnosima, sve strane, u ovom slucaju tri, moraju biti ravnopravne, a ovde to nije slucaj. Takodje, kako neko na koga su se zalili korisnici kredita Fondu za razvoj, kada dodje neko novi i predlozi njega da mu radi masine, oni mu po deseti put puste pare na racun, uprkos saznanju da posluje lose i zalbama klijenata koji su prethodno neuspesno poslovali sa njim. Moje misljenje je da ti ljudi trebaju tuziti fond, a ne tog vlasnika preduzeca. Sta vi mislite?
Nazad na vrh Ići dole
 
Fond za razvoj - cudno poslovanje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Simpo a.d. Vranje - SMPO
» LUXOL AD ZRENJANIN - LUXL
» Razvoj sveta i prirodni resursi
» AIK investicioni fond

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: INVESTICIONI FONDOVI-
Skoči na: