BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 6. DEO

Ići dole 
+100
piol
muitobom
MilanR
Anam
Cucla
mili61
LUMTDZOS
Zwiebel
Kobe Bryant
Vladulns
Dragan
Jumbo
Urosk
Voiceoflaw
Pripravnik
Dejansss
pakodazna
hey-ho
Mc.Intosh
Roman Abramovich
Zile
Drag65
Centrum
zveki
Bookmaker
C R A Z Y
Miros Lav
Nenadnenad67
Kupi akcije
Friz
Tenergy
Lolita
J_stojan
BoS
Matans
insajderxxx
Zeljko321
Dusan
gogloee
Smile
Maca
MORNAR
Teletrader
Gocili
Boranija
Bochek
mr Bean
Al Kapone
Maxx
Sneki
Dragan11
DelBoy
StariHrast
Folio
Karlo
Mendo
Nikola
Enron
Boza Belex
Sasuolo
Zmark
Slovenac1
Ilija
BuffetSon
Steve McQueen
Delboj
Retenzija
Ars Vivendi
Bond
philips1
Boby
Aleks
Cermet
Racunarko
Marioss
ILoveRoses
Jerry Springer
JelenaS
BojanNS
FatCat
Dmitar
Boki72
Baki. V
geogsi
Ivan2211
Firke77
Djavo
Taliano
Non-ProfitOrganization
Dragot
Sutra
Momir
Fast
Bojjan
Fmember
Drasko
Big Mile
Aritmeticar
Red max
Limited011
104 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
insajderxxx
Still learning
Still learning



Broj poruka : 51
Points : 255
Datum upisa : 27.05.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/1/2013, 23:10

Vladulns ::
NIS otvorio pumpu u Rumuniji
Naftna industrija Srbije (NIS) pustila je u Rumuniji u rad još jednu benzinsku stanicu, pod brendom "Gasprom".
http://www.b92.net/biz/vesti/region.php?yyyy=2013&mm=06&dd=28&nav_id=727341

NIS otvorio pumpu u Bugarskoj
Kako se navodi u saopštenju kompanije, tržište Bugarske jedno je od prioritetnih tržišta za razvoj maloprodajne mreže NIS-a u regionu.
http://www.b92.net/biz/vesti/tema.php?id=127&nav_id=728202
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/2/2013, 00:09

E, ako te nove pumpe u Bugarskoj i Rumuniji ne podignu cenu NIIS ništa neće...
explod 

Jel stvarno mislite da to može da ima uticaja na cenu akcija u ovoj godini?
A kapaciteti u Pančevačkoj rafineriji rade sa 40% kapaciteta

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
insajderxxx
Still learning
Still learning



Broj poruka : 51
Points : 255
Datum upisa : 27.05.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/2/2013, 00:45

Citat :
  Jel stvarno mislite da to može da ima uticaja na cenu akcija u ovoj godini?
A kapaciteti u Pančevačkoj rafineriji rade sa 40% kapaciteta
Na NIS gledam kao dugoročno ulaganje profit koji sam dosad ostvario je 40% u odnosu na uloženi novac, i na samom početku trgovanja sa akcijama NISA govorilo se da je gubitaš i da će se teško oporavita ali sam verovao da će uspeti i tako je bilo.Kratkoročna ulaganja izlasci ulasci na brzinu da bi se ostvario profit nikad nisam verovao.
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/2/2013, 00:50

Djavo ::
strane berze non stop skacu.

 Nisam u ovo siguran, jer pogledaj na primer ovo:

Citat :
Posmatrajući promene vrednosti indeksa tokom juna (nasuprot vrednostima sa kraja maja), svi vodeći svetski indeksi su imali negativno kretanje. Neki od uzroka negativne korekcije indeksa tokom juna meseca su: smanjene projektovane stope rasta razvijenih ekonomija i zemalja u razvoju, najave smanjenja podsticajnih monetarnih mera, problemi u bankarskom sektoru Kine i produžetak recesije većine evropskih zemalja. Vrednost BELEXsentimenta od 76,32 govori da su pesimistična očekivanja tržišnih učesnika o kretanjima na Beogradskoj berzi za sledeći mesec najizraženija još od marta 2009. godine. Sudeći po ovome, treba očekivati dalju negativnu korekciju tržišta. Neki od razloga za negativnu vrednost su odsustvo svežeg kapitala inostranih ulagača, letnji meseci koji su uobičajeno praćeni slabom likvidnošću, loši makroekonomski pokazatelji uz odsustvo fiskalne konsolidacije i prelivanje krize sa globalnih tržišta. Neizvesnosti dolaze i od izostanka strukturnih reformi privrede, nijedne 100% realizovane aukcije državnih hartija tokom juna i značajne oscilacije deviznog kursa.

http://www.belex.rs/trgovanje/sentiment

Setio sam se još jednog podatka iz onog razgovora sa direktorom Rafinerije u PA: Čovek kaže da su Rusi poprilično omašili prilikom projektovanja kapaciteta za benzin i dizel u smislu da su kapaciteti za dizel relativno mali i mogu da se prodaju, dok su kapaciteti za benzin preveliki i ceo taj veliki lager neprodatog goriva je ustvari samo benzin.

Lično mislim da Ruje prilikom projektovanja nisu uzeli u obzir procenat prelaska vozača na gas i da je to ono što im obara računicu. No, šta je tačno uzrok nije ni bitno, bitno je da su skladišta puna ali praktično samo benzina, ne i dizela.

Ako neko ima još neku informaciju o proizvodnji, a naročito o prodaji, neka kaže. Ove priče o pumpama su smešne, jer jedna pumpa gore ili dole čini tek deo promila prodaje NIS-a.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/2/2013, 00:57

http://www.b92.net/biz/fokus/komentar.php?yyyy=2013&mm=06&nav_id=727176

Pogledajte i kako se trguje akcijama Gasproma na Micex-u
GAZP.ME
Nazad na vrh Ići dole
insajderxxx
Still learning
Still learning



Broj poruka : 51
Points : 255
Datum upisa : 27.05.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/2/2013, 01:22

 Pisanje dolazi iz razlicitih razloga jedan od njih je

1. Pisanje i objavljivanje različitih dobrih vesti iz razlogo da bi se na taj način podigla cena akcije
2. Pisanje i objavljivanje loših vesti iz razloga da bi se oborila cena i da bi se ušlo po nižoj ceni
3. Pisanje svog ličnog stava i objavljivanje raznih vesti bez ikakakvog interesa

Kojoj vi grupi pripadate ?govor
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/2/2013, 01:37

Mene su, iako sam među najstarijima na forumu (ali neredovno dolazim), bili potpuno neosnovano nabedili da pripadam grupi 1 zato što sam bio rekao nekoliko opštepoznatih dobrih činjenica o NIS-u. Nakon toga sam shvatio poruku da je ovaj forum skup relativno malog broja prilično obaveštenih ljudi koji ne vole da se pričaju stvari koje su poznate, taman one bile dobre ili loše, nego preferiraju stvari koje su manje poznate a još bolje ekskluzivne.

Rekao sam da ću ih demantovati u tome što su rekli o meni, a to mi ni najmanje nije teško jer je zaista netačno da pripadam grupi 1.

To  već duže vreme i pokazujem objavljujući stvari koji nisu dobre za NIS, jer naprosto tako ih i saznajem.

Uopšte ne razmišljam da mojim pisanjem mogu cenu da poguram dole ili gore, a to sam se mnogo puta i uverio da apsolutno nije moguće ko god da to radi, jer ovaj forum je isuviše mali da bi mogao na bilo kakav način da utiče na opredeljenja investitira.

Dakle, apsolutno je najbolje, najzdravije a i najisplativije pripadati grupi 3 u kojoj sam i sam: dakle tragati za najboljim informacijama, reći dobro ako saznaš dobro, reći loše ako saznaš loše (tako je recimo sad).

Bilo kakav pokušaj suprotnog, osim što je jalov, je i kompromitujući za onog ko ga sprovodi i zato nema nikakvog smisla tako se ponašati.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/2/2013, 09:26


_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/2/2013, 11:40

Stvarno ne znam što nekog smeta ako se objavi članak o otvaranju nove pumpe!?
Možda zato da se ne "guši" forum jer se dnevno objavljuju na desetke kvalitetnih postova pa se ne stigne sve pročitati!od 
Ako netko misli da se pisanjem pozitivnih ili negativnih postova na ovoj temi može utjecati na MCAP kao što je ovaj...bolje da ne napišem što mislim.

I da,još jednom,rafinerija u Pančevu će biti na 40% kapaciteta još jako dugo,dugo...odnosno do punog kapaciteta ima da prođe još koja godina.kafa
Kapacitet rafinerija Pančevo i Novi Sad iznosi 7 milijuna tona godišnje a proizvodnja u 2012 iznosila je 1,7 milijuna tona.
Tek 2020 bit će 5 milijuna.
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/2/2013, 11:54

Sam proceni od kolikog je značaj za prihod ili dobit NIS-a što je otvorena još jedna pumpna stanica u Rumuniji ili Hrvatskoj?

BTW Čestitam ti i ostalim kolegama iz Hrvatske ulazak u EU!
Vidim da vam je već prvog dana "pao" sistem carinjenja na Batrovcima, pa cisterne NIS čekaju i po 12 sati na prelazak granice...
ajkula
Ovo tek sad videh
Na zadarskoj pijaci dogodio se fizički obračun kada su dvojica vlasnika štanda jutros u 8.45 sati napali oca i sina, takođe prodavce, javljaju hrvatski mediji.

Kako navodi Dnevnik.hr povod tuči je uvođenje fiskalnih kasa na pijacama širom Hrvatske, a pretpostavlja se da su dvojica prodavace koja su napadnuta odlučila da poštuju novi zakon i izdaju fiskalne račune.

Kako je potvrđeno u zadarskoj policiji, otac i sin lakše su povređeni i nisu zatražili lekarsku pomoć. Policija traga za napadačima.

Zbog fiskalizacije i uvođenja kasa i šibenska pijaca i ribarnica su u potpunom štrajku. Domaći i strani gosti nisu mogli obaviti jutarnju kupovinu, dok su prodavači sve to pratili iz lokalnih kafića.

Štrajkali su i trgovci u Splitu. Veliki broj tezgi je zatvoren, a podršku im je pružio i splitski gradonačelnik Ivo Baldasar.

Rad na ceo dan ili na sar vremena danas su obusrtavili i pijačari u Rijeci i Osijeku.

Slični štrajkovi prošlog meseca organizovani su na pijacama i drugih hrvatskih gradova - Zagrebu, Vukovaru i Karlovcu. Poruka svih tih štrajkova bila je da prodavci na pijacama propadaju zbog politike uvođenja kaa.

Sredinom prošlog meseca, Poreska uprava objavila je dao seljaci koji prodaju proizvode koje su sami proizveli, nisu obavezni da od danas izdaju račune, ali ostali jesu, navodi Dnevnik hr.

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/2/2013, 12:13

Limited011 ::
Sam proceni od kolikog je značaj za prihod ili dobit NIS-a što je otvorena još jedna pumpna stanica u Rumuniji ili Hrvatskoj?

BTW Čestitam ti i ostalim kolegama iz Hrvatske ulazak u EU!
Vidim da vam je već prvog dana "pao" sistem carinjenja na Batrovcima, pa cisterne NIS čekaju i po 12 sati na prelazak granice...
ajkula 

Nebitno kolika će ta 1 pumpa utjecati na prihod ili dobit,utjecat će drugih pedeset,sto dvjesto za koju godinu kad ih naprave.
To što ta vijest nema utjecaja u ovoj godini nije valjda razlog da se ne objavljuje.

Hvala na čestitkama,iako ne znam baš na čemu ali dobro...osobno sam potpuno ignorirao cirkuse prethodnih dana.
To što je pao sistem me uopće ne čudi s obzirom na nesposobnjakoviće koji su na vlasti,bit će dobro ako to uopće proradi kako treba narednih mjesec dana.udrimile
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/2/2013, 15:51

Proširenje prodajne mreže u regionu svakako ne utiče na profit NISa, ali zbog toga tučnjave po hrvatskim pijacama utiču.
Takodje rezerve u rafineriji Pančevo (ne bih navodio da nije ponovljeno bar 5 puta) su ključni argument da NIS ne posluje kako treba i da će cena sigurno ići dole.
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/2/2013, 16:23

Ilija ::
Proširenje prodajne mreže u regionu svakako ne utiče na profit NISa, ali zbog toga tučnjave po hrvatskim pijacama utiču.
Takodje rezerve u rafineriji Pančevo (ne bih navodio da nije ponovljeno bar 5 puta) su ključni argument da NIS ne posluje kako treba i da će cena sigurno ići dole.

 Zato druze ako verujes u ovo sto pises, a i pritom imas akcije NIIS-a, odmah sve prodaj i nema zime za tebe.... Kasnije uleces bezbrizno i eto ekstra profita....
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/2/2013, 17:20

Nema zime, naravno da ne verujem - naveo sam kao "argument" koji se neumereno eksploatiše, a ima u kontekstu istu snagu kao i tučnjave na pijacama u hrvatskoj.
Nazad na vrh Ići dole
Boki72
VIP
VIP
Boki72


Broj poruka : 74
Points : 326
Datum upisa : 31.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/2/2013, 17:48

Nego, poslednjih dana nešto utanjila ponuda na NIS-u. 
Da li neko pretpostavlja koji bi mogao biti razlog?
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/2/2013, 19:11

Malo je doslo leto,toplo...i dugo,zar to nije dovoljan razlog?GOMILA INVESTITORA JE NA ODMORIMA,a samo krajickom oka prati desavanja.
Nazad na vrh Ići dole
Boki72
VIP
VIP
Boki72


Broj poruka : 74
Points : 326
Datum upisa : 31.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/2/2013, 19:21

Vrlo verovatno je to, ali nekako mi dolazak leta više vuče na stranu porasta ponude i smanjenja tražnje??
Nazad na vrh Ići dole
Sasuolo
VIP
VIP
Sasuolo


Broj poruka : 206
Points : 877
Datum upisa : 07.11.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/3/2013, 13:29

Za blagi porast je moguce da bivsi radnici kupuju akcije jer su 17.06.2013  sporazumno raskinuli radni odnos sa firmom i dobili su otpremninu od 560 evra (bruto) po godini staza.
Sredinom avgusta radnici koji rade u transportu takodje napustaju firmu i dobijaju otpremnine tako da ce i tu biti svezeg kapitala.
Kada su Ruje kupile NIS rekli su da je dovoljno samo 600 stalnih radnika u kompaniji a bilo ih je oko 12.000 hiljada.Sada se to polako i ostvaruje i do kraja marta 2014 ce to i odradtiti.
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/3/2013, 13:49

Bilo je 12 000 radnika!?89 Nije ni čudo da je NIIS prije samo gomilao gubitke....
Nego,ne znam da li to ima kakve veze ali cijena nafte je na 101$ zbog Egipatske krize kažu.
Inače lijepo crvenilo vani.

_________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
Nazad na vrh Ići dole
Drasko
VIP
VIP
Drasko


Broj poruka : 280
Points : 832
Datum upisa : 01.07.2007

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/3/2013, 15:23

Sasuolo ::
Za blagi porast je moguce da bivsi radnici kupuju akcije jer su 17.06.2013  sporazumno raskinuli radni odnos sa firmom i dobili su otpremninu od 560 evra (bruto) po godini staza.
Sredinom avgusta radnici koji rade u transportu takodje napustaju firmu i dobijaju otpremnine tako da ce i tu biti svezeg kapitala.
Kada su Ruje kupile NIS rekli su da je dovoljno samo 600 stalnih radnika u kompaniji a bilo ih je oko 12.000 hiljada.Sada se to polako i ostvaruje i do kraja marta 2014 ce to i odradtiti.

 Od svega ovoga je tacno cirka 10 posto....elem,u NIS-u je bilo oko 13500 kada su dosli Rusi....Drugo,nisam bas siguran da ce neko ko je ostao bez posla i uzeo na primer 15000-20000evra da sutra kupi akcije...pre ce da ulozi pare u neki privatan posao...trece,broj radnika koji je dobrovoljno otisao u  poslednjoj turi je mali,tako da opet ta tvrdnja ne pije vodu...Cetvrto,Rusi nikada nisu rekli da ce ostati 600 radnika vec je po petogodisnjem planu trebalo da NIS ima nesto preko 5000 do 2015...Peto,nece se cekati 2014,sve ce se verovatno znati do kraja godine...
Nazad na vrh Ići dole
Miros Lav
Just looking
Just looking



Broj poruka : 33
Points : 157
Datum upisa : 30.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/3/2013, 17:59

Red max ::
Bilo je 12 000 radnika!?89 Nije ni čudo da je NIIS prije samo gomilao gubitke.

 Kladio bih se da izdvajanje za lične dohotke tih 12000 radnika bilo manje nego za izdvajanje za lične i menadžerske dodatke za sadašnji broj radnika.
Razlozi za gubitke su sasvim drugačiji.Oprost dugova,bolnicama ,vojsci i td i td...
Nazad na vrh Ići dole
Sasuolo
VIP
VIP
Sasuolo


Broj poruka : 206
Points : 877
Datum upisa : 07.11.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/3/2013, 18:01

Drasko ::
Sasuolo ::
Za blagi porast je moguce da bivsi radnici kupuju akcije jer su 17.06.2013  sporazumno raskinuli radni odnos sa firmom i dobili su otpremninu od 560 evra (bruto) po godini staza.
Sredinom avgusta radnici koji rade u transportu takodje napustaju firmu i dobijaju otpremnine tako da ce i tu biti svezeg kapitala.
Kada su Ruje kupile NIS rekli su da je dovoljno samo 600 stalnih radnika u kompaniji a bilo ih je oko 12.000 hiljada.Sada se to polako i ostvaruje i do kraja marta 2014 ce to i odradtiti.

 Od svega ovoga je tacno cirka 10 posto....elem,u NIS-u je bilo oko 13500 kada su dosli Rusi....Drugo,nisam bas siguran da ce neko ko je ostao bez posla i uzeo na primer 15000-20000evra da sutra kupi akcije...pre ce da ulozi pare u neki privatan posao...trece,broj radnika koji je dobrovoljno otisao u  poslednjoj turi je mali,tako da opet ta tvrdnja ne pije vodu...Cetvrto,Rusi nikada nisu rekli da ce ostati 600 radnika vec je po petogodisnjem planu trebalo da NIS ima nesto preko 5000 do 2015...Peto,nece se cekati 2014,sve ce se verovatno znati do kraja godine...

Napisao sam da je "moguce" da bivsi radnici kupuju akcije.Ja znam njih 11 koji su kupili i da su potrosili oko 11 miliona din za te akcije.
Napisao sam "oko" 12000 radnika a ne da je tacno bilo 12000 radnika.
NIS ce ostati sa 5000 radnika da radi ali tih 5000 nece biti stalni radnici nego preko usluznih firmi.Ali vreme ce pokazati svoje.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/3/2013, 18:17

Red,gde vidis crvenilo?

Sasuolo,je prilicno blizu vatre,tako da ne pise pausalno.Ako je istina da bivsi radnici kupuju artije,onda sam vrlo prijatno
iznenadjen.

Sto se tice Egipta,u njemu sam i dobicete info iz prve ruke.SVE STO STE PROCITALI JE TACNO OKO 10 POSTO.Bio sam cak i na protestima juce i prekljuce,moji frebdovi na FB,su videli da ne lazem.

Nekim jako odgovara da se malo naduva.Sto se tice NISA,ovaj oporavak me je ,priznacu malo iznenadio,ne vidim neki poseban razlog za rast ovog trenutka.
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/3/2013, 20:56

@Cermet
1 pumpa ne čini deo promila već deo procenta s obzirom da ih ima par stotina, a ne par hiljada. Sa druge strane ne treba potcenjivati ulaske na nova tržišta. Jedna pumpa za početak mnogo znači da se uvede brend i da stanovnici naviknu na logo i ostalo pa kad bude 50 pumpi onda će to biti 10% prodaje NIS-a.

Inače evo nas opet preko knjigovodstvene, kao i FITO i PLNN.
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/3/2013, 22:47

Ako ste se vratili sa odmora, ko može da prognozira cenu za sutra i u narednom kratkom periodu - do 950 RSD. Čudno, koliko vas ova prosta tema ne zanima, a ubiste se na nekim sofisticiranim...
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/4/2013, 00:12

Ja prognoziram mnogo veću cenu u dužem periodu, a za kratak mislim da na NIIS-u niko ne razmišlja puno.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/4/2013, 01:22

Mislim da ce najbolji trenutak za prodaju NIISa biti pred q2 iliti za 3 nedelje. Ocekujem katastrofalan q2. U brojkama mislim da poslovna dobit nece preci 25 milijardi. Neko ce sigurno reci da na ovoj kapitalizaciji to nije katastrofa, ali mislim da veliki ocekuju neku brojku blizu 30. Posle q2 ce se moci pribliznije govoriti o sledecoj dividendi, ali moram da ponovim da je za sada sigurno da ce biti manja od ove. Uvek rukujte pazljivo sa opadajucim dividendama, mnogo su manje na ceni nego rastuce.

Nafta ce posle smirivanja egipta i slicnih incidenata nastaviti visegodisnji trend pada, a drzava ce se truditi da sve vise i vise zavlaci ruku u nase, tj NIISove dzepove. Marze ce padati, a rast na stranim trzistima ce jedva biti dovoljan da zadrzi profit na onim nivoima.

Ipak NIIS je pravi SELL tek na 1000 dinara iliti oko 6% bruto sledece dividende, a pre toga mogu spekulanti da obrnu koji krug od 3-7% bruto. Uglavnom finansirajuci berzu, brokere, banke i drzavu.
Nazad na vrh Ići dole
Tenergy
Just looking
Just looking



Broj poruka : 7
Points : 35
Datum upisa : 04.06.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/4/2013, 02:15

Sutra, slazem se u potpunosti da ce cena NISa biti najnaduvanija pred objavljivanje Q2, a narocito se slazem da ce Q2 biti los jer vec ima jako puno signala koji to govore.

Dobro je sto si otvorio razgovor o visini dobiti u Q2, mislim da je to nesto o cemu se ovde vise treba pricati.

Samo, mislim da si jako pogresio u proceni tajminga objavljivanja Q2, oni ce biti za oko 7 nedelja, a ne za oko 3 nedelje.

Licno smatram da Ruje vec sada znaju da ce im Q2 biti los i da ce isplatu dividende nastelovati bas u dan kada Q2  budu objavljivali, kako bi dividendom zaustavili pad cene zbog loseg Q2. Sta mislite o tome?
Nazad na vrh Ići dole
Tenergy
Just looking
Just looking



Broj poruka : 7
Points : 35
Datum upisa : 04.06.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/4/2013, 04:12

Boby, mozda je Red mislio na ovo: http://www.blic.rs/Vesti/Svet/391576/Sunovrat-evropskih-akcija-zbog-krize-u-Portugalu

Sunovrat evropskih akcija zbog krize u Portugalu ::

Londonski indeks akcija FTSE 100 je oslabio za 1,17 odsto na 6.229,87 poena, frankfurtski DAX 30 za 1,03 odsto na 7.829,32 poena, a pariški CAC 40 za 1,08 odsto na 3.702,01 poena, prenosi Frans pres.

Glavni indeks Lisabonske berze PSI 20 je danas potonuo za 5,31 odsto na 5.236,49 poena.

kako ti komentarises ovaj rast Nisa, zvucao si kao da si ubedjen da ce pasti ili barem stagnirati, i kako predvidjas cenu u narednih mesec-dva? hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/4/2013, 09:25

Pa druze,verovatno je to mislio,ali pausalno samo pratim berze ovih dana.Meni je Amerika bitnija,ona na to nije odreagovala a na to sam mislio.

Sto se tice NISA mislio sam da cemo ga gledati oko 800,licno ja,ponovicu,licno ja ne vidim razlog rasta.
Mozda je to zato sto ga nemam,aimam kesa,a mozda i sto su ovo vrlo mali obimi
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/4/2013, 09:51

Opet smo poceli da se "frljamo" ciframa.......  Ja eto vidim Nis na 65o. Zašto? Nije bitno. Neka moja zapažanja, tipa - "javlja mi se".... Salim se naravno......
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/4/2013, 11:06

@Boby

Dax je bio skoro na -2% kad sam spomenuo crvenilo,Ameri su kasnije dobili onaj dobar jobs data koji ih je podignuo.

Evo prilike da izađu pesimisti,iako nije neki volumen,2Q će sigurno biti lošiji,to nije upitno,pa ako netko misli da će zbog toga natrag na 800 i niže sad ima mogućnost da napusti brod.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/4/2013, 11:12

Imeni ovo izgleda kao super prilika za izlaz i prepakivanje u nešto perspektivnije i sigurnije. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/4/2013, 11:23

Sutra ::
Nafta ce posle smirivanja egipta i slicnih incidenata nastaviti visegodisnji trend pada, a drzava ce se truditi da sve vise i vise zavlaci ruku u nase, tj NIISove dzepove. Marze ce padati, a rast na stranim trzistima ce jedva biti dovoljan da zadrzi profit na onim nivoima.

Kod nafte moramo znati da puno faktora ima utjecaj na cijenu a to je najmanje ponuda i potražnja.Mnoge države svoj BDP baziraju na nafti i sigurno da neće dopustiti preveliki pad. 
Zato se naftne kompanije i smatraju za najstabilnije.
Drugo ne znam otkud ti to da nafta ima višegodišnji trend pada?Ja bih rekao obrnuto,ako zanemarimo napuhani vrh iz 2008 od 145$ cijena nafte od 1972 samo raste. 
To što pišeš da država zavlači ruke u džepove stoji,samo i oni moraju paziti da ne pretjeraju,jer će onda biti manje investicija,zaposlenih...itd..


Poslednji izmenio Red max dana 7/4/2013, 11:24, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Baki. V
Still learning
Still learning
Baki. V


Broj poruka : 124
Points : 624
Datum upisa : 21.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 14 Icon_minitime7/4/2013, 11:23

Citat :
  Imeni ovo izgleda kao super prilika za izlaz i prepakivanje u nešto perspektivnije i sigurnije.
A šta je to sigurnije od NISA ?od


Poslednji izmenio Baki. V dana 7/4/2013, 11:26, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 6. DEO
Nazad na vrh 
Strana 14 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 10. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 12. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 11. DEO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: