BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 6. DEO

Ići dole 
+100
piol
muitobom
MilanR
Anam
Cucla
mili61
LUMTDZOS
Zwiebel
Kobe Bryant
Vladulns
Dragan
Jumbo
Urosk
Voiceoflaw
Pripravnik
Dejansss
pakodazna
hey-ho
Mc.Intosh
Roman Abramovich
Zile
Drag65
Centrum
zveki
Bookmaker
C R A Z Y
Miros Lav
Nenadnenad67
Kupi akcije
Friz
Tenergy
Lolita
J_stojan
BoS
Matans
insajderxxx
Zeljko321
Dusan
gogloee
Smile
Maca
MORNAR
Teletrader
Gocili
Boranija
Bochek
mr Bean
Al Kapone
Maxx
Sneki
Dragan11
DelBoy
StariHrast
Folio
Karlo
Mendo
Nikola
Enron
Boza Belex
Sasuolo
Zmark
Slovenac1
Ilija
BuffetSon
Steve McQueen
Delboj
Retenzija
Ars Vivendi
Bond
philips1
Boby
Aleks
Cermet
Racunarko
Marioss
ILoveRoses
Jerry Springer
JelenaS
BojanNS
FatCat
Dmitar
Boki72
Baki. V
geogsi
Ivan2211
Firke77
Djavo
Taliano
Non-ProfitOrganization
Dragot
Sutra
Momir
Fast
Bojjan
Fmember
Drasko
Big Mile
Aritmeticar
Red max
Limited011
104 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 18 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/26/2013, 16:51

http://ib.raiffeisenbank.rs/code/navigate.aspx?Id=37&stockName=NIIS&tradeDate=2013-04-26
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Bochek
Still learning
Still learning
Bochek


Broj poruka : 82
Points : 236
Datum upisa : 10.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/26/2013, 16:52

Ja sam jedan od onih koji je izasao pre rezultata za 1Q (tacnije prodao sam sve u sredu) jer sam cenio da ce u tom trenutku cena dostici pik. Izasao na 998 ako cena posle praznika padne na 910,ulazim ponovo jer iskreno ne ocekujem da ce ova akcija drasticnije pojeftiniti do preseka a ne ocekujem ni neki znacajniji dalji rast. Moje je licno misljenje da ce dogadjanja na beleksu (koja nisu vise ohrabrujuca) prilicno uticati na mirovanje cene NIS-a. Makroekonomski pokazatelji Srbije su drugi bitan razlog za povecan oprez. Pad fiskalnih prihoda drzave, veliki deficit, vec sada izvestan proboj planiranog deficita, pad zaposlenosti i prometa u maloprodaji, rast crnog trzista,... Prebrzo "masivno" zaduzivanje nece moci da se nastavi jos dugo a onda sledi ozbiljnija korekcija kursa dinara pa verujem da ce sto se tice cene u evrima jucerasnja cena predstavljati maksimum za jedan duzi period. Daj boze da gresim no sto kazu, ovo je berza i jedna dobra vest (kao i losa) moze znacajno da promeni kretanja na vecini akcija a posebno na NIS koja je po meni jedina prava zaista vredna hartija na berzi.
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/26/2013, 16:57

Fmember ::
Baki. V ::
Bojim se samo da posle preseka za dividendu nekrene da tone još više, najeveći okidač su gradjani koji imaju po 5 akcija jer kad panika zavlada kod njih oni će brže bolje krenuti da što pre prodaju. prodati ili ne prodati pitanje je sad ?

paniku prave špekulanti, gradjani svoje akcije uglavnom prodaju po ceni prethodnog trgovanja.
Sve je pocelo jutros obaranjem cene (da li namerno?) 3500 komada po 910 dinara....
.......NIS je zabeležio najveći dnevni pad u poslednje dve godine (4,86 odsto) potonuvši na 960 dinara sa 8,3 miliona dinara prometa. Na otvaranju je došlo do drastičnog pada cene na čak 910 RSD sa obimom od oko 3.500 akcija nakon čega je ubrzo došlo do oporavka pa je pojačana tražnja rezultirala stabilizacijom cene od oko 960 RSD........
http://ib.raiffeisenbank.rs/code/navigate.aspx?Id=37&stockName=NIIS&tradeDate=2013-04-26
http://rs.seebiz.eu/beogradska-berza-najtezi-dnevni-pad-nis-a-u-dve-godine/ar-62739/


I ako padne cena (na najlikvidnijoj akciji), ja to gledam da uvek postoji sansa za ulazak, i to za one sto kontaju da su zakasnili sa ulaskom....
Nazad na vrh Ići dole
Karlo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 77
Points : 133
Datum upisa : 13.11.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/26/2013, 17:01

Veoma neobičan trgovački dan na NIIS. Samo 110 transakcija.
U poslednjih godinu dana bilo je samo tri dana manje od toga.
Prosek je bio 833 transakcije.
Samo 39 građana prodalo je danas po 5 akcija.

Malo mi je rano da donosim bilo kakve zaključke.
Petak je inače obično najlošiji dan u nedelji (tjednu),
za one koji prodaju.
Nazad na vrh Ići dole
Djavo
Member
Member
Djavo


Broj poruka : 395
Points : 1502
Datum upisa : 05.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/26/2013, 18:04

Ne mogu da verujem kako odma zracite, sve je lose firma berza sve , a do juce najbolja akcija i ostalo. Ovo danas kako nevidite da se neko presao sa trzisnim nalozima i onda naravno panika. Posle odmora ide ovo ponovo na 1000 rsd jer je ovo mnogo podcenjeno. Pa rezultati su dobri pa nisu u minusu :) i 60 posto vise ulaganja. Dajte ljudi i ja bi zeleo da kupim na 900 ponovo ali to nece biti.
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/26/2013, 18:13

Meni samo jedna stvar nije jasna:

Ako je neko iz nekog razloga nezadovoljan ovim rezultatima NIS-a i želi da izađe iz njega, šta će on sa tim parama da kupi???

Koja tačno firma je bolja od NIS-a na Belexu??

Gde uložiti taj novac?

Banka?

Nekretnine?

Slamarica?

Obrni-okreni, ja zaista ne znam gde bih taj novac uložio i zato ako neko ima nekakav predlog za koji misli da je bolji od NIS-a neka ga iznese, jer ja tako nešto ne vidim.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/26/2013, 18:51

DAX, NYSE ...
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/26/2013, 19:30

Koliko komentara i mišljenja.

Odmah se sjetim one stare:

Mišljenje je ko guzica, svatko ga ima.

Da se ne uvrijedite, tu sam mislio i na sebe, jer sam i ja iznosio guzicu....ovaj, mišljenje. Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 270317
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13758
Localisation : Novi Sad
Points : 51508
Datum upisa : 03.06.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/26/2013, 20:49

Jumbo ::
Koliko komentara i mišljenja.

Odmah se sjetim one stare:

Mišljenje je ko guzica, svatko ga ima.

Da se ne uvrijedite, tu sam mislio i na sebe, jer sam i ja iznosio guzicu....ovaj, mišljenje. Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 270317

aplauz
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/26/2013, 21:51

Fast ::
DAX, NYSE ...

Ići sada kada su na istorijskom maksimumu?!

Uložiti tamo i nadati se da će tamošnje akcije rasti više preko svojih istorijskih maksimuma nego ovoliko podcenjeni NIS koji pored toga ima i nekoliko stotina miliona evra godišnjih investicija !?

Siguran sam da bi ti ceo forum bio zahvalan kada bi objasnio racionalnu logiku za tako nešto, evo pretvorio sam se u uvo.

p.s. Ili malo ispumpavaš da uđeš na ovim nivoima? ;)
Nazad na vrh Ići dole
ILoveRoses
VIP
VIP
ILoveRoses


Broj poruka : 178
Points : 377
Datum upisa : 08.02.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/26/2013, 22:20

Cermet ::
Fast ::
DAX, NYSE ...

Ići sada kada su na istorijskom maksimumu?!

Uložiti tamo i nadati se da će tamošnje akcije rasti više preko svojih istorijskih maksimuma nego ovoliko podcenjeni NIS koji pored toga ima i nekoliko stotina miliona evra godišnjih investicija !?

Ako se ne varam, i NIIS je juče bio na istorijskom maksimumu.
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/26/2013, 22:28

Jeste, i to je sve što povezuje NIIS i tamošnje akcije.

A kako tumačite investicije i rast firmi?

Raste li investicijama ijedna firma ne samo u regionu, nego i šire, kao NIS?

Ne provociram i ne trolujem, nego zaista pitam, jer bih u takvu firmu možda uložio.

U slučaju da takva firma ne postoji, zaista bih voleo da čujem zašto bi bilo koja hartija bila bolja od NIIS-a, i ako su ti razlozi racionalni i razboriti, eto mene tu.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/27/2013, 00:20

Cermet ::
Fast ::
DAX, NYSE ...

Ići sada kada su na istorijskom maksimumu?!

Uložiti tamo i nadati se da će tamošnje akcije rasti više preko svojih istorijskih maksimuma nego ovoliko podcenjeni NIS koji pored toga ima i nekoliko stotina miliona evra godišnjih investicija !?

Siguran sam da bi ti ceo forum bio zahvalan kada bi objasnio racionalnu logiku za tako nešto, evo pretvorio sam se u uvo.

p.s. Ili malo ispumpavaš da uđeš na ovim nivoima? ;)

Ne pricam nista napamet. Ako ocekujes pad udri inverzne ETF levridzovane 2x, 3x i uzivaj. Kod nas se zaradjuje samo kada raste, a napolju moze da se zaradjuje i kada indeksi padaju. Nadam se da sam ti zadovoljio znatizelju. Za ostalo se sam snalazi.
Evo da se malo zanimas http://etf.stock-encyclopedia.com/category/leveraged-etfs.html
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/27/2013, 00:54

Izvini, ali ja ovde ništa ne razumem :(
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/27/2013, 12:08

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/379706/Profit-NISa-nizi-Kravcenko-pesimistican
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Bochek
Still learning
Still learning
Bochek


Broj poruka : 82
Points : 236
Datum upisa : 10.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/27/2013, 12:13

NIS je odlicna firma, realno bi trebalo da kotira oko 25eur po akciji ali, Srbija je veoma slaba firma i bojim se da je to ozbiljan ogranicavajuci faktor. Rezultati za 1Q ne bi trebalo da iznenade nikoga jer je po statistickim podatcima NZS-a pad prometa u maloprodaji bio znacajan (rezultati NIS-a takodje ucestvuju i to znacajno u formiranju ovog podatka). Prve projekcije za drugi kvartal nisu ohrabrujuce a analiticari procenjuju da je verovatan dalji pad svih pokazatelja. U takvim okolnostima nije realno ocekivati nikakav veliki prosperitet bez obzira koliko firma bila dobra. Takodje nije zgoreg napomenuti da citava EU tavori u recesiji (ili veoma malom rastu cak ispod inflacije) a da po zemljama u okruzenju gde se NIS siri takodje beleze pad poreskih prihoda, prihoda od akciza, te pad prometa u maloprodaji. Uostalom nafta nije pojeftinila na svetskoj berzi zbog povecane proizvodnje. Mislim da nije realno ocekivati znacajniji rast na ovoj hartiji i berzi uopste dok se na nivou makroekonomskih pokazatelja ne desi nekakav veci boljitak, pogotovo racunajuci euro cenu. Naravno sve izneseno je u kontekstu kratkorocnog posmatranja (do kraja godine) dok je za one koji u ovu hartiju ulaze dugorocno zaista nevazno da li ce trenutna cena biti 950 ili 1050 din jer je potencijal mnogostruko veci.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2162
Points : 6016
Datum upisa : 25.07.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/27/2013, 12:22

Citat :
Kravčenko: Teško ćemo ponoviti rezultat iz 2012.

Kiril Kravčenko, generalni direktor NIS-a rekao je da je kompanija uzdržana u oceni postignutog u prva tri meseca ove godine i da, nažalost, negativni spoljni faktori imaju ozbiljan uticaj na poslovne rezultate NIS. - Već danas shvatamo da će biti veoma težak zadatak održati finansijski rezultat kompanije na nivou prošlogodišnjeg - kaže Kravčenko i dodaje da će NIS, bez obzira na to, nastaviti sa planiranim investicijama.

Operativni prihod pre plaćanja kamata, poreza na prihod i amortizacije (EBITDA) iznosi 12,1 milijardi dinara, što odgovara nivou definisanom u biznis-planu kompanije, ali je za 22 odsto niži nego isti pokazatelj za prvi kvartal prošle godine.

Ukupna kreditna zaduženost NIS na osnovu rezultata prvog kvartala 2013. godine iznosi 441 miliona dolara.



Pisite sta vam je volja, ali ovo su cinjenice.
Ako to izjavljuje glavni sef, mislim da nema razloga za dalja naglabanja i hvalospeve, kao ni hejtovanja...
sesir

CERMET@
Moras malo da se edukujes, pocni s ovim https://www.aikb.net/t1320-etf

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/27/2013, 12:35

Cermet ::
Izvini, ali ja ovde ništa ne razumem :(

Pa ako ne razumes,sto se svadjas sa covekom...niko te ne tera da ulaZES U INDEKSNE KORPE....mozes da sortujes,a postoje i artije na godisnjim minimumima...slw,nem,ALI TREBA BITI PAZLJIV.

Kada je NJUJORK bio na 13000,mislili smo nema dalje,pogledaj sada...ako EVROPSKA BAnKA smanji referentnu kamatnu,ode sve jos gore....

licno ne mesam novce od inostranstva i novce iz Srbije,ali postoji teorija,koja kaze da je bolje da ne bude ulozen,nego da bude pogresno ulozen.
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/27/2013, 13:01

Cermet ::
Izvini, ali ja ovde ništa ne razumem :(

To samo govori koliko ne znas, a napadas clanove koji su daleko ispred u znanju i iskustvu...

Nije strasno ne znati koliko ne biti svestan svog ne znanja!

Uzgred u pitanju su izvedeni finansijski instrumenti, veoma popularni na razvijenim trzistima, namenjeni malim investitorima- trejderima, a izdaju se na sve i svasta na akcije, indexe, robe, valute i sl.
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/27/2013, 13:06

Svašta, gde ste vi videli da ja nekoga napadam ?!

Jednostavno sam postavio pitanje za koju hartiju mislite da je bolja od NIS-a i ovaj forum odgovor na to pitanje i dalje nije video.

To što pominjete inostrane berze je samo paušalno vajkanje, jer to bih i ja znao da kažem na tom nivou na kom ste vi rekli, ali hajde da uđemo malo dublje i da vidimo šta tačno bi bilo bolje od NIS-a?
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/27/2013, 13:30

@cermet

Odgovor na to pitanje, zahteva analizu i kompanija i trzista, sto je ogroman i slozen posao, a pre svega informacije. Pa bi ti moj savet bio ako ne znas kako ti pitaj brokere, ili pokusaj preko neta da dodjes do informacija.

Sto se tice belex-a, sve je vec receno...

Sto se tice NIS-a, meni izgleda kao da ulazi u period stagnacije, sto ne znaci da cena akcije ne bi mogla i dalje rasti ukoliko se poveca likvidnost na berzi.

Kratkorocno gledano dok se politicki ne stabilizujemo, i okonca ova prica sa referendumom, ceo Belex pa i NIS bi mogao da pada.

Kako god da bude bilo da raste ili da pada moze da se zaradi...
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/27/2013, 13:45

http://www.belex.rs/data/2013/04/00082065.pdf


EDIT:
Za sada molba - Jumbo, Red max, Cermet, Baki V.
Upozorenje: dovoljno puta ste napisali da se radi o
dobroj akciji/firmi, više nema potrebe.
Rezultati su poznati i zna se zašto su takvi.
Brisaću postove bez obrazlaganja...
Mod D.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2990
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5556
Datum upisa : 22.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/27/2013, 14:05

Cermet, tvoje pitanje je spam na ovoj temi, a može se smatrati i pumpom, jer perfidno implicira da je najbolje kupiti akcija NIS-a.
Malo je providno...

Za takva pitanja imaš bar 2 teme na forumu, pa malo pogledaj:
https://www.aikb.net/t1219-sta-kupovati-sta-prodavati

https://www.aikb.net/t1078p49-za-ludo-hrabre-ili-samo-za-one-sa-jakim-zivcima?highlight=samo+za#117761

Imam utisak da čitaš samo postove na NIIS, pa bih ti stvarno savetovao da malo bolje pogledaš ostale podforume, svašta ćeš naučiti, posebno u podforumu EDUKACIJA!


P.S. Za početak, evo ja ti savetujem da kupiš LKDN!
sesir

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/27/2013, 14:53

@Boranija

Jasno,ako Kiril nešto kaže onda 95% da će se to i dogoditi,to zaista nije upitno.Valjda on zna najbolje.

Još bih samo napisao moje mišljenje da su burze u Regiji odnosno pojedine dionice još uvijek bolje prilike nego one u USA i EU.
Jer su ta tržišta puno efikasnija i ako se neka dionica naizgled čini jeftinom obično ima dobar razlog zašto je to tako,tamo se burzama bave stotinama godina,premazani su svim mastima,i potrebno je paziti na sto stvari.
Nije isto ako sa druge strane ekrana stoji broker GS ili čistačica iz Goše Montaže(karikiram malo).
Ali tko misli da može neka slobodno proba,ako ništa drugo to će mu biti dobra škola.
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/27/2013, 15:47

Kobe Bryant ::
P.S. Za početak, evo ja ti savetujem da kupiš LKDN!
Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 145841

Ovakvih saveta i sličnih je bilo puno i na ovoj temi, da li se to šegačite ili stvarno preporučujete?
Nazad na vrh Ići dole
Boki72
VIP
VIP
Boki72


Broj poruka : 74
Points : 326
Datum upisa : 31.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/27/2013, 18:09

Kobe Bryant ::

P.S. Za početak, evo ja ti savetujem da kupiš LKDN!

I ja bi da kupim LKDN, samo kako? Traznja 100+, a ponuda 1-2, i svaki dan +20%
Nazad na vrh Ići dole
Baki. V
Still learning
Still learning
Baki. V


Broj poruka : 124
Points : 624
Datum upisa : 21.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/29/2013, 13:49

Nouriel Roubini: Nova oluja ekonomske krize zahvatiće nas najkasnije 2013, a možda i ranije

http://www.diplomatija.com/sr/1756/news/nouriel-roubini-nova-oluja-ekonomske-krize-zahvati%C4%87e-nas-najkasnije-2013-a-mo%C5%BEda-i-ranije/

http://www.kurir-info.rs/crne-prognoze-velike-promene-eu-u-2013-clanak-584391
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/29/2013, 14:28

"Kulminacija bi mogla da bude 2013. ili ranije"

Ovaj dio mi je dobar Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 270317 Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 75937
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/29/2013, 15:10

Jumbo ::
"Kulminacija bi mogla da bude 2013. ili ranije"

Ovaj dio mi je dobar Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 270317 Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 75937

pa to je jedna optimistična prognoza... trenutno je najgore, kulminacija je u toku, a možda je već i prošla, od ovog gore ne može pa će stoga svakim danom biti sve bolje i bolje
od
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Baki. V
Still learning
Still learning
Baki. V


Broj poruka : 124
Points : 624
Datum upisa : 21.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/29/2013, 17:15

Citat :
pa to je jedna optimistična prognoza... trenutno je najgore, kulminacija je u toku, a možda je već i prošla, od ovog gore ne može pa će stoga svakim danom biti sve bolje i bolje


Samo se nadaj da je prošlo.
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 532
Points : 1913
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/29/2013, 17:20

Pa zar Rubini nije rekao upravo to? Covek mraci i tera svima kontru, pa ako ubode proglasi se genijem...
Nego, moze li ovo tokom leta da sklizne ispod 800? Kravcenkova uzdrzanost je novost. U gorim vremenima je bio optimista.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/29/2013, 17:40

Da li je jos nekom cudno ovakvo "pesimisticno" izlaganje Kravcenka o NIS-u?
Do sada je sve bilo prilicno optimisticno.

U prevodu - da li je to neka packa Rusa zbog sporazuma Beograd - Pristina?

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 532
Points : 1913
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/29/2013, 17:48

Kakve veze ima sporazum sa izvestajem. A i cini mi se da im se sporazum dopada, mozda ocekuju da ce manje da budu minirani pri ulasku na regionalna trzista. Izgleda da prosto trziste umire...

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/29/2013, 18:37

Nikola ::
Kakve veze ima sporazum sa izvestajem.

Sporazum sa izvestajem nema direktne veze, ali se preko velike i uspesne firme moze vrsiti politicki pritisak na Vladu.

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 8 Icon_minitime4/29/2013, 18:56

Potpuna glupost!
Zanimljivo bi bilo da objasniš kako tvoj mozak dolazi na takve ideje... Verovatno čitaš "Treće oko" - šta li?
udrimile
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 6. DEO
Nazad na vrh 
Strana 8 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 18 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 7. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 8. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 9. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: