BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 6. DEO

Ići dole 
+100
piol
muitobom
MilanR
Anam
Cucla
mili61
LUMTDZOS
Zwiebel
Kobe Bryant
Vladulns
Dragan
Jumbo
Urosk
Voiceoflaw
Pripravnik
Dejansss
pakodazna
hey-ho
Mc.Intosh
Roman Abramovich
Zile
Drag65
Centrum
zveki
Bookmaker
C R A Z Y
Miros Lav
Nenadnenad67
Kupi akcije
Friz
Tenergy
Lolita
J_stojan
BoS
Matans
insajderxxx
Zeljko321
Dusan
gogloee
Smile
Maca
MORNAR
Teletrader
Gocili
Boranija
Bochek
mr Bean
Al Kapone
Maxx
Sneki
Dragan11
DelBoy
StariHrast
Folio
Karlo
Mendo
Nikola
Enron
Boza Belex
Sasuolo
Zmark
Slovenac1
Ilija
BuffetSon
Steve McQueen
Delboj
Retenzija
Ars Vivendi
Bond
philips1
Boby
Aleks
Cermet
Racunarko
Marioss
ILoveRoses
Jerry Springer
JelenaS
BojanNS
FatCat
Dmitar
Boki72
Baki. V
geogsi
Ivan2211
Firke77
Djavo
Taliano
Non-ProfitOrganization
Dragot
Sutra
Momir
Fast
Bojjan
Fmember
Drasko
Big Mile
Aritmeticar
Red max
Limited011
104 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/5/2013, 13:34

Baki. V ::
Расте број нафтних пумпи у србобранском атару

21. мај 2013. | 16:02 | Извор: РТВ
Према непотврђеним подацима, србобрански атар лежи на богатом налазишту нафте које се простире на дубини од око киломатар и по. Тек откривено лежиште дебљине око деведесет метара, које спада међу јединствене у Европи

http://www.rtv.rs/sr_ci/vojvodina/becej/raste-broj-naftnih-pumpi-u-srbobranskom-ataru_394000.html

čitati vest do kraja... kafa


Затражили смо коментар од Компаније НИС-а и од Прес службе добили одговор да у Србобрану нема епохалних открића, већ да се ради о уобичајеним резервама нафте на четири нове бушотине.


Edit:
Zbog spamovanja Baki V. banovan na 20 dana
Mod D.
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/5/2013, 15:46

Lolita ::
I svo ovo urusavanje cene zbog dividende .........pa tu nema pameti cena je pala vise nego sto ce biti dividnda Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 348688

Dividenda je samo delimično uticala na ovaj pad kako na NIIS tako i na druge akcije.
Pročitaj sama:
https://www.aikb.net/t1434-privreda-srbije-stanje-trendovi#120330

kao i ovo https://www.aikb.net/t1523-izbori-u-2013#120337

Offtopic: Baki V. je zaslužio ban. I sve te "vesti" o otvaranju jedne pumpe ili pronalaženju gasa i nafte nemaju nekog presudnog značaja, pa molim i ostale da prestanu s tim.
Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/5/2013, 15:58

Da krenem redom,u Srbobranu postoje rezerve,ne od juce nego dugo,to je ok,ali tu od EPOHALNOG,nema ni E.
Ranije se nije toliko MEDIJSKI pratilo svako nalaziste,sada se to PROPAGIRA.
Za sRBOBRAN ZNAM IZ PRVE RUKE JER MI JE SUPRUGA ODANDE,A I OVDE KOD MENE U JEDNOM SELU,KOJE NEMA NI NA KARTI JE NESTO NADJENO,ALI TO JE SVE ,NA NIVOU normalnog.


Sto se tice cene NISA,pisao sam o tome pre neki dan...
Mislim da ovde nije nista CUDNO,trend se mogao videti jos u ponedeljak ,a mrtvilo par dana pre preseka je slutilo na ovo.

Zanimljivo je da je neko od velikih ,iskoristio priliku da se pozicionira,a neko nas je napustio,hoce li cena na 700 ili nece ,mislim da je glupo pretresati,jer niko ne zna niti moze da sagleda gomilu faktora,koji mogu na to uticati.

JOS JEDNOM...ko je danas PRODAO,dobice dividendu,ko je kupio NECE.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/5/2013, 17:16

Lolita, Ja bih pre rekao da je ta jadna dividenda dosad uspela da zadrži cenu do danas uz konstantno klizanje(jer da je sve OK cena pred dividendu treba da raste a ne da pada).Prvi znak je bio onaj jak pad kod objave rezultata za q1, a zatim promena trenda gotovo na svim hartijama, protov kog nemože ni jedna hartija ma koliko bila dobra. Onda su strucnjaci poceli da mrace bankrotom, a politicari vladajuci nemaju jedinstven stav oko smanjenja deficita, cak se pominju sve cešce i vanredni izbori, pa se naravno posle tolikog pesimizma i EURO zaigrao i sad se kraj ne nazire. Igracima koji su preživeli na Belexu zadnjih 6-7 god to je potpuno jasan znak za izlazak makar iz likvidnih pozicija i ulaz recimo u EURO ili $ USD i opušteno pracenje zbivanja sa strane. Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 589925
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/5/2013, 21:20

nervoza i strah su poceli da se sire na belexu slik
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/5/2013, 22:56

bojjan ::
nervoza i strah su poceli da se sire na belexu Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 348688

Meni je ovo u poslednjih 6, 7 godina, vec jedno 5, 6 put da gledam "klackalicu"... Sve je ovo vec vidjeno, posle kise - dolazi sunce.....


Mod. D Dalje samo o NIIS-u.
Nazad na vrh Ići dole
Dmitar
Our family
Our  family
Dmitar


Broj poruka : 188
Points : 567
Datum upisa : 19.12.2007

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/7/2013, 13:18

-
Citat :
Mi smo očekivali i imali smo uveravanja da će Rafinerijski kapacitet da duplira svoje prerađivačke kapacitete. U međuvremenu, Rafinerija nafte Pančevo nije uspela da isporuči tu količinu derivata. Dva su osnovna razloga, prvi je to što hidrokreking postrojenje ne funkcioniše onako kako su u Rafineriji očekivali a drugi razlog je to što njihovi skladišni kapaciteti puni derivata koji još uvek nisu uspeli da budu isporučeni. Mi smo procenjivali da ćemo do kraja godine na ekološkoj taksi biti uskraćeni za 120 miliona dinara. Međutim, ja sam tu optimista i očekujem da će Rafinerija nafte Pančevo i Gasprom u poslednje dve četvrtine ove budžetske godine uspeti da isporuče veću količinu derivata, dodao je Lazić.
Citat :

Kazu lokalne vlasti Panceva na lokalnoj TV danas.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/8/2013, 03:10

Samo o NIISu.

Kao sto je na 9 evra bio HOLD, a ko je imao viska i SELL, tako je kada dodje na 7 evra NIIS BUY, a na 6 evra za koje mislim da su minimum u najgorem slucaju STRONG BUY. Ja cu silom prilika (nemam love) cekati 6 ili 6.5

I nista komplikovanije od toga, a sledece godine opet Jovo nanovo.
Mislim da je sada kasno za prodaju, narocito sa ekstra skupim trgovanjem i provizijama koje vladaju na beleksu, cak i za povlascene. Ali nemojte se nadati ni skokovima najmanje nekoliko meseci jos. A i dividendica ce da nam pristigne u medjuvremenu.

Nadam se da ce kolege koje se bave tehnickom analizom se malo vise aktivirati na ovoj akciji, zato sto je do minimuma sada sve u njihovim rukama.
Nazad na vrh Ići dole
Tenergy
Just looking
Just looking



Broj poruka : 7
Points : 35
Datum upisa : 04.06.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/8/2013, 22:56

pozdrav svima, vidim da mnogi ovaj pad doživljavaju pozitivno i najavljuju nove kupovine, pecanja i slično.

molim za iskren odgovor, da li u te kupovine nameravate da idete sa nekim novim novcima, van svog trenutnog portfolija, ili ste jedan deo (ili možda ceo) svog portfolija u poslednjih par nedelja prodali i onda sa tim novcima planirate kupovinu?

drugim rečima, koliki procenat svog portfolija ste prodali u poslednjih nekoliko nedelja? pri tome ne mislim samo na NIIS nego ukupno na sve akcije koje imate, hvala
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/9/2013, 06:53

Uglavnom se tu vrte iste pare, svež novac mogu da ubace eventualno stranci, ali se ni oni nešto veliko ne pretržu. Kod ovakvog kretanja EU i stanja u državi malo njih ce sad ubacivati svež novac na ovm cenama hartija. Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 589925
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/9/2013, 17:40

Tenergy ::
pozdrav svima, vidim da mnogi ovaj pad doživljavaju pozitivno i najavljuju nove kupovine, pecanja i slično.

molim za iskren odgovor, da li u te kupovine nameravate da idete sa nekim novim novcima, van svog trenutnog portfolija, ili ste jedan deo (ili možda ceo) svog portfolija u poslednjih par nedelja prodali i onda sa tim novcima planirate kupovinu?

drugim rečima, koliki procenat svog portfolija ste prodali u poslednjih nekoliko nedelja? pri tome ne mislim samo na NIIS nego ukupno na sve akcije koje imate, hvala

Dobrodosao,evo kao clan i kao moderator ovog foruma da budem s tobom iskren.

Ogroman deo porfelja u Srbiji sam rasprodao,naravno mislim na onaj koji mi nije formiran da stoji,kao DINNPB,KMBNPB...u ozbiljnoj kolicini kesa sam,mislim da ozbiljnije necu uci,niti u jednu poziciju osim ako se ponudi nesto zanimljivo.Procenio sam da smo dostigli zenit u oviom uslovima,pocevsi od januara pa do tamo kraja aprila.Ono sto sam ostao je bilo zbog preseka ,posle istog sam jos neke napustio a neke i pre preseka,kao nis ,jer sam procenio da ce mi tako biti manji minus i bio sam u pravu.Razlog je sto sam ga vec prodao na 890,pa u nadi da ce se pred presek zaigrati ,usao ponovo.
Sto se tice inozemstva tamo ulecem ,kratkorocno ,jer ocekujem korekciju,pa mogu izleteti sa minimalnom stetom.

Evo ovo ti je od mene,ako bi nesto pitao,pitaj,osecaj se ovde ugodno i zelim ti da se dugo druzis s nama.


E da uvek sam spreman uci s svezim novcem.
Nazad na vrh Ići dole
Tenergy
Just looking
Just looking



Broj poruka : 7
Points : 35
Datum upisa : 04.06.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/10/2013, 03:07

hvala Boby na dobrodoslici i iskrenom komentaru.

iako sam se nedavno registrovao dugo pratim ovaj forum i uocio sam da ovde postoje ugrubo dve grupe ucesnika:

1) iskusniji, koji su vrlo trezveni i cesto upozoravaju na precenjenost domacih hartija, takvi su dobar deo svojih domacih hartija vec prodali ocekujuci pad cene

2) manje iskusni koji, cesto i nevesto, navijaju za pojedine hartije, pri cemu ne uzimaju dovoljno u obzir celokupno stanje u drzavi i ekonomiji

Boby, molim te reci u par recenica koje si hartije prodao a koje ostavio i zasto si ostavio DINNPB i KMBNPB jer na prvi pogled ne deluju da su previse interesantne.


Ako i dalje zelis o ovome da pisemo,predjimo na BERZA TRENDOVI AKTUELNOSTI,da ne kontaminiramo temu BESPOTREBNO.
MOD BOBY

hvala i ne zamerite na malom off-u, necemo ga siriti
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/10/2013, 11:20

Pa ostavio sam zbog PB,jer sam ga opredelio da mi stoji i da donosi dividendu,kao neka vrsta stednje u dinarima,s njima vrlo malo trgujem,a i izlazak bi prouzrokovao veliki pad cena ,s obzirom koliko imam tih artija.

IMAO SAM mtlc,nis,gmon,plnn,aero,...ostao sam jos u CRFS,zbog nesaglasnosti i dividende u teto,i jos ponegde,sitno....
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/11/2013, 12:48

Sigurno je neko od stranaca...videcemo danas na kraju trgovanja, ali kao jeste mozda neko naslucuje da ce Srbija dobiti datum za pregovore sa EU, sto bi opet unelo otimizam medju stranim ulagacima i rezultiralo da ova hartija (verovatno i ceo Belex) opet zivne i predje u zeleno.
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/11/2013, 13:33

Tko zna,možda netko kupuje jer je NIIS na P/E 3(trenutno 2,70) u prosjeku jeftiniji 70% u odnosu na EU konkurenciji,odnosno NIIS je najjeftiniji oil&gas company u europi.Da ni ne pišem o velićini postojećih i budućih ulaganja koje su vjerojatno veći od bilo kojeg konkurenta...
Što ćete,ima svakakvih čudaka.... kafa
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/11/2013, 17:21

Jeste, znamo, ponovili ste ga jedno 100 x.
Hvala na obavjesti. Ako se nešto promeni javi nam.
Za sada gledamo kako cena pada...
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/11/2013, 17:43

Nema problema,zato sam tu. sesir
Ako sam nešto krivo rekao molim da me se ispravi,samo dokazive činjenice iznosim,što ćeš imam potrebu kad netko,u ovom slučaju npr. Tenergy priča o precijenjenosti....
Eto,sad možemo i dalje gledati kako cijena pada.... titanik

EDIT: Očigledno si napisao NEISTINU!
Tenergy nigde to nije napisao na šta se ti
pozivaš. Lako se da proveriti jer onima ukupno 2
posta i oba su na ovoj temi.
Takvo ponašanje nije korektno.
Admin
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/11/2013, 19:27

Red max ::
Nema problema,zato sam tu. sesir
Ako sam nešto krivo rekao molim da me se ispravi,samo dokazive činjenice iznosim,što ćeš imam potrebu kad netko,u ovom slučaju npr. Tenergy priča o precijenjenosti....
Eto,sad možemo i dalje gledati kako cijena pada.... titanik

EDIT: Očigledno si napisao NEISTINU!
Tenergy nigde to nije napisao na šta se ti
pozivaš. Lako se da proveriti jer onima ukupno 2
posta i oba su na ovoj temi.
Takvo ponašanje nije korektno.
Admin
) "iskusniji, koji su vrlo trezveni i cesto upozoravaju na precenjenost domacih hartija, takvi su dobar deo svojih domacih hartija vec prodali ocekujuci pad cene."

Na ovo sam mislio kad sam spomenuo Tenergy-a,moja je namjera bila ukazati na to da NIIS nije precijenjen(valjda misli i na NIIS kad piše na ovoj temi)
I samo upozorenje da ne vjeruje "iskusnima" kad kažu(ako kažu) da je skupo.
To je sve,nemam ništa protiv Tenergya,i ne namjeravam se više natezati tko je šta rekao,dovoljna mi je zato i moja žena... veshtica
Isprike za off topic.
Nazad na vrh Ići dole
Marioss
Still learning
Still learning
Marioss


Broj poruka : 57
Points : 169
Datum upisa : 28.11.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/11/2013, 19:41

Tenergy jeste na indirektan način rekao da je hartija precenjenja.


Jer kad neko navodi dve vrste mišljenja, i jednu pripisuje iskusnijim a drugu vrstu mišljenja neiskusnim članovima, time automatski favorizuje odnosno daje za pravo onom mišljenju koje je pripisao iskusnijim članovima. To se još bolje vidi u stavu "trezveniji" članovi, čime jos jasnije nameće to mišljenje jer iz tog stava se zaključuje da još samo pripiti tj. ko zna čime opijeni članovi misle da hartija nije precenjena.
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/11/2013, 20:28

Marioss ::
Tenergy jeste na indirektan način rekao da je hartija precenjenja.


Jer kad neko navodi dve vrste mišljenja, i jednu pripisuje iskusnijim a drugu vrstu mišljenja neiskusnim članovima, time automatski favorizuje odnosno daje za pravo onom mišljenju koje je pripisao iskusnijim članovima. To se još bolje vidi u stavu "trezveniji" članovi, čime jos jasnije nameće to mišljenje jer iz tog stava se zaključuje da još samo pripiti tj. ko zna čime opijeni članovi misle da hartija nije precenjena.
Znaci, manje iskusni (neiskusni) ce kupovati sada, a iskusniji ce cekati da cena jos padne jer je hartija precenjena. Ne znam kako ovo da protumacima?
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/11/2013, 20:56

Postoje 2 veoma izvesne stvari po mom misljenju:

1. NIIS ce tokom ove godine biti nize u evrima, najmanje 5-10% nego sada.
2. NIIS ce tokom sledece godine biti vise u evrima najmanje 5-10% nego sada.

Kada razmisljam o povratku pune pozicije NIIS, razmisljam da pustim tacku jedan da se obistini, jer ce to direktno povecati dobitak iz tacke 2. a plasim se dinara bas onoliko sve dok je ispod 120.

Na 6.0-6.5 EUR strah ce se smanjiti, ne samo kod mene, nego verujem kod veceg broja forumasa. A i protok vremena je bitan, jer na dinare i dalje moze da se dobije jace od 1% mesecno na fiksni prihod.
A mene ako neko trazi naci ce me na Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 3856886773

Srecan mi put i da se lepo provedem :)

Da se ne lazemo NIIS je jedan od vecih finansijera mog putovanja.
Isto ocekujem i sledece godine samo nazalost 60 dindzi po akciji.
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 53
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/12/2013, 16:27

Većnik zadužen za finansije u skupštini Pančeva, Željko Lazić objasnio je da je glavni razlog za manjak u budžetu Pančeva novi set poreskih zakona koji će do kraja godine pančevačke prihode „olakšati” za oko 300 miliona dinara. Osim toga, očekuje se i manji priliv novca za ekološku taksu, jer se NIS suočava s ozbiljnim problemima. Najpre, postrojenje za hidrokreking, tj. novi deo pančevačke rafinerije koji treba da proizvodi savremene derivate, nikako da proradi punim kapacitetom i često ispada iz pogona. S druge strane, rafinerijska skladišta su puna, jer postoje neke teškoće u vezi s realizacijom ugovora za izvoz goriva.

Jednostavno rečeno, otprema iz rafinerije je zakočena, pa će i priliv novca u gradski budžet po osnovu „takse na točkove” biti manji za oko 120 miliona dinara.




 

http://www.pancevac-online.rs/index.php?module=article&issue_id=523&id=70302&comment=true

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/12/2013, 16:56

Uočavaju se dve činjenice: da je zbog tehničkih problema proizvodnja manja (a to su navodili kao razlog da im je Q1 zbog toga slabiji), ali sada vidimo da je i prodaja manja jer nisu uspeli da prodaju ono što je proizvedeno.

Mislim da će ova vest poprilično odjeknuti u Srbiji.
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/12/2013, 22:28

sto se tice pada prodaje moram da vam iznesem jedan detalj iz licnog iskustva naime nisam neko vreme bio u zemlji dosavsi u zemlju stanem na nis ovu pumpu da sipam gorivo nije bitno u kom mestu normalno izadjem iz auta otvorim rezervoar okrenem se nema nigde nikog pogled bacim na kasu tamo tri starija radnika nis-a sede za kasom i gledaju mene, gledam ja njih gledaju oni mene cekaju valjda da sam sipam gorivo posle duzeg gledanja jedan od njih ustaje i krece da sipa gorivo, drugim recima samo sto ne kazu gde si kod nas dosao da nas maltretiras. e sad na zapadu pa i kod nas na eko omv pumpama kada ulazim na pumpu ljudi istrcavaju jedan sipa gorivo drugi cisti stakla treci nudi proizvode koji su na akciji. pa nesto razmisljam menadzment nis-a ima jos mnogo posla na uredjenju prodajne mreze i obuci novih kadrova
Nazad na vrh Ići dole
insajderxxx
Still learning
Still learning



Broj poruka : 51
Points : 255
Datum upisa : 27.05.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/13/2013, 07:20

Citat :
sto se tice pada prodaje moram da vam iznesem jedan detalj iz licnog iskustva naime nisam neko vreme bio u zemlji dosavsi u zemlju stanem na nis ovu pumpu da sipam gorivo nije bitno u kom mestu normalno izadjem iz auta otvorim rezervoar okrenem se nema nigde nikog pogled bacim na kasu tamo tri starija radnika nis-a sede za kasom i gledaju mene, gledam ja njih gledaju oni mene cekaju valjda da sam sipam gorivo posle duzeg gledanja jedan od njih ustaje i krece da sipa gorivo, drugim recima samo sto ne kazu gde si kod nas dosao da nas maltretiras. e sad na zapadu pa i kod nas na eko omv pumpama kada ulazim na pumpu ljudi istrcavaju jedan sipa gorivo drugi cisti stakla treci nudi proizvode koji su na akciji. pa nesto razmisljam menadzment nis-a ima jos mnogo posla na uredjenju prodajne mreze i obuci novih kadrova 

Neznam na kojoj si bio pumpi na svim pumpama na kojima sam ja bio bili su ljubazni !
Nazad na vrh Ići dole
Kupi akcije
VIP
VIP
Kupi akcije


Broj poruka : 427
Localisation : Belgrade
Points : 752
Datum upisa : 09.06.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/13/2013, 09:49

bojjan ::
sto se tice pada prodaje moram da vam iznesem jedan detalj iz licnog iskustva naime nisam neko vreme bio u zemlji dosavsi u zemlju stanem na nis ovu pumpu da sipam gorivo nije bitno u kom mestu normalno izadjem iz auta otvorim rezervoar okrenem se nema nigde nikog pogled bacim na kasu tamo tri starija radnika nis-a sede za kasom i gledaju mene, gledam ja njih gledaju oni mene cekaju valjda da sam sipam gorivo posle duzeg gledanja jedan od njih ustaje i krece da sipa gorivo, drugim recima samo sto ne kazu gde si kod nas dosao da nas maltretiras. e sad na zapadu pa i kod nas na eko omv pumpama kada ulazim na pumpu ljudi istrcavaju jedan sipa gorivo drugi cisti stakla treci nudi proizvode koji su na akciji. pa nesto razmisljam menadzment nis-a ima jos mnogo posla na uredjenju prodajne mreze i obuci novih kadrova
ne znam gde si bio, ali to nije bilo u poslednja dva meseca, od aprila na najvecem broju pumpi rade mladi ljudi, jer je prosao poslednji rok za uzimanje otpremnina...
promene su vidljive u odnosu na raniji period..
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/13/2013, 12:29

Na kojoj ceni su išli ovi veci paketi??
Nazad na vrh Ići dole
Aritmeticar
Moderator
Aritmeticar


Broj poruka : 725
Points : 2414
Datum upisa : 01.12.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/13/2013, 12:33

820
Nazad na vrh Ići dole
Nenadnenad67
Still learning
Still learning
Nenadnenad67


Broj poruka : 100
Godina : 44
Localisation : beograd
Points : 450
Datum upisa : 27.01.2012

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/18/2013, 16:09

odluka o raspodeli
http://www.nis.rs/prescentar/vesti/skupstina-akcionara-nis-a?lang=sh
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/18/2013, 16:28

"Za predsednika na V redovnoj sednici Skupštine akcionara izabrana je Zorana Mihajlović, ministar energetike, razvoja i zaštite životne sredine u Vladi Republike Srbije. "
 
Kako je ovo moguće, zar ministarka nema dovoljno posla u vladi, i da li su ove funkcije spojive, postoji li sukob interesa ?
 
Inače njena izjava mi kao akcionaru deluje sasvim OK:
 
„Vlada Srbije je zadovoljna rezultatima koje je NIS postigao prošle godine. Završena je modernizacija Rafinerije nafte u Pančevu, pa ove godine očekujemo da će izvoz goriva evro kvaliteta smanjiti spoljnotrgovinski deficit zemlje i da će NIS nastaviti da doprinosi privrednom razvoju Srbije, s obzirom da učestvuje sa 8 odsto u BDP-u, jednako kao i strateška grana poljoprivreda. Raduje nas najava većinskog akcionara Gapromnjefta da će NIS nastaviti da ulaže u razvoj jer je to jedini način da svi akcionari dugoročno budu zadovoljni“,
Nazad na vrh Ići dole
Mendo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 49
Points : 109
Datum upisa : 27.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/18/2013, 20:24

kad će isplatiti dividende?
Nazad na vrh Ići dole
mr Bean
Still learning
Still learning
mr Bean


Broj poruka : 49
Points : 233
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/21/2013, 18:22

@ Mendo

izvor: Tanjug
Naftna industrija Srbije isplatiće dividende u 2013. godini, a akcionari će biti blagovremeno obavešteni o tačnom datumu isplate, rečeno je Tanjugu u NIS-u.

Sto bi znacilo, jos se ne zna.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/25/2013, 23:46

Gde ste drugari?
Šta ima...?
Jel se otvorila neka nova pumpa ili su otkrili novo polje nafte u Požarevcu?
Nedostaju mi vaši pozitivni postovi... Jumbo, Red Max, Baki V....
od

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 532
Points : 1913
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/26/2013, 00:35

Šta ima? Nema šta nema :) Čini mi se da su videli da im ozbiljan tretman akcionara, ambicije i vredan rad ne vrede što se berze tiče. Sad su podmazali čak i B92 koji im tradicionalno nije bio naklonjen, da napišu jedan fin članak o srpskom tržištu nafte. Samo izgleda nisu platili dovoljno jer ne mogu 20 minuta da ga nađem :) Nekako sam odbrowsovao do njega
http://www.b92.net/biz/nis/vesti.php?nav_id=726221

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 13 Icon_minitime6/26/2013, 01:16

Maco, možeš ti da se zezaš i znamo da si u većini slučajeva u pravu (lično ni ne znam da li si M ili Ž pola, ali si Ž tim veće čestitke), ali ovde situacija nija naivna.

Naime, jako me je zanimalo ovo što je rekao predstavnik pančevačke vlasti o slabom radu NIS-a i zbog toga slabom punjenju lokalnog budžeta, pa sam pokušao i na kraju uspeo, da dođem do jednog od direktora NIS-a.

To je jedan od glavnih direktora Rafinerije u Pančevu, sa kojim sam imao ne dug ali sadržajan razgovor. Rekao mi je da se proizvodnja kontinuirano smanjuje zato što su skladišta puna jer je prodaja jako slaba, i da je to osnovni problem NIS-a.

Tačno je ovo drugo što je većnik rekao da novo postrojenje često ispada iz pogona, ali to nije preteran problem u odnosu na ovu prvu činjenicu da se proizvodnja kontinuirano smanjuje zbog slabe prodaje i u ovom trenutku je na samo oko 40% kapaciteta, sa tendencijom daljeg smanjivanja.

To će se sasvim sigurno odraziti na rezultate Q2, pa bih molio upućenije članove da daju neku projekciju Q2 i poređenje sa prethodnom godinom u odnosu na ove parametre. Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 6. DEO
Nazad na vrh 
Strana 13 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 10. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 12. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 11. DEO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: