BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)

Ići dole 
+110
Nikola
Aritmeticar
Jovana2009
Greta
FatCat
Natasa23
Zane
Limited011
MORNAR
sonne
Pekoilic
Mistery 011
Nik
Dragan gradjanin
Light
BoS
Toplica
Joe
Miladin
Boranija
Djuka
Dalaj Lama
Drag_Mlad
Mrgud
Boza Belex
Ris
Ars Vivendi
nepet
Ceras
Jumbo
Dragot
Kobe Bryant
ILoveRoses
mr Bean
Banaćanin
Drag65
Popaj
MYSTIC021
gogloee
Berza011
pakodazna
C R A Z Y
Pera Božić
stock
Nikolaj3
Zoranecc
mile-svinja
Vlada BG
Zmark
Dusan
Dragan11
RobinHood
Lilihip
Lolita
Guinness
EVE
LUMTDZOS
Pera Zdera
Astana
Steve McQueen
zORAn
l.morlang
Teletrader
Mickey Munday
Mira
Berzanski_Duduk
Maca
Dejansss
Sasa965
Djavo
Non-ProfitOrganization
Yudejavu
Big Mile
Dibesto
Zeljko
Vladulns
Aca123
BojanNS
Firke77
Momir
pepsiman
srbijanac
Spejs
real_finanza
Atomski mrav
Fmember
Folio
Fast
Dexiv
Sutra
Sasa_sbbg
JelenaS
Sofke
iki
Ivan2211
Rogy
Racunarko
Drasko
Milica1
Sneki
Dosije
BBrroo
Strbac
Slovenac1
Ilija
Taliano
Mitar
Aleks
Nemesis
Boby
114 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 20 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Astana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 134
Points : 623
Datum upisa : 17.07.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/25/2011, 10:55

Big Mile ::
Cestitam današnjim kupcima, održali su cas prodavcima iz psihologije. Nije mi jasna ova haoticna i panicna prodaja, pa nije prošao dan dividende vec su samo objavljeni dobri rezultati i voz ide dalje! veshtica
post2 malo su pobrkali pojmove 84 Cestitam kupcima mislim da ce biti dobri bar 30 din po akciji smo danas.
Nazad na vrh Ići dole
Sofke
Our family
Our  family
Sofke


Broj poruka : 330
Points : 1228
Datum upisa : 13.11.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/25/2011, 11:04

Astana ::
nego ljudi gde je traznja posle rezultata na niis-u? od
ajde da vidimo sledece nedelje sta ce biti kada se smire strasti,i kada izadju trenutni mali spekulanti od 10 %.tada ce se videti realna potraznja za NIS om ,mislim da se prerano smejes.
Nazad na vrh Ići dole
JelenaS
Our family
Our  family
JelenaS


Broj poruka : 159
Points : 701
Datum upisa : 05.06.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/25/2011, 11:17

Big Mile ::
Cestitam današnjim kupcima, održali su cas prodavcima iz psihologije. Nije mi jasna ova haoticna i panicna prodaja, pa nije prošao dan dividende vec su samo objavljeni dobri rezultati i voz ide dalje! Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 963551
Bilo bi dobro da ovu izjavu ponoviš sutra(cena će da kaže ko je primio čas iz psihologije).
Nazad na vrh Ići dole
Milica1
VIP
VIP
Milica1


Broj poruka : 885
Points : 1909
Datum upisa : 29.04.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/25/2011, 11:31

Uplasi Jela kupce!Sve berze vec cetiri dana rastu,zlato pada,nafta raste,rezultati dobri-u cemu je problem?
Nazad na vrh Ići dole
Djavo
Member
Member
Djavo


Broj poruka : 395
Points : 1502
Datum upisa : 05.04.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/25/2011, 12:00

problema nema nego niko nece da kupuje vise a svi panicare
Nazad na vrh Ići dole
pakodazna
Still learning
Still learning
pakodazna


Broj poruka : 141
Points : 311
Datum upisa : 04.06.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/25/2011, 12:07

Pa kada ce da kupuju ako ne sad ? Juce su objavljeni super rezultati, a danas panika na prodaji udrimile
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/25/2011, 12:16

Cudno? Cena stoji a rezultati odlicni. veshtica

Ne bojte se, jos 7% da padne pa vec moze da se dopunjava bez obzira na svetske berze.

Ja se na kraju izvinjavam zbog VELIKE gluposti koju sam napisao juce, a koju niko nije primetio. Pretpostavljam da je razlog zato sto se moji postovi i ne citaju previse. Nema veze nece me to obeshrabriti. Glupost je ta da sam racunao novcani tok od 13 milijardi na godisnjem nivou umesto da ga pomnozim sa 2. Tako da dobijamo da je P/CF 4.5 umesto 9. To je vec najjeftinije na svetu u nasoj industriji. A i inace je medju najjeftinijima. Ali stvarno moraju da poprave novcani tok, i dalje je duplo manji od neto dobiti i naplatu potrazivanja za znacajniji rast akcije pri ovolikom pesimizmu.
Nazad na vrh Ići dole
JelenaS
Our family
Our  family
JelenaS


Broj poruka : 159
Points : 701
Datum upisa : 05.06.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/25/2011, 12:24

Milica1 ::
Uplasi Jela kupce!Sve berze vec cetiri dana rastu,zlato pada,nafta raste,rezultati dobri-u cemu je problem?
Par optimističnih trgovačkih dana ne znače siguran oporavak.Što se tiče NIIS-a,razlog dobrog poslovanja je u mnogo većem korišćenju domaće nafte dok su cene derivata kao da je sirova nafta 130 dolara barel. Iz ovog se zaključuje da modernizaciju NIIS-a plaćaju grđani kroz skuplje gorivo(ali u interesu firme koja više nije državna).Vrlo brzo će izbori pa će neko da postavi i ovo pitanje,što će sigurno smanjiti cenu derivata kao i njihovu dobit na godišnjem nivou.Moje je mišljenje da je NIIS trebalo prodati juče na dan objave polugodišnjih rezultata jer samu cenu od 770-780 nisu održali veliki igrači nego manji investitori što se videlo i iz obima i iz učešća stranih investitora.
Nazad na vrh Ići dole
Milica1
VIP
VIP
Milica1


Broj poruka : 885
Points : 1909
Datum upisa : 29.04.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/25/2011, 12:30

Izbori ce tek sledece godine-do tada je NIIS monopolista.Sto se tice stranih ulagaca.
Učešće stranih investitora
FIS 29,18%
b-FIS 32,71%
s-FIS 25,65%
FIB 0,00%
FIT 18,76%
Gradjani u ovoj zemlji su uvek placali,a i placace.Kao sada se mi nesto zabrinuli za malog coveka.Mozda je juce i trebalo prodati,ali do sada kada god sam ulazila i izlazila iz hartija i kao nesto zaradila , a pri tome platila dvostruke provizije-rbolje bi mi bilo da nisam glumila spekulanta!

Nazad na vrh Ići dole
Djavo
Member
Member
Djavo


Broj poruka : 395
Points : 1502
Datum upisa : 05.04.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/25/2011, 12:40

Bilo kako bilo niis ce za godinu dana otici i na 1500 rsd tako da nema sekiracije za nas sto na duze staze ulazemo, jedino za spekulante.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/25/2011, 12:42

JelenaS ::
Milica1 ::
Uplasi Jela kupce!Sve berze vec cetiri dana rastu,zlato pada,nafta raste,rezultati dobri-u cemu je problem?
Par optimističnih trgovačkih dana ne znače siguran oporavak.Što se tiče NIIS-a,razlog dobrog poslovanja je u mnogo većem korišćenju domaće nafte dok su cene derivata kao da je sirova nafta 130 dolara barel. Iz ovog se zaključuje da modernizaciju NIIS-a plaćaju grđani kroz skuplje gorivo(ali u interesu firme koja više nije državna).Vrlo brzo će izbori pa će neko da postavi i ovo pitanje,što će sigurno smanjiti cenu derivata kao i njihovu dobit na godišnjem nivou.Moje je mišljenje da je NIIS trebalo prodati juče na dan objave polugodišnjih rezultata jer samu cenu od 770-780 nisu održali veliki igrači nego manji investitori što se videlo i iz obima i iz učešća stranih investitora.

A bilo koji političari su pošteni i neče hteti da prime koju kuverticu, da ostane stanje takvo kakvo jeste je li?
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/25/2011, 13:11

Pa,to Slovenac...ovi sledeci su im jos privrzeniji nego ovi sada,UZAS...A kolega da spekulanata nema ne bi se ni ovako trgovalo koliko sada...
Nazad na vrh Ići dole
Sofke
Our family
Our  family
Sofke


Broj poruka : 330
Points : 1228
Datum upisa : 13.11.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/25/2011, 16:27

Slovenac1 ::
JelenaS ::
Milica1 ::
Uplasi Jela kupce!Sve berze vec cetiri dana rastu,zlato pada,nafta raste,rezultati dobri-u cemu je problem?
Par optimističnih trgovačkih dana ne znače siguran oporavak.Što se tiče NIIS-a,razlog dobrog poslovanja je u mnogo većem korišćenju domaće nafte dok su cene derivata kao da je sirova nafta 130 dolara barel. Iz ovog se zaključuje da modernizaciju NIIS-a plaćaju grđani kroz skuplje gorivo(ali u interesu firme koja više nije državna).Vrlo brzo će izbori pa će neko da postavi i ovo pitanje,što će sigurno smanjiti cenu derivata kao i njihovu dobit na godišnjem nivou.Moje je mišljenje da je NIIS trebalo prodati juče na dan objave polugodišnjih rezultata jer samu cenu od 770-780 nisu održali veliki igrači nego manji investitori što se videlo i iz obima i iz učešća stranih investitora.

A bilo koji političari su pošteni i neče hteti da prime koju kuverticu, da ostane stanje takvo kakvo jeste je li?
ma ni koverte nisu bitne,ko ce se odreci masne guske??,ko ceda puni budzet!?
Nazad na vrh Ići dole
Sofke
Our family
Our  family
Sofke


Broj poruka : 330
Points : 1228
Datum upisa : 13.11.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/25/2011, 16:31

Milica1 ::
Uplasi Jela kupce!Sve berze vec cetiri dana rastu,zlato pada,nafta raste,rezultati dobri-u cemu je problem?
sesir jest da cene berzi trenutno padaju ali ajd da sacekamo sutrasnju izjavu Bernankea i FED a ,mislim da cene idu gore sledece nedelje
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/25/2011, 17:17

Ići će ovo još dosta dole... Cene goriva su kod nas neodržive, NIS izvlači extra profit vadeći se na velike akcize - bez argumentacije. Neće moći tako još dugo, to nije odgovorno korporacijsko upravljanje!
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/25/2011, 17:22

Ilija ::
Ići će ovo još dosta dole... Cene goriva su kod nas neodržive, NIS izvlači extra profit vadeći se na velike akcize - bez argumentacije. Neće moći tako još dugo, to nije odgovorno korporacijsko upravljanje!


Izvini ali termin dugo nije precizan. Koliko dugo smatras pod tim. Mesec, godinu, dve, deset... comp
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/25/2011, 17:26

Dok ne dodjemo mi na vlast... kraće od godinu. A da će ići dole - i pre.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/25/2011, 17:49

Ilija ::
Dok ne dodjemo mi na vlast... kraće od godinu. A da će ići dole - i pre.
Ilija ko ste to VI?JA SAM EVO SPREMAN DA KADA VI DODJETE NA VLAST,NAMETI NECE PASTI...U STA HOCES ,BIRAJ
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/25/2011, 18:13

Poenta je u obračunu cene, obračun cene proizvoda NISa je neodrživ (troškovi + kolkonamatreba (NISu) = cena). Tako da ne može da potraje!
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/25/2011, 18:23

A tu je znaci problem u obracunu cena a ne u državnom haracu, dakle kad "vi "dodjete na vlast vi necete smanjiti harace vec cete još više pritisnuti privredu jer bože moj prevelike su im marže i profit, ko u komunizmu. Pa vi cete tako definitivno sahraniti još i ovo malo privrede koja nekako preživljava. confused
Nazad na vrh Ići dole
Sofke
Our family
Our  family
Sofke


Broj poruka : 330
Points : 1228
Datum upisa : 13.11.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/25/2011, 18:25

Ilija ::
Poenta je u obračunu cene, obračun cene proizvoda NISa je neodrživ (troškovi + kolkonamatreba (NISu) = cena). Tako da ne može da potraje!

ajd pojasni.molim te,sta?ko?kako?ne te razumem.
Nazad na vrh Ići dole
Berza011
VIP
VIP
Berza011


Broj poruka : 197
Points : 405
Datum upisa : 25.10.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/25/2011, 20:46

Ilija ::
Dok ne dodjemo mi na vlast... kraće od godinu. A da će ići dole - i pre.
Nije valjda LDP i akcize
coca
Nazad na vrh Ići dole
Dragan11
VIP
VIP



Broj poruka : 126
Godina : 46
Points : 486
Datum upisa : 04.08.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/25/2011, 21:21

Berza011 ::
Ilija ::
Dok ne dodjemo mi na vlast... kraće od godinu. A da će ići dole - i pre.
Nije valjda LDP i akcize
coca

E baš sam se zabrinuo da će oni doći na vlast
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/26/2011, 09:14

Mali rezime
=> NISS maximalno eksploatise domace izvore ( a ko racionalan ne bi u ovakvim uslovima?)

=> NISS-u trenutno vetar u ledja daje i precenjen kurs

=> NISS maximalno koristi svoj MONOPOLISTICKI polozaj ( npr>nedavno sam se vracao iz CG i svratio na NISovu pumpu u Prijepolju, kad tamo> litar Evrodizela je 120 din, btw na svim ostalim NISovim pumpam je oko 135dindzi. Garantovano i pri ovoj "damping" ceni jos ostvaruju profit.

=> NISS ima korporativnu kulturu, sto u smislu akcionara moze nesto da znaci ali i ne mora, ali meni svakako deluje ohrabrujuce za razliku od 99% firmi kotiranih na berzi koje se kotiraju " Bez Prospekta"

=> Dobar deo dobiti, dolazi i iz rezanja nepotrbnih troskova, sto je za pohvalu

=> Otkrivene su razne malverzacije zaposlenih (setite se afere oko potkradanja goriva, bazdarenih pistolja...) i poslana je jasna slika da se od sada igra po pravilima, sto je svakako za pohvalu. Imam druga koji radi na pumpi ikad ga pitam kako je, nije bas previse veseo...

=> NISS stalno govori da ce postati najjaci regionalni igrac, a nedavno su otvorili i prvu pumpu u BiH. Nije mnogo ali voleo bih da jednog dana NISS bude npr u rangu sa MOLom, OMWom... (SF ili realno?)

itd.

=> NISS je sigurno (koliko to moze biti?) zicer na duzi rok (nekoliko godina)

Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/26/2011, 10:04

Nastavlja se rasprodaja... Ko god je zakasnio sa ulaskom ima ponovo priliku za to...

Nazad na vrh Ići dole
Astana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 134
Points : 623
Datum upisa : 17.07.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/26/2011, 10:16

Medi deluje da smo na dnu ali ...... Ipak je ovo Berza!
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/26/2011, 10:21

gogloee ::
Mali rezime
=> NISS maximalno eksploatise domace izvore ( a ko racionalan ne bi u ovakvim uslovima?)

=> NISS-u trenutno vetar u ledja daje i precenjen kurs

=> NISS maximalno koristi svoj MONOPOLISTICKI polozaj ( npr>nedavno sam se vracao iz CG i svratio na NISovu pumpu u Prijepolju, kad tamo> litar Evrodizela je 120 din, btw na svim ostalim NISovim pumpam je oko 135dindzi. Garantovano i pri ovoj "damping" ceni jos ostvaruju profit.

Osvrnuću se samo na prve tri stavke.

1. NIIS maksimalno eksploatiše domaće izvore, tu se slažemo, ali samo tu. Niko racionalan ne bi to radio sa
nečim što u budućnosti može biti samo skuplje. Norvežani su racionalni sa svojom politikom eksploatacije,
Rusi kod nas sasvim sigurno nisu. A to nije jedini problem, problem su sramno niske naknade za tu
eksploataciju koje su bile utvrdjene dok je NIIS još bio državno preduzeće pa se smatralo da je svejedno.
Ovo bi pod hitno moralo da se izmeni i svaka odgovorna vlast bi morala hitno da reaguje. Ti resursi bi
trebalo da se koriste na dobrobit svih gradjana a ne neke strane kompanije. Norvežani 95% tih prihoda
stavljaju u poseban fond a mi ih se odričemo valjda u korist razvoja bratske Rusije?
2. Ovo je samo delimično tačno pošto bi svako klizanje kursa izazvalo nova poskupljenja, dok jačanje dinara
od dolaska Rusa nije pojeftinilo derivate. To je posledica rada ove nesposobne poluprivatne vlasti koja
ja ukinula dvonedeljne korekcije cena na osnovu cene nafte i kursa dolara. Nafta pojeftinjuje, dolar je
za godinu dana oslabio 17% u odnosu na dinar a gorivo sve skuplje. To se svuda zove pljačka.
3. Ovo je takodje tačno i ujedno najveća sramota i takodje je posledica privatnih aranžmana ljudi iz
vladajućih struktura. Najskuplje plaćamo ubedljivo najlošiji benzin u regionu. Cena goriva je najveći
generator inflacije i niko na to nema ništa da kaže. Gasprom je rešio da za dve godine isplati kompletnu
investiciju iscrpljujući domaće izvore i pljačkajući vozače. Najsramotnije od svega je što se ispostavilo
da dogovorenih 500 miliona evra obaveznih ulaganja Gasprom neće izvršiti iz sopstvenih sredstava već iz
dobiti i uzimanjem kredita na račun samog NISA.

Dokle su stigli sa obnovom rafinerija? Kada ćemo imati kvalitetnije Nisovo gorivo na pumpama?
Dokle će NIS imati monopol? Dokle će ispod svake cene otimati naše nacionalne resurse?
Hoće li pre revizije svega ovog biti dividende i koliko će ona biti u odnosu na cenu?

Kada budemo znali odgovore na ova i još neka pitanja moćićemo sigurnije predvidjati i šta će se sa
NISOM dogadjati u budućnosti. Sve ostalo su kratkoročne špekulacije na kojima će kao i uvek neki
zaraditi, neki izgubiti, a Srbija će se taljigati na 88 oktana plaćajući ih kao EVRO5-super u Madjarskoj.
Nazad na vrh Ići dole
MYSTIC021
Our family
Our  family
MYSTIC021


Broj poruka : 210
Points : 745
Datum upisa : 29.06.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/26/2011, 10:33

Mnogi nisu bili svesni vrednosti NIISa ni kada je akcija vredela manje od 500 dinara, pa se pitam zašto bi je bili svesni sada?!
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/26/2011, 10:40

Steve McQueen ::


1. ... Niko racionalan ne bi to radio sa nečim što u budućnosti može biti samo skuplje...
problem su sramno niske naknade za tu eksploataciju koje su bile utvrdjene dok je NIIS još bio državno preduzeće pa se smatralo da je svejedno.
Ovo bi pod hitno moralo da se izmeni i svaka odgovorna vlast bi morala hitno da reaguje.
2. ... To se svuda zove pljačka.
3. ... Najskuplje plaćamo ubedljivo najlošiji benzin u regionu. Cena goriva je najveći
generator inflacije i niko na to nema ništa da kaže. Gasprom je rešio da za dve godine isplati kompletnu
investiciju iscrpljujući domaće izvore i pljačkajući vozače. Najsramotnije od svega je što se ispostavilo
da dogovorenih 500 miliona evra obaveznih ulaganja Gasprom neće izvršiti iz sopstvenih sredstava već iz
dobiti i uzimanjem kredita na račun samog NISA.

Dokle su stigli sa obnovom rafinerija? Kada ćemo imati kvalitetnije Nisovo gorivo na pumpama?
Dokle će NIS imati monopol? Dokle će ispod svake cene otimati naše nacionalne resurse?
Hoće li pre revizije svega ovog biti dividende i koliko će ona biti u odnosu na cenu?

Kada budemo znali odgovore na ova i još neka pitanja moćićemo sigurnije predvidjati i šta će se sa
NISOM dogadjati u budućnosti. Sve ostalo su kratkoročne špekulacije na kojima će kao i uvek neki
zaraditi, neki izgubiti, a Srbija će se taljigati na 88 oktana plaćajući ih kao EVRO5-super u Madjarskoj.

1. Ako te nesto kosta prakticno 0 dinara u nabavci, ne cekas povoljnije uslove. Za Politicko-ekonomski deo se slazemo.
2. To se zove extraprofit na osnovu monoploskog polozaja, a u sustini jeste PLJACKA.
3. Rusi se strogo pridrzavaju UGOVORA, a ko im je omogucio takve uslove tema je za Insajder.

viljuska
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/26/2011, 10:40

Astana ::
Medi deluje da smo na dnu ali ...... Ipak je ovo Berza!

Po tabli se vidi da je bitno smanjena ponuda, dakle većina prodavaca na želi da prodaje po nižim cenama. Razlog leži u tome što su svesni da je stvarna vrednost akcije mnogo veća....
Neko je juče spomenuo špekulante. Meni ovo deluje da su se juče "ispucali", tj. ko je planirao da izađe uglavnom je to i uradio....
Mogući problem je tražnja, tačnije nedostaju strani investicioni fondovi....
Onoga trenutka kada počnu da kupuju ovu akciju krećemo u zeleno, a to će pogurati i ceo belex.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/26/2011, 10:54

Vladulns ::
Astana ::
Medi deluje da smo na dnu ali ...... Ipak je ovo Berza!
Mogući problem je tražnja, tačnije nedostaju strani investicioni fondovi....
Onoga trenutka kada počnu da kupuju ovu akciju krećemo u zeleno, a to će pogurati i ceo belex.

A kad ce to biti mozemo samo da sanjamo. Trenutno su akcije na svetskim berzama na rasprodaji, pa izgleda da nam ovaj nas lelex uopste nije interesantan. lale

Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Milica1
VIP
VIP
Milica1


Broj poruka : 885
Points : 1909
Datum upisa : 29.04.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/26/2011, 11:03

Pa i nije neka rasprodaja.

STOXX 50 2,199.28 -17.42 -0.79%
FTSE 100 5,104.88 -26.22 -0.51%
DAX 5,494.07 -90.07 -1.61%
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/26/2011, 11:04

Milica1 ::
Pa i nije neka rasprodaja.

STOXX 50 2,199.28 -17.42 -0.79%
FTSE 100 5,104.88 -26.22 -0.51%
DAX 5,494.07 -90.07 -1.61%
izvini, nisam bio precizan.
nisam mislio samo na danas vec na poslednjih par nedelja.

Hteo sam da kazem, da je iz ugla stranih investitora mnogo primamljivije, na primer, da sada kupe jeftino Bank of Amerika nego NIIS.

Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Milica1
VIP
VIP
Milica1


Broj poruka : 885
Points : 1909
Datum upisa : 29.04.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/26/2011, 11:09

Poslednih dana(cetiri dana uzastopno)njihovi indeksi su rasli , dok su nasi indeksi padali! udrimile
evo i njenih pokazatelja

Bafet ulaže u posrnulu Banku Amerike(evo i njeni pokazatelji)

http://money.cnn.com/quote/quote.html?symb=BAC
Nazad na vrh Ići dole
Astana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 134
Points : 623
Datum upisa : 17.07.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 12 Icon_minitime8/26/2011, 11:23

Bac ja sada samo pratim ali nemam petlju da ulecem jos.
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)
Nazad na vrh 
Strana 12 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 20 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS
» Naftna Industrija - NIIS 7. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 8. DEO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: