BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)

Ići dole 
+110
Nikola
Aritmeticar
Jovana2009
Greta
FatCat
Natasa23
Zane
Limited011
MORNAR
sonne
Pekoilic
Mistery 011
Nik
Dragan gradjanin
Light
BoS
Toplica
Joe
Miladin
Boranija
Djuka
Dalaj Lama
Drag_Mlad
Mrgud
Boza Belex
Ris
Ars Vivendi
nepet
Ceras
Jumbo
Dragot
Kobe Bryant
ILoveRoses
mr Bean
Banaćanin
Drag65
Popaj
MYSTIC021
gogloee
Berza011
pakodazna
C R A Z Y
Pera Božić
stock
Nikolaj3
Zoranecc
mile-svinja
Vlada BG
Zmark
Dusan
Dragan11
RobinHood
Lilihip
Lolita
Guinness
EVE
LUMTDZOS
Pera Zdera
Astana
Steve McQueen
zORAn
l.morlang
Teletrader
Mickey Munday
Mira
Berzanski_Duduk
Maca
Dejansss
Sasa965
Djavo
Non-ProfitOrganization
Yudejavu
Big Mile
Dibesto
Zeljko
Vladulns
Aca123
BojanNS
Firke77
Momir
pepsiman
srbijanac
Spejs
real_finanza
Atomski mrav
Fmember
Folio
Fast
Dexiv
Sutra
Sasa_sbbg
JelenaS
Sofke
iki
Ivan2211
Rogy
Racunarko
Drasko
Milica1
Sneki
Dosije
BBrroo
Strbac
Slovenac1
Ilija
Taliano
Mitar
Aleks
Nemesis
Boby
114 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 19 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 14:07

Vladulns ::
Dušan ::
Dobit u prvom polugodištu 21.4 milijarde RSD.

Koliki se profit predviđao planom poslovanja za I polugodište i koliko iznosi prebačaj planiranog profita?
Ja sam izuzetno zadovoljan ovakvim rezultatima.....
Definitivno smo prodajom NIS-a mnogo izgubili (tačnije dali ga zbog nedostatka novaca u državnoj kasi), ali smo dosta i dobili (pozitno poslovanje i definitivno smanjenje krađa u samom NIS-u).

Delim tvoje mišljenje. Prodat je jeftino, ali realno će država sada imati više koristi. Naravno, valjda su dobre vesti i za akcionare armo Nema više dilema i spekulacija o rezultatima. Firma posluje stabilno i profitabilno. Čini mi se i da je godišnji rezultat prilično predvidiv. kapa
Nazad na vrh Ići dole
Zmark
Still learning
Still learning
Zmark


Broj poruka : 78
Localisation : Cacak
Points : 255
Datum upisa : 02.09.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 14:11

Astana ::
A da li ce biti zadovolji vekiki investitori sutra to ce mo da vidimo, 250 miliona nista.

A malopre si napisao : 205 milona!!!! rabbit ?!!

Sta ti znaci ovo licitiranje raznim ciframa od kojih ocigledno ni jedna nije tacna sudeci po navodima VIP clanova. ( Jedino ako pises tek da te ima u diskusiji, doduse mozda steknes i zvezdicu tako, ako je to uopste bitno ).
Nazad na vrh Ići dole
Astana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 134
Points : 623
Datum upisa : 17.07.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 14:15

dobit je 205 milona, ali vecana je ocekivala 250 milona o tome pricam!! Zato je danas ovak dan bio na trgovini.
Nazad na vrh Ići dole
Rogy
VIP
VIP
Rogy


Broj poruka : 517
Points : 2119
Datum upisa : 10.09.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 14:17

Astana malo više mračiš nego što treba. Zašto iko ne bi bio zadovoljan rezultatima NISa?

Po mom proračunu, doduše na brzinu, ukoliko se ponove rezultati i u drugom polugođu već sledeće godine je moguća dividenda od oko 100 dinara, naravno sa potpunim brisanjem dosadašnjih gubitaka, a od 2012 dividende ne bi trebalo da padnu ispod 300 dinara, što za sadašnji ulaz od 766 dinara iznosi godišnji prinos od oko 40%, a za one sa ponderisaom cenom od 500 dinara oko 60%.

Dodatno firma će još rasti, pa su očekivani i veći dobiti, a i rast cene hartije. Ima li konkurenciju, ne samo u Srbiji nego i šire?

_________________
.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan11
VIP
VIP



Broj poruka : 126
Godina : 46
Points : 486
Datum upisa : 04.08.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 14:20

Astana ::
dobit je 205 milona, ali vecana je ocekivala 250 milona o tome pricam!! Zato je danas ovak dan bio na trgovini.

Ja mislim da je većina očekivala danas rezultate i nisu hteli da se zaleću na slepo. Bili su oprezni. Zato je danas ovakvo trgovanje bilo. A što se tiče dobiti špekulisalo se od 200 do 260 mil tako da ne vidim da su nešto mnogo promašili.
Nazad na vrh Ići dole
zORAn
VIP
VIP



Broj poruka : 98
Points : 165
Datum upisa : 07.05.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 14:24

Rogy ::
Astana malo više mračiš nego što treba. Zašto iko ne bi bio zadovoljan rezultatima NISa?

Po mom proračunu, doduše na brzinu, ukoliko se ponove rezultati i u drugom polugođu već sledeće godine je moguća dividenda od oko 100 dinara, naravno sa potpunim brisanjem dosadašnjih gubitaka, a od 2012 dividende ne bi trebalo da padnu ispod 300 dinara, što za sadašnji ulaz od 766 dinara iznosi godišnji prinos od oko 40%, a za one sa ponderisaom cenom od 500 dinara oko 60%.

Dodatno firma će još rasti, pa su očekivani i veći dobiti, a i rast cene hartije. Ima li konkurenciju, ne samo u Srbiji nego i šire?

Da li si prilikom ovog kratkog analiziranja razdvojio poslovnu od ukupne dobiti ? ili mislis da to nije bitno?
Nazad na vrh Ići dole
Zmark
Still learning
Still learning
Zmark


Broj poruka : 78
Localisation : Cacak
Points : 255
Datum upisa : 02.09.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 14:24

Po mom proračunu, doduše na brzinu, ukoliko se ponove rezultati i u drugom polugođu već sledeće godine je moguća dividenda od oko 100 dinara, naravno sa potpunim brisanjem dosadašnjih gubitaka, a od 2012 dividende ne bi trebalo da padnu ispod 300 dinara, što za sadašnji ulaz od 766 dinara iznosi godišnji prinos od oko 40%, a za one sa ponderisaom cenom od 500 dinara oko 60%.

Dodatno firma će još rasti, pa su očekivani i veći dobiti, a i rast cene hartije. Ima li konkurenciju, ne samo u Srbiji nego i šire?
[/quote]

Izuzetno postujem Vase postove ali mi posle ovakvog ostaje samo da se pitam zasto uopste ima bilo koga na prodajnoj strani ... sesir
Nazad na vrh Ići dole
Dragan11
VIP
VIP



Broj poruka : 126
Godina : 46
Points : 486
Datum upisa : 04.08.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 14:25

Dragan11 ::
Astana ::
dobit je 205 milona, ali vecana je ocekivala 250 milona o tome pricam!! Zato je danas ovak dan bio na trgovini.

Ja mislim da je većina očekivala danas rezultate i nisu hteli da se zaleću na slepo. Bili su oprezni. Zato je danas ovakvo trgovanje bilo. A što se tiče dobiti špekulisalo se od 200 do 260 mil tako da ne vidim da su nešto mnogo promašili.

Ako su uopšte i promašili. od
Nazad na vrh Ići dole
Vlada BG
Still learning
Still learning



Broj poruka : 41
Points : 102
Datum upisa : 18.11.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 14:27

Evo izvestaja za 1H 2011 na njihovom sajtu.

http://www.nis.rs/images/stories/invest_akcionari/izvestaji-o-poslovanju/polugodisnji/h12011-iop-sr.pdf
Nazad na vrh Ići dole
Rogy
VIP
VIP
Rogy


Broj poruka : 517
Points : 2119
Datum upisa : 10.09.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 14:41

Zmark ::
...
Izuzetno postujem Vase postove ali mi posle ovakvog ostaje samo da se pitam zasto uopste ima bilo koga na prodajnoj strani ... sesir

Hvala na podršci postova, a što se tiče detaljnijih pokazatelja idu čim unesem novi izveštaj. Verujem da nisam mnogo pogrešio, ako jesam izvinjavam se.

Ko je na prodajnoj strani i zašto je cena i dalje oko 3 P/E se i mnogi drugi pitaju, poput direktora Kravčenka, koji uveliko rasmišlja da nove hartije NIISa listira na Londonskoj berzi.

_________________
.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 14:41

Rogy ::
Astana malo više mračiš nego što treba. Zašto iko ne bi bio zadovoljan rezultatima NISa?

Po mom proračunu, doduše na brzinu, ukoliko se ponove rezultati i u drugom polugođu već sledeće godine je moguća dividenda od oko 100 dinara, naravno sa potpunim brisanjem dosadašnjih gubitaka, a od 2012 dividende ne bi trebalo da padnu ispod 300 dinara, što za sadašnji ulaz od 766 dinara iznosi godišnji prinos od oko 40%, a za one sa ponderisaom cenom od 500 dinara oko 60%.

Dodatno firma će još rasti, pa su očekivani i veći dobiti, a i rast cene hartije. Ima li konkurenciju, ne samo u Srbiji nego i šire?

Ovakvo dobrim rezultatima u prvom polugodištu znatno su doprinele pozitivne kursne razlike kojih u drugom polugodištu sigurno neče biti. Tako da nema šanse da se ti rezultati dupliraju u drugom polugodištu.
Nazad na vrh Ići dole
Astana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 134
Points : 623
Datum upisa : 17.07.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 14:45

Cak sta vise ocekujese rast $
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 14:47

Da li neko zna kolika je dobit na kursnim razlikama u drugom tromesecju?

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 14:49

Остварена добит пре курсних разлика износила
је 15,1 милијарди динара и бележи раст од 144% у односу на прво полугодиште 2010. године. Када на овај
резултат додамо позитивне курсне разлике од око 6,4 милијарде динара долазимо до износа нето добити
од око 21,4 милијарде.


znaci u drugom tromesecju kursne razlike samo oko 1mlrd dinara, dok je u prvom to bilo oko 5 mlrd.
sto znaci da je poslovna dobit u drugom tromesecju znatno veca.

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 14:54

Fmember ::
Остварена добит пре курсних разлика износила
је 15,1 милијарди динара и бележи раст од 144% у односу на прво полугодиште 2010. године. Када на овај
резултат додамо позитивне курсне разлике од око 6,4 милијарде динара долазимо до износа нето добити
од око 21,4 милијарде.


znaci u drugom tromesecju kursne razlike samo oko 1mlrd dinara, dok je u prvom to bilo oko 5 mlrd.
sto znaci da je poslovna dobit u drugom tromesecju znatno veca.

Da, poslovna dobit u polugodištu je 15 milijardi RSD, a pozitivne kursne razlike 6 milijardi RSD. Ostajem kod mišljenja da če do kraja godine biti profita negde izmedju 30 in 35 milijardi RSD, što znači cca 200 RSD po akciji. Kako god okrenemo akcija je jeftina
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 14:57

Slovenac1 ::


Da, poslovna dobit u polugodištu je 15 milijardi RSD, a pozitivne kursne razlike 6 milijardi RSD

ako se ne varam, na tromesecju je bilo 5 - 5 sto znaci da u poslednja tri meseca dobit bila 9 a kursne razlike 1, 80% veca poslona dobit
sto znaci da mozemo da ocekujemo dobar rezultat i na q3, cak i sa negativnim kursnim razlikama.
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Djavo
Member
Member
Djavo


Broj poruka : 395
Points : 1502
Datum upisa : 05.04.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 15:19

kad ce da objave?
Nazad na vrh Ići dole
mile-svinja
Just looking
Just looking
mile-svinja


Broj poruka : 2
Points : 10
Datum upisa : 14.07.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 15:26

Da bežimo sutra ili ne ?
Nazad na vrh Ići dole
Zoranecc
VIP
VIP
Zoranecc


Broj poruka : 209
Points : 587
Datum upisa : 19.11.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 15:26

Odlicna analiza Slovanca i Fmembera. Rezultati su vise nego dobri skoro u svim stavkama. Ovde nema mesta ni mrvici pesimizma. Cemu unosenje pesimizma nekih clanova. To nam je u ovom trenutku najmanje potrebno a narocito sto nema bas nikakvog razloga posle objavljivanja danasnjeg izvestaja.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 15:27

Ja sam zadovoljan rezultatima kada bolje razmislim, ali sad razumem zasto cena nije visa nego sto je trenutno. Poslovna dobit je 9 milijardi veca nego prosle godine. Ako ostane isto i u drugom bice 44 milijarde, tj ako ne bude recesije. Mislim da je realnije 35-40 poslovne. Kursne razlike ce u narednim godinama biti 5 milijardi u minusu, vec sam pisao o tome.

Ako bude recesije ranije sam racunao 20 milijardi poslovne dobiti godisnje, sada moram da racunam najmanje 25 milijardi sto daje NAJMANJE 20 milijardi ukupne dobiti dokle god traje recesija. Da budemo precizni govorimo o poslovnoj i ukupnoj NETO dobiti. Naravno to ce da traje samo dok imaju gubitaka da pokrivaju, tako da kasnije moramo oduzimati 10%. PE je 6.2 trenutno ako se tako gleda, a 6.8 ako se gleda posle pokrivanja gubitaka.

Ono sto najvise brine je gde je otisao profit. Profit je uglavnom otisao na povecanje zaliha i na povecanje potrazivanja. Licno mrzim potrazivanja, narocito u Srbiji. Mislim da NIIS cim popuni gubitak mora da pocne da isplacuje dividendu inace ce nastaviti da se vrednuje sa diskontom u odnosu na ostale naftne kompanije. Novcani tok je uzasan, nafta nece propasti u skladistu, ali nema potrebe za tolikim odlaganjem naplate, nego lepo preuzimaj firme, kao srbija gas ili banke sto rade. Inace @Rogy dividenda moze da ide samo iz novcanog toka, a ne iz dobiti.

Na kraju ja ne bi bio ja ako ne bi mracio, pa cu podeliti nesto sto sam juce procitao, a to je da zarade kompanija dozivljavaju vrhunac tri meseca posle vrhunca trzista. Upravo sada TUCA Kasnije opadnu 20% prosecno u recesiji, ali ja sam sve to ukalkulisao, tj cak pad od 35% posto je ciklicna.

Ali ponavljam sada je jasno da neto dobit NIISa nikako nece ici ispod 20 milijardi godisnje bez obzira na duzinu recesije. Prognoza kretanja cene 650-900 dinara do kraja godine. Ko nema NIIS svakako je BUY, a ko ima mislim da nije vreme za pojacavanje, nego za rampu na prodajnoj strani na 800-850 dinara sto se danas i pokazalo. Ispod 800 ipak ne dam. Pat pozicija za sada.
Nazad na vrh Ići dole
zORAn
VIP
VIP



Broj poruka : 98
Points : 165
Datum upisa : 07.05.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 15:32

Fmember ::
Slovenac1 ::


Da, poslovna dobit u polugodištu je 15 milijardi RSD, a pozitivne kursne razlike 6 milijardi RSD

ako se ne varam, na tromesecju je bilo 5 - 5 sto znaci da u poslednja tri meseca dobit bila 9 a kursne razlike 1, 80% veca poslona dobit
sto znaci da mozemo da ocekujemo dobar rezultat i na q3, cak i sa negativnim kursnim razlikama.

Najpozitivnijii deo izvestaja je ovako lep porast poslovne dobiti u Q2 sesir
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 15:40

Astana ::
Cak sta vise ocekujese rast $
hm, odakle ti to da ce $ da raste a zlato da pada?
ne kazem da nece niti da hoce, samo me interesuje odakle ti ta procena?
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Astana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 134
Points : 623
Datum upisa : 17.07.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 15:47

Ukucaj na youtube moje ime sa foruma mozda ti se samo kaze kafa Ja po izlasku iz niis planiram sa svim novcem u $
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 16:09

sutra ::
Ono sto najvise brine je gde je otisao profit. Profit je uglavnom otisao na povecanje zaliha i na povecanje potrazivanja. Licno mrzim potrazivanja, narocito u Srbiji. Mislim da NIIS cim popuni gubitak mora da pocne da isplacuje dividendu inace ce nastaviti da se vrednuje sa diskontom u odnosu na ostale naftne kompanije. Novcani tok je uzasan, nafta nece propasti u skladistu, ali nema potrebe za tolikim odlaganjem naplate, nego lepo preuzimaj firme, kao srbija gas ili banke sto rade. Inace @Rogy dividenda moze da ide samo iz novcanog toka, a ne iz dobiti.

Rast potraživanja može biti posledica povećanja tržišnog učešća i u maloprodaji i u veleprodaji, a u prilog tome govori i rast prihoda i poslovne dobiti. Niko ne povećava zalihe ako ima problem sa gotovinom, već ako ima viška keša i onda kupuje po diskontnim cenama i na taj način još više povećava marginu. Vrlo sam strog u oceni (profesionalna deformacija), ali na poslovanje ove firme nemam zamerki. Naravno, možemo da cepidlačimo, ali čemu to. Izveštaj vrlo jasan i precizan, firma odlično radi i razvija se. E sad, kome je skupo na PE 3 kupovaće na PE 5 sesir Tako uvek bude
Nazad na vrh Ići dole
Rogy
VIP
VIP
Rogy


Broj poruka : 517
Points : 2119
Datum upisa : 10.09.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 16:10

Evo preciznijih podataka.
Ukoliko, znači hipotetički, se ponovi isti rezultat i u narednom polugođu, i tako svake godine: Neto dobit je 42,825,688,000, a poslovna dobit 33,546,730,000 dinara (78% neto dobiti). Gubitak od 19,585,110,000 se anulira sledeće godine.

Na osnovu te neto dobiti, projektovana bruto dividenda (95% ostatka zarade po akciji) je za
-2011. god: 129.40 din (prinos 17-26%)
-2012. god i dalje: 249.51 din (prinos 33-50%)
Prinos je dat za ulaz po trenutnoj ceni od 766 i za 500 dinara.

Znam da je rizik od negativnih kursnih razlika veliki, Libija će početi da proivodi, recesija, verovatno dolar ide gore, cena nafte dole. Ali, ide i povoljan ruski kredit od 2%, kvalitetan menadžment, dobri planovi i projekti.

U svakom slučaju sam veliki optimista.

_________________
.
Nazad na vrh Ići dole
Nikolaj3
Our family
Our  family
Nikolaj3


Broj poruka : 267
Points : 991
Datum upisa : 24.11.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 16:16

pa nisu bas svi rezultati dobri
obim prerade nafte manji je za 14%
prodaja naftnih derivata manja za 3%
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 16:24

Astana ::
Ukucaj na youtube moje ime sa foruma mozda ti se samo kaze kafa Ja po izlasku iz niis planiram sa svim novcem u $

a ja mislio da udjem u zlato od
mada i dalje mi nije jasno kakve veze ima kazahstan sa cenom zlata i rastom dolara udrimile
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 16:32

Uvek brine kada je novcani tok znacajno ispod neto dobiti. A ovde je duplo nizi. Meni je duplo nize uzasno. Kada pogledas cene americkih kompanija Ekson ima P/NT od samo 6, a NIIS ima preko 9.6 onda ce vam svima biti jasna cena NIISa i nemogucnost nekog veceg skoka. Naravno tamo su veci porezi pa i cena mora biti niza da bi PE racio bio slicniji. Sve treba uzeti u obzir.

Naravno nije sve u jednom pokazatelju, naravno da ce NIIS naplatiti veci deo potrazivanja. Ali recimo u Petrohemiji ima trenutno 13% vlasnistva, ako dodje do cifre od 30% naprimer u restruktuiranju dugova postavnja se pitanje sta ti kupujes NIIS ili petrohemiju. Odgovor glasi i jedno i drugo. Kada bi me neko pitao da li hocu Aik banku ili Nibens ja bih rekao Aik banku, ali eto ipak sam dobio zajedno :( Rekao sam vec da se za zalihe ne treba plasiti jer se nece nafta istopiti, ali bih voleo da ne nastavljaju da ih gomilaju ovim tempom od 8 milijardi za polugodiste

Volim ja i Angolu i nove pumpe i naftu u skladistima, samo kazem da je novac novac i da tek sa povecanjem novcanog toka moze znacajno akcija u vis, a i pocetak isplate dividendi o kojima ipak nemamo nikakve informacije. Ako budu nastavljali agresivno da rastu nece ni biti uopste dividendi, pa ce i NIIS uvek biti vrednovan s diskontom, kao sto je Vino zupa naprimer gde takodje zasada nije primecena nikakva kradja dosada ili zloupotreba, ali zbog nedostatka dividendi, gomile uzetih kredita i agresivnog sirenja bleji na PE 4.

Ja sam odusevljen sto ima toliko optimista i nadam se da ce se sutra i prekosutra pokazati zato sto je petak dan D za narednih godinu dana i voleo bih da delimicno budem u keshu ako bude varijanta koje se plasim. Ponavljam zelim cenu 800-850 kao prodajnu.

nemojte se iznenaditi da ako padne cena ispod 700 dinara promenim pricu i pocnem da isticem pozitivne aspekte NIISa zato sto nikako ne mislim da bi smela da bude toliko niska.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 16:37

Nikolaj3 ::
pa nisu bas svi rezultati dobri
obim prerade nafte manji je za 14%
prodaja naftnih derivata manja za 3%

Ovo bi moglo da bude razočarenje, ali ako ovome dodaš da je pad celog tržišta naftnih derivata oko 30% shvatićeš da kompanija "pobeđuje" tržište odnosno da povećava i apslolutno i relativno tržišno učešće.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 16:47

@sutra

Kompanija dobro radi i skroz je zdravo poslovanje i glupo je da se poredi sa VINZ. Može cena da ode i na 500 din ako popucaju berze u svetu, ali oko poslovnih rezultata ove firme neće biti iznenađenja i to je ono što je za investitore veoma bitno - rizik za ostvarenje planiranih rezulata je veoma nizak. Neće NIIS moći protiv opštih trendova u svetu i kod nas, ali su sa ovim dobrim rezultatima napravljene ozbiljne pretpostavke za rast cena akcija na berzi. Svako treba da proceni trenutak za ulaz ili izlaz, ali stabilno poslovanje ove firme i monopolski položaj smanjuju rizik investiranja u ovu hartiju.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 16:55

Da mislim da je losa ne bih je imao niti pisao o njoj. Primetices da me nema na preko 90% tema ovog foruma zato sto ne zasluzuju da bilo ko pise o njima. Ja samo pisem pokusavajuci da procenim realnu vrednost kompanije i da odredim koliko procenata portfoia trenutno zasluzuje. To se menja s vremenom, poslovanjem kompanije i sa cenom na berzi. Uglavnom sam iznosio brojke iz izvestaja koje ljudi nemaju vremena sami da traze ili izracunavaju. Mozda sam umislio, ali stvarno verujem da pomazem ljudima u izracunavanju realne vrednosti akcija.

Inace Vinz ima lose proizvode, ali je super firma i pravi stabilnu dobit godinama i siri se u okruzenju isto kao i NIIS. NIIS takodje ima los benzin ali je kako si rekao monopolista pa nemas izbora.

Idem na Adu i necu vise pisati danas. Za kraj digao sam malo raspon cene. Kupovina 690-720 u svakom slucaju, prodaja 800-850 videcemo sutra.
Nazad na vrh Ići dole
stock
Just looking
Just looking
stock


Broj poruka : 27
Points : 112
Datum upisa : 04.01.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 17:12

Fmember ::
Astana ::
Ukucaj na youtube moje ime sa foruma mozda ti se samo kaze kafa Ja po izlasku iz niis planiram sa svim novcem u $

a ja mislio da udjem u zlato od
mada i dalje mi nije jasno kakve veze ima kazahstan sa cenom zlata i rastom dolara udrimile

... još si ti i dobro prošao, evo šta sam ja gledao od

https://www.youtube.com/watch?v=Z9nB86V5pjY

udrimile
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 17:19

stock ::
Fmember ::
Astana ::
Ukucaj na youtube moje ime sa foruma mozda ti se samo kaze kafa Ja po izlasku iz niis planiram sa svim novcem u $

a ja mislio da udjem u zlato od
mada i dalje mi nije jasno kakve veze ima kazahstan sa cenom zlata i rastom dolara udrimile

... još si ti i dobro prošao, evo šta sam ja gledao od

https://www.youtube.com/watch?v=Z9nB86V5pjY

udrimile

od Odavno me nije neko ovako nasmejao
Nazad na vrh Ići dole
Nikolaj3
Our family
Our  family
Nikolaj3


Broj poruka : 267
Points : 991
Datum upisa : 24.11.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 18:25

Fast ::
Nikolaj3 ::
pa nisu bas svi rezultati dobri
obim prerade nafte manji je za 14%
prodaja naftnih derivata manja za 3%

Ovo bi moglo da bude razočarenje, ali ako ovome dodaš da je pad celog tržišta naftnih derivata oko 30% shvatićeš da kompanija "pobeđuje" tržište odnosno da povećava i apslolutno i relativno tržišno učešće.



u pravu si ali dobri rezultati su posledica rasta prerade domace nafte i smanjenje troskova poslovanja
troskovi se ne mogu neograniceno smanjivati a i rezerve domace nafte su ogranicene
zarada na kursnim razlikama moze vrlo lako da se pretvori i u gubitke
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 10 Icon_minitime8/24/2011, 19:11

Nikolaj3 ::
Fast ::
Nikolaj3 ::
pa nisu bas svi rezultati dobri
obim prerade nafte manji je za 14%
prodaja naftnih derivata manja za 3%

Ovo bi moglo da bude razočarenje, ali ako ovome dodaš da je pad celog tržišta naftnih derivata oko 30% shvatićeš da kompanija "pobeđuje" tržište odnosno da povećava i apslolutno i relativno tržišno učešće.



u pravu si ali dobri rezultati su posledica rasta prerade domace nafte i smanjenje troskova poslovanja
troskovi se ne mogu neograniceno smanjivati a i rezerve domace nafte su ogranicene
zarada na kursnim razlikama moze vrlo lako da se pretvori i u gubitke

Naravno da troškovi imaju granicu za redukciju i za kompaniju je najbitnije da su sada pod kontrolom. Pogledaj dve stvari za 1H2010 i 1H2011 i shvatićeš da prerada domaće nafte i nema preterano veliki uticaj na rezultat: 1) učešće domaće nafte u ukupnoj preradi je bilo oko 30 %, a sada je oko 40 % (mrzi me da tačno računam), 2) EBITDA je sa 8,4 povećana na 20,5. Nije moguće da diferencijalno povećanje učešća domaće nafte u ukupnoj preradi za 10-15 % doprinese povećanju EBITDA za 244 %. Leverage je previše veliki pa čak i da tu naftu vade džabe. Suština je u povećanju prihoda i poslovne dobiti i to je ono što je jako bitno. O rezervama domaće nafte je već diskutovano tako da nema potrebe sad o ovome. Ponavljam, ako ovako nastave za firmu nema zime. Ovde cena akcije zavisi najviše od sentimenta na svetskim berzama i stranih investitora, sve ostalo je u narednih 6 meseci već determinisano.
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)
Nazad na vrh 
Strana 10 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 19 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS
» Naftna Industrija - NIIS 7. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 8. DEO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: