BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)

Ići dole 
+110
Nikola
Aritmeticar
Jovana2009
Greta
FatCat
Natasa23
Zane
Limited011
MORNAR
sonne
Pekoilic
Mistery 011
Nik
Dragan gradjanin
Light
BoS
Toplica
Joe
Miladin
Boranija
Djuka
Dalaj Lama
Drag_Mlad
Mrgud
Boza Belex
Ris
Ars Vivendi
nepet
Ceras
Jumbo
Dragot
Kobe Bryant
ILoveRoses
mr Bean
Banaćanin
Drag65
Popaj
MYSTIC021
gogloee
Berza011
pakodazna
C R A Z Y
Pera Božić
stock
Nikolaj3
Zoranecc
mile-svinja
Vlada BG
Zmark
Dusan
Dragan11
RobinHood
Lilihip
Lolita
Guinness
EVE
LUMTDZOS
Pera Zdera
Astana
Steve McQueen
zORAn
l.morlang
Teletrader
Mickey Munday
Mira
Berzanski_Duduk
Maca
Dejansss
Sasa965
Djavo
Non-ProfitOrganization
Yudejavu
Big Mile
Dibesto
Zeljko
Vladulns
Aca123
BojanNS
Firke77
Momir
pepsiman
srbijanac
Spejs
real_finanza
Atomski mrav
Fmember
Folio
Fast
Dexiv
Sutra
Sasa_sbbg
JelenaS
Sofke
iki
Ivan2211
Rogy
Racunarko
Drasko
Milica1
Sneki
Dosije
BBrroo
Strbac
Slovenac1
Ilija
Taliano
Mitar
Aleks
Nemesis
Boby
114 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 31.10.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimePon Avg 15, 2011 10:34 pm

Milica1 ::
Na ovoj akcijiniko niko nece izgubiti-samo ce neko vise,a neko manje zaraditi!
Verovatno je tacno, ali ko je taj koji zeli da zaradi manje ako misli da moze vise?

Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Milica1
VIP
VIP
Milica1


Broj poruka : 885
Points : 1909
Datum upisa : 29.04.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimePon Avg 15, 2011 10:38 pm

Neka mu je sa srecom!
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimePon Avg 15, 2011 10:47 pm

Mira ::
htela bih da dokupim jos ali ne znam da li jos da cekam ili mislite da je sad pravo vreme ajde neki savet


Zavisi koliko zelis da cekas da naraste. Ja licno sve ispod 750 mislim da je ok cena u ovom trenutku. Ali mislim da ce cela nasa berza da bude "kilava" jos jedno 20 do 30 dana. Tek tada ce biti sanse za neki stabilniji rast.
Ne zaboravite da ce i telekom da udje u bezu u narednom periodu pa ce se verovatno desiti da jedan broj ljudi iz nis-a sa +60% predje u telekom koji ce u startu verovatno da pada oko 20% zbod pritiska pocetne prodaje.
Mislim da ce ulaskom telekoma likvidnije akcije a sa njima i niss da takodje idu dole bar 10%.
Zakljucak, sada je dobro vreme za kupovinu i zadrzace se jos bar mesec dana sa rasponom oko plus/minus 10%. comp
Nazad na vrh Ići dole
Djavo
Member
Member
Djavo


Broj poruka : 395
Points : 1502
Datum upisa : 05.04.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimePon Avg 15, 2011 10:49 pm

I ja se slazem da je panika cudo i da nasa berza izgleda reaguje samo kada padaju ineksi stranih berzi pa onda brze bolje panika i sve -8% a kad su strane berze u plusu kod nas se nista ne desava. Strasno :)
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimePon Avg 15, 2011 10:50 pm

I neko je rekao da je u pitanju panika za ovakvu prodaju u trenutku kada se ocekuju dobri rezultati. Nema ovde govora o panici (bar trenutno). Radi se o jako malim obimima koji kao po pravilu na NIIS-u obaraju cenu. comp
Nazad na vrh Ići dole
Drasko
VIP
VIP
Drasko


Broj poruka : 280
Points : 832
Datum upisa : 01.07.2007

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimePon Avg 15, 2011 11:08 pm

Mislim da ce posle objave rezultata ovo da se vrati na preko 800...
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 04.09.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimeUto Avg 16, 2011 11:14 am

Dexiv ::
Momir ::
Ali, mislim da NIIS na ispod 700 treba kupovati i čekati!
Edit: Uveren sam da je ovaj pesimizam preteran!

Možda ga bude i ispod 600, treba sačekati...


Može da padne i na 100 dinara al to nikakve veze sa životom nema.
Firma radi dobro, ostvaruje profit i sve te gluposti sa krizom i panikom nemaju veze sa NIIS.
Isto važi i za Aerodrom oni ostvaruju debeli profit, sa ili bez dodele dividende, firma je zdrava i ima monopol. 2012. neće moći da pobegnu od isplate dividende i kada u decembru počne otimanje, biće kasno.





Nazad na vrh Ići dole
Sofke
Our family
Our  family
Sofke


Broj poruka : 330
Points : 1228
Datum upisa : 12.11.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimeUto Avg 16, 2011 12:44 pm

Sutra je pecanje,mozda oko 700,ajd da vidimo!? pec
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimeUto Avg 16, 2011 8:35 pm

Moze da bude.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 03.01.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimeSre Avg 17, 2011 6:50 am

Insajderi več znaju za profit NISa, cela Srbija več priča o njemu na forumu i izvan njega, da li če onda uopšte biti neko iznenadjenje kad ga zvanično objave? Veliko je pitanje hoče li biti skok akcije posle objave rezulata?
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimeSre Avg 17, 2011 7:55 am

Institucionalni investitori mogu da kupuju tek kada zvanicno vide rezz
Nazad na vrh Ići dole
Dibesto
Still learning
Still learning



Broj poruka : 68
Points : 284
Datum upisa : 13.01.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimeSre Avg 17, 2011 8:22 am

Slovenac1 ::
Insajderi več znaju za profit NISa, cela Srbija več priča o njemu na forumu i izvan njega, da li če onda uopšte biti neko iznenadjenje kad ga zvanično objave? Veliko je pitanje hoče li biti skok akcije posle objave rezulata?
Po toj logici ispada da niko nije znao rezultate prvog kvartala unapred, a sada svi znaju unapred rezultate drugog kvartala. Da li to ima logike, pitam se. Možda i ima, jer su možda sada očekivanja za drugi kvartal donekle ugrađena u cenu. Ipak, ako gledamo fundamente, ako drugi kvartal bude makar kao i prvi, akcija je potcenjena. Takodje, ako drugi kvartal bude bolji od prvog, što je takođe moguće, biće lep skok.
Nazad na vrh Ići dole
l.morlang
Just looking
Just looking
l.morlang


Broj poruka : 24
Points : 63
Datum upisa : 09.08.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimeSre Avg 17, 2011 8:27 am

Dibesto ::
Slovenac1 ::
Insajderi več znaju za profit NISa, cela Srbija več priča o njemu na forumu i izvan njega, da li če onda uopšte biti neko iznenadjenje kad ga zvanično objave? Veliko je pitanje hoče li biti skok akcije posle objave rezulata?
Po toj logici ispada da niko nije znao rezultate prvog kvartala unapred, a sada svi znaju unapred rezultate drugog kvartala. Da li to ima logike, pitam se. Možda i ima, jer su možda sada očekivanja za drugi kvartal donekle ugrađena u cenu. Ipak, ako gledamo fundamente, ako drugi kvartal bude makar kao i prvi, akcija je potcenjena. Takodje, ako drugi kvartal bude bolji od prvog, što je takođe moguće, biće lep skok.

Po kojim fundamentima i u odnosu na koje uporedive HoV je podcenjena?
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 03.01.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimeSre Avg 17, 2011 8:43 am

Mitar ::
Institucionalni investitori mogu da kupuju tek kada zvanicno vide rezz

Kako to misliš? Pa kupuju oni svaki dan
Nazad na vrh Ići dole
Dibesto
Still learning
Still learning



Broj poruka : 68
Points : 284
Datum upisa : 13.01.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimeSre Avg 17, 2011 8:49 am

l.morlang ::

Po kojim fundamentima i u odnosu na koje uporedive HoV je podcenjena?
Npr. madjarski Mol se trguje na pe=5.5, a u slučaju da dobit u drugom kvartalu bude kao i u prvom, a da (u najgorem slučaju) ukupna dobit u trećem i četvrtom kvartalu bude takođe kao u prvom, Niis na ovoj ceni ima pe=4. Dakle, ovo je pe u jednoj od lošijih varijanti. Tržišna kapitalizacija mola je 6.66 milijardi eura, a Nisa 1.16 milijardi. Dakle veća je, ali nemojmo zaboraviti da mu je i pe veći. Tako da prostora za rast po mom mišljenju ima. Voleo bih i vaše uporedjivanje zašto ima ili nema, može i Mol, a može i sa nekom drugom kompanijom.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 10.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimeSre Avg 17, 2011 8:56 am

Cena NIIS bi trebalo da bude cena nafte u $ * 10
I to engleske nafte, s obzirom da nam je bliza.
Trenutno je skoro 30% niza od toga.

To je moj plan i kako se priblizava toj ceni tako prodajem NIIS, a kako se udaljava tako kupujem. Zasad ide ok. Takodje vec sam cini mi se rekao da mislim da je ovih dana nafta tacno na realnoj ceni za kraj 2011. Ici ce ona i gore i dole, ali dok se ne pronadje nova energija uglavnom ce vise ici gore.

E sad kao sto mnogi primecuju i ostale stabilne nefinansijske kompanije na beleksu su sigurno potcenjene, narocito one s dividendnim prinosima.

Niko me nece ubediti da ce MTLC, VINZ, ALFA, FITO zaraditi manje u 2012 u recesiji nego 2009 u recesiji. A profiti iz 2009 su u najmanju ruku solidni u odnosu na sadasnju cenu.

Nisam pratio Mol, ali ako je ta cena onda i njega treba uvrstiti u portfolio. NIIS ima znacajan negativni rizik deviznog kursa koji moze godisnje odneti cak i 150 miliona evra profita. Prosecno racunajte da ce u narednih 5-10 godina odnositi 50-60 miliona evra. To nije previse kad se gleda prosecno, ali u odredjenoj godini moze da bude neprijatno, kao 2010 naprimer.
Nazad na vrh Ići dole
zORAn
VIP
VIP



Broj poruka : 98
Points : 165
Datum upisa : 06.05.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimeSre Avg 17, 2011 9:49 am

sutra ::
Cena NIIS bi trebalo da bude cena nafte u $ * 10
I to engleske nafte, s obzirom da nam je bliza.
Trenutno je skoro 30% niza od toga.
...

Da li mislis na Brent Crude (tj. Brent Blend, London Brent , Brent petroleum) sa cenom od ~110$ za barel (~117 litara)?
Da li mozes da pojasnis racunicu ?

Ili da prosto kazes da ti je ciljna cena 1000din...
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimeSre Avg 17, 2011 9:57 am

Mitar ::
Institucionalni investitori mogu da kupuju tek kada zvanicno vide rezz
Ovo je tacno-tako je bilo i kod Q1.Svi su bili šokirani rezultatima.Sad kolaju razne priče,videćemo šta je istina.Vise puta sam izneo misljenje da je ovo najpocenjenija akcija na belexu,ukoliko je ispod 800rsd-čuće se!!
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 10.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimeSre Avg 17, 2011 2:52 pm

@Zoran

mislim i jedno i drugo, trenutno moja ciljna cena je 1000-1100. Ipak to je ako BDP ide izmedju 0-3% u plusu. Na kraci rok recesija moze da napravi i mnogo jace udarce na profit Nisa preko kursnih razlika i smanjenja potrosnje. Ali ne verujem da bi ta losa varijanta potrajala duze od par kvartala.

Moja sledeca kupovina je na 680 dinara, a prodaja na 790. NIIS ce apsolutno pratiti pravac kretanja svetskih indeksa koje ocekujem da ponove godisnji minimum negde pocetkom jeseni i da se godina zavrsi negde kao i prosla, znaci 5-10% iznad trenutnih vrednosti. Za NIIS ocekujem da intenzitet kretanja bude malo jaci i da mozda stigne cak i do 900 u decembru gde bi bilo dobro pristojno smanjiti poziciju.

Nasa mala berza ce naravno umnogome zavisiti od telekoma, jer ce to biti obavezna hartija za sve investitore. Datum listinga ce biti presudan za ostale akcije, a kretanje telekoma ce biti NADOLE u prvih sest meseci zato sto ce krenuti s prevelikom cenom. Stoga ne zurite sa kupovinom Telekoma cim izadje i ne rasprodajte ostale blucipove po PE 4-6.
Nazad na vrh Ići dole
Rogy
VIP
VIP
Rogy


Broj poruka : 517
Points : 2119
Datum upisa : 10.09.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimeSre Avg 17, 2011 10:16 pm

Koliko vam je trenutno učešče NIISa u portfoliju?
Ne znam koliko da ostavim prostora za Telekom, koji odnos između ove dve hartije predlažete?

_________________
.
Nazad na vrh Ići dole
Milica1
VIP
VIP
Milica1


Broj poruka : 885
Points : 1909
Datum upisa : 29.04.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimeSre Avg 17, 2011 10:18 pm

Izgleda da su rezultai u sredu, 24.08. posle zatvranja trgovanja!
Nazad na vrh Ići dole
Dibesto
Still learning
Still learning



Broj poruka : 68
Points : 284
Datum upisa : 13.01.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimeSre Avg 17, 2011 11:09 pm

sutra ::
Cena NIIS bi trebalo da bude cena nafte u $ * 10
Sutra, na čemu baziraš ovakav zaključak?
sutra ::
Nisam pratio Mol, ali ako je ta cena onda i njega treba uvrstiti u portfolio. NIIS ima znacajan negativni rizik deviznog kursa koji moze godisnje odneti cak i 150 miliona evra profita. Prosecno racunajte da ce u narednih 5-10 godina odnositi 50-60 miliona evra. To nije previse kad se gleda prosecno, ali u odredjenoj godini moze da bude neprijatno, kao 2010 naprimer.
Slažem se u potpunosti. Samo, ne znam kako da uključim Mol u portfolio.
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimeSre Avg 17, 2011 11:38 pm

Milica1 ::
Izgleda da su rezultai u sredu, 24.08. posle zatvranja trgovanja!

Milice koliko je to provereno?
Nazad na vrh Ići dole
Milica1
VIP
VIP
Milica1


Broj poruka : 885
Points : 1909
Datum upisa : 29.04.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimeSre Avg 17, 2011 11:46 pm

Rekao mi sestric koji radi u NIIS-u!Terala ga da zove(na moru covek) i da pita.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 10.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimeSre Avg 17, 2011 11:54 pm

@Dibesto

Baziram na ocekivanoj zaradi NIISa u narednom periodu koju sam vezao priblizno za jedan veoma transparentan broj kao sto je cena nafte. Naravno korelacija izmedju naftnih kompanija i cene nafte nije tacno 1, ali je jako blizu. Sto su manje turbulencije to je visa korelacija. Nije poenta pogoditi tacnu cifru, uvek moras da imas veliku marzu sigurnosti. Na NIISu trenutno postoji velika marza sigurnosti.

Imam dobre vesti za sve vas. Citao sam da su banke najzad pocele da menjaju planove za valute za narednu krizu i da planiraju da cak i DIZU pojedine istocnoevropske valute zato sto imaju bolje finansije od EU. Sto se dinara tice ne morate da ga dizete uopste, samo da ne bude bezanija na 120-130, a 2013 opet da vredi 110. To bi opet obogaljilo profite preduzecima.

MOL mozes kupiti direktno u Madjarskoj u bilo kojoj banci sto je mozda i najbolje, a moguce da mozes i preko nekih domacih brokerskih kuca. Intercapital i Komercijalna banka odavno imaju strana trzista, ali ne znam da li imaju madjarsku.

Sto se rezultata q2 tice vise me ne zanimaju uopste, mislim da je vreme da se raspitujemo kako im ide u ovom kvartalu koji je i najbitniji zbog tranzita kroz Srbiju.
Nazad na vrh Ići dole
Aca123
Our family
Our  family
Aca123


Broj poruka : 247
Points : 1036
Datum upisa : 12.05.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimeSre Avg 17, 2011 11:54 pm

Deo teksata koji sam dobio na e-mail:
Поштовани,
Са великим задовољством Вас позивамо да у среду, 24. августа 2011. године са почетком у
13:30 часова у просторијама Београдске берзе, Омладинских бригада бр. 1 (сала на 1. спрату)
присуствујете презентацији компаније НИС а.д. Нови Сад о оствареним резултатима у првом
полугодишту 2011. године.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 20.04.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimeČet Avg 18, 2011 2:14 am

Aca123 ::
Deo teksata koji sam dobio na e-mail:
Поштовани,
Са великим задовољством Вас позивамо да у среду, 24. августа 2011. године са почетком у
13:30 часова у просторијама Београдске берзе, Омладинских бригада бр. 1 (сала на 1. спрату)
присуствујете презентацији компаније НИС а.д. Нови Сад о оствареним резултатима у првом
полугодишту 2011. године.

Ovo "zadovoljstvom" zbog rezultata ili što tebe mogu da ugoste? kapa
Nazad na vrh Ići dole
Aca123
Our family
Our  family
Aca123


Broj poruka : 247
Points : 1036
Datum upisa : 12.05.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimeČet Avg 18, 2011 2:24 am

Ako na prezentaciji bude jagnjećeg pečenja ja ću biti zadovoljan, a što se tiče rezultata nesumnjam da su dobri. aplauz
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimeČet Avg 18, 2011 2:54 am

Aca123 ::
Ako na prezentaciji bude jagnjećeg pečenja ja ću biti zadovoljan, a što se tiče rezultata nesumnjam da su dobri. aplauz

Ides tamo kao akconar ili funkcioner?

roshtilj
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimeČet Avg 18, 2011 3:23 am

Jel pozivaju po broju akcija? Koliko treba da se ima da bi bio pozvan? comp
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimeČet Avg 18, 2011 4:30 am

sitnica...500.000kom

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 29.11.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimeČet Avg 18, 2011 7:31 pm

taliano ::
sitnica...500.000kom

Hoće neko da se udružimo? Ja bih malo tog tog pečenja. tt
Nazad na vrh Ići dole
Astana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 134
Points : 623
Datum upisa : 16.07.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimeČet Avg 18, 2011 8:19 pm

Cekajte sada da li su rezultati 24 ili 30.? ljubav
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimeČet Avg 18, 2011 11:32 pm

Astana ::
Cekajte sada da li su rezultati 24 ili 30.? ljubav
posle trgovanja 24.
Nazad na vrh Ići dole
Mira
Our family
Our  family
Mira


Broj poruka : 327
Points : 1405
Datum upisa : 20.07.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 6 Icon_minitimePet Avg 19, 2011 3:25 am

ja cekala cekala i danas kupila ,valjda nisam pogresila nece valjda jos da pada
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)
Nazad na vrh 
Strana 6 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS
» Naftna Industrija - NIIS 9. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 6. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: