BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)

Ići dole 
+61
Florida
smoki
ISTINA
Limited011
Kobe Bryant
Posmatrac023
Ars Vivendi
MYSTIC021
PEVAC
Goce
bjankaden
Guinness
Sony25
Neutralac123
AAA
Dan
Verkakaludjerka
Nikolas2002
Maca
Dadax71
Smizla
truba
glas razuma
FatCat
Loptica
grdni
Greta
Kmez
MilaNost
Sreta
Teletrader
pepsiman
Momir
BojanNS
Rogy
Dr.Scully
Šerif
Gogisa
Dejansss
sljaker
MaliMrav
Despot
baba_milojka
Lunja
Sekula
Pampur
ajoV
Zex983
Boranija
Jevrem
Ronin
Friz
Sneki
Milicica
Odžačar
Milojka
Bans
Frend
fmesaros
TITO
MASTER
65 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 25 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/2/2011, 23:16

E, da se i ja oglasim. sesir
Dakle, firma ASPIFOR http://www.aspifor.com/ , koja ima veliki udeo na tržištu u okruženju ima plan da preuzme upravljanje fabrikom i garantuje izvoz od 30 miliona evra i plasman naše robe, kao i robe koju bi uslužno proizvodili mi za njih. Ako tako bude, znači da bi samo od 1 godine vratili SVA dugovanja. Naš pogon je ipak svemirski u odnosu na ove u okruženju, i ljudi imaju ideju kako da nas uposle. Naravno, i njima bi išao popriličan deo kolača od svega. Ovo znam jer su me zvali i pitali da se vratim u fabriku kada je preuzmu, jer ne mogu da imaju ikakvu proizvodnju u JGRM sa 3,5 farmaceuta udrimile Rekla sam im da prvo skoče pa kažu hop, i da, ako država to odobri i ako to bude u nekoj zajednici sa državom možda i pristanem, ali sa ludim Deurićem, neka hvala od Nude i duplo veću platu od one koju sam imala u JGRM, deluju mi ozbiljno.
Juče su bili kod Ćirića, a danas su ceo dan imali sastanak sa Zdravkom .
Čisto da se zna, videćemo šta će ispasti od svega toga. Iskreno se nadam da će se desiti pozitivan pomak zbog svih kolega i koleginica koji nisu bili te sreće da pređu u drugu firmu i kojima je plata pusti san. A počela škola, knjige, pribor, troškovi, sad će zima, plin, računi...Sramota, radiš a ne dobijaš pare. Akcionar si, a kao da nisi...
Inspektorka je pritisak na Deurića da se skloni, jer je on sada promenio stav i pristaje na sve, ali država više ne nudi ništa, pa čak ni 3 mesta u UO, nego traži da Deurića ne bude ni u tragovima ni oko fabrike, ni u fabrici.
Toliko od mene, sutra se rano ustaje, vodim decu u školu, radna je subota...
Nazad na vrh Ići dole
fmesaros
Still learning
Still learning
fmesaros


Broj poruka : 130
Localisation : zrenjanin
Points : 148
Datum upisa : 29.07.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/2/2011, 23:36

verka@ "ako nisi pravnik po struci, velika je steta, a ako jesi,alal vera!"

Opšte je poznata stvar da se pravni fakultet zove ŽUTA KUĆA ili u prevodu kuća srama. Naime posle upisa Dekan izlazi pred studente sa rečima: dobro mi došli bivši studenti mašinskog,medicinskog i ostalih fakulteta. U prevodu ko nije uspeo da pronađe sebe ni na jednom fakultetu, ostaju mu prava. O tome sam već pisao da na žalost takvi vode državu,naravno čast izuzecima kojih naravno ima. Po struci sam Dipl.maš.ing . Nadgradnja je osnova mašinstva i ako nemaš temelje,ništa od toga! Baš iz tih razloga nerazumem kako ovaj menadžment nemože najjednostavniju matematiku za osnovce da savlada a ona se svodi na problem ako si uložio dinar koliko si ostvario profita, deo ulaganja su i licence zar ne? U rashode spada i davanja državi ,LD i PIO,ni to nije plaćeno,što bi rekao Čanak pa gde su naše pare i čije su naše pare?Ubeđen sam da se radi o klasičnoj pljački,u posao je upletena i familija Eurić kao posrednici u izvozu, idealno za mutljavinu! Veoma mi smeta što su ovakva dešavanja masovna,setimo se samo da je nekada bila privilegija raditi u Jugoremediji sa nadprosečnim primanjima i u skladu sa tim i Opština je ubirala pozamašne redovne prihode i još važnija stvar da je fabrika lekova od strateškog značaja za Srbiju i stvarno posle svega osećam se kao beli miš nad kojim se vrše eksperimenti. Upropastiti firmu sa 400 familija da bi obezbedio sebi fotelju sa 46 suvlasnika zaista je providno!Sasvim sam siguran da mu 400 porodica to neće zaboraviti ako ostanu nezbrinuti,ako se to desi treba ga okačiti na prvu banderu! NO PASARAN!
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/2/2011, 23:56

@fmesaros
Nama se to neće desiti, samo zato što je izborna godina i država NE SME sebi da da dozvoli takav kiks, jer je Eurić predstavnik na lokalu stranke koja je u vladajućoj koaliciji. Ali inače, da nije tako, otresli bi nas kao blato sa cipela i nikom ništa.
Malo li je takvih priča u Zr-u ? Pa zar nije Anđelov R. "iskoristio" Gik, osnovao firmu KENOR, uzeo Gikove radnike i radio po Nemačkoj, pa kad je stao na noge na Gikovim resursima i ljudskim i mašinerijskim, otišao i sada uzima milione evra profita, i nikom ništa. Par članaka u listu Zrenjanin, malo talasanja, i nije čak ni odgovarao. Još su bivši radnici Gik-a prinuđeni da se utrkuju ko će da ide u Nemačku da radi za njega za male pare...a Gik u stečaju. I Deurić bi to rado uradio JGRM. Ali na malo drugačiji način. Polako, još npr. godinu dana, ispašće da JGRM duguje šoljici pare. Već prodaja Tolikara ide preko šoljice, to je na mala vrata početak kraja...Pa će napraviti kao šoljica ima tolika potraživanja od JGRM da može da je blokira ili odvede u stečaj i da pri tom bude poverilac prvog reda i sl, ima tu dosta toga. Ne treba biti ekonomista pa videti očigledno...
Nešto se dešava, pokrenuto je sa mrtve tačke, nadam se dobrom što pre.
Nazad na vrh Ići dole
fmesaros
Still learning
Still learning
fmesaros


Broj poruka : 130
Localisation : zrenjanin
Points : 148
Datum upisa : 29.07.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/3/2011, 00:11

@Master

Kada već vodiš decu u školu ,želim ti srećan povratak u grad, dobru i uspešnu poslovnu godinu! kafa
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/3/2011, 00:31

@fmesaroš
Hvala vam, nije lako posle svih tih godina truda, zalaganja i pripadanja JGRM raditi u drugoj firmi lale
Ali, ja sada za razliku od vas bar dobijam platu i moja deca su opremljena za školu. Šta ćemo sa 400 porodica koje isto tako imaju decu ? Svakodnevno me zovu kolege i koleginice koji bi da pređu iz JGRM, čujem da ima onih koji su i u Agroživ otišli ? Agroživ! Iz proizvodnje lekova u proizvodnju hrane, tužno.
Moja nova firma, kao i sve pametne farmaceutske kompanije rade outsourcing, tako da neće imati bravare, čistače, baštovane, portire i sl. stalno zaposlene, nego će ih angažovati po potrebi preko firmi koje to rade , jeftinije je. Ali, nadam se da će se nešto revolucionarno i pozitivno desiti, ja sam spremna da se vratim "kući", čim se medžament skloni. Pa u proizvodnji osim Slavke nemamo ni jednog farmaceuta, sramota...Ljilja S. je u magacinu, Cvetanka nije zaposlena jer je u penziji nego je po ugovoru o delu PROPAST ! Saznaće i Ministarstvo Zdravlja za to, pa neverovatno. Čujem da je MV odbila da potpiše protokole za koje nije bila u fabrici, i sada nam je proizvodnja od 10-tak dana nepokrivena 84 Prvi put u istoriji fabrike ! Ne treba nama privredni kriminal, dovoljna je inspekcija ministarstva Zdravlja, ovo su prekršaji za zatvaranje ! Možda da Deurić potpiše, pa on je farmaceut od
P.S. Obratite pažnju na taj Aspifor, oni su baš zainteresovani, ali država nije oduševljena tom idejom koliko čujem...
Nazad na vrh Ići dole
Milicica
Still learning
Still learning



Broj poruka : 41
Points : 82
Datum upisa : 18.05.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/3/2011, 09:40

Master, Ljilja S. odavno radi u apoteci (ako mislimo na istu osobu).
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/3/2011, 10:00

@Milicica
Ne, ali je dosta farmaceuta prošlo kroz JGRM, tj. pobeglo iz nje još u vreme su plate bile redovne , 2008/2009-te. Prosta mamtematika, plata farmaceuta u JGRM je bila duplo manja nego u apoteci. O uslovima rada da ni ne pričamo. Pa nama su tehnolozi sada stub fabrike, nije baš pohvalno.
Ako neko sazna šta je bilo na razgovoru Aspifora i Deurića, neka javi .
Nazad na vrh Ići dole
Verkakaludjerka
Our family
Our  family



Broj poruka : 216
Points : 219
Datum upisa : 30.07.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/3/2011, 10:44

MASTER,mnogo se opterecujes politickom situacijm na lokalu, EURIC VISE NIKOM NIJE POTREBAN!VIDECES DA CE NJEGOVA STRANKA NA LOKALU IMATI ZNATNO MANJE GLASOVA NEGO SOPSTVENIH CLANOVA,i svakj novoj koaliciji LAZNI CAR SCEPAN MALI predtavlja omcu ko vrata.Jeste da nas narod slabo pamti, ali pre samo tri godine kad je onomad avion kruzio nad grado,m vukuci transparent neRAVNOPRAVNOST(uzgred, naziv nedoljivo asocira na poljsku SOLIDARNST,kao( da je kum bio neko od clanova korculanske letnje skole?)obecavao je REVIZIJU privatizacije u SINVOZU,obecavao pomoc radnicima BEKA OBECAVAO pet-sest apoteka u naseljenim mestima nase opstine u kojima ih nema, a koje ce toboz opremiti JUGOREMEDIJA,pravio asocijaciju obespravljenih radnika i akcionara od KANJIZE do NOVOG PAZARA,delio hiljade majci, kacketa (STA MISLITE, CIJIM NOVCEM JE SVE OVO PLACENO!?),i na kraju balade od svega toga APSOLUTNO NISTA, ali se zato izvod iz KATASTRA NEPOKRETNOSTI ZLE KOBI JUGOREMEDIJE lepo popunio, postao je i fabrikant , sa udelom u SOLJA-farmu, sve krijuci se iza imena E.B.,a mozda i jos ponekog, svojj supruzi, inace nezaposlenoj, OD SVOJE JEDNE PLATE uspeo je da ZASTEDI i otvori joj EXTRA kozmeticki salon,sa opremom vrednom desetine hiljada eura,i jos to pompezno izreklamira bacajuci flajere po gradu,a po osnovu "boniteta" ostvarenih pri placanju cetvorogodisnjih racuna kod Salapure, komotno bi mogao biti i respektabilni suvlasnik ove njemu toliko drage kafane.Naravno, NIGDEse ne pojavljuje Zdravko dEURIC poimence,zna on dobro da je sve sto radi sa solja farmom SUKOB INTERESA,ali je do sada LUKAVOSCU, karakteristicnom za ljude bez moralnih skrupula, vesto balansirao izmedju raznih zainteresovanih strana,ali NESTA PARA,NESTA PRIJATELJA!Poslusaj ZLA KOBI JUGOREMEDIJE pesmu kraj, kraj je bejbi!(izvodi Tatjana Matejas-TAJCI) NO PASARAN!
Nazad na vrh Ići dole
fmesaros
Still learning
Still learning
fmesaros


Broj poruka : 130
Localisation : zrenjanin
Points : 148
Datum upisa : 29.07.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/3/2011, 15:46

OUTSOURCING nastaje kada preduzeće kupuje proizvode ili usluge od dobavljača , a ne obavlja isti posao u okviru svojih objekata, kako bi smanjila troškove. Vaganje potencijala uštede u troškovima u odnosu na posledice gubitka kontrole nad proizvodom i uslugama. Neki od uobičajenih primera Outsourcing uključuje proizvodnju komponenti, usluge programiranja računara, poreske saglasnosti i drugih računovodstvenih funkcija, obuku uprave, korisnički servis, transport proizvoda, koristi i naknadu za planiranje, plate i druge funkcije ljudskih resursa. Relativno nov trend u Outsourcing je da je zaposleni u lizingu u kojoj specijalizovani proizvođači regrutuju, zapošljavaju .
Rast u outsourcing-u poslednjih nekoliko godina je delimično posledica opšte promene poslovne filozofije. Pre sredine 1980-ih, mnoge kompanije traže da dobiju druge kompanije i diverzifikuju svoje poslovne interese u cilju smanjenja rizika. Da preusmere svoje napore na jedan ili nekoliko blisko srodnih oblasti poslovanja. Kompanije su pokušale da identifikuje ili da razviju "osnovnu poslovnu delatnost", jedinstvenu kombinaciju iskustva i ekspertize koji će obezbediti izvor konkurentske prednosti u datoj industriji. Sve aspekte poslovanja preduzeća su usklađena oko jezgra kompetentnosti, i bilo koje aktivnosti ili funkcije koje nisu bile smatrane potrebnim kako bi se sačuvale su postale" spoljne". Danas, Outsourcing je prihvaćen od strane kompanije svih veličina i industrijske orijentacije. Mnoge kompanije su odlučile da transakcione i upravne funkcije nisu ključne kompetencije, ni aktivnosti za dodatu vrednost i stvari, neke kompanije su se stavljale u rizik kao rezultat korišćenja zastarele tehnologije i ne poštovanja državnih propisa.
Uspešna Outsourcing zahteva jako razumevanje sposobnosti organizacije i budući pravac.
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/3/2011, 15:57

@fmesaros
To vam je kada poslodavac ne želi da plaća portire, baštovane, bravare, čistačice, radnike u vešeraju i slično više nego što mora . Dijamant od kako je privatizovan nema portire i čistačice stalno zaposlene. Portiri su zaposleni u nekoj firmi za obezbeđenje sa kojom Dijamant ima ugovor, a čistačice preko omladinske zadruge. Mnogo jeftinije nego plaćati punu platu+poreze i doprinose. Logično.
Nazad na vrh Ići dole
Sekula
Our family
Our  family



Broj poruka : 255
Points : 264
Datum upisa : 04.08.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/3/2011, 16:36

Master mozes li objasniti zasto drzava nije bas odusevljea za Aspifor.
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/3/2011, 16:42

Ne znam, ja samo prenosim šta čujem. Ni Aspifor nije zadovaljan tokom i završetkom razgovora kod Ćirića.
Formalno-pravno, ja sam odmah rekla da sumnjam da će država dati Aspiforu da upravlja JGRM, jer je država akcionar kao i mi, te ne može tek tako dati nekoj privatnoj farmaceutskoj firmi da upravlja JGRM, iako se Aspifor kune u poštenje i obećava da će nas za godinu dana izvući iz dugova i povećati nam cenu akcija .
Nazad na vrh Ići dole
Pampur
Member
Member
Pampur


Broj poruka : 365
Points : 581
Datum upisa : 21.05.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/3/2011, 16:55

Sekula ::
Master mozes li objasniti zasto drzava nije bas odusevljea za Aspifor.
Država je imaginaran pojam, iza koga se skrivaju pojedinci ili grupice sa svojim interesima, daj Bože da se njihovi interesi i interesi većine.
A nemojte zaboraviti da se niko politikom ne bavi iz filantropije, nego iz nekog prizemnog interesa.
Nazad na vrh Ići dole
Milicica
Still learning
Still learning



Broj poruka : 41
Points : 82
Datum upisa : 18.05.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/3/2011, 17:01

U kom svojstvu se pojavljuje Aspifor, jel to kupac? Šta znači godinu dana upravljanja? Imali smo mi mnogo upravljanja, svi su se ovajdili osim malih akcionara. Znači, opet čekanje.
Nazad na vrh Ići dole
fmesaros
Still learning
Still learning
fmesaros


Broj poruka : 130
Localisation : zrenjanin
Points : 148
Datum upisa : 29.07.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/3/2011, 17:42

pampur@:da se niko politikom ne bavi iz filantropije, nego iz nekog prizemnog interesa


Istina je da politička vrhuška ima odgovornost za ovo beznađe i propadanje industrije. Neznam ama baš ni jedan primer koji bi mogao predstavljati dobru nameru za dobrobit Srbije.Još je Đinđić o tome govorio da nećemo pitati odakle novac kupcima,tada još ni sanjali nismo da će pojedinci koji predstavljaju državu iskoristiti službeni položaj za lične potrebe,primera je bezbroj! Pavlović koji je bio pravni savetnik Deurića ima bogato iskustvo u "pretvaranju"društvene imovine u privatnu,pri tom uvek je radio u isto vreme za državu(pojedince na visokom položaju) ,budućeg kupca, i fabriku koja se prodaje i zamislite ko je bio gubitnik kada PAVLOVIĆ posreduje:slučajno uvek radnici akcionari!Tako da šablon već postoji. Na zapadu itekako vode računa kako si došao do kapitala i koliko generacija je učestvovalo u stvaranju,čim je to preko noći ,očito je da nisu čista posla! Da je kojim slučajem data mogućnost od strane države da akcionar(radnici fabrike) mogu kupiti državni deo i samim tim postati sami vlasnici fabrike u kojoj rade ovo se nebi desilo sa Jugoremedijom i danas bi dobro poslovala i srećnija bi bila sa šloserom na radnom mestu šlosera!
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/3/2011, 17:52

@Milicica
Ja ni luda ne bih sada prodala akcije. Šta mislite, koliko bi sada mogli da izvučemo para ?
Naravno da Aspifor nije kupac nego profitabilna organizacija koja zarađuje velike pare, i ima kontakte koji bi omogućili plasman i naše i tuđe robe na rusko i tržište bivših socijalističkih republika. Imaju , kažu, siguran plan o povećanju izvoza 30 puta, tj. sa milion evra na 30. Naravno, to bi nas koštalo, jer oni to ne rade jer žele da spasu našu fabriku, nego žele da zarade.
Nazad na vrh Ići dole
Milicica
Still learning
Still learning



Broj poruka : 41
Points : 82
Datum upisa : 18.05.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/3/2011, 19:44

Neka nas Bog sačuva takvih "spasitelja"! Već viđeno mnogo puta!
Nazad na vrh Ići dole
Pampur
Member
Member
Pampur


Broj poruka : 365
Points : 581
Datum upisa : 21.05.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/3/2011, 20:01

Milicica ::
Neka nas Bog sačuva takvih "spasitelja"! Već viđeno mnogo puta!
Zašto? To ne mora da bude uopšte loše, ako se napravi tzv. menadžerski ugovor, gde vlasnik kapitala sklapa ugovor pod strogo definisanim uslovima na određeni period sa pojedincem ili firmom i angažuje ga da u njegovo ime upravlja njegovim kapitalom. Tako bi trebao da funcioniše i UO, da bira direktora, a ovaj da ispuni projektovane parametre (bez obzira na njegovu zaradu), samo tu onda nema lova u mutnom i lopovluka.

U principu, menadžeri se i biraju prema proceni da mogu realizovati program i sa njima se sklapa vremenski ograničen ugovor pod veoma strogim uslovima (porast, proizvodnje, porast broja zaposleni, plata, modernizacija....kako se dogovore). Tako je to na divljem zapadu, a kod nas je to surova i sirova hajdučija, ruralna privatizacija, pa svaka nadobudna, neobrazovana organizovana kriminalna grupa može da izigrava menadžment i dovede firmu do propasti, bez sankcija, a trebalo je da dobije šut kartu već posle bilo koje negativne promene. Ko bi u belom svetu gledao kako mu se obezvređuje kapital?
Nazad na vrh Ići dole
Verkakaludjerka
Our family
Our  family



Broj poruka : 216
Points : 219
Datum upisa : 30.07.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/3/2011, 21:23

Pampure,neznam koliko je poznato da je JGRM vec imala ozbiljnu ponudu od firme ALVOGEN, o usluznoj proizvodnji nekoliko desetina veoma atraktivnih medikamenata, sa potpuno sigurnim plasmanom i naplatom,ali "MI farmaceuti", vodjeni nacelom IMAL MENE TUTE?(koliko sam ja tu dobar),odbili su ovu ponudu jer bi koristi od ovakve saradnje imala SAMO JUGOREMEDIJA, a SOLJINIM SVEDOCIMA nije odgovarao nikakav uredjen sistem,vec iskljucivo sistem STO GORE TO BOLJE,jer su samo tako mogli peljesiti resurse JGRM, putem kredita, eskontovanih menica, placenih racuna za robu koja nikad nije stigla ni blizu fabrike,hiljada i hiljada radnih sati naplacenih od JGRM, a utrosenih na placu NJIHOVE A U STVARI NASE SOLJA FARME, enormnih iznosa za utroseno gorivo koje je placala JGRM,muljajnja sa ogromnim kolicinama betona koji su fakturisani na JGRM a odneti direktno u SOLJA FARM,isplatama petkom, pred uplatu kredita soljicarima po sistemu KES NA RUKE, placenim sakupljacima punomocja koji su se vodili da su na svojim radnim mestima a za to vreme sluzbenim vozilom Jugoremedije sa sve vozacima prepadali akcinare po kucama, i za to dobijali po 2000 dinara dnevno,a o vestom izbegavanju da u UO prime ma i jednog strucnjaka,koji bi im bio brana za NEZAKONITO ODUZIMANJE LICENCI od JGRM u korist SOLJA FARMA,sektaskom izboru akcionara( 47 od 4500 ) bez prethodnog obavestenja , konsenzusa ili barem javne rasprave,SVE TO JE BILO MOGUCE POSTICI jer su radniciJGRM posteno i korekto radili svoj posao, predvodjeni strucnjacima koji su srcem radili za dobro JGRM, i svojim autoritetom davali primer zaposlenima,a za to vreme SOLJINI SVEDOCI su se bavili jedino osmisljavanjem sve novijih nacina za potkradanje fabrike.Bas kao brod , na kome mornari i oficiri teskom mukom gledaju da brod dovedu do SIGURNE LUKE,dok grupica samozvanaca UPRAVLJACA krade iz brodske kase i putnickih kabina!EURICU, KUD PLOVI OVAJ BROD? NO PASARAN!!!
Nazad na vrh Ići dole
Pampur
Member
Member
Pampur


Broj poruka : 365
Points : 581
Datum upisa : 21.05.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/3/2011, 21:52

@Verkakaludjerka....
Toliko detalja zaista ne znam, ali poznajem ih sve kao zlu paru, tako da mi upšte nije teško da zamislim i gore stvari od ovih.
Nazad na vrh Ići dole
glas razuma
Just looking
Just looking



Broj poruka : 8
Points : 15
Datum upisa : 05.08.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/4/2011, 21:15

Drage kolege forumasi,zelim da vas pozdravim jer evo posle duzeg vremena administrator me je ponovo pustio da prikazem svoje vidjenje stvari....toliko o demokratiji na ovom forumu i zeleo bih da vas pitam da li su to prave vrednosti za koje se zalazete?? koliko sam uspeo da ukacim ovde je bitno samo da se pljuje menadzment i tako postajes podoban da diskutujes na forumu.....verovatno cu vec za 10 min. biti banovan tako da cu svoje misljenje izneti sada jer imam neodoljivu potrebu za tim......
Zivimo u izmanipulisanoj zemlji gde bilo kakvi principi i moralne vrednosti ne postoje ,a o slovu zakona da i ne govorimo.....pojedinci su se godinama bogatili upravo na ovom principu "zavadi pa vladaj" pa tako je i u slucaju fabrike lekova..
Covek koji je na celu te kompanije je dokazani i nepokolebljivi borac za pravdu radnistva svidelo se to vama ili ne i upravo je on taj koji zeli da ovu mizeriju domaceg kapitala koja nam je ostala zadrzi za buduce generacije nase dece ,ali naravno mocnici uz pomoc takvih kao sto ste VI zele da ospore ono sto su relevantne cinjenice i da obezvrede ono sto nam stvarno pripada!!
Ako zelite da budete robovi savremenog doba samo izvolite jer ovi nadobudni "FARMACEUTI"kojima nije bilo dobro u fabrici iako su se iskolovali na racun iste a upravo im je taj isti koga pljuju to omogucio.....razmislite ko vas vodi i cije navode slepo pratite jer isti ti strucnjaci ce nas prodati iskljucivo zarad svoje promocije i ocuvanja svog d,,,ta........Saberimo se i stavimo prst na celo!!!!!!

Nazad na vrh Ići dole
Dadax71
Partner
Partner
Dadax71


Broj poruka : 43
Localisation : Novi Sad
Points : 51
Datum upisa : 05.04.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/4/2011, 21:49

Glas razuma@
Ne bih nikog da potcenjujem ali taj dokazani i prekaljani borac radništva je imao prilike i puno vremana da dokaže da je pravi čovek itd.ali vidite i sami kako je radio da je doveo fabriku do prosjačkog štapa toliko o čoveku koji je pravi borac za svoj džep i vas uvlakače koji se prosto utrkujete da se dodvori tom istom a govorim u trećem licu jel nemogu da prevalim to lepo ime iz usta jednostavno neide,činjenica je da dotični nije sposoban daradi taj posao za to trebaju škole i njegov tim takođe treba da se edukuje ali sad je kasno za to dosta ste imali vremena i poverenje svih nas,nego kad je on tako veliki borac za prava radnika u šta nesumnjam je smo uspeli da vratimo fabriku od Ninija ali to nije samo njegova zasluga već svih nas koji smo bili tamo,i šta je bio dogovor da malo potsetim ljude da se preuzme fabrika i da će na čelu biti jedno kratko vreme sadašnji direktor a da ćese posle dovesti ljudi stručnjaci i obrazovan menadžment svako stručnjak u svojoj oblasti i naravno šta se desilo Alibabi se osladilo pa neće da ispusti vlast iz ruku jel je vlast naslađa i teško ju je napustiti pa makar i na štetu dojučerašnjih kolega i njihovih porodica za svoju ličnu korist da se ne ponavljam čega sve ima ih u prethodnim postovima tako drage moje kolege šoljičari i vas malo što ga podržavate stavite vi prst na čelo i dobro razmislite šta činite!!!
Nazad na vrh Ići dole
Pampur
Member
Member
Pampur


Broj poruka : 365
Points : 581
Datum upisa : 21.05.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/4/2011, 21:49

glas razuma ::
Drage kolege forumasi,zelim da vas pozdravim jer evo posle duzeg vremena administrator me je ponovo pustio da prikazem svoje vidjenje stvari....
Tebi jako nije dobro slik .
Nazad na vrh Ići dole
glas razuma
Just looking
Just looking



Broj poruka : 8
Points : 15
Datum upisa : 05.08.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/4/2011, 21:56

za sve navode treba imati dokaze,a ocigledno se sve svodi na trac partiju ili u prevodu rekla-kazala.....
Sto se tice strucnjaka vidimo gde su nas vodili i doveli proteklih 20 godina i zanima me zasto bi nasa fabrika bila izuzetak??/
Ljudi ubili su nam grad i mi sad hocemo i ovu jedinu svetlu tacku do koje nam je stalo da im prepustimo???EEE pa nece moci!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
glas razuma
Just looking
Just looking



Broj poruka : 8
Points : 15
Datum upisa : 05.08.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/4/2011, 22:01

molio bih lika koji se potpisuje kao Dadax da obrati paznju na pravopis kako bi mogli da komuniciramo na istom nivou....Hvala!!
Nazad na vrh Ići dole
fmesaros
Still learning
Still learning
fmesaros


Broj poruka : 130
Localisation : zrenjanin
Points : 148
Datum upisa : 29.07.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/4/2011, 22:03

.Saberimo se i stavimo prst na celo!!!!!!

Oteli ste mi reč iz usta ,ova parola gore važi za šoljičare. Još iz vremena Slobodana Miloševića nevolim i naprosto se gadim ljudi koji umesto glave nose televizor i ograničenih spodoba koji nemaju izgrađen stav i kriterijume koji bi bili "RAZUMNI" pa iz tih razloga da vas pitam otkud naslov "zdrav razum " kada toga kod VAS manjka. Činjenica je da ste unazadili i unesrećili 400 porodica tobože borci za radnička prava, kako imate obraza da se pozivate na to kada su upravo ti radnici zbog VAS unesrećeni! Čovek bez prihoda je čovek bez dostojanstva a da to tako bude vaša je zasluga!Počela je školska godina mnoga su deca postiđena i bez opreme pošla u nov razred vašom zaslugom a da ne govorim o neplaćenim dadžbinama na pragu zime,spisak je poduži!
Nazad na vrh Ići dole
Dadax71
Partner
Partner
Dadax71


Broj poruka : 43
Localisation : Novi Sad
Points : 51
Datum upisa : 05.04.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/4/2011, 22:04

Glas razuma@
Vidim da niste ništa svatili iz mog posta ja sam vam lepo prodočio kako stavari stoje ali ne vredi gubiti vreme na vas zaluđenike koga je briga pre 20 god.šta je bilo mi znamo za šta smo se borili kad smo rušili Ninija ali kako stvari stoje isti recept je neizbežan i za ovaj menadžment.
Mi svakako nismo na istom nivou pa tako da nemorate komunicirati samnom bio bih vam zahvalan.
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/4/2011, 22:05

@glasrazuma
Nije nas fabrika školovala zato što smo mi nešto izvoljevale, nego postoje propisani standardi kada je proizvodnja lekova u pitanju. Određeni broj farmaceuta MORA imati specijalizaciju i sl. Pa Cvetanka je u penziji a vodi Kontrolu kvaliteta, ni jedan specijalista nije u fabrici, a koliko čujem, nova direktorka proizvodnje se još nije pojavila, a prethodna je odbila da potpiše protokole jer nije više u fabrici.
Ako su vam zaista iskrene namere prema JGRM, znači da imamo isti cilj, ali smo mi prinuđeni da vam ne verujemo jer vas rezultati demantuju. Gde je naša dobit, dividenda, 30 evra po akciji ? Gde su naše pare ? Svi bi mi veličali Deurića da je uradio ono što je i obećao, ali na veliku žalost svih nas, nije tako.
Nazad na vrh Ići dole
glas razuma
Just looking
Just looking



Broj poruka : 8
Points : 15
Datum upisa : 05.08.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/4/2011, 22:18

Ne niste izvoljevale vec ste bile bile "nezamenjljive" mozes misliti,a covek vas je ispostovao do maximuma pruzio vam specijalizaciju, a vi ste na sve to pljunule i sad ga satanizujete...kakvi ste bre to ljudi??? kako ce da vam veruju ovi nesrecnici kojim argumentima zelite da ucvrstite svoje pozicije???,,pa vi ste bre socioloski problemi kakva farmacija kakvi bakraci.....
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/4/2011, 22:29

@glas razuma
Istina je da bi iz fabrike otišli svi, samo da mogu. Jako bih volela da JGRM stane na noge, promeni se medžament i da se vratim. Niko nije nezamenjiv, ni mi farmaceuti, a naročito medžament, takvih ima na pretek .
Molim vas da svima ovde argumentima objasnite gde su naše pare, zašto plate nema, i tašto je cena akcije 260 dinara a ne 2600. Slušamo vas, izvolite.
Nazad na vrh Ići dole
fmesaros
Still learning
Still learning
fmesaros


Broj poruka : 130
Localisation : zrenjanin
Points : 148
Datum upisa : 29.07.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/4/2011, 22:32

glas razuma@ a vi ste na sve to pljunule

Ako se obraćaš samo jednom članu foruma onda piši privatnu poruku,grešiš i rodove i titule, čak što više svaka titula je stečena radom i nevidim osnova za tvoje nebuloze!
Nazad na vrh Ići dole
Milicica
Still learning
Still learning



Broj poruka : 41
Points : 82
Datum upisa : 18.05.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/4/2011, 22:35

Tralala!
Nazad na vrh Ići dole
glas razuma
Just looking
Just looking



Broj poruka : 8
Points : 15
Datum upisa : 05.08.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/4/2011, 22:44



Sto se tice odlaska iz fabrike, koliko znam kapija je otvorena pa neka izvoli gospoda jer niko nikog tamo ne drzi na silu.Sto se tice povratka pojedinaca ,to je malo diskutabilna tema jer ipak to nije pijaca pa da moze kako god ko hoce da odlazi i da se vraca iskljucivo samo zato sto ima neku kvazi diplomu,titulu ili kako god vec!!Naravno da "takvih" farmaceuta ima na pretek,ali neka hvala...........
Sto se tice finansijske konstrukcije fabrike vidim da se frljate nekim "proverenim"informacijama tako da je iluzorno VAMA ubedjenima objasnjavati o cemu se radi,a o relevantnoj vrednosti kapitala potrazite misljenje nezavisnog strucnjaka pa ce vam konacno biti jasno ko je i za cije interese pustio akcije na berzu po toj ceni i koliko je takav potez zakonit.....Jedino sto mogu da tvrdim je da menadzment fabrike s tim nema veze..........
Nazad na vrh Ići dole
Milojka
Still learning
Still learning
Milojka


Broj poruka : 107
Points : 109
Datum upisa : 05.12.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/4/2011, 22:52

od

Sad odoh na spavanje nasmejana posle procitane bajke u menadzmentu. Samo necu biti tako nasmejana kad dodju da mi seku struju zbog dugova, ali naravno menadzment nije kriv sto pare trosi na drugu stranu a ne na plate i proizvodnju.
Nazad na vrh Ići dole
AAA
Still learning
Still learning
AAA


Broj poruka : 91
Points : 163
Datum upisa : 10.12.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO) - Page 22 Icon_minitime9/4/2011, 22:54

Коначно и ГЛАС РАЗУМА да се огласи и просветли нас! govor
После толико времена зину ГЛАС РАЗУМА и рече:
Сви Еурића треба да овако kod
И показа нам како то ГЛАС РАЗУМА ради halil aplauz ljubav
Ипак поучени лажним ГЛАСОВИМА РАЗУМА, људи одлучише да остану не разумни:
Не бисмо да путујемо са вашим бродом (ШОЉИЦА АД) titanik и вашим капетаном ajkula Еурићем.
Nazad na vrh Ići dole
 
Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)
Nazad na vrh 
Strana 22 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 25 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN
» Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (3. DEO)
» Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)
» Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (5. DEO)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: