BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum

PrijemPortalliEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
AutorPoruka
Bobo011
Still learning
Still learning

Broj poruka : 134
Datum upisa : 07.08.2015

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 12 Icon_minitime1/5/2021, 17:55

@adamm ::
E ovako, ja sam malo naucio vezano za trgovinu na stranim berzama (uci se na greskama), pa da podelim iskustva:
- nikada kod brokera ne menjati valute preko vikenda (bez jakog razloga), mnogo bolje u poslednji trenutak u petak ili u ponedeljak 
- U Hong Kong-u definitivno ici skoro uvek sa limit order-om, jer su dnevne oscilacije velike. Prosle sedmice 29.12. kupio sam 0867 po prosecnoj ceni od 8.58, odlucim da prodam dve trecine toga, stavim nalog da prodajem po 8.82.... i posle par sati prodaju po prosecnoj ceni 8.86, trenutno je 8.96, skok od 3.81%. Mozda sam tu prebrzo izasao, pred kraj godine je bilo jako mnogo insider kupovine, nije iskljucen da ce posle poslovnih rezultata otici na 13.60. 
- danas je skok od Xinjiang Science and Technology od 8.99%.... firma je dobra, ali ako nastave year-to-year skokovi, mozda da treba da uhvatim trenutak prodaje (npr. PE otisao na 100+). 
- za sada blagi gubitak 0.51% na Bank of China, ali xxxx li ga, banka sa takvim imenom, u vecinskom drzavnom vlasnistvu, ne sme lose da posluje, pa garant je najjaca drzava na svetu, tako da sam ojacao poziciju u Bank of China nakon prodaje 0867, interim report je ok.
Evo i malo vise informacija za MSFT...
https://www.investors.com/research/microsoft-stock-buy-now/ 

Ja mislim da nisu u pravu i da je sada dobar momenat da se udje u MSFT jer je najmanje skocio u 2020 u odnosu na ostale gigante koji nisu poslovali bolje od MSFT. Mada je ovo value investors akcija i treba je drzati na dugi rok. Ja sam ulazio oko 205USD ali dodavacu pomalo kada budem imao ''vremena''.
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Still learning
Still learning

Broj poruka : 106
Datum upisa : 07.08.2012

PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 12 Icon_minitime1/5/2021, 18:00

Pa slazem se za MSFT, ja drzim 37 posto portfolija u njemu. I ne pada mi na pamet da prodajem. Sa svima s kojim sam pricao, 5 ljudi iz IT, ova akcija je ili dobra ili ok za kupiti.

Bobo011 likes this post

Nazad na vrh Ići dole
adamm
Still learning
Still learning

PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 12 Icon_minitime1/5/2021, 19:59

Kazu China loans bubble...

https://www.spglobal.com/marketintelligence/en/news-insights/latest-news-headlines/latest-china-bank-loan-data-suggest-default-risk-might-have-moderated-59735929

overall loans 13.5 trillion yuan = 2.1 trillion USD

A USA 14 trillion USD:  https://www.statista.com/statistics/214283/bank-credit-of-all-commercial-banks-in-the-united-states-monthly/

Pa to je samo realno stanje slabo zaduzene ekonomije u China... 

Morao sam da proverim kopkalo me moje ulaganje u Bank of China.
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
Member
Member
marjanovicgane

Broj poruka : 422
Datum upisa : 10.09.2018

PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 12 Icon_minitime1/12/2021, 13:14

Da li je neko trgovao na Berzi u Tokiju.... Kakva su pravila, ima li ograničenja, neprijatnih iznenađenja po pitanju provizija....... scratch
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Still learning
Still learning

PočaljiNaslov: Re: TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?   TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO? - Page 12 Icon_minitime1/15/2021, 09:11

Evo jedan skoro nepoznat ali jako interesantan sajt za stock screener (USA only koliko vidim):

https://www.finscreener.com/screener/stock-screener

Ima mnogo vise opcija od Investing.com
Nazad na vrh Ići dole

TRGOVANJE NA STRANIM TRŽIŠTIMA - ŠTA I KAKO?
Nazad na vrh 
Strana 12 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Inostrane berze-
Skoči na: