BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 BG Aerodrom - AERO

Ići dole 
+108
Nikola
Taliban
Boza Belex
Berza011
zeljko76
Jerry Springer
Zmajica
Dragotdrv
Mozart
Sebastian
Colle
Toplica
Ceras
J_stojan
Dragan11
Mrgud
Ilija
JMBR
Aritmeticar
Yudejavu
Pera Zdera
KRUSKA
Nauzika
Milica1
Astana
Amater u pokušaju
Igita
Sasa_sbbg
Fast
MatejaR
Dr.Hik!
Dibesto
Dalaj Lama
Djavo
Bond
EVE
MYSTIC021
Ivan2211
Dusan
Slovenac1
Zeljko
AlexBGD
Guinness
Boby
Folio
iki
Cincinnatus
kudrinjo bg
MORNAR
Taliano
Kopac
Maca
Sasa965
StM
Aca123
Mistery 011
Vlada BG
Centrum
Mira
C R A Z Y
GogaAna
HUACHUMA
Big Mile
Lord Stem
Centurion
Fmember
bez motike
Ars Vivendi
Enron
Dnenad85
Cucla
Kurajber
Friz
BojanNS
mr Bean
Racunarko
Drag_Mlad
Brmbocla
Steve McQueen
Mary
bakarian
RobinHood
sirGagy
gogloee
Sutra
Prokuplje
Novosadjanin007
Nemesis
Mitar
BoS
Dragot
Aleks
Boranija
Dax
Djepeto83
Djuka
Rogy
Lilihip
Vladulns
Ris
pepsiman
Limited011
Momir
Sahbaz
Sneki
Greta
Teletrader
Kobe Bryant
112 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29  Sledeći
AutorPoruka
Rogy
VIP
VIP
Rogy


Broj poruka : 517
Points : 2119
Datum upisa : 10.09.2009

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 2:43 pm

LOUKOSTERI OBORILI CENE AVIO KARATA
Izvor:Novosti

Beograd -- Aerodrom „Nikola Tesla“ treći put za godinu dana snižava cene svojih usluga koje pruža avio-kompanijama.

"Sigurni smo da ćemo ovom odlukom još više podstaći tržišnu utakmicu među avio-prevoznicima, a najveću korist će imati putnici kojima će, uz bolju uslugu, biti ponuđena i jeftinija aviokarta", kažu na beogradskom aerodromu.

Beogradski aerodrom je do sredine decembra prevezao više od tri miliona putnika. U novembru je povećanje iznosilo 18 odsto, a sa 215.000 putnika, Aerodrom „Nikola Tesla“ je prošlog meseca imao veći promet od svih osam međunarodnih aerodroma u Hrvatskoj zajedno.

Dolaskom austrijskog „Nikija“ zabeležen je trenutni pad cene najjeftinije povratne karte na liniji Beograd-Beč, koja se od tada može naći po ceni do 100 evra kod svih kompanija, dok je pre toga bila duplo skuplja.

Posle otvaranja letova „Vizera“ do aerodroma Minhen-Memingen, čak i elitna „Lufthansa“ prodaje povratne karte za Minhen za 99 evra.

I niskotarifni „Norvižan“ uskoro počinje letove za Kopenhagen, nudeći povratne karte za 113 evra. Tokom ove godine i „Jat ervejz“ je imao promotivne akcije, čime je uspeo da poveća broj putnika na svojim letovima za 15 odsto.

"Za beogradski aerodrom je od prestižnog značaja činjenica da nas je „Flajdubai“ nedavno izabrao kao prvu stanicu na Balkanu za letove ka Ujedinjenim Emiratima, dajući nam prednost u odnosu na Budimpeštu, Bukurešt, Zagreb i Sofiju", kaže Velimir Radosavljević, generalni direktor aerodroma.

_________________
.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 10:30 pm

Generalno,ovo su sjajne vesti!! Čak mislim da ova smanjenja cena,nebi bila tako lako usvajana da je većinski neki tajkun naprimer.Ovako nek se navuče što više putnika-a cena će već doći!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Ceras
VIP
VIP
Ceras


Broj poruka : 485
Localisation : Bg
Points : 1499
Datum upisa : 29.03.2011

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimeČet Jan 05, 2012 2:07 pm

Istorijski min.obim trgovanja
juce 323 kom
danas 148 kom
Dobro je krenulo ove godine...
Nazad na vrh Ići dole
Ceras
VIP
VIP
Ceras


Broj poruka : 485
Localisation : Bg
Points : 1499
Datum upisa : 29.03.2011

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimePon Jan 09, 2012 10:33 pm

Aerodrom u 2011. godini uslužio 3,1 milion putnika, rast od 16%

Beogradski Aerodrom „Nikola Tesla“ saopštio je da je tokom protekle godine uslužio 3,1 milion putnika čime je ispunjen plan poslovanja ove kompanije.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Jerry Springer
VIP
VIP
Jerry Springer


Broj poruka : 225
Localisation : Backa
Points : 948
Datum upisa : 22.01.2012

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimePon Jan 30, 2012 12:02 am

Ceras ::
Aerodrom u 2011. godini uslužio 3,1 milion putnika, rast od 16%

Beogradski Aerodrom „Nikola Tesla“ saopštio je da je tokom protekle godine uslužio 3,1 milion putnika čime je ispunjen plan poslovanja ove kompanije.

[You must be registered and logged in to see this link.]
4

U 2011oj Aerodiom u Budimpesti 9 miliona putnika a Ruzine kod Praga 12 miliona putnika.
Aerodrom Nikola Tesla ima da stigne na 5-6 miliona putnika za jedno 3 godine i tada ce kapitalizacija sa sadasnjih 170 mil Eura biti uvecana bar na 500 mil Eura. bom
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimeSre Feb 08, 2012 11:02 pm

Beogradski Aerodrom „Nikola Tesla“ saopštio je da je tokom januara uslužio 214.579 putnika što je 20 procenata više nego u istom periodu protekle godine.

Broj avio-operacija povećan je za 5,4 odsto i iznosio je 3.304, dok je prevezeno 495 tona robe što je povećanje od 22,8 procenata.

Najveća domaća vazdušna luka tokom protekle godine uslužila je 3,1 milion putnika, što je rast od 16 procenata u odnosu na 2010. godinu.

Aerodrom još uvek nije objavio poslovne rezultate za 2011. godinu, a u prvih devet meseci je ostvarena neto dobit od 1,7 milijardi dinara.

Ova kompanija u većinskom vlasništvu države je u 2010. godini ostvarila dobitak pre oporezivanja od 2,36 milijardi dinara, dok je planom poslovanja za prošlu godinu očekivana bruto dobit od 2,5 milijardi dinara.



Permanentan rast...........nesme se ignorisati!!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Mary
VIP
VIP
Mary


Broj poruka : 73
Points : 439
Datum upisa : 03.02.2011

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimePet Feb 10, 2012 4:52 pm

taliano ::
Beogradski Aerodrom „Nikola Tesla“ saopštio je da je tokom januara uslužio 214.579 putnika što je 20 procenata više nego u istom periodu protekle godine.

Broj avio-operacija povećan je za 5,4 odsto i iznosio je 3.304, dok je prevezeno 495 tona robe što je povećanje od 22,8 procenata.

Najveća domaća vazdušna luka tokom protekle godine uslužila je 3,1 milion putnika, što je rast od 16 procenata u odnosu na 2010. godinu.

Aerodrom još uvek nije objavio poslovne rezultate za 2011. godinu, a u prvih devet meseci je ostvarena neto dobit od 1,7 milijardi dinara.

Ova kompanija u većinskom vlasništvu države je u 2010. godini ostvarila dobitak pre oporezivanja od 2,36 milijardi dinara, dok je planom poslovanja za prošlu godinu očekivana bruto dobit od 2,5 milijardi dinar


Permanentan rast...........nesme se ignorisati!!

Rast fakturisanih prihoda a samo nenaplacenog od JAT-a 17 miliona EUR. Ne moze se tako iskazivati dobit, jer sa JAT-om cim se nesto dogodi ode i ovaj dug i sve naredno sto se nagomila do tada u gubitak, ali o tome ce da bije glavu neki drugi menadzment posle izbora, jer G17+ ima potrebu da se samo hvaliiiiii.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimePet Feb 10, 2012 5:22 pm

Hoćeš reći da Jat duguje aerodromu 17mil.e.? I da nenaplaćeno knjiže u realnu dobit?

Odakle će onda da isplate dividendu!?

Zna li se odnos"novih"kupaca-altruista-prema gore navedenom dugu?

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Mary
VIP
VIP
Mary


Broj poruka : 73
Points : 439
Datum upisa : 03.02.2011

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimePet Feb 10, 2012 5:40 pm

taliano ::
Hoćeš reći da Jat duguje aerodromu 17mil.e.? I da nenaplaćeno knjiže u realnu dobit?

Odakle će onda da isplate dividendu!?

Zna li se odnos"novih"kupaca-altruista-prema gore navedenom dugu?


[You must be registered and logged in to see this link.]
Pogledaj na strani 8, nije to neka tajna samo sto dug raste i raste!

Prosle godina je drzava na kvarno uzela svoje a ja ove godine pod ovim okolnostima ne vidim dividendu. Svaki udar na JAT sledece godine bi oterao AERO u GUBITAK, dakle od dobiti NISTA :(
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimePet Feb 10, 2012 5:50 pm

Sansa nas malih je mozda neka skuopstina koja ce biti aprila i tamo se mora precizirati kolika je dividenda i kada ce biti isplacena,ili ako je nema ,zasto je nema,to je nasa sansa...izbori su 6.maja...ALI ZNAMO GDE ZIVIMO ,SVE JE MOGUCE
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimePet Feb 10, 2012 6:00 pm

Da.......stim da su dugovanja starija od 60 dana cca 7mil.e.Po kom osnovu se stvaraju ti dugovi-mislio sam da se AERO pre svega naplati kroz na šalteru naplaćenu kartu!?!......Izgleda da će se kursne razlike pozitivno odraziti na dobit u 2011.Imaš li predstavu koliko to može biti!?

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Mary
VIP
VIP
Mary


Broj poruka : 73
Points : 439
Datum upisa : 03.02.2011

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimePet Feb 10, 2012 6:28 pm

taliano ::
Da.......stim da su dugovanja starija od 60 dana cca 7mil.e.Po kom osnovu se stvaraju ti dugovi-mislio sam da se AERO pre svega naplati kroz na šalteru naplaćenu kartu!?!......Izgleda da će se kursne razlike pozitivno odraziti na dobit u 2011.Imaš li predstavu koliko to može biti!?

Aerodrom nema šalter za naplatu, nekada je to bilo, i živa lova od naplate aerodromske takse slivala se u blagajnu aerodroma. Novi trendovi savremenog poslovanja doveli su do toga da sada AERO ne moze ni svoju lovu da izvuce od npr.Jat-a za naplacene takse kroz prodate karte (kartu moze da proda bilo ko u svetu) a kamoli za sve druge usluge koje pruza i to sa max popustima koji su dati nacionalnoj avio kompaniji.

Kako pozitivne kursne razlike, kada su do sada u ovoj godini prikazivali negativne! Ne secam se gde sam videla ali mislim da su plan poslovanja za 2011. godinu pravili sa predvidjanjem kursa eur od 112 dinara ali taj scenario se nije dogodio!
Nazad na vrh Ići dole
Jerry Springer
VIP
VIP
Jerry Springer


Broj poruka : 225
Localisation : Backa
Points : 948
Datum upisa : 22.01.2012

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimeNed Feb 19, 2012 10:15 pm

This stock make me nuts. I am going to sell it and buy more NIIS. What do you think?
Nazad na vrh Ići dole
zeljko76
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 15
Datum upisa : 22.02.2012

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimeSre Feb 22, 2012 5:28 pm

...i ja sam uzeo nesto akcija nisa...
al ovo stoji ... sta se ovde sprema
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimePet Feb 24, 2012 2:58 pm

Delu je mi da rezultati nece biti bs naj sjajniji ovde , zbog zavrsnice na danasnjem trgovanju.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimeUto Feb 28, 2012 9:56 am

REkao bi da ovde cena se sprema na preko 520 kafa
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Zmajica
Just looking
Just looking
Zmajica


Broj poruka : 21
Points : 71
Datum upisa : 02.11.2011

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimeUto Feb 28, 2012 10:45 am

Ris ::
REkao bi da ovde cena se sprema na preko 520 kafa

ide,ide...pooooolakooooo,ali sigurnoooo ideeeeee..... lol!
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimeUto Feb 28, 2012 11:18 am

od ali prvo da probije 505 od
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimeSre Feb 29, 2012 8:08 am

Nisam partio juce da li je kupljen onaj veliki nalog koji je bio na 505 mislim od oko 6000 kom?
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Djavo
Member
Member
Djavo


Broj poruka : 395
Points : 1502
Datum upisa : 05.04.2011

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimeSre Feb 29, 2012 9:46 am

jeste
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimeSre Feb 29, 2012 9:49 am

Ris ::
Nisam partio juce da li je kupljen onaj veliki nalog koji je bio na 505 mislim od oko 6000 kom?

prema grafikonu za jedan dan koji je vidljiv ovde [You must be registered and logged in to see this link.]

juce je prodato manje od 2000 akcija po ceni od 505, a na zatvaranju je cena bila 506 (prodato 70 komada)

ja bih reko da taj nalog od 6000 nije prodat vec povucen.
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimeČet Mar 08, 2012 10:12 am

NA ovo akciji deluje mi da smo kupuju veci igraci, da su prodavci uglavnom iz poste, cena se odrzava na 500rsd ocekujem exploziju vrlo brzo!
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Berza011
VIP
VIP
Berza011


Broj poruka : 197
Points : 405
Datum upisa : 25.10.2009

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimeČet Mar 08, 2012 10:25 am

Ris ::
NA ovo akciji deluje mi da smo kupuju veci igraci, da su prodavci uglavnom iz poste, cena se odrzava na 500rsd ocekujem exploziju vrlo brzo!
ja cekam mesecima... a po svoj prilici ce da bude implozija pre svega... kalas
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimeČet Mar 08, 2012 2:21 pm

@Ris i Berza011

Ocekujem da ce ostati cena kakva jeste 500 dinara. Mozda mali rast u maju kada su sve berze na vrhuncu, pa mali pad tokom leta.

Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimeČet Mar 08, 2012 9:33 pm

moja ocekivanja maj ,mozda i pre bar 550. sesir i zadovaljan cu da budem kafa da bar malo ispegla ovo sto pucam na dinaru udrimile
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimeSub Mar 10, 2012 10:13 am

Da li moze komentar Aritmeticar, Kobiy, Slovenac i drugih iskusnih forumasa, koliko ovo ide u prilog AERO [You must be registered and logged in to see this link.] ili to puno neigra ulogu za sami Aero? Upravni odbor jata i aerodroma nije isti jel tako? Unapred hvala.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Mary
VIP
VIP
Mary


Broj poruka : 73
Points : 439
Datum upisa : 03.02.2011

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimeSub Mar 10, 2012 7:56 pm

Ris ::
Da li moze komentar Aritmeticar, Kobiy, Slovenac i drugih iskusnih forumasa, koliko ovo ide u prilog AERO [You must be registered and logged in to see this link.] ili to puno neigra ulogu za sami Aero? Upravni odbor jata i aerodroma nije isti jel tako? Unapred hvala.

Gledajući tržišno nema veze ali politka je u osnovi. Različiti su Upravni odbori ali Vlada postavlja članove u obe firme, znam da u Upravnom odboru aerodroma imaju i 3 člana iz preduzeća ali i oni su isto politički podobni (jedan ima samo osnovnu školu i već duži niz godina greje stolicu i samo diže ruku da glasa odnosno prolaze odluke, sve što se servira)! Dug Jata je ogroman i sa velikom zebnjom čekam objavu finansijskih rezultata, uopšte mi se ne svidja sto menadzment aerodroma do sada ništa nije reko na tu temu! Siguran je pad profita kompanije samo da vidim koliko. Sećam se prethodnih izjava direktora aerodroma i pre objave rezultata ali sada tajac, nešto se tu mulja...

Ako je Drzavni revizor javno izneo da je dug Jat-a veći od kapitala nije mi jasno šta prodaju? Jasno mi je "kome" - o patriotizmu su izlizane priče! Država se ponaša kao i svaki drugi D.O.O. sa npr. osnivačkim kapitalom od nekih 2,000 dinara i dugovima od više stotina hiljada i ugasi firmu a poveriocima nikom ništa! Tako i u ovom slučaju, javno pričaju da će izvući sve što vredi a gubitke niko ne komentariše. Ko je odgovoran što Jat nije plaćao svoje obaveze prema aerodromu i što je dozvoljeno da se toliki dugovi stvore i koje je skoro nemoguće naplatiti i sledstveno tome idu na troškove poslovanja aerodroma što se odražava na dobit odnoso smanjuje je!
Nazad na vrh Ići dole
MYSTIC021
Our family
Our  family
MYSTIC021


Broj poruka : 210
Points : 745
Datum upisa : 29.06.2010

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimeSub Mar 10, 2012 10:49 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Mary
VIP
VIP
Mary


Broj poruka : 73
Points : 439
Datum upisa : 03.02.2011

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimeNed Mar 11, 2012 8:34 am

MYSTIC021 ::
[You must be registered and logged in to see this link.]

Pa upravo URS vlada aerodrom i sve što pričaju javno rade baš suprotno. Npr. preko URS Obenovac mislim da se ne zna broj zaposlenih na aerodromu od kafe kuvarica, obezbedjenja, saobracaja, IT sektora do pravnika i direktora.
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimeUto Mar 27, 2012 12:13 pm

Sta bi sa traznjom ovde?????
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Mistery 011
VIP
VIP
Mistery 011


Broj poruka : 482
Points : 1945
Datum upisa : 22.02.2011

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimeUto Mar 27, 2012 11:16 pm

Sta bi sa rezultatom ? Plasim se da nije doslo do velikog otpisa potrazivanja od JAT-a, pa da ne smeju da ga objave ajkula

_________________
Budi umeren i odmeren.
Nazad na vrh Ići dole
Mary
VIP
VIP
Mary


Broj poruka : 73
Points : 439
Datum upisa : 03.02.2011

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimeSre Mar 28, 2012 6:07 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimePet Mar 30, 2012 4:12 pm

Inoviran prospekt:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Mistery 011
VIP
VIP
Mistery 011


Broj poruka : 482
Points : 1945
Datum upisa : 22.02.2011

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimePet Mar 30, 2012 4:57 pm

Ne svidja mi se sto potrazivanja rastu li rastu a pretpostavljamo svi da su prema JAT-u, pa Aerodromi su jako profitabilni upravo zato sto i efikasno naplacuju svoja potrazivanja - ukupan iznos potrazivanja je veci od neto dobiti za ovu godinu. Istovremeno zarade..rastu li rastu...pa posle nek URS prica o depolitizaciji...

_________________
Budi umeren i odmeren.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

BG Aerodrom - AERO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 27 Icon_minitimePet Mar 30, 2012 11:50 pm

Ako neko misli da AERO vredi PE 11 slobodno neka izlozi svoje misljenje. Necu ga citati, ali mozda neko drugi hoce.

Ja ne kupujem na vise od 400 dinara. Tu je PE 9 i onda se moze govoriti o likvidnosti, stranim investitorima i mogucnosti manjeg kapitalnog dobitka.

Nadam se da se necete puno naljutiti sto cu prognozirati za 2012 godinu jos manju ili u najboljem slucaju istu dobit u dinarima. Glavni razlog su smanjene takse i povecani troskovi. O odnosu izmedju JATa i aerodroma ne znam puno, a bolje je izgleda dok ne znam.

Na kraju prognoza. Mislim da AERO uopste nece padati ispod 500 dinara pre leta, a mozda ni kasnije. Ali to nikako nije razlog da bilo ko s foruma poseduje ovu akciju. I Dunav osiguranje je drzalo cenu godinama koja je bila iznad proseka trzista, posle protoka vremena ovde sigurno ima puno ljudi koji ni ne znaju da se na beleksu trguje DNOSom.
Nazad na vrh Ići dole
 
BG Aerodrom - AERO
Nazad na vrh 
Strana 27 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29  Sledeći
 Similar topics
-
» BG Aerodrom - AERO 3. deo
» BG Aerodrom - AERO 3. deo
» BG Aerodrom - AERO 4. deo
» BG Aerodrom - AERO 5. deo
» NIIS vs AERO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: