BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 BG Aerodrom - AERO

Ići dole 
+108
Nikola
Taliban
Boza Belex
Berza011
zeljko76
Jerry Springer
Zmajica
Dragotdrv
Mozart
Sebastian
Colle
Toplica
Ceras
J_stojan
Dragan11
Mrgud
Ilija
JMBR
Aritmeticar
Yudejavu
Pera Zdera
KRUSKA
Nauzika
Milica1
Astana
Amater u pokušaju
Igita
Sasa_sbbg
Fast
MatejaR
Dr.Hik!
Dibesto
Dalaj Lama
Djavo
Bond
EVE
MYSTIC021
Ivan2211
Dusan
Slovenac1
Zeljko
AlexBGD
Guinness
Boby
Folio
iki
Cincinnatus
kudrinjo bg
MORNAR
Taliano
Kopac
Maca
Sasa965
StM
Aca123
Mistery 011
Vlada BG
Centrum
Mira
C R A Z Y
GogaAna
HUACHUMA
Big Mile
Lord Stem
Centurion
Fmember
bez motike
Ars Vivendi
Enron
Dnenad85
Cucla
Kurajber
Friz
BojanNS
mr Bean
Racunarko
Drag_Mlad
Brmbocla
Steve McQueen
Mary
bakarian
RobinHood
sirGagy
gogloee
Sutra
Prokuplje
Novosadjanin007
Nemesis
Mitar
BoS
Dragot
Aleks
Boranija
Dax
Djepeto83
Djuka
Rogy
Lilihip
Vladulns
Ris
pepsiman
Limited011
Momir
Sahbaz
Sneki
Greta
Teletrader
Kobe Bryant
112 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 709
Points : 1925
Datum upisa : 28.01.2010

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime4/7/2011, 16:15

Dnenad85 ::
rile,sta bi sa zitom,ocemo trgovati?Nadam se da ces otvoriti temu u vezi toga,pa diskusija moze da krene!

Tema postoji.

[You must be registered and logged in to see this link.]



Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime4/7/2011, 16:21

Sve govori da ce žito i ove godine biti veoma skupo na svetskim berzama. Ovi naši paori sad sve prate i oni uklavirili pa sumnjam da ce i kod nas moci da se jeftino kupi radi preprodaje ali ipak ko zna? Cena ce verovatno vec u startu otkupa biti visoka.
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 71
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime4/8/2011, 12:49

Pogledaj malo ovo.U vezi zita.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1147
Points : 4402
Datum upisa : 11.12.2010

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime4/14/2011, 15:09

Nisam pisao bar dva meseca na aerodromu, favorit mi je bio NIIS, sto se ispostavilo kao tacno predvidjanje, ali samo za par procenata. Posle NIIS mislim da je aerodrom najjeftinija hartija na A listingu, deli to mesto sa ENHL koji je prica za sebe i moze biti i prijatno i neprijatno iznenadjenje sa prodajom.

Kod aerodroma nema iznenadjenja. PE je 8.1 PB je 0.77. PS je malo veci i sa 3.16 je rekorder na nasem trzistu. PS svakako upozorava da ne moze ostati tolika marza pa sam uporedio sa Ljubljanskim i Pariskim aerodromom. 32 evra godisnje je prihod po stanovniku kod nas.

Prvo sto mi je upalo u oci je da je kod svih dosadasnjih analiza i na forumu i u medijima napravljena greska pri proceni Ljubljanskog aerodroma. Poenta je sto su svi zanemarili da postoji duplo vise akcija aerodroma od kojih je polovina preferencijalnih. Ja cu da ih racunam da isto vrede jer iako imaju umanjeno pravo glasa imaju nesto vecu dividendu.

Ljubljanski je onda na PB oko 0.9, PS 2.2 i PE 20(mozda i vise zavisi kako se tretira porez i preferencijalne). Dividenda je 4.4% po danasnjoj ceni, sto nije lose, ali skoro ceo dobitak je isplacen kroz nju. 130 evra godisnje je prihod po stanovniku.

Pariski aerodrom ima PB 1.7, PS isto 2.2 i PE kada bi gledali kroz srpske poreze i zaduzenost 11.3 (inace je veci). Dividenda je 2.2% dividende su i za pariz i ljubljanu u bruto iznosu, neto je manji i razlikuje se slicno kao i kod nas. 232 evra je prihod po stanovniku grada.

Kada se sve slozi sta mozemo ocekivati u buducnosti u realnim sadasnjim iznosima ne uzimajuci u obzir inflaciju:

1. marza da padne na 20% od prodaje tj duplo. Ne zaboravite da je 2006 bila ispod 15%. Ovo znaci i smanjenje cistog dobitka za 50%.

2. prihod po stanovniku da se duplira da bi dosao na duplo manji od ljubljane. To znaci povecanje dobitka za 100% i tacno anulira prethodno smanjenje marze.

Zakljucak dobitak aerodroma bi trebalo da ostane realno nepromenjen u narednih 5 godina, tj da raste za inflaciju. Za PE 8.1 takva situacija je po meni skupa trenutno. Iako je druga ili treca najjeftinija hartija na A listingu mislim da je jos rano za ulazak. Bezbedna je prilicno i nije trenutak ni za prodaju, uvek ima mesta da raste zajedno sa trzistem, ali moja procena je da ce ipak za nijansu sporije rasti od drugih hartija. Veliki problem je i sto nece biti dividende, u to sam siguran, neka zamisli samo neko da otkuca 4 miliona naloga za prenos... i plati milion evra banci za proviziju :(

S obzirom da nece biti dividende ulagace novac u gluposti i tako smanjivati prihod i profit na kapital vremenom. Smislio sam i formulu za pocetni ulaz u hartiju ako budem imao tad para: 0.6 * belex15. To bi po danasnjoj ceni bilo 456 dinara sto ne verujem da ce biti skoro na berzi :(

Isto tako predlazem kupovinu na svaku losu vest ako se pojavi, zato sto je ovo jedna od onih kompanija koje ne mogu da propadnu, mogu da imaju samo bolje i losije periode. Naravno Beogradski ostaje jedan od najjeftinijih u svetu po ceni akcije, tako da ako morate da posedujete neki slobodno se odlucite za Teslu.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime4/14/2011, 15:25

To sto ce provizija banci biti mil e.je najmanji problem-nece davati iz svog dzepa+moze se napraviti fini tal.Dali je igde išta spomenuto oko dividendi i dana preseka na AERO?

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Rogy
VIP
VIP
Rogy


Broj poruka : 517
Points : 2119
Datum upisa : 10.09.2009

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime4/16/2011, 14:19

Jagma za “Jatove“ letove

Promotivna akcija nacionalne aviokompanije nadmašila je očekivanja, jer je za samo nedjelju dana prodato 11.500 povratnih aviokarata za 25 destinacija po cijenama od 99 do 149 evra, kaže za „Novosti“ Vladimir Ognjenović, v. d. generalnog direktora „Jat ervejza“. Kako ističe, akcija „Jata“ pokrenula je i konkurenciju, koja je ponudila iste cijene i uslove.
- Prodaja po promotivnim cijenama za putovanja od 1. februara do 15. aprila traje do 31. januara i nakon toga ćemo uraditi analizu i donijeti odluku o daljim akcijama, kojih će svakako biti – navodi Ognjenović.
- Najbolji dokaz da smo ovom akcijom pogodili nivo cijene i uslove je da nas konkurencija prati i da su tokom prošle nedjelje strane aviokompanije reagovale, ali mi smo u prednosti, jer smo prvi krenuli. Preporučujemo putnicima da prate medije, da zovu naš kol-centar i da se informišu o daljim akcijama.
U zimskom periodu, kada je potražnja aviokarata daleko manja, „Jatu“ je uspješna promotivna akcija donijela veći prihod, tako da se lakše servisiraju obaveze dobavljačima.
- Obaveze se izmiruju bolje nego do sada, tako da ćemo letnju sezonu sačekati sa manjim opterećenjem nego što je to bilo prethodnih godina – ističe Ognjenović.

Kašnjenja
Loši vremenski uslovi uticali su na aviosabraćaj, pa je, kako kaže Ognjenović, proteklih dana bilo problema na evropskim aerodromima i onima u okruženju.
- Moram da pohvalim kolege sa beogradskog aerodroma „Nikola Tesla“ jer zaista čine sve da se saobraćaj odvija bez poteškoća – ističe Ognjenović.

Bravo, nek se konkurencija samo utrkuje pa će ove godine biti rekordni protok na aerodromu, što posebno treba da raduje akcionare.

_________________
.
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko
VIP
VIP
Zeljko


Broj poruka : 375
Localisation : Nbgd
Points : 1057
Datum upisa : 01.06.2009

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime4/17/2011, 19:40

Aerodrom "Nikola Tesla"
Za tri meseca prevezli 530.000 putnika

Aerodrom "Nikola Tesla" uslužio je 530.000 putnika u prva tri meseca ove godine, što je 70.000 putnika više nego u prvom kvartalu 2010. godine, izjavio je generalni direktor beogradske vazdušne luke Velimir Radosavljević.

On je podsetio da je protekla godina za beogradski aerodrom u poslovnom smislu bila do sada najuspešnija, a početak 2011. godine nagoveštava još bolje rezultate.

- Trenutno se rast obima saobraćaja odvija još ubrzanijim tempom. Tome najviše doprinose niskotarifne kompanije čiji udeo čini već oko 17 odsto ukupnog broja putnika koje imamo - rekao je Radosavljević.



On je još dodao da je Aerodrom 'Nikola Tesla' prošle godine dobio nagradu za najveći broj novih aviokompanija u Evropi, a taj trend je nastavljen i ove godine. Radosavljević je rekao i da su ponudu proširile i avio-kompanije sa kojima aerodrom već posluje, a da beogradski aerodrom postaje partner na duge staze.

Kao primer ove tvrdnje, Radosavljević je istakao najnoviju odluku austrijske niskotarifne aviokompanije "Niki" da na liniji Beograd-Beč udvostruči broj letova, prevashodno zbog potreba poslovnih putnika. Aviokompanija "Niki" će od kraja oktobra svakog radnog dana prvi let obavljati u jutarnjim, a drugi u večernjim časovima, rekao je Radosavljević.

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Forumski portfolio:
AERO(20%) ENHL(20%) SJPT(20%) MTLC(15%) VITL(15%) SMPO(10%)
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime4/20/2011, 13:42

Danima prodaju samo građani sa po jednom akcijom,za razliku od NIISa gde ima svega scratch

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 43
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime4/26/2011, 10:21

Krece od juna polasci sa N. Tesla za USA cikago i NJUjork kafa
Kada ce nalozi iz poste nesto mi mnogo miruje ovo danas ? slik
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime4/26/2011, 11:41

@Rise,

Nemoj da brines, sutra ce penzija, koja je kasnila zbog "tehnickih razloga" od , pa da pokriju minus ce i da prodaju komada 1 po 500rsd
Nazad na vrh Ići dole
Mistery 011
VIP
VIP
Mistery 011


Broj poruka : 482
Points : 1945
Datum upisa : 22.02.2011

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime4/26/2011, 14:08

Btw. iako znate svi da imam akcije AERO, neverovatno mi je kako nas aerodrom funkcionise cim se pojavi vise od 1 leta! Istovremeno su stigla 3 leta kad sam se vracao iz inostranstva - London Luton, Minhen i Frankfurt...cc. oko 300 putnika - ne mozete da zamislite kolaps na pregledu pasosha ! Radio je samo jedan salter, onda zvanje telefonom, pocinje drugi, treci, ljudi cekaju...nema vise pravila gde ulaze EU putnici, gde Srbi, gde ostali...Odjednom policajka dolazi i kaze...elektronski pregled pasosha iz Srbije izdate posle Decembra 2009 godine je ovde (to je ono sam provuces preko senzora). Odmah podjoh tamo, kad avaj...moj iako je novi izdat je 2008 godine...dakle za neke biometrijske vazi, za neke ne vazi!...Dolazi devojka druga...nece..kaze policajka mudro...ahaaa...pa vas je januar 2010...ovo je ulaz samo za decembar 2009(kao nismo dobro culi, nije od decembra, nego samo za decembar)...samo se jedna nadje osoba sa pasoshem decembra 2009..i nece ni njoj !!!! Policajka pogleda naivno...pa ja sam rekla decembar 2010!....Lud zbunjen! Gde je Nusic?

_________________
Budi umeren i odmeren.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime4/26/2011, 22:43

Direktne letove na liniji Čikago - Beograd - Čikago obavljaće od 17. juna do 29. decembra američka aviokompanija "Svift er LLC" (Swift air LLC), rečeno je danas Tanjugu u Ministarstvu za infrastrukturu i energetiku.

Ministarstvo je izdalo dozvolu tom avioprevozniku iz Arizone za obavljanje čarter saobraćaja, koji će letove na toj liniji obavljati jednom sedmično.

Aviosaobraćaj ka americkom kontinentu obustavljen je 1992. godine i "Jat ervejz" je u dva navrata bezuspešno pokušavao da obnovi liniju - 2004. i 2006. godine.

Američke vazduhoplovne vlasti su Srbiju svrstale u kategoriju dva, jer da bi naša aviokompanija letela ka Americi neophodna je prva kategorija. (Tanjug 26. april 2011.)
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 43
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime4/28/2011, 10:23

na ovim cenama se nemoze vise kupiti vece kolicine akcija tako da ja ocekujem vrlo brzo ciscenje! kafa
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Mistery 011
VIP
VIP
Mistery 011


Broj poruka : 482
Points : 1945
Datum upisa : 22.02.2011

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime4/28/2011, 10:30

Do 510 din jedva 200 akcija u ponudi...

_________________
Budi umeren i odmeren.
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 43
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime4/28/2011, 10:47

Nekontam sta cekaju fondovi kakav imaju info ili ocekuju neku frku zlato doslo na novi maximum veshtica ne mi se svidja ovaj brz rast zlata.
Da li to posta izbacuje sada grupne naloge ili neko prodaje od vecih akcionara?
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 53
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime4/28/2011, 11:02

Periodicno se pojavi nervoza kod malih na prodajnoj strani, valjda ovo vreme utice na zivce. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2522
Localisation : Ljubljana
Points : 6094
Datum upisa : 04.01.2008

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime4/28/2011, 11:58

Ris ::
Nekontam sta cekaju fondovi kakav imaju info ili ocekuju neku frku zlato doslo na novi maximum veshtica ne mi se svidja ovaj brz rast zlata.
Da li to posta izbacuje sada grupne naloge ili neko prodaje od vecih akcionara?

Zlata je u direktnoj vezi sa dolarom, dolar pada-zlato raste. A rastu i akcije na zapadu, samo je pitanje vremena kad če se opet početi prelivati i na belex.
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 43
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime4/28/2011, 22:53

Ja danas usao odma ujutru ovde sa jos akcija a krajem dana izaso iz TIGR pa da vidimo sta ce biti kafa
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
EVE
Just looking
Just looking



Broj poruka : 32
Points : 77
Datum upisa : 02.04.2011

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime4/28/2011, 23:21

Sta moze da bude ? Prodao si jednu od najgorih hartija a kupio jednu od najboljih. Nisam objavila moj portfelj koji vidim izuzetno unosnim na period ulaganja od 1-2 godine : AERO, NIIS, KMBN, AIKB.
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 43
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime5/4/2011, 11:15

Da li se meni cini ili nema vise vecih izbacivanja iz poste akcija??? Da li to znaci da idemo na 600 dinarcica?? tt
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 43
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime5/5/2011, 10:34

[You must be registered and logged in to see this link.]
Samo neka nam pune kasicu coca
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime5/5/2011, 10:50

Pozz za EVE.identičan portfelj sa malo pretumbavanja.NIIS,AERO,AIK,KMBN,JESV..

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Rogy
VIP
VIP
Rogy


Broj poruka : 517
Points : 2119
Datum upisa : 10.09.2009

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime5/6/2011, 21:47

Rekordan broj putnika na aerodromu

Beogradski aerodrom "Nikola Tesla" ostvario je u aprilu rekordan porast obima saobraćaja na mesečnom nivou, kada je prevezeno više od 240.000 putnika, što je za oko 67.000 putnika više nego u istom mesecu prošle godine.

U aprilu ove godine prevezeno je skoro 25 % više putnika nego u aprilu 2008. godine, što je bio prethodni najuspešniji rezultat. U aprilu 2011. najviše putnika registrovano je na linijama za Cirih - 20.086, Podgoricu - 18.506 i Beč - 18.117 putnika.

S obzirom da je početkom maja nastavljen izuzetan porast prometa, otvara se mogućnost, kako je navedeno, da beogradski aerodrom josš ednom ove godine snizi cene usluga koje pruža avio-kompanijama.

Očekuje se da će aerodrom "Nikola Tesla" na taj način postati još atraktivniji za otvaranje novih linija, a da će se avio-kompanije motivisati da avionske karte iz Beograda nude po još povoljnijim cenama.

Izvor

_________________
.
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 43
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime5/6/2011, 22:04

samuraj cyclops tongue samo da se vie skloni sa ovih nivoa neka ode bar 30% pa neka opet stagnira govor Ocekujem dobar jos jedan skok pre leta.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13933
Localisation : Novi Sad
Points : 52315
Datum upisa : 03.06.2009

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime5/14/2011, 12:21

Prihod Aerodroma u I kvartalu 21% veći, dobit 5% jača

14/05/2011 07:37:00 Belex, Sinteza

Beogradski Aerodrom „Nikola Tesla“ objavio je na Beogradskoj berzi ostvaren promet saobraćaja u prva tri meseca tekuće godine, i to: 9.567 aviooperacija, 530.371 putnika i 2.209 tona robe i pošte. Aviooperacije su zabeležile rast od 8 procenata, putnika je bilo više za 15 odsto, a roba za 7 procenata. Ukupan prihod je bio veći za 18 odsto u odnosu na isti period proteke godine (1,29 milijardi dinara), dok je poslovni prihod bio za 21 odsto veći (1,24 milijarde dinara). Solidan rast zabeležili su i ukupni rashodi ove kompanije pa je ostvarena bruto dobit bila tek za 5 procenata veća u odnosu na prvi kvartal 2010. godine i iznosila je 362,2 miliona dinara. Ovaj finansijski rezultat bio je 16 procenata bolji u odnosu na plan menadžmenta kompanije. Upravni odbor Aerodroma, takođe je usvojio i plan poslovanja za prvo polugodište tekuće godine koji se predviđa ostvarenje ukupnog prihoda od 2,95 milijardi dinara i bruto dobiti od nepunih 894 miliona dinara, uz napomenu da prva polovina godine predstavlja period niske sezone. Akcije Aerodroma na Beogradskoj berzi okončale su proteklu sedmicu na nivou od 526 dinara što odgovara tržišnoj kapitalizaciji kompanije od 18 milijardi dinara (181,1 milion evra).
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime5/14/2011, 15:22

@Bond
Pazljivo sam procitao Q1 izvestaj.
Ispada da je razlika napravljena zahvaljujuci saradnji sa Wizz Airom.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2522
Localisation : Ljubljana
Points : 6094
Datum upisa : 04.01.2008

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime5/14/2011, 23:26

Veči prihodi očekivani, ali su veči i rashodi, tako da za mene 5% veči profit i nije ništa posebno.
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 43
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime5/14/2011, 23:26

Idemo li vise goreeeee da probijemo tih 600 kinti kafa
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Djavo
Member
Member
Djavo


Broj poruka : 395
Points : 1502
Datum upisa : 05.04.2011

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime5/15/2011, 00:46

AJMO AJMO KA 600 rsd ne moj neko da je prodao u pon. ispod te cene :)
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2522
Localisation : Ljubljana
Points : 6094
Datum upisa : 04.01.2008

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime5/15/2011, 11:28

Ako je NIS stvarno napravio 10 milijardi profita u prvom kvartalu nije posebno logično da cene i AERO i NIS budu na 600. Može AERO 600 ako NIS probije 1000 smoke
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 43
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime5/15/2011, 18:43

Pa nebi ja bas tako uporedjivao cene NIIS ima 163.060.400 akvija i na PB 2.05 i ima vecinskog vlasnika jos i Rusa i ogromna zaduzenost tt AERO ima mnoooogo manje akcija 34.209.350 i to je na PB 0.80 i jos nije prodat a verujem da ce dobar strateski partner uci. Tako da cena aerodroma je jako mala. Ide ovo gore i to lepo.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime5/15/2011, 19:12

To ti je Ris trenutno stanje, a očekivanja (a i samo stanje) su se dosta promenile. Zaduženost NIIS-a će se dosta smanjiti, PB za godinu-dve prepoloviti, a i zaradiće mnogo više od AERO, tako da je meni NIIS mnogo interesantniji i slažem se sa Slovencem što se tiče potencijala rasta.

Obe hartije su super, ali meni je NIIS pre AERO. Vidimo i da je uprkos tome što je broj akcija 5 puta veći, a samim tim i ponuda, da bi tržište progutalo sve akcije da ih je ima 10 puta više u ponudi nego sada.

Kratkoročno će najverovatnije biti fluktuacija, ali srednjoročno i dugoročno, ide to na više nivoe.

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2522
Localisation : Ljubljana
Points : 6094
Datum upisa : 04.01.2008

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime5/15/2011, 23:15

Ris ::
Pa nebi ja bas tako uporedjivao cene NIIS ima 163.060.400 akvija i na PB 2.05 i ima vecinskog vlasnika jos i Rusa i ogromna zaduzenost tt AERO ima mnoooogo manje akcija 34.209.350 i to je na PB 0.80 i jos nije prodat a verujem da ce dobar strateski partner uci. Tako da cena aerodroma je jako mala. Ide ovo gore i to lepo.

Ključna je profitabilnost a ta je mnooooogo veča kod NISa.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1624
Points : 5158
Datum upisa : 01.11.2010

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime5/16/2011, 00:07

Slovenac1 ::


Ključna je profitabilnost a ta je mnooooogo veča kod NISa.

A bitna je i cena nafte, za obe kompanije, ali obrnuto proporcionalno.
Nisu neposredno odgovara rast cena nafte, dok aeru posredno, to baš i ne.
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

BG Aerodrom - AERO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO   BG Aerodrom - AERO - Page 15 Icon_minitime5/16/2011, 00:14

Fmember ::
Slovenac1 ::


Ključna je profitabilnost a ta je mnooooogo veča kod NISa.

A bitna je i cena nafte, za obe kompanije, ali obrnuto proporcionalno.
Nisu neposredno odgovara rast cena nafte, dok aeru posredno, to baš i ne.

A sa samim povecanjem cene nafte i naftnih derivata, mozda ce biti mnogo isplativije i bolje putovati negde avionom nego kopnenim saobracajem?

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
 
BG Aerodrom - AERO
Nazad na vrh 
Strana 15 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» BG Aerodrom - AERO 3. deo
» BG Aerodrom - AERO 3. deo
» BG Aerodrom - AERO 4. deo
» BG Aerodrom - AERO 5. deo
» NIIS vs AERO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: