BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!

Ići dole 
+49
Al Kapone
Roman Abramovich
Smile
Momir
Limited011
Stane Dolanc
Ars Vivendi
Boranija
Kobe Bryant
Cicija
Aca kurbla
Gocili
Nikolaj3
Cope
Big Brle
pepermint
petronije
Igi-bg
GorZora
Aleks
philips1
Popaj
Jaca
Nikola
ingglick
Fmember
Drag65
Boby
Dalaj Lama
MORNAR
MYSTIC021
Maca
MarkoJTD
Teletrader
Milos86
FatCat
nepet
Greta
Dmitar
Admin
StefanoProdi
Dusan
StefanMR
pepsiman
Friz
Gargamel011
iki
mirami
Sneki
53 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Sledeći
AutorPoruka
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime2/15/2021, 20:07


_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 672
Localisation : Zemun
Points : 1784
Datum upisa : 25.05.2007

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime2/22/2021, 18:21

Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime2/24/2021, 00:59

Nazad na vrh Ići dole
Jegulja
VIP
VIP



Broj poruka : 538
Points : 1137
Datum upisa : 18.12.2007

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime3/8/2021, 19:20

Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime3/11/2021, 01:21

Holandski inženjer Lu Otens, kome se pripisuje izum audio kaseta, preminuo je u 94. godini.

Kako prenosi NME, Otens je 1952. počeo da radi za kompaniju Phillips, a 1960. je unapređen u šefa sektora za razvoj proizvoda. Sa timom u tom odeljenju je razvio koncept prvog mobilnog snimača zvuka.

Tri godine kasnije, tačnije 1963, na sajmu elektronike u Berlinu je predstavio prvu audio kasetu. Ubrzo je „kompakt kaseta“ registrovana kao zvanični brend.

Procenjuje se da je u svetu prodato više od 100 milijardi kaseta.

U kasnijem delu karijere, Lu Otens je odigrao ključnu ulogu u zajedničkom projektu kompanija Sony i Phillips, koji je rezultirao pojavom kompakt diskova. Od 1982. godine do danas, u svetu je prodato najmanje 200 milijardi diskova.

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 708
Points : 1900
Datum upisa : 30.11.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime4/11/2021, 22:10


_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime4/24/2021, 14:46

Svetlana Ceca Ražnatović za TV Prva: To je bila moja dužnost
Svetlana Ceca Ražnatović vakcinisala se danas na Beogradskom sajmu i odlučila je da primi kinesku vakcinu.

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 708
Points : 1900
Datum upisa : 30.11.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime5/10/2021, 21:53

AKO U SRBIJI UBIJETE MRAVA, KAZNA JE 40.000 DINARA, za patku i gusku 75 hiljada, A ZA OVU ŽIVOTINJU PLATIĆETE ČAK MILION!

Inače, kazne za ubijanje zmija, koje su se već izmilile s toplim vremenom, kreću se od 40.000 -100.000, zavisno od toga koja je vrsta i koji je stepen zaštite. Najveća kazna je za ubijanje šarke i planinskog šargana od sto hiljada, a za ubijanje četvoroprugog smuka i šilca je 50.000,00, dok je za sve druge vrste kazna 40.000.

Potom, kazne za ubijanje vuka i risa su 300.000 dinara, a za vidru i stepskog tvora je 250.000 dinara, dok su za divlje mačke kazne 200.000 dinara.

Ovo su ostale kazne za ubijanje životinja

Dabar - 120.000 dinara

Hrčak - 80.000 dinara

Patke i guske - 75.000 dinara

Lasice - 60.000 dinara

Slepi miš, različite vrste - od 45.000 do 55.000 dinara

Riđi šumski mrav - 40.000 dinara

Galeb - 40.000 dinara

Jež - 28.000 dinara

Vrane i vrapci - 25.000 dinara

Bubamara - 15.000 dinara

Jelenak - 12.500 dinara

Leptir- kupusar - 10.000 dinara

Skakavac - 9.000 dinara

Zrikavac - 8.200 dinara

Žabe i puževi - 1.200 dinara


_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
Nikolaj3
Our family
Our  family
Nikolaj3


Broj poruka : 268
Points : 996
Datum upisa : 24.11.2009

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime5/10/2021, 22:48

Leptir- kupusar - 10.000 dinara od...proizvodjaci kupusa bi mogli da zavrse u Hagu zbog zlocina...ko donosi ovakve zakone!?...pa u ovoj drzavi ima registrovano na desetine hemiskih srestava za suzbijenje ove stetocine!!!
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1613
Points : 4731
Datum upisa : 04.06.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime5/15/2021, 22:26

„Tiktoker“ preskočio ogradu i pokušao da jaše žirafu u beogradskom zoo vrtu!!

Tiktoker Zoran Jovanović, koji se na pomenutoj društvenoj mreži predstavlja pod imenom "ludibratt", snimio je klip u beogradskom zoološkom vrtu, u kojem je pokušao da jaše žirafu.

Preskočio je zaštitinu ogradu i ušao u deo u koji stanuje životinja, pa pojurio za njom.

Žirafa je pokušala da pobegne, a on je uzvikivao – ćao žirafo. U jednom trenutku se čuo glas koji dobacuje „tiktokeru“, a on je na toj društvenoj mreži rekao da je u pitanju čuvar u zoo vrtu.
od
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime5/18/2021, 20:05


_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Jegulja
VIP
VIP



Broj poruka : 538
Points : 1137
Datum upisa : 18.12.2007

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime5/26/2021, 18:43

Novi Zakon o rodnoj ravnopravnosti koji je Srbija dobila sadrži i odredbe o ravnopravnosti u jeziku koje će morati da se poštuju - ukratko, ako ne želimo da plaćamo kazne zbog pogrešnih reči, moraćemo konačno da naučimo kako se kaže žena ronilac, vodič, psihijatar...

Kazne za nepoštovanje zakona su od 50.000 do čak dva miliona dinara za pravna lica, u zavisnosti od težine prestupa. Međutim, godinama unazad se raspravlja o tome zašto je ministarka pravilno, a psihološkinja nije, filolozi ističu da “nema razloga po svaku cenu praviti nove imenice”, dok aktivisti insistiraju na rodno osetljivom jeziku.to to nije baš lako.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime5/27/2021, 11:10

Jegulja ::
Novi Zakon o rodnoj ravnopravnosti koji je Srbija dobila sadrži i odredbe o ravnopravnosti u jeziku koje će morati da se poštuju - ukratko, ako ne želimo da plaćamo kazne zbog pogrešnih reči, moraćemo konačno da naučimo kako se kaže žena ronilac, vodič, psihijatar...

Kazne za nepoštovanje zakona su od 50.000 do čak dva miliona dinara za pravna lica, u zavisnosti od težine prestupa. Međutim, godinama unazad se raspravlja o tome zašto je ministarka pravilno, a psihološkinja nije, filolozi ističu da “nema razloga po svaku cenu praviti nove imenice”, dok aktivisti insistiraju na rodno osetljivom jeziku.to to nije baš lako.


lele, samo da se ne sete da donesu zakon kojim se kaznjavaju greške u padeži...

najebasmo ga mi sa juga

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima

Dejansss likes this post

Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime5/27/2021, 17:33

Fmember ::
.

najebasmo ga mi sa juga

Ma ne samo vi sa juga, nego i mi sa ladu ili sas volvo....

viljuska

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!

Popaj likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime6/20/2021, 14:50

Predsednik SAD Džozef Bajden i prva dama Džil Bajden saopštili su da je uginuo njihov kućni ljubimac - nemački ovčar Čemp.

lale

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime7/23/2021, 22:06

Danas tokom popodneva u garaži zgrade u kojoj živi Čedomir Jovanović u ulici Zorana Đinđića došlo je do incidenta u kojem su učestvovali lider LDP i jedan od komšija V. S. (53) koji živi u istoj zgradi.

Kako nezvanično saznajemo do sukoba je došlo zbog parking mesta. naime komšija je zamerio Jovanoviću kao je parkirao automobil.

Jovanović je tada navodno odgurnuo komšiju koji je pao na pod i on je prijavio policiji napad. Kako Kurir saznaje obojica su večeras stigla u policiju.

Jedan od stanara zgrade u kojoj žive oba učesnika incidenta rekao je da su obojica skloni takvim ispadima i da "sve podseća na priču o dva ovna na brvnu".

99

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime7/26/2021, 12:54

Antivakcinaši u Poljskoj napali centar za vakcinaciju protiv kovid-19!!

titanik

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 834
Points : 1945
Datum upisa : 10.01.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime8/12/2021, 17:12

O dočeku olimpijaca: "Vašarska muzika; poniženje" - operska pevačica vs. "Muka mi je od nobles Srba"

Nakon što je Gordana Tomić, operska pevačica i prvakinja opere u Beogradu, prokomentarisala da je doček naših sportista sa Olimpijskih igara bio neprimeren i da su oni "iskorišćeni na najružniji način, a to je promocija umetnice s umetkom", usledila je rasprava o tome koja muzika je trebalo da se čuje sa balkona Skupštine grada.

"Kako? Pa oni to vole? Zar nije Nole slavio uz Cecu?", piše u jednom komentaru, na šta je operska pevačica odgovorila:
"Niko ne kaze da treba da slušaju klasiku, ali ni vašarsku muziku. Doček mora da bude dostojanstven, a posle mogu da zaginu na splavu sa kim hoće. To je njihova stvar. Doček je DRŽAVNA stvar".

Međutim, ona je otišla dalje kada je nakon komentara: "Da ali to su sportisti, ne verujem da oni baš slušaju Palestrinu ili Rahmanjinova", napisala:
"Ako je tako, džaba im odličja najboljih na svetu kad su mentalno na nivou Zadruge".

https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2021&mm=08&dd=12&nav_id=1905996
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime8/13/2021, 11:05

Citat: ::
"Ako je tako, džaba im odličja najboljih na svetu kad su mentalno na nivou Zadruge".
Pa nije bas dzaba, oni su svi dobili prilicne nagrade od drzave, i tako ispali pametniji od pametnih.

_________________
Masta je vaznija od znanja. A.Ajnstajn
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime8/25/2021, 22:29

BAJDENOVA ŽENA KRIVA ZA PORAZ SAD OD TALIBANA, FOKS NJUZ ŠOKIRAO AMERE! Džil je znala da je Džo 'psihički oboleo', a pustila ga je da preuzme Belu kuću!
Voditeljka Foks njuza Rejčel Kampos-Dafi izjavila da je Džil Bajden izneverila Amerikance jer je svom suprugu Džou, kog krive za debakl u Avganistanu, dozvolila da se kandiduje za predsednika, iako je znala da je 'psihički oboleo'
Voditeljka televizije Foks njuz Rejčel Kampos-Dafi optužila je suprugu predsednika SAD Džil Bajden da je kriva za to što je njen muž Džo doveo do debakla u Avganistanu i tako narušio američki imidž u svetu

Voditeljka je u svojoj emisiji izjavila da je Džil izneverila Amerikance jer je Bajdenu dopustila da se kandiduje za predsednika SAD, iako je znala da je on "psihički oboleo".

Nije sposoban
Kampos-Dafi, koja je inače udata za jednog uglednog republikanca, tokom emisije "Foks end frends" sa još dvoje kolega polemisala je o drastičnom padu Bajdenovog rejtinga usled haotičnog povlačenja američke vojske iz Avganistana posle 20 godina. Komentarisali su najnovije istraživanje javnog mnjenja u SAD, prema kojem čak 53 odsto ispitanika ne odobrava Bajdenove postupke, a 51 procenat smatra da on nije ni mentalno ni fizički sposoban da vodi zemlju.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime8/26/2021, 18:53

ČEKAO SAM GODINU DA IH POBIJEM I NE KAJEM SE: Šokantna ispovest najpoznatijeg zatvorenika u BiH: ŽIVOT SU MI UPROPASTILI!

Fikret Hadžić zvani Hadžija zbog trostrukog ubistva služi kaznu od 24 godine i kako kaže "ne kaje se što je ubio one koji su ga mučki pretukli i izboli nožem".

Za Fikreta Hadžića zvanog Hadžija iz Lukavca kažu da je jedan od najpoznatijih zatvorenika u Bosni i Hercegovini. Trenutno je u Kazneno-popravnom zavodu Tuzla gde izdržava kaznu za trostruko ubistvo. Nikada pre toga nije bio osuđivan. Čak ni prekršajno. Osuđen je na 24 godine zatvora od čega je u u KPZ Zenica odležao 18 godina.

Njegova priča počinje 1997. godine kada dolazi u sukob s četvoricom lokalnih momaka od koji su trojica bila braća. U to vreme on je u Lukavcu bio vlasnik restorana u koji su često navraćala tri brata zbog kojih su, kako on kaže, ostali gosti napuštali objekat.

Kada je video u jednom trenutku da više ne može normalno da vodi posao, rešio je da restoran proda. Prodao ga je 1997. sa željom da se posveti nečemu drugom. Kaže da nikada pre nije bio u sukobu sa zakonom. Sve se kako kaže promenilo 2001. kada su ga na ulici, kako kaže, iz čista mira pretukli i izboli nožem upravo oni zbog kojih je i prodao restoran.

“Kada sam shvatio da nema kazne za njih napisao sam pismo Vrhovnom sudu u kojem sam tražio da budu kažnjeni makar sa po 10 maraka za ono što su mi uradili. Napisao sam - ili će biti kažnjeni sa po 10 maraka ili ću ih pobiti. Moja pisma nisu izgleda bila ozbiljno shvaćena”, priseća se Hadžija koji je godinu dana čekao trenutak da se osveti napadačima.

Bio je prvi maj 2002. godine. Hadžić ih je spazio da su se sva četvorica okupili kod jedne prodavnice u blizini.

"Pogledao sam dvogledom i vidim svi na okupu kod jedne prodavnice. Njih četvorica što su me tukli i još nekih 17 ljudi. Obučem kaput, u rukav sam stavio pušku na kojoj sam skratio kundak i cev i krenem ka njima. Prvo sam ih ranio da ne bi mogli da pobegnu. Doduše četvrti je pobegao, njega je samo dragi Bog spasao. Da nije, i njega bih ubio. Oni povikaše - Nemoj Hadžija, nećemo te više dirati. Kažem im - Pa i nećete! Tu ih ubijem. Život su mi upropastili", priča Hadžija.

Hadžić je prvo nakon sudskog procesa bio nepravosnažno osuđen na 21 godinu zatvora zbog trostrukog ubistva, a onda je sudija zbog onig pisma dodao na kaznu još tri godine zatvora. Kaže, lagao bi kada bi rekao da mu je žao.

kafa

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime8/27/2021, 16:20

Boranija ::
ČEKAO SAM GODINU DA IH POBIJEM I NE KAJEM SE: Šokantna ispovest najpoznatijeg zatvorenika u BiH: ŽIVOT SU MI UPROPASTILI!

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Talkin-to-me-you-talkin-to-me

Takvi su  nekas slavljeni kao heroji... na filmu.

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 522
Points : 1402
Datum upisa : 17.02.2014

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime8/27/2021, 18:22

https://www.youtube.com/watch?v=g5Vu_KOFrIk
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 708
Points : 1900
Datum upisa : 30.11.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime8/31/2021, 00:30

Najskuplja alkoholna pića u Evropskoj uniji kupuju Finci. Tamo je žestoko pićečak 93 odsto skuplje od proseka Evropske unije koji se nalazi negde između cena u Litvaniji i Francuskoj, pokazuju podaci evrostata iz 2020. godine.

S druge strane najjeftinije alkoholno piće je u Mađarskoj i za 27 odsto je jeftinije od proseka u EU, a za čak 2,6 puta jeftinije nego u Finskoj.

Ako su u Finskoj alkoholna pića najskuplja u EU, najskuplje piće u Evropi prodaje se u Norveškoj, čak 2,5 puta skuplje od prosečne cene u EU. Tek malo jeftinije od toga je piće na Islandu gde je 2,4 puta skuplje od EU proseka.

Zanimljivo je da je na Balkanu, pored Mađarske najjeftiniji alkohol u celoj Evropi. U S. Makedoniji je je 24 odsto jeftiniji od proseka EU, u BiH 23,5 odsto, u Rumuniji 26 odsto, a u Bugarskoj 20 odsto ispod proseka EU.

U Srbiji alkoholna pića jesu jeftinija do proseka EU, za oko 11 odsto, ali su skuplja nego u okruženju, pa i nego u Poljskoj, Češkoj, a na nivou Španije.

U našem regionu najskuplja alkoholna pića prodavala su se u Crnoj Gori, 11,5 odsto iznad proseka, Albaniji devet odsto i Hrvatskoj 6,6 odsto skupje od proseka EU.

cyclops

_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime9/1/2021, 18:07

Sjedinjene Države talibanima ostavile oružja i vojne opreme u vrednosti od 85 milijardi dolara, a talibanska vojska je jača od 10 članica NATO.

Amerikanci su Talibanima u Avganistanu ostavili 22.174 terenska vozila marke Humvee, 634 oklopna transportera M1117, 155 vojnih vozila MhhPro sa pojačanom zaštitom od mina, 169 oklopnih vozila M113, 42 hiljade pikapova i oklopnih vozila, 64 363 mitraljeza, osam hiljada vojnih kamiona, 162.042 prenosive radio-stanice, 16.035 uređaja za noćno osmatranje, 358.530 jurišnih pušaka, 126.295 pištolja i 176 topova.

Ruski ministar odbrane, general armije Sergej Šojgu, ocenio je da je talibanski Avganistan, ako se računaju količine relevantnog oružja na hiljadu stanovnika, bolje naoružan od Ukrajine!

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1613
Points : 4731
Datum upisa : 04.06.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime9/17/2021, 17:56

Zavod za zaštitu prirode Srbije upozorio je danas, povodom Svetskog dana zaštite ozonskog omotača, na negativan uticaj invazivnih vrsta na biodiverzitet, ekosisteme i zdravlje ljudi.

Kako se podseća, invazivne vrste su biljke, životinje i drugi organizmi preneti, slučajno ili namerno, iz područja gde im je prirodno stanište na novu teritoriju gde nisu rasli u prirodi. To su vrste koje se na novoj teritoriji brzo šire i ugrožavaju vrste koje su na svom prirodnom staništu.

Nisu sve strane vrste invazivne, već samo one koje potiskuju domaće vrste i imaju negativan efekat na životnu sredinu i zdravlje ljudi. U Srbiji su se kao najagresivnije invazivne vrste, koje se jako brzo šire, istiskuju domaće vrste i zauzimaju prostor, od drvenastih vrsta pokazale amerikanski javor i bagremac poreklom iz Severne Amerike, kao i kiselo drvo poreklom iz Кine.

Od zeljastih vrsta to su ambrozija koja ima najveće posledice na zdravlje ljudi, cigansko perje unešeno kao medonosna biljka, ali koja brzo postaje jedina vrsta na livadama na kojima je ranije bilo i više od 50 biljnih vrsta, kao i divlji krastavac koji se hvata po drveću na kome uzrokuje oštećenja.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime9/17/2021, 23:34

Američki napad dronom u Kabulu prošlog meseca u kojem je poginulo čak deset civila, uključujući sedmoro dece, bio je greška, saopštio je danas američki general Frenk Mekenzi
"To je bila greška i ja se iskreno izvinjavam", rekao je novinarima Mekenzi, glavnokomandujući američke Centralne komande, preneo je Rojters.

titanik

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime9/20/2021, 16:31

Više od 60 afričkih pingvina koji spadaju u ugrožene vrste nastradali su od ujeda pčela u blizini Kejptauna, kažu zaštitinici prirode iz Južne Afrike.

Zaštićene ptice, kolobija iz Sajmonstauna, pronađene su na plaži sa brojnim ujedima pčela, a na pingvinima nema drugih fizičkih povreda.

Obdukcija je pokazala su pčele ubadale pingvine oko očiju i po perajima, delovima koji nisu prekriveni perjem.

„Ovo se veoma retko dešava. Smatramo da je u pitanju slučajnost“, rekao je Dejvid Roberts novinskoj agenciji AFP.

„Pčele ne ubadaju osim ako nisu izazvane – pretpostavljamo da je njihova košnica na tom području napadnuta što je izazvalo njihovu agresivnost“, dodala je ona.

„Nažalost, pčele su na naišle na grupu pingvina.“

Jedan od pingvina uboden je 27 puta.

Pčele umiru posle ubadanja, a na licu mesta je pronađen i veliki broj uginulih pčela.

„Kada pčela jednom ubode, ostavlja feromon iza sebe, tako da mete lako pronalaze druge pčele koje brane košnicu“, kaže Dženi Kalinen iz Afričkog instituta za divlje pčele.

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime10/5/2021, 19:37

Predsednica Hrvatskog nacionalnog veća (HNV) u Srbiji Jasna Vojnić zatražila je da svi udžbenici iz srpskog jezika za osmi razred u Srbiji budu povučeni iz upotrebe jer kako je rekla, osporavaju postojanje hrvatskog jezika, kao i bosanskog i crnogorskog.

Ona je navela da se Zavod za unapređivanje obrazovanja i vaspitanja ranije obratio Odboru za standardizaciju srpskog jezika pri Institutu za srpski jezik SANU s molbom za precizna uputstva o podeli južnoslovenskih jezika, a da je stav Odbora, koji je Zavod dobio napismeno, da među južnoslovenske jezike treba navesti bugarski, makedonski, slovenski i srpski jezik.

Po njenim rečima, iz tog Odbora SANU su naveli da uz srpski jezik treba staviti napomenu da Hrvati, Bošnjaci i neki Crnogorci taj jezik nazivaju hrvatskim, bosanskim-bošnjačkim i crnogorskim jezikom.

„Dakle, izdavači su samo radili prema uputstvima koja su dobili od strane Instituta za srpski jezik SANU“, navela je predsednica HNV.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime10/11/2021, 21:37

Da li je teško ili ne pratiti čoveka takve vizije, zna najbolje Ružica Đinđić. Kada je pričala o njenoj ljubavi sa Zoranom, govorila je to na najlepši moguć način.

Otkrila je jednom prilikom kako je došlo do njihovog prvog susreta:

"Upoznali smo se na tribini na kojoj je predstavljena njegova knjiga Jugoslavija kao nedovršena država. U njegovim očima prepoznala sam moralno čistunstvo, koje je namerno, da ga slučajno ne razotkriju, prikrivao naglašenom samouverenošću, arogancijom, oštrinom i učenošću.

Bio je čist kao suza, pa je zato i morao da se brani raznim odbrambenim mehanizmima, da ga ne provale u ovom okrutnom i pokvarenom svetu. Čistunci, altruisti, humanisti su stalno na udaru, jer provociraju nečiju nečistu savest.

Zato drugi pošto-poto hoće da ih isprljaju, i spuste na svoju meru. Sami za sebe, najbolje znaju ko su i kakvi su. I Zoran je to shvatao, prisiljen da svoju nevinost brani pomalo odglumljenim cinizmom". ("Vreme", 2006).

udrimile

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 672
Localisation : Zemun
Points : 1784
Datum upisa : 25.05.2007

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime10/17/2021, 18:31

- Temperatura na Mesecu oscilira za 300 stepeni. Zbog toga kineski lunarni rover mora periodično da prelazi u stanje mirovanja, jer tehnologija ne može da izdrži tako veliku razliku.
S tim u vezi, Kina se zapitala kako su američki astronauti izdržali tako oštru klimu, budući da je čak i Yuita-2 prinuđena da obustavi svoj rad? Ili je sve to zapravo bila prevara i američki predstavnici nikada nisu sleteli na Mesec - pitaju se kineski stručnjaci.

U Sjedinjenim Državama tvrde da su astronaute spasila jedinstvena svemirska odela, ali postoje i dodatna pitanja u vezi sa ovim objašnjenjem.

Činjenica je da su predstavnici NASA ne tako davno priznali da u narednim godinama ne mogu ponovo poslati astronaute na Mesec, jer bi imali problema s razvojem svemirskih odela pogodnih za rad u tako teškim uslovima.
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime10/21/2021, 00:53


_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime10/27/2021, 10:59

Kompanija Matel predstavila je svetskom tržištu rodno neutralnu, odnosno „lutku za sve“ pre nekoliko godina, a sada se ta igračka može naći u onlajn prodaji u Srbiji.

Košta četiri hiljade dinara i lutke se dobijaju u kutiji u kojoj se nalazi i muška i ženska odeća, kao i različite frizure, a na isporuku se čeka do dve nedelje, kažu za BBC na srpskom iz onlajn prodavnice igračaka Barbi lutke, setovi, kuce.

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 834
Points : 1945
Datum upisa : 10.01.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime11/6/2021, 14:35

CITAT ::
... Mada, moram da priznam, da mi je bilo jasno da imamo zaista poseban tretman kada mi je policajac, pošto sam mu rekao da sam predsednik najveće opozicione stranke, rekao da ću možda biti i predsednik države.
A policija u Americi, kao što znate zna sve.

Takav odnos se nastavio i kada smo ulazili u State department. Policajac na ulazu nas je pitao da li imamo PCR. Potvrdili smo da imamo i Borko je počeo da traži papire. A on kad počne da traži to ume da potraje, jer znate kakav je Borko.
Ali policajac je, a vi znate da je američki policajac jednako Amerika,  odmah rekao da nema potrebe da pokazujemo. Time je pokazao koliko nam veruje i što je mnogo važnije koliko poštuje Srbiju i činjenicu da smo uz sve napade za samo dve godine dosli do 15 odsto podrške građana”, naveo je Đilas.

od
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 9 Icon_minitime11/11/2021, 19:13



Može i ovako da se gleda i tumači!!
titanik

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
 
LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!
Nazad na vrh 
Strana 9 od 14Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Sledeći
 Similar topics
-
» Sa pepe o ...
» LOKALNI izbori 2016.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: SVE I SVAŠTA-
Skoči na: