BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!

Ići dole 
+49
Al Kapone
Roman Abramovich
Smile
Momir
Limited011
Stane Dolanc
Ars Vivendi
Boranija
Kobe Bryant
Cicija
Aca kurbla
Gocili
Nikolaj3
Cope
Big Brle
pepermint
petronije
Igi-bg
GorZora
Aleks
philips1
Popaj
Jaca
Nikola
ingglick
Fmember
Drag65
Boby
Dalaj Lama
MORNAR
MYSTIC021
Maca
MarkoJTD
Teletrader
Milos86
FatCat
nepet
Greta
Dmitar
Admin
StefanoProdi
Dusan
StefanMR
pepsiman
Friz
Gargamel011
iki
mirami
Sneki
53 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Sledeći
AutorPoruka
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 672
Localisation : Zemun
Points : 1784
Datum upisa : 25.05.2007

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimeUto Feb 11, 2020 7:16 am

CIA's Secret Ownership of Crypto AG Enabled Extensive Espionage
Crypto AG made millions selling encryption devices to more than 120 countries, which unknowingly transmitted intel back to the CIA.
Crypto AG, a Switzerland-based communications encryption firm, was secretly owned by the CIA in a classified partnership with West German intelligence. For years, it sold rigged devices to foreign governments with the intent of spying on messages its users believed to be encrypted.

In an account published by the Washington Post and German public broadcaster ZDF, reporters dive into the details of a decades-long arrangement through which the United States and allies made millions selling encryption equipment to more than 120 countries into the 21st century. Crypto clients included Iran, India, Pakistan, Iraq, Nigeria, Saudi Arabia, Syria, even the Vatican.

Governments relying on Crypto devices to protect their communications did not know they were designed so intelligence officials could easily break the codes used to send messages. The operation, first known as "Thesaurus" and later "Rubicon," intercepted correspondence that informed them of global military operations, hostage crises, assassinations, and bombings.

"It was the intelligence coup of the century," as stated in a CIA report, one of the documents obtained by the Post and ZDF as part of their investigation. "Foreign governments were paying good money to the U.S. and West Germany for the privilege of having their most secret communications read by at least two (and possibly as many as five or six) foreign countries."

The Swiss government has officially opened an investigation into Crypto, according to SwissInfo, the International Service of the Swiss Broadcasting Corporation. The general export license for Crypto devices has been suspended "until open questions have been clarified."

Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimeUto Feb 11, 2020 8:35 am

od

Kakva afera!! titanik

Ono što nije smešno je da je srpska BIA od te i takve firme kupovala softver za skremblovanje poruka....
Baš me zanima šta će biti....

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimeUto Feb 11, 2020 9:16 am

Hmmmm.... preko 100 zemalja je kupovalo programe za šifrovanje poruka tajnih službi, potrošili su milijadu $ koje su BND i CIA strpali u "crne" fondove, i pri tome znali šta se u tim državama dešava....

https://www.zdf.de/nachrichten/heute-sendungen/videos/crypto-karte-100.html

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimeSre Feb 12, 2020 4:42 am

Američki i nemački mediji objavili su izveštaj u kojem se navodi da su Centralna obaveštajna agencija (CIA) i Nemačka obaveštajna služba (BND) zajedno posedovali kompaniju u Švajcarskoj posredstvom koje su decenijama prisluškivali više od 120 država i njihovih zvaničnika.

Pozivajući se na neimenovane obaveštajne izvore, list "Vašington post" i nemačka medijska kuća ZDF objavili su tekst u kojem se navodi da su CIA i BND tajno posedovali švajcarsku kompaniju "Cyrpto AG", koja je decenijama vladama širom sveta prodavala komunikacijske uređaje i tehnologije.

CIA i BND su bili vlasnici te kompanije od završetka Drugog svetskog rata do početka 2000-ih godina.

Prodajom uređaja dve obaveštajne službe su decenijama mogle da presreću komunikacije u više od 120 država koje su koristili uređaje iz Švajcarske, uključujući i Tursku, Pakistan, Španiju, Portugal, Italiju, Iran i Indiju i skoro celu Latinsku Ameriku... Isti izvori tvrde da su CIA i BND na taj način izvele takozvani "obaveštajni puč veka".

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 13.12.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimeSre Feb 12, 2020 10:06 am

Operacija prvobitno nazvana „Tezaurus“, kasnije je preimenovana u „Rubikon“ i odvijala se od kraja Drugog svetskog rata do 1993, kada se iz posla povukla nemačka strana plašeći se razotkrivanja. CIA i BND su tako decenijama imali uvid u komunikaciju saveznika i neprijatelja, a među njihovim žrtvama, pored SFRJ, bili su Indija, Pakistan, Iran, Turska, Italija, Brazil, Argentina, Indonezija, Mađarska, Japan, Meksiko, S. Arabija, Tunis, pa čak i Vatikan.

Američka CIA i nemački BND decenijama su špijunirali 120 zemalja iz celog sveta, među kojima i nekadašnju SFRJ s Titom na čelu, tako što su im prodale navodno najsavremeniju tehnologiju za šifrovanje poruka, a koja je bila prepravljena tako da oni lako mogu da dođu do sadržine tih poruka!

Osnivač kompanije „Kripto AG“ je Boris Hagelin, pronalazač rođen u Rusiji koji je pobegao pred boljševicima u Švedsku, odakle pred nacistima beži u SAD. Počeo je da proizvodi mehaničku mašinu M-209 za američku vojsku i prodao je preko 140.000 komada. Po završetku rata vraća se u Švedsku i tamo otvara fabriku i razvija nove mašine koje CIA nije mogla lako da dešifruje. Tada u igru ulazi Vilijam Fredman, otac američke kriptografije i blizak prijatelj Borisa Hagelina. Prema sporazumu, CIA Hagelinu plaća gubitke za prodaju starijih i lošijih mašina za šifrovanje. S razvojem tehnologije CIA prepravlja H-460 iz 1967. da ga lakše špijunira. CIA i BND preko firme iz Lihtenštajna preuzimaju kompaniju od Hagelina, koji za nju dobija 5,7 miliona dolara. Biznis se širi i firma zapošljava preko 250 radnika, a obrt raste do preko 50 miliona dolara godišnje.

https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/3410431/spijunski-skandal-veka-evo-kako-su-cia-i-nemacka-tajna-sluzba-nasamarile-tita-zapanjujuci-detalji-operacije-rubikon

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 707
Points : 1898
Datum upisa : 30.11.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimeSre Feb 19, 2020 8:21 am



Ovo karma mora da kazni!!
heng

_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
Big Brle
Our family
Our  family



Broj poruka : 324
Points : 873
Datum upisa : 10.09.2019

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimeČet Feb 20, 2020 12:42 am

Dalaj Lama ::


Ovo karma mora da kazni!!
heng
Koga če karma kazniti? Autore ili glavnog junaka dokumentarca???
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 833
Points : 1944
Datum upisa : 10.01.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimeNed Feb 23, 2020 10:09 am

Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimePon Feb 24, 2020 12:48 am

Poginuo u pokušaju da vidi da li je Zemlja ravna ploča ili lopta!

Amerikanac koji je rekao da će da odleti do granice atmosfere i ivice svemira da bi video da li je Zemlja ravna ploča ili je lopta, poginuo je kada se njegova raketa kućne izrade posle uzletanja sunovratila na tlo.

"Ludi Majk" Hjuz je poginuo u subotu popodne kod gradića Barstoua, u Kaliforniji.

Valdo Stejks, njegov kolega u poduhvatu koji je bio na lansiranju rakete, rekao je da je Hjuz (64) mrtav.

Televizijski "Naučni kanal" (The Science Channel) je na Tviteru objavio da je zabeležio Hjuzovo poslednje putovanje i izrazio saučešće njegovoj porodici i prijateljima.

"Oduvek je sanjao da to uradi", piše u poruci.

Hjuz je bio vozač limuzine i držao je "Ginisov svetski rekord" po "najdužem skoku limuzine s rampe" - 103 stope (31 metar) koliko je preleteo teškim automobilom "Linkoln taun kar", 2002. godine.

Video-snimak na TMZ.com prikazuje uzletanje rakete s "pilotom" Hjuzom, kao i da se, kako izgleda, padobran pocepao tokom lansiranja. Raketa s pogonom na paru pojurila je zatim uvis, a potom je desetak sekundi padala pravo ka tlu i zabila se u pustinju.

On je u video-snimku rekao da mu je cilj bio da odleti do "ivice svemira" da bi sam utvrdio da li je Zemlja okrugla.

"U vezi s tim neću nikome da verujem na reč", rekao je u videu, objavljenom na veb-sajtu BBC Njuz.

"Ne znam da li je svet ravan ili okrugao", govorio je.

U drugom videu objavljenom na njegovom YouTube kanalu, Hjuz je rekao da želi i "da uveri ljude da mogu učiniti sasvim izvanredne stvari".

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Big Brle
Our family
Our  family



Broj poruka : 324
Points : 873
Datum upisa : 10.09.2019

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimePon Feb 24, 2020 2:14 am

"Raketa kućne izrade", dakle ljudska glupost nekada stvarno ne zna za granice!!!!!  cekic
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1165
Localisation : Srbija
Points : 3036
Datum upisa : 12.09.2007

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimeUto Feb 25, 2020 11:45 am

Big Brle ::
"Raketa kućne izrade", dakle ljudska glupost nekada stvarno ne zna za granice!!!!!  cekic
Ma budala,  pokoj mu duši.
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 13.12.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimeSre Feb 26, 2020 5:53 am

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova obavestili su nadležno tužilaštvo o audio snimku na kome, za sada nepoznata ženska osoba, širi lažne vesti na društvenim mrežama da su u Republici Srbiji zabeleženi smrtni slučajevi izazvani koronavirusom.

Policijski službenici Odeljenja za borbu protiv visokotehnološkog kriminala, po nalogu nadležnog tužilaštva, intenzivno rade na identifikovanju osobe koja je sačinila ovaj snimak, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršila krivično delo izazivanje panike i nereda.


_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2159
Points : 6009
Datum upisa : 24.07.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimeNed Mar 01, 2020 2:36 pm


_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 833
Points : 1944
Datum upisa : 10.01.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimePon Mar 02, 2020 4:59 pm

Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 06.05.2009

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimePet Mar 06, 2020 10:35 pm

Bil Klinton, nekadašnji predsednik Sjedinjenih Američkih Država rekao je da mu je afera sa Monikom Levinski bila način da se bori protiv anksioznosti.

Ovo je detalj koji je otkrio u dokumentarnoj seriji „Hilari“, koja govori o javnom životu njegove supruge Hilari Klinton, predsedničke kandidatkinje na izborima 2016.

Klinton u dokumentarcu kaže: „Ono što sam uradio bilo je baš loše, ali nije bilo kao da sam pomislio – koja je najgluplja stvar i onda je uradio.“

„Osećate se kao da lutate – kao da učestvujete u borbi od 15 rundi koje je produžena na 30 i pojavi se nešto što vam nakratko može oduzeti razum. Svako ima životne pritiske i razočarenja, strahote, a ja sam radio neke stvari godinama boreći se sa anksioznošću.“

Klinton u dokumentarcu kaže da se oseća „grozno“ što je veza sa Monikom obeležila njen život.

„Godinama sam pokušavao da je posmatram kako se vraća normalnom životu, ali vi morate da odlučite šta je to“, rekao je.

Na pitanje o aferi, Hilari Klinton je objasnila koliko se loše osećala zbog toga.

„Bila sam tako lično povređena i nisam mogla da verujem u to, nisam mogla da verujem da me lažeš. Bilo je užasno i rekla sam, ako će ovo biti javno, moraš da kažeš našoj ćerki Čelsi.“

Objasnila je kako „nije želela da ima ništa sa njim“ pošto su se pojavile prve informacije o aferi.

„Odlučila sam da ostanem sa suprugom. Mislim da su neki ljudi mislili da sam donela ispravnu odluku, a neki da sam pogrešila.

Klinton je producentima dokumentarca rekao da je razgovor s ćerkom o tome bio „grozan“.

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 13.12.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimePon Mar 16, 2020 3:18 am

Obraćanje predsednika Srbije Aleksandra Vučiću kojem je posebno naglasio da će se za pomoć umesto Evropskoj uniji obratiti Kini, odnosno predsedniku Si Đipingu, koga je nazvao bratom, naišlo je na ogroman odjek.

Naime, snimak u kome je proglašeno vanredno stanje, a posebno deo u kome se očekuje i najavaljuje pomoć iz Kine u lekovima, opremi i lekarima emitovan je na televiziji i na društvenoj mreži Veibo.

Odmah je krenula lavina komentara građana Kine koji pruzaju podršku Srbiji i traže da se prijateljskoj zemlji odmah pošalje pomoć.

Komentari se najviše svode na rečenice "Pomozimo Srbiji", "moramo da im pomognemo", "naravno da ćemo vam pomoći", "mi smo prava braća", "mi smo prijatelji".

love3 kafa kapa

EDIT: Pogledajte malo sponzore s desne strane,
daok još nismo zaraženi koronavirusom sesir
Mod. D.

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2159
Points : 6009
Datum upisa : 24.07.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimeUto Mar 17, 2020 2:08 am

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Virus10

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 705
Points : 1916
Datum upisa : 28.01.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimeUto Mar 17, 2020 5:34 am

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Požarevcu uhapsili su D. J. (54) iz okoline Malog Crnića, zbog postojanja osnova sumnje da je učinio krivično delo izazivanje panike i nereda.

"Sumnja se da je na svom Fejsbuk profilu postavio neistinitu informaciju da na teritoriji opštine Malo Crniće ne rade pošte i banke, da je radno vreme prodavnica skraćeno, kao i da se meštanima dele bonovi za hleb, što je izazvalo strah i paniku", saopštio je MUP Srbije.

Osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 sati nakon čega će, uz krivičnu prijavu, biti priveden u Osnovno javno tužilaštvo u Požarevcu.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2781
Points : 7934
Datum upisa : 20.01.2009

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimeUto Mar 17, 2020 7:58 am

Policija u Bavarskoj morala je da rastera dve takozvane "korona žurke", nakon što su se mladi okupili uprkos merama koje zabranjuju javna okupljanja kako bi se sprečilo širenje opasnog koronavirusa koji odnosi živote.

Oko sto ljudi se okupilo u ponedeljak uveče u parku u bavarskom gradu Nirnbergu kako bi organizovali žurku.

Pustili su muziku i osvetlili prostor koristeći generator, rekla je policija u utorak.

U obližnjem gradu Švabahu, pedeset mladih okupilo se u skejt parku gde su napravili žurku uz glasnu muziku.

Navodno su žurku dogovorili putem društvenih mreža.

U oba slučaja policajci su oterali okupljene.

Policija je apelovala na građane da ne organizuju takva okupljanja i istakli su da svaki građanin ima odgovornost da ograniči mogućnost zaraze koronavirusom što je više moguće, i time zaštiti posebno ugrožene grupe. Pozvali su roditelje da osveste svoju decu o tom problemu.

Zbog koronavirusa javni događaji i okupljanja su zabranjeni širom Bavarske do 19. aprila.

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2159
Points : 6009
Datum upisa : 24.07.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimeNed Mar 22, 2020 11:36 pm

Policija je uhapsila Đ.S. (25) iz Knjaževca jer je u jednoj prodavnici u tom mestu prodavačici rekao da je došao iz Italije i da će ih zarazi koronavirusom, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije.

On se tereti za krivično delo izazivanje panike i nereda i priveden je Osnovnom javnom tužiocu u Knjaževcu.

Sudija za prethodni postupak odredio mu je pritvor do 30 dana.

ajkula

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimePon Mar 30, 2020 1:17 pm



ZBOG OVOG SPOTA JE NIKOLA SANDULOVIĆ UHAPŠEN, SA PRAVOM....
titanik

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1612
Points : 4730
Datum upisa : 04.06.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimeSre Apr 01, 2020 4:53 am

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Odeljenja za suzbijanje visokotehnološkog kriminala, uhapsili su V. P. (34) iz Beograda zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo izazivanje panike i nereda.

"Sumnja se da je on juče, na društvenoj mreži Tviter, širio lažnu vest kako 'ima informaciju iz ministarstva da će sutra u 18 časova da se objavi zabrana od 24 sata, koja verovatno kreće za 48 sati i da će trajati verovatno do 15. aprila, kao i da će samo po jedan član domaćinstva moći da izađe iz kuće svaki drugi dan do prodavnice i nazad', navodi se u saopštenju policije.

89 Uopšte ne mogu da shvatim poriv likova koji smišljaju ovakve vesti... niti kako im funkcioniše mozak?
Nazad na vrh Ići dole
Cope
VIP
VIP
Cope


Broj poruka : 148
Points : 429
Datum upisa : 10.12.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimeSre Apr 01, 2020 5:27 am

Ne smišlja niko nego taj plan postoji...Ali je neko bio puno lajav, pa im pokvario sve. Ili je pušteno namerno da vide reakciju naroda.

EDIT: Nije tačno. Prvo je AV zapretio da će uvesti 24h zabranu,
pa se javila ova budala..
Vidim da voliš teorije zavera i da te hvata nervoza, valjda zbog
sedenja u kući, a pošto na ovom forumu nisu dobrodošle teorije
zavera, odmori se dok ne prođe vanredno stanje.
I čuvaj nerve!
Admin
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimePet Apr 17, 2020 12:52 am

KO JOŠ JEDNOM POMENE DECI DA JE NATO MIROLJUBIVA ORGANIZACIJA, IMA DA LETI S POSLA!

Šarčević posle skandala u onlajn nastavi: POD HITNO DA SE PROVERE SVI UDŽBENICI!

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 31.10.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimeSub Apr 18, 2020 6:54 am

Momir ::
KO JOŠ JEDNOM POMENE DECI DA JE NATO MIROLJUBIVA ORGANIZACIJA, IMA DA LETI S POSLA!

Šarčević posle skandala u onlajn nastavi: POD HITNO DA SE PROVERE SVI UDŽBENICI!


Ministar je trebalo da proveri udžbenike pre nego što je izdao dozvolu da se isti koristi u nastavi. ako mu se sad ovo ne svidja  što piše u udžbeniku, šta ćemo ako mu se sutra ne bude sviđala pitagorina teorema, ili ako bude hteo da zaokruži broj PI.

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Stane Dolanc
Our family
Our  family



Broj poruka : 333
Points : 812
Datum upisa : 22.05.2007

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimeSub Apr 18, 2020 10:42 am

Francuske vlasti ne dozvoljavaju da kruzer sa francuskim putnicima pristane u Marsej
Francuski putnici na kruzeru „Kosta Delisioz“, ljuti zbog odbijanja francuskih vlasti da odobre pristajanje broda u Marsej, strahuju da bi ih mogli iskrcati u Italiji, zemlji koja je najviše u Evropi stradala u epidemiji kovida-19.
Nazad na vrh Ići dole
Stane Dolanc
Our family
Our  family



Broj poruka : 333
Points : 812
Datum upisa : 22.05.2007

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimeSub Apr 18, 2020 10:50 am

Emanuel Makron, predsednik Francuske rekao je da „očigledno postoje stvari koje su se desile, a mi ne znamo za njih“.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimeNed Apr 19, 2020 1:48 am

VAPAJ ZDRAVSTVENIH RADNIKA ŠIROM AMERIKE ZBOG NEDOSTATKA OPREME: Ljudi ispred profita, ko će vas lečiti ako mi umremo!

slike sa demonstracija:
https://www.kurir.rs/planeta/3449801/vapaj-zdravstvenih-radnika-sirom-amerike-zbog-nedostatka-opreme-ljudi-ispred-profita-ko-ce-vas-leciti-ako-mi-umremo

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2159
Points : 6009
Datum upisa : 24.07.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimePon Apr 20, 2020 1:46 am

Jegulja ::
Meho Omerović, visoki funkcioner SDPS, koji je nedavno uhvaćen u krađi na frankfurtskom aerodromu, podneo je jutros ostavku na poslaničko mesto u Skupštini Srbije, potvrđeno je "Blicu".

Ostavka je stigla jutros u Skupštinu Srbije u pisanom obliku.

Omerović, koji je poslanik stranke Rasima Ljajića, drugo se posle skandala u fri šopu opirao da podnese ostavku. On je, naime, uhvaćen sa karminima i parfemom iz fri šopa na aerodromu u Frankfurtu, a posle se pravda da je slučajno izneo kozmetiku jer je "dobio proliv" i morao hitno u toalet.

Meho Omerović, funkcioner SDPS i sada već bivši poslanik našao je novi posao - savetnik direktora Agencije za bezbednost saobraćaja.

Nakon što je podneo ostavku na poslaničko mesto, zbog toga što je iz "fri šopa" na frankfurtskom aerodromu izašao sa neplaćenom robom, Omerović je pronašao posao, ponovo pri državi, samo ovog puta u jednoj od njenih agencija. On je tu informaciju potrvdio za "Blic".

- Tačno je da sam u Agenciji gde sam savetnik direktora za saradnju sa državnim institucijama i lokalnim samoupravama. Po zakonu, sve lokalne samouprave moraju da imaju savete za bezbednost u saobraćaju, a ja ću između ostalog biti osoba zadužena za kontakt sa svima njima - rekao je Omerović za "Blic".

Agencija je osnovana radi obavljanja razvojnih, stručnih i regulatornih poslova iz oblasti bezbednosti saobraćaja.

Ko je on
Rođen je 1959. godine u Goraždu, u istočnoj Bosni.

Diplomirao je međunarodne odnose na beogradskom Fakultetu političkih nauka.
U Beogradu živi od 1979. godine, a došao je kako bi upisao Fakultet dramskih umetnosti, jer se uspešno bavio glumom u amaterskim pozorištima. Iako je ušao u uži izbor, prijemni ispit nije položio pa se odlučio za političke nauke.

Od 1985. do 1990. godine bio je u Predsedništvu CK SKJ. Zajedno sa Vukom Obradovićem osnovao je Socijaldemokratiju 1997. godine, „zato što sam u duši levičar i potičem iz partizanske porodice“ . Zatim prelazi u Socijaldemokratsku partiju Nebojše Čovića. Od formiranja Saveza za promene, a posle i DOS-a, bio je u Organizacionom timu. Od 2006. godine je član, a od 2007. godine i potpredsednik Sandžačke demokratske partije. U sazivu 2012-2014. bio je narodni poslanik u Skupštini Srbije u poslaničkoj grupi Za evropsku Srbiju.
U aktuelnom sazivu Parlamenta obavlja funkciju narodnog poslanika i predsednika Odbora za ljudska i manjinska prava i ravnopravnost polova.
Govori engleski, služi se francuskim jezikom.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
philips1
Our family
Our  family



Broj poruka : 334
Points : 946
Datum upisa : 11.04.2012

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimePon Apr 20, 2020 11:44 am

Šef Virdžin grupe je u otvorenom pismu zaposlenima rekao da ne traži pomoć, već komercijalni kredit, veruje se od 500 miliona funti.

Opstanak aviokomapnije u pitanju, a rizort na Neker ostrvu na Karibima se može staviti pod hipoteku, napisao je Branson, čija se aviokompanija u Australiji, takođe, nalazi u problemima.

Obe aviokompanije su teško pogođene zbog pandemije korona virusa, pa se Branson obratio obema državama za pomoć.

Zbog tog poteza, Branson je izložen kritikama, jer traži novac poreskih obveznika, umesto da uzme svoj novac, jer se njegovo bogatstvo procenjuje na četiri milijarde funti.

kafa
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 707
Points : 1898
Datum upisa : 30.11.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimeSre Apr 22, 2020 7:38 am

Kako je preneo Glas Amerike, sud u Strazburu je reagovao na žalbu inicijative za ekonomska i socijalna prava A11 iz Beograda.

Kako se navodi na sajtu te inicijative, u naselju na Čukarici, koje je predmet žalbe, živi oko 70 romskih porodica izbeglih sa Kosova 1999. godine, koje nemaju ni struju ni vodu, a u vreme pandemije nemaju ni mogućnosti da održavaju higijenu i da se zaštite od korona virusa.

Član te inicijative Danilo Ćurčić kazao je za Glas Amerike da je dobar znak što je Evropski sud pokrenuo postupak, jer je retko da reaguje na takve situacije.

On je naveo da je Srbija odgovorila Evropskom sudu zbog pokretanja postupka, a da incijativa A11 ima rok do četvrtka u 14 časoba da podnese svoj odgovor i da se odluka suda u Strazburu o konkretnim merama koje država treba da preduzme može očekivati tokom sutrašnjeg dana.

Incijativa A11 je, navodi se, više puta pokušala da skrene pažnju Vladi Srbije da hitno preduzme mere za zaštitu tih ugroženih porodica, a pošto Vlada nije reagovala, podneli su zahtev Evropskom sudu za ljudska prava da izrekne privremene mere protiv Srbije.

Inicijativa je na svom sajtu podsetila na podatak da u Srbiji postoje „najmanje 583 neformalna romska naselja, u kojima oko 25 hiljada ljudi živi bez vode“.

https://www.a11initiative.org/o-nama/nas-tim/

_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 705
Points : 1916
Datum upisa : 28.01.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimeSre Apr 22, 2020 10:52 am

Toplički centar za demokratiju i ljudska prava: Krivična prijava protiv Vučića, Brnabić i Gojković!

Toplički centar za demokratiju i ljudska prava podneo je Tužilaštvu za organizovani kriminal krivičnu prijavu protiv predsednika i premijerke Srbije, Aleksandra Vučića i Ane Brnabić, i predsednice parlamenta Maje Gojković zbog sumnje da su proglašenjem vanrednog stanja bez sazivanja Skupštine Srbije, „izvršili državni udar“.

Kako se navodi u prijavi, oni su 15. marta „u stanju uračunljivosti, kao pripadnici organizovane kriminalne grupe koju je oformio Vučić, a u cilju sticanja neograničene političke moći i uvođenja autoritarnog modela vlasti pojedinca, primenom političke sile, doneli i svojim supotpisima potpisali Odluku o proglašenju vanrednog stanja, a da prethodno nisu sazvali ili probali da sazovu skupštinu, čime su preuzeli njenu nadležnost, a istu suspendovali“.

„Tužilaštvu je predloženo da se prijavljenim licima odmah odredi pritvor budući da činjenica da se nalaze na državnim funkcijama predstavlja osobitu okolnost da bi u kratkom vremenskom periodu mogli ponoviti krivično delo, kao i da je za delo koje im se stavlja na teret propisana kazna zatvora preko deset godina, a način izvršenja i težina posledice dela su doveli do uznemirenja javnosti koje može ugroziti nesmetano i pravično vođenje krivičnog postupka“, piše u prijavi.

titanik love3 udrimile
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 27.05.2007

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimeČet Apr 23, 2020 11:18 pm

Tramp je zapanjio lekare predlogom da se uradi istraživanje da li se korona virus može lečiti ubrizgavanjem dezinfekcionog sredstva u telo i zračenjem pacijanata UV zracima, prenosi Gardijan.

Na jučerašnjem sastanku radne grupe Bele kuće za korona virus, američki predsednik razgovarao je o novom vladinom istraživanju kako virus reaguje na različite temperature, klimu i površinu.

On je istakao da dezinfekciono sredstvo uništi virus u roku od jednog minuta i da postoji način da se nešto slično učini sa bolesti, poput ubrizgavanja u telo.

„Meni to zvuči zanimljivo pa bi trebalo proveriti“, rekao je Tramp.

Doktorka Debora Birks, savetnica Bele kuće za borbu protiv korona virusa ostala je „bez teksta“, dok su društvene mreže eksplodirale reakcijama od podsmeha do ogorčenosti na Trampa čiji predlozi uporno prkose nauci.

Nekoliko lekara upozorilo je javnost da ne ubrizgavaju dezinfekciona sredstva i ne koriste UV svetlo.

Robert Rajih, profesor na Kalifornijskom univerzitetu u Berkliju i bivši sekretar za rad, napisao je na Tviteru: „Trampovi sastanci aktivno ugrožavaju zdravlje javnosti. Bojkotujte propagandu. Slušajte stručnjake. I molim vas, nemojte da pijete dezinficijens.“

Valter Šaub, bivši direktor Kancelarije za vladinu etiku, dodao je: „Meni je neshvatljivo da moron poput ovog ima najvišu funkciju u zemlji i da postoje ljudi dovoljno glupi da misle da je to u redu. Ne mogu da verujem da 2020. godine moram da upozorim svakoga ko sluša predsednika da bi ubrizgavanje dezinficijensa moglo da vas ubije.“

Tramp se već našao na udaru žestokih kritika zbog propagiranja hidroksihlorokina, leka protiv malarije, kao terapije za korona virus.

Istraživanja nisu dokazala da je taj lek koristan, a vladin stručnjak za vakcinu je tvrdio da je otpušten zbog zalaganja za ograničavanjem njegove upotrebe.
veshtica

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 672
Localisation : Zemun
Points : 1784
Datum upisa : 25.05.2007

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimeČet Apr 30, 2020 6:39 am

Samo je kompanija Lidl Srbija saopštila da njene prodavnice neće raditi tokom prvomajskog praznika - u petak, subotu i nedelju.

"U ovoj vanrednoj situaciji naši zaposleni su bili tu za svoje sugrađane, i iz dana u dan se prilagođavali promenama i potrebama za snabdevanjem", te sada, navodi u saopštenju, "želimo da omogućimo svim našim zaposlenima da se u znak proslave Međunarodnog praznika rada, zasluženo odmore tokom tri spojena neradna dana".

aplauz
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 24.05.2009

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 7 Icon_minitimeČet Apr 30, 2020 10:57 pm

Citat: ::
Samo je kompanija Lidl Srbija saopštila da njene prodavnice neće raditi tokom prvomajskog praznika - u petak, subotu i nedelju.
Ha, ha, zeznuli su se, mislili su da ce policijski cas trajati od cetvrtka do ponedeljka, kako je prvobitno bilo najavljeno.

_________________
Masta je vaznija od znanja. A.Ajnstajn
Nazad na vrh Ići dole
 
LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!
Nazad na vrh 
Strana 7 od 14Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Sledeći
 Similar topics
-
» Sa pepe o ...
» LOKALNI izbori 2016.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: SVE I SVAŠTA-
Skoči na: