BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS

Ići dole 
+118
DejanJ
ald
Popaj
petronije
Dalaj Lama
boscha
philips1
Cicija
ima nade
Vesa
Aca123
mili61
adamm
Bond
SlobaUra
tonobangi
Aca kurbla
s.nikolić
Ivan00
Maca
Dragivoje
Momir
Nisam lep al sam glup
Nikolaj3
boban75
Ceras
FatCat
Bobo011
Goran M.
Ilija123
konspirator
Gocili
Stuffearn
Cucla
Ars Vivendi
Big Brle
marjanovicgane
Colle
mirjana mirjana
pepermint
Akcionar07
Pera Božić
Plejade
Delboj
markan
MarkoJTD
Admin
Stane Dolanc
goxi
capriolo
Jovan I
veljko98
Paja011
Motika
Pripravnik
Maza
Roman Abramovich
Dejan71
MMcorp
Zeljko321
Limited011
Nenadnenad67
Boranija
Smile
Lutvi
Dax
Malimis
Polos
Drag65
C R A Z Y
Boby
Berza011
Aleks
Sutra
Fmember
MORNAR
Radoznalac
Mistery 011
Rogy
fenergetika
Dragot
Aritmeticar
bez motike
Mitar
Greta
Sofke
Mrvica
iki
Vladulns
Roman
Simče
Teletrader
Milica1
StefanMR
bonum.mm
Curry Pesic
Dusan
Dr.Mitrovic
Poštar
AliAli
gogloee
rendez-vous
atina
Friz
Jegulja
DI
Makler
Nebojsa
Kobe Bryant
Shpekulant
Tihi
Milos86
genijeurazvoju
Matthew Greenburgh
groove
njegoš
Sneki
Grlja
122 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29  Sledeći
AutorPoruka
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 941
Points : 2022
Datum upisa : 10.09.2018

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime9/17/2022, 08:33

Brine me zašto nisu kupili dinarske obveznice, da nisu ostali bez likvidnosti  scratch
Nazad na vrh Ići dole
Dragivoje
Our family
Our  family



Broj poruka : 248
Points : 696
Datum upisa : 03.06.2011

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime9/19/2022, 09:44

marjanovicgane ::
Brine me zašto nisu kupili dinarske obveznice, da nisu ostali bez likvidnosti  scratch
 
Rezultati su im loši, profitabilnost opada, možda može malo da im pomogne, ali jednokratno, prodaja akcija u KMBN, ali trend im je opadajući i ne izgleda mi da je tu perspektiva ružičasta  

Ko zna kakvi se sve tu uplivi vrše, politički prevashodno, ko je bacio oko na tu firmu i slično.

Pitanje je i ko bi iz sveta u današnjim međunarodnim okolnostima bio zainteresovan za Dunav, osim raznih domaćih aktera - mešetara, a to nije obećavajuće za akcionare. Nas stare akcionare su već debelo opljačkali, pa su ovde na sigurnom dobitku samo oni što su dobili besplatne akcije i prodali ih u međuvremenu. Za sve ostale je pitanje u kom pravcu će ići ova firma?
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime9/26/2022, 09:08

marjanovicgane ::
Brine me zašto nisu kupili dinarske obveznice, da nisu ostali bez likvidnosti  scratch

Koje obveznice? BTW, pade nam onaj $MPW u p.m....
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 941
Points : 2022
Datum upisa : 10.09.2018

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime9/26/2022, 09:56

adamm ::
marjanovicgane ::
Brine me zašto nisu kupili dinarske obveznice, da nisu ostali bez likvidnosti  scratch

Koje obveznice? 

Osiguravajuće kuće moraju da plasiraju premije osiguranja u rasponu 80% obveznice, 20% akcije. Brine me što nisu kupili državne obveznice na prethodnoj aukciji, plašim se da nemaju likvidnosti tj. da nisu imali  šta da plasiraju. 
Vidim na teletrejderu  da su i drugi pesimistični.
Nazad na vrh Ići dole
Nisam lep al sam glup
Our family
Our  family



Broj poruka : 212
Points : 645
Datum upisa : 03.04.2021

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime9/26/2022, 11:38

Ne mirise na dobro, pogotovo u trenutnim sveopstim okolnostima. Medjutim ono sto me cini ipak mirnijim je da su ovi veci kupovali sakom i kapom i to na nivoima vecim od predjasnjih 1350....bilo bi cudno da ih je cist instinkt vodio ka tolikoj kupovini. I jos je bilo nekoliko investicionih kuca...
kafa
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1613
Points : 4731
Datum upisa : 04.06.2008

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime9/26/2022, 12:21

Cicija ::
„Dunav osiguranje“, lider na domaćem tržištu osiguranja, u 2021. godini ostvarilo je bruto premiju od blizu 31,6 milijardi dinara ‒ za 6,4% više nego u prethodnoj godini. U neživotnim osiguranjima postiglo je rast od 5,2%, a u životnim čak 17,3%, što daleko nadmašuje ukupan rast tržišta životnih osiguranja od 3,6%. Neto dobitak u iznosu od 2,5 mlrd. dinara isplaćen je 7. jula u vidu dividendi akcionarima, u ukupnom bruto iznosu od 1,57 mlrd. dinara, od čega 1,2 mlrd. dinara u budžet Republike Srbije, u skladu s njenim učešćem u kapitalu Кompanije od 76,70%. U Akcionarski fond, čije je učešće 3,61%, uplaćeno je bruto 56,7 miliona, a ostalim akcionarima sa učešćem od 19,69% u kapitalu Кompanije uplaćeno je bruto 309,3 miliona dinara

Nema razloga da mracite, firma je ok, pogledajte malo podatke.
A nece se ni prodavati, sve drzave maze bar jednu banki i jedno osiguranje.
Cista fantazija je da ce je kupiti neki domaci tajkun.

Ocigledno bi neki forumasi da ovo kupe jos jevtinije, pa zato mrace ovde.

Nisam lep al sam glup likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Nisam lep al sam glup
Our family
Our  family



Broj poruka : 212
Points : 645
Datum upisa : 03.04.2021

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime9/26/2022, 13:18

Ja ću odgovoriti samo za sebe, ne mislim da bilo šta mračim - trgovalo se na baš dugo na 1350, a danas na 1200. Činjenica koja se meni lično ne dopada.
Takodje, uz dužno poštovanje, mislim da je apsurdno optuživati bilo koga ovde da preko foruma utiče na cenu DNOS na kojoj su prisutni zaista veliki igrači spram nas sitnih pilića.
Nazad na vrh Ići dole
Dragivoje
Our family
Our  family



Broj poruka : 248
Points : 696
Datum upisa : 03.06.2011

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime9/27/2022, 09:48

Smile ::


Nema razloga da mracite, firma je ok, pogledajte malo podatke.
A nece se ni prodavati, sve drzave maze bar jednu banki i jedno osiguranje.
Cista fantazija je da ce je kupiti neki domaci tajkun.


Vi, između ostalog, kažete i to da će Srbija imati barem jednu banku i osiguranje, a mene to, u nekom smislu, i brine.
Mogu se navoditi primeri uspešnog državnog upravljanja kod Norvežana, Čeha, Danaca, u energetskim, telekomunikacionim i drugim firmama, ali to ne znači da tako mora biti u Srbiji.

Državi je ostala Poštanska štedionica i Dunav i kao takvi mogu služiti za razne poslove zasnovane na političkim odlukama i diktatima, a ne na ekonomskoj logici - vidimo to i na primeru Telekoma, gledamo dokapitalizaciju Air Serbia i sl. 
Gde god naša država ima većinsko vlasništvo možda možemo biti sigurni, pa i to ne sasvim, da takva firma neće propasti - spasiće je dokapitalizacije i slično, ali na neku veliku uspešnost, profitabilnost i svetlu perspektivu za akcionare teško se može računati.

adamm likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 708
Points : 1900
Datum upisa : 30.11.2010

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime9/27/2022, 11:17

Pesimizam loše utiče na KARMU!!

Vaša zabrinutost za sada je bez osnova:
Ukupna dobit preduzeća za 2021. godinu u iznosu od 13,1 milijardi dinara raspoređena je na isplatu dividendi akcionarima (6,72 milijardi dinara) i neraspoređenu dobit (6,4 milijardi dinara), piše u odluci skupštine Telekoma.

I Dunav (vidi gore) ima odlične rezultate:
Dunav osiguranje, lider na domaćem tržištu osiguranja, u 2021. godini ostvarilo je neto dobitak u iznosu od 2,5 milijardi dinara, koji je isplaćen u vidu dividendi akcionarima u ukupnom bruto iznosu od 1,57 milijardi dinara, saopštila je kompanija.

Poštanska takodje posluje sasvim dobro, a Air Srbija je kao i Lufthanza i dr. morala da se dokapitalizuje.

Tako da je na vama, ako vam se javlja da će ova firma u kanal, vi lepo PRODAJTE svoje akcije i uzivajte....

_________________
Karma kažnjava sve

Nisam lep al sam glup likes this post

Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 941
Points : 2022
Datum upisa : 10.09.2018

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime9/27/2022, 12:15

Ma, to je "passe". Pustite 2021 godinu. Daj da vidimo šta ćemo sada, rezultati za 2022 nisu baš tako dobri  scratch

Dragivoje likes this post

Nazad na vrh Ići dole
DejanJ
VIP
VIP



Broj poruka : 146
Godina : 36
Points : 290
Datum upisa : 18.09.2022

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime9/27/2022, 13:19

marjanovicgane ::
adamm ::


Koje obveznice? 

Osiguravajuće kuće moraju da plasiraju premije osiguranja u rasponu 80% obveznice, 20% akcije. Brine me što nisu kupili državne obveznice na prethodnoj aukciji, plašim se da nemaju likvidnosti tj. da nisu imali  šta da plasiraju. 
Vidim na teletrejderu  da su i drugi pesimistični.
Izvini Gane, ali meni nije poznat akt koji navodi da premija osiguranja mora da se plasira u tom odnosu. Niti sam učio to na predmetu teorija osiguranja, niti u radu u osiguravajućoj kompaniji sam imao dodira sa tom raspodelom, niti mi je majka koja je 20 godina bila finansijski direktor u DDOR-u nešto tako rekla.

Ono što piše u zakonu o osiguranju je:

Odeljak 3.
Investiranje sredstava osiguranja
Imovina koja se može pribavljati sredstvima tehničkih rezervi
Član 131.
Sredstvima tehničkih rezervi obračunatim u skladu sa ovim zakonom pribavlja se imovina koja služi za pokriće budućih obaveza po osnovu osiguranja, kao i eventualnih gubitaka zbog rizika koji proizlaze iz poslova osiguranja koje obavlja društvo​​ za osiguranje.​​ 
Sredstvima tehničkih rezervi mogu se pribavljati sledeći oblici imovine:
1) hartije od vrednosti i instrumenti tržišta novca koje su izdali Republika, države članice Evropske unije ili Organizacije za ekonomsku saradnju i razvoj, centralne​​ banke država članica Evropske unije ili država članica navedene organizacije, odnosno za koje garantuje neki od navedenih subjekata;​​ 
2) hartije od vrednosti koje izdaju međunarodne finansijske organizacije čiji je Republika član;
3) dužničke hartije od vrednosti koje izdaju autonomne pokrajine i jedinice lokalne samouprave, kao i dužničke hartije od vrednosti za koje garantuje neki od navedenih subjekata;
4) dužničke hartije od vrednosti kojima se trguje na tržištu hartija od vrednosti u skladu sa zakonom;
5) dužničke hartije od vrednosti kojima se ne trguje na tržištu hartija od vrednosti ako je njihov izdavalac pravno lice koje ima sedište u Republici;
6) akcije kojima se trguje na tržištu hartija od vrednosti u skladu sa zakonom;
7) akcije kojima se ne trguje na tržištu hartija od vrednosti ako je njihov izdavalac pravno lice koje ima sedište u Republici;
8) vlasnički udeli privrednih društava koja imaju sedište u Republici;​​ 
9) investicione jedinice investicionih fondova;​​ 
10) nepokretnosti i druga stvarna prava na nepokretnostima - ako su upisane u zemljišne, odnosno druge javne knjige u Republici, ako donose prinos, ako je njihova kupovna cena određena na osnovu procene ovlašćenog procenjivača i ako su bez tereta.
Sredstva tehničkih rezervi mogu se deponovati kod banaka koje imaju sedište u Republici ili držati u gotovini u blagajni i na računu društva za osiguranje.
Imovina iz stava 2. tačka 9 ) ovog člana može se pribavljati samo sredstvima tehničkih rezervi životnih osiguranja iz člana 8. stav 1. tačka 5) ovog zakona.

a daljim članovima je opisano da NBS može ograničiti u šta osiguravajuće kuće mogu da investiraju tehničku i matematičku rezervu što je opisano u ovom dokumentu:

https://www.nbs.rs/export/sites/NBS_site/documents/propisi/propisi-osig/investiranje_sredstava_osiguranja.pdf

Popaj, marjanovicgane and Nisam lep al sam glup like this post

Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 941
Points : 2022
Datum upisa : 10.09.2018

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime9/27/2022, 15:18

Hvala za info Dejane.
Meni se i dalje čini da je nemoguće da država pusti osiguravajuće kuće da plasiraju sredstva po svojoj volji. Mora da postoji neko ograničenje tipa 80:20 ili 60:40 itd. Stvarno bih bio iznenađen da to ne postoji. Evo, bilo bi dobro pitaš majku konkretno u vezi ovoga pa da napišeš na forumu.
Nazad na vrh Ići dole
DejanJ
VIP
VIP



Broj poruka : 146
Godina : 36
Points : 290
Datum upisa : 18.09.2022

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime9/27/2022, 16:57

Kao sto je navedeno u ovom dokumentu koji je linkovan.

Ogranicenja na obveznice republike srbije, clanica EU i svega ostalog navedeno u prvoj tacki nema.
Sredstva od premije se mogu uloziti do 20% na stednju u domacim bankama, 25% u akcije kojima se trguje, 5% u akcije kojima se ne trguje na otvorenom trzistu, do 30% u nekretnine, 35% u obveznice gradova, opstina i autonomne pokrajine itd…

Takovo osiguranje je zbog ovoga svojevremeno ostalo bez licence za rad jer im je veci deo tehnicke premije bio u nekretninama a moze da bude samo do 30%. Takovo nije reagovalo na opomene nbs te su zatvoreni.

Popaj, marjanovicgane and Nisam lep al sam glup like this post

Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 522
Points : 1402
Datum upisa : 17.02.2014

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime9/27/2022, 18:13

marjanovicgane ::
Brine me zašto nisu kupili dinarske obveznice, da nisu ostali bez likvidnosti  scratch
Bice da je u pitanju nesto drugo a ne likvidnost...

Inflacija divlja ,a tek se ne zna sta donosi buducnost,inace odlaganje ulaganja u drzavne obveznice u ovakvim uslovima je cesta reakcija kod mnogih penzionih i investicionih fondova,pa pretpostavljam i kod dunava,do skora su prinosi na obveznice bili smesno mali ali se to menja vrlo brzo,zato cesto vredi odlaganje ulaganja,pa pogledajte samo zadnje reotvaranje 10 god obv sa kamatom od 5.85%,pola ostalo neprodato a god prinos je 6.80% ...

Znaci i to je malo kume... kafa

marjanovicgane and Nisam lep al sam glup like this post

Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 941
Points : 2022
Datum upisa : 10.09.2018

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime9/27/2022, 19:29

DejanJ ::
Kao sto je navedeno u ovom dokumentu koji je linkovan.

Ogranicenja na obveznice republike srbije, clanica EU i svega ostalog navedeno u prvoj tacki nema.
Sredstva od premije se mogu uloziti do 20% na stednju u domacim bankama, 25% u akcije kojima se trguje, 5% u akcije kojima se ne trguje na otvorenom trzistu, do 30% u nekretnine, 35% u obveznice gradova, opstina i autonomne pokrajine itd…

Takovo osiguranje je zbog ovoga svojevremeno ostalo bez licence za rad jer im je veci deo tehnicke premije bio u nekretninama a moze da bude samo do 30%. Takovo nije reagovalo na opomene nbs te su zatvoreni.
 Svaka čast, dobro zapažate detalje  aplauz


Nisam znao za nekretnine  i štednju,  možda ovo može objasniti skok  cena nekretnina scratch
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 941
Points : 2022
Datum upisa : 10.09.2018

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime9/28/2022, 11:51

Ako može info:
 
Da li su osiguravajuće kuće oduvek mogle da kupuju nekretnine ili je ovo nedavno uvedeno scratch

Da li i inostrane osiguravajuće kuće mogu da kupuju nekretnine u svojim državama scratch
Nazad na vrh Ići dole
DejanJ
VIP
VIP



Broj poruka : 146
Godina : 36
Points : 290
Datum upisa : 18.09.2022

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime9/28/2022, 12:02

Propis NBS o nacinu ulaganja je iz 2015 godine. Stim sto i u prethodnim verzijama koliko se secam je isto moglo da se investira u nekretnine, samo je pitanje u kojim procentima.

Imaj u vidu da osiguravajuce kompanije svoje poslovne zgrade vode u ovoj kategoriji, neverujem da kupuju stambene nepokretnosti.

Popaj, marjanovicgane, Nisam lep al sam glup and Minic like this post

Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime10/8/2022, 12:20

Promene: 15.09. - 08.10.2022. (T-2) ili 12.09. - 05.10.2022.

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 QvgSpI
Nazad na vrh Ići dole
Nisam lep al sam glup
Our family
Our  family



Broj poruka : 212
Points : 645
Datum upisa : 03.04.2021

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime10/18/2022, 13:49

Cenim da ce sindrom stada dovesti bar do 1100 a onda opet ide tura čišćenja od strane velikih.
Nazad na vrh Ići dole
petronije
Our family
Our  family



Broj poruka : 197
Points : 498
Datum upisa : 02.10.2019

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime10/20/2022, 18:13

od 18.04. do danas istrgovano 660.538 kom

Nisam lep al sam glup and Ilija123 like this post

Nazad na vrh Ići dole
Ilija123
Still learning
Still learning



Broj poruka : 74
Points : 226
Datum upisa : 30.03.2022

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime10/21/2022, 10:37

petronije ::
od 18.04. do danas istrgovano 660.538 kom

baš malo tj.ima još puno
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime10/22/2022, 10:40

Promene: 08.10. - 22.10.2022. (T-2) ili 05.10. - 19.10.2022.

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Dd1j4a
Nazad na vrh Ići dole
Nisam lep al sam glup
Our family
Our  family



Broj poruka : 212
Points : 645
Datum upisa : 03.04.2021

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime10/22/2022, 10:48

Oko 2/3 istrovnog cine Tezoro, Tesla i Tandem. Svi na T :)
DOduse ne znam stanje pre podele da li su imali nesto.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime10/29/2022, 10:29

Promene: 22.10. - 29.10.2022. (T-2) ili 19.10. - 26.10.2022.

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Bxers1
Nazad na vrh Ići dole
Nisam lep al sam glup
Our family
Our  family



Broj poruka : 212
Points : 645
Datum upisa : 03.04.2021

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime11/1/2022, 13:54

Slobodan pad u toku. Iz preseka iznad se vidi da je Tandem stao, a Tezoro posustaje. Ako i oni i Tesla stanu, a prodaja nastavi, ozbiljne su sanse da idemo ispod 1000.
Sem ponude i traznje ne znam da ima nekih drugih neocekivanih stvari. Ne racunam svetske krize i sl.

marjanovicgane likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime11/5/2022, 11:58

Promene: 29.10. - 05.11.2022. (T-2) ili 26.10. - 02.11.2022.

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Mr6ZBf
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime11/14/2022, 13:51

Dunav osiguranje (DNOS) je prekinulo višenedeljni silazni trend oporavivši se 4,6 odsto na 1.076 dinara uz promet od 9,4 miliona dinara i povećani pritisak na strani tražnje.

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!

Nisam lep al sam glup likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime11/16/2022, 19:14

Promene: 05.11. - 16.11.2022. (T-2) ili 02.11. - 10.11.2022.

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 H9YyLMl
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime11/24/2022, 17:03

„Nakon ove završene poljoprivredne sezone, Kompanija ‘Dunav osiguranje’ isplatila je pet puta više šteta po osnovu ostvarenog rizika od nedostatka vlažnosti u zemljištu od ukupno ugovorene premije. Stoga je naša preporuka da svi poljoprivredni proizvođači sa teritorije Beograda, Mačve i Vojvodine zaštite svoje useve: kukuruz, soju i šećernu repu, tako što će ih osigurati od rizika suše.

Rok za zaključivanje polisa za narednu sezonu je do 1. juna. Ovom polisom kulture su osigurane u periodu od 15. juna do 14. avgusta“, pojasnila je Tamara Karan, direktorka Glavne filijale „Dunav osiguranja“ u Subotici.

„Uzimajući u vidu celokupnu situaciju u ovoj sezoni, kada smo imali izrazitu sušu, poželjno je osiguravati i ratarske useve kada su u pitanju vremenske nepogode, ne samo dakle od grada, oluje, već i od suše, koja je ovde na teritoriji Vojvodine bila uočena u jakom intenzitetu ove godine. A za to postoje preduslovi. Ministarstvo poljoprivrede sufinansira, odnosno daje subvencije za premije osiguranja do 20 hektara, odnosno do sto hiljada dinara, s tim što ćemo se potruditi da u narednom periodu razmotrimo i povećanje kako obima tako i novčanih sredstava za osiguranje“, istakao je Goran Đaković, savetnik ministra poljoprivrede.

Ohrabrujuća vest za poljoprivrednike je da je usvojenim rebalansom republičkog budžeta Ministarstvu poljoprivrede dodeljeno oko 16.500 milijardi dinara dodatnih sredstava koja će biti utrošena i na osiguranje poljoprivredne proizvodnje.

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 941
Points : 2022
Datum upisa : 10.09.2018

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime11/30/2022, 17:06

Primećujem agresivne reklame Dunav osiguranja na TV. Vidim kreiraju nove proizvode. Kako da to tumačimo scratch
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime12/3/2022, 08:24

Promene: 16.11. - 03.12.2022. (T-2) ili 10.11. - 30.11.2022.

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 HqhbH2s

Nisam lep al sam glup likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime12/10/2022, 11:05

Promene: 03.12. - 10.12.2022. (T-2) ili 30.11. - 07.12.2022.

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 30-Promene-03-12-10-12-2022

Nisam lep al sam glup likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Jegulja
VIP
VIP



Broj poruka : 538
Points : 1137
Datum upisa : 18.12.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime12/14/2022, 02:26

Ako drzava proda ovo u vise od 50% ona je izdajnicka!
Prodati 30% strancima je ok, ali
sve preko toga je izdaja...

Kao i prodaja vise od 30% EPSa !!

Vucic ce na tome pokazati da li je patriota ili izdajnik.\

Kosovo je druga prica, tu se igra drugim sredstvima.

Nisam lep al sam glup and Stuffearn like this post

Nazad na vrh Ići dole
Ilija123
Still learning
Still learning



Broj poruka : 74
Points : 226
Datum upisa : 30.03.2022

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime12/15/2022, 09:37

Ima li neko neki info o ove 3-4-5 brokerske kuće što stalno kupuju Dunav ??
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 26 Icon_minitime12/15/2022, 09:47

Ilija123 ::
Ima li neko neki info o ove 3-4-5 brokerske kuće što stalno kupuju Dunav ??
To ti kupuju pojedinci koji se sakrivaju iza zbirnog računa svog brokera.
Ne kupuju to baš brokerske kuće.  One ih samo sakrivaju (čuvaju) od javnosti.
Nazad na vrh Ići dole
 
Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS
Nazad na vrh 
Strana 26 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS
» Globos osiguranje a.d. Beograd - GLOS
» Luka Beograd a.d. Beograd - LBGD
» osiguranje - vesti

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Osiguravajuća društva fun club-
Skoči na: