BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Goša montaža a.d. - GMON

Ići dole 
+79
Nikola
rile68
Pametni
Red max
Fast
pekar
Dragan11
mili61
Jumbo
Big Mile
Teletrader
Boby
Skorpion
Dalaj Lama
Bidza
Boranija
Delboj
Danx
008
Dejansss
Djepeto83
stepopsd
Aca123
Milan1
MORNAR
Popaj
klip
Sasuolo
Rogy
Samaricanin
Nukleo
Nenadnenad67
Dkolak
Momir
Kobe Bryant
Grom
Ars Vivendi
Zare026
Zile
Frenky
Steve McQueen
Prokuplje
oec.Lukic
Dragot
Dejan Stevanovic
Banaćanin
Sneki
BuffetSon
orleanka
Miladin
gogloee
Jovan04
DelBoy
Marqox
Infinity
MarkoJTD
Sahbaz
MatejaR
Pera Božić
Maca
Crazy_Joe
Taliano
Mitar
Sutra
Drag_Mlad
Novosadjanin007
Non-ProfitOrganization
SabanNonda
Bond
Nemesis
Racunarko
Igor-NS
Greta
bonum.mm
Jovana2009
Limited011
raspolozen
Milica1
Dusan
83 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime7/29/2011, 11:36

A koji je interes menadžmenta da plaši male akcionare? I zašto misliš da su ti ugovori "sveto pismo" i da se nemogu korigovati nekakvim aneksima na primar ili cak pre vremena raskinuti. slik
Nazad na vrh Ići dole
Infinity
Still learning
Still learning



Broj poruka : 46
Points : 171
Datum upisa : 29.07.2010

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime7/29/2011, 16:03

Pa vidoh tamo neki rebalans plana, otkup sopstvenih akcija i malo zatišje na akciji, pa reko da probudim uspavane forumaše. Neverujem da će bilo ko, kad sklopi takav ugovor da kaže "šalili smo se, izvini". Mislim da je veličina i ozbiljnost igrača u priči mnogo veća.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13773
Localisation : Novi Sad
Points : 51579
Datum upisa : 03.06.2009

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime7/29/2011, 17:43

Promene: 18.07. - 29.07.2011. (T-3) ili 13.07. - 26.07.2011.

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 20promene180729072011
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13773
Localisation : Novi Sad
Points : 51579
Datum upisa : 03.06.2009

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime8/26/2011, 17:02

Promene: 29.07. - 26.08.2011. (T-3) ili 26.07. - 23.08.2011.

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 21promene290726082011
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime9/8/2011, 12:28

Ima li ovde neki insajderski info? Ima li kvalitetnog posla?

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime9/8/2011, 12:48

Bice da nema, UO je sam korigovao plan sa pocetka godine i umanjio ga za 30%, ako i to uspeju da ostvare dobit nemože biti veca od 100 mil. a kad su 2007 i 2008 god. otpilike tako poslovali dividenda je bila oko 200 din. Mislim da je ovo i sad skupo, možda bih ulazio na 1800-1900 ali i tu bih još razmislio. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime9/8/2011, 14:07

Big Mile ::
Bice da nema, UO je sam korigovao plan sa pocetka godine i umanjio ga za 30%, ako i to uspeju da ostvare dobit nemože biti veca od 100 mil. a kad su 2007 i 2008 god. otpilike tako poslovali dividenda je bila oko 200 din. Mislim da je ovo i sad skupo, možda bih ulazio na 1800-1900 ali i tu bih još razmislio. kafa


onda ces da se nacekas kafa
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime9/8/2011, 14:13

GMON je stabilna ciklicna firma i njoj je minimum tih 100 miliona vec godinama unazad.

Realna cena je trenutno oko 2400, ali dok je ovakav raspored vlasnistva ne verujem da ce biti kradja vecih, pa su verovatnije lepe vesti u narednom periodu.

Ja sam izlazio kada su objavili plan na preko 3000. Ostalo mi je nesto akcija, pa mi nije hitno da ulazim jace sada, ali definitivno se na ovim cenama osecam ok sto ih posedujem. Uskoro ce i drugi deo dividende........

Ciklicne kompanije se kupuju kada je PE veliki, a prodaju kada je PE mali, ma koliko to na prvi pogled zvucalo glupo. Na kraju krajeva posto je meni ostalo samo malo akcija ne bih se bunio da dodje cena na 1800, ili cak na 1000 koliko sam platio jedan deo pre par godina tongue
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime9/8/2011, 18:09

Mitar, ako nebude onda ništa, ne ulazim u hartiju samo da bih bio u njoj vec da imam i korist od toga. Ako dobit bude manja kako se planira a samim tim i dividenda može da se ocekuje samo dalji pad, možda je bolje rešenje kupovati 2012 u leto. Trenutno da BB ima lep izbor solidnijih hartija po mnogo boljim cenama. Ako nastavi ovakav pritisak i kolicina na strani prodaje bice da mnogi solidni sa liste akcionara ovu hartiju vrednuju kao ja. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime9/8/2011, 23:33

Big Mile ::
Bice da nema, UO je sam korigovao plan sa pocetka godine i umanjio ga za 30%, ako i to uspeju da ostvare dobit nemože biti veca od 100 mil. a kad su 2007 i 2008 god. otpilike tako poslovali dividenda je bila oko 200 din. Mislim da je ovo i sad skupo, možda bih ulazio na 1800-1900 ali i tu bih još razmislio. kafa
Na 1800rsd trz.kapitalizacija je 4,6mil e.Realno-samo da se u staro gvožđe prodaju-vrede toliko!!Bio sam u toj firmi-sve je tip top!!Prošlogodišnja neto dobit 2,6mil .e.Specifična delatnost kojom se bave,pruža im gotovo monopolizovani pristup poslovima u nas...napolju nemaju šanse.Ipak,totalna netransparentnost i konspiracija me odbija od ove akcije.Sam čin umanjenja poslovnih ambicija je u najmanju ruku čudan,i pitam se čemu takav potez:Briga o akcionarima...da im se firma prikaže u pravom svetlu scratch??? -dosad nisu tako radili!! ili neko hoće da kupi jeftino scratch ??? Konzorcijum koji ima većinski paket,ostao je kompaktan posle 30.juna kada je istekao petogodišnji ugovor i kad su čimbenici konz.mogli poći svojim putem....Niko nije otišao-zašto? Netrebaju im pare? scratch
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime9/8/2011, 23:43

Ovde se svi prave "nevini" i " naivni " kod

Jasno je da se zeli sto niza cena da bi se od labilnijih clanova konzorcijuma sto nize otkupilo....zato i redukcija plana itd...
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime9/8/2011, 23:52

I meni tako izgleda Mitre!A možda je i navlakuša od

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime9/9/2011, 09:29

Mitar ::
Ovde se svi prave "nevini" i " naivni " kod

Jasno je da se zeli sto niza cena da bi se od labilnijih clanova konzorcijuma sto nize otkupilo....zato i redukcija plana itd...

Takve stvari mogu proći samo na tržištima gdje nema ozbiljnih (stranih) investitora. Pokušajte tako nešto na ozbiljnoj burzi i neki fond će vam ući u strukturu (po ovakvim smješnim cijenama) pa će te dobiti umjesto 100 malih uplašenih, koji ionako nejdu na skupštinu, jednog, koji će vam stalno stvarati probleme.

Inače u RS BiH ima još boljih primjera. Dionice najveće građevinske firme ponudi njihov penzioni fond po nominali, a ovi godišnje zarađuju malo manje od toga....i to 10 % firme. Kako nema nikakvog interesa većinski vlasnik ponudi cijenu 4 puta manju za taj paket. Ne moram ni govoriti dsa je realna cijena trebala biti najmanje 5-10 puta veća od te nominale. Sva sreća da fond nije prihvatio tu smješnu ponudu, jer bi to bila vrhunska sprdačina. heng
Dok nema mačaka, miševi kolo vode.... da ne zaboravim cijeli paket je vrijedio 400.000 €....za 10 % najveće građevinske firme. 89
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime9/9/2011, 10:57

@Jumbo

Fond koji stvara probleme??????????????????
E ovo stvarno prvi put cujem, pa oni nikad i ne idu na skupstine.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime9/9/2011, 11:58

U strukturi konzorcijuma zaista ima radnika-prostih ljudi koji imaju i po 2-3k akcija!Oni realno ni ne znaju šta ih je snašlo.Ipak,svesni su da kroz dividende imaju doobar doprinos svojim budzetima i od akcija se ne odvajaju tako lako!!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime9/9/2011, 12:59

sutra ::
@Jumbo

Fond koji stvara probleme??????????????????
E ovo stvarno prvi put cujem, pa oni nikad i ne idu na skupstine.

Zato sam i rekao da kod vas mogu prolaziti ovakve stvari. Uopće nemate ozbiljnih fondova u strukturi vlasništva....bar na ovim manjim dionicama. Da vam je KD Victoria ili Aureus od regionalnih ili East Capital u strukturi vlasništva vidjeli bi kako se propitkuje za svaku kupovinu i za svaki posao.
Inače sam i sam dosta agresivan akcionar po pitanju zaštite vlastitih ulaganja....i smatram da bi se svatko trebao brinuti za svoje pare. I najbolji menadžment će se iskvariti, ako se ne kontrolira....jedino me kod vas muči to ograničenje broja akcija s kojima možeš doći na skupštinu. To sam 1. put doživio u Srbiji i mislim da je to protuustavno, ali s obzirom da tek mali dio sredstava ulažem u Srbiju, još mi se ne da malo protresti tu ustajalu baru.
Nego inače primjećujem da ste vi (velika većina) dosta nezainteresovani što se događa s firmama gdje ste uložili pare. Ako će da bude što dobro, dobro, a ako neće vi brže bolje prodajete i nadate se da će u drugoj firmi biti pošteniji. pec tongue
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime9/9/2011, 13:15

Kolega Jumbo, ni nama se to što si naveo nesvidja,ali ništa nemožemo da promenimo. Korporativna kultura je u Srbiji misaona imenica, a i zakoni vezani sa tržište HOV su u funkciji zaštite vecinskih a ne malih akcionara. Pokušaj da nazoveš neke firme pa ceš se uveriti da osobe koje su zadužene za kontakte sa malim akcionarima uglavnom o akcijama pojma nemaju ili ih to uopšte ne zanima, a neki su cak drski i bezobrazni jer ko šiša male akcionare.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime9/9/2011, 19:27

E probaj,stvarno...meni je to hobi i cesto radim...njih nisam zvao..ali vzas,jesv,dinn...njih jesam...pa to je bruka...hoce li kod tebe u LEPOJ VASOJ,da saju odgovore tipa,ima li novih poslova...kako naplata...
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime9/9/2011, 21:21

Ko se za svoju imovinu ne brine proci ce .....znate vec kako..
Nazad na vrh Ići dole
Marqox
Just looking
Just looking
Marqox


Broj poruka : 7
Localisation : Zagreb
Points : 37
Datum upisa : 31.01.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime9/9/2011, 22:59

Jumbo je malo zaboravio neke stvari kod nas.
Kod nas je Ustavni sud zaključio da mi kao dioničari (vlasnici akcija) uopće nismo vlasnici:
Citat :
Ustavni sud napominje da u dioničkom društvu dioničari nisu vlasnici nego u njemu imaju članstvo kao i u svakom drugom društvu.
Pojam vlasništva se stoga ni u kojem slučaju, niti s bilo kojeg ustavnopravnog aspekta, ne može odnositi na članstvo u dioničkom društvu.
Detalji:
Dioničari više nisu vlasnici svojih dionica
Odluka Ustavnog suda

Plus još niz firmi koje rade (i dalje najavljuju) dokapitalizacije s isključivanjem manjinskih akcionara...
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime9/10/2011, 00:03

E ovo nisam znao, ovo ima samo u Srbiju bre, mislim nebesku !!!! udrimile
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime9/10/2011, 00:15

Marqox ::
Jumbo je malo zaboravio neke stvari kod nas.
Kod nas je Ustavni sud zaključio da mi kao dioničari (vlasnici akcija) uopće nismo vlasnici:
...
Plus još niz firmi koje rade (i dalje najavljuju) dokapitalizacije s isključivanjem manjinskih akcionara...
Preleteo sam pogledom preko tekstova i ako sam dobro razumeo situaciju, meni je ovo o cemu pise vas Ustavni sud razumljivo. To sto imas jednu od 100 akcija ne znaci da mozes da radis sa 1% firme sta pozelis, npr. da odredjujes gde ide 1% dobiti. Isto tako mogu da razumem prakticne razloge zbog kojih tvrde da nisi vlasnik svoje deonice (da jesi morali bi da traze dozvolu od tebe za neke stvari, npr. split, promenu nominalne vrednosti itd. sto je neprakticno, s obzirom da nisi time ostecen, % vlasnistva ti ostaje isti). Ali problem su po meni te dokapitalizacije koje spominjes na kraju, kojima se vestacki smanjuje ucesce malih akcionara (npr. tako sto im se ne daje da ucestvuju). Kod nas se slicna stvar dogodila na KMBN. Kladio bih se da se takva resenja mogu oboriti na sudu, ako ne drzavnom onda na nekom medjunarodnom? Jedno od prava imaoca ESVUFR akcija KMBN je "pravo preceg sticanja akcija iz novih emisija". Cak i da nema tog prava, da sam imao vise akcija KMBN tuzio bih politicare i cinovnike koji su omogucili tu pljacku. Ima li kod vas tuzbi, ili sudskih odluka po slicnim pitanjima?

Imam vrlo malo GMON-a, cini mi se da je akcija jeftina, ali kada pogledam sa druge strane izgleda mi kao da je firma malo nagnuta (ocekivano u vreme krize), a ja nemam nikakvu prednost u odnosu na gomilu insajdera koji verovatno postoje na ovoj hartiji? Sto kazu- nisam pametan. Insajderi gde ste, da ste, hteo bih da znam? santa

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  govor
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime9/10/2011, 10:24

Ma taj Ustavni sud još nezna da je Drug Tito umro, oni misle da su još u socijalizmu i da je sve državno, zato takva rešenja donose. Sahbaz, sud treba da rešava pitanje vlasništva a nacin upravljanja svakog deonicarskog društva je regulisan statutom tog društva koji je usvojila skupština tog društva koji i male akcionara obavezuje. Ako im neodgovara mogu da budu nesaglasni i da prodaju svoje akcije.
Nazad na vrh Ići dole
Marqox
Just looking
Just looking
Marqox


Broj poruka : 7
Localisation : Zagreb
Points : 37
Datum upisa : 31.01.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime9/10/2011, 17:33

Sahbaz ::
Ali problem su po meni te dokapitalizacije koje spominjes na kraju, kojima se vestacki smanjuje ucesce malih akcionara (npr. tako sto im se ne daje da ucestvuju). Kod nas se slicna stvar dogodila na KMBN. Kladio bih se da se takva resenja mogu oboriti na sudu, ako ne drzavnom onda na nekom medjunarodnom?
Jos malo za off-topic:

Kod nas npr. jedan takav slučaj i jest završio na sudu (Jadranska banka), ali kolko čujem, dio ih se nešto vansudski nagodio i pojeo vuk magare.

Inače, još malo zanimljivosti, Ustavni sud je izdao tu odluku na zahtjev procjene ustavnosti jednog našeg forumaša iz HR. Tako da eto, s jedne strane, svašta mogu forumaši i mali akcionari probati, to je Jumbo i htio reći.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13773
Localisation : Novi Sad
Points : 51579
Datum upisa : 03.06.2009

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime9/14/2011, 16:51

Promene: 26.08. - 14.09.2011. (T-3) ili 23.08. - 09.09.2011.

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 22promene260814092011
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime9/14/2011, 18:45

Ovde ozbiljni igraci trguju i to lepe kolicine, cena ovih transakcija je bila 2550, ko ce izvuci deblji kraj nece se znati uskoro, ali u zadnje 2-3 god. uvek sam tipovao na Sebica. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime9/20/2011, 12:03

Kad će ovde drugi deo dividende?

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime9/20/2011, 13:55

Najverovatnije u zadnjoj nedelji ove godine.
Nazad na vrh Ići dole
DelBoy
Still learning
Still learning
DelBoy


Broj poruka : 54
Godina : 40
Localisation : Beograd
Points : 219
Datum upisa : 08.04.2010

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime9/26/2011, 17:07

Direktor “Goša Montaže” osumnjičen za malverzacije i utaju poreza

Inspektori Odseka za suzbijanje privrednog kriminala podneli su Osnovnom tužilaštvu u Smederevu krivičnu prijavu protiv Branka Š. (60) iz Beograda, generalnog direktora Akcionarskog društva “Goša Montaža“ iz Velike Plane, zbog postojanja osnovane sumnje da je izvršio krivična dela zloupotrebe ovlašćenja u privredi, poreske utaje i falsifikovanja službene isprave.


Kako tvrdi policija, on u periodu od maja do septembra 2010. godine nije fakturisao radove koje je preduzeće AD “Goša Montaža” izvelo u korist preduzeća “Energoinvest” DD iz Sarajeva, na poslovima rekonstrukcije Termoelektrane “Nikola Tesla B” iz Obrenovca, sve u vrednosti od više od 57 miliona dinara.

Da bi to prikrio, on je 1. septembra prošle godine sa direktorom “Energoinvesta” sačinio zapisnik o primopredaji izvedenih radova, u kome je navedeno da se zaključuju sve finansijske obaveze preduzeća DD “Energoinvest” prema preduzeću AD “Goša Montaža”. Pri tom je u zapisniku navedeno samo 15 od ukupno 19 izvršenih pozicija radova.

Na taj način, ne naplativši sve radove, oštetio je preduzeće za iznos od 57 miliona dinara, a preduzeću DD “Energoinvest” omogućio protivpravnu imovinsku korist u iznosu od 68 milona dinara sa PDV-om.

U poslovnim knjigama preduzeća čiji je direktor on nije prikazao obavezu plaćanja PDV-a u vrednosti od oko 10 miliona dinara za uslugu pruženu „Energoinvestu“, oštetivši za taj iznos budžet Republike Srbije.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/279324/Direktor-Gosa-Montaze-osumnjicen-za-malverzacije-i-utaju-poreza
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime9/26/2011, 17:52

Lepo-lepo!!Samo neka kupe štetočine!!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime9/26/2011, 18:03

Koliki li su profiti onda u tom biznisu...mozda se neko sprema za preuzimanje pa je ovo dobar put
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime9/26/2011, 18:35

Odlicno je da postoje zaposleni koji su dovoljno zainteresovani da ovo otkriju i da prijave policiji

99

Te pare su nazalost verovatno zauvek izgubljene, ali zato bi mogli da vidimo u narednom periodu rast profita, mozda vec za ovu godinu. Mozda ce i nasi glasovi odlucivati nesto, ne znam kako su rasporedjeni glasovi iz konzorcijuma.

Da nije PS 0.3 naravno da bih odmah posle ovakve vesti izasao iz pozicije, ali u ovakvu cenu je vec bilo ukljuceno lopovisanje i smanjenje profita.

Nazad na vrh Ići dole
Jovan04
Just looking
Just looking



Broj poruka : 32
Godina : 54
Points : 72
Datum upisa : 03.11.2009

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime9/26/2011, 19:15

Bravo !
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime9/26/2011, 19:38

Mitar ::
Koliki li su profiti onda u tom biznisu...mozda se neko sprema za preuzimanje pa je ovo dobar put
Pisao sam već da sam gledao njihove cene-deračina teška....čist monopol!!
Nazad na vrh Ići dole
Crazy_Joe
VIP
VIP



Broj poruka : 115
Points : 575
Datum upisa : 10.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 6 Icon_minitime9/27/2011, 14:10

Sreća da je u Srbiji sve čisto, pa se ovakve malverzacije odma primete i sankcionišu. Ipak bez ironije meni ovo smrdi na svrgavanje zbog nečijih interesa. Jesu li i naši interesi tu zaštićeni, ne znam, ali znam da bi morali da ih branimo.
Nazad na vrh Ići dole
 
Goša montaža a.d. - GMON
Nazad na vrh 
Strana 6 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: