BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE?

Ići dole 
+18
Smile
mirjana mirjana
Roman Abramovich
Ivan00
Momir
marjanovicgane
Greta
MORNAR
Dragivoje
Ars Vivendi
Nikola
Limited011
Boranija
Cicija
Dalaj Lama
Kobe Bryant
Popaj
Jegulja
22 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2038
Points : 5464
Datum upisa : 07.05.2009

VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE?   VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE? - Page 4 Icon_minitime5/11/2024, 22:20

Dodao bih, apropos “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.” ima primera koji o tome svedoče, Mubarak u Egiptu, Sadam Husein, pa i Milošević itd... ili Dodik, Plavšićka, Talibani...Milo u CG....ima ih još.

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2798
Points : 7974
Datum upisa : 21.01.2009

VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE?   VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE? - Page 4 Icon_minitime5/19/2024, 18:28

A sada spektakl - Ðilas i CRTA protiv Sava Manojlovića!

Ðilas, i CRTA obaraju listu lidera pokreta "Kreni-promeni" Sava Manojlovića na Vračaru.

Da je reč o prljavoj kampanji unutar opozicije koju radi Dragan Đilas protiv Save Manojlovića govori i činjenica da su čak podneli žalbu Višem sudu osporavajući pravo da lista "Kreni-promeni" učestvuje na izborima.

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Jegulja
VIP
VIP



Broj poruka : 546
Points : 1145
Datum upisa : 18.12.2007

VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE?   VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE? - Page 4 Icon_minitime6/1/2024, 20:23

Saopštenje agencije Ipsos Strategic Marketing

Beogradski izbori: Prema ovoj anketi, lista Aleksandar Vučić – Beograd sutra će osvojiti najveći broj mandata u Skupštini grada Beograda, budući da tri dana pred izbore ima podršku 47.7% birača.

Sledeće po snazi su lista Dr Savo Manojlović – I ja sam Beograd – Kreni-Promeni  sa 16.3% i

lista Biramo Beograd – Dobrica Veselinović – Miloš Pavlović sa gotovo istim procenjenim rezultaom - 16.2%.

Četvrta lista koja prelazi cenzus jeste lista Mi, snaga naroda – prof. dr Branimir Nestorović, koja bi prema procenama osvojila 7.7% glasova.

Za manjinske stranke mandati se računaju po posebnoj formuli (Tabela 1).

Važna napomena: Postizborna istraživanja pokazuju da jedan broj glasača odlučuje za koga će glasati u poslednjih nekoliko dana pred izbore. Iz tog razloga, kao i zbog niže lojalnosti birača određenih stranaka, moguće je da dođe do prelivanja glasova unutar blokova sličnih stranka. Zbog ovih faktora, kao i zbog uočenih trendova u podacima, moguće je da dođe do promene odnosa između liste  Dr Savo Manojlović – I ja sam Beograd – Kreni-Promeni i liste Biramo Beograd – Dobrica Veselinović – Miloš Pavlović.

Pretpostavka jr da će biti 2.14% nevažećih listića

detaljnije
https://www.ipsos.com/sr-rs/procene-rezultata-beogradskih-izbora-2024

Minic likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2038
Points : 5464
Datum upisa : 07.05.2009

VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE?   VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE? - Page 4 Icon_minitime6/6/2024, 22:09

Pokret Kreni-promeni odlučio je da napusti Skupštinu grada Beograda i Skupštinu opštine Novi Beograd, rekao je Savo Manojlović, nosilac liste za Beograd.

Kome je ova odluka od koristi?
Opoziciji ili vlasti?

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2038
Points : 5464
Datum upisa : 07.05.2009

VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE?   VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE? - Page 4 Icon_minitime6/6/2024, 22:21

Sjedinjene Države su zadovoljne politikom srpske vlasti prema dijalogu sa Kosovom i saradnji sa Ukrajinom, rekao je u intervjuu za Glas Amerike ((Voice of America) ambasador SAD u Beogradu Kristofer Hil, koji je boravio u Vašingtonu. On je ocenio da, kada je reč o izborima u Srbiji, i dalje postoje problemi, ali da su lokalni izbori 2. juna protekli bolje nego parlamentarni u decembru prošle godine. Hil je u intervjuu za govorio i o projektu zeta Donalda Trampa, Džareda Kušnera, u Beogradu.


Razgovor je počeo o zaključcima američkih posmatrača o proteklim izborima u Srbiji.

„Teško je doneti zaključak samo na osnovu posmatrača, pokušavate da dobijete neki opšti utisak. I taj utisak je da postoje neki problemi, ali generalno – ovo je bio mnogo bolji pokušaj nego u decembru, Brojne su reforme i promene koje treba sprovesti, ne samo sada nego u narednim godinama, pre narednih izbora – posebno treba rešiti problem pristupa medijima. Ali, čini mi se da je problem migracije birača rešen i mislim da ima pomaka. Izbori su uvek test opterećenja za demokratiju, nadam se da će ljudi moći da se ujedine i nastave da rade zajedno“, rekao je Kristofer Hil.

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2038
Points : 5464
Datum upisa : 07.05.2009

VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE?   VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE? - Page 4 Icon_minitime6/6/2024, 23:38

Da sumiramo malo ove izbore:

Floskula, samo da ode AV sve će birti bolje - to smo imali 5. oktobra pa smo se gadno zeznuli!

Ova "ozbiljna" opozicija se fokusirala na AV i sve što pokušavaju da nametnu je "korupcija, NASILJE u društvu, Mafija, kriminalci, lopovi.... itd.
Velike korupcije ima i u EU.

Takvom "kmpanjom" ne može nigde da se pobedi.
Neka kažu (makar lagali) penzije će biti veće, plate i ekologiju ćemo srediti... ali NE oni se fokusiraju na AV i sami sebe sjebavaju.

Onda za gradonačelnika BG kandiduju DOBRICU Veselinovića koji nikada nigde nije ništa ozbiljno radio protiv Šapića, koji je (koliko god da ga mrzite) bio 2 godine zamenik gradonačelnika kod Djilasa i 10 godina predsenik opštine Novi BG (najveće optine u Srbiji) pa da je najgori Gungula morao je nešto da naući... Što reče meni moj otac: Pa mečku nauče da vozi bicikl, a ti ne umeš ovaj zadatak da rešiš!

Raduju me ove silne grupe gradjana u Nišu, Čačku i gde god već, to je odgovor na ove sve frigidne stranke!

AV ako je pametan treba da da opoziciji NIŠ - neka ti ljudi (šareno je to društvo) pokažu šta znaju!!
Apsolutna je greška AV ako ih ne pusti na vlast u Nišu.

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”

Stane Dolanc likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Dragivoje
Our family
Our  family



Broj poruka : 267
Points : 715
Datum upisa : 03.06.2011

VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE?   VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE? - Page 4 Icon_minitime6/7/2024, 11:27

Oni koji tvrde da naši problemi potiču od 5.oktobra, u pravu su, ali nije u pitanju 5.10.2000. već problem počinje 5.oktobra 1988. s “jogurt revolucijom“ u Vojvodini, kada je režim Sl.Miloševića pobedio u N.Sadu i pomislio da može da radi što poželi, kako je to govorio Milošević i ustavno i vanustavno, statutarno i  vanstatutarno, u institucijama i izvan institucija, ali pojavio se ubrzo veći mangup od Miloševića......Trebalo je svakako u to doba rešiti pitanje autonomija u sastavu Srbije, Vojvodina je trebalo da bude bliže Srbiji, ali način kako je to urađeno stvorio je mnoge kasnije probleme.


Da to apstrahujemo, ovde je utisak dr.Milić. Gledam jutros na TV Informeru, D.J.Vučićević osuo kanonadu na dr.Milića, te ima jednu nekretninu u Beogradu, pa kupio još jednu, pa ima u Nišu dvorac, na radnom stolu mu zastavica garde Ohaja itd. još samo da objave da mu se baba švalerisala s Nemcima tokom II sv.rata! To je provereni obrazac, ovde kad bi se pojavili na izborima Tesla, Pupin i Milanković u roku od 24h napravili bi od njih najveće zlikovce, lopove, bandite, ludake i čudake. Evo kako bi to izgledalo na primeru Tesle:


EDIT: Obrisan deo posta. Spamovanje teme.
Za Teslu itd... može da se otvori druga podtema, ali ne na politici.
Admin

Nisam lep al sam glup likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2067
Points : 5731
Datum upisa : 06.12.2008

VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE?   VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE? - Page 4 Icon_minitime6/7/2024, 22:15

Dragivoje ::
Gledam jutros na TV Informeru, D.J.Vučićević osuo kanonadu na dr.Milića,

od od od

Druze gledas pogresne kanale... a mozda i pijes losu rakiju!
cekic cekic

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”

Nikola likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Dragivoje
Our family
Our  family



Broj poruka : 267
Points : 715
Datum upisa : 03.06.2011

VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE?   VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE? - Page 4 Icon_minitime6/7/2024, 23:16

@EDIT

Mislim da nije u redu što mi je obrisan deo komentara, ne vidim da je to spamovanje jer je Tesla naveden kao primer da se uz malo "kreativnosti" svako može oblatiti. Otprilike po onoj staroj izjavi francuskog kardinala Rišeljea: " Pokažite mi šest redova ispisanih rukom najčasnijeg čoveka i ja ću u njima naći razlog da ga pošajem na vešala". 

Ne znam kakva je politička orijentacija ovog sajta, nisam se u to nešto upuštao, ali veoma volim mogućnost slobodne diskusije, i obrnuto, ukoliko mi neko to sprečava, na razne načine i obrazloženja, potpuno ću se povući i deregistrovati.
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 555
Points : 1950
Datum upisa : 06.12.2011

VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE?   VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE? - Page 4 Icon_minitime6/7/2024, 23:32

Imaš mindset samoubice. Zadnje ishodište logike koju koristiš je da je sve isto, treba se predati i da život nema smisla.

Fizičarski, svi smo mi isti. I čovek, i majmun, i banana, i sladoled su napravljeni od istih kvarkova.

Elem, relativizuješ stvari protiv čega ja nemam ništa. Mislim da je to važan alat za diskusiju. Ali ne umeš da stvari uporediš. Zapravo ne vidiš razlike koje su važne, i relativizacija koju činiš je non sequitur.

Pri tome, potpuno ignorišeš ispravke i svaki polemiku zatrapavaš gomilom novih, još irelevantnijih informacija.

Isključi se molim te.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1631
Points : 4774
Datum upisa : 04.06.2008

VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE? - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE?   VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE? - Page 4 Icon_minitime6/13/2024, 10:51

Upitan o kritikama opozicije i pitanju predsednika Stranke slobode i pravde Dragana Đilasa „kako nije video onolikog Milorada Dodika“ koji je glasao na lokalnim izborima u Beogradu, Hil je rekao da ne može da govori o pitanju prebivališta Milorada Dodika.

„Moje mišljenje je da Srbija svakako ima neka pitanja koja treba da rešava na izborima, ali mislim da je bilo pomaka od decembra, a što se tiče gospodina Đilasa, ja stvarno ne volim da komuniciram sa ljudima preko medija, radije bih to uradio direktno. Mislim da je mnogo efikasnije i mnogo poštenije to učiniti“, rekao je Hil.

Na navode da je blag prema predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću, istakao je da smatra da svaki strani diplomata ide u neku državu i sarađuje sa predstavnicima te zemlje i da će nastaviti saradnju s Vučićem dok je on predsednik Srbije.

Hil je naglasio da je razočaran što ponovo vidi Aleksandra Vulina i Nenada Popovića u Vladi Srbije.

„Moram da sagledavam šta je najbolji put napred za stvari koje pokušavamo da uradimo sa Vladom Srbije. A kada komentarišete pojedince u Vladi Srbije, nisam siguran da je to najbolji put napred. Svakako smo izneli svoje stavove o te dve osobe, i mislim da ću to ostaviti po strani i nastaviti sa onim što radim ovde“, rekao je Hil.
Nazad na vrh Ići dole
 
VANREDNI IZBORI U DECEMBRU ILI NA PROLEĆE?
Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» LOKALNI izbori 2016.
» USA izbori 2016
» Izbori u Srbiji
» IZBORI 2022

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Deponija-
Skoči na: