BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 13. DEO

Ići dole 
+75
Zmark
Jegulja
Floxed
Boki72
Deniko
trind
Miros Lav
Keops
Nikolaj3
LIMAN009
J_stojan
Vladulns
Von Misha
chicha_micha
monacco
Milos86
Huls
ima nade
Karlo
Admin
Minic
DejanJ
BiznissBL
marjanovicgane
tonobangi
petronije
Nisam lep al sam glup
Stuffearn
hund
Teletrader
Cucla
Dalaj Lama
bonum.mm
Ilija123
Stane Dolanc
Ivan00
philips1
Drasko
MHE kila(H)WATacina
SlobaUra
German
Marioss
saradnik
Maca
Boranija
pepermint
adamm
MORNAR
poverenje
AkiTaki
FatCat
Vesa
Aca kurbla
boban75
Fmember
JU500
ald
Ars Vivendi
Ivan2211
Delboj
Ceras
mili61
NewStar
Alonisos
Perapostar
Cicija
Limited011
s.nikolić
Bond
Al Kapone
Momir
Greta
Kobe Bryant
Smile
Roman Abramovich
79 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 24 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2798
Points : 7974
Datum upisa : 21.01.2009

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/23/2023, 20:57

Ruska državna kompanija za prirodni gas Gasprom saopštila je da je njen profit za 2022. opao za više od 40 odsto i da neće isplatiti dividendu za celu godinu.

Ova vest oborila je akcije Gasproma za oko 4 odsto na moskovskoj berzi. Država je vlasnik nešto više od 50 odsto ove kompanije.

Godišnja dobit iznosila je 1,226 biliona rubalja (15,4 milijarde dolara), 41 odsto manje nego 2021. godine.

Kompanija je kao razlog pada navela neočekivani prihod nametnut prošle godine kako bi se povećao upliv u vladinu kasu.

Ali Gasprom je takođe izgubio većinu svojih evropskih kupaca tokom sukoba u Ukrajini i pokušao je da pojača svoj izvoz u Kinu i na druga tržišta.


_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2798
Points : 7974
Datum upisa : 21.01.2009

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/23/2023, 20:58

Perapostar ::
Ja zaista ne shvatam zasto bas toliku paniku i dramu sirite.. Ukoliko oni ispalate male akcionare 120 din neto dividendu sta koga briga kome je sta NIIS donirao.. Pa sama drzava je ovo vreme kad su svi uveli sankcije Rusiji u EU mnogo vise iradila za NIIS nego neki mali akcionar  kojeg samo interesuje 50 posto na dividendu..  Sto se mene tice jedino u slucaju da isplate ispod 25 posto i ispod 120 din po akciji su me razocarali.. Do tad ajde malo da se strpimo i vidimo sta ce da bude..


aplauz aplauz aplauz aplauz aplauz

EDIT: Hajde malo "udrite" po reklamicama s desne strane ekrana!!
Čisto da ne bi svoj hejt spram AV proširili i na ovaj Forum!!
Mod. D.

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!

Boranija likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/23/2023, 22:26

pepermint ::
Ministar je naveo i da će, prema Ugovoru o donaciji koji je danas potpisan u Ministarstvu finansija, navedena sredstva biti uplaćena do 30. maja ove godine u dinarskoj protivvrednosti.

Znaci nova "divna" stvar se desila od  Drzava dobija odmah... Pa, ovo sve bolje od boljeg.

Vladulns ::
Jezivo kakva "čunga lunga" država.....

Ajd sto je drzava takva, nego sto uvek ima onih koji ce to da opravdaju - ljudi sa dostojanstvom sendvica.

_________________
NAJNOVIJE VESTI

Vladulns, Fmember and Alonisos like this post

Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2181
Points : 6044
Datum upisa : 25.07.2010

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/23/2023, 22:53

A uvek ima i onih koji bi samo da hejtuju, a nemaju nerava da sačekaju da vidimo šta se tu sprema ili dešava.
Šta ako Rusi od svoje dobiti doniraju koliko žele kome oni žele... kao C.Zvezdi i sl....

Hajde malo spustite loptu, sad samo čekam da za sve bude kriv AV ili SNS?

Hajde malo da se spusti lopta i da se te mržnje ne pretvore u ono što gledamo u Skupštini....

Budimo kulturni!!

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!

Popaj and s.nikolić like this post

Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2181
Points : 6044
Datum upisa : 25.07.2010

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/23/2023, 23:05

A ne razumem ni nervozu ako dividenda bude 85-90 din?
Pa malo li je?

Zašto to hejtovanje, jel će to da sruši autokratu AV? NEĆE!!!

Danas je izjavio da idemo na vanredne izbor, i sve će biti vrlo brzo jasno....

Zato nemojte da svoj hejt spram AV ovde ispoljavate "vestima" i nagađanjem o NIS ispoljavate na forumu koji se bavi akcijama...

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!

Popaj and s.nikolić like this post

Nazad na vrh Ići dole
philips1
Our family
Our  family



Broj poruka : 336
Points : 952
Datum upisa : 12.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/23/2023, 23:33

citat ::
Generalni direktor NIS-a Kiril Tjurdenjev rekao je da je ta kompanija lider društveno odgovornog poslovanja, i da su ponosni na činjenicu da građani Srbije imaju veliko poverenje u NIS.

„Godinama podržavamo mlade talente, ulažemo u obrazovanje, zdravstvo i institucije socijalne zaštite, investiramo u ekologiju, sport, kulturu. Iza nas su brojni uspešno realizovani projekti koji su unapredili život naših sugrađana. Sada, u saradnji sa partnerima iz Vlade Srbije, činimo novi korak ka ostvarenju zajedničkog cilja – podrške projektima koji su od značaja za građane Srbije“, rekao je Tjurdenjev.

Pa zar ovo ne bi trebalo da raduje svakog građanina Srbije?
Nazad na vrh Ići dole
poverenje
Still learning
Still learning



Broj poruka : 99
Points : 127
Datum upisa : 28.09.2019

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/24/2023, 00:54

philips1 ::
citat ::
Generalni direktor NIS-a Kiril Tjurdenjev rekao je da je ta kompanija lider društveno odgovornog poslovanja, i da su ponosni na činjenicu da građani Srbije imaju veliko poverenje u NIS.

„Godinama podržavamo mlade talente, ulažemo u obrazovanje, zdravstvo i institucije socijalne zaštite, investiramo u ekologiju, sport, kulturu. Iza nas su brojni uspešno realizovani projekti koji su unapredili život naših sugrađana. Sada, u saradnji sa partnerima iz Vlade Srbije, činimo novi korak ka ostvarenju zajedničkog cilja – podrške projektima koji su od značaja za građane Srbije“, rekao je Tjurdenjev.

Pa zar ovo ne bi trebalo da raduje svakog građanina Srbije?
Stvarno bi trebalo da raduje svakog gradjanina,i mene će veruj mi jer se radujem svakom napredku ove zemlje,ali od rekordne zarade ako učestvujemo u udelu firme trebamo kao gradjani ove zemlje da dobijemo kroz dividendu 25% dobiti.
Uostalom u nastavku teksta piše-
Generalni direktor NIS-a Kiril Tjurdenjev rekao je da je ta kompanija lider društveno odgovornog poslovanja, i da su ponosni na činjenicu da građani Srbije imaju veliko poverenje u NIS.
Imaju poverenje,veruju da ce od svog uloženog novca u akcije imati neke koristi,da će moći da prehrane porodice.
Ako ne dobiju mali akcionari svoj deo,ovi hvalospevi o firmi koja donira novac će da bole kao so na rani one koji imaju direktan udeo u firmi koja je ostvarila rekordan profit prošle godine.
Ja sam već imao iskustva sa akcijama ikarbusa koji je proglasio stečaj u decembru,a akcije kupovao u februaru na beogradskoj berzi.
Svemu tome su prethodili hvalospevi kroz medije da firmu preuzimaju kinezi koji će da prave elektro autobuse,a grad Beograd da ih kupuje.
Cenu akcije koja ne postoji su digli sa 40 din na 1000din da bi se neko oslobodio akcija,a običan narod koji živi u neznanju,veruje i nada se otišao u minus.
Znate kako je država reagovala na to?
Nikako!

hund and Stuffearn like this post

Nazad na vrh Ići dole
Perapostar
Still learning
Still learning



Broj poruka : 100
Godina : 36
Points : 259
Datum upisa : 28.05.2021

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/24/2023, 01:14

poverenje ::
philips1 ::


Pa zar ovo ne bi trebalo da raduje svakog građanina Srbije?
Stvarno bi trebalo da raduje svakog gradjanina,i mene će veruj mi jer se radujem svakom napredku ove zemlje,ali od rekordne zarade ako učestvujemo u udelu firme trebamo kao gradjani ove zemlje da dobijemo kroz dividendu 25% dobiti.
Uostalom u nastavku teksta piše-
Generalni direktor NIS-a Kiril Tjurdenjev rekao je da je ta kompanija lider društveno odgovornog poslovanja, i da su ponosni na činjenicu da građani Srbije imaju veliko poverenje u NIS.
Imaju poverenje,veruju da ce od svog uloženog novca u akcije imati neke koristi,da će moći da prehrane porodice.
Ako ne dobiju mali akcionari svoj deo,ovi hvalospevi o firmi koja donira novac će da bole kao so na rani one koji imaju direktan udeo u firmi koja je ostvarila rekordan profit prošle godine.
Ja sam već imao iskustva sa akcijama ikarbusa koji je proglasio stečaj u decembru,a akcije kupovao u februaru na beogradskoj berzi.
Svemu tome su prethodili hvalospevi kroz medije da firmu preuzimaju kinezi koji će da prave elektro autobuse,a grad Beograd da ih kupuje.
Cenu akcije koja ne postoji su digli sa 40 din na 1000din da bi se neko oslobodio akcija,a običan narod koji živi u neznanju,veruje i nada se otišao u minus.
Znate kako je država reagovala na to?
Nikako!
U potpunosti se slazem sve.. Srbija i dalje ima milion minusa i nedostataka kao drzava.. Mada Ikarbus i Nis ne mogu da se porede nikako slazem se da mali akcionari takodje treba posteno da se isplate kao sto je bio slucaj do sad.. U protivnom ja licno napustam domace trziste sa prvom takvom njihovom odlukom.😁

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2798
Points : 7974
Datum upisa : 21.01.2009

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/24/2023, 01:25

Бруто износ дивиденде за 2021. годину износи 35,46 динара по акцији.

Za 2022 će verovatno biti 80-90 din, možda i 120,- din!!

Pa gde je problem?
Siguran sam da će dividenda biti bar 2 x veća od one od prošle godine.

Ne razumem paniku, 36,- din (neto) vam je bilo OK 2021, a sad vam neće biti dosta ni 80,- din. ili 100,- din?

O čemu se radi?  

AlKapone ::
Ajd sto je drzava takva, nego sto uvek ima onih koji ce to da opravdaju - ljudi sa dostojanstvom sendvica.

Jel dozvoljavate da vas ovakavi postovi forumaša koji je protiv vlasti u svakom svom postu, ali ne sme da vam kaže za kakvu je opoziciju ili opciju vlasti i koji sve koji su za vlast i AV naziva sedvičarima, zar je ON merilo?

MOLBA: Modovi BRIŠITE moj i sve ostale postove na ovoj temi koji se tiču politike!

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!


Poslednji izmenio Ars Vivendi dana 5/24/2023, 01:29, izmenjeno ukupno 1 puta

Popaj likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/24/2023, 01:59

Aj sad malo o akcijama - ko daje manje? Gde je i zasto bi to bio problem? udrimile

Boranija ::
A ne razumem ni nervozu ako dividenda bude 85-90 din?
Pa malo li je?

Ars Vivendi ::
Za 2022 će verovatno biti 80-90 din, možda i 120,- din!!

Pa gde je problem?

_________________
NAJNOVIJE VESTI

Alonisos likes this post

Nazad na vrh Ići dole
hund
Still learning
Still learning



Broj poruka : 93
Points : 290
Datum upisa : 25.11.2016

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/24/2023, 06:38

Ars Vivendi ::
Бруто износ дивиденде за 2021. годину износи 35,46 динара по акцији.

Za 2022 će verovatno biti 80-90 din, možda i 120,- din!!

Pa gde je problem?
Siguran sam da će dividenda biti bar 2 x veća od one od prošle godine.

Ne razumem paniku, 36,- din (neto) vam je bilo OK 2021, a sad vam neće biti dosta ni 80,- din. ili 100,- din
Можда је проблем у томе што је тих 35.46 било 25% од добити из 2021, а 80-90 или 100 није 25% од добити из 2022?
Мени не смета да они дају коме хоће и колико хоће, ако при томе и нама исплате онолико колико треба - 120.
Уколико исплате мање од 120, да ли ћу се осећати изиграним - хоћу, да ли могу нешто да урадим по том питању - на жалост не.

Delboj, Aca kurbla, NewStar, AkiTaki and Stuffearn like this post

Nazad na vrh Ići dole
AkiTaki
Our family
Our  family



Broj poruka : 340
Points : 743
Datum upisa : 15.12.2019

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/24/2023, 08:08

hund ::
Ars Vivendi ::
Бруто износ дивиденде за 2021. годину износи 35,46 динара по акцији.

Za 2022 će verovatno biti 80-90 din, možda i 120,- din!!

Pa gde je problem?
Siguran sam da će dividenda biti bar 2 x veća od one od prošle godine.

Ne razumem paniku, 36,- din (neto) vam je bilo OK 2021, a sad vam neće biti dosta ni 80,- din. ili 100,- din
Можда је проблем у томе што је тих 35.46 било 25% од добити из 2021, а 80-90 или 100 није 25% од добити из 2022?
Мени не смета да они дају коме хоће и колико хоће, ако при томе и нама исплате онолико колико треба - 120.
Уколико исплате мање од 120, да ли ћу се осећати изиграним - хоћу, да ли могу нешто да урадим по том питању - на жалост не.

Možeš da uradiš mnogo toga.
Ako se osetiš izdano od strane države, onda uradi nešto da ti "izdaš" državu. Ne mislim ni na kakve revolucije nego prosto, ako je tebe država zakinula za pare, ti nju zakini za pare.

Ja sam počeo i ide mi jako dobro.
1. Ne vozim više auto ako je ikako moguće (vozim elektroskuter)(ušteda ogromna, mesečno oko 80 evra * 12 = 960 evra), eto mi razlike za moguću umanjenu dividendu.
2. Ne kupujem više ni u kojoj radnji koja plaća porez (veliki tržni centri, pogotovo ne stranog vlasništva), dakle, pijaca od seljaka direktno, odeća preko interneta i tako dalje, gde god možeš.
3. Dosta para sam prebacio na strane berze i forex. Ide mi jako dobro i ne brinem o našoj državi uopšte. Nisam još uvek izašao iz NIIS jer ne želim da rasprodam akcije. Ako ove godine bude manja dividenda, onda ću uzeti i sledeće godine, pa opet meni više para (jeste da čekam godinu dana, ali to vreme provodim u lepom životu, a i svakako ne živim od dividende, tako da mogu da čekam koliko želim).

I još jedno moje razmišljanje koje se može protumačiti kao političko, ali nije mi to namera, nego da pokažem kako mislim da bi se trebalo odnositi i iznositi stav.  Ako 1000000 ljudi izađe na ulicu (kao što se dešava), to će poljuljati vlast, ali ako 1000000 ljudi prestane da kupuje benzin to će srušiti vlast.
Pa sad, kako ko želi. Ja sam doneo odluke i lepo mi je, ne nerviram se.

Izvinjavam se ako sam povredio osećanja nekog pobornika ovakve države, ali morao sam da iznesem moja razmišljanja. Ipak je ovo forum za razgovor.

_________________
Sve što napišem na forumu ne predstavlja niti preporuku za kupovinu te akcije, niti preporuku za prodaju.  comp

Vladulns, Delboj, NewStar and Nisam lep al sam glup like this post

Nazad na vrh Ići dole
Nisam lep al sam glup
Our family
Our  family



Broj poruka : 224
Points : 695
Datum upisa : 03.04.2021

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/24/2023, 10:17

post2
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2650
Points : 6002
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/24/2023, 14:29

Evo kako je to regulisano kod komsija.
Ina - 81 milku
https://pomorac.hr/2023/02/17/ina-otkrila-koliko-ce-iznositi-porez-na-ekstraprofit/
Mol - sa 40% na 95% poreza
https://energijabalkana.net/madjarska-uvodi-mol-u-porez-na-ekstraprofit-95-posto/

Zile and Perapostar like this post

Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 979
Points : 2114
Datum upisa : 10.09.2018

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/24/2023, 19:36

Soske nervoza. Sve će si bude kako treba.  kafa
Nazad na vrh Ići dole
poverenje
Still learning
Still learning



Broj poruka : 99
Points : 127
Datum upisa : 28.09.2019

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/24/2023, 21:23

marjanovicgane ::
Soske nervoza. Sve će si bude kako treba.  kafa
Haha nisi dugo izdržao bez nas,drago mi je što si se vratio🙂👍

Von Misha and Aca kurbla like this post

Nazad na vrh Ići dole
poverenje
Still learning
Still learning



Broj poruka : 99
Points : 127
Datum upisa : 28.09.2019

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/24/2023, 21:31

Perapostar ::
poverenje ::

Stvarno bi trebalo da raduje svakog gradjanina,i mene će veruj mi jer se radujem svakom napredku ove zemlje,ali od rekordne zarade ako učestvujemo u udelu firme trebamo kao gradjani ove zemlje da dobijemo kroz dividendu 25% dobiti.
Uostalom u nastavku teksta piše-
Generalni direktor NIS-a Kiril Tjurdenjev rekao je da je ta kompanija lider društveno odgovornog poslovanja, i da su ponosni na činjenicu da građani Srbije imaju veliko poverenje u NIS.
Imaju poverenje,veruju da ce od svog uloženog novca u akcije imati neke koristi,da će moći da prehrane porodice.
Ako ne dobiju mali akcionari svoj deo,ovi hvalospevi o firmi koja donira novac će da bole kao so na rani one koji imaju direktan udeo u firmi koja je ostvarila rekordan profit prošle godine.
Ja sam već imao iskustva sa akcijama ikarbusa koji je proglasio stečaj u decembru,a akcije kupovao u februaru na beogradskoj berzi.
Svemu tome su prethodili hvalospevi kroz medije da firmu preuzimaju kinezi koji će da prave elektro autobuse,a grad Beograd da ih kupuje.
Cenu akcije koja ne postoji su digli sa 40 din na 1000din da bi se neko oslobodio akcija,a običan narod koji živi u neznanju,veruje i nada se otišao u minus.
Znate kako je država reagovala na to?
Nikako!
U potpunosti se slazem sve.. Srbija i dalje ima milion minusa i nedostataka kao drzava.. Mada Ikarbus i Nis ne mogu da se porede nikako slazem se da mali akcionari takodje treba posteno da se isplate kao sto je bio slucaj do sad.. U protivnom ja licno napustam domace trziste sa prvom takvom njihovom odlukom.😁
Ne poredim ja ikarbus i niis,nego kao odgovor na gore pomenutu poruku i pitanje "čemu nervoza i poruke zar ne bi trebali da se ponosimo" navodim primer akcije ikarbusa koja se prodavala na BG berzi i ako je firma otišla u stečaj,a sve pod pokroviteljstvom zna se koga i dizanje cene kroz medije akcija koje ne postoje.
Znači fintirali su nas onoliko puta i jos se neki iščudjavaju zašto smo mi mali akcionari zabrinuti.

Vladulns likes this post

Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 979
Points : 2114
Datum upisa : 10.09.2018

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/24/2023, 21:40

poverenje ::
marjanovicgane ::
Soske nervoza. Sve će si bude kako treba.  kafa
Haha nisi dugo izdržao bez nas,drago mi je što si se vratio🙂👍

Jbg. Nervozan sam i ja brate. Kada sam pročitao onaj užasni tekst o donaciji 250m milki, nisam mogao da spavam, nisam mogao da radim, uvati me nervoza.... Još me ljudi optužuju da pumpam akciju mada iskreno mislim da je 50% jedini logični izlaz za sve ali neću da se svađam....
Na sreću.  Sada sam O.K. Popustilo me. Šta god da bude mirno ću podneti.

poverenje likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 538
Points : 1457
Datum upisa : 17.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/24/2023, 21:59

marjanovicgane ::
poverenje ::

Haha nisi dugo izdržao bez nas,drago mi je što si se vratio🙂👍

Jbg. Nervozan sam i ja brate. Kada sam pročitao onaj užasni tekst o donaciji 250m milki, nisam mogao da spavam, nisam mogao da radim, uvati me nervoza.... Još me ljudi optužuju da pumpam akciju mada iskreno mislim da je 50% jedini logični izlaz za sve ali neću da se svađam....
Na sreću.  Sada sam O.K. Popustilo me. Šta god da bude mirno ću podneti.

Ma nista bez Ganeta samuraj

poverenje likes this post

Nazad na vrh Ići dole
poverenje
Still learning
Still learning



Broj poruka : 99
Points : 127
Datum upisa : 28.09.2019

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/24/2023, 22:02

marjanovicgane ::
poverenje ::

Haha nisi dugo izdržao bez nas,drago mi je što si se vratio🙂👍

Jbg. Nervozan sam i ja brate. Kada sam pročitao onaj užasni tekst o donaciji 250m milki, nisam mogao da spavam, nisam mogao da radim, uvati me nervoza.... Još me ljudi optužuju da pumpam akciju mada iskreno mislim da je 50% jedini logični izlaz za sve ali neću da se svađam....
Na sreću.  Sada sam O.K. Popustilo me. Šta god da bude mirno ću podneti.
Čuvaj zdravlje,na ovo i ovako ne možemo mnogo da utičemo ali da iskažemo svoj stav to možemo.
Što reče Bogdan Diklić u maratoncima "hoću svoj deo,nećete da me prevarite"!
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 797
Localisation : Vojvodina
Points : 2684
Datum upisa : 03.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/25/2023, 14:21

Vest sa Moskovske berze :


Akcije Gasproma na Moskovskoj berzi pale su za više od četiri odsto nakon objave odluke kompanije da akcionarima ne isplati dividende za 2022. godinu.
Izvor: Tanjug utorak, 23.05.2023.



https://www.b92.net/biz/vesti/svet/sta-se-desava-na-moskovskoj-berzi-nakon-ove-odluke-akcije-pale-2338436

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.
Nazad na vrh Ići dole
Delboj
Our family
Our  family
Delboj


Broj poruka : 330
Godina : 39
Points : 1189
Datum upisa : 03.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/25/2023, 14:58

Novinar sa B92 je ili zlonameran ili neznalica.
Akcionari Gasproma su u toku 2022. vec dobili dividendu koja je 50% iskazane neto dobiti za 2022.
Zato su i pale samo 4%.

marjanovicgane, s.nikolić and Stuffearn like this post

Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 797
Localisation : Vojvodina
Points : 2684
Datum upisa : 03.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/26/2023, 01:36

Delboj ::
Novinar sa B92 je ili zlonameran ili neznalica.
Akcionari Gasproma su u toku 2022. vec dobili dividendu koja je 50% iskazane neto dobiti za 2022.
Zato su i pale samo 4%.
Da razjasnimo informaciju, podaci reutersa.

Нето профит Гаспрома у 2022. опао за 40% због повећања пореза, укинута дивиденда за целу годину

23. мај 2023. 15:25 Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 IStock-1397019552 3_f960x260q80

Резиме

Нето профит Гаспрома пао је за више од 40 одсто на 1,226 билиона рубаља (15,77 милијарди долара) прошле године због повећања пореза у другој половини године, саопштио је руски енергетски гигант у уторак, додајући да неће исплатити дивиденду за целу годину.
аутор: Ројтерс



МОСКВА, 23. маја (Ројтерс) – Нето профит Гаспрома пао је за више од 40 одсто на 1,226 билиона рубаља (15,77 милијарди долара) прошле године због повећања пореза у другој половини године, саопштио је руски енергетски гигант у уторак, додајући да ће не исплати дивиденду за целу годину.
Запад је прошле године увео низ санкција Русији и државним компанијама због акција Москве у Украјини. Гаспромов извоз гаса, кључног извора приһода, није директно санкционисан, али је обим извоза прошле године скоро преполовљен на 101 милијарду кубниһ метара.


Гаспромове акције су пале за око 4% након што је компанија под контролом Кремља саопштила да је њен одбор одлучио да не исплати дивиденду за целу годину након што је доделио полугодишњу дивиденду од 1,2 билиона рубаља (15 милијарди долара).
„Сматрамо представљене резултате као слабе. Осим овога, одбор није најавио дивиденду за другу половину 2022. године“, написала је Синара Инвестбанк.
„Вест је прилично разочаравајућа са становишта инвестиционе атрактивности Гаспрома“, наводи се и додаје да препоручује продају акција компаније.
Фамил Садигов, заменик генералног директора Гаспрома, рекао је да је, пошто је шестомесечна исплата дивиденде већ премашила циљни ниво од 50% нето добити, одлучено да се дивиденда за целу годину остави у рангу са прелиминарном исплатом.
"Нисмо чекали резултате године, већ смо акционарима дали могућност да унапред добију тако значајан износ. Због тога добијена дивиденда има већу реалну вредност од исплате истог износа на крају године. године", рекао је он.
Садигов је такође рекао да је основна добит, односно зарада пре камата, пореза, депресијације и амортизације, прошле године достигла 3,6 билиона рубаља, што је упоредо са 2021. (Извештавање Владимира Солдаткина; уредник Гај Фоконбриџ и Шерон Синглтон)

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.
Nazad na vrh Ići dole
petronije
Our family
Our  family



Broj poruka : 206
Points : 535
Datum upisa : 02.10.2019

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/26/2023, 11:20

Biće dividende
143.29 bruto

marjanovicgane, Stuffearn and tonobangi like this post

Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
petronije
Our family
Our  family



Broj poruka : 206
Points : 535
Datum upisa : 02.10.2019

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/26/2023, 11:21

Evo sa sednice predloga
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
petronije
Our family
Our  family



Broj poruka : 206
Points : 535
Datum upisa : 02.10.2019

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/26/2023, 11:22

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Img_2010

Karlo, Delboj, pepermint, Aca kurbla, Alonisos, marjanovicgane, Huls and like this post

Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 979
Points : 2114
Datum upisa : 10.09.2018

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/26/2023, 12:19

Jbg. ljudi, činilo mi se je sigurnim da će isplatiti 50% dobiti. Ako sad nisu podigli procenat na 50 neće nikad. 
Što se tiče mene, hvala im i za ovoliko. Lepo gi pečalimo a računam i da sada cena može ići samo na više.

s.nikolić and Stuffearn like this post

Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2650
Points : 6002
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/26/2023, 13:21

14.5% na ovu cenu akcije  Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 1f600

Perapostar likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2798
Points : 7974
Datum upisa : 21.01.2009

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/26/2023, 13:33

I šta ćemo sad?
Ispljuvali ste i državu i NIS i AV itd... udrimile

I sve je bilo glupo, puko lupetanje! od

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!

s.nikolić and Perapostar like this post

Nazad na vrh Ići dole
Perapostar
Still learning
Still learning



Broj poruka : 100
Godina : 36
Points : 259
Datum upisa : 28.05.2021

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/26/2023, 14:01

Ars Vivendi ::
I šta ćemo sad?
Ispljuvali ste i državu i NIS i AV itd...  udrimile

I sve je bilo glupo, puko lupetanje! od
Uvek isti ljudi.. Njih 4 ili 5.. Ne znam sta su mislili uopste da ce da postignu za ta 4 dana.. Mrznja je slepa sto se kaze..😃Nisam siguran da im je draga ova nova vest uopste..😃
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 797
Localisation : Vojvodina
Points : 2684
Datum upisa : 03.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/26/2023, 14:34

Ars Vivendi ::
I šta ćemo sad?
Ispljuvali ste i državu i NIS i AV itd...  udrimile

I sve je bilo glupo, puko lupetanje! od
Niko nije pominjao AV osim Ganeta(da će da ga zove).  Država nije AV to si nešto pobrko udrimile

Samo sam - konkretno ja - upozoravao da je garantovano samo 15 %, a ostalo zavisi od upravnog odbora. Već su jednom prekršili pravilo kad su isplatili dividendu a poslovali sa gubitkom (corona).

Gasprom koji je pre delio i šakom i kapom čak 50% dobiti - sada je ukida. Deluju sankcije Eu i SAD.

Seti se Alfa plama (sponzor SNS), kako je ukino dividendu pred preuzimanje + čudnog kretanja cene.

Moje mišljenje je da treba uvek  upozoravati ljude na mogući negativni razvoj situacije kada su u euforiji i očekuju zaradu kao malinari u najboljim godinama.

Jer kada se ostvari najcrnji scenario mali akcionari gube, a neki bi onda da blokiraju fabrike i protestvuju, neki ne mogu celu noć da spavaju, piju lekove, ... (imaš komentare ovde na NIIS i na Dunav osiguranju) ali onda je kasno. Akcionarstvo obavezuje i moraš SAM brinuti o svojoj imovini a ne čekati državu.


sesir

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.

Vladulns and Boranija like this post

Nazad na vrh Ići dole
Delboj
Our family
Our  family
Delboj


Broj poruka : 330
Godina : 39
Points : 1189
Datum upisa : 03.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/26/2023, 14:42

Ars Vivendi ::
I šta ćemo sad?
Ispljuvali ste i državu i NIS i AV itd...  udrimile

I sve je bilo glupo, puko lupetanje! od

Hvala Vučiću na dividendi.

Zile, Aca kurbla, hund, Alonisos, s.nikolić and JU500 like this post

Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2181
Points : 6044
Datum upisa : 25.07.2010

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/26/2023, 14:48

Delboj ::
NIS da donira ceo profit ovde bi se našli likovi koji bi to opravdali.
Ova odluka je SKANDAL! Ali je potpuno u skladu sa beogradskom berzom i uopšte nisam iznenađen

Boranija ::
Cekajte ljudi! Mozda te novce doniraju od svog dela dobiti... oni na to imaju pravo.

Limited011 ::
Budi Bog svama....
NIS je sve donacije uvek isplačivao iz svoje dobiti, nikada nije dolazilo u pitanje da donira nekome novac na uštrb akcionara.
To donirnje je reklama za firmu na pr. na dresu FK Zvezda ili na dresu KK Partizan, kao i kako to oni zovu "jačanje ugleda firme u očima stanovništva kroz donacije za dobrobit građana".

Tako da ne širite dezinformacije i lažne vesti kojih je internet prepun!
cekic

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!

Roman Abramovich likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Delboj
Our family
Our  family
Delboj


Broj poruka : 330
Godina : 39
Points : 1189
Datum upisa : 03.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/26/2023, 15:03

NIS-ov deo dobiti je dobit svih akcionara.
Ako NIS donirao "svoj" deo dobiti to znači da donira deo dobiti Gasproma, Države i malih akcionara.
Ukoliko bi Gasproma donirao (kao što je slučaj sa FK CZ), onda mali akcionari ne bi bili oštećeni.
Pošto NIS donira 60 miliona, to znači da je to na uštrb (svih) akcionara

Vladulns and Alonisos like this post

Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2181
Points : 6044
Datum upisa : 25.07.2010

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 20 Icon_minitime5/26/2023, 15:22

Bilo bi ti bolje da više ne filozofiraš, samo se još više brukaš. titanik

Logika: Ako za tebe kažem da si lukav, i lisice su lukave i imaju repove, onda po toj logici i ti imaš rep! ajkula

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
Nazad na vrh 
Strana 20 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 24 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 9. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 10. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 12. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 11. DEO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: