BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB

Ići dole 
+63
petronije
Amater u pokušaju
MORNAR
Limited011
boban75
C R A Z Y
Jegulja
philips1
AROI
Nikolaj3
galettix
MHE kila(H)WATacina
Al Kapone
Pera Božić
Momir
Smile
gogloee
Ars Vivendi
Cicija
FatCat
Boranija
Aca123
Joca
Zmark
mili61
Alonisos
Bond
Tom80
NewStar
Ceras
Aca kurbla
cukicezar
Gocili
Kobe Bryant
pepermint
Deniko
marjanovicgane
adamm
MarkoJTD
Zile
Big Brle
Ivan2211
ima nade
Mojzes
Roman Abramovich
Stane Dolanc
Plejade
Aritmeticar
Cope
starter
Dejansss
Delboj
Dragan555
bonum.mm
Dalaj Lama
Teletrader
Maca
Nik19
Sneki
Popaj
Nemesis
Big Beast
Toplica
67 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 24  Sledeći
AutorPoruka
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1861
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5149
Datum upisa : 28.05.2007

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/19/2019, 22:36

Nisam rekla da neće kupovati, ali ne znam zašto bi?

Sam razmisli, ako kupuješ firmu ili banku, zašto bi kupovao akcije koje ti ne daju pravo glasa?
Šta će ti? Tek da bi ih ima i sam sebi delio dividendu koja je vezana za kamatu u bankama, a ona je trenutno minorna....

Razmisli sam, za šta ti trebaju te akcije?

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Toplica
VIP
VIP



Broj poruka : 274
Godina : 36
Localisation : Mauricijus
Points : 657
Datum upisa : 17.02.2011

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/19/2019, 22:40

U teoriji da. Ali nije tako u praksi.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1861
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5149
Datum upisa : 28.05.2007

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/19/2019, 22:45

Za sada ne znamo kakva je "praksa" uskoro ćemo videti, ali kupac se (u glavnom) ponaša logično i akcije koje mu ne daju pravo glasa na Skupštini može da kupi ako želi da baci pare ili da se s njima zakiti !! od

Kao što rekoh, da sam ja kupac ne bih ih kupovala čak bih raspisala najmanje još 10% tih (prioritetnih) akcija (po nominali od 3k) kako bih prikupila dodatni kapital po minimalnoj kamati (dividendi).

Ne vidim kako to ne kapiraš....

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Tom80
VIP
VIP



Broj poruka : 214
Localisation : Europe
Points : 339
Datum upisa : 04.03.2012

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/19/2019, 23:08

Maca ::
Nisam rekla da neće kupovati, ali ne znam zašto bi?

Razmisli sam, za šta ti trebaju te akcije?
Ne znam dal lupetas zato jer ne znas o cemu pises ili namjerno hoces oboriti cijenu.
Preferencijalne akcije svuda u svijetu vrijede koliko i obicne. I tu je gotova prica, nema se tu vise sta pisat!
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1861
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5149
Datum upisa : 28.05.2007

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/19/2019, 23:36

Mogu da vrede koliko god, ali ne nose pravo glasa na Skupštini, a to je složćeš se, poprilično bitno kada se na skupštini donosi neka odluka, ili ne?

Vrednost bi im rasla kada bi bankarske kamate (za koje je vezana dividenda na njih) rasle, ali one su danas minimalne i ne vidim da će rasti....

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1861
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5149
Datum upisa : 28.05.2007

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/19/2019, 23:43

Tom80 ::
.
Preferencijalne akcije svuda u svijetu vrijede koliko i obicne. I tu je gotova prica, nema se tu vise sta pisat!

Kada pogledam tablu jasno vidim, a nadam se i ti, da ne vrede isto, bar na Belexu.

Nominalno vrede isto, ali na tržištu ne vrede.
A razlog sam pojasnila....

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 862
Points : 1994
Datum upisa : 10.01.2008

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/20/2019, 01:00

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovo je spisak akcionara na prioritetnim akcijama KMBN

Da li tu vidite neki od fondova i stranaca koji žele da prodaju akcije zajedno s državom?

Mislim na velike akcionare koji teraju državu da proda ovu banku.

Nema ih, zato što te akcije nemaju pravo glasa na skupštini, koleginica Maca vas lepo upozorava da se ne igrate i ne preigrate.....

sesir


Poslednji izmenio Cicija dana 7/20/2019, 01:03, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Joca
VIP
VIP
Joca


Broj poruka : 159
Points : 325
Datum upisa : 29.06.2008

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/20/2019, 01:02

@Maca 

Prvo ne znam zašto se ovoliko 'ložiš' u raspravi oko prioritetnih akcija, naročito ako ih ne poseduješ. Pusti nas vlasnike da maštamo i možda se na kraju i prijatno iznenadimo. 

Drugo po logici koju si izložila ako neko kupi npr. 80% akcija običnih sav ostatak i običnih i prioritetnih su 'bezvredne' jer većinskom te akcije ne znače ništa vezano za odluke o upravljanju i apsolutno mu ne trebaju.

Treće mene ne interesuje koliko ove akcije na 'tržištu' vrede jer ih neću prodavati na tabli nekom drugom da bi i on zaradio, već isključivo većinskom ako da fer ponudu.

Što se tiče tvoje ideja da si ti većinski i da bi 'raspisala još 10% prioritetnih...' pročitaj član 253 Zakona o privrednim društvima gde u stavu 4 stoji 'Akcionar sa preferencijalnim akcijama ima pravo prečeg sticanja akcija iste klase iz novih emisija.' 

Možda će ti korisno biti i da pročitaš član 255 pomenutog zakona koji govori o pravu glasa akcionara sa preferencijalnim akcijama na bilo kojoj skupštini u okviru nekih pitanja. Posebno je zanimljivo protumačiti stav 1 tačku 4 koja glasi : 'podeli ili spajanju akcija te klase ili njihovoj zameni za akcije druge klase;'

Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 862
Points : 1994
Datum upisa : 10.01.2008

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/20/2019, 01:04

Cicija ::
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovo je spisak akcionara na prioritetnim akcijama KMBN

Da li tu vidite neki od fondova i stranaca koji žele da prodaju akcije zajedno s državom?

Mislim na velike akcionare koji teraju državu da proda ovu banku.

Nema ih, zato što te akcije nemaju pravo glasa na skupštini, koleginica Maca vas lepo upozorava da se ne igrate i ne preigrate.....

Te akcije stranci ne poseduju i ne prodaju ih!!!

sesir
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 862
Points : 1994
Datum upisa : 10.01.2008

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/20/2019, 01:06

Ni država nema te akcije.

One uopšte nisu predmet "preuzimanja" KMBN!!

Mogu da se pitaju o čemu god kad imaju samo 373.510 akcija,
naspram skoro 17 miliona običnih akcija s pravom glasa....
Nazad na vrh Ići dole
Joca
VIP
VIP
Joca


Broj poruka : 159
Points : 325
Datum upisa : 29.06.2008

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/20/2019, 01:15

Niko ne kaže da će one biti predmet interesovanja u ovom 'preuzimanju', ovo je priča za posle preuzmanja Komercijalne od strane novog vlasnika. Slažem se da ne mora on rešavati prioritetne akcije ali kad tad neko će morati da se pozabavi i ovim 'kamenom u cipeli'

A dok se to ne reši, moraće da isplaćuje dividendu.
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 979
Points : 2114
Datum upisa : 10.09.2018

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/20/2019, 08:36

Maca ::
Vrednost bi im rasla kada bi bankarske kamate (za koje je vezana dividenda na njih) rasle, ali one su danas minimalne i ne vidim da će rasti....

Ne vidim ni ja........ Sudeći po percepciji investitora kamate će ostati niske bar još nekih 5-10 godina......... Evo, statistike sa poslednje aukcije sedmogodišnjih dinarskih obveznica koje su prodate po izvršnoj stopi prinosa od 3,59%. http://www.javnidug.gov.rs/upload/Statistika%20i%20rezultati%20aukcij
a/2019/09.07.2019/Statistika%20aukcije%2009.07.2019.%20srp.pdf

Ne vidim zašto bi neko otkupio skupo KMBNPB ako donosi prinos od 3,5% na nominalu od 1.000. din. Zašto bi dao KEŠ odmah a onda na dividendama vratio ulaganje za jedno 30 godina......... Inače, KMBNPB može biti najkvalitetnija  HOV na berzi tek kada  joj cena padne na oko 650-700 din. To je naravno moje mišljenje.......


Daću vam jednu informaciju.......Država će najverovatnije zadržati 20-tak procenata vlasništva u Komercijalnoj banci..... To je rekla Jorgovanka Tabaković u dnevniku na RTS-u (razmišljaju da zadrže malo akcija kako bi država ipak bila prisutna u K.B.). Ja to tumačim da će se najverovatnije  prodati 51%  običnih akcija Komercijalne banke.........

Ponovo bih zamolio nekoga ako zna  da li je Jovica Pavlović bivši rukometaš suprug Jelene Pavlović iz udruženja CHF da to i napiše....... baš me zanima.......
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/20/2019, 09:12

Maca ::
Lupeta, kao i do sada! cekic 
Nagradno pitanje. Šta dobiješ kad opereš naprednjaka? 
Maco jesam li lepo napisao da je takvu mogućnost izneo kolega Pepermint? 
A da li može novi vlasnik da dodje do 51% vlasništva nad običnim, otkupi sve prioritetne, i da promeni statut? A onda umesto dividende u visini kamatne stope da svu dobit isplati kroz dividendu sam sebi? To bi Kostić sigurno uradio. I ne samo Kostić. A za obične i tako nije dužan da isplaćuje dividendu. I tako se kroz mali broj akcija dočepa kompletnog profita banke. A tek ako kupi neki fond. Zna se idu otkazi, smanjenje svih mogućih troškova i podizanje profita i vrednosti banke. A onda prodaja. I taj fond će da ostavi obične ili prioritetne neotkupljene pa će za par godina prilikom prodaje da deli zaradu sa njima. Kako da neće.


Poslednji izmenio Dragan555 dana 7/20/2019, 09:16, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Toplica
VIP
VIP



Broj poruka : 274
Godina : 36
Localisation : Mauricijus
Points : 657
Datum upisa : 17.02.2011

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/20/2019, 09:14

A fond ce je i kupiti!
Nazad na vrh Ići dole
Ceras
VIP
VIP
Ceras


Broj poruka : 485
Localisation : Bg
Points : 1499
Datum upisa : 29.03.2011

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/20/2019, 09:19

Da li je ovaj Babovic bivši ministar?

4558 kom.
Nazad na vrh Ići dole
Tom80
VIP
VIP



Broj poruka : 214
Localisation : Europe
Points : 339
Datum upisa : 04.03.2012

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/20/2019, 11:03

Maco trebala si na vrijeme kupovat, jako je ruzno ovo sta radis. Ali i ove cijene su dobre
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1631
Points : 4774
Datum upisa : 04.06.2008

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/20/2019, 17:08

Dragan555 ::

A da li može novi vlasnik da dodje do 51% vlasništva nad običnim, otkupi sve prioritetne, i da promeni statut?
A onda umesto dividende u visini kamatne stope da svu dobit isplati kroz dividendu sam sebi?

Za 51% vlasništva moraš da kupiš bar 8,5 miliona akcija, a ako prioritetne kupiš prvo sebi praviš nepotreban trošak i ne uvećavaš nešto dividendu koju sam sebi isplaćuješ jer njih ima nešto više od 300.000 što je u odnosu na 8,5 miliona minorno!!
Više mu se isplati da sebi (i ostalim akcionarima) isplati dividendu jer on na tih 8,5 miliona dobija sasvim dovoljno para.

Dragan555 ::
A za obične i tako nije dužan da isplaćuje dividendu. I tako se kroz mali broj akcija dočepa kompletnog profita banke.

Ovo naravno ne zaslužuje da se komentariše jer nema veze s mozgom.

kafa
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/20/2019, 21:09

Isplati mu se da isplati sebi za 8 miliona akcija i drugima za jos 9 miliona (znači njima da da više nego sebi) a ne isplati mu se da kupi  373510 (jer je to bacanje para) daleko jeftinijih akcija i kroz njih isplati sebi svu dobit? WTF? udrimile Očigledno nisi shvatio. Ne mislim da može da ne isplati dividendu za obične za godine za koje je već doneta odluka. Ali recimo za 2019 ne postoji obaveza isplate dividende. Sa svih 373510 prioritetnih u vlasništvu zašto ne bi mogao da donese odluku da sam sebi isplati dobit za 2019 godinu i ako nije vlasnik svih običnih? To mu je najjeftiniji način da dodje do profita banke. A onda kad cena običnih zbog takvog poteza padne pokupuje i njih.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1861
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5149
Datum upisa : 28.05.2007

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/20/2019, 21:23

Dobar vic..... od

Ako prioritetne kupi i prevede u redovne, onda ne može nikako da dodeli dividendu prioritenim kada ih više nema jer su sada sve akcije "obične". udrimile heng

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Toplica
VIP
VIP



Broj poruka : 274
Godina : 36
Localisation : Mauricijus
Points : 657
Datum upisa : 17.02.2011

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/20/2019, 21:27

Ajde ne prepucavajte se zatrpavate temu glupostima. Ko god da si Maco neozbiljna si. I ako nemas prioritetne sta se mešaš i sta se tebe tice sta ce da bude i kad ce da bude..
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1861
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5149
Datum upisa : 28.05.2007

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/20/2019, 21:34

Naravno da nema prioritetne već samo obične i samo želim da vam skrenem pažnju u najboljoj nameri na šta treba da budete spremni.
I ono što vam je neprijatno da čujete, treba uzeti u obzir bez ljutnje.

Mislim da sam sve jasno objasnila dok kolega piše ono što mu je drago.

P.S. Ovde se kupuju upravljačke akcije, a prioritetne nema ni država, a ni stranci koji s njom prodaju akcije........

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !


Poslednji izmenio Maca dana 7/20/2019, 21:37, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Toplica
VIP
VIP



Broj poruka : 274
Godina : 36
Localisation : Mauricijus
Points : 657
Datum upisa : 17.02.2011

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/20/2019, 21:37

Dobra prodaja je za sve dobra, loša prodaja je samo za pojedince dobra.
Nazad na vrh Ići dole
Amater u pokušaju
Still learning
Still learning



Broj poruka : 82
Points : 191
Datum upisa : 23.05.2011

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/20/2019, 21:51

Toplica ::
Dobra prodaja je za sve dobra, loša prodaja je samo za pojedince dobra.

I moje mišljenje je da samo nakon dobre prodaje i utezanja banke prioritetne će eksplodirati a obične samom prodajom će ostvariti dobar prinos. Što znači da će vlasnici obe akcije najbolje proći... i jednima i drugima želim srećno i berićetno!
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/20/2019, 23:26

Maca ::
Dobar vic..... od

Ako prioritetne kupi i prevede u redovne, onda ne može nikako da dodeli dividendu prioritenim kada ih više nema jer su sada sve akcije "obične".  udrimile heng
Dobar vic buahahahahaha od  Ko je o ovome pisao?   udrimile heng
Šta ako ih kupi sve? Ali ih ne prevodi u obične kako si ti kao pogrešno razumela, nego ostanu prioritetne, ali im ukinu odredbu da im sledi samo dividenda u visini kamatne stope? Onda bi bilo vrlo vredno imati ih. Onda bi bile više nego prioritetne, bile bi savršene za manipulaciju.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1631
Points : 4774
Datum upisa : 04.06.2008

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/21/2019, 01:38

Druže uz svo poštovanje, tako nešto je neizvodljivo.

Ovo čak nije ni pumpa, već naučna fantastika.....
Nazad na vrh Ići dole
Delboj
Our family
Our  family
Delboj


Broj poruka : 330
Godina : 39
Points : 1189
Datum upisa : 03.12.2011

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/21/2019, 08:33

Ko god kupi banku, u najkracem roku ce hteti da potpuno zaokruzi vlasnistvo, ukljucujuci i prioritetne akcije. Narocito ako banku kupi konzorcijum oko Direktne banke.
Dugorocna strategija Andreja Jovanovica je ukrupnjavanje 3-4 banke, podizanje vrednosti i prodaja kroz 4-5 godina, uz prinos od minimum 100%. Scenario Bambi i Knjaz.
Ocekivati da se prioritetne akcije ostave po strani i da ne budu predmet otkupa u kratkom roku je besmisleno.
Slican scenario vazi i za ostale potencijalne kupce.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13869
Localisation : Novi Sad
Points : 52035
Datum upisa : 03.06.2009

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/21/2019, 11:16

Promene: 13.07. - 21.07.2019. (T-2) ili 10.07. - 17.07.2019.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2650
Points : 6002
Datum upisa : 05.02.2014

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/22/2019, 09:28

Delboj ::
Ko god kupi banku, u najkracem roku ce hteti da potpuno zaokruzi vlasnistvo, ukljucujuci i prioritetne akcije. Narocito ako banku kupi konzorcijum oko Direktne banke.
Dugorocna strategija Andreja Jovanovica je ukrupnjavanje 3-4 banke, podizanje vrednosti i prodaja kroz 4-5 godina, uz prinos od minimum 100%. Scenario Bambi i Knjaz.
Ocekivati da se prioritetne akcije ostave po strani i da ne budu predmet otkupa u kratkom roku je besmisleno.
Slican scenario vazi i za ostale potencijalne kupce.
Dirktna ce je uzeti zajedno sa americkim fondom. Pare su spremili.
Nazad na vrh Ići dole
cukicezar
Still learning
Still learning
cukicezar


Broj poruka : 112
Points : 281
Datum upisa : 29.01.2016

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/22/2019, 18:33

Za koliko para @pepermint ?
Nazad na vrh Ići dole
Toplica
VIP
VIP



Broj poruka : 274
Godina : 36
Localisation : Mauricijus
Points : 657
Datum upisa : 17.02.2011

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/22/2019, 19:20

Ih ajde sad za koliko para, otkud on zna :)
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2650
Points : 6002
Datum upisa : 05.02.2014

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/22/2019, 19:36

Ne znam ali su zagrizeni
Nazad na vrh Ići dole
Toplica
VIP
VIP



Broj poruka : 274
Godina : 36
Localisation : Mauricijus
Points : 657
Datum upisa : 17.02.2011

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/22/2019, 19:41

Oni imaju konkretan plan. Ovi ostali su mlaki hteli bi je u svoje vlasnistvo ali toliko da budu veći na trzistu i nista vise.
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2650
Points : 6002
Datum upisa : 05.02.2014

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/23/2019, 09:27

Dobar posao je napravio Jovanovic. Prvo od chipsija, pa od bambija i od knjaza. Otvorio je i hotel kod slavije. Dobro vodi biznis.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/24/2019, 00:04

U julu prošle godine kolega Big Male je pisao da je ne bi platio više od 350 dinara. Tada je mogla da se kupi za oko 680. Ako je cilj zarada svakako je pogrešio u proceni buduće vrednosti. 
Ovih dana kolega marjanovicgane procenjuje vrednost na oko 650-700.
Ako bi izvlačili neke paralele onda KMBNPB ode na 2600 za koji mesec.
P.S. kolega marjanovicgane već prva greška u proceni je da će na povrat uloženog čekati 30 godina. Biće to daleko kraći rok bez obzira da li će kupac preprodati banku ili će je zadržati.

Edit: Ovakvo pisanje se smatra pumpanjem cene!
Imaš opomenu pred ban.
Mod. D.



Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2181
Points : 6044
Datum upisa : 25.07.2010

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 6 Icon_minitime7/24/2019, 11:17

Možda gleda u kristalnu kuglu? od

confused

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
 
Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB
Nazad na vrh 
Strana 6 od 24Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 24  Sledeći
 Similar topics
-
» Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB
» Komercijalna banka - KMBN 2. DEO
» Komercijalna banka - KMBN 3. deo
» Komercijalna banka - KMBN 3. deo
» Komercijalna banka - KMBN

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: