BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 11. DEO

Ići dole 
+70
nepet
boban75
mili61
Limited011
Fmember
Bond
marjanovicgane
Delboj
Dragan555
Jegulja
Cucla
Aca kurbla
Nina Zeljko
petronije
Dalaj Lama
MORNAR
Big Brle
pepermint
Stane Dolanc
Cicija
Milos86
Alonisos
Ars Vivendi
Vladulns
Ivan2211
Momir
Polos
ima nade
Teletrader
Dr.
Maca
Aleks
J_stojan
kovac
Gocili
dejan9898
arsen123
Aritmeticar
C R A Z Y
Big Beast
Bezimena
Kobe Bryant
Racunarko
Neki
Prokuplje
Drasko
Trade Now
rovver
Krkobabic
Boranija
Dragivoje
Jerry Springer
Boza Belex
Nemesis
LUMTDZOS
gaggii
Zile
Cermet
MilanR
Dacha232
Popaj
Al Kapone
Sutra
goxi
Big Mile
Marioss
Nisimo23
Tenerife
Medax
BBrroo
74 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 16 ... 27, 28, 29
AutorPoruka
AkiTaki
Our family
Our  family



Broj poruka : 340
Points : 743
Datum upisa : 15.12.2019

Naftna Industrija  - NIIS 11. DEO - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 11. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 11. DEO - Page 29 Icon_minitime1/21/2020, 10:06

Moram da ti odgovorim, bez namere da se svadjam.

Ekologija jeste skupa, tako da ekonomski to ne moze biti jeftino, ali...

Ovo sto si predlozio nikako ne pije vodu.
Toplovod od Obrenovca nije moguc, iako je napravljen. To je ideja Milosevica  koja mu je sinula tokom sankcija da na neki nacin obezbedi grejanje, ali taj toplovod ima PREVELIKE TOPLOTNE GUBITKE, nije izolovan i prakticno nije upotrebljiv. Inace, cevi tog toplovoda mi prolaze 5 m od zgrade i gledao sam kako ga grade, pricao sam sa inzenjerima iz termoelektrane koji su takodje rekli da je taj projekat bio kompletno predizborno (za ko zna koje izbore) sra***.
A, sada ga zamenik ponovo uvodi kao genijalnu ideju.

Ostalo sto si napisao podrzavam u potpunosti.
Proizvodnja srtuje iz gasa je dobrodosla svuda gde je moguca.
Saobracaj svakako treba srediti i metroom i na svaki drugi nacin.

_________________
Sve što napišem na forumu ne predstavlja niti preporuku za kupovinu te akcije, niti preporuku za prodaju.  comp
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 670
Localisation : Zemun
Points : 1782
Datum upisa : 25.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 11. DEO - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 11. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 11. DEO - Page 29 Icon_minitime1/21/2020, 22:02

AkiTaki ::
Ne znam koliko ima veza sa niis, ali koliko ja znam u svetu se termoelektrane na ugalj masovno ruse, recikliraju i njifovom mestu prave elektrane na gas. 
To bi pomoglo mnogo vise od filtera.

Pa nije baš tako da se "masovno" ruše....
Jedno je Nemačka donela zakon po kojem će izaći iz termoelektrana na ugalj do 2038. godine.

Ni jedna druga država na svetu nema takav zakon.
Nemačka će naravno vlasnicima termocentrala nadoknaditi štetu i za to su koliko sam čitao spremni da plate vlasnicima 50 milijardi evra....

Istovremeno u Nemačkoj rastu protesti protiv "vetrenjača" koje prave struju - građani ih neće u blizini svojih kuća, ove godine skoro da nije izgrađena ni jedna "vetrenjača" otpor raste...

A poznato je i da će Nemačka da izađe i iz atomskih centrala, to je u toku, ali na dugom štapu i opet će to sve da plati nemački porezni obveznici...

Skupo je to zezanje - ta "zelena energija" - za Srbiju skoro nezamislivo skupa!

Nazad na vrh Ići dole
AkiTaki
Our family
Our  family



Broj poruka : 340
Points : 743
Datum upisa : 15.12.2019

Naftna Industrija  - NIIS 11. DEO - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 11. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 11. DEO - Page 29 Icon_minitime1/21/2020, 23:49

Oh, ta zalena energija.

Samo da napomenem da Srbija vec 50 godina, koristi zelenu energiju. Vise 1000 MW godisnje.

Pogadjate, Djerdap.

Zasto je tako tesko zamisliti da svet prelazi na zelenu energiju. Znam da ovde svi vole NIIS i ja posedujem ove akcije, ali...

_________________
Sve što napišem na forumu ne predstavlja niti preporuku za kupovinu te akcije, niti preporuku za prodaju.  comp
Nazad na vrh Ići dole
AkiTaki
Our family
Our  family



Broj poruka : 340
Points : 743
Datum upisa : 15.12.2019

Naftna Industrija  - NIIS 11. DEO - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 11. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 11. DEO - Page 29 Icon_minitime1/21/2020, 23:55

I jos nesto. Da, SAD, na primer, nemaju takav zakon, ali je cinjenica da su zatvorili 268 elektrana na ugalj od 2010.

Pa, sada, zakon ili ne, zatvaraju se.   

Opet, to bas i nema veze sa nama jer mi i tako imamo samo 3 (valjda).

_________________
Sve što napišem na forumu ne predstavlja niti preporuku za kupovinu te akcije, niti preporuku za prodaju.  comp
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2605
Points : 5917
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 11. DEO - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 11. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 11. DEO - Page 29 Icon_minitime1/22/2020, 09:09

Nisu problem velike elektrane na ugalj ako poseduju odgovarajuce filtere. Pogledaj, bolji kvalitet vazduha je imao Obrenovac nego centar Beograda, zato sto su u Obrenovcu svi prikaceni na centralno grejanje iz elektrane koja ima elektrostaticke filtere za prikupljanje sitnih cestica. Problem je sumpor, ali evo Jedinstvo sa Hitacijem i to radi i bice za dve godine gotovo.
A da ne govorimo o baznoj energiji koja jedino moze da se dobije od termoelektrana i nuklearnih elektrana. Ove ostale, hidro, vetar i solar, samo pokrivaju pikove od tih baznih.
Nazad na vrh Ići dole
starter
Still learning
Still learning



Broj poruka : 96
Points : 389
Datum upisa : 08.06.2019

Naftna Industrija  - NIIS 11. DEO - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 11. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 11. DEO - Page 29 Icon_minitime1/22/2020, 12:10

Da li je realno da se do sada trgovalo sa 90 akcija????????  udrimile
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2605
Points : 5917
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 11. DEO - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 11. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 11. DEO - Page 29 Icon_minitime1/22/2020, 13:01

Ode...
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2605
Points : 5917
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 11. DEO - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 11. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 11. DEO - Page 29 Icon_minitime1/22/2020, 13:17

Objavljen tender za busotine u Rumuniji
https://www.tenderi.nis.eu/Details.aspx?ido=20179&lang=sr
Nazad na vrh Ići dole
Big Brle
Our family
Our  family



Broj poruka : 324
Points : 873
Datum upisa : 10.09.2019

Naftna Industrija  - NIIS 11. DEO - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 11. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 11. DEO - Page 29 Icon_minitime1/22/2020, 14:21

Ista situacija kao kada se vrtelo do 730, sada je to 750, sve če se teže kupovati ispod te cene, pogotovo neke pristojnije kolicine. Kako se stvari odvijaju izgleda je q4 vrlo pristojan. kafa
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 11. DEO - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 11. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 11. DEO - Page 29 Icon_minitime1/22/2020, 23:35

AkiTaki ::
I jos nesto. Da, SAD, na primer, nemaju takav zakon, ali je cinjenica da su zatvorili 268 elektrana na ugalj od 2010.

Imaš li neki link, neki text o "činjenici" da su u USA zatvorili 268 (?) elektrana i zašto su to uradili?

A i glede Trampovih izjava da ne postoji nikakva "promena klime" i da će ugalj i dalje da se koristi u USA, kao i glede njegove izjave da "vetrenjače" ubijaju ptice i izazivaju rak?
kafa

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Big Brle
Our family
Our  family



Broj poruka : 324
Points : 873
Datum upisa : 10.09.2019

Naftna Industrija  - NIIS 11. DEO - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 11. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 11. DEO - Page 29 Icon_minitime1/23/2020, 13:23

Big Brle ::
Ista situacija kao kada se vrtelo do 730, sada je to 750, sve če se teže kupovati ispod te cene, pogotovo neke pristojnije kolicine. Kako se stvari odvijaju izgleda je q4 vrlo pristojan. kafa
Do 799 u ponudi 1091 akcija, dali je to sledeča  cena??? Tražnja se gomila a ponuda na 750 izostaje... kafa

-------

https://www.aikb.net/viewtopic.php?t=1987
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 11. DEO
Nazad na vrh 
Strana 29 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 16 ... 27, 28, 29
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 7. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 8. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 9. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 10. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: