BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 10. DEO

Ići dole 
+111
Zile
Tihi
Cicija
larry.flint
Jegulja
Marioss
Amater u pokušaju
Nikollla
trind
milosmiljkovic
Bobo011
Tomislav
Sneki
MightyZ
Cucla
ajtijevac
Stane Dolanc
mr Bean
arsen123
Aritmeticar
Strbac
ILoveRoses
dejandinic
Krkobabic
MMcorp
Milos86
Prokuplje
goxi
kaktuss
Al Kapone
telux
Miros Lav
C R A Z Y
beaglle
Von Misha
Sutra
pepermint
Maca
Zrimi
draggon
Nikola
MORNAR
Roman Abramovich
gaggii
cikabosko
Mirkodz
Voiceoflaw
Dejansss
Taliano
Dr.
Medax
vladimir85
Momir
Retenzija
Zmark
Boza Belex
Cermet
BojanNS
Fokus
Limited011
Jerry Springer
boban75
Dalaj Lama
Boranija
Fmember
BBrroo
Bochek
Red max
MilanR
Taliban
mili61
Friz
Mistery 011
Ivan2211
Karlo
Drag65
Ceras
Dragot
Zeljko321
Trade Now
Aleks
govedinho
Dragan555
Teletrader
Jovan I
BoS
Kobe Bryant
Smile
Bond
Aca kurbla
FatCat
LUMTDZOS
Bojjan
Gocili
Ars Vivendi
flyer
Dragivoje
Drasko
Big Mile
zekapeka
Zexx
Tenerife
MIlanNoviSad
Aria
bonum.mm
Popaj
Vladulns
Jaca
gogloee
Frenky
malecki
115 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2650
Points : 6002
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/15/2015, 12:12

Ideo ovo ispod 600 din, pogotovo kad skoci dolar.
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/15/2015, 12:15

Slazem se... ali mi pomalo smeta sto nisi nasao za shodno da odgovoris na moju prethodnu poruku, makar jednim, ''Milane, ti si budala, ne znas sta pises..."

Ti opet pricas o tabli, vidimo je svi... ako neko ne zna gde da baci pogled, evo jos jednom, za svaki slucaj:

http://www.teletrader.com/nis-a-d-novi-sad-obicne-akcije-sa-
pravom-glasa/traders/screen/tts-24714388?ts=1403786717589

Prosto me cudi sto nisi, po svom starom obicaju pitao ,,gde je otpor?" kafa
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/15/2015, 15:19

Prijatelju što se smaraš sa ovom hartijom?? Posle q1 se videlo gde to ide i to mrcvarenje ce duže da traje. Ovo ce za 2015 završiti u nekom tankom plusu sa nekom smešnom dividendom ili cak i bez nje. Kada se stvari izbistre ili cena još dobro padne, lako ceš se ukrcati. Imaš još solidnih hartija na belex-u, pogledaj samo malo i u tom pravcu. Ceo belex se pomalo koriguje, lako bi mogao opet ispod 600, ja to vidim kao dobru priliku za dobru kupovinu. 
                                                                                                                                                                                                                          Još sam 22.08.15 na temi CLOSING BELL BELEX pisao da ce belex možda  do 600 i da ce verovatno 5-6 hartija iz korpe -10%, koliko vidim sve ide u tom pravcu.


Poslednji izmenio Big Mile dana 9/15/2015, 15:30, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/15/2015, 15:27

MilanR ::
Slazem se... ali mi pomalo smeta sto nisi nasao za shodno da odgovoris na moju prethodnu poruku, makar jednim, ''Milane, ti si budala, ne znas sta pises..."

Ti opet pricas o tabli, vidimo je svi... ako neko ne zna gde da baci pogled, evo jos jednom, za svaki slucaj:

http://www.teletrader.com/nis-a-d-novi-sad-obicne-akcije-sa-
pravom-glasa/traders/screen/tts-24714388?ts=1403786717589

Prosto me cudi sto nisi, po svom starom obicaju pitao ,,gde je otpor?" kafa
Milane,, ovde oni koji nesto vise znaju nece da pisu, ili ih mrzi ili im nije u interesu, ali ako ti nesto znaci moje misljenje, ovo jednostavno nema veze sa poslovanjem Nisa. Berza je u padu i svi cekaju dno da bi poceli da kupuju. A gde je dno, to cemo videti u cetvrtak, kada Fed objavi sta ce se desiti sa kamatnom stopom. Znam da Belex nema bas puno veze sa razvijenim berzama, ali sigurno ne moze doci do rasta dok je u svetu katastrofa i dok mnogi predvidjaju da ce, u slucaju ako dodje do podizanja kamatnih stopa,biti jos gore (po misljenju mnogih trzista su prenaduvana).Takodje nisam ekonomista i ne izrazavam se kako to oni cine, ali mislim da je u pitanju cista logika. Dodaj ovome malo psihoze i panike i mislim da je to to. Videcemo, kada je Nis u pitanju, kako su poslovali u trecem kvartalu i onda ce biti mnogo stvari jasno. Jos nesto, Nis je tu negde, oko dna, veci problem imaju hartije koje su , opet po mom misljenju , malo naduvane, tako da ne verujem da ovde moze da bude nekih ozbiljnijih problema
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/15/2015, 19:58

@Red max
A sta bi rekao za finansijske izvestaje, pre svega mislim na ogroman gubitak po kursnim razlikama i pri tom izostavljen izvestaj o ostalom rezultatu, kao i na visoke poslovne rashode i poziciju nabavna vrednost prodate robe?
@Zeljko321
Pad Belex-a, drasticno smanjenje prometa i primetno smanjenje ucesca stranih investitora, po meni nema toliko veze sa Fed-om koliko sa politickom krizom u zemlji, mislim i na migrante i na neizvesnost oko odrzavanja vanrednih parlamentarnih izbora. Uzgred ceo region je u padu.

_________________
Masta je vaznija od znanja. A.Ajnstajn
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/15/2015, 21:28

Gocili ::
@Red max
A sta bi rekao za finansijske izvestaje, pre svega mislim na ogroman gubitak po kursnim razlikama i pri tom izostavljen izvestaj o ostalom rezultatu, kao i na visoke poslovne rashode i poziciju nabavna vrednost prodate robe?
@Zeljko321
Pad Belex-a, drasticno smanjenje prometa i primetno smanjenje ucesca stranih investitora, po meni nema toliko veze sa Fed-om koliko sa politickom krizom u zemlji, mislim i na migrante i na neizvesnost oko odrzavanja vanrednih parlamentarnih izbora. Uzgred ceo region je u padu.
Misljenja nam se razlikuju. Tacno je da investitori povlace novac kada se dogadjaju turbulencije, ali u slucaju Belexa nije u pitanju povlacenje nego uzdrzavanje od daljeg investiranja, jer u ovakvim situacijama trzista u razvoju i nisu bas perspektivna, sto je opet za ovakvo plitko trziste sasvim dovoljno za pad. Dovoljno je da par vecih investitora prestane sa kupovinom i dogodi se sta se upravo dogadja.Kod Belexa je interesantno to sto se stvari dogadjaju sa zakasnjenjem ili se uopste ne dogadjaju, sto je opet posebna tema. Trenutno ne vidim nikakvu politicku krizu, niti mislim da ce doci do parlamentanih izbora, osim da je to jos jedno skretanje paznje sa bitnijih problema. Makroekonomski pokazatelji izgledaju bolje nego na pocetku ove ili krajem prosle godine ili makar ne vidim da se nesto promenulo nagore od tada.
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 538
Points : 1457
Datum upisa : 17.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/15/2015, 22:06

Da... makroekonomski pokazatelji,izgledaju bolje nego prosle godine sa tim sto ova vlada to predstavlja kao fenomenalan uspeh,dok ozbiljniji ekonomisti to tumace kao stagnaciju,a to u ovoj situaciji jednostavno nije dovoljno,zato za rezultat imamo uzdrzavanje od investicija,evo jedne pristojne analize na tu temu...

O privrednom rastu


 http://pescanik.net/o-privrednom-rastu/
Nazad na vrh Ići dole
govedinho
Just looking
Just looking



Broj poruka : 30
Points : 144
Datum upisa : 27.08.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/16/2015, 11:12

MilanR ::
Slazem se... ali mi pomalo smeta sto nisi nasao za shodno da odgovoris na moju prethodnu poruku, makar jednim, ''Milane, ti si budala, ne znas sta pises..."


Hahahah dobar stos. Kolega Milane, ako ti bas toliko znaci, sa ovim problemom mogu i ja da ti pomognem (mada se uglavnom slazem sa tobom, ali ako ti znaci...)
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/16/2015, 11:41

Ma ne moras... ok je i ovako...

Otprilike kao sto bi rekao Zeka u onom vicu kad mu puska ostane prazna: ,,neka Medo, ja cu!..."
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/16/2015, 12:31

Gocili ::
@Red max
A sta bi rekao za finansijske izvestaje, pre svega mislim na ogroman gubitak po kursnim razlikama i pri tom izostavljen izvestaj o ostalom rezultatu, kao i na visoke poslovne rashode i poziciju nabavna vrednost prodate robe?
@Zeljko321
Pad Belex-a, drasticno smanjenje prometa i primetno smanjenje ucesca stranih investitora, po meni nema toliko veze sa Fed-om koliko sa politickom krizom u zemlji, mislim i na migrante i na neizvesnost oko odrzavanja vanrednih parlamentarnih izbora. Uzgred ceo region je u padu.

A šta se tu ima reći?Ako misliš da muljaju i kradu više nego što bi bio red odmah prodaj akciju(ako je imaš),samo to mogu napisati,nema gore nego kad uprava otima od ostalih dioničara.Ja i ti ionako to ne možemo spriječiti.Takva politika može jedino dodatno diskontirati vrijednost u odnosu na ostale kompanije iz sektora.

_________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/17/2015, 00:20

@Zeljko321
Nigde nisam napisala da strani investitori povlace novac, a sto se tice misljenja svako ima pravo na svoje.

_________________
Masta je vaznija od znanja. A.Ajnstajn
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/17/2015, 11:09

Evo, sad i ja pisem o tabli, gledam je kao sto bi tele gledalo u sarena vrata:-)... nisam zbunjen nedostatkom ponude vec osecajem da se, prosto receno, ljudi stide da ponude kupovinu ispod 600 din...

Sramota nas je je da priznamo sebi da smo gresili kupujuci mnogo skuplje nego sto je sad aktuelno, jel da?

Hocemo i dalje da glumimo  svetice u javnoj kuci?

Robe ima kolko hoces...  prosto je neverovatno koliko nisko i dalje moze da se ide... ali pod uslovom da se prati ono o cemu vec pricah...

Only one glass per day!
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/17/2015, 11:26

Mislim da je jasno iz konteksta, ali ako je nuzno da pojasnim svoje misli pretocene u slova, pod pojmom ,,ponuda" podrazumevao sam ,,ponuda za kupovinu"...

Iz toga se da naslutiti da mi je um trenutno rastzan... da prodam ono sto imam, necu, iz razloga koji se granici sa iracionalnim... A da bih kupio, tacno je, ali trenutno, ne po aktuelnoj ceni....
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/23/2015, 12:24

Danas opet panika nekome se tresu ruke .Ima li neko neki novi diagram da vidimo gde ide ovo cudo ? titanik
Nazad na vrh Ići dole
Bochek
Still learning
Still learning
Bochek


Broj poruka : 82
Points : 236
Datum upisa : 10.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/23/2015, 19:03

Da iznesem svoje skromno misljenje. Ovih dana ja sam na strani kupovine. Pred dividendu pokusao sam da izadjem potpuno iz pozicije i najvecim delom uspeo. Sto nije proslo pre dividende rasprodao na 680 posle dividende (mogao sam da prodjem i bolje). Eh sad, kao sto rekoh ovih dana kupujem na planirani ponder 630-632 max i za sada mi odlicno ide. To mozda i nije bas nesto cime bi se pametan covek pohvalio. Kako bilo, ovaj put je plan da zavrsim planirane kupovine na planiranom ponderu i onda "zaboravim" ovu akciju na neko vreme (ako treba i godinu dve). Zasto. Prvo, cini se da je investicija na duzi rok relativno sigurna gledajuci ukupne performanse NIS-a i cinjenicu da on moze jako lepo da zaradjuje na preradi i maloprodaji/veleprodaji derivata. Drugo, uza sve NIS ostaje relativno likvidna akcija pa uz odredjeni gubitak i dalje mogu da to pretvorim u gotovinu u slucaju nuzde. Trece, banke ce verovatno nastaviti da "skracuju" kamate a uzev u obzir citavu svetsku situaciju "FIAT" novac i nije vise neka dobra garancija. E sad, ovo su sve pomocni razlozi. Glavni razlog bi trebala da bude analiza prometa i talasa u kome se upravo dogadja peti ciklus pada. Po nekoj teoriji to bi trebalo da bude praceno sa nekakva uslovna tri ciklusa rasta. Naravno nema nikakvih garancija ni za tri ciklusa rasta a pogotovo da je zavrsen padajuci ciklus jer ponavljam "Nikad ne kupuj akciju dok pada jer nikad ne znas koliko duboko moze da padne" postulat. Ja sam ga svesno prekrsio zbog pomocna tri razloga koja sam naveo. Do sada me je pratila sreca u trgovanju na ovoj hartiji. Videcemo sta ce doneti buducnost. 
Napomena; Iskreno sam izneo i svoje stavove i sta trenutno radim sa svojim novcem, tako da ne bih voleo da mi neko prikaci etikete "pumpanje",... sto se pokatkad desava na ovom forumu iako mnogi to ne zasluze. Dakle, svi odlucuju samostalno o svom novcu, a ovde mozemo da ukrstamo misljenja (svako ima neko svoje) i to je to. 
Voleo bih da ovde vidim i tudje iskrene ideje, delovanje, strategije, i analize, jer je ocigledno da ovde ima i te kako strucnih i sposobnih analiticara,  tradera i investitora.
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/23/2015, 20:01

Mislim da nije pumpanje, nego logicno razmisljanje. Razmisljam na slican nacin pa sam kupio odredjenu kolicinu.Brinu me desavanja na svetskim trzistima, te sam ipak rezervisao deo novca u slucaju daljeg pada. Mada, mislim da ce u slucaju daljeg pada ponuda biti tanka.
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/24/2015, 09:52

Bochek@

cestitam ti na hrabrosti da u detalje izneses svoje razmisljanje. Mislim da nisi jedini koji ima to u glavi ovih dana, samo sto vecina ,,mudro cuti". Zapravo, i ja razmisljam slicno. Reci cu ti da sam i ja ovih dana kupio nesto po ceni koju dajes kao referncu, ali, naravno na sitno:-)

Imam jos izvesnu kolicinu slobodnog kesha, i nameravam da ga plasiram i dalje u ovu hartiju, ali, strogo na kasicicu, kao kad se pije lek. I verujem da cu prateci taj princip cak uspeti cak da zakacim i nesto 5-10% nize u odnosu na trenutnu cenu... naravno, sve pod uslovom da, kao ,,kolektiv malih investitora" ne budemo glupi i podlozni histeriji.

Nadam se da je jasno zasto... ovo zaista moze jos nize, ali ako neko misli da ce biti u poziciji ga kupuje na kilo po nizim cenama, u zabludi je... To se pokazalo, recimo u ponedeljak, kad je neko, posto poto hteo da se natovari odjednom, a cena otisla par procenata u plus :-)... po meni, glupo razmisljanje.

Zeljko321@

Ni ja Bochekov post ne dozivljavam kao ,,pumpanje". Ali ne bih voleo ni da se moj protumaci kao ,,ispumpavanje". Pre svega pokusavam da budem realan. Ponuda zaista jeste slaba, ali savim dovoljna da se lagano ,,sisa", kap po kap. Onog trenutka kad se pojavi krupna zverka koja ce da ,,cisti" sve pred sobom u paketima koji se mere umnoskom k, ode ovo gore, vrlo brzo. Ali moje skromno misljenje je da takve zverke trenutno nemaju neki interes da se bave ovom hartijom.
Nazad na vrh Ići dole
Trade Now
VIP
VIP
Trade Now


Broj poruka : 404
Points : 1837
Datum upisa : 13.04.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/24/2015, 12:16

Bochek ::
Da iznesem svoje skromno misljenje. Ovih dana ja sam na strani kupovine. Pred dividendu pokusao sam da izadjem potpuno iz pozicije i najvecim delom uspeo. Sto nije proslo pre dividende rasprodao na 680 posle dividende (mogao sam da prodjem i bolje). Eh sad, kao sto rekoh ovih dana kupujem na planirani ponder 630-632 max i za sada mi odlicno ide. To mozda i nije bas nesto cime bi se pametan covek pohvalio. Kako bilo, ovaj put je plan da zavrsim planirane kupovine na planiranom ponderu i onda "zaboravim" ovu akciju na neko vreme (ako treba i godinu dve). Zasto. Prvo, cini se da je investicija na duzi rok relativno sigurna gledajuci ukupne performanse NIS-a i cinjenicu da on moze jako lepo da zaradjuje na preradi i maloprodaji/veleprodaji derivata. Drugo, uza sve NIS ostaje relativno likvidna akcija pa uz odredjeni gubitak i dalje mogu da to pretvorim u gotovinu u slucaju nuzde. Trece, banke ce verovatno nastaviti da "skracuju" kamate a uzev u obzir citavu svetsku situaciju "FIAT" novac i nije vise neka dobra garancija. E sad, ovo su sve pomocni razlozi. Glavni razlog bi trebala da bude analiza prometa i talasa u kome se upravo dogadja peti ciklus pada. Po nekoj teoriji to bi trebalo da bude praceno sa nekakva uslovna tri ciklusa rasta. Naravno nema nikakvih garancija ni za tri ciklusa rasta a pogotovo da je zavrsen padajuci ciklus jer ponavljam "Nikad ne kupuj akciju dok pada jer nikad ne znas koliko duboko moze da padne" postulat. Ja sam ga svesno prekrsio zbog pomocna tri razloga koja sam naveo. Do sada me je pratila sreca u trgovanju na ovoj hartiji. Videcemo sta ce doneti buducnost. 
Napomena; Iskreno sam izneo i svoje stavove i sta trenutno radim sa svojim novcem, tako da ne bih voleo da mi neko prikaci etikete "pumpanje",... sto se pokatkad desava na ovom forumu iako mnogi to ne zasluze. Dakle, svi odlucuju samostalno o svom novcu, a ovde mozemo da ukrstamo misljenja (svako ima neko svoje) i to je to. 
Voleo bih da ovde vidim i tudje iskrene ideje, delovanje, strategije, i analize, jer je ocigledno da ovde ima i te kako strucnih i sposobnih analiticara,  tradera i investitora.
Ja mislim da svakako nije trenutak za ulazak a za držanje na duži rok. Svejedno da li je cena 630, 610, 580 ili možda niže. Cena nafte je niska i verovatno će potrajati. Drugo NIIS je dužan u dolarima a dolar bi kao trebalo da raste, pa su izvesno negativne kursne razlike. Ulazak smatram samo bespotrebnim zarobljavanjem gotovine. Ja se zato radije držim po strani, jer lako može dodatno da padne, istovremeno je gotovina spremna za druge akcije koje bi mogle da rastu, a NIIS tapka u mestu. Kada druge akcije počnu da rastu biće pritiska na izlazak iz NIISa da bi se priključivalo rastu. Da sam na tvom mestu, ja bih koristio prilike za izlazak na 650 i držao se po strani a ako se promene prilike bez problema bi ulazio i na više nivoe na primer 680.
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/24/2015, 21:30

Upravo sam se vratio iz Grcke... Utisci, prepuno nasih, skime god da sam pricao svi su uradili sledeće - sipali goriva u Srbiji taman toliko da dođu do Kumanova (Makedonija) i obavezno su točili pune rezervoare i na putu ka Grčkoj i na povratku....

Ja sipao eurodizel po ceni 49 denara, razlika u odnosu na naše gorive je u sledećem... Manje mi je trošio auto 1, 1,5 litara, mnogo je lepše ubrzavao i mirnije radio... Razlika u ceni našeg i makedonskog goriva je simpatičnih 42 dinara .... Moj utisak je da su Makedonci ubili, tj. razvalili sa poslovanjem ove a bogami i prethodnih godina.... Očito da se ponašaju onako (pametno) jer trguju gorivom onako kako mi nismo u stanju da radimo....

Znam, mnogi na forumu će reći da je kriva naša država i velika zahtavanja u ceni goriva, ali ja lično poznajem dosta Nisovaca koji uporno brane politiku Nisa iz prethodnih godina i ogromne investicije u rafineriju Pančevo i dovođenje goriva na norme euro 5 u čega ja opravdano sumnjam.....
Mislite malo o tome..... 

ovde ću dati link gde možete da vidite trenutne cene goriva u Evropi

http://www.fuel-prices-europe.info/
Nazad na vrh Ići dole
flyer
Still learning
Still learning
flyer


Broj poruka : 122
Points : 374
Datum upisa : 07.07.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/25/2015, 10:57

http://www.balkanmagazin.net/nafta-i-gas/cid177-122942/nis-vise-nije-naftna-sada-je-energetska-kompanija
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/25/2015, 11:18

flyer
Ako mozes okaci diagram za niis da vidimo kakva je situacija sada ?Neko istovara po 627 u hiljadama kom.
Nazad na vrh Ići dole
flyer
Still learning
Still learning
flyer


Broj poruka : 122
Points : 374
Datum upisa : 07.07.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/25/2015, 11:34

Ja ga čekam na 604 s 3000....evo, to ti je moje mišljenje....
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/25/2015, 12:30

Frenky, kad se neko istovara ne treba ti diagram. Cekaj da se ispuca.

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/25/2015, 13:15

@flyer

uz svo uvazavanje, ako nije problem, voleo bih da steknem uvid detalje tvojg razmisljanja... Pitam te kao iskusnijeg i teorijski potkovanijeg kolegu.

Zato si se opredelio za taktiku cekanja u tako ,,okruglom" i krupnom paketu?

Zasto, recimo, ne ,,saras, malo, brate...", sto bi rakao ZM?
Nazad na vrh Ići dole
flyer
Still learning
Still learning
flyer


Broj poruka : 122
Points : 374
Datum upisa : 07.07.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/25/2015, 13:24

Zašto ? trgujem iz Hrvatske, i trgovanje pomalo mi je jako "skupo"...samo za jednu transakciju gubim 50 Eura + brokerska provizija....Zato radije na otporima/potprima trgujem na "krupno"
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/25/2015, 13:37

Ok, hvala na odgovoru, svako dobro!
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/25/2015, 20:29

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 B6f413

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Trade Now
VIP
VIP
Trade Now


Broj poruka : 404
Points : 1837
Datum upisa : 13.04.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/25/2015, 22:59

flyer ::
Zašto ? trgujem iz Hrvatske, i trgovanje pomalo mi je jako "skupo"...samo za jednu transakciju gubim 50 Eura + brokerska provizija....Zato radije na otporima/potprima trgujem na "krupno"
To su svakako uslovi za preispitivanje.

Pretpostavljam da imaš 2 brokera. Hrvatski broker angažuje Srpskog brokera. Pošto je Srbija jako slično govorno područje pretpostavljam da možeš lako trgovati samo preko Srpskog brokera.
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/26/2015, 09:36

Skupo je ulagati u Srbiju preko HR brokera,puno se gubi i na tečaju,brokeru moraš uplatiti kune,onda ih on mijenja u eure a zatim u dinare.I obrnuto,zatim su tu troškovi banke i skrbništva...  heng
Kod direktnog otvaranja računa u SR ne znam postupak ali po onome što sam čuo i nije baš jednostavno barem je bilo tako,možda se nešto promijenilo.

_________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/26/2015, 10:58

@Red max
S obzirom na nelikvidnost trzista i malo prilika na Belexu mislim da moze
da zaradi eventualno samo onaj van Srbije koji je semiran sa nekom od ekipa brokerskihkoji uglavnom prave pare na insajderskim informacijama, squeez outu, nesaglasnosti akcionara, preuzimanjima i takvi nekim situacijama. Ostalo mislim da nosi dosta razika za ocekivanu zaradu. Skromno moje misljenje.
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/28/2015, 10:15

Zaraditi se može ako su dionice jako podcijenjene,ali onako da se to vidi iz aviona,te da isplaćuju solidnu dividendu koja pokriva troškove a da još malo i ostane.

_________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
Nazad na vrh Ići dole
Bochek
Still learning
Still learning
Bochek


Broj poruka : 82
Points : 236
Datum upisa : 10.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/28/2015, 16:33

Danasnje trgovanje potvrdjuje moja ocekivanja. Moram da priznam da nisam ocekivao "navalu panicne prodaje" koja se desila u petak. Danasnje trgovanje polako nam potvrdjuje jaku liniju otpora na 630 i sumlnjam da ce bilo sta de se bitnije menja do objavljivanja Q3 . Kolegu Flayer izuzetno cenim ali mislim da njegova planirana kupovina na 603 nije postojeca opcija. Kao sto sam i pisao, moje duboko uverenje je da je 630 (+,-) 10 din,  linija otprora koju nije lako probiti. Gledajuci cikluse i obime trgovanja sve vise sam ubedjen u to. Ukoliko se ova linija otpora odrzi (u sledecih par dana ne naidje panicna prodaja) slede ciklusi rasta koji ce biti pojacani ili "preokrenuti" u trenutku objavljivanja Q3. Do tada ne ocekujem iznenadjenja. Naravno izlisno je napominjati da je Belex jako "tanka" berza i da ju je kratkorocno jako lako destabilisati. Takodje, prica sa milionima gradjana posednicima akcija, koji daju "trzisne naloge" za prodaju, je takodje kamen o vratu ovoj akciji, pogotovu u trenutcima "slabog investiranja", inace NIIS odavno ne bi ni u teoriji silazio ispod 750+ cifre. Realno, ne pumpam, ali ja u poerspektivi ne vidim LIKVIDNU akciju sa "sigurnijim" profitom na BB. Eh, ali da su stvari uvek sklone da prate teoriju onda bi svi mi bili bogatasi, (ko li bi onda bio na gubitku) sto uz postojece kamte banaka se jedne strane, i emitovanja "svezeg"  novca sa druge strane, mozda i nije neka prevelika pamet i mudrost.
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/28/2015, 17:53

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 33m7qiw

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Bochek
Still learning
Still learning
Bochek


Broj poruka : 82
Points : 236
Datum upisa : 10.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/28/2015, 18:14

@Tenerife
  Jasan mi je  graf koji ste postavili.  Ipak, ono sto sam je zeleo da kazem a da neko ne misli da pumpam, je da je se  ciklus pada verovatno ( da sacekamo do kraja nedelje) zavrsio. Sada bi trebalpo da usledi rast. Belex nije bas nabolje mesto za potvrdjivanje teorijskih znanja i prilicno je lako destabilisati ga ali ipak, mislim da je prerano da se nacrta grafik koji ukazuje na ?.  Prosto, treba uzeti u obzir da postoiji crta od koje se "grafik, odbija".  Nisam previse strucan, ali bice mi zadovoljstvo da zajedno sa vama i ostlim ucesnicima foruma "testiram"  svoje razmisljanje. Da ne bude zabubne , ja sam svoje investiranje "skoro zavrsio" u smislu ostalo jos oko 10% za ovu akciju.
Nazad na vrh Ići dole
Bochek
Still learning
Still learning
Bochek


Broj poruka : 82
Points : 236
Datum upisa : 10.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 5 Icon_minitime9/28/2015, 18:26

Da uprostimo. vecina ljudi koji trguju na ovoj akciji trenutno mogu biti na "630 podrska", ili 
"630 otpor" strani. Svako neka bira po svom nahodjenju. Dugorocne prognoze (koje su za nas male bitnije) su mnogo teze dokucivije sa sigurnoscu, ali opet sa druge strane, mi i nemamo tu "hirursku potrebu za preciznoscu i zurbom".
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 10. DEO
Nazad na vrh 
Strana 5 od 29Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 6. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 7. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 8. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: