BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 9. DEO

Ići dole 
+90
Limited011
FatCat
beljic100
Zmark
Dragan11
Karlo
Nikollla
Kobe Bryant
adamm
Bond
draggon
Bojjan
Ivan2211
Aleks
Tom80
trind
Zeljko
Zrimi
Drasko
Bochek
Joca
Fmember
JMBR
BojanNS
zekapeka
Folio
MIlanNoviSad
Zexx
Aritmeticar
Voiceoflaw
flyer
Zeljko321
Motika
Sutra
philips1
Dragivoje
Dalaj Lama
Boza Belex
mr Bean
Dr.
Gocili
malecki
Fast
boban75
gaggii
Jovan I
Friz
Sahbaz
vladimir85
Al Kapone
Zwiebel
Ceras
LUMTDZOS
Popaj
Momir
Boranija
Roman Abramovich
tandaric
Teletrader
Jaca
Trade Now
Maca
Ars Vivendi
pepermint
gogloee
Sasuolo
Racunarko
vladimir1976
ivvan
Sneki
Fokus
MilanR
MORNAR
Dragot
Dragan555
Taliban
Jerry Springer
capriolo
Smile
MYSTIC021
Aca kurbla
Big Mile
Strbac
Tenerife
Frenky
Red max
govedinho
Taliano
Vladulns
Urosk
94 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 24 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/15/2015, 10:27

ma, danas cemo jos da rastemo... tt



pred kraj trgovanja ocekujem jos par krupnih paketa na oko 740-750
cccc... ko ih ne zna, skupo bi ih platio ajkula
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/15/2015, 10:44

Bogami, ako se uskoro ne pojave kupci, bice velikih paketa na 700 ajkula
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 530
Points : 1435
Datum upisa : 17.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/15/2015, 11:35

Menjam dva NIIs-a za jedan AERO,moguc dogovor... od

ajkula
Nazad na vrh Ići dole
MIlanNoviSad
Just looking
Just looking



Broj poruka : 22
Points : 60
Datum upisa : 09.08.2013

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/15/2015, 13:26

Ovaj mali obim može biti indikator da se NIIS ispucao. Hoće li na dole? Šta kaže tehnička, gde su otpori?
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/15/2015, 14:13

http://podunavac.com/html/BSE-Akcije/NIIS.htm

Tehnika na izvolte - sad gledajte kako ko vidi. Neko u šolju neko u kuglu.

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Bochek
Still learning
Still learning
Bochek


Broj poruka : 82
Points : 236
Datum upisa : 10.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/15/2015, 17:26

Kratkorocne prognoze su uvek rizicne.
Moje je misljenje bilo da je na 630 bio pravi trenutak za ulazak. Tada sam kupovao. Za sada ne nameravam da prodajem iako ocekujem blagu korekciju na dole. Trenutna cena nafte je 55 dolara i kako stvari stoje nastavice da raste. Sto se cene pak akcija tice, ona je u dolarima na istorijskom minimumu.
Sa druge strane ECB nastavlja da stampa pare kao Sloba u najbolje vreme i Eur a samim tim i dinar ce verovatno nastaviti da gubi vrednost (u odnosu na druge valute i asete). Cisto sumnjam da vrednost NIS kao kompanije moze da propada brzinom dinara/Evra. Dakle i po tom osnovu logicno je pretpostaviti rast u duzem narednom periodu.
Takodje gledajuci gde je belex 15 i neke druge akcije nije mi jasno ni kako je NIS uspeo da padne ovako mnogo. Ipak je to jedna od najboljih nasih kompanija, konkurentna u okruzenju, i verovatno dosta bolje od kompanija cije su akcije skocile za po 20-30 procenata dok je NIS tonuo. Meni je logicno da dugorocno NIS mora jos znacajno da poraste.
Ah, avaj ali logika i berza nisu bas u simbiozi.
Kratkorocno, mislim da NIS mora da korektivno testira otpor na 700 (videcemo i IQ u medjuvremenu) pa ako se odbije od te linije ja ga licno vidim na preko 800.
Napominjem ovo je licno moje misljenje i nikoga nista ne savetujem i ne nagovaram, da budemo to nacisto.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/15/2015, 19:07

Sa druge strane ECB nastavlja da stampa pare kao Sloba u najbolje vreme i Eur a samim tim i dinar ce verovatno nastaviti da gubi vrednost (u odnosu na druge valute i asete).

Mada i nije toliko logicno ako uzmemo za primer Dolar. Pa oni nastampase za zadnjih 5 godina nekoliko hiljada milijardi dolara a evo dolar jak ko crna zemlja. ECB tek krenula sa tim programom tako daq logika nema puno veze. A da stampaju svi stampaju pocev od USA preko Japana a sad i EU. Sta ce biti sa NIIS videce se uskoro.
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/16/2015, 09:06

@MilanNoviSad

imenjace, TA je ku..a, najkrace receno... i zato nemoj mnogo da joj verujes. Generalno, kolega Flyer je to vec objasnjavao, a ja cu se samo nadovezati da se  radi o razlicitim analitickim pristupima u statistickoj obradi informacija o dogadjaima koji su se VEC DESILI u cilju povecavanja verovatnoce predvidjanja onih koji ce se DESITI.

Statistika, kao takva, ima smisao samo ako se primenjuje na velike uzorke. Ovde toga nema. Plitko je do bola.

I zato pazi da se ne izleces drzeci se samo za TA, budi uvek svestan da to sto si ,,priucio" (kao i ja, uostalom) jeste ipak manje od onoga sto neki drugi znaju. I nije fora u tome sto ,,znaju" vec sto vrlo dobro koriste ustanovljena pravila igre (citaj TA) da sminkaju stvari ajkula 

Ili, sto je rekao kolega Tenerife... evo ti TA na kilo, pa analiziraj slik.

Ali, ako se pitas gde je otpor, probaj da pre svega ispostujes neki svoj, unutrasnji, izvor informacija. Baci pogled unazad kroz svoj zivot i presudi da li imas razvijenu intuiciju ili ne. Ako nemas, nece ti pomoci ni TA, nazalost.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/16/2015, 10:54

Iako bih imao lepu dobit na prodaji dukupa po 630,ne vidim razlog da to kapitalizujem sada.Mislim da treba sacekati odluku o raspodeli dobiti-tu su moguca iznenadjenja.Q1islim da je los!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2052
Points : 5697
Datum upisa : 06.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/16/2015, 12:01

Za zaljubljenike u sve vrste analiza preporuka je da pogledaju ovaj podforum
https://www.aikb.net/f19-sve-vrste-berzanskih-analiza

Ima tu raznih analiza, pa primenite onu koja vam se nabolje dopada....
kafa
Edit: ne postoji analiza koja garantuje 100% uspeh!

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2023
Points : 5444
Datum upisa : 07.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/17/2015, 12:09

Vašington -- Svetski lider u domenu pružanja usluga na naftnim poljima, američka kompanija Šlumberger najavio je da će otpustiti još 11.000 ljudi, ukupno 20.000 u 2015.

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2015&mm=04&dd=17&nav_id=981692

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Urosk
VIP
VIP



Broj poruka : 161
Points : 647
Datum upisa : 27.07.2011

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/17/2015, 17:28

Mislim da je u pitanju francuska kompanija....
Nazad na vrh Ići dole
flyer
Still learning
Still learning
flyer


Broj poruka : 122
Points : 374
Datum upisa : 07.07.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/20/2015, 10:12

Gledano tehnički sad smo u bitnoj fazi kretanja cijene jer je počela korekcija onog naglog rasta. Da bi rast bio impulsivan ista ne smije ići ispod 650, te po obratu mora preći prethodni vrh (mislim da je bio 731).
Što je korekcija kraća i što manji volumen to više ukazuje da će se rast nastaviti...

Gledajući TOP 10 prvi put sam vidio (od početka pada) da nitko ne prodaje a imamo jednog kupca...
Nazad na vrh Ići dole
Jovan I
Still learning
Still learning
Jovan I


Broj poruka : 67
Points : 171
Datum upisa : 23.02.2015

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/20/2015, 13:10

Posle onakvog pada mislio sam da cu izaci sa debelim minusom, ali na 725 sam se pozdravio sa mojom omiljenom akcijom. Počela je da me opterećuje. Onima koji su ostali želim dobru dividendu i mirno more
Nazad na vrh Ići dole
malecki
Still learning
Still learning
malecki


Broj poruka : 60
Godina : 39
Localisation : Salzburg
Points : 60
Datum upisa : 28.02.2015

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/20/2015, 14:48

Mišljenja sam da je krenuo poslednji pad u okviru negativnog višemesečnoga trenda. Veličina pada će zavisiti od stanja Q1 koji treba da se objavi ove ili eventualno sledeće nedelje. Da će Q1 biti loš i nije neka mudrost, samo je pitanje, koliko? Rastući trend počinje objavom % dividende i njegova snaga od tog procenta i zavisi,,,, ali ne duže od juna meseca. Takođe, treba imati u vidu, da je dosta njih nakupovalo na nivoima od 700 - 730 rsd, treba računati na njihovu paniku kada cena počne da pada što je može i dodatno urušiti  farao
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2165
Points : 6023
Datum upisa : 25.07.2010

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/21/2015, 10:40

Čovek prosto ne zna šta da kaže.... $ raste, nafta puzi po dnu...
Vidim da je u Hrvatskoj cena goriva porasla kako kažu "najveće povećanje cene goriva u povjesti"!

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
flyer
Still learning
Still learning
flyer


Broj poruka : 122
Points : 374
Datum upisa : 07.07.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/21/2015, 10:42

Boranija ::
Čovek prosto ne zna šta da kaže.... $ raste, nafta puzi po dnu...
Vidim da je u Hrvatskoj cena goriva porasla kako kažu "najveće povećanje cene goriva u povjesti"!

ovaj put je najveći razlog taj što je država povećala trošarine
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2165
Points : 6023
Datum upisa : 25.07.2010

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/21/2015, 10:58

A ludi Djukanović diže cenu goriva da bi tim parama gradio auto-put! coca

I još kaže da je vožnja automobilom luksuz i da treba povećati cenu jer to pogadja samo bogate...

Neće valjda i ovi naši da dignu akcize?
To bi dotuklo NIIS a i naše budželare.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2165
Points : 6023
Datum upisa : 25.07.2010

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/21/2015, 11:01

flyer pa šta to znači?
Dižeš cenu goriva pred turističku sezonu?
Jel to dogorelo do noktiju Hrvatskoj, pa sad diže akcize na gorivo, a onda bi i akcize na alkohol i duvan morale na gore...

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
flyer
Still learning
Still learning
flyer


Broj poruka : 122
Points : 374
Datum upisa : 07.07.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/21/2015, 11:05

Boranija ::
flyer pa šta to znači?
Dižeš cenu goriva pred turističku sezonu?
Jel to dogorelo do noktiju Hrvatskoj, pa sad diže akcize na gorivo, a onda bi i akcize na alkohol i duvan morale na gore...

...nažalost da...država je bez para i sada preko akciza pokuša poboljšati situaciju. Iste su dignute i na cigarete...
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/21/2015, 21:49

Da li ovo moze da utice na vrednost NIIS?
http://rs.seebiz.eu/eu-pokrece-tuzbu-protiv-gazproma/ar-110046/
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1617
Points : 4744
Datum upisa : 04.06.2008

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/21/2015, 23:35

Dragan555 vest već postoji na temi Nafte... treba obrisati gornji post!
Ti izgleda ne umeš da čitaš?
Radi se o ceni gasa koju je Gasprom neopravdano podigao sirotinji sa Balkana i okoline...

A sad dolar ostane na ovim visinama ili nastavi da raste, a nafte ode na 80$ i možemo da se ubijemo, jer će litar benzina biti 200 din titanik

Dragan555 ::
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/549131/Najnize-cene-benzina-u-poslednjih-sest-godina
Nista meni jasno nije. U SAD najavljuju najnize cene benzina u 2015 najnize u poslednjih 6 godina. Pominju i ukljucenje Irana sa svojim zalihama koji je bio pod sankcijama.  A kod nas su kao da nafta nikad nije ni pojeftinila.

Kako ti nije jasno?
Nafta se "trži" u dolarima i Amerima je sve jedno koliko je dolar skup za nas ili EU, njima je u dolarima jeftino.
I nemaju nikakve "kursne razlike"!!!
A ako im ponestane para, oni doštampaju koliko im treba i puste da ostatak sveta brine o kursu dolara... kafa
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/21/2015, 23:55

E drago mi je sto si tako direktan. Pa nista narodna vlada ce narodu smanjiti akcize. Sad mogu mirno da spavam  ajkula
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/22/2015, 16:00

Katastrofa!
Cena benzina ide na 140 din sa tendencijom da dodje do 150!!

Ni to neće popraviti stanje u NIS-u.

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 530
Points : 1435
Datum upisa : 17.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/23/2015, 19:41

Maca ::
Katastrofa!
Cena benzina ide na 140 din sa tendencijom da dodje do 150!!

Ni to neće popraviti stanje u NIS-u.
Ne bih rekao da je bas tako,ako poskupi gorivo na pumpama,ta razlika u ceni ide NIIs-u,za pokrivanje kursnih razlika a ne drzavi za akcize
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2052
Points : 5697
Datum upisa : 06.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/23/2015, 23:33

Ali ce zato promet na pumpama da opadne.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
flyer
Still learning
Still learning
flyer


Broj poruka : 122
Points : 374
Datum upisa : 07.07.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/24/2015, 09:12

Tehnički za sad izgledamo jako dobro...sve upućuje na realizaciju impulsa, koji je dosasd u povijesti ove dionice najavljivao jak rast....No pričekajmo proboj (731) da se to ostvari....

Gledajući stvar fundamentalno svima je jasno da će ovaj (prošli) kvartal biti loš. Osobno mislim da će biti blagi minus zbog velikih tečajnih razlika i pada cijene nafte.

No, danas situacija izgleda bitno drugačije. U odnosu na 31.03. Euro je danas narastao u odnosu na dolar cca 1%, ali i nafta je porasla za 21,5%....Ovi rastovi idu na ruku NIS-u i isto kako su u prethodnim kvartalima generirali minuse sad će to ići u plus....Jest da je ovih 1% za sada malo, no situacija će se po mojem sudu značajno popraviti ako ne bude opet negativnih vijesti iz Grčke....
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/24/2015, 14:27

U Hrvatskoj je litar benzina 14.14 kuna. Oko 220 dinara. Malopre sam razmisljao dok sam se motorom smucao po gradu kako u opste nema guzve. A kad bi cena bila kao u Hrvatskoj ne bi ni morao da gledam u retrovizor sta se dogadja iza. Samo u rupe na putu.
Nazad na vrh Ići dole
flyer
Still learning
Still learning
flyer


Broj poruka : 122
Points : 374
Datum upisa : 07.07.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/24/2015, 14:37

Dragan555 ::
U Hrvatskoj je litar benzina 14.14 kuna. Oko 220 dinara. Malopre sam razmisljao dok sam se motorom smucao po gradu kako u opste nema guzve. A kad bi cena bila kao u Hrvatskoj ne bi ni morao da gledam u retrovizor sta se dogadja iza. Samo u rupe na putu.

U Hrvatskoj je litra benzina 10,15 kn
Nazad na vrh Ići dole
vladimir85
Just looking
Just looking



Broj poruka : 21
Points : 33
Datum upisa : 17.01.2015

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/24/2015, 14:39

Nije 14 nego 10!
Nazad na vrh Ići dole
vladimir85
Just looking
Just looking



Broj poruka : 21
Points : 33
Datum upisa : 17.01.2015

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/24/2015, 14:40

Zna li se kada izlazi izvestaj za Q1?
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/24/2015, 14:57

flyer ::
Dragan555 ::
U Hrvatskoj je litar benzina 14.14 kuna. Oko 220 dinara. Malopre sam razmisljao dok sam se motorom smucao po gradu kako u opste nema guzve. A kad bi cena bila kao u Hrvatskoj ne bi ni morao da gledam u retrovizor sta se dogadja iza. Samo u rupe na putu.

U Hrvatskoj je litra benzina 10,15 kn
Izvinjavam se na dezinformaciji. Malo sam se potrudio da u istoriji nadjem tekst. U pravu ste pogresno sam upamtio cifru. Znaci prevedeno u dinare oko 183 dinara litar.
 http://rs.seebiz.eu/najvece-poskupljenje-goriva-u-povijesti/ar-110059/
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 709
Points : 1905
Datum upisa : 30.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/24/2015, 15:44

Hrvati izgubili strpljenje, izlaze na ulicu

Masovni protesti najavljeni su za predstojeći vikend u Hrvatskoj, kada se očekuje da će na ulice da izađe više od 50.000 ljudi.

To bi, bar prema političkim analitičarima, bio i kraj ravnodušnog odnosa građana prema krizi i snažno upozorenje političkom vrhu da zemlja mora da se menja, pišu Novosti.

Protesti dolaze nekoliko dana posle objavljivanja rang-liste uspešnosti zemalja članica EU od strane Evropske komisije, na kojoj je Hrvatska na poslednjem mestu.

Ono što se dugo predviđalo, da će Hrvatsku zateći sudbina Grčke, sada je, čini se, na redu. Javne finansije su potonule, investicija nema, veštački se rešava pitanje nezaposlenih, blokiranih računa je sve više, kao i zaduženih građana koji ne mogu da vraćaju kredite.

Evropa od Hrvatske traži novo stezanje kaiša, kako bi se smanjio deficit. Pravih reformi i dalje nema, a sigurno je da ih u izbornoj godini neće ni biti.

Na ulice će prvo da izađu "blokirani", odnosno oni građani koji ne mogu da plaćaju račune, jer je većina ostala bez posla. Danas je takvih u Hrvatskoj više od 300.000, a iz meseca u mesec dugovi samo rastu.

Sledeći koji najavljuju proteste su štediše u "švajcarcima", nezadovoljni načinom rešavanja njihove sudbine.
Popis nezadovoljnih u Hrvatskoj je sve duži i veći, pa će za vladu Zorana Milanovića ovo biti dugo, toplo leto. Izbori se očekuju krajem godine.

Izlazak na ulice biće i dokaz da su Hrvati izgubili strpljenje čekajući "bolju budućnost", a i da je sve manje i onih koji smatraju da je ulazak u Evropu bio čarobni štapić za njihove probleme.

_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 709
Points : 1905
Datum upisa : 30.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/24/2015, 15:50

A uskoro geostrateške čarke na granici Srbije:
Makedoniji ne sme da se dozvoli da pravi gasovod iz Grčke, pa kroz Srbiju do Madjarske.
UČK podržan od USA će sve uraditi za navodna prava Albanaca da žive u jednoj državi, a gasovod ne može da se gradi kroz državu u kojoj su nemiri...

_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 530
Points : 1435
Datum upisa : 17.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 20 Icon_minitime4/24/2015, 18:24

Dalaj Lama ::
A uskoro geostrateške čarke na granici Srbije:
Makedoniji ne sme da se dozvoli da pravi gasovod iz Grčke, pa kroz Srbiju do Madjarske.
UČK podržan od USA će sve uraditi za navodna prava Albanaca da žive u jednoj državi, a gasovod ne može da se gradi kroz državu u kojoj su nemiri...

Jesi ovo sam smislio ili ti se "javlja" iz lista Pecat,Trece oko...? od
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 9. DEO
Nazad na vrh 
Strana 20 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 24 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 6. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 7. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 8. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: