BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Fmember moji stavovi o politici i ostalo...

Ići dole 
+47
Roman Abramovich
Dragan555
Voiceoflaw
Tenerife
zekapeka
zORAn
Ivan00
Igi-bg
Folio
Djepeto83
Big Mile
Dejansss
Aca kurbla
Admin
Maca
Stane Dolanc
Sutra
ivan45
ingglick
Ceras
Popaj
philips1
Bojjan
Zeljko321
Friz
Boby
FatCat
Dalaj Lama
MORNAR
Kobe Bryant
LUMTDZOS
Drag65
Prokuplje
Fast
Teletrader
Boza Belex
Fmember
Steve McQueen
Ars Vivendi
Kupi akcije
Nikola
Smile
Boranija
Posejdon
Momir
Sneki
Limited011
51 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1868
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5159
Datum upisa : 28.05.2007

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime3/2/2015, 20:17

citat ::
Beograd -- Premijer Srbije Aleksandar Vučić napisao je u autorskom tekstu za “Blic” da mu se čini da je problem odsustvo želje da se ode u budućnost.

On je naveo da neki put pomisli kako problem Srbije nisu ni njena prošlost, niti sadašnjost.

"Budućnost je previše neizvesna, zahteva previše truda, zavisi od nas samih, traži da joj posvetimo i vreme i rad, jednom rečju previše je zahtevna, bar za nas", naveo je Vučić u autorskom tekstu "Moj odgovor Njima".

Predsednik vlade je rekao da vlada bez obzira na priče o tome da je sveprisutna, da sve kontroliše i da utiče na sve u društvu i državi, nema podršku društva ili najelitnijeg dela u onome što je osnov svake budućnosti.

“Osuđeni smo na to da sanjamo sami”, rekao je Vučić.

Prema njegovim rečima, rad nije ideologija, mnogo traži od svakoga od nas i zato jeste lakše baviti se nekim drugim.

"Pa kada dođe Vladimir Putin - aha, prodali su se Rusima. Odustali su od Evrope i ugrozili budućnost moderne Srbije. Kada dođe Toni Bler - aha, ulazimo u NATO, ili pričamo o medijskim manipulacijama. Valjda znaju šta bi oni radili, o čemu bi oni razgovarali", naveo je Vučić.

On je naveo i o čemu je pričao sa nekim od najpoznatijih gostiju.

"I kome da objasniš da su teme, sa Putinom, bile reforme i investicije, dakle rad, i da je osnovna tema sa Blerom bila efikasnost, opet u radu. I da je osnovna tema sa Evropom - rad, i da sa Kinom, Azerbejdžanom, Ujedinjenim Emiratima... Opet razgovaramo - o radu", naveo je Vučić.

On je naglasio da deo Srbije, "ujedinjen u svojim sumanutim ideologijama, živi od priča".

"Hrani se njima, navučena je na njih više nego na bilo koji porok koji se može zamisliti", istakao je Vučić.

Zato se danas, smatra premijer, niko i ne bavi rezultatima ove vlade, niti ijednim podatkom koji govori o tome da je to, što smo radili, dalo rezultate.

"To priznanja dolaze iz sveta, i to onog njegovog najvrednijeg i najrazvijenijeg dela. Važnije je, bar prema naslovima u novinama, ukrajinski scenario (o tom scenariju govorio je samo jedan od lidera bivšeg režima), i Putinov udar na Srbiju, i to što ćemo, sigurno, ponovo biti poplavljeni, i to što 300.000 Srba razmišlja o samoubistvu...", naveo je Vučić.

U nastavku teksta premijer je uputio poruku “besposlenim teoretičarima zavere”.

"I zato svim besposlenim teroretičarima zavere još jednom da ponovim. Ova zemlja, pod ovom vladom, nastaviće da razgovara i sa Rusima, Amerikancima, Kinezima, Arapima, Nemcima, Bugarima, pa ako treba i sa vanzemaljcima - o samo jednoj stvari. O radu", istakao je Vučić.

Premijer je zatim istakao da su članovi vlade dobili mandat kako bi bili mravi, pa potom i napisao šta misli o cvrčcima.

"Oni su, plašim se, otpevali, baš na tim poslednjim izborima. Neće više biti takve Srbije. Bez obzira na to koliko se trudili, ujedinjeni ideolozi, da je vrate, i bez obzira na svu pomoć koju imaju kroz proročko štampanje i emitovanje raznih katastrofa", rekao je Vučić.

Ova zemlja se, naglasio je premijer, ipak odlučila na nešto drugo, "za onaj scenario u kojem će mnogo više od 300.000 ljudi da radi".

"Ja bar radim na tome. Svakog dana. Nastaviću i neće me zaustaviti", poručio je premijer Vučić u autorskom tekstu za list "Blic".

e, sad.... imate 3 mogucnosti:

1. Da tvrdimo da je Vučko lopov, prevarant, diletant, radikal i da ga treba NASILO srušiti s vlasti!
2. Da pružimo šansu Vučku i SNS da pokažu šta žele i da ih podržimo da poprave stvari u Srbiji.
3. Da hejtujemo, da opstruiramo, da činimo sve da ne uspe Vučko i SNS, a time da bude još gore u Srbiji.

Pri tome treba imati u vidu da on i SNS imaju preko 50% glasova!


_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Ivan00
Still learning
Still learning



Broj poruka : 108
Points : 168
Datum upisa : 31.08.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime3/2/2015, 22:01

@Maca

2.da pruzimo sansu Vucku i SNS?Pa uskoro ce 3 godine kako SNS ima vecinu u vladi a sta zele i kako rade ne vidi samo onaj ko to nece.
Nazad na vrh Ići dole
Dejansss
Moderator
Dejansss


Broj poruka : 635
Points : 846
Datum upisa : 21.05.2007

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime3/2/2015, 22:54

Kad u aprilu urade rekonstrukciju, opet pocinju da racunaju da su na vlasti od aprila 2015god. od

_________________
Nije tesko biti fin...
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1868
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5159
Datum upisa : 28.05.2007

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime3/2/2015, 23:31

Ne znam šta da radimo s nekim ko ima ko ima +50% ?

Edit: Mod. D

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1624
Points : 5158
Datum upisa : 01.11.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime3/3/2015, 09:46

Maca ::
Ne znam šta da radimo s nekim ko ima ko ima +50% ?


Da cutimo i da trpimo, sta nam drugo preostaje?

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
zORAn
VIP
VIP



Broj poruka : 98
Points : 165
Datum upisa : 07.05.2008

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime3/3/2015, 10:31

Maca ::
Ne znam šta da radimo s nekim ko ima ko ima +50% ?

Edit: Mod. D

Mislis - sta da radimo s nekim ko je juce imao +50% ?
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime3/3/2015, 18:40

zORAn ::
Maca ::
Ne znam šta da radimo s nekim ko ima ko ima +50% ?

Edit: Mod. D

Mislis - sta da radimo s nekim ko je juce imao +50% ?
Pa da, do juce je imao +50%, a danas mozda i vise. 
Ljudi, moramo trpeti i cekati, a rezultati ce na kraju izdici ili srusiti aktuelnu vlast.  
Svaka konstruktivna kritika je uvek dobrodosla i potrebna je, ali ne od bivsih lopova i dokazanih neprijatelja Srbije.
Nazad na vrh Ići dole
zORAn
VIP
VIP



Broj poruka : 98
Points : 165
Datum upisa : 07.05.2008

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime3/4/2015, 11:10

Popaj ::
zORAn ::
Maca ::
Ne znam šta da radimo s nekim ko ima ko ima +50% ?

Edit: Mod. D

Mislis - sta da radimo s nekim ko je juce imao +50% ?
Pa da, do juce je imao +50%, a danas mozda i vise. 
Ljudi, moramo trpeti i cekati, a rezultati ce na kraju izdici ili srusiti aktuelnu vlast.  
Svaka konstruktivna kritika je uvek dobrodosla i potrebna je, ali ne od bivsih lopova i dokazanih neprijatelja Srbije.

Kad kazes lopova i dokazanih neprijatelja Srbije, pretpostavljam da mislis na tzv "zute"? Ako oni nemaju pravo na kostruktivno misljenje, kako to sada dozvoljavas onima koji su 90-tih mracili ovim prostorima - od radikala, socijalista do njihovih sadasnjih savetnika?? Ko je u stvari ovde neprijatelj ?
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2050
Points : 5497
Datum upisa : 07.05.2009

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime3/4/2015, 11:29

Ta floskula o bivšim radikalima je malo ofucana, važno je kako se vodi država i da li se vidi poboljšanje...
Ako je to jedina zamerka preko koje ne možeš da predješ, kako ćeš sutra kada DS sa istim ovim ljudima dodje na vlast da im oprostiš što su krali i uopšte nisu brinuli o državi?

Ne osećaš li se izneverenim ako si glasao nekada za DS njihovom politikom, ili ti je za njihove vladavine bilo mnogo bolje nego danas?

Sve što umeju je pljuvanje:
Pajtić je optužio Vučića da je od "radikalnog šoviniste" postao "neoliberalni autokrata", i da nije u sukobu samo sa elitom, nego i sa građanima i samim sobom.

BTW: Ko bi tebi bio OK kao premijer? KAko bi ti rešavao trenutne probleme da si premijer?

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
zORAn
VIP
VIP



Broj poruka : 98
Points : 165
Datum upisa : 07.05.2008

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime3/4/2015, 13:33

Ne vidim nista lose u podsecanju na odgovornost za katastrofu u koju su nas 90-tih doveli isti ovi ljudi koje gledamo danas...pogotovo kad se toliko insistira na pljacki i nebrizi o drzavi od strane prethodnika.

Taj nivo diskusije uostalom forsira sam SNS !

Kada bismo se umesto toga okrenuli konstruktivnijoj diskusiji, pitao bih za pocetak zasto svi ti lopovi (vidim da je trenutno Pajtic najveci trn u naprednjackom oku) nisu osudjeni, sto je bilo udarno pred i post-izborno obecanje. Da li je bilo ko pravosnazno osudjen od kada je pocela tzv borba protiv kriminala?

Naprotiv – pored toliko eksperata i doktora pravnih, ekonomskih i ostalih nauka, eno ti Agencije za prvatizaciju sa blokiranim racunom, Institut za molekularnu genetiku pod opsadom... Je li to bilo negde, nekad ???

Gde su ostali rezultati sada vec trogodisnje vladavine SNS-a?
Gde je fabrika cipova, gde su hiljade milijardi kineskih investicija, gde je kanal do Soluna, Beograd na vodi, ukidanje bespotrebnih agencija, otpustanje viska zaposlenih iz javnih sluzbi, resavanje problema preduzeca u stecaju, prodaja zelezare, prodaja viska sluzbenih automobila, ko je ukrao izborne listice , kad cete ukinuti Bus Plus, sniziti cenu struje...?


Je li dosta pitanja i podsecanja na tzv obecanja...

Samo u SNS-u, u kome ekonomska istorija i praksa traje dva poslednja meseca (ili koliko nekom padne na pamet) , pominje se suficit budzeta...
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2050
Points : 5497
Datum upisa : 07.05.2009

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime3/4/2015, 16:02

Limited011 ::

BTW: Ko bi tebi bio OK kao premijer?

Ostade ti dužan odgovor...

P.S: ja sam bio beli listic!

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5401
Localisation : Centar grada
Points : 6896
Datum upisa : 21.05.2007

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime3/5/2015, 01:49

zORAn@
Delom si u pravu, svašta se obečava u predizbornoj kampanji, ne samo u Srbiji već i diljem Evrope!
Kod nas, kad se samo setim šta je Sloba ili Vučo ili Tadić obečavao, Bog da te vidi!
Ovaj poslednji čak 300.000 novih radnih mesta, ali mislim da je Baron Dinkić obečavao najviše.... od

No, da se manemo gluposti: ovo za sudjenje sam već objasnila (bez da branim SNS ili Vučka) sudski sistem je u Srbiji jednostavno TRUO!

I tu nema leka: procesi će trajati od 5-8 godina (neko će čak biti i oslobodjen) jer ide prvostepena presuda, pa žalba, pa drugostepena presuda, pa žalba, pa opstrukcija advokata (bolest, odmor itd...) pa odsustvo okrivljenog itd...

Ali za tvoju informaciju to su sve dozvoljene radnje čak i u Evropskim zemljama i tamo do konačne presude prodje i po 3-4 god. Ako okrivljeni (iznenada) ne prizna sam svoju krivicu ili se nagodi sa sudom!  titanik  

Kod nas malo duže jer sudije i advokati nikome ne odgovaraju i kada bi krenuo da ih kažnjavaš, digla bi se i kuka i motika od NVO, preko peščanika i lobista i možda bi nas opet bombardovali... ko zna?

Dakle, sve mora "demokratski" i po "proceduri" da se obavlja inače si kao premijer "diktator" !

No, sve to verovatno i sam znaš, ali voliš da si "nezadovoljan" i "nesrećan" i STVARNO bi bilo interesantno čuti koga ti vidiš kao "sposobnog" premijera u Srbiji koji će se ponašati u skladu sa zakonima i zahtevima iz EU, ambasada i MMF, a u INTERESU SRBIJE?

Ko je taj genije? Reci mi da i ja krenem da lobiram za njega...  kafa

Možda moj ljubimac PASTOR? veshtica

P.S. Sad duguješ odgovor i meni i kolegi Limiju.....

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
zORAn
VIP
VIP



Broj poruka : 98
Points : 165
Datum upisa : 07.05.2008

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime3/6/2015, 00:07

Nema genija...ni kod jednog od politicara koji su na sceni 20+ godina...

„Suštinski problem ovde je potpuno izmešten, uvrnut sistem vrednosti, u kome je grabež za kakvu god državnu ili funkciju u javnom preduzeću uobičajeni i genetski ustaljeni modus za obezbeđenje kvalitetnog preživljavanja. Problem je u stanovništvu razvijena navika permanentnog bahaćenja, potrošnje daleko iznad ličnih mogućnosti, čim se dokopa neke poslovne pozicije ili političke vlasti. I dok se to ne izmesti, dok se takve navike ne iskorene, dok se nosioci političkih funkcija bilo kog nivoa ne "dresiraju" da su oni samo službenici naroda, koji ih plaća i od koga zavise ne samo egzistencijalno, već i krivičnopravno - imaćemo i glasanja iz Bodruma, i mahanja sa Tajlanda. I još biti srećni da samo na tome ostane.“

http://dnevne-novine-slobodna-rec.blogspot.com/2015/02/rec-dana-nebojsa-vucinic-tajlande.html
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 720
Points : 1928
Datum upisa : 30.11.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime3/6/2015, 00:16

Pa onda da se reinkarniramo kao nacija?
Da se dezintegrišemo i pokušamo ispočeka, ili kako?

Posle reinkarnacije često se ljudi osečaju kao novorodjeni....

Mažda treba da prestanemo da postojimo kao nacija?
Ružni, prljavi, zli... SRBI!!!
Da reinkarniramo svi u gliste?
Po tebi, nema nam spasa.....
ajkula

P.S. WHO the fuck is Nebojša Vučinić? (koliko shvatam on se deklariše kao Crnogorac?? hej !Zašto se ne bori za prava Srba u Crnoj Gori?) Ili je to sajt CRNOGORACA?

Ili je on samo glista iz moje ili tvoje bašte? Luzer koji širi depresiju, koju neki nazivaju melanholijom? Potencijalni samoubica?

Valjda ima nešto i pozitivno u zemlji Srbiji?
Ako misliš da nema, pomočiću ti - imam pištolj, jer svaka reinkarnacija je ok, javi se, imam i dovoljno metaka, ako omašiš....

_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 720
Points : 1928
Datum upisa : 30.11.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime3/6/2015, 00:34

Tvoja karma ti ne dozvoljava da podješ pozitivnim putem jer si mnogo u ovom životu grešio (možda slušajući pogrešne likove kao O, Bečković ili ovog N.Vučinića, Čanka, Čedu...) zato je najbolje da počneš ispočetka!

Veruj mi jer znam o čemu govorim, ja sam to već uradio nekoliko puta - prekineš muke i oslobodiš se crne karme, a onda kao novorodjen, bez obzira kao šta: kao glista, komarac ili leptir - osetićeš sreću i bićšeš vrlo blizu nirvane, što više puta reinkarniraš to bolje!

Mada bih voleo i da sznam otkud ti ta crna karma, šta te je to strefilo?
Koga si povredio ili su te tukli dok si još bio nemoćan?
Šta god da je slobodno ovde ispovedi jer tako eš izvesno lakše preći u viši nivo...

_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1624
Points : 5158
Datum upisa : 01.11.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime3/6/2015, 00:41

Dalaj Lama ::

Ako misliš da nema, pomočiću ti - imam pištolj, jer svaka reinkarnacija je ok, javi se, imam i dovoljno metaka, ako omašiš....

Stanislave, Stanislave ...

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1868
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5159
Datum upisa : 28.05.2007

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime3/6/2015, 00:55

Pa gde si ti Zoki legendo? love3

Ja danima obilazim forum i ne komentarišem NIIS ni AERO, samo čekam da TI saopštiš ko bi bio idealan premijer, predsednik vlade Srbije koji bi tebi odgovarao. Kad ono, nema odgovora....

Niko ti ne valja, valjda ova zima, depresija, kiša, poplave, šta li....

Ako, izgleda da po tebi nismo bolje ni zaslužili iz ugla mazohista u koje tebe ubrajam.

I pazi, taj link koji si naveo, dobro pogledaj, svaki sajt ima u dnu stranice opciju "kontakt" ili "cilj bloga" ali na ovom tvom linku to ne funkcioniše!
I znaj radi se o BLOGU, koji svako (a ovaj je čak i besplatan) može da otvori i da piše šta mu je volja.

Kad već citiraš, pazi da je s nekog "relevantnog" sajta - ovaj koji si ti linkovao to izvesno nije!

Ja još čekam da nam kažeš ko je taj koji bi tebi bio OK kao premijer Srbije, a nadam se da nije Milo Djukanović!
armo

Edit: a ni Vuk Drašković, da odmah eliminišemo ovog Fmembera iz naše daljnje konverzacije.... TUCA

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 850
Points : 1933
Datum upisa : 14.12.2008

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime3/6/2015, 01:51

Auuuu.... post2

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
zORAn
VIP
VIP



Broj poruka : 98
Points : 165
Datum upisa : 07.05.2008

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime3/6/2015, 10:42

@ Dalaj

Promasio si skoro 100% poente posta

Koji to sistem vrednosti promovisu uglavnom svi nasi politicari? Ne, to nisu ni postenje, ni obrazovanje, ni strucnost, da ne pominjem skromnost koja je za vecinu njih metafizicka kategorija...

Da li onda treba da kao deca zazmurimo i mislimo da nas zbog toga niko ne vidi ovakvima kakvi jesmo? Ili je ipak zrelija ideja da pokusamo da se popravimo i kao pojedinci i kao nacija,a da i u politici pocne da se ceni pozitivna selekcija ?

U tom smislu svi politicari iz proslosti koje ti pominjes, zasluzuju da figurativno odu u penziju, a ti bi trebalo da poboljsas svoje metode reinkarnacije, jer se i dalje samo njih secas...

@ Maca ... hvala na paznji

Iskreno - nemam pojma ko je covek koga sam citirao, niti ciji je sajt, samo mi se ucinilo da citirani deo teksta dobro oslikava poentu onoga sto zelim da kazem...

Pomenute licnosti ne zelim da komentarisem. Valjda postoji neko mladji, neko ko je neuprljan, ko se jos uvek ne eksponira... da predstavi novu, bolju generaciju politicara.

I na kraju, tebi ako valjaju likovi koji pokusavaju da ostvare telefonski kontakt kako bi komentarisali na drustvenim mrezama ili pateticna glumatala koja se hvale suficitom, time da do kraja zime struja nece da poskupi ... ti lepo prst u uvo pa zapevaj od srece...
Nazad na vrh Ići dole
Ivan00
Still learning
Still learning



Broj poruka : 108
Points : 168
Datum upisa : 31.08.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime3/6/2015, 11:27

u kakav smo to mulj kao drustvo upali?one prethodne je bar svako mogao da kritikuje a da nije odmah refleksno napadnut da je zuti,nezadovoljan,nesrecan pa da mu se cak savetuje samoubistvo...i to na forumu na kom su,cini mi se,uglavnom obrazovani i informisani ljudi..zamislite kako bi prosao na nekoj prosecnoj stocnoj pijaci?a javnu kritiku da i ne pominjem

Izgleda da je glavno pitanje ko je to bolji od Vucka,kao da je to uopste i moguce,a takva pitanja se postavljaju samo u S.Koreji i africkim zemljama,i to ne u svim..u kojoj je to normalnoj zemlji vazno ko je premijer ili predsednik a to je sustina naseg problema 

kad bi bar nasli jos jednog pa da bude kao nekad jesi za Slobu ili za Vuka
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2813
Points : 8015
Datum upisa : 21.01.2009

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime3/6/2015, 12:16

Da dam i ja izjavu za Dnevnik:
Problem je u tome što će ovi isti i njihovi učenici vladati još 20 godina, svi ti likovi iz stranaka koje su sada na sceni.

Po tom pitanju se ništa neće promeniti još dugo, a možda i nikad.

Neće biti stvarno novih likova, samo će se povremeno osvežavati njihovi redovi, u svim strankama, učenicima sadašnjih igrača.

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2081
Points : 5778
Datum upisa : 06.12.2008

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime3/7/2015, 12:11

citat ::
Nebojša Krstić
Dva Vučića
U našem konkretnom slučaju, kad bi pala ova vlada, odnosno ovaj Vučić, jedina realna alternativa bila bi vlada koju bi vodio drugačiji Vučić.

Zvao me jedan dobar poznanik, ugledan novinar, u vezi sa nekakvom tribinom i mi tu, reč po reč, stignemo, kao što i dolikuje, do Vučića.

Kako ti gledaš, pitam ga, na to što se formira javno mišljenje po kome je sve što on uradi loše, grozno i fuj? Ja lično, rekoh, ne umem na taj crno-beli način da posmatram politiku.

Dok smo to pričali gledao sam na laptopu prvu fotografiju dualne korpuskularno-talasne prirode svetlosti. To me asociralo. Vučić, takođe, ima ličnost dualne prirode. Jedan deo nje i dalje vuče za sobom breme prošlosti, nekadašnji pogled na svet, stare manire ophođenja sa neistomišljenicima, u isto vreme, postoji i jedan sasvim drugi deo njegove svesti koji je okrenut budućnosti, koji sasvim pravilno i racionalno ocenjuje strateški kurs Srbije i mere koje treba preduzeti da bi se Srbija dovela na zdrave ekonomske noge.
......

E, sad je pitanje, rekoh sagovorniku, treba li pljuvati premijera, onako kako rade mnogi, šta god da uradi ili izgovori, ili treba kritikovati loše poteze, a hvaliti dobre i time ga podržavati i ohrabrivati da pravi manje loših, a više dobrih?

Znaš šta, kaže mi novinar, ja važim za antivučićevca, ali kad bi me bog sutra pozvao i rekao: „Evo ti odluči ko treba da bude srpski premijer, ja bih rekao – Vučić. Znaš li zašto? Zato što je jedino on u stanju da podvikne i preseče one stvari zbog kojih Srbija inače večno biva zaglibljena i blokirana.”

Posle razgovora, ostanem u razmišljanju oko premijerove dvojnosti. Takva dva suprotna pola, po prirodi stvari, emituju kontradiktorne poruke javnosti i zbunjuju je, pa onda premijera ne treba da čudi što su oni protiv njega. Pritom, ne mislim na one koji su protiv svakog jer im je to poza.

Nekoliko dana ranije dao sam nekakvu izjavu za TV, novinarki koja po mom sudu spada u grupu inteligentnih, odmerenih i ozbiljnih. Kad smo završili, malo smo ćaskali o politici.

I pitam je: „Kad bi iz nekog razloga sutra pala ova vlada, šta bi bila alternativa u sadašnjem odnosu snaga?”

Pogledala me je prilično začuđeno: „Pa, nema alternative!”

Alternative, naravno, uvek ima, samo je pitanje kakva je. U našem konkretnom slučaju, kad bi pala ova vlada, odnosno ovaj Vučić, jedina realna alternativa bila bi vlada koju bi vodio drugačiji Vučić. Onaj koji ne vodi borbu sa sobom i onaj u kome je pobedila jedna priroda. Ona stara.

Razmišljajmo o tome.

Nebojša Krstić
objavljeno: 07.03.2015.

CEO TEXT na http://www.politika.rs/rubrike/Komentari/Dva-Vucica.lt.html

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2206
Points : 6094
Datum upisa : 25.07.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime3/8/2015, 23:37

VUČIĆ: IZOSTAJE PODRŠKA ZBOG LIČNIH ANIMOZITETA

Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da nije dobro da u jednom delu elite čak i mere koje su najbolje i najzdravije ne nailaze na podršku, zbog ličnih animoziteta.

Vučić je, odgovarajući na pitanja novinara, na koga je mislio kada je rekao da nema podrške od određenog dela društva, od dela elite, objasnio da je mislio na deo ljudi koji podržavaju ovakav kurs Srbije, a koji zbog političkih odnosa i netrpeljivosti prema njemu lično i stranci koju vodi, imaju drugačiji odnos prema državi.

"Smatram da to nije dobro, čak i one mere koje su najbolje i najzdravije ne nailaze na podršku samo iz tog razloga. Ne žalim se i ne kukam, prosto kažem da bismo mogli više posla da završimo", rekao je Vučić.

Kako je dodao, te podrške nažalost nema, ali "moramo da guramo dalje".

On se osvrnuo i na nekoliko zakazanih protesta u narednim danima, rekavši da je to dokaz demokratske prirode društva, ali bi voleo da vidi da oni nešto urade, a ne samo da protestvuju.

Ali ni oni ne treba da brinu, poručio je premijer, jer ćemo raditi i za njih.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ekonomija/aktuelno.239.html:537379-Vucic-U-naredna-dva-meseca-odluka-o-rekonstrukciji-aerodrom

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5401
Localisation : Centar grada
Points : 6896
Datum upisa : 21.05.2007

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime3/11/2015, 20:06

Da, SNS i Vučko polako gube dah....

Više nikog ne intresuje kakav krš od države im je DS ostavio (a jesu ostavili krš) - takvo pravdanje više ne pije vodu!

Ko je kriv iz DS nek odgovara pred sudom - a sad se traže rezultati!!
A njih baš nešto i nema mnogo....

Ako premeste Ž.Stanicu i BUS stanicu do početka 2016 imaće moj glas na nivo grada, ali nije to dovoljno da dobiju moj glas i na republičkom nivou...
Hajde da vidim šta će se dešavati do jeseni, ali mi se javlja da neće mnogo uraditi, a ako nastave sa kukanjem tipa Kalimero, i zli DS, neće daleko dogurati!

P.S. I sama sam iznenadjena za ovo oko BG na H2O?
Oni izgleda stvarno misle to bar da počnu da grade?

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Prokuplje
VIP
VIP
Prokuplje


Broj poruka : 325
Points : 1202
Datum upisa : 19.10.2009

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime3/12/2015, 09:25

Дуго нисам писао на форуму али повремено свратим да видим каква је ситуација.
Видим да се овде води полемика,где једни нападају Вучића а други га грчевито бране.
Али, и ако је он, покретачка снага ове владе, овде он неће довести до значајних промена.

Да будемо искрени, само човек пристрасан и горд, не види Вучићева уложену енергију да нешто промени на боље у Србији. Е сад, да ли је покретачка снага свега тога болесна жеља за влашћу, као што то тврди Војислав Шешељ, ја у то не улазим.
Али, ја сам од почетка схватио да његова политика и политика СНСа неће дати резултате, а образложићу и зашто.
Имали смо ми у ближој историји премијера који се исто из петних жила трудио да промени ствари у Србији на боље.
А да ли му је успело? Не. Ни политика Зорана Ђинђића није дала резултате, све зато што није могао да направи квалитетно окружење.
Од почетка Вучић се окружио разним нестручним кадровима, улизицама и људима који су својим досадашњим политичким деловањем показали да на њих не треба рачунати.
Рад Владе не може зависити од премијера. Премијер је особа која треба само да контролише њен рад, а  не да решава ствари других министара,
који су за то нису кадри.  Ја не кажем да ниједан министар у садашњој влади није квалитетан, али да их има пуно који су залутали то сам уверен. Успех неког тима не зависи од најбољих, већ од тога колико су лоши они најгори. Па на западу (који сви узимамо као пример) је довољан један погрешан потез министра и једна афера за пад Владе, а овде их је било поприлично. Премијер треба да буде квалитетан менаџер попут
фудбалског тренера Муриња, који успева добро да уклопи најбоље играче и да координише између њих. Чини ми се да у Вучићевом тиму неће доћи квалитетни кадрови, баш из разлога што се он меша у туђи рад, што каже наш народ хоће да буде запршка у свакој чорби.    
А то што СНС има већину самим тим је горе, јер други су морали да праве разне компромисе, а они су ето по први пут сами могли да изаберу све до једног.
Ето, сада је најављена нова реконструкција Владе, па можда се позитивно изненадим :-)

Друга ствар, одмах после избора десило се уобичајна ствар.Дошло је до запошљавања страначких кадрова у државним службама.
Ја сам то и очекивао, и поред предизборних обећања да до тога неће бити. Јер, то су радили и они пре њих и радиће они који дођу после.
То ће се променити тек онда кад сазремо као друштво. Али проблем ове Владе је у томе што су запошљавани људи без имало стручног искуства.
Да ли то може да донесе резултате?
Колико таквим кадровима треба времена да се обуче за рад?
Да ли то може да доведе до бољитка? 

Трећа ствар, а за коју су многи овде на форуму сматрали као безначајну, је то што СНС као политичка странка нису имали политички програм.
Е то има за последицу да се страначки кадрови понашају попут гусака у магли, где све зависи од главног гусана.

Искрено се надам се само да нећемо завршити попут Црне Горе (чији су се фукционери помињали као финансијери кампање СНСа), а чини ми се да идемо у том правцу.
Тамо је власт ухваћена у клопку, а народ не може више ништа да промени.

Мислио сам да напишем и о привредној активности која је директној вези са политичком, али сам отишао прешироко, па то остаје за други пут.
   
Пс. Само да напоменем да је ово моје виђење и да нећу улазити у полемику, и нећу више одговарати на питања типа за кога си ти?; за  кога онда ако не Вучић? и тако то.
Nazad na vrh Ići dole
zekapeka
Still learning
Still learning
zekapeka


Broj poruka : 93
Points : 340
Datum upisa : 10.10.2014

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime3/12/2015, 09:52

post2

_________________
Born stupid? Try Again od
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 3001
Godina : 48
Localisation : N.BGD
Points : 5587
Datum upisa : 22.05.2007

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime3/12/2015, 13:17

citat ::
BEOGRAD - Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je u četvrtak da je Srbija politički stabilna da i uz sve teškoće i težak život "građani vide svetlo na kraju tunela".


ne znam ko to vidi pomenuto svetlo?
Ja ne vidi nista!
VUCICU DAJ REZULTATE DOSTA SI PRICAO!!!

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
zORAn
VIP
VIP



Broj poruka : 98
Points : 165
Datum upisa : 07.05.2008

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime3/18/2015, 23:12

Godina prva – treći put

Želi se veštački stvoriti i održati utisak kako je Vučićeva vlada večno „nova” i „sveža”, da, takoreći, tek počinje mandat, te da joj se stoga nipošto ne smeju knjižiti stari dugovi i raniji neuspesi.

http://www.politika.rs/pogledi/DJordje-Vukadinovic/Godina-prva--treci-put.lt.html
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 54
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime3/19/2015, 00:30

Ne razumem o čemu diskutujete?

SNS ima +50% i mora da se trpi, izbori su bili demokratski i niko ih nije osporio - kome se dopada ili ne - sve jedno je.

Ništa pisanjem na forumu nećete promeniti.
Vlast se (hvala bogu) u Srbiji menja na izborima - demokratsk, pa kako ispadne, sada je ovako kako su ljudi glasali, oni koji nisu glasali ili su bili "beli listici" imaju dovoljno vremena da razmisle da li je to bilo dobro.

Brzo će izbori... a sa ovakvom opozicijom, oni nemaju čega da se boje.
DS se pokazao da nije sposoban ni da vlada, a još manje da bude opozicija.

Valjda će do novih izbora da se pojave neke nove snage, ako ne - opet dobro.
Jedino o tome vredi razmišljati i diskutovati.

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1624
Points : 5158
Datum upisa : 01.11.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: hh   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime3/22/2015, 13:31

Boranija ::


ovde izgleda da nije shvaceno da je demokratija diktatura vecine!

kao sto je recimo bila diktatura proleterijata affraid

confused

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1624
Points : 5158
Datum upisa : 01.11.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: hh   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime3/22/2015, 23:21

Ars Vivendi ::
MIROSLAV LAZANSKI

http://www.politika.rs/pogledi/Miroslav-Lazanski/Cuca-Maca-i-Mimi.lt.html
affraid

Ovi iz politike kazu da je narod budala, ... i sve stavljajuci svoje gluposti drugome u usta.  
Pa stvarno, dokle ide ova mrznja ?  Sve se izvrce, sve se omalovazava,  a ovi prethodni sta uradise ?
Ali jasno je da im je samo to i ostalo.   slik Like a Star @ heaven

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime3/23/2015, 01:00

Život čovekov je onakav kakvim ga oblikuju njegove misli.

Marko Aurelije

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Voiceoflaw
VIP
VIP
Voiceoflaw


Broj poruka : 541
Points : 1212
Datum upisa : 20.05.2011

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime4/26/2015, 09:05

Vucic falilo mi snage za sportsku mafiju. Zar je moguce da on (drzava) nije jaca od njih? Sta ga sprecava da to dovede u normalu?

police
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 3001
Godina : 48
Localisation : N.BGD
Points : 5587
Datum upisa : 22.05.2007

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime4/27/2015, 15:14

Ne moze nista da se uradi.
Kriminalci su smislili kako da osujete svaku privatizaciju Zvezde i Partizana.
CZ je formalno udruzenje gradjana i sva imovina (stadion itd..) je vlasnistvo udruzenja.
Drzava ne noze da proda imeovinu udruzenja ako ono to nece. Jedino da nacionalizuje imovinu ili saceka da sve bude pod hipotekom i onda da se dogovori s bankama.

Slicno je i u Partizanu, tamo je vlasnig svega (Stadion itd..) Sportskog Drustva Patizan. Mada Vojska sada trazi da joj se vrati stadion koji je svojevremeno ministar Sutanovac poklonio SDP.

Kriminalac Terzic (sudjenje u toku) je Vucicu predlozio da nadje kupca za CZ, ali da udruzenje gradjana ostane vlasnik 51% Zvezde, a kupac da da kes i bude vlasnik samo 49% - nasta se Vucic nasmejao...

A HULIGANI, oni su isturena ruka krimosa iz Partizana i CZ, ti krimosi su dali pare (i jos im daju) da naprave haos u Italiji, cak se smatra da je i dron delo domacih kriminalaca, a platili su i ove poslednje haose na stadionima...

Sve sa namerom da oteraju Tolet, jer JEDINA ZIVA LOVA u srpskom fudbalu se nalazi u FSS - tu stizu neke pare od UEFA, FIFA za razvoj, za uspeh mladjih kategorija, od TV prava itd...

E; te pare krimosi iz CZ i Partizana zele da uzmu, a sve pod motom: nisu to pare FSS vec svih klubova iz srbije - ZATO NAM DAJTE TE PARE!!!

A Tole ne da.... od kafa ajkula

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
zORAn
VIP
VIP



Broj poruka : 98
Points : 165
Datum upisa : 07.05.2008

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 7 Icon_minitime4/27/2015, 16:12

Voiceoflaw ::
Vucic falilo mi snage za sportsku mafiju. Zar je moguce da on (drzava) nije jaca od njih? Sta ga sprecava da to dovede u normalu?

police

A koju je to mafiju pa ova drzava pobedila ?
Nazad na vrh Ići dole
 
Fmember moji stavovi o politici i ostalo...
Nazad na vrh 
Strana 7 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» Lepe zene u politici!
» CITADEL (portfolio & ostalo) !!!
» Valjevo, privreda i ostalo...
» Stefanakuv - MTBN i ostalo...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Bar street-
Skoči na: