BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 7. DEO

Ići dole 
+103
Djekic
Von Misha
mili61
Berza011
Matans
BojanNS
Mistery 011
StariHrast
Zane
Tom80
Zexx
Cope
MHE kila(H)WATacina
Boza Belex
Lolo2
Dejansss
Stane Dolanc
Borodino
piol
C R A Z Y
Cicija
Trade Now
LUMTDZOS
Pajce
hey-ho
Al Kapone
Ilija
Tenerife
Greta
Mikica
Urosk
Cucla
Zile
Bond
Kobe Bryant
Slovenac1
Vladulns
Nikola
Jumbo
Steve McQueen
Zeljko321
Djepeto83
Ivan2211
Dejan1
Ars Vivendi
Dragivoje
Teletrader
Big Mile
Sneki
insajderxxx
Folio
Aca kurbla
boban75
Drasko
Gocili
Racunarko
Dalaj Lama
Matthew Greenburgh
Roman Abramovich
ivan45
mr Bean
Jaca
Popaj
Dragan11
boxxi
Aritmeticar
Jerry Springer
Zmark
Frenky
Sasuolo
Aleks
Friz
kapmark
Taliban
Fast
geogsi
Dragan555
Beli
philips1
Momir
Boki72
Bojjan
Boranija
Fokus
milicam
Zalad
neskroman
Smile
Dkolak
Cermet
MilanR
Limited011
Miros Lav
Sutra
gogloee
Red max
Maca
FatCat
Fmember
Baki. V
Taliano
MORNAR
Dragot
107 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 15 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/17/2013, 15:03

Naravno.To bi bilo extra za sve,posebno za nas male.Jedini je problem sto nemaju pare!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1144
Points : 4391
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/17/2013, 16:20

O zasto, O zasto si ceno otisla pre nego sto su mi pare legle na racun????????????
Obicno mi se ne desavaju ovakvi baksuzi, ali eto... rabbit 

Ono sto me zanima je sta mislite o kretanju cene narednih 5-10 dana.
Da li postoje bilo kakve sanse da se NIIS vrati na 850 dinara?

Da ne bude da stalno uticem na tudja misljenja.
Ajde uticite malo vi na mene, pomozite mi da pametno odlucim nocas.

scratch 

PS:
Moje misljenje na osnovu tehnicke analize je da cena nece stati bar do 960 dinara
i da se kasnije nece do dividende vratiti ispod 900 dinara. A mozda i nikad vise.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1857
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5133
Datum upisa : 28.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/17/2013, 16:48

Taliano ::
Ko ume da "čita" biće mu jasno.
 Dakle,Rusi su ispitivali nalazišta-oni i ekploatišu.Na osnovu čega može da se tvrdi da će sve da iscrpe za 5godina!?
A jel ti možeš da tvrdiš da će srpski izvori nafte biti u funkciji i duže, recimo i posle 20 god?

Taliano ::
I zašto bi toliko ulagali u preradu ako su nalazišta skromna!?

Zato što su se kupoprodajnim ugovorom obavezni da toliko ulože, sad više ne moraju, ali je pitanje da li treba, koliko i u šta. A država kao suvlasnik treba da pokrene to pitanje i da učestvuje u iznalaženju rešenja...


_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5394
Localisation : Centar grada
Points : 6869
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/17/2013, 19:17

SLUČAJ DUŠAN BAJATOVIĆ
Maca ::
Direktor Srbijagasa u ovoj kompaniji svakog meseca zaradi 1.500 evra i 270 evra kao narodni poslanik, zatim apanažu od 10.000 evra mesečno kao predsednik Nadzornog odbora srpsko-ruskog osiguravajućeg društva Sogaz i kao direktor Južnog toka Srbija. On je član i tri nadzorna odbora Jugorosgasa, gde dobija 12.500 evra, ali i Podzemnih skladišta Banatski Dvor od čega ima 3.000 evra, a za bacanje nije ni 440 evra koje mu po istom osnovu isplaćuje Informatika A. D.
To mu dodje nekih 452.000 evra godišnje! affraid 
GODIŠNJA PLATA OBAME JE 400.000 dolara!!!

Uz dnevnice jer čovek putuje, malo do Moskve, malo do Švajcarske (sedište jedne od firmi), a redovno do Beograda (živi u NS), pa onda dnevnice kada zaseda Skupština Srbije, pa dnevnice za za svaku sednicu nekog od skupštinskih odbora (na pr. Odbor za energetiku) itd...
Ali, dobro te dnevnice i putni troškovi mu pokrivaju, kafe, cigarete (ako puši) i benzin...kafa 

Time Bajatović ima zagarantovanu dobit veću od mnogih tzv. tajkuna a da pri tome ne mora mnogo da se brine o bilo čemu.

Sada postaje jasno ko to Zoranu Mihajlović preko novina optužuje da je protiv Južnog toka (cena po naručenom tekstu =200 evra), pa mopže da se otvori da plati jedno 3-4 novinara 200 evra (po glavi) da pišu o nevaljaloj ministarki koja bi da restruktuira Srbija gas na način koji njemu ne odgovara....

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/17/2013, 21:32

Znao sam da je Bajati mastan, ali baš toliko!!!!!!udrimile Pazi bez uložene žute banke, bez  trunke rizika,  kao on genije bez koga se nemože ništa vezano za gas i naftu, e moja Srbijo!!! SNS treba pod hitno da raspiše izbore i da se reši ovakvih parazita kojih je pun SPS, ako iskreno hoce da spasu ovu napacenu zemlju.  bicevanje
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/18/2013, 09:25

Sutra ::
O zasto, O zasto si ceno otisla pre nego sto su mi pare legle na racun????????????
Obicno mi se ne desavaju ovakvi baksuzi, ali eto... rabbit 

Ono sto me zanima je sta mislite o kretanju cene narednih 5-10 dana.
Da li postoje bilo kakve sanse da se NIIS vrati na 850 dinara?

Da ne bude da stalno uticem na tudja misljenja.
Ajde uticite malo vi na mene, pomozite mi da pametno odlucim nocas.

scratch 

PS:
Moje misljenje na osnovu tehnicke analize je da cena nece stati bar do 960 dinara
i da se kasnije nece do dividende vratiti ispod 900 dinara. A mozda i nikad vise.
@Sutra

 nadam se da si pametno odlucio... i nadam se da necemo biti banovani zbog toga sto pisemo nesto sto vise prilici prepisci na PV... mada ko ume da cita, procitace... Mozda bas iz tog razloga ne zasmeta ni moderatorima.

Hvala sto si mi pre nekoliko noci sugerisao da ne prodam na 848 kako sam nameravao. Nadam se da te TA nije slagala za 960, mada cu biti zadovoljan i sa nesto nizom sumom za danas.

Svidja mi se dramski pristup, ,,O zasto, o zasto..." aplauz,  jos malo pa bas kao Sekspir, mada si malo preterao za moj ukus... Sve jedno... cyclops!

Cena ce svakako otici dole, cim bude izvucena precka koja je trenutno zakucana na 850. Kolega Jumbo je prvi rekao da je car go, a kolega Drasko se slozio...

Ja sam samo mali bedni segrt, ali mozda danas polozim prvi ispit:-)
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/18/2013, 10:17


Taliano ::
Ovakva konstalacija snaga na ponudi i tražnji,pouzdano daje signal da ćemo već u ponedeljak gledati 900+ na tikeru(makar i na momente). sesir
 post2

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/18/2013, 10:34

Taliano... definitivno je los je znak kad covek pocne da citira sam sebe... Sa druge strane, ne kazem da si pogresio, i ja se zapravo nadam da ce danas jos malo da preskoci iznad 900.

Iz kojeg si grada, ima li sanse da nekad stvarno odemo na pivo nas dvojica piju , necemo da zovemo Kirila, posto nije bio dobar...
Nazad na vrh Ići dole
Baki. V
Still learning
Still learning
Baki. V


Broj poruka : 124
Points : 624
Datum upisa : 21.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/18/2013, 11:41

Ziveo nam NIS 905  Arrow @ farao bom 99


Mod.D Baki neumoran si...
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/18/2013, 11:49

Uopšte ne volim ova euforična raspoloženja....
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/18/2013, 12:10

Ni ja isto.
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/18/2013, 12:32

Da li je neko upucen u planove NIS-a za izlazak na neku od evropskih berzi? Mozda Becka ili u Londonu...
Mislim da takav scenario vise ne izgleda kao daleka buducnost ili SF......
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 670
Localisation : Zemun
Points : 1782
Datum upisa : 25.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/18/2013, 15:51

citat ::
"Južni tok suprotan pravilima EU"

Beograd -- Sporazum o gradnji gasovoda Južni tok u Srbiji u mnogim tačkama je u koliziji sa evropskim pravilima, kaže zamenik direktora Sekretarijata Energetske zajednice.

"Način na koji je medjudržavni sporazum Srbije i Rusije trenutno napravljen nije u skladu sa pravilima Energetske zajednice", kazao je Dirk Bušle za agenciji Beta.

Bušle je kazao da je ukoliko se pravi nova energetska infrastrutkutra kao što je Južni tok mora da obezbedi da i treća strana ima koristi od toga.

"Postoji mogućnost da se zatraži izuzetak, ali za to je potrebno pokrenuti proceduru koju nikada nije inicirao Gasprom, Srbjagas niti i jedna od kompanija uključenih u projekat Južni tok", kazao je on.

Bušle je precizirao da Južni tok nije uskladjen sa evropskim pravilima pošto treća strana nema pravo da koristi kapacitete tog gasovoda, kao i zbog toga što nema razdvajanja delatnosti tranzita od snabdevanja.
Šta ćemo sad?
heng 
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 499
Points : 1850
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/18/2013, 15:58

Koja strana je treća? Nemačke i italijanske firme su suvlasnici. A i, ako ne žele da kupuju, neka ne kupuju. Rizik nose Rusi, nek se oni bave tim.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 670
Localisation : Zemun
Points : 1782
Datum upisa : 25.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/18/2013, 16:07

Srbijagas i Jugorosgas hitno moraju da razdvoje delatnosti prenosa i prodaje gasa, izjavio je danas zamenik direktora Sekretarijata Energetske zajednice Dirk Bušle.

On je agenciji Beta kazao da je rok za razdvajanje delatnosti u gasnim kompanijama u Srbiji istekao je još 2006. godine i precizirao da bi u Srbijagasu trebalo da se obavi pravno razdvajanje, a u Jugorosgasu funkcionalno razdvajanje.

- Kompanije to moraju da urade što je pre moguće - kazao je Bušle.

U toku je formalna procedura, dodao je on i istakao da je Sekretarijat Energetske zajednice dao Vladi Srbije rok od dva meseca za odgovor koji ističe polovinom decembra.

- Videćemo da li će otkloniti to kršenje pravila Energetske zajednice ili će dostaviti nove infromacije - kazao je Bušle.

Prema njegovim rečima, članice Energetske zajedice su sada na početku primene Trećeg energetskog paketa EU koji razdvajanje delatnosti u energetici podiže na viši nivo.

- Moramo da počistimo sve zaostatke iz Drugog energetskog paketa. Kod Srbijagasa i Jugorosgasa to mora da se desi veoma brzo, da bismo mogli da pređemo na sledeću fazu - kazao je zamenik direktora Sekretarijata Energetske zajednice.

Na pitanja da kakav model razdvajanje je prihvatljiv za Energetsku zajednicu Bušle je kazao da se sada nalazimo na raskršću između dva režima.

- Do sada je bilo potrebno samo pravno i funkcionalno razdvajanje delatnosti, dok Treći paket zahteva i vlasničko razdvanje. Svaki model koji ide u tom pravcu je jednako efikasan - ocenio je Bušle.

On je precizirao da je sigurno da će biti potrebno pravno razdvajanje, što u slučaju Srbijagasa znači da će morati da izdvoji imovinu iz oblasti tranzita gasa u nezavisno preduzeće.

Bušle je kazao i da će Srbija kao član Energetske zajednice od 1. januara 2015. godine morati da primeni i pravila iz Trećeg energetskog paketa i ocenio da “nema smisla da se dva puta ulaže isti napor”.

Bušle je kazao i da Sekretarijat Energetska zajednica očekuje da će kroz razgovore sa Vladom Srbije i poslovodstvom Srbijagasa pronaći način da se razdvajanje obavi tako da bude u skladu sa pravilima Trećeg energetskog paketa EU.

- To će zahtevati dublje rezove - kazao je Bušle.


TREĆA STRANA je na primer gas iz Irana koji se dopremi do Crnog mora i Južnim tokom ode do Italije ili Hrvatske, uz nadoknadu korišćenja gasovoda, ali ne Gaspromu i Srbija gasu već posebnoj firmi koja se bavi samo transportom.
Nešto slično je uradjeno, baš zbog toga na EPS, gde je proizvodjač odvojen od nove firme koja nas snadbeva strujom i mi njoj plačamo...
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/18/2013, 23:41

Ne vidim da se ovde nesto bitno desava. Kao sto si rekao to je vec uradjeno na primeru EPS-a, tako sto je formirano EPS snabdevanje, medjutim tu su uglavnom ostali svi ljudi koji su radili u elektrodistribuciji ranije, samo se sada drugacije zove i malo je promenjena organizacija. To, samo onako spolja gledam, ne znam da li je nesto sustinski menjano. Ako jeste, mozda neko moze da kaze sta. Dakle, moja nedoumica je u tome, sta sad to tako bitno donosi za Juzni tok. Uskladice se neka pravila i to je to. Ili gresim? Ima li bitnih posledica?comp 
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/19/2013, 08:56

Niko nije komentarisao izvlacenje lestvice na koti 850 koje se desilo juce izmedju 12 i 13 h...

Prosto ne mogu da verujem da je promaklo tek tako, nezapazeno (mozda samo mudro cutite...)
kafa 

@Dkolak

hvala ti sto omogucujes da imamo uvid u tablu bez odlaska kod brokera.

Pitanje je, sta mozemo da ocekujemo danas?

Misteriozni Gospodin X se povukao jer je zavrsio planirani posao, ili je odlucio da popravi svoju ponudu?
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/19/2013, 10:02

MilanR ::
Niko nije komentarisao izvlacenje lestvice na koti 850 koje se desilo juce izmedju 12 i 13 h...

Prosto ne mogu da verujem da je promaklo tek tako, nezapazeno (mozda samo mudro cutite...)
kafa 

@Dkolak

hvala ti sto omogucujes da imamo uvid u tablu bez odlaska kod brokera.

Pitanje je, sta mozemo da ocekujemo danas?

Misteriozni Gospodin X se povukao jer je zavrsio planirani posao, ili je odlucio da popravi svoju ponudu?
Jesam prokomentarisao da je Jumbo bio u pravu , ali post mi je bio obrisan. Mozda ce i ovaj
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/19/2013, 10:05

Za vas bez gledalice:čišćenje na otvaranju,zadnja 990,bid/ask 8000/700.

_________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
Nazad na vrh Ići dole
Zile
VIP
VIP
Zile


Broj poruka : 319
Points : 1268
Datum upisa : 29.02.2012

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/19/2013, 10:06

Kakav flash !!!
+10%
Ovo izgleda da se neko zaleteo trzisnim nalozima...
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/19/2013, 10:23

Zaigrala se deca tržišnim! Tako je to, svaka škola se placa!  kafa
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/19/2013, 10:49

Big Mile ::
Zaigrala se deca tržišnim! Tako je to, svaka škola se placa!  kafa
Jednom se tako zaigrali prema dolje....to je samo dokaz da treba svako jutro u 9:55 dati dva "nerazumna" naloga....jedan na bid, drugi na ask.....ako te slučajno uhvati, zatvoriš taj nalog do kraja dana sa 10 % zarade Arrow
Nazad na vrh Ići dole
Dkolak
VIP
VIP
Dkolak


Broj poruka : 4077
Points : 8143
Datum upisa : 20.08.2009

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/19/2013, 10:50

Ni Quotestation nije izdrzao taj udar, izleteli mu osiguraci...
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1604
Points : 4714
Datum upisa : 04.06.2008

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/19/2013, 11:50


NIIS udario u gornju zonu na otvaranju (+10%), cena 990 dinara, promet 6 miliona dinara!
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/19/2013, 12:01

Pa iskreno meni se čini da je netko želio podignuti ljestvicu trgovanja iznad 900,zato je i bilo onakvo otvaranje.
Nisu to bila zaigrana djeca.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1604
Points : 4714
Datum upisa : 04.06.2008

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/19/2013, 12:38

Red max ::
Pa iskreno meni se čini da je netko želio podignuti ljestvicu trgovanja iznad 900,zato je i bilo onakvo otvaranje.
Nisu to bila zaigrana djeca.
Namerno dizanje cene na ovoj akciji je suluda ideja, što se videlo vrlo brzo...
Jednostavno ima previše akcionara i akcija da bi to uspelo na duži rok.
Na predotvaranju se stvorila disproporcija ponude i tražnje i to je nekima bio signal da se zalete. Vidi se na Kolakovim tablama.

Ide kraj godine, mnogi se lože i na dividendu...
Nazad na vrh Ići dole
neskroman
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 15
Datum upisa : 30.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/19/2013, 12:56

Smile ::
Red max ::
Pa iskreno meni se čini da je netko želio podignuti ljestvicu trgovanja iznad 900,zato je i bilo onakvo otvaranje.
Nisu to bila zaigrana djeca.
Namerno dizanje cene na ovoj akciji je suluda ideja, što se videlo vrlo brzo...
Jednostavno ima previše akcionara i akcija da bi to uspelo na duži rok.
Na predotvaranju se stvorila disproporcija ponude i tražnje i to je nekima bio signal da se zalete. Vidi se na Kolakovim tablama.

Ide kraj godine, mnogi se lože i na dividendu...
Pa cena jeste drasticno podignuta za jedan dan, bez nekog posebnog povoda...

Kakve veze ima kraj godine sa dividendom? Ima jos puno do dividende...
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/19/2013, 13:15

Ja isto mislim da nema nikakve veze sa dividendom. A, i dnevni skokovi ili padovi cene nisu mnogo bitni. Jedino ako uspes da uhvatis taj skok ili pad na extremu, ali to ce da ti uspe jednom od 20 pokusaja. Ja sam to prestao i da pokusavam, mada neko i to voli.
Ja jos uvek ovde ne vidim neki bitan rast, za koji moze da se kaze da je neki trend. Meni ovo lici samo na fluktuiranje cene oko neke srednje vrednosti, kao sto je vec vidjeno u prethodna 3-4 meseca. U svakom slucaju se vise obradujem kada cena ide mesec dana po 0.2% gore svakog dana, nego kada skace  mnogo na sve strane.
Nazad na vrh Ići dole
Zalad
Just looking
Just looking
Zalad


Broj poruka : 26
Points : 116
Datum upisa : 01.06.2009

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/19/2013, 13:20

Da li neko moze da postavi tablu na zatvaranju:sesir:
Nazad na vrh Ići dole
Dkolak
VIP
VIP
Dkolak


Broj poruka : 4077
Points : 8143
Datum upisa : 20.08.2009

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/19/2013, 17:25

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 0bs2

Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/19/2013, 18:48

Taliano ::
ovo oko Nisa smatram pozitivnim signalom.Znatno vece interesovanje ocekujem posle 19.11.
To je to.....danas je na konferenciji NIIS bio prva zvezda.Ocekujem da ove nedelje probije 1.000rsd.Dobar savet glasi-kupi(dokupi) na tri cifre  sesir

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2980
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5533
Datum upisa : 22.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/20/2013, 00:09

od 

A ja očekujem stampedo onih koji bi da izadju na 900 + ....
Mnogo ih je, vidi se iz table, ali ako PŠ pusti naloge sitnih akcionara sa po 5 kom, biće haosa...

Možda se i apsorbuje ta ponuda, jer moj je nalog na 970 din, pa ko voli nek izvoli! Dividenda me ne zanima.
kapa

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/20/2013, 09:11

Svidja mi se cifra 970 koju pominjes, bas sam o njoj i razmisljao jutros...

Ja cu ono sto sam planirao da prodam da razdelim na dva paketa, jedan malo nize, i jedan malo vise.

Posto trenutno pada kisa, daj Boze da potok nabuja i da nas voda odnese:sesir: 

A kad se vreme prolepsa videcemo sta je ciniti... Sto bi rekla Skarlet, ,,Razmisljacu o tome SUTRA"
Nazad na vrh Ići dole
milicam
Just looking
Just looking



Broj poruka : 5
Points : 21
Datum upisa : 23.08.2013

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/20/2013, 10:55

Na dan 30.09.2013. godine obračunska vrednost akcije iznosi 978,09 RSD.
http://www.belex.rs/trgovanje/informator/NIIS
11. Napomena izdavaoca
[th]Način izračunavanja obračunske vrednosti akcija[/th]
Ukupna aktiva se umanjuje za iznos gubitka iznad visine kapitala i iznos dugoročnih rezervisanja i obaveza kao i iznos odloženih poreskih obaveza (ukoliko nije uključen u iznos dugoročnih rezervisanja i obaveza) i deli ukupnim brojem emitovanih akcija izdavaoca. Na dan 31.12.2012. godine obračunska vrednost akcije iznosi 840,20 RSD. Na dan 30.09.2013. godine obračunska vrednost akcije iznosi 978,09 RSD.
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 2 Icon_minitime11/20/2013, 11:14

Ok... sve sto pise je apsolutno tacno, glupo je dovoditi u sumnju klasicno citiranje...
Ali, hajdemo jedan nivo dublje:

,,iznad visine kapitala"????
Koliko vas se zaista pozabavilo metodologijom kako je utvrdjen iznos kapitala? Moj zakljucak je da je to Sizifov posao, i da jedino preostaje da verujes ili ne verujes nekom na rec....

@milicam

posto je KV na dan 30.09. 978,09 din (danas sigurno i malo vise), ja te molim da razmotris moju skromnu ponudu na oko 970 i zaradis koji dinar jos u toku dana...
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 7. DEO
Nazad na vrh 
Strana 2 od 29Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 15 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 8. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 9. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 10. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 12. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: