BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Ezoterija vs. Egzotika

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1858
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5138
Datum upisa : 28.05.2007

Ezoterija vs. Egzotika Empty
PočaljiNaslov: c   Ezoterija vs. Egzotika Icon_minitime4/29/2013, 19:44

Cermet ::
Kada sam pominjao šta kupovati nisam mislio na ovakve, ove bih svrstao u ono "čista ezoterija" :)

od
Cermet@

Ezoterija ili egzotika? kafa
Ezoterija je skup učenja i znanja koja se bave proučavanjem zakonitosti vidljivih i nevidljivih svetova. Taj pojam označava i tajni oblik religijskih učenja.
Kad se govori o ezoteričnim doktrinama, o ezoteričnim učenjima i tako dalje, misli se na doktrine i učenja kojima je cilj da čovjeka dovedu do metafizičke spoznaje.

A EGZOTIKA je nešto neobično, drugačije, strano...
I na forumu postoji i tema koja se bavi egzotičnim akcijama, https://www.aikb.net/t53-chista-egzotika , ali ezoterične akcije...cccc, pa ti ne samo da se ne razumeš u akcije, već imaš i rupe u obrazovanju! Da nije u pitanju Megatrend ili BK univerzitet?
cekic


_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Ezoterija vs. Egzotika Empty
PočaljiNaslov: Ezoterija vs. Egzotika   Ezoterija vs. Egzotika Icon_minitime4/29/2013, 22:24

@Maca,

Ne vidim šta je smešno što nisam želeo vaše doskočice da prepisujem pa sam to nazvao ezoterija a ne egzotika, isto kao što i Economy forum zovem imenom, a ne Fiasconomy kao vi.

Iako sam čak i na ovom forumu duže od mnogih, a i na Economy sam bio dosta pre mnogih i ovde i tamo, u berzanskim vodama sam još uvek amater jer se time neredovno bavim, a to i ne krijem.

btw, pogledaj definiciju reči ezoterija i videćeš razloge zašto sam odabrao baš tu reč, zato što smatram da je to za mene nauka kojom ne vladam, kako sam i rekao. Ako te baš zanima, po obrazovanju sam Mr el. teh. no to nije ovde ni bitno.

Ono što je bitno, to je da mi racionalno razmišljenje nije strano kao ni mnogima ovde, te bi bilo bolje da si rekao nešto umesno na temu nego što pokušavaš da budeš pametan tamo gde tome nije mesto.

@Teletrader

Ezoterija vs. Egzotika 337177 i od mene.
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 704
Points : 1915
Datum upisa : 28.01.2010

Ezoterija vs. Egzotika Empty
PočaljiNaslov: Re: Ezoterija vs. Egzotika   Ezoterija vs. Egzotika Icon_minitime4/29/2013, 22:34

BTW a pod kojim si nikom bio poznat na Fijaskonomiju?
love3
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Ezoterija vs. Egzotika Empty
PočaljiNaslov: Re: Ezoterija vs. Egzotika   Ezoterija vs. Egzotika Icon_minitime4/29/2013, 23:43

Tamo sam bio još neredovniji, nisam imao više od 20-tak postova ali ne razumem što je to uopšte bitno, hoćeš li i JMBG?

Na Belexu sam od 2006. što sam već pominjao, to je ono što je eventualno bitno, a u leto 2007. (na žalost ne na proleće) sam izašao skroz, a u međuvremenu sam imao avanture i sa fondovima.

Sada sam siguran da u fondove neću ulaziti (koliko vidim takvo raspoloženje deli većina ovde), ali mi vreme koje posvećujem berzi ne dozvoljava da razmišljam o "ezoteriji". Zato se držim poznatih likvidnih hartija u čemu takođe verujem da sam sličan većini.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1858
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5138
Datum upisa : 28.05.2007

Ezoterija vs. Egzotika Empty
PočaljiNaslov: Re: Ezoterija vs. Egzotika   Ezoterija vs. Egzotika Icon_minitime4/30/2013, 16:32

Nemoj odmah da se ljutiš. OK elektrotehnika, onda je jasno da nisi ekspert za jezička pitanja.
Pazi, akcija može da bude egzotična (čudna, strana, nepoznata, neobična...) ali nikako akcija ne može da bude ezoterična. Čista logika...

Nema potrebe ni da osudjuješ ljude koji kupuju akcije koje ti ne bi nikada. Svako ima svoju taktiku.
Kriza iz 2007. je sve pogodila, a tebe je očigledno zaplašila do te mere da ti ne pada na pamet da kupiš nešto što nije na Belex 15.
Šteta...

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
 
Ezoterija vs. Egzotika
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Chista egzotika

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Deponija-
Skoči na: