BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo

Ići dole 
+66
trind
BiSnet
Fmember
sindjelic
philips1
rupert21
Posejdon
Drag_Mlad
Maxx
MYSTIC021
Bulat
Kupi akcije
Bookmaker
Staljinka
nemanjak
Infinity
Stefanakuv
Nikola
hey-ho
Dragan
MORNAR
Ceras
Sneki
Bond
smiljana777
Steve McQueen
Prokuplje
Greta
Bombica
Aritmeticar
Popaj
Dejansss
muitobom
Zab196
MHE kila(H)WATacina
Friz
Matthew Greenburgh
Maca
Igi-bg
Nikolaj3
Dragot
Kobe Bryant
Aria
Dkolak
Sasuolo
Berza011
Boranija
Momir
Magi2
Goast
JelenaS
Dalaj Lama
Ars Vivendi
Facts&Figures
Zoranecc
Smile
direktor84
Toulouse Lautrec
Frenky
Boby
Vladulns
Mitar
Limited011
Taliban
Voiceoflaw
Malimis
70 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 18  Sledeći
AutorPoruka
Zab196
Still learning
Still learning
Zab196


Broj poruka : 80
Points : 80
Datum upisa : 14.01.2013

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime1/25/2013, 15:57

mislim da grci vise niocemu ne odlucuju ni u samoj grckoj.koliko mi je poznato oni imaju nalog da se rese svih investicija u inostranstvu da bi kako tako mogli da placaju kamate na ogromno zaduzenje koje im daje ezb.kupujuci njihove duznicke zapise tako da ja licno nemislim da se oni nesto narocito pitaju.
Ja sam licno optimista,i bice mi jako milo ako se mi okrenemo malo na drugu stranu i pocnemo da primenjujemo vrlo pametne i razradjene ideje dr.KOMAZECA,i da pod hitno promenimo monetarnu i fiskalnu politiku neoliberalizma koja je i grke dovela tu gde su..................pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Aria
VIP
VIP



Broj poruka : 109
Points : 399
Datum upisa : 07.09.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime1/25/2013, 16:17

Momire, ako bi Grci bili nesaglasni onda se odluka ne može ni doneti jer je potrebna tročetvrtinska većina od kvoruma . Kole ne može sam da obezbedi tu većinu. Dakle, odluka će se ili doneti i Grci biti saglasni ili se neće ni doneti. Jednostavno neće ni zakazivati Skupštinu ako nemaju tročetvrtinsku većinu.
Pošto je AIK već pokazao zainteresovanost znači da su neki dogovor da se odluka donese već napravili inače ne bi gubili vreme sa RBV, osim ako su najveće budale .
Samo logički razmišljam , ne želim da pumpam bez ikakvog osnova.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime1/25/2013, 17:42

Tako nekako,mislim da ta opcija,da AIK preuzme RBV,nije realna.Sve mi smrdi da ce to biti POSTANSKA, iako je ne pominju.

Kako je neko od brokera racunao i da se radi otkup po nesaglasnoscu po prosecno ponderisanoj,sto mi daluje da nece biti najvise,cena ne moze biti ispod 800-900rsd,jer je prepakivanje 110000 kom DDOR,NA DVA DELA NA OSIGURANJE I REOSIGURANJE uradjena jesenas,garantuje taj pond,a uradjena je preko Beogradske berze.
Nazad na vrh Ići dole
Aritmeticar
Moderator
Aritmeticar


Broj poruka : 725
Points : 2414
Datum upisa : 01.12.2009

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime1/25/2013, 17:49

Je li razjašnjava dileme konstatacija da je 151.280 akcija sa kastodija Vojvođanske banke prešlo na Sunoko, MK Group i BDD M&V Investments na AIKB-u?
Nazad na vrh Ići dole
Aria
VIP
VIP



Broj poruka : 109
Points : 399
Datum upisa : 07.09.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime1/25/2013, 18:38


Ne znam kako da protumačim to prepakivanje ili šta je već.
Šta ti misliš ?
Nazad na vrh Ići dole
Aritmeticar
Moderator
Aritmeticar


Broj poruka : 725
Points : 2414
Datum upisa : 01.12.2009

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime1/25/2013, 18:48

Javna je tajna da je Kostićevo vlasništvo u AIK-u raspršeno pod više imena. Čaršijska je zanimacija da se sabira koliko je glasova zapravo pod njegovom kontrolom. Da li izlazi iz žbuna u kojem se krije i zašto? Stanje u Razvojnoj ne poznajem.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2153
Points : 6002
Datum upisa : 25.07.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime1/25/2013, 21:10

Izgleda da ne čitate AIKB lepo je bilo obaveštenje da je Kole dobio dozvolu da kupi 25% akcija. Stim što je te tri firme proglasio za povezana lica, i sad sve druge kastodije i ostalo mora da prepakuje...

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Aria
VIP
VIP



Broj poruka : 109
Points : 399
Datum upisa : 07.09.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime1/25/2013, 23:04


Tako je , meni je to poznato. Krenuo je prvo da prebacuje sa kastodija još letos kad je guvernerka rekla da će ispitati ko su vlasnici banaka i dala je svima neki rok , čini mi se desetak dana , da otkriju vlasništvo.
Mislio sam da je tada sve prebacio sa kastodija i jedino mi je iznenadjenje što se sad pokazuje da tada nije sve prebacio.

Tek posle je dobio dozvolu od NBS da stekna 25% pošto mu Komisija za zaštitu konkurencije nije dozvolila da kupi paket od Grka.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2779
Points : 7928
Datum upisa : 21.01.2009

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime1/28/2013, 13:34

Ta komisija je odluku donela za secerane. Za banke je zaduzana NBS !!

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Zab196
Still learning
Still learning
Zab196


Broj poruka : 80
Points : 80
Datum upisa : 14.01.2013

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime1/28/2013, 20:14

boby
ne javljas se nemamo nikakvih novosti?
Nazad na vrh Ići dole
Aria
VIP
VIP



Broj poruka : 109
Points : 399
Datum upisa : 07.09.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime1/28/2013, 21:02

Ars Vivendi ::
Ta komisija je odluku donela za secerane. Za banke je zaduzana NBS !!

Nije NBS, nego Komisija za zaštitu konkurencije, evo uveri se sam:

http://www.kzk.org.rs/kzk/wp-content/uploads/2012/07/Zakljucak-o-odbacivanju-prijave-koncentracije-SUNOKO.pdf
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime1/29/2013, 08:55

Zab196 ::
boby
ne javljas se nemamo nikakvih novosti?
Znas da cu napisati,stvarno ne znam nista,a mislim da ni glavni akteri ne znaju.Cim nesto saznam,napisacu.
Ako banka prezivi do marta ,a do tada ne rese PREUZIMAOCA,a nesto sam cuo da nece,jer ih niko nece iz prakticnih razloga,UVALICE JE POSTANSKOJ.Onda ce drzava to dokapitalizovati,jer ima rok od godinu dana.
Svi uslovi za nesaglasnost su stvoreni u 2012. UGOVOR RS APV I LEKS SPECIJALIS POKRAJINE O FONDU...
Vidis da ni Vucko jos ne apsi,ceka se rasplet.

Meni je licno zanimljiva i tabla,NEMA PONUDE.
Kola prica da je Dinkic Fundiariji obecao da ce biti obestecini.
Na skupstinu idem,valjda udjem.Pa cete znati.
Nazad na vrh Ići dole
Magi2
Our family
Our  family
Magi2


Broj poruka : 320
Points : 707
Datum upisa : 21.01.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime1/29/2013, 11:49

Boby ::
Zab196 ::
boby
ne javljas se nemamo nikakvih novosti?
Svi uslovi za nesaglasnost su stvoreni u 2012. UGOVOR RS APV I LEKS SPECIJALIS POKRAJINE O FONDU...
Vidis da ni Vucko jos ne apsi,ceka se rasplet.

Meni je licno zanimljiva i tabla,NEMA PONUDE.
Kola prica da je Dinkic Fundiariji obecao da ce biti obestecini.

Tabla sve govori[You must be registered and logged in to see this image.]. Očigledno je da pripremaju neko obeštećenje za male akcionare, jer će u protivnom imati nove slučajeve tužbi i arbitraže kao u slučaju Agrobanke.scratch
Nazad na vrh Ići dole
Bombica
Still learning
Still learning
Bombica


Broj poruka : 64
Points : 273
Datum upisa : 14.04.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime1/29/2013, 16:08

Znači, još ne prodavati.

Ja mislio da prodam i da bar obezbedim kapitalni gubitak i da se više ne nerviram.

Na moju žalost sam u ovoj akciji [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime1/29/2013, 17:27

Bombica ::
Znači, još ne prodavati.

Ja mislio da prodam i da bar obezbedim kapitalni gubitak i da se više ne nerviram.

Na moju žalost sam u ovoj akciji [You must be registered and logged in to see this image.]
AKO ZELIS DA PRODAS JAVI SE NA PRIVATE MESSAGE
Nazad na vrh Ići dole
Dragot
VIP
VIP
Dragot


Broj poruka : 655
Points : 2873
Datum upisa : 16.10.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime1/29/2013, 17:33

Mada nemam ovu akciju, pažnju mi je privukla vest:
"Island ne mora da nadoknadi štetu holandskim i britanskim štedišama čija je ušteđevina propala bankrotom islandske onlajn Ajsejv banke (Icesave), saopštio je danas Sud Evropske asocijacije za slobodnu trgovinu (EFTA). ...»

http://www.tanjug.rs/novosti/74763/island-ne-mora-da-nadoknadi-stetu-holandiji-i-britaniji.htm
Pitam se, ako ne moraju obeštetiti štediše šta će onda uraditi sa akcionarima.[left]
Nazad na vrh Ići dole
Sasuolo
VIP
VIP
Sasuolo


Broj poruka : 206
Points : 877
Datum upisa : 07.11.2011

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime1/29/2013, 23:03

[url][/url]http://www.dnevnik.rs/ekonomija/francuzi-italijani-i-rusi-ostali-u-trci-za-rbv
Nazad na vrh Ići dole
Aria
VIP
VIP



Broj poruka : 109
Points : 399
Datum upisa : 07.09.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime1/31/2013, 09:53


Sberbanka demantovala da je zainteresovana za RBV:

http://www.rtv.rs/sr_ci/vojvodina/sberbanka-demantovala-da-je-zainteresovana-za-rbv_367256.html

Šta su dosad čekali, već je više puta objavljeno da su zainteresovani a tek sad demantuju.
Nazad na vrh Ići dole
Aria
VIP
VIP



Broj poruka : 109
Points : 399
Datum upisa : 07.09.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime1/31/2013, 11:07


Otišao sam u RBV da zatražim materijal za skupštinu zakazanu za 12.02.2013. . Očekivao sam da će mi dati obrazac ugovora koji hoće da zaključe međutim u materijalu koji su mi dali ga nema. Očigledno kriju taj ugovor zato što će najverovatnije zadužiti obveznice za pokriće neosiguranih depozita a ranije je najavljivano da ta vrednost treba da bude oko 70 miliona evra.
Pošto bi to onda bilo raspolaganje imovinom velike vrednosti znači da akcionari mogu biti nesaglasni i sad je pitanje šta preduzeti .
Nazad na vrh Ići dole
Zab196
Still learning
Still learning
Zab196


Broj poruka : 80
Points : 80
Datum upisa : 14.01.2013

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime1/31/2013, 13:10

postovani,
koliki je zakonski rok za odgovor banke u vezi zahteva za isplatu zbog nesaglasnosti?
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime1/31/2013, 14:09

Sezdeset dana...PA PISEM VAM DVA MESECA DA NECE NIKO DA IH UZME.Javicu vam se sa skupstine.Tamo je anarhija,bez presedana.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime1/31/2013, 15:27

Aria ::

Otišao sam u RBV da zatražim materijal za skupštinu zakazanu za 12.02.2013. . Očekivao sam da će mi dati obrazac ugovora koji hoće da zaključe međutim u materijalu koji su mi dali ga nema. Očigledno kriju taj ugovor zato što će najverovatnije zadužiti obveznice za pokriće neosiguranih depozita a ranije je najavljivano da ta vrednost treba da bude oko 70 miliona evra.
Pošto bi to onda bilo raspolaganje imovinom velike vrednosti znači da akcionari mogu biti nesaglasni i sad je pitanje šta preduzeti .

Poslednja aktiva,revidirana koju imamo je 35 mlrd,znaci po tome nije raspolaganje imovinom v.vrednosti,kolika je aktiva sa 31.12.TO NE ZNAMO.
Nazad na vrh Ići dole
Zab196
Still learning
Still learning
Zab196


Broj poruka : 80
Points : 80
Datum upisa : 14.01.2013

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime2/1/2013, 11:12

moze li neko da pokaze tablu rbv kakva je situacija koliko ima na prodaji a koliko na traznji hvala
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime2/1/2013, 12:25

Da li je moguće da ne znaš gde to imamo na forumu?
Čitaš li ti druge podforume?
Evo na pr. ovde https://www.aikb.net/f5-info

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13692
Localisation : Novi Sad
Points : 51194
Datum upisa : 03.06.2009

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime2/1/2013, 13:08

Dopuna dnevnog reda za skupštinu:

http://www.belex.rs/data/2013/02/00081116.pdf
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Zab196
Still learning
Still learning
Zab196


Broj poruka : 80
Points : 80
Datum upisa : 14.01.2013

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime2/1/2013, 13:24

kako vam izgleda ova dopuna?
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime2/1/2013, 15:53

Izgleda kao nesto ,logicno,ali bolje je pitanje koja je poenta i hocemo li izvestaj videti pre nego se glasa o prvoj tacki dnevnog reda.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime2/1/2013, 17:07

U materijalu za skupstinu ima preliminarni finans. izvestaj.O njemu se nece glasati,on je samo predlozen od strane AP VOJVODINE,da bi se akcionari obavestili o stanju o banci.

Gubitak je 12 milijardi,tu nije ukljucen,popis u banci na dan 31.12.,nema procene naplativosti od privrede i gradjanstva,nema procene nekretnina u vlasnistvu...dodavanjem toga mogao bi se gubitak i povecati.

Zanimljivo je i da recimo,necemo znati kolika je aktiva,necemo znati koliko ce se obveznica IZDAVATi,tj u kom iznosu.

Ima li raspolaganja imovinom velike vrednosti,necemo znati,sve se prebacuje na odbor direktora,koji ce doneti odluku izdavanju obveznica,u rasponu 78-22,za taj iznos se nenaplativi deo,tj imovina prebacuje na fond i to je to.
Banka raspolaze sa 7-8 mlrd u svom porfoliju za depozite,uzima ih banka PREUZIMAOC...verovatno banka prestaje da postoji odmah posle skupstine.



Suma sumarum,drzava i ap su se dogovorile,da nasih 10 posto vlasnistva prebace u fond i to tako sto ce nas lisiti tih nasih 10 posto,8-2, i dovidjenja....
SVE SE OVO DESAVA POSLE SKUPSTINE I MI NECEMO IMATI KOME DA SE ZALIMO.


Znaci, sud...i duga teska bitka,mozda i arbitraza,sa ,nadam se ,dobrim ishodom.


KOLEGE,KOMENTAR. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13692
Localisation : Novi Sad
Points : 51194
Datum upisa : 03.06.2009

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime2/1/2013, 17:22

Promene: 23.01. - 01.02.2013. (T-3) ili 18.01. - 29.01.2013.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Aria
VIP
VIP



Broj poruka : 109
Points : 399
Datum upisa : 07.09.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime2/1/2013, 18:28

Boby ::
Aria ::

Otišao sam u RBV da zatražim materijal za skupštinu zakazanu za 12.02.2013. . Očekivao sam da će mi dati obrazac ugovora koji hoće da zaključe međutim u materijalu koji su mi dali ga nema. Očigledno kriju taj ugovor zato što će najverovatnije zadužiti obveznice za pokriće neosiguranih depozita a ranije je najavljivano da ta vrednost treba da bude oko 70 miliona evra.
Pošto bi to onda bilo raspolaganje imovinom velike vrednosti znači da akcionari mogu biti nesaglasni i sad je pitanje šta preduzeti .

Poslednja aktiva,revidirana koju imamo je 35 mlrd,znaci po tome nije raspolaganje imovinom v.vrednosti,kolika je aktiva sa 31.12.TO NE ZNAMO.



Da, u redu je ovo što si napisao. Međutim posle ovog zaduženja obveznica sledi prebacivanje dela aktive na Razvojni fond i taj iznos će, po nekim izjavama, biti popriličan (verovatno kompletan ostatak) , i onda kad se sabere sve ukupno , najverovatnije bi bilo raspolaganje imovinom velike vrednosti. Više povezanih sticanja odnosno raspolaganja u periodu od godinu dana se smatra jednim sticanjem .

To prebacivanje dela aktive na Razvojni fond će inače biti nezakonito ukoliko o tome ne odluči skupština. Mislim da si ti to već pominjao u ranijim postovima. Praktično, hoće da prebace deo imovine na dva najveća akcionara pre nego što se pokrene stečajni postupak i to, po svemu sudeći , bez odluke Skupštine.Da bi bilo zakonito, morala bi Skupština da o tome odluči što bi onda bilo raspolaganje imovinom velike vrednosti.

Ovo je moje mišljenje i pišem zbog toga što je moguće da nas sve "zavrnu" i da budemo spremni na različite mogućnosti vođenja sudskog postupka .
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2982
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5539
Datum upisa : 22.05.2007

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime2/1/2013, 19:12

Pa neće valjda skupština da odlučuje da li banka ide u stečaj ili ne?
kafa

KKV ovde lako može da bude i u minusu !

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime2/1/2013, 19:51

ARIA,prvo da te pitam a da ne zameris BOBIJU....
Jesi li bio na ovoj poslednjoj skupstini?Ako je odgovor ,da,JESI LI IMAO CRNU KOZNU JAKNU?


Ovako,volim procitati tvoj post ovde jer dosta cinjenica znas.

Licno mislim da SUD ,ne gine...sve ide u tom pravcu.Ako oni hoce,oni ce ubiti te nenaplative plasmane koje budu prebacili i tako ce izvesti da to nije imovina velike vrednosti ,ali tako se NASA imovina bukvalno OTIMA.

Sto se Kobijevog, posta tice trenutna kkv je oko 1600 dinara ,brzo i grubo racunato.Pod uslovom da minus ostane koliki je sad,ALI MALA JE SANSA DA TO OSTANE.
Ako nam i daju mogucnost isplate,ali mislim da nece,u opticaju ce verovatno biti ,kkv od par stotina dinara,procenjena,uzas i prosecna ponderisana koja ce biti oko 650-700 dinara.

E tu nisu u prici one stare primedbe oko isticanja nesaglssnosti.
Ono je posebno.
Nazad na vrh Ići dole
Aria
VIP
VIP



Broj poruka : 109
Points : 399
Datum upisa : 07.09.2010

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime2/1/2013, 19:52

Kobe Bryant ::
Pa neće valjda skupština da odlučuje da li banka ide u stečaj ili ne?
kafa

KKV ovde lako može da bude i u minusu !

Naravno da ne odlučuje skupština da li će banka da ide u stečaj, nisi dobro protumačio moju rečenicu (malo je nespretno napisana).
Hteo sam da kažem da samo skupština može da odluči kako će da raspolaže sa svojom imovinom a ne da deo imovine neki od akcionara jednostavno uzmu bez odluke skupštine.
Dakle, imovina može da se prenese u vlasništvo nekom drugom akcionaru (ili nekom trećem) jedino ako tako odluči skupština ili ako se pokrene stečajni postupak pa posle sprovedenog stečajnog postupka ako eventualno ostane neka imovina onda ona proporcionalno pripada svim akcionarima.

Nazad na vrh Ići dole
Zab196
Still learning
Still learning
Zab196


Broj poruka : 80
Points : 80
Datum upisa : 14.01.2013

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime2/1/2013, 20:12

Po ovome sto sada citam svi ocigledno misle da nam sledi neizvesnost i borba,moguce ali ja licno ne verujem da ce si vucko i comp.dozvoliti ponovnu blamazu kao njihovi predhodnici nadam se pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo   Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo - Page 7 Icon_minitime2/1/2013, 20:18

Pa kolega,svi bi mi to voleli,da im je zakon pri srcu vec bi u pozivu za skupstinu stavili raspolaganje imovinom velike vrednosti,ali ocigledno ne zele.
Licno mislim da kod nas politicka elita NEMA AMA BAS NIKAKAV PLAN I DA SVE RADE STIHIJSKI,pa kazu...nek tuze pa cemo videti.Kada budu placali,nece to raditi iz svog dzepa,zbog toga i mislim da cemo na sud.
Nazad na vrh Ići dole
 
Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN 2. deo
Nazad na vrh 
Strana 6 od 18Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 18  Sledeći
 Similar topics
-
» Razvojna banka Vojvodine a.d. Novi Sad MTBN
» Razvojna banka Vojvodine (Metals banka)
» Da li Srbiji treba Razvojna Banka?
» Stefanakuv - MTBN i ostalo...
» OTP Banka Srbija a.d.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: