BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Gazprom - 'Južni tok'

Ići dole 
+52
Limited011
philips1
ima nade
boban75
Nikollla
Bond
BBrroo
Zile
Drasko
FatCat
Red max
gogloee
Dragan11
pepermint
Aleks
Racunarko
Maca
insajderxxx
Stane Dolanc
Aca kurbla
Tenerife
Boza Belex
Ilija
Vladulns
Big Mile
Boranija
Momir
Roman Abramovich
Popaj
MORNAR
Steve McQueen
Beli
Jumbo
Taliano
Sneki
Fmember
ivan45
Zeljko321
Al Kapone
Kupi akcije
Cucla
Ghostface
Nikola
Smile
Teletrader
Drag65
Kobe Bryant
Friz
Voiceoflaw
Ars Vivendi
MirkoT
Dragan
56 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Sledeći
AutorPoruka
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2153
Points : 6002
Datum upisa : 25.07.2010

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime8/1/2013, 11:38

Obavesti nas kad budeš čuo da je prva cev za gasovod spuštena u Crno more...

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime8/1/2013, 11:51

Boranija ::
Obavesti nas kad budeš čuo da je prva cev za gasovod spuštena u Crno more...

Naravno, a dotle mogu da se prate novosti i na zvaničnom sajtu :

http://www.south-stream.info/en/

.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2980
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5533
Datum upisa : 22.05.2007

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime8/1/2013, 19:16

Dragan, iznenadjen sam koliko lično shvataš sve oko Južnog toka kao da imaš gomilu akcija tog projekta?

Ako pogledaš imaš "topla" obečanja Turske da će to sa Crnim morem biti ok, čak u decembru 2012. (da se malo nije zakasnilo ?) da će sigurno biti, ali medjudržavnog ugovora nema, pa nema... a onda je 2013. došlo do nemira u Turskoj...

Da li stvarno misliš da te stvari nisu povezane?

Ne tvrdim da znam ko "muti vodu" u Turskoj koja je do juče bila uzoran član NATO, ali mislim da se tu prepliću neki interesi SAD, Rusije, a boga mi i Sirije preko Kurda...
Vrlo čudna kombinacija.

A tu je i Blue Stream projekat, Rusko-Turski, koji je nekakav ustupak Turskoj, ali ni tu ni jedna cev nije položena u Crno more...

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime8/1/2013, 21:55

Kobe, ništa lično, već samo činjenice kao nap. da je 'Blue Stream'
već godinama u upotrebi pod punim kapacitetom- ako nisi znao.
http://www.gazprom.com/about/production/projects/pipelines/blue-stream/

Na ostale nebuloze oko geopolitičke situacije, mogu samo da podsetim
da se 'Južni tok' gradi radi potrošača u Evropi kojima treba gas iz Rusije.

Turska nema ni razloga da ometa postavljanje cevi u podmorju, jer
će naplaćivati tranzit gasa, a ustvari neće ni videti gasovod 'Južni tok'.
http://energetikars.com/gas/turska-moze-da-postane-najveci-uvoznik-ruskog-gasa/

.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2153
Points : 6002
Datum upisa : 25.07.2010

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime8/1/2013, 22:36

Dragi prijatelju D,
vidim da si se baš "primio" na južni tok kao nešto veoma važno i vredno za Srbiju.
Verovatno kao srpski patriota, što i ja jesam, misliš da je taj južni tok nešto od čega će Srbija imati korisi i para...
I ja jesam srpski patriota ali sam i realista, dakle:

1, Od južnog toka nema ništa dok Turci ne potpiši medjudržavni ugovor sa Rusijom - a on nije potpsan, načelno je odobren... Ne treba zanemariti ni nemire koji su "naprasno" izbili u Turskoj - koliko god da se to tebi ne dopada.

2. Ja želim i priželjkujem da se taj ugovor potpiše i prva cev gasovoda da bude položena u Crno more (ali trenutno to nije tako) i da Srbija zgrne milione $ na transportu i izgradnji tog gasovoda...

Da li će to tako da bude?
Neće, jer ceo projekat finansira Rusija (mi nemamo pare) a Rusija te svoje pare daje u vidu kredita (valjda nekih 1,5 milijardi nečega) koje valja vratiti.

Dakle nekih 10 godina (kada bude i ako bude izgradjen gasovod) nema ni rublje, a kamo li $ od trasfera gasa kroz Srbiju jer te virtuelene pare idu Rusima na otplatu kredita za izgradnju.

O angažovanju srpskih firmi bolje da ne govorimo, u najboljen slučaju biće angažovana fizička snaga na kopanju rovova za gsovod, jer ni jedna firma u Srbiji ne može da pokrije količinsku potrebu za cevovodima (o kvalitetu da ne govorimo) koja se traži, dakle kopanje rovova i eventualno, ako se pokaže da to umeju neke firme će dobiti posao za svoje varioce.

Toliko o tome.

Pumpne stanice će dolaziti iz Nemačke, to je ugovoreno, a i nema firme u Srbiji koja to ume da pravi.

Kad sve sabereš Srbija će od Južnog toka imati koristi (ako on stvarno zaživi kako Rusi tvrde 2015. - a čini se da taj rok ne pije vodu zbog Turaka) imaće dakle koristi tek negde 2025. godine, kada se otplate krediti Rusiji za gradnju, a možda i malo kasnije.

Kao što rekoh i ja sam srpski patriota i nemam neku mržnju spram Rusa, ali južni tok je na dugom štapu, sve i da Turska sutra potpiše taj medjudržavni ugovor (što je i moja želja) Srbija nikakve velike vajde neće videti pre 2025. godine.

Možda se tebi to ne dopada, ali tako je to...
Živ mi bio i živela Srbija!

I neka mi bude oprošteno, ali mi nije jasna ta tvoja naprasna ljubav spram Rusa kada si svojevremeno imao drugačije mišljnje, što se da videti ovde:
https://www.aikb.net/t1130p49-da-li-ae-rusi-da-nas-prevare-na-akcijama-nis-a?highlight=da+li+rusiž

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime8/2/2013, 06:57

Naravno, da je takav gasovod 'vredan i važan za Srbiju', ali ne samo radi naplate
tranzita, već radi energetske sigurnosti, gradnje gasnih elektrana, ugleda države...
Svaka država nastoji da bude deo međunarodnog projekta, jer tako dobija na
političkom značaju, primer je Hrvatska koja mnogo žali što je zatezala pregovore.

Turska, kao i Bugarska, samo pokušava da dobije što više, ali ima interes da se cevi
postave na njeno podmorje i nema nameru da se posvadja sa Rusijom i EU.
Uostalom, ako si pročitao na linku , Turska zavisi i računa na gas iz Rusije, pa
nije pametno da se bezrazložno suprotstavlja takvom velikom trgovinskom partneru.

Oko izgradnje gasovoda, slažem se da će naše firme uglavnom raditi na kopanju
i postavljanju cevi kao podizvodjači na grubim radovima, ali i to nije tako malo.
Prvo će se otplaćivati dug za gradnju gasovoda, ali to je naša realnost i bolje
tako nego nikako... a grediće se 4-5 gasnih elektrana i veliko skladište gasa.

Inače, tvoja ideja da sam 'patriota' je totalno pogrešna, pogotovu nisam 'patrijota'.
A, priča o 'ljubavi' prema Rusiji je besmislena, kao i tvoje komunjarsko citiranje mog stava oko jedne druge teme. To ustvari dosta govori o tebi, Boranijo, da neshvataš moj pragmatičan stav prama Rusiji, EU, Kini ili nekoj drugoj državi.

.
Nazad na vrh Ići dole
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime8/10/2013, 16:26

Boranija ::
1, Od južnog toka nema ništa dok Turci ne potpiši medjudržavni ugovor sa Rusijom - a on nije potpsan, načelno je odobren... Ne treba zanemariti ni nemire koji su "naprasno" izbili u Turskoj
Zorana Mihajlović, ex G17+, ex savetnica M.Labusa, aktuelna ministarka, je član savetodavnog odbora organizacije EastWestBridge http://www.ewb.rs/advisory.aspx , koja je jedna od najvažnijih tink–tenk organizacija Zapada u Srbiji, što se vidi i po mestu u Trilateralnoj komisiji - kockice počinju da se slažu.

Rusija je ključni neprijatelj i najvažniji cilj globalnih elita, a projekat Južni tok je od životne važnosti za Srbiju i obnovu njenog suvereniteta.

Pošto je Rusija projekat povratka u Srbiju i na Balkan započela kroz energetski sektor, logično je da Zapad želi da u ministarstvu energetike postavi svoje ljude od poverenje. Kada se znaju ove činjenice, jasni su i potezi ovog ministarstva:
– najavljeno gašenje Srbijagasa,
- samovoljna izmena predloga sporazuma sa Rusijom,
- opstrukcija početka građenja Južnog toka,
- Solar Project in Serbia 1000MW (sa Dinkićem),
kao i na koga se odnose reči generalnog direktora Gasproma Alekseja Milera kada je tokom poslednjeg boravka u Srbiji u razgovoru sa državnim zvaničnicima izjavio da neko iz vlasti koči Južni tok.

Današnja vest iz "Brisela":

"Deset narednih godina samoće za Srbiju" : Ocenjujući perspektive za članstvo Srbije, autori su naveli da se Beogradu zamera što od 2008. do 2010. godine u trećini slučajeva nije pozitivno odgovorio na zahtev Brisela da u medjunarodnim organizacijama podrži stavove ili mere za koje se zalagala Unija.
"Te situacije uglavnom su se odnosile na kritike EU izrečene na račun Kine ili Rusije."
http://www.beta.co.rs/default.asp?tip=article&kategorija=vestidana&ida=2926960&id=&ime=

---------------------------
Trilateralna komisija, osnivač David Rockefeller:
http://www.ewb.rs/Default.aspx
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2007
Points : 5415
Datum upisa : 07.05.2009

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime8/11/2013, 01:59

.


 Linkovi su ti dobri, a tekst je malo previše emotivan za moj ukus... ne smeš da dozvoliš da te ponesu emocije, nacionalna osećanja ili vremenske prilike, a POSEBNO ne teorije zavere! Samo napred, ali hladne glave...

Promaklo ti je ovo:
TRILATERAL COMMISSION
SERBIAN NATIONAL GROUP

Jovan Kovacic, National Group Chairman, member of the Executive Committee of the Trilateral Commission
Dejan Novakovic, National Group Secretary General, member of the Trilateral Commission
Tahir Hasanovic, National Group Executive Secretary, member of the Trilateral Commission
Membership by invitation only – Group formally inaugurated at TC Plenary Session in Berlin, March 15, 2013.


Progooglaj malo ova imena, posebno ovog Jocu Kovačića i sve će ti biti jasnije....
comp

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime8/12/2013, 10:01

Teoretičare neke zavere Zapada moram opet da podsetim da se Južni tok
negradi radi Srbije ili Rusije, već radi procenjenih potreba potrošača u EU.
Zato sa rusima učestvuju i italijani, nemci i francuzi, kao i ostale države
koje se nalaze na glavnoj trasi gasovoda ili priključcima na Južni tok.

Inače, Turska je vrlo energetski zavisna od Rusije, pa je potpisala jedan
sveopšti "Enegretski ugovor" o nafti, gasu i nuklearnoj trehnologiji.
Pošto Turska neće učestvovati u korišćenju gasa iz Južnog toka, a ni u
njegovoj izgradnji, nema potrebe za još nekim 'medjudržavinm' ugovorom.

.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2153
Points : 6002
Datum upisa : 25.07.2010

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime8/12/2013, 20:10

Ne znam gde nestade post mog prijatelja Drag65, ali kolega Dragan, par pitanja i odgovora:

1. jel treba dozvola Turske (čitaj USA) za polaganje prve cevi gasovoda u Crno more?
- Treba.
2. Jel Turska (USA) potpisala neki ugovor osim "krovnog" ugovora o tome?
- Nije
3. Jel su nemiri u Turskoj izazvani zbog ekoloških pitanja - seća stabala u nekom tamo parku? od 
- Nisu
4. Jel evropa funkcioniše energetski i bez Južnog toka?
- Da.
5. Jel neko ima interes da Južni tok ne zaživi?
- Ima
6. Da li će Rusi da guraju svoj projekat?
- Hoće
7. Da li će zaživeti Južni tok do kraja 2020.?
- Neizvesno!
8. Jel Turska ima suverenitet samostalne države, koji nema čak ni Nemačka?
- Nema

Jel nešto nije jasno?
comp

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime8/12/2013, 20:48

Boranija ::
1. jel treba dozvola Turske ...Jel nešto nije jasno?
Sve je jasno... i nemam više nameru da polemišem o Turskoj, jer
ima dovoljno info na netu, pa koga interesije istina, neka pogleda.
Naprimer šta piše Turkish Weekly prošle godine :

"Apart from all this, both parties are enthusiastic about developing their relations in energy sphere more. Now it will not only be the Turkish state monopoly, BOTAŞ, cooperating with Russian Gazprom. Turkish private energy companies will be cooperating with Gazprom in Turkish markets.
Moreover with Turkey's permission, Russia will be building its ambitious South Stream project in Turkey's economic exclusive zone in the Black Sea.... "
http://www.turkishweekly.net/news/145415/syria-not-the-main-course-during-putin-erdogan-talks-in-istanbul.html
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2153
Points : 6002
Datum upisa : 25.07.2010

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime8/12/2013, 20:58

Dragan ::
11/9/2012
" Izgradnja gasovoda “Južni tok” počinje 7. decembra ugradu Anapa na obali Crnog mora - najavio je u četvrtak Leonid Čugunov, šef projektnog odeljenja menadžmenta “Gasproma”.
Citiram tvoj post od 11/9/2012.
Nešto je izgleda zapelo... možda je Turska u pitanju?
kafa  
Možda USA ne da dozvolu svojoj članici NATO - po principu "ograničenog suvereniteta" - tzv. Brežnjev doktrina?

Jel u decembru 2012. položena neka cev gasovoda "u gradu Anape" u Crno more?
Koliko se čuje, ni metar nije položen u Crno more, a Srbija je miljama daleko od te obale....

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!


Poslednji izmenio Boranija dana 8/12/2013, 21:08, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime8/12/2013, 21:08

Boranija ::
..Citiram tvoj post od 11/9/2012.
Nešto je izgleda zapelo... možda je Turska u pitanju?
Opet se ti baviš pretraživanjem mojih postova, xxx Turska i Rusija nisu više neprijatelji, već saradnici u ekonomiji.

Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2153
Points : 6002
Datum upisa : 25.07.2010

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime8/12/2013, 21:12

Nemam razloga da "pretražujem" tvoje postove, samo citiram vesti koje si ti postavio na forum - ti ih nadam se nisi izmislio!
A Turska bi volela, ali neko drugi ne da!
lale 

Nisi odgovorio: jel decembra 2012. počela izgradnja Južnog toka na obali Crnog mora u gradu Anapa?

NAJVAŽNIJA ČINJENICA: Južni tok nije mrdnuo s mesta! Ni metar gasovoda nije položen u Crno more, iako je to najavljeno za decembar 2012.
Zašto?

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime8/12/2013, 21:23

Ako ćemo o gradnji gasovoda : neodredjujem ja tempo izgradnje, već Konzorcijum.
Bilo je i izmena projekta na trasi, otpala je Austrija i Grčka, a došla Slovenija,... itd.

Inače, nije početak radova polaganje cevi, to je najlakše jer je rutinski posao.
Rade se prvo Prostorni planovi i otkup parcela u više država, različitim tempom.

Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2980
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5533
Datum upisa : 22.05.2007

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime8/12/2013, 22:35

Boranija ::
Ne znam gde nestade post mog prijatelja Drag65, ali kolega Dragan, par pitanja i odgovora:

1. jel treba dozvola Turske (čitaj USA) za polaganje prve cevi gasovoda u Crno more?
- Treba.
2. Jel Turska (USA) potpisala neki ugovor osim "krovnog" ugovora o tome?
- Nije
3. Jel su nemiri u Turskoj izazvani zbog ekoloških pitanja - seća stabala u nekom tamo parku? od 
- Nisu
4. Jel evropa funkcioniše energetski i bez Južnog toka?
- Da.
5. Jel neko ima interes da Južni tok ne zaživi?
- Ima
6. Da li će Rusi da guraju svoj projekat?
- Hoće
7. Da li će zaživeti Južni tok do kraja 2020.?
- Neizvesno!
8. Jel Turska ima suverenitet samostalne države, koji nema čak ni Nemačka?
- Nema

Jel nešto nije jasno?
comp
post2 

„Južni tok” je delimično i rezultat želje Rusije da matira strategiju EU koja nastoji da u snabdevanju gasom zaobiđe Moskvu. Reč je dakle o obostranoj geostrateškoj igri”.

BTW Dragan je iskusan forumas ne samo sa fijaskonomija (preko 5000 postova!) vec i sire, tako da on vrlo dobro zna kako se na forumima izbegavaju odgovori. Jednostavno se ignorisu i pise onecem sto nema veze, i time se dobija utisak da je upravo on u pravu.

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2776
Points : 7917
Datum upisa : 21.01.2009

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime8/13/2013, 00:44

Nema razloga da se prepucavate.
Južni tok kasni, a zašto to ćemo možda jednog dana saznati....

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime8/13/2013, 06:45

Kobe Bryant ::
„Južni tok” je delimično i rezultat želje Rusije da matira strategiju EU koja nastoji da u snabdevanju gasom zaobiđe Moskvu. Reč je dakle o obostranoj geostrateškoj igri”.

Upravo ti i Boranija pišete "o nečem što nema veze" sa stvarnošću.
Neshvatate da je Južni tok projekat Rusije i nekih večih država EU.

Osim toga, ponavlja se pogrešna pretpostavka da se Turska protivi
izgradnji, a nema dokaza nekim validnim citatom ili linkom na netu.

Ja dajem linkove gde može
da se vidi kakvi su stvarni odnosi Rusije i Turske u energetici :

http://www.turkishweekly.net/news/145415/syria-not-the-main-course-during-putin-erdogan-talks-in-istanbul.html

http://www.bbc.co.uk/serbian/news/2009/08/090806_putin_turkey.shtml
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime8/13/2013, 11:11

Boranija ::
... Ni metar gasovoda nije položen u Crno more,
iako je to najavljeno za decembar 2012....Zašto?
"Prvi radovi na gasovodu "Južni tok" počeće sutra na kompresorskoj stanici "Ruskaja" .... u neposrednoj blizini Crnog mora biti najveća na svetu i da će ukupan obim gasa koji će se transportovati dostići
63Mild kub.met./god., što je 10% ukupne tražnje gasa u Evropi... "

http://www.rtv.rs/sr_lat/ekonomija/sutra-pocinju-radovi-na-juznom-toku-_356869.html
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime8/13/2013, 11:48

Објављен тендер за изградњу ''Јужног тока''

"Компанија South Stream Transport, чији је већински власник Гаспром, објавила је тендер за изградњу подводног дела
''Јужног тока'' и испоруку цеви за прву линију овог гасовода.

Према проценама стручњака, укупни трошкови цеви за прву линију ''Јужног тока'' могу да износе од 1,5 до 2,25 милијарди долара, где је цена једне цеви од 20-30 хиљада долара.

Прошле недеље извршни директор Гаспрома, Алексеј Милер саопштио је да изградња поводног дела гасовода ''Јужни ток'' почиње у другом кварталу 2014. године."

http://serbian.ruvr.ru/2013_06_25/Objavljen-tender-za-izgradnju-Juzhnog-toka/
Nazad na vrh Ići dole
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime8/13/2013, 13:10

EU - Evropski komesar za energiju, Günther OETTINGER, najzvaničnije:
Oko južnog koridora, "ponavljam vam što sam više puta jasno rekao: Evropa hoće direktno snabdevanje od kaspijskih dobavljača" ( "Azerbaijan, Iraq and Turkmenistan, as well as the Gulf"). "Prvenstveno smo za Nabuko, ITGI, TAP i White Stream". Spominje i državnu korporaciju Gazprom.
U odnosu na Južni tok iznosi i čitav niz rezervi - o napred iznetom i ostalom, napismeno na:
http://eeas.europa.eu/delegations/russia/documents/news/20110525_en.pdf

"Nijedna država ne može graditi energetske objekte da o tome ne obavijesti susjedne zemlje – kazao je u Budvi evropski komesar za energetiku Ginter Etinger"
"Ministarka energetike i zaštite životne sredine Srbije Zorana Mihailović istakla je da se u regionu ništa neće graditi bez dogovora."
http://www.pobjeda.me/2012/10/18/etinger-srbija-i-bih-moraju-obavijestiti-crnu-goru-ako-hoce-da-grade-elektrane/

Da li je komesar u pravu kada govori o nedivezifikaciji kao nepoželjnom riziku za EU zajednicu? Nije li logično da članovi jedne zajednice (ili njeni kandidati) koordinišu ključne, strateške politike? Da li je logično da pro-eu-vlada sklapa strateški energetski sporazum (prethodnica NIS i Južnog toka) sa Rusijom, ne samo u nekoordinaciji sa EU, već i u nekom aktu političke kontre?

Nemački institut za medjunarodne odnose i bezbednost, Deset godina samoće (kritike Beogradu jer u trećini slučajeva nije pozitivno odgovorio na zahtev Brisela da u medjunarodnim organizacijama podrži stavove ili mere za koje se zalagala Unija. "Te situacije uglavnom su se odnosile na kritike EU izrečene na račun Kine ili Rusije."):
u članku koji je objavljen na državnoj nemačkoj WDR, a na samom kraju teksta stoji, na srpskom:
"Kao primer sektorske integracije autori analize su izdvojili Energetsku zajednicu..."
Tako da i ko neće da razume, shvatiće, valjda. Evo i linka:
http://www.funkhauseuropa.de/sendungen/radio_forum/beitraege/2013/08/eu_prosirenja.phtml

O "opštepoznatom" stavu USA, posredno:
Na jugoistočnom frontu Nemci su ravnodušni zbog zastoja gasovoda „Nabuko", koji snažno favorizuju SAD, i predlažu priključivanje Rusije projektu iako je svima jasno da bi to poništilo njegov osnovni princip.
http://www.standard.rs/srdja-trifkovic-neobizmarkovska-paradigma-ili-sanse-za-stratesko-partnerstvo-rusije-i-nemacke.html

Ruski stavovi, neformalno se saopštavaju sa ruskog sajta Fond strateške kulture, a na srpskom:
"..Pošto je Rusija projekat povratka u Srbiju i na Balkan započela kroz energetski sektor .."
"Iza protesta u Bugarskoj stoje i protivnici Južnog toka i približavanja Sofije Rusiji"
http://srb.fondsk.ru/news/2013/08/13/iza-protesta-u-bugarskoi-stoie-i-protivnici-iuzhnog-toka-i-priblizhavana-sofiie-rusiii.html

Srbija:
Ako Z.Z.Mihajlović, državni ministar i političar, javno u superlativima govori o Južnom toku (koji je pre svega top globalno, političko i strateško pitanje) a javno prećuti stavove i rezerve zvaničnih politika EU, koje su joj vrlo dobro poznate, da li se služi poluistinama? Da li time dovodi građane Srbije u neku opasnost?

Prosto: može se biti za zapad, može se biti za Ruse, može se biti nesvrstan, al nikako ne može sva tri naizmenično ili odjednom. Mada je bilo reči i o četiri.

---------------------
O igricama zamene država i korporacija, ili spajanju tih pojmova, guglanjem, koga interesuje.
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 990
Points : 2791
Datum upisa : 05.09.2008

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime8/13/2013, 20:37

Južni tok će skoro sigurno biti izgradjen, samo je pitanje da li će biti gotov 2015. ili 2020. - deluje da će dosta kasniti.

Državna, ruska firma Gazprom, drži 50% akcija u ovom projektu, ostali akcionari su nemački  Wintershall, francuska firma EdF, kao i italijanski koncern Eni.

Gasovod je trebalo da počne da se gradi 2013, ali je početak radova odložen. Ceo projekat će po sadašnjim procenama koštati oko 16 milijardi evra, za sada se početak radova svakih par meseci odlaže....

Do sada su činovnici iz Brisela odbijale da daju dozvolu za gradnju, jer nije još doneta odluka o odobrenju investicije, kao i zato što još nije poznat i odobren precizan plan rute gasovoda.

EU se već duže bori da ograniči SVOJU energetsku zavisnost od Rusije. EU smatra da je velika energetska zavisnost evrope, a pre svega Nemačke, vrlo nezgodna, jer na taj način ruski gas može da postane osnova za političke ucene EU od strane Kremlja. Uz to, Rusija ekonomski vrlo zavisi od isporuka gasa evropi.

EU je sve više za oslobadjanje od ruske energetske zavisnosti što se više političkih pitanja pojavljuje u kojima se ne slaže sa Moskvom: Sirija, Iran...
Na taj način i EU vrši politički pritisak na Moskvu.

2009. sklopljen je 3. energetski pakt evropske unije, po kojem moraju da se razdvoje proizvodjači gasa od transportera tog gasa i drugih energenata, time su ugroženi ruski gasovodi, čiji je vlasnik Gasprom.
Zato Gasprom traži da Severni tok i Južni tok, budu izuzeti iz ove regulative. Ako u tome ne uspe državna ruska firma će izgubiti kontrolu nad gasovodima u koje je investirala više milijardi evra.

Prošlog septembra je anti-kartel komisija otpočela proces protiv Gasproma jer koncern navodno nije poštovao anti-monoplske zakone.

Osim ekonomskog i političkog značaja za Rusiju, sama sudbina Južnog toka nije baš najjasnija.
Osim finasiranja projekta i pravnog osnova, nije najjasnije ni kome će taj gas biti namenjen!!!

Medjunarodno tržište gasa se od prošle godine bitno izmenilo: SAD su usavršile nov način dobijanja gasa , a osim toga i mnoge druge države nude svoj višak gasa na prodaju.
Istovremeno potrošnja gasa u evropi opada.

Analitičari se pitaju da li će gas koji se bude isporućivao preko Južnog toka uopšte nekome potreban?!
I kapaciteti Severnog toka nisu iskorišćeni. Kapaciteti Severnog toka se koriste sa 30-40%.

Ukupni izvoz ruskog gasa je u 2012. u odnosu na 2011. opao za više od 5%.

Treba imati u vidu da su cene gasa širom sveta u padu. Gasprom je zbog toga ove godine morao da koriguje cene svog gasa na dole. Gasprom je ove godine mnogim svojim klijentima iz evrope više puta smanjivao cenu gasa. Čak i Srbiji!!

Smatra se da ako i kada Južni tok bude gotov, a Rusi su taj projekat digli na nivo političke važnosti, cena gasa koji bude tekao Južnim tokom, mora da bude bitno manja od trenutne koju Gasprom naplacuje.
Gasprom se zato sve više interesuje za Kinesko tržište i gasovodima kroz Sibir.
Nazad na vrh Ići dole
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime8/13/2013, 23:14

South Stream Transport AG,
Grafenauweg 4, 6300 Zug, Switzerland
http://www.south-stream-offshore.com

Gazprom:50%, Eni:20%, Électricité de France:15% Wintershall:15%


Status: in dissolution
Capital: CHF 100'000
Most recent amendment: 09.08.2013

New restricted rights for share: Die statutarische Beschränkung der Übertragbarkeit der Namenaktien ist von Gesetzes wegen aufgehoben. Die Gesellschaft ist mit Beschluss der Generalversammlung vom 31.07.2013 aufgelöst.
(Odlukom skupštine od 31.7.2013 društvo je likvidirano)
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1604
Points : 4714
Datum upisa : 04.06.2008

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime8/14/2013, 00:52

Teletrader ::
Južni tok će skoro sigurno biti izgradjen, samo je pitanje da li će biti gotov 2015. ili 2020. - deluje da će dosta kasniti.

Državna, ruska firma Gazprom, drži 50% akcija u ovom projektu, ostali akcionari su nemački  Wintershall, francuska firma EdF, kao i italijanski koncern Eni.

Gasovod je trebalo da počne da se gradi 2013, ali je početak radova odložen. Ceo projekat će po sadašnjim procenama koštati oko 16 milijardi evra, za sada se početak radova svakih par meseci odlaže....

Do sada su činovnici iz Brisela odbijale da daju dozvolu za gradnju, jer nije još doneta odluka o odobrenju investicije, kao i zato što još nije poznat i odobren precizan plan rute gasovoda.

EU se već duže bori da ograniči SVOJU energetsku zavisnost od Rusije. EU smatra da je velika energetska zavisnost evrope, a pre svega Nemačke, vrlo nezgodna, jer na taj način ruski gas može da postane osnova za političke ucene EU od strane Kremlja. Uz to, Rusija ekonomski vrlo zavisi od isporuka gasa evropi.

EU je sve više za oslobadjanje od ruske energetske zavisnosti što se više političkih pitanja pojavljuje u kojima se ne slaže sa Moskvom: Sirija, Iran...
Na taj način i EU vrši politički pritisak na Moskvu.

2009. sklopljen je 3. energetski pakt evropske unije, po kojem moraju da se razdvoje proizvodjači gasa od transportera tog gasa i drugih energenata, time su ugroženi ruski gasovodi, čiji je vlasnik Gasprom.
Zato Gasprom traži da Severni tok i Južni tok, budu izuzeti iz ove regulative. Ako u tome ne uspe državna ruska firma će izgubiti kontrolu nad gasovodima u koje je investirala više milijardi evra.

Prošlog septembra je anti-kartel komisija otpočela proces protiv Gasproma jer koncern navodno nije poštovao anti-monoplske zakone.

Osim ekonomskog i političkog značaja za Rusiju, sama sudbina Južnog toka nije baš najjasnija.
Osim finasiranja projekta i pravnog osnova, nije najjasnije ni kome će taj gas biti namenjen!!!

Medjunarodno tržište gasa se od prošle godine bitno izmenilo: SAD su usavršile nov način dobijanja gasa , a osim toga i mnoge druge države nude svoj višak gasa na prodaju.
Istovremeno potrošnja gasa u evropi opada.

Analitičari se pitaju da li će gas koji se bude isporućivao preko Južnog toka uopšte nekome potreban?!
I kapaciteti Severnog toka nisu iskorišćeni. Kapaciteti Severnog toka se koriste sa 30-40%.

Ukupni izvoz ruskog gasa je u 2012. u odnosu na 2011. opao za više od 5%.

Treba imati u vidu da su cene gasa širom sveta u padu. Gasprom je zbog toga ove godine morao da koriguje cene svog gasa na dole. Gasprom je ove godine mnogim svojim klijentima iz evrope više puta smanjivao cenu gasa. Čak i Srbiji!!

Smatra se da ako i kada Južni tok bude gotov, a Rusi su taj projekat digli na nivo političke važnosti, cena gasa koji bude tekao Južnim tokom, mora da bude bitno manja od trenutne koju Gasprom naplacuje.
Gasprom se zato sve više interesuje za Kinesko tržište i gasovodima kroz Sibir.
post2 

"Sa gledišta investicije to je veoma ozbiljan projekat koji nepotrebno opterećuje i kompaniju i ekonomiju. Pri tom on nije obezbeđen potražnjom. Jer se u Evropi primećuje stagnacija potražnje. Jedina zemlja gde se beleži porast potražnje je Turska ali Južni tok ni na koji način nije povezan sa tim tržištem. Što se tiže država Balkana a to su pre svega države bivše Jugoslavije – to nisu velika tržišta i prespektiva rasta tih tržišta je veoma skromna. Oni nikako ne mogu da isplate izgradnju tako krupnog projekta", kaže Belogorjev.

"Ja sam apsolutno ubeđen da Južni tok više ništa ne može da zaustavi. Jedina mogućnost koju dopuštam u ovom trenutku je da se ponovo rasmotri obim gasa u Južnom toku. Tj ako sada godovimo o 4 linije i 63 milijadre kubika gasa u principu bi to moglo da se postave samo dve. To će smanjiti obim tranzita i to treba imati u vidu. Ali kada gradanja počne, nema natrag", kaže Simonov.

Rusija u međuvremenu treba da reši i zahtev Evropske komisje da Južnim tokom ide gas i drugih dobavljača.

confused 

Kako danas deluje, ovo je josh jedna obmana Srbije i njenog naroda....

A dotle josh jedna vest:
Srbijagasu je Vlada Srbije odobrila da u trećem kvartalu 2013. godine gas nabavlja po ceni od 453,35 dolara za 1.000 kubnih metara.

Na osnovu te cene Srbijagas je obračunao da gas koji će isporučivati javnim snabedvačim tim energentom od septembra treba dakošta 39,12 dinara po kubnom metru, što je za 6,4 odsto više od dosadašnje cene.

Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime8/14/2013, 11:22

Ja ću ipak da se bavim izgradnjom, a ne ovdašnjim "analitičarima".

"Компанија South Stream Transport објавила је
тендер за изградњу подводног дела ''Јужног тока''
и испоруку цеви за прву линију овог гасовода.... "
http://serbian.ruvr.ru/2013_06_25/Objavljen-tender-za-izgradnju-Juzhnog-toka/

" Ižorska fabrika cevi,u sastavu ruskog proizvođača čelika Severstalj
završila je pripremne radove za izradu specijalnih alata za cevi
potrebnih za Južni tok. Isporuku alata obavlja nemačka firma
SMS Meer, preneo je Finmarket.

Kako je navedeno u saopštenju Severstalja, novi alat namanjen je
za proizvodnju cevi malog prečnika, a velike debljine zidova za
morski deo gasovoda Južni tok kompanije Gasprom. ... "
http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2013&mm=04&dd=11&nav_id=704077

Inače, sedište South Stream Transport B.V. je u Amsterdamu.

.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2980
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5533
Datum upisa : 22.05.2007

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime8/14/2013, 11:45



Velika je ovo muvacina...

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime8/14/2013, 17:11

Kobe Bryant ::
Velika je ovo muvacina...
South Stream Serbia, http://www.south-stream.info/en/partners/serbia/

South Stream Serbia AG, Baarerstrasse 43, 6300 Zug, Switzerland

Status: active
Capital: CHF 47'700'000
Statutes changed: 20.03.2013.
New share capital: CHF 47'700'000.00 [bisher: CHF 12'000'000.00].

Entry in the commercial register: 18.11.2009
Commercial Registry: Canton of Zug

Purpose
Intended as a joint venture between OAO Gazprom and Srbijagas the development, financing, construction, operation and maintenance of sub-section of South Stream gas pipeline, which will be created in Serbia for the purpose of transporting gas through Serbia and the delivery of gas to Serbia;
http://www.moneyhouse.ch/en/u/south_stream_serbia_ag_CH-170.3.033.963-6.htm
----------------
Russian-Serbian company that will implement the South Stream gas pipeline project in the territory of Serbia has been established in Switzerland to make the funding cheaper, Srbijagas CEO Dusan Bajatovic said Thursday (11 July 2013). Bajatovic told a conference on South Stream that the South Stream Srbija company, in which Gazprom held a 51-percent stake and Srbijagas a 49-percent stake, had been founded in Cug, pointing out that "Switzerland is no offshore zone."
http://www.ekapija.com/website/en/page/758008/BAJATOVIC-South-Stream-to-pay-tax-to-Serbia
----------------
BBC:
Zug: Switzerland's 'offshore island'
The region is rich, even by Swiss standards. Its main appeal is as a tax haven - though being Switzerland this makes it known locally as a tax paradise.
Mark Eisenecker, a sociologist at Zurich University, says that when Zug hits the headlines at all, it is with stories of money-laundering and other financial crimes.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/1566935.stm
------------------------
I
ODOBRAVA SE, 5.1.2012
u skraćenom postupku koncentracija učesnika na tržištu koja nastaje zajedničkim ulaganjem Javnog preduzeća SRBIJAGAS, sa registrovanim sedištem u Novom Sadu na adresi Narodnog fronta br. 12, Otvorenog akcionarskog društva GAZPROM sa registrovanim sedištem u 117997 Moskvi, 16 Nametnika Ulica, Ruska Federacija i privrednog društva South Stream Serbia AG sa registrovanim sedištem u Baarerstrasse 43, 6300 Zug Švajcarska, u cilju stvaranja novog učesnika na tržištu koje će poslovati pod nazivom South Stream d.o.o.sa registrovanim sedištem u Novom Sadu na adresi Narodnog fronta br.12
http://www.kzk.org.rs/kzk/wp-content/uploads/2012/01/SRBIJAGAS-GASPROM.pdf
---------------------------
SOUTH STREAM DRUŠTVO SA OGRANIČENOM ODGOVORNOŠĆU, NOVI SAD
Матични број: 20785683
Уписани новчани капитал
374.747.260,00 RSD
363.196.050,00 RSD
Уплаћени новчани капитал
363.196.050,00 RSD 22.11.2011
374.747.260,00 RSD 04.09.2012
Zakonski zastupnici: Душан Бајатовић, Директор; Alexander Syromyatin, Директор.
http://pretraga2.apr.gov.rs/EnterprisePublicSearch/Details/EnterpriseLegalTrustees/4927940?code=14A54C4D5C7E014943B362FE20F3446C07C92073
Nazad na vrh Ići dole
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime8/15/2013, 15:30

South Stream Serbia AG, registrovan je u Zug, kanton (offshore zona)Zug, Švajcarska, na adresi Baarerstrasse 43, u prizemlju stanbene zgrade, gde je registrovano i nekih drugih 160 "firmi-poštanskih sandučića". Zgrada do zgrade je i Zuger Kantonalbank, Baarerstrasse 37. U stvari, South Stream Serbia AG je registrovana pri "c/o Domanda Verwaltungs GmbH", koji obezbeđuje adresu za još oko 40 firmi. Dakle, radi se o tipičnoj off-shore operaciji. Od strane državne firme Srbije. Vrlo neobično.

http://www.moneyhouse.ch/domizil/Zug/Baarerstrasse_43.htm

 Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Z
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime8/28/2013, 09:08

Ovde može da se vidi trasa gasovoda u Srbiji :

"Јавна презентација Нацрта просторног плана"

http://www.rapp.gov.rs/index.php?idstr=390

.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2153
Points : 6002
Datum upisa : 25.07.2010

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime8/28/2013, 18:51

Dragan@
Planovi, planovi, .... niko ne spori na ovoj temi da postoje planovi, ideje, namere....
Čak ja ne mislim da Rusi jednog dana neće izgraditi taj J. tok, mada EU ima zamJerke, a Bugarska, Madjarska itd su EU...
Samo je pitanje KADA?
Još do juće nam se činilo da je taj južni tok trebalo da bude gotov danas, al ne ide...
Kao što već jednom rekoh: ne obaveštavaj nas o planovima - obavesti nas kada je negde, na Crnom moru, u Srbiji ili Bugarskoj položena JEDNA cev za taj gasovod.
Nemoj da barataš ovakvim naslovima: Dačić: U energetski sektor biće uloženo 10 milijardi

Dakle, interesu ju nas dela a ne planovi.... i veoma cenim tvoju dobru želju da što pre ovo zaživi.
Ja lično ne verujem da će od ovoga (ako uopšte) biti išta pre 2020. godine, voleo bih da grešim!
I nemoj ovu temu toliko lično da kapiraš!
Ništa ti nisi kriv...

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime8/28/2013, 20:17

Možda nekog interesuje preko kojih parcela ide trasa, pa da naplati...

a naravno da ću obaveštavati o izgradnji na celoj trasi Južnog toka.

.
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2007
Points : 5415
Datum upisa : 07.05.2009

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime9/24/2013, 00:11

Juče Insajder B92 emitovao prilog u kome je dobio pismo-obaveštenje od Gasproma da će Južni tok umesto 2015. biti NAJVEROVATNIJE gotov krajem 2017!

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 499
Points : 1850
Datum upisa : 06.12.2011

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime9/25/2013, 11:11

To je od prilike i jedina novost koju su izneli u sat vremena programa. Ovakvom glupom produkcijom samo razvodnjavaju važne informacije ako ih i ima. Verovatno su (teškom mukom) uspeli da skupe informacije koje staju u jedan novinski članak, ali bi da se vrte malo duže na televiziji, a narod će zbog te sujete da blaže reaguje na zloupotrebe koje možda otkriju.

Ministarka zvuči čvrsto u nameri da ne da da se neko naplati vlasništvom Srbija Gasa. Mada ne znam da li to beše u insajderu ili nekom jučerašnjem intervjuu. Ali i da se predomisli, to ne bi bio prvi put da pogazi šta je rekla.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime9/25/2013, 15:11

Nikola ::
Ministarka zvuči čvrsto u nameri da ne da da se neko naplati vlasništvom Srbija Gasa. Mada ne znam da li to beše u insajderu ili nekom jučerašnjem intervjuu. Ali i da se predomisli, to ne bi bio prvi put da pogazi šta je rekla.
Opšti, ružni utisak koji je ostavila ova epizoda, a radi se o "poslu stoleća", "prvorazrednom strateškom povezivanju" i dr.,  je da svi glavni akteri izbegavaju, iako obavezni, da daju bilo kakav odgovor: Koštunica, Tadić, Bajatović, Škundrić, Dinkić, Đelić itd.

Ako je već posao dobar, što to ne rekoše, sa ponosom, u kameru.

A ministarka se ponaša kao da je opozicija, kao da nije član vlade već godinuipo dana, nema baš tačno pojma o čemu se radi, nije baš do kraja nadležna i uglavnom ne zna najbitnije.

Ogavno.
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 499
Points : 1850
Datum upisa : 06.12.2011

Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gazprom - 'Južni tok'   Gazprom - 'Južni tok' - Page 2 Icon_minitime9/25/2013, 17:00

Nisu ništa rekli sa ponosom u kameru zato što su verovatno nešto muljali, a i oni koji nisu ne smeju pred Insajder. Iskreno, da mene počnu za nešto da jure, čak i da im se obratim sa dobrim vestima oni će kao pozadinsku muziku da puste carmina burana, a meni da nacrtaju rogove i trozubac. Ovo je bio mali offtopic, zato što mi je žao što traće potencijal koji imaju u minutima na televiziji.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
 
Gazprom - 'Južni tok'
Nazad na vrh 
Strana 2 od 13Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: