BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 BG Aerodrom - AERO 3. deo

Ići dole 
+111
Beli
Jovan I
mili61
Friz
mILOmalo
LleytonHewitt
Herakle
Aca123
J_stojan
gaggii
zekapeka
pvarot
Zwiebel
Dejan71
Stratovarius
BBrroo
Slovenac1
Tods
Trade Now
Bidza
Teletrader
zORAn
Bezimena
Gashi
bonum.mm
kapmark
MMcorp
Aca kurbla
ivan45
Folio
Pera Božić
Popaj
GogaAna
Roman Abramovich
Fmember
Djepeto83
MORNAR
boxxi
Cucla
Mikica
Zile
Tenerife
gogloee
insajderxxx
Zexx
Baki. V
Nebosky
Aleks
BuffetSon
LUMTDZOS
Zalad
Mira
Urosk
Cermet
StM
Matans
Stane Dolanc
Delboj
Zeljko321
FatCat
Dmitar
Bond
Al Kapone
Dalaj Lama
Igi-bg
philips1
Bane.v
sirGagy
Smile
Facts&Figures
Gavrec
Limited011
Sneki
Dragan11
Matthew Greenburgh
Bojjan
Dragan
Drag65
Danx
Aritmeticar
C R A Z Y
Mitar
Maca
Kobe Bryant
Momir
Ars Vivendi
Nenadnenad67
Colle
Polos
kaktusic
Boranija
Sutra
Taliban
Ceras
Sahbaz
Dragot
Steve McQueen
Vladulns
Mistery 011
Big Mile
Ris
Grom
Boza Belex
Bochek
Fast
Boby
Jerry Springer
Taliano
Drag_Mlad
Mary
Djavo
115 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 16 ... 27, 28, 29
AutorPoruka
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1621
Points : 5147
Datum upisa : 01.11.2010

BG Aerodrom - AERO 3. deo - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 3. deo   BG Aerodrom - AERO 3. deo - Page 29 Icon_minitime5/1/2015, 19:44

Frenky ::
Ovu akciju nemam i nisam je pratio udrimile i sada mi je zao .Pre 4-5 meseci sam negde procitao da od jeftine nafte ce najvise profitirati avio kompanije i fabrike auto guma i jos neke kompanije nesecam se tacno da mi se onda upalila lampica kada sam to citao mogao sam profitirati malo na aero .Ovo je cist primer i kada covek ima informaciju i nezna da je iskoristi .Cena nafte ide polako gore pa ce i njihov profit ici dole ja mislim da su oni ostvarili dobre rezultate samo po osnovu jeftine nafte kao i druge avio kompanije u svetu jednostavno njima je omoguceno da zarade dobro .Na ovu cenu mi ova akcija deluje ko vruc krompir nebi smeo dugo da je drzim .

Aerodrom nije avio kompanija kafa

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

BG Aerodrom - AERO 3. deo - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 3. deo   BG Aerodrom - AERO 3. deo - Page 29 Icon_minitime5/1/2015, 21:37

Fmember
Ja sam umislio da je aerodrom u sastavu Air Srbia i da se to daje u koncesiju u paketu .Moja greska i Hvala Fmember-u na ispravci
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1621
Points : 5147
Datum upisa : 01.11.2010

BG Aerodrom - AERO 3. deo - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 3. deo   BG Aerodrom - AERO 3. deo - Page 29 Icon_minitime5/2/2015, 01:05

Frenky ::
Fmember
Ja sam umislio da je aerodrom u sastavu Air Srbia i da se to daje u koncesiju u paketu .Moja greska i Hvala Fmember-u na ispravci

nema na čemu sesir

iako je aero usko povezan sa avio kompanijama, rast ili pad profita avio kompanija zbog cene goriva ne mora da znači da će isto biti i sa AERO.

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

BG Aerodrom - AERO 3. deo - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 3. deo   BG Aerodrom - AERO 3. deo - Page 29 Icon_minitime5/3/2015, 12:45

Godišnji izveštaj za 2014

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

BG Aerodrom - AERO 3. deo - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 3. deo   BG Aerodrom - AERO 3. deo - Page 29 Icon_minitime5/4/2015, 19:17

Sezona počela, počeli i problemi sa čarterima

Turska od Srbije traži ustupke njihovim avio-kompanijama na štetu "Er Srbije". Agencija "Argus" morala da otkaže dva leta, u drugim agencijama panika.

"Er Srbija" danas očekuje odgovor turskih vazduhoplovnih vlasti da li će joj biti odobreni čarter letovi tokom ove sezone. Naš Direktorat civilnog vazduhoplovstva izdao je "Turkiš erlajnsu" dozvole za čartere, ali ne i turskim avio-kompanijama "Fribrd" i "Korendon", pišu "Večernje novosti".
Danak već je počela da plaća agencija "Argus", koja je morala da otkaže dva leta. Četvoro putinika je uzelo novac nazad, dok su stali zamenili vreme polaska i destinacije. U ostalim turističkim agencijama vlada panika jer uskoro i one treba da isprate svoje putnike ka popularnim letovalištima.

"Videćemo kakav će odgovor dobiti 'Er Srbija'", kaže za "Večernje novosti" Zoran Ilić, pomoćnik ministra saobraćaja. "Sve je stvar dogovora vazduhoplovnih vlasti i avio-kompanija zainteresovanih država. Dok ne bude postignut taj dogovor, nijedna strana avio-kompanija od nas neće dobiti dozvolu što se tiče ove letnje sezone. Postoje određeni principi. Mi imamo sporazume o vazdušnom saobraćaju sa Turskom i sa Egiptom, sa kojim je takođe isti problem. Uz te sporazume o redovnom može se dogovoriti i čarter saobraćaj."

Kako dalje navodi sagovornik "Novosti", do sada je naš avio-prevoznik pokrivao 80 odsto čartera. Tokom pripreme za ovu sezonu, odnos je značajno promenjen na štetu naše avio-kompanije. Ilić kaže da je očigledno bilo ozbiljnog uticaja nelojalne konkurencije na našem tržištu i da iz tih razloga i srpska strana mora da zaustavi dalje izdavanje dozvola dok se stvari ne izbalansiraju. Odnosno, dominantni deo prevoza naših turista treba da odradi naša avio-kompanija,

Pomoćnik ministra saobraćaja navodi i da se preko turističkih agencija iz Srbije i diplomatskim putem pritiska Ministarstvo saobraćaja da izda stranim avio-kompanijama dozvole. Nijednog trenutka se ti strani avio-prevoznici, kako navodi on, nisu obratili u nameri da se postigne dogovor, već pokušavaju raznim metodama da ishoduju ono što su tražili.

Zaoštravanje
Prema mišljenju Aleksandra Seničića, direktora YUTA, ukoliko se desi da "Er Srbija" ne dobije dozvole za čartere od turskih vazduhoplovnih vlasti, situacija će se zaoštriti. "Plašim se da će to otvoriti pitanje svih ostalih čartera", navodi Seničić. "Mislim da Turci nemaju razloga da se žale, pošto je njihova nacionalna avio-kompanija dobila veliki broj letova. Mi samo želimo da se ovo reši i da turisti dobiju ono što su platili."

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1861
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5149
Datum upisa : 28.05.2007

BG Aerodrom - AERO 3. deo - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 3. deo   BG Aerodrom - AERO 3. deo - Page 29 Icon_minitime5/4/2015, 20:19

I šta je tu čudno ili neobično?
Pa naravno da čarter saobraaj koji preko leta donosi odličnu zaradu neće biti tek tako prepušten stranim kompanijama, ako nema reciprociteta!

Očigledno lobisti stranih kompanija imaju svoje novinare koji ovde prave bezrazložnu aferu....
Kako se to zove? Manipulacija ili je opet u pitanju cenzura?

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2995
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5563
Datum upisa : 22.05.2007

BG Aerodrom - AERO 3. deo - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 3. deo   BG Aerodrom - AERO 3. deo - Page 29 Icon_minitime5/5/2015, 23:38

vest ::
Doha -- Ugovor o prodaji 24 francuska borbena aviona "Rafal" Kataru potpisan je danas u Dohi. Ugovor je vredan 6,3 milijardi evra, a potpisali su ga.... itd

Zašto citiram ovu vest ovde?
Zato što u Novostima s tim u vezi stoju :

S druge strane, medjutim, Pariz je morao da učini ustupak. Iako to nije zvanično potrdjeno, smatra se da je protivusluga za kupovinu bila dozvola katarskoj civilnoj avio-kompaniji da, na štetu "Er Fransa" poveća broj letova, pre svega ka aerodromima u Lionu i Nici.

Neka se i Turci malo otvore pa će dobiti letove.
Ne misle valjda da će samo preko podmitljivih novinara doći do tih letova?

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
trind
Still learning
Still learning
trind


Broj poruka : 115
Points : 552
Datum upisa : 01.09.2013

BG Aerodrom - AERO 3. deo - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 3. deo   BG Aerodrom - AERO 3. deo - Page 29 Icon_minitime5/6/2015, 00:09

Imaju i Turci keca u rukavu za pregovore: da li ce veliki broj letova koje ima Turkish airlines ka zapadnoj Evropi ici preko Srbije ili Rumunije. Nisu male pare u pitanju.
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

BG Aerodrom - AERO 3. deo - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 3. deo   BG Aerodrom - AERO 3. deo - Page 29 Icon_minitime5/6/2015, 00:28

Ako Turcima smeta polozaj Srbije neka idu preko Rumunije odmah. Vala njima vazdan nesto smeta.

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2995
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5563
Datum upisa : 22.05.2007

BG Aerodrom - AERO 3. deo - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 3. deo   BG Aerodrom - AERO 3. deo - Page 29 Icon_minitime5/6/2015, 03:12

trind ::
Imaju i Turci keca u rukavu za pregovore: da li ce veliki broj letova koje ima Turkish airlines ka zapadnoj Evropi ici preko Srbije ili Rumunije. Nisu male pare u pitanju.

Govoriš o taksi za prelet. Pa i preko Rumunije moraju tu taksu da plate, tarifa je ista, zavisno od kilometraže, (odredjuje EU centar) plus što lete duže, a to kroz gorivo povećava troškove, tako da taj "adut" mogu mačku o rep da obese...

A kuknjava se napravila tzv. lažna afera oko čarter letova, oni s redovnim linijama baš i nemaju mnogo veze.

Ako traže prajm termine za sletanje i poletanje sa BG Aero, a Air Srbiji nude neka suluda vremena tipa 3 sata ujutru i sl. onda je jasno da im treba lupiti bananu.

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

BG Aerodrom - AERO 3. deo - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 3. deo   BG Aerodrom - AERO 3. deo - Page 29 Icon_minitime5/6/2015, 08:25

Statistika za april 2015. godine, rast broja putnika u odnosu na april prošle godine + 4%, znači gotovo je sa dvocifrenim rastom... Kargo je na istom nivou (nema rasta)......

[You must be registered and logged in to see this link.]
1%82%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0

-------

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
 
BG Aerodrom - AERO 3. deo
Nazad na vrh 
Strana 29 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 16 ... 27, 28, 29
 Similar topics
-
» BG Aerodrom - AERO
» BG Aerodrom - AERO 3. deo
» BG Aerodrom - AERO 4. deo
» BG Aerodrom - AERO 5. deo
» NIIS vs AERO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: