BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 NIIS moja najveća ljubav!

Ići dole 
+45
BojanNS
Kobe Bryant
Boranija
insajderxxx
Miros Lav
Limited011
Red max
Jumbo
Vladulns
Baki. V
Cermet
Zmark
Aleks
Dragan
Teletrader
FatCat
Djavo
Friz
Zile
Big Mile
Boza Belex
Gocili
Lilihip
Zoranecc
Fmember
Maca
Momir
Sneki
Ars Vivendi
Grom
Smile
Boby
Nikola
Rogy
Amater u pokušaju
Nemesis
mile-svinja
Jerry Springer
Bjekam23
Drasko
Steve McQueen
Sutra
Dragan11
Ris
Taliano
49 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime7/6/2012, 13:53

@Boza Belex
Kad vec pravis poredjenja, ako ti nije problem da napises valuacije (racia) eps,pb,roe za Gaspromnjeft, pada uporedimo i to?
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime7/6/2012, 13:54

Biće brzo 700rsd-rekao bih!!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime7/6/2012, 14:22

Gocili ::
@Boza Belex
Kad vec pravis poredjenja, ako ti nije problem da napises valuacije (racia) eps,pb,roe za Gaspromnjeft, pada uporedimo i to?
Gazpromneft 4.66USD
EPS 1.1760 (USD)
P/E 3.9568
P/B 0.94
ROE 24,07


Nis 618RSD
EPS 249,00Din
P/E 2,45
P/B 1,14
ROE 46,35
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: NIS   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime7/6/2012, 18:38

Sta reci, debelo smo potcenjeni, ne bi bilo iznenadjenje i da donesu odluku o otkupu sopstvenih akcija.

Hvala Bozo!
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime7/11/2012, 15:13

Slutim vrhunski H1 armo
Ima li tu realnih mogućnosti za isplatu međudividende??

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 555
Points : 1950
Datum upisa : 06.12.2011

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime7/11/2012, 15:22

Ma kakva dividenda, kako ce inace da iskesiraju 500mil godisnje, a onda 1mlrd godisnje kolko vidim iz gore navedenog clanka.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: b   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime7/11/2012, 17:46

taliano:
Ima li tu realnih mogućnosti za isplatu međudividende??
Stvar je politike dividendi i odluke uprave, nije nemoguce!

Edit: Teoretski nije nemoguće ni da Srbiju potopi cunami!
Mod D.
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime7/12/2012, 22:01

Gazde danas:
SIBN:RM 154.7900 RUB 4.2800 +2.84%

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Gazdevsniis

Gazde vs NIS

Ostali rusi danas u bunaru!!!
NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Ostalirusi
Nazad na vrh Ići dole
Grom
Our family
Our  family



Broj poruka : 154
Points : 496
Datum upisa : 29.06.2011

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime7/13/2012, 11:21

Nikola ::
Ma kakva dividenda, kako ce inace da iskesiraju 500mil godisnje, a onda 1mlrd godisnje kolko vidim iz gore navedenog clanka.

Ma, kakva dividenda.... lažu ovi na na Skupštini NISa.
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 555
Points : 1950
Datum upisa : 06.12.2011

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime7/13/2012, 11:30

Ne moras tri put da menjas post. Tvoja spekulacija odakle ce finansirati investicije stvarno ne moze da se racuna u pouzdanu informaciju. A sto se medjudividende tice, skupstina se bavila redovnom dividendom koju tek treba da docekamo, a od cescih smo tek daleko. I nije najavila datum vec samo predstavila dugorocnu politiku dividendi, i cak naglasila da ce to morati da se balansira sa investicijama.

Pokazi uvazavanje za drugog, cak i da si siguran da sam izjavio neku glupost ispravi me, ne glupiraj se sarkazmom.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Grom
Our family
Our  family



Broj poruka : 154
Points : 496
Datum upisa : 29.06.2011

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime7/13/2012, 11:33

Nikola ::
Ne moras tri put da menjas post. ...

Nisam ja 'menjao post', već mi je neko obrisao post.

Inače, dividenda je zagarantovano min. 15% od dobiti.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1861
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5149
Datum upisa : 28.05.2007

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime7/13/2012, 11:48

Grom@
Ti si izgleda preuzeo ulogu kolege taliano, glede neizmerne ljubavi i potpuno navijačkih postova u vezi sa NIIS.
Time ništa nećeš postići, cena zbog takvih "informacija" tipa mali Mikica bi voleo, neće ići na gore. Ona ima svoj rezon.

Samo postižeš da tvoji postovi imaju sve manje težine i da te niko ne uzima za ozbiljno.
Kolega Nikola ti je sve lepo objasnio, a tvoja i talijanova labudova pesma o dividendi, a sada čak i medjudividendi nema veze s mozgom.

P.S. I nemoj da ponavljaš ko papagaj da će (jednog dana, kada se steknu uslovi) dividenda biti 15% od dobti - to već i vrapci na grani znaju.

Bolje predji na podforum politike, da nam malo objasniš šta je sve DS radio (zajedno sa SPS) u poslednjih 4 godina...
sesir

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Grom
Our family
Our  family



Broj poruka : 154
Points : 496
Datum upisa : 29.06.2011

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime7/13/2012, 11:55

Maco, tvoje pisanije 'nema veze sa mozgom', jer ja iznosim
samo činjenice, ali tebi i tebi sličnim to izgleda mnogo smeta.

Možda to i 'vrapci znaju', ali uvek se neko pojavi koji sumnja.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1861
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5149
Datum upisa : 28.05.2007

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime7/13/2012, 12:01

Ja još nisam u tvojim postovima o NIIS našla ni jednu činjenicu, samo želje, pozdrave i euforiju.

Niko ne sumnja u ono što je zapisano u statutu, ali se USLOVI još nisu stekli.
Ovakvo tvoje pisanje se može smatrati pumpanjem (iako je to uzaludan posao na akciji koja ima ogroman broj akcionara), razumem da bi (i ne samo ti) voleo da cena što pre dodje do 1-3k ali navijanjem i ponavljanjem želja to se neće desiti.

Zato pokaži malo strpljenja i realnosti...

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Grom
Our family
Our  family



Broj poruka : 154
Points : 496
Datum upisa : 29.06.2011

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime7/13/2012, 12:06

Maca ::
Ja još nisam u tvojim postovima o NIIS našla ni jednu činjenicu, ...

Pa, ti onda ne znaš šta su činjenice !... pročitaj ti to još jednom.

A, oko 'pumpanja' nema šta da ti kažem, jer to sumanuta ideja.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1861
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5149
Datum upisa : 28.05.2007

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime7/13/2012, 12:11

Kobe Bryant ::
Закон о тржишту капитала
stupa na snagu 17.11.2011.

47) манипулације на тржишту су трансакције и налози за трговање којима се дају или који ће вероватно пружити неистините или обмањујуће сигнале о понуди, тражњи или цени финансијских инструмената или којима лице, односно лица која делују заједнички одржавају цену једног или више финансијских инструмента на нереалном или вештачком нивоу, трансакције или налози за трговање у којима се употребљавају фиктивни поступци или сваки други облик обмане или преваре, као и ширење информација путем медија, укључујући и интернет, или другим путем којим се преносе, односно којим би се могле преносити неистините вести или вести које могу изазвати заблуду о финансијским инструментима, укључујући и ширење гласина и неистинитих вести и вести које доводе у заблуду, а од стране лица које је знало или је морало знати да су те информације неистините или да доводе у заблуду;
NOV ZAKON
Ceo zakon
http://infosajt.com/Zakoni%201/Zo%20trzistu%20kapitala%2005052011.pdf

ili

http://www.sec.gov.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=1131&Itemid=62

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Grom
Our family
Our  family



Broj poruka : 154
Points : 496
Datum upisa : 29.06.2011

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime7/13/2012, 12:19

Maca ::
... razumem da bi (i ne samo ti) voleo da cena što pre dodje do 1-3k
ali navijanjem i ponavljanjem želja to se neće desiti...

Ti imaš potpuno pogrešne pretpostavke, jer ja sam u fazi kupovine
i samo pratim rad, poslovanje i informacije u vezi NISa.
Prodavaću mnogo kasnije, nisam još odredio vreme i cenu.

Inače, možeš slobodno da me prijaviš nadležnima zbog mog pisanja.
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime7/18/2012, 19:55

ex sto volim kad sirova ovako povuce!
NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Nisvssirovanafta

nis vs gazde
NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Nisvsgazde

ajkula
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime7/19/2012, 18:56

crude oil 92.75 +2.58 (+2.86%) u odnosu na juce kad je povukla jako!

ocekujem rast i na nis hartiji! zalim one koji su prodavali na ovim nivoima!
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime7/31/2012, 20:02

malo poredjenja...

prosle godine 24.08.2011 pri objavi H1 2011 rezultata nis je imao akumulirane gubitke (ne znam tacno podatak) 1akcija je vredela 766-777din , dobitak u proslom preseku 16.77mild din

ove godine 31.07.2012 pri objavi H1 2012 rezultata nis ima akumuliran dobitak 21.608.790.000din 1 akcija vredi 610-620din, dobitak u ovom preseku 32.215mild din



Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime7/31/2012, 21:05

...i Bozo ,dodao bih,ako neces zameriti...
Trziste takodje nije odreagovalo na rezultate. sesir
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 847
Points : 1926
Datum upisa : 14.12.2008

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime8/20/2012, 22:27

Citat :
Zbog čega je Srbijagas uveo posrednika čak i kod isporuke „plavog energenta“ preduzećima koja su u njegovom vlasništvu

Ipak, daleko je teže razumeti zbog čega je posrednik neophodan čak i kada se gas isporučuje firmama koje su u vlasništvu Srbijagasa - Metanolsko-sirćetnom kompleksu iz Kikinde i Azotari. I zašto su ugovori sa izvesnim Russian-Serbian trading corporation (RST) poslovna tajna.

Naime, u julu prošle godine Gasprom je sa RST korporacijom sklopio ugovor o isporuci gasa Azotari, kikindskim MSK i Srbijagasu, u kome se to javno preduzeće javlja i kao garant da će posrednik uredno plaćati isporučeni energent. Ugovor u kojima je Srbijagas takođe garant, sklopljen je i između RST korporacije i MSK, a po kojoj ceni se isporučuje gas kikindskoj firmi teško je utvrditi jer je plaćanje robno, i predmet je posebnog aneksa.

Inače, MSK korporacija osnovana je u decembru 2010. godine, kao zatvoreno akcionarsko društvo u kome Gasprom (inače osnovan u Švajcarskoj) ima udeo od 25 odsto, dok je preostalih 75 odsto kapitala bilo u posedu A-Enegy holdinga (takođe registrovanom u švajcarskom gradu Lugano). Firma ima tri zaposlena i do kraja maja je njen zastupnik bio Branko Trkulja, dok je ruski državljanin Vladimir Šabalin imao funkciju direktora. U maju ove godine firma je preregistrovana u otvoreno akcionarsko društvo, generalni direktor je Šabalin a izvršni Trkulja. Ko je sada u vlasničkoj strukturi, još uvek nije javni podatak, jer to još nije evidentirano u Centralnom registru. MSK korporacija registrovana je na adresi na kojoj se nalazi Srbijagas, odnosno po ceni od 16.768 dinara mesečno iznajmljuje prostor od 32 kvadrata. U prošloj godini ostvarila je poslovni prihod od 9,3 milijarde dinara i čistu dobit od 153 miliona dinara.
http://www.danas.rs/dodaci/biznis/sta_je_sve_uslo_u_racun_za_gas.27.html?news_id=244293

Branko Trkulja
Current General Director at Farley Investors LLC
CEO at Russian-Serbian Trading Corporation
General Director at PFB Properties LLC

General Director PFB Properties LLC
Company is the owner of a property, in the center of the downtown Belgrade, which is being converted into the Courtyard by Marriott Belgrade City Center Hotel.

Ako se dobro secam ovaj projekat sa Hotelom Meriot u Beogradu je na mestu sadasnje zgrade Jugodrva, koje je vlasnistvo sadasnjeg predsednika udruge "Privrednik" sa Dedinja, gosin Grujića, koji je za malo nije postao ministar poljoprivrede u aktuelnoj vladi...



_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 54
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime8/24/2012, 12:13

Danas benzun skuplji još za 2 dinara.
Kada ste poslednji put na pumpi izgovorili - sipaj majstore do vrha?
udrimile

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime8/24/2012, 12:24

Friz ::
Danas benzun skuplji još za 2 dinara.
Kada ste poslednji put na pumpi izgovorili - sipaj majstore do vrha?
NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 75937

50l * 2din = 100din vise platis, smesno poredjenje ....

jos je smesnije sto ima takvih ljudi koji sipaju gorivo i ne kontaju da svaki put placaju vise za 100-200din...jednostavno zabole ih za cenu benzina...kad im auto trosi od 8-15l i ide preko 200km/h...zabole ih, danas je trend ako vozis auto, imas i kes...
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 54
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime8/24/2012, 13:09

Jel imaš ti auto?

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime8/24/2012, 13:18

da, sipam i vozim...moj guta 6000din mesecno
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 54
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime8/24/2012, 13:24

Šta ti to voziš ?
Vespu?
Jel nju voziš 200 na sat?
Pitao samo kada si poslednji put napuni rezervoar?
A ako ti nije skupo 170 din za litar, onda svaka čast?
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime8/24/2012, 13:33

Friz ::
Šta ti to voziš ?
Vespu?
Jel nju voziš 200 na sat?
Pitao samo kada si poslednji put napuni rezervoar?
A ako ti nije skupo 170 din za litar, onda svaka čast?

Skupo jeste, al ne mozes tamo gde hoces ako nemas auto!!! I na vreme!!!
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2067
Points : 5731
Datum upisa : 06.12.2008

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime9/11/2012, 23:49

Nikako mi nije jasno kolika je marža NISa na benzin?
Svi kukaju na akcize, a niko ne pominje maržu NISa.

Evo, danas u Novostima podaci o akcizama i ceni benzina u Srbiji i regionu.
Tako se iz tabele vidi da je takozvana "osnovna cena" benzina u Srbiji 0,69 evra, a da je akciza 0,42 evra, na to ide PDV od 0,24 evra , a da bi maloprodajna cena bila 1,36 evra!!!

Jel neko zna kolika je marža NISa u toj ceni?

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime9/12/2012, 13:12

@Momir

Ne znam na koju marzu mislis proizvodjacku, veleprodajnu, maloprodajnu ili ukupnu? S obzirom da je NIS monopolista i u proizvodnji i u veleprodaji, pretpostavljam da se NIS debelo ugradio u tzv. osnovnu cenu benzina. Dodala bih i da NIS na svojim pumpama cesto prodaje gorivo ispod veleprodajne cene, kako bi eliminisao konkurenciju a i pored te cinjenice ostvaruje ekstra profit. Tako da trgovci na malo (pumpadzije) idu sa minimalnim marzama, do nekih recimo 5 din. Na osnovu podataka iz tabele, se moze zakljuciti da je maloprodajna marza 0.01 evro.

Ne mogu tacno da ti odgovorim, ali s obzirom da je rudna renta jako niska, nije nemoguce da bruto marza ide i do 90%.
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime9/12/2012, 14:30

@Momir

Na osnovu bilansa uspeha se moze izracunati, bruto marza (prihod od prodaje-troskovi prodate robe /prihod od prodaje) x100 za q1 2012 ~93% a neto marza (neto dobit/prihod od prodaje) x100 ~22%.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime9/12/2012, 19:17

@svi

Ne zaboraviti pri racunanju marze da NIIS nije dobio sve te pare koje je racunao kao prihod. Niti ce ih dobiti. Mnogih para se vec odrekao preko petrohemije, sada je aktuelan Srbijagas, ko zna sta ce biti sutra.

Kolika je marza frizeru koji osisa lika za 150 dinara, a ovaj mu kaze "Vazi, platicu ti" i izadje iz radnje?
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime9/12/2012, 21:45

@sutra

Ukoliko se potrazivanja prema Srbijagasu otpisu, bice umanjena dobit za naredni period, pa ce se tako i profitna marza smanjiti.

No, za sada stvari stoje ovako.
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 994
Points : 2799
Datum upisa : 05.09.2008

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime9/13/2012, 00:59

Citat :
Benzin skuplji za tri a dizel za pet dinara
http://www.danas.rs/danasrs/ekonomija/benzin_skuplji_za_tri_a_dizel_za_pet_dinara.4.html?news_id=247447

Kada ste poslednji put napunili rezervoar?
Pod uslovom da ne vozite Vespu kao Boža Belex!
od
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1631
Points : 4774
Datum upisa : 04.06.2008

NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 4 Icon_minitime9/18/2012, 17:40

Za Riplija:
Jefitinije gorivo u Srbiji!
Gorivo u Srbiji pojeftiniće narednih dana od 1,5 do tri dinara po litru, zavisno od vrste naftnih derivata, najavili su iz naftnih kompanija.

od

Nazad na vrh Ići dole
 
NIIS moja najveća ljubav!
Nazad na vrh 
Strana 4 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» NIIS vs AERO
» Naftna Industrija - NIIS 9. DEO
» HARD CORE NIIS

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: