BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 NIIS moja najveća ljubav!

Ići dole 
+45
BojanNS
Kobe Bryant
Boranija
insajderxxx
Miros Lav
Limited011
Red max
Jumbo
Vladulns
Baki. V
Cermet
Zmark
Aleks
Dragan
Teletrader
FatCat
Djavo
Friz
Zile
Big Mile
Boza Belex
Gocili
Lilihip
Zoranecc
Fmember
Maca
Momir
Sneki
Ars Vivendi
Grom
Smile
Boby
Nikola
Rogy
Amater u pokušaju
Nemesis
mile-svinja
Jerry Springer
Bjekam23
Drasko
Steve McQueen
Sutra
Dragan11
Ris
Taliano
49 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime10/24/2011, 10:09

Ars Vivendi ::
taliano ::
Sve će to doći na svoje!! Po svemu sudeći rezultati su EXTRA! Arrow

NIIS moja najveća ljubav! Dvorska




aplauz
A sutra i u sredu ću da prodam sve što sam kupio zadnjih nedelja ispod 600!!Mislim da ću postići cenu oko 700rsd.Glavnica sa ponderom 518rsd se ne dira-naravno!! Nije teškobiti fin! sesir
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: NIIS kao moja najveća ljubav Taliano    NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime10/25/2011, 09:35

Istina je-veliki sam fan NIISa.I šta je tu loše?Navijam za njih i to ne krijem!!NIIS dominira u mom portfelju uz moju drugu uzdanicu AERO!Analizirao sam postove nekih članova i došao do sledećeg zaključka:Pukli su na drugim hartijama-nemaju para da uđu,pa mrače!Zaista sažaljevam,i želim im sve najbolje u buduće.Ipak,ovakvi likovi ne mogu doneti prosperitet zdravom razmišljanju.Priča da ovo nije jeftina hartija-zaista ne drži vodu.Na tržišnoj kapitalizaciji od 1mlrd e.prave dobit naprimer 400miliona?!U zemlji apsolutni monopol!Vade naftu nemilice!Menadžment vrhunski(da ih ne ureknem).Fleksibilnost koju u ovom momentu firma poseduje je stvar koja me najviše odušeljava!Dakle ako cena nafte u svetu skoči-pojačava se eksploatacija iz sopstvenih izvora i obratno kad pada-pune se depoi(ima ih fala bogu)..pošto keša ima kolko voliš-a i tata(Gasprom)može pomoći!Posle puštanja u rad novih postrojenja,teško će bilo ko moći da ugrozi monopol koji ovde imaju...a mnogi će se zabrinuti za svoje pozicije u susednim državama!Na kraju,ako budu MORALI-skinuće cene-pa šta...umesto 400 praviće 300miliona...malo li je?Sve u svemu-zaista bih voleo da sve ovo radi neka naša firma.Kad je već tako, kako je,mislim da je bolje da budem deo tog pobedničkog tima nego da ih mrzim. ljubav
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime10/26/2011, 20:22

NIS osvaja Bugarsku, Rumuniju i BiH Autor/izvor: SEEbiz / Beta
Datum objave: 26.10.2011. - 19:24:15
BEOGRAD - NIS planira da do kraja godine zaključi ugovore o kupovini 20 benzinskih pumpi u Bugarskoj, a planira se kupovina zemljišta za pumpe i u Rumuniji. Zamenik generalnog direktora Naftne industrije Srbije (NIS) za investicije i razvoj Nikolas Petri kazao je da su u toku pregovori ili procene za kupovinu i dodatnih benzinskih pumpi u Bugarskoj. Plan je da NIS za dve i po godine formira maloprodaju mrežu u Bugarskoj od 80 benzinskih pumpi, naglasio je on.

Petri je kazao i da se u 2012. očekuje da će NIS kupiti zemljište za gradnju benzinskih pumpi u Rumuniji. Razmatraju se lokacije uz magistralne puteve koje spajaju Rumuniju sa drugim zemljama EU i Srbijom, kao i u većim gradovima, dodao je on.

On je podsetio i da NIS ima sporazum za kanadskom kompanijom "East west petroleum" o istraživanjima i eksploataciji nafte i gasa na četiri lokacije u Rumuniji.

Sporazumom je predviđeno da NIS finansira istraživanja čija vrednost će biti od 50 do 100 miliona dolara, kazao je on. Petri je istakao da će NIS sa nalazišta u Rumuniji dobijati 85 odsto prihoda od izvadjenih količina nafte i gasa, a kanadski partner 15 odsto.

Razmatraju se i opcije za izlazak NIS-a na velikoprodajno tržište naftih derivata u Rumuniji i mogućnosti za nova istraživanja nafte i gasa, kazao je on.

Petri je rekao i da NIS planira učešeće na tenderima za instraživanje nafte u Bosni i Hercegovini, gde je potencijano nalazište u tuzlanskom kantonu.

kafa Kao što sam i pretpostavio,otvaraju se nova tržišta za pojačanu proizvodnju u novim postrojenjima! A kod mene nova investiciona odluka-nisam prodao juče i danas po 700rsd kako sam planirao.nova odluka glasi_hold!! kafa

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime10/26/2011, 21:52

Extra hartija!!! ALI Da li stavrno mislite da svet nije usao vec sada u recesiju?? Evropa je mali problem.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Dragan11
VIP
VIP



Broj poruka : 126
Godina : 46
Points : 486
Datum upisa : 04.08.2011

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime10/26/2011, 21:59

Boby ::
Lepi moj dali ti i ja pratimo istu berzu?Gde je bio nis 700 juce?A sto se tice hold tu se slazem.

Mislim da je Taliano hteo da kaže da je ošekivao cenu na 700 pa da izađe. Taliano ispravi me ako grešim
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime10/26/2011, 22:38

[quote="Dragan11"]
Boby ::
Lepi moj dali ti i ja pratimo istu berzu?Gde je bio nis 700 juce?A sto se tice hold tu se slazem.

Mislim da je Taliano hteo da kaže da je ošekivao cenu na 700 pa da izađe. Taliano ispravi me ako grešim
[/quote
Tako je.A pošto 700nije došlo neću ni prodavati!
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime11/2/2011, 23:07

Meni je jako sumnjiva niska dobit po osnovu kursnih razlika u Q2,Naime tad im je baš sve išlo na ruku....a u Q3 čak i gubitak po ovom osnovu!!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime11/2/2011, 23:09

Ceras ::
1.nije ovo nemacka...
2.Radnici i dalje rade za 15000din a fakture za njih 5x, 6x ko jos to kontrolise
3.Iznajmljivanje benzinskih stanica - uslovi?
4.Ma ko ce ih iskontrolisati

Tesko onome koga Rusi brane i Grci hrane
Ili koga Rusi hrane!! Još nisam čuo da je nekom stigao paket iz Rusije!! od od od
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime11/6/2011, 17:41

Dušan ::
Dividende će sasvim izvesno biti u 2013. godini, tj. iz dobiti ostvarene u 2012. godini kada će se pokriti svi gubici. Mrzi me da tražim po onim ugovorima sa državom, ali mislim da je obavezna isplata minimum 15% od dobiti po tom ugovoru. Neka me neko ispravi za procenat ako grešim.
Postoji sudski spor,o kojem sam već pisao! Ako se rezultati proistekli iz tog spora pojave u bilansima na kraju 2011 NIIS je samo sa tom stavkom pokrio gubitak-dakle celokupan profit ostaje....i 15% od toga u dividendu...dakle cca 30din po akciji neto.-eto. love3

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: NIIS kao moja najveća ljubav (Taliano)   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime11/6/2011, 17:43

Mitar ::
A kada se uknjizava sva ona silna neuknjina imovina

Preko 100benziskih pumpi nije uknjiženo scratch
taliano ::
Istina je-veliki sam fan NIISa.I šta je tu loše?Navijam za njih i to ne krijem!!
ljubav
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime11/6/2011, 23:09

Cak i ako ti je najveca ljubav, nemoj spavati s njom vise od 20% noci.
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime11/7/2011, 08:04

kafa znas kako kaze Balasevic "sve velike ljubavi su tuzne" love3
Pazi da neprodjes kao vecina nas kada smo bili zaljubljeni u sjpt od pa nas pedalirala. od
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime11/7/2011, 08:11

Ris ::
kafa znas kako kaze Balasevic "sve velike ljubavi su tuzne" love3
Pazi da neprodjes kao vecina nas kada smo bili zaljubljeni u sjpt od pa nas pedalirala. od
Biću oprezan! Neću dozvoliti da me otkači kao vas Sojka od
Već imamo dil....ako nebude div.od dobiti iz 2011-raskid je neminovnost lale

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime11/7/2011, 10:47

taliano ::
Već imamo dil....ako nebude div.od dobiti iz 2011-raskid je neminovnost lale

Dividende iz dobiti za 2011. neće biti 100%
Možda će biti dividende iz dobiti za 2012... i to samo možda!?
Nazad na vrh Ići dole
Drasko
VIP
VIP
Drasko


Broj poruka : 280
Points : 832
Datum upisa : 01.07.2007

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime11/7/2011, 21:07

Steve McQueen ::
taliano ::
Već imamo dil....ako nebude div.od dobiti iz 2011-raskid je neminovnost lale

Dividende iz dobiti za 2011. neće biti 100%
Možda će biti dividende iz dobiti za 2012... i to samo možda!?
Tesko i 2012....
Nazad na vrh Ići dole
Bjekam23
Just looking
Just looking



Broj poruka : 18
Points : 95
Datum upisa : 16.08.2010

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime11/9/2011, 01:34

Ljudi interesuje me vase misljenje o trenutnoj vrednosti (633 din) nisovih akcija na berzi?Znam da se cena formira na osnovu ponude i traznje ali po mom misljenju to je mala vrednost s'obzirom o kakvoj kompaniji je rec i kakve rezultate trenutno belezi ova kompanija ili pak to znaci da na beogradskoj berzi investitori jos uvek nisu dovoljno aktivni??? Takodje me interesuje sta mislite da li je pametno i po ovoj ceni otkupljivati NIIS-ove akcije kako bi kasnije zaradili na njima
Nazad na vrh Ići dole
Dragan11
VIP
VIP



Broj poruka : 126
Godina : 46
Points : 486
Datum upisa : 04.08.2011

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime11/9/2011, 06:06

Trenutno možeš uzeti koju hoćeš akciju, jer sve su podcenjene. Kada se smiri kriza rast je neminovan. Samo je pitanje koje će akcije imati najveći rast. Do sada u vreme krize su to bile akcije banaka ( ali njima je cena i najviše pala). Cena NIS-ovih akcija jeste niska i u dogledno vreme će rasti. To bolje da ti potvrde iskusniji forumaši. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Jerry Springer
VIP
VIP
Jerry Springer


Broj poruka : 225
Localisation : Backa
Points : 948
Datum upisa : 22.01.2012

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime1/23/2012, 01:46

Dragan11 ::
Trenutno možeš uzeti koju hoćeš akciju, jer sve su podcenjene. Kada se smiri kriza rast je neminovan. Samo je pitanje koje će akcije imati najveći rast. Do sada u vreme krize su to bile akcije banaka ( ali njima je cena i najviše pala). Cena NIS-ovih akcija jeste niska i u dogledno vreme će rasti. To bolje da ti potvrde iskusniji forumaši. kafa

Moze Belex 15 da padne na 300-400 na kratko u slucaju neke velike panike kao u martu 2009 ali definitivno ispod ovog nivoa nema mnogo prostora prema dole.
Da uporedim NIS trenutno je kapitalizovan na 950 mil Eura sa OMV koji je na 8 Milijardi i MOL sa 6.7 Milijardi evra. Velicina NISa je po meni na nivou 1/4 MOLa, pa bi po meni cena NIS-a mogla biti 1.8 milijardi evra, znaci skoro duplo veca nego sada.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime2/13/2012, 10:47

Zmajica ::
a mozda se i ne smiri ako jos bude vecih kupovina narednih dana

Da.....sad izlaze sitni špekulanti,ne verujem da će ozbiljan investitor koji je kupovao na P/E=6,dozvoliti sebi da prodaje na P/E ispod 4.....Hmmm a to bi bilo cca 1.000rsd za akcijuNIIS moja najveća ljubav! 2537601110

Svakako treba uzeti u obzir stanje napolju......danas se sve zeleniNIIS moja najveća ljubav! 589228 ,ipak OPREZ!!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
mile-svinja
Just looking
Just looking
mile-svinja


Broj poruka : 2
Points : 10
Datum upisa : 14.07.2011

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime2/13/2012, 13:59

Ide ovo sutra 5%, da li neko zna kada pocinje Belex sa radom posle praznika?
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime2/13/2012, 15:13

mile-svinja ::
Ide ovo sutra 5%, da li neko zna kada pocinje Belex sa radom posle praznika?


Berza ne radi sreda, cetvrtak i petak.... Znaci prvi radni dan je ponedeljak...
Nazad na vrh Ići dole
Amater u pokušaju
Still learning
Still learning



Broj poruka : 82
Points : 191
Datum upisa : 23.05.2011

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: n   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime2/13/2012, 18:49

A ja mislim celih i maksimalnih 10%.Možda utrče veće ribe.Ne znam ali razmišljam kafa
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime3/30/2012, 22:26

64 miliona hektara zemljišta u vlasništvu scratch ima li tu neke greške!?

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime4/3/2012, 23:44

Teško je ovako nešto naći. kafa

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime4/4/2012, 09:01

Da kojim slučajem NIIS nije deo Gazproma,već recimo špekulantska tvorevina pod okriljem Soroša i Rotšilda-druga bi se pesma pevala.Zamislite recimo da je Salford vlasnik....sad bi bila na P/E 10 minimum...a akcija bi koštala 2.800rsd!
Pitam se kolika bi dobit NIISa bila u "normalnoj" godini,kad je u po meni najgoroj 2011....400mil e.
Ova godina bi mogla da bude vrlo značajna za ovu akciju.Realno je za očekivati da će dogodine doneti i dividendni prinos,a mislim da ovakvi rezultati i rast kompanije prosto ne mogu proći nezapaženo.Eventualni izlazak na neku stranu berzu,po meni bi doneo momentalni preokret,mada i ovako očekujem veće prisustvo jačih igrača u narednom periodu.
Možda je ovo korak ka tome.............

Zemlje BRICS pokrenule sopstvene finansijske instrumente
ponedeljak, 02 april 2012 Izvor: Gde Investirati/ Tanjug Zemlje BRICS nastavljaju kurs na slabljenju svoje zavisnosti od razvijenih zemalja. Posle najave da će stvoriti novu globalnu finansijsku instituciju po ugledu na Svetsku banku, pokrenule su i sopstvene finansijske instrumente.



Berze tog bloka pokrenule su vlastite finansijske instrumente, među kojima su i terminski ugovori za Moskovsku međubankarsku valutnu berzu (MMVB).

Mali i srednji investitori širom BRICS zemalja dobiće jednostavniji pristup međusobnim tržištima


Pojavu novih investicionih proizvoda eksperti objašnjavaju sve većim brojem bogatih investitora u zemaljama sa tržištima u usponu.

Svetska federacija berzi u Johanesburgu, u Južnoafričkoj republici (JAR) najnovijoj članici BRICS, je još 2011. najavila formiranje alijansi berza BRICS, neformalne grupe pet mnogoljudnih zemalja sa privredama u naglom usponu. Alijansu bi činile brazilska BM&F Bovespa, ruska MMVB-RTS, Bombajska berza BSE Limited (Indija), korporacija berzi i klirinških organizacija HKEX (Hongkong) i berza Johanesburga JSE Limited. Sve berze, izuzev MMVB-RTS, u prvih šest meseci neće naplaćivati trgovinu akcijama.

Sada berzanski dileri mogu da kupuju i prodaju terminske ugovore berzi BRICS na nekoliko investicionih tačaka, prenela je njujorška agencija privrednih informacija Blumberg.

U prvoj fazi poslovanja alijanse, berze planiraju pokretanje unakrsne ponude finansijskih opcija za svoje indekse na više berzi. U drugoj fazi članice alijanse namervaju da zajednički razrade nove proizvode za unakrsnu ponudu.U trećoj fazi predvidja se usavršavanje novih usluga, prenela je agencija RIA Novosti.

Novi proizvod na tržištu kapitala mogao bi da bude usmeren na podsticanje investitora na kratak rok, smatraju eksperti.

Investitori u Brazilu, Rusiji, Indiji, Narodnoj Republici Kini i JAR drže oko 16 odsto svoje aktive u akcijama. U SAD je taj pokazatelj 42, a u zapadnoj Evropi 29 odsto.



Zapad se već buni

Da li se radi o sve moćnijem bloku država koje svoju ekonomsku snagu žele da materijalizuju i da se istrgnu iz zagrljaja SAD i Evrope?

Zapadna glasila su već pozvala razvijene zemlje da spreče oslobađanje zemalja BRICS od uticaja Evrope i SAD, a londonski dnevnik Times je ocenio kako je "rusko-kineska osovina, opasna za ostatak sveta".

"Zapad mora da preduzme korake kako bi Rusiju izvukao iz zagrljaja BRICS i ponudi joj alternativno mesto u svetskom sistemu, kao partnera EU, koji priznaje svoje korene i evropske vrednosti", piše Times.

Pravilno usmeravanje viška kapitala

Novi finansijski proizvodi mogu da steknu popularnost među bogatim individualnim investitorima u zemljama u razvoju, koji žele pristup stranim tržištima, izjavio je Bruce Weber, dekan ekonomskog koledža pri univerzitetu u američkoj saveznoj državi Delaver.

Novi finansijski instrumenti mogu da izazovu veliko interesovanje investitora. Terminski ugovori za strane indekse omogućavaju difersifikaciju i hedžiranje rizika uz minimalne troškove.

Ministar finansija JAR Pravin Gordhan je rekao da "mnoge zemlje u razvoju raspolažu viškom novca, koji se po tradiciji i dalje ulaže na primer u američke obveznice". Prelazak na kreditiranje u nacionalnim valutama i pokretanje sopstvenih berzanskih instrumenata je pokušaj zemalja u razvoju da se oslobode zavisnosti od zapada.


* Eksperti kompanije McKinsey Global prognoziraju kako bi finansijska aktiva u zemaljama BRICS mogla da bude utrostručena do 2020. na 141 bilion dolara.

*Eksperti Međunarodnog monetarnog fonda, ocenjuju da će ekonomije zemalja u razvoju u proseku da rastu za po 6,5 odsto godišnje u narednoj deceniji, dok u Evropi taj pokazatelj neće premašiti 2,5 procenta

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime4/4/2012, 23:12

Kad je rok za objavu q1?

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime4/7/2012, 00:02

Drag65 ::
taliano ::
Realnost je da na ovakvim parametrima nisi mogao NIKAD da kupiš NIIS!

Khm,
http://www.bloomberg.com/quote/NIIS:SG (videti tab 1 Year)

-btw, interesantni su i:
http://www.bloomberg.com/quote/NIIS:SG/profile

Ipak je izuzetno nizak obim ulaganja na Belexu...
Ako se u narednih 10tak dana nešto pozitivno ne desi, svašta može da bude.
Inače spremam se za dokup na 550.

Takođe,ako se u narednih 10tak dana nešto pozitivno desi,svašta može da bude.....kako na ovoj tako i na svakoj drugoj hartiji na Belexu,a bogami i u svetu....bla,bla,bla!!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime4/7/2012, 21:54

Boza Belex ::
Maca ::
Ne vidim da ova vest ima neke veze sa NIS?
Eh, kad bi NIS krenuo u kupovinu...

nisu ni oni mutavi, u turskoj gorivo 2e, u grckoj slicno, jedino kod nas 1.30e, ko zna kakve mi preradjene splacine kupujemo.

Ima tu svega!!
Priprema se teren za plasman povećanje proizvodnje iz novih postrojenja u Pančevu....Mislim da će tada gorivo biti apsolutno ok...Još kad bi kriza malo popustila,pa da se i kod nas potrošnja poveća...eto ti skoka profita!

Ima li neko informacije oko eksploatacije u Angoli....kakva je tu priča,koliki je obim? Da li to prodaju sirovo?Brojke?

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Rogy
VIP
VIP
Rogy


Broj poruka : 517
Points : 2119
Datum upisa : 10.09.2009

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime4/8/2012, 21:46

Božo hvala na analizi, znači.

_________________
.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime4/11/2012, 15:33

Mislim da će to biti dosta dobar kvartal.Evro je skočio,ali ga je gorivo ne samo pratilo nego i prestizalo.Osim toga,imali su velike zalihe nabavljene po "niskim" cenama-što je svakako zasluga menadžmenta, i dobra procena kretanja cene nafte u svetu.Takođe,eksploatacija domaće nafte,koštala je u Q1 verovatno isto,ili manje u evrima-tako da nevidim tu neke žešće rupe...možda malo zbog februarske paralize-videćemo.
Inače,nabavka regresiranog EU dizela i D2 za poljoprivrednike ove godine ide isključivo preko NIISove maloprodajne mreže.Radi se o cca 80.miliona!! litara,koje poljoprivrednici preuzimaju do 15.maja!Uposlenost proizvodnih kapaciteta-maksimalna....cena dobra! Nadamo se da i dobit neće izostati!
sesir

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime4/21/2012, 22:53

Nafta(koju ne izvade u Vojvodini)se plaća dolarski-a prodaje kod nas za dinare.Dakle,najbolje prođu kada je dolar prema dinaru slab-kupe više!
Mada,po meni je ovo prenaduvana priča,pošto NIIS formira zalihe kada je cena niska(njihov menadžmen to vrlo dobro radi+tu je tata Gazprom).....za to imaju sasvim solidne kapacitete.A cene se formiraju "na dan prodaje+malo rezerve"-normalno!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime4/24/2012, 09:46

Nauzika ::
sutra ::
@Nauzika

Ali ipak bilo bi lepse da das procenu u obliku: operativni rezultat +- finansijski rezultat = bruto rezultat.


Visoko cenim tvoj uravnotežen pristup u diskusiji vezanoj za NIS, kao i moralne i etičke vrednosti koje si u par navrata iskazao na drugim temama, ali mi se ne dopada ideja da iznosim procenu Q1 NIS-a ako nisam bar 90% siguran u tačnost svoje kalkulacije, a u ovom trenutku nisam. Stoga ću tu vrstu računice, sa mnogo nepoznatih, uz dužno poštovanje, zadržati za sebe.
Tim pre što sam po pitanju poslovanja NIS-a u prvom kvartalu umereni pesimista i samim tim očekivanja mi nisu velika (doduše znatno su iznad tvoje procene od 2-3 milje) ali i pored toga sve više verujem da baš u ovim okoa....lnostima (izbori samo što nisu, loše prognoze za Q1) može doći do neočekivanog obrta tj. čini mi se da NIS može iznenaditi mnogo boljim rezultatom nego što se očekuje...:)
Ako ne,...


Da....baš tako!!
I ja mislim da može da se desi sjajan rezultat.Po meni je to sve, bolje od Q1 iz 2011.
Ovo je zasigurno najprljavija predizborna kampanja u nas ikad....
Sve ima veze.......
Nebih se začudio da neko iz DS mahne pred izbore NIISovim rezultatima,sebi pripisujući uspeh "sjajne"privatizacije!
Na kraju....objava rezultata je mogla da ide i posle izbora kao što se i očekivalo.Ovako može se pomisliti da su iz vlade "zamolili"objavu-slično kao što su zamolili da spuste malo cene... kafa

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime4/24/2012, 11:22

http://www.sinteza.net/vesti/belex/nis_po_eo_snabdevanje_gorivom_tranzitnih_re_nih_flota.html

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime4/26/2012, 09:57

Hmmm kao što sam i predpostavio....Eto nama danas lepog rasta!!!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

NIIS moja najveća ljubav! Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! Icon_minitime4/27/2012, 07:38

Ris ::
NEKUPUJ......

Razlog!?
Sve su šanse da ovo ide gore!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
 
NIIS moja najveća ljubav!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 6Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» NIIS vs AERO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 5. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: