BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Telekom Srbija akcije

Ići dole 
+162
Boranija
Jegulja
JU500
Smile
Draganvi
Polos
Big Brle
jcapelja@gmail.com
marjanovicgane
Huls
BorisB
Dejan2106
Dr.
GorZora
BBrroo
draguljcebg
jovan.89
Zexx
MHE kila(H)WATacina
Toplica
bonum.mm
Gashi
losmi
Dragan555
Matthew Greenburgh
Trade Now
Montegorac
Zwiebel
mushoke
Gocili
philips1
gorda
pepermint
Tenerife
Jerry Springer
boban75
Stane Dolanc
Ilija
Dejansss
Aca kurbla
Poštar
boxxi
Zeljko321
Sasuolo
Ceras
JMBR
MMcorp
Roman Abramovich
Dalaj Lama
Pera Zdera
Zmark
Delboj
Nenadnenad67
Vuksat
Dragan
GlasRazuma
Al Kapone
TomaS41
Voiceoflaw
hey-ho
geogsi
Drag65
Zak10
Djavo
sirGagy
Lolita
Sahbaz
Rasa
kolins
Light
Jumbo
Bjekam23
ivan45
BojanNS
Zrimi
Fmember
Fast
Grom
Dmitar
ILoveRoses
Cucla
Taliban
Boraa
Boza Belex
Toplica 1
Momir
Nauzika
Nikola
Zoranecc
Maca
Steve McQueen
KRUSKA
C R A Z Y
Dragan11
Vladimirmitr
Nestrpljivi
J_stojan
Racunarko
StariHrast
Bookmaker
Boby
Taliano
Sasa965
JA
Pekoilic
Popaj
Big Mile
AlexBGD
Rogy
RobinHood
Serbon
Dragot
nemanjaRU
BoS
Nemesis
Borodino
Slovenac1
pakodazna
MYSTIC021
Novosadjanin007
Lord Stem
Mali akcionar
Sutra
Djuka
MarkoJTD
Bond
Sofke
Dnenad85
Drag_Mlad
Kurajber
Ars Vivendi
Kenzo
pepsiman
FatCat
Berza011
Greta
Limited011
prevarant
MORNAR
Vladulns
HUACHUMA
Lilihip
Milica1
gogloee
Teletrader
Kupi akcije
StefanMR
Bmarko
Ris
Aleks
Dexiv
akcionar
Dusan
StefanoProdi
Goca
Friz
Sneki
Mc.Intosh
NIKOLAG
Kobe Bryant
Milos86
Admin
166 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 21 ... 28  Sledeći
AutorPoruka
Boraa
Still learning
Still learning



Broj poruka : 56
Points : 244
Datum upisa : 28.02.2012

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime10/29/2012, 15:58

Maca ::
Dakle sami ste se dogovorili da je cena od 1,5 do 1,6 evra po vašoj oceni neka realna u ovom trenutku?

Izvinite Maca ali mislim da ih niste dobro
razumeli. Ja sam shvatila da su oni ponudu od 1.6 eura dobili od nekih
brokera po Beogradu i da je to zapravo realna cena samo u smislu da su
ti brokeri bili spremni toliko da im plate a ne da je to oupsteno realna
cena. Vi me Toma Vuksat Glasrazuma i ostali koji ste vec polemisali o
tome razuverite ako sam ja mozda pogresno razumela mada je i iskustvo
moje mame bilo slicno. Njoj je jedan broker namerno ne pominjem ime
posto tako rade i ostali, ponudio posle dugo ubedjivanja i pregovaranja
1.65 eura po akciji jos u junu mesecu ali ona je odbila.


Poslednji izmenio Boraa dana 10/29/2012, 16:03, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Boraa
Still learning
Still learning



Broj poruka : 56
Points : 244
Datum upisa : 28.02.2012

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime10/29/2012, 16:05

Maca ::
TomaS41 ::


Eventualno se moze desiti da dobijete na pm neku poruku tipa da tu cenu nikada necete dobiti ili poruku u pokusaju da vam prepolove ili drasticno smane cenu - 2e ...,ovde sigurno ne!


I pustite te "provokacije" na PM - i oni koji vam pišu samo žele da kupe što jeftinije, baš kao što i vi pokušavate da prodate što SKUPLJE..


Agree 100%!!!
Cinjenica je da svi oni bivsi i sadasnji radnici Telekoma i Poste koji dobiju akcije od njihove firme sanjaju da ih prodaju sto skuplje i ti zahtevi idu do krajnje nerealnosti jer su u tim akcijama sve njihove suze krv i znoj kako vole cesto da dosadjuju. Ja koja cu dobiti kao poklon deo tih akcije od mame rado cu prodati tom istom brokeru za 1.65 koga je moja mama odbila jer sam ih dobila dzabe. E sad brokeri su negdeizmedju i samo ljudi gledaju da naprave sto bollji poso za sebe sto je potpuno normalno kao i u svakoj trgovini
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime10/29/2012, 16:07

Telekom Srbija akcije - Page 15 Teleko10

Telekom Srbija akcije - Page 15 Teleko11


Ima i promena.
Jel neko zna ko su novi likovi na spisku...


_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime10/29/2012, 16:11

Boraa ::


Njoj je jedan broker namerno ne pominjem ime
posto tako rade i ostali, ponudio posle dugo ubedjivanja i pregovaranja
1.65 eura po akciji jos u junu mesecu ali ona je odbila.

A što ne pominješ ime brokera?
Slobodno, sigurna sam da mnoge zanima ko je on.
Ovde pišeš anonimno i sasvim sigurno niko neće nikada saznati ko si...
Dakle, daj nam ta imene brokera, da svi znamo.
Važi i za sve ostale....


_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Boraa
Still learning
Still learning



Broj poruka : 56
Points : 244
Datum upisa : 28.02.2012

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime10/29/2012, 16:17

Maca ::
Boraa ::


Njoj je jedan broker namerno ne pominjem ime
posto tako rade i ostali, ponudio posle dugo ubedjivanja i pregovaranja
1.65 eura po akciji jos u junu mesecu ali ona je odbila.

A što ne pominješ ime brokera?
Slobodno, sigurna sam da mnoge zanima ko je on.
Ovde pišeš anonimno i sasvim sigurno niko neće nikada saznati ko si...
Dakle, daj nam ta imene brokera, da svi znamo.
Važi i za sve ostale....


Nisam mislila bukvalno na brokera kao brokersku kucu nego na coveka koji se javio mami kao neko ko je hteo da je prevari na brzinu i odkupi akcije od nje putem poklona. Zato sam za to da se ide preko pravih brokera jer iako je jeftinije bar je nekako legalnije i sigurnije za one koji se ne snalaze bas najbolje u trgovini
Nazad na vrh Ići dole
Vuksat
Just looking
Just looking



Broj poruka : 7
Points : 35
Datum upisa : 25.10.2012

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime10/29/2012, 16:39

Naravno da je taj moj prijatelj kriv, nije ga niko primorao, nisam ni reko to... Njegov problem je bio taj što je previše verovao pričama ovde, mislio je da su svi dobronamerni i da svako svakom hoće da pomogne, što je daleko od istine... Naravno ima ljudi koji govore svoje mišljenje a da li imaju neke unutrašnje motive ili ne to je na njihovoj strani, kao što ljudi koji ih slušaju treba da sami skontaju i probaju da razaznaju šta je istina i a šta ne...

A ja koliko vidim, čovek nikome ne govori da treba da se kupe po toj ceni od 2 evra, nego da mogu i da se prodaju po toj ceni... A i rekao je kako da se i na koji način vidi koja cena može da se dobije.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2159
Points : 6009
Datum upisa : 25.07.2010

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime10/29/2012, 16:53

Da ti druže malo ne preteruješ u pokušaju da ocrniš ovaj forum?
Pošalji tog tvog prijatelja ako je na forumu da sam objasni šta mu se desilo na NIIS?
Nemoj ti da si drveni advokat.

A to da pumpaš cenu telekoma jer bi voleo da dobiješ što više para to nam je jasno.

Ali voleš da se predstavljaš kao nevinašce koje još i potpuno neosnovano napada forum i forumaše.
Daj konkretno neki post koji navlači investitore a da je s ovog foruma.

Treba da te je sramota. Dopušteno ti je da nudiš svoje akcije i da ih hvališ sve da bi dobio što bolju cenu a sad smo ti mi sa foruma krivi?

Pobrkao si lončiće!

Edit: reci gde to može da se proda po 2 evra kad si već toliko prepametan?


_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2159
Points : 6009
Datum upisa : 25.07.2010

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime10/29/2012, 17:04

Vuksat ::

A ja koliko vidim, čovek nikome ne govori da treba da se kupe po toj ceni od 2 evra, nego da mogu i da se prodaju po toj ceni...

Vemo mudro. Nije šija nego je vrat?

udrimile

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Vuksat
Just looking
Just looking



Broj poruka : 7
Points : 35
Datum upisa : 25.10.2012

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime10/29/2012, 17:57

@Boranija:

Drugar je bio samo naivan, ništa više i ništa manje... Nije uspeo da skonta kad šta treba da uradi... Dešava se to svima, u pogrešan trenutak ih je kupio... Razlozi koji su ga vodili da ih kupi tada je bio veliki broj informacija o tome da će cena rasti i dalje... Njegov problem je to, što je po meni bezrezervno to prihvatio... A to se desilo pre više od godinu ipo dana...

Ja ne pumpam cene, nego govorim svoje mišljenje, koje zasnovano na najskrojim postovima na kojima piše ko je koliku cenu dobio za akcije... A isto tako i ja mogu da kažem da ako mene optužujete da pumpam cene, i ja mogu da kažem da ih neko srozava ovde na forumu (pri tome ne mislim konkretno na tebe), jer im odogovara da ih dobiju po najnižoj mogućoj ceni...

(editovano)

Edit:
U pravu ste i vi, ali istotoliko su u pravu
i oni koji tvrde da je realna cena 1 evro ili manje.
Svako ima pravo na svoje mišljenje.
I molim bez teorija zavera.
Berza će reči svoje.
Mod D.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime10/29/2012, 21:48

Ja bih voleo da čujem koji su ti likovi koji kupuju po 1,6 i više. Broker me zvao da kupim po 0,9 i ceo dan nije mogao da nadje kupca po toj ceni za 2000 komada. Je l bio lud taj što je meni nudio da kupim ili vi živite u fantazijama!?

Lično mislim da će cena da sleti gore nego NIIS i AERO. Mnogo više akcija, mnogo više gladnih usta koja u tome vide neku sreću, mnogo manje stranih investitora ... "Cediće" se tu gore i duže nego na NIIS-u. I većinski da uleti opet će biti kao sa NIIS-om. Ko proda po 1,5 i više u ovom trenutku napraviće dobar posao i imaće šansu da to kupi i jeftinije.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime10/29/2012, 22:31

Ne vidim u spisku akcionara da se nešto bitno promenilo i čemu ovolika halabuka oko ovih akcija?

Jedino novo lice je Utvić Kamelija (iz Sombora), sa 7461akciom.
Ništa to nije u poredjenju koliko je NIIS bio trgovan pre izlaska na Belex.
O kakvim to silim trgovanjima, prevarama broker i teorijama zavere govore imaoci ovih akcija mi uopšte nije jasno.
Čisto trabunjanje, jer da se ostvaruju neki bitni obimi već bi medju prvih 10 akcionara bilo osoba i firmi sa više od 10.000 akcija.
Ovako, sve je to sitno i verovatno sitni prodavci varaju sitne kupce.

Svako ima pravo da da svoju procenu cene akcije tako da nema nikakvog razloga da se prodavci ljute na procene kupaca i obrnuto.

Koliko vi (prodavci) imate pravo da tvrdite da je cena 2 i više evra, isto takvo pravo imaju i ostali koji tvrde da je to previše!
Valjda smo to raščistili?

Svakako da je ružno izmišljati nekakve sile koje namerno ruše cenu i okriviti forum da je protiv vas...
To su gluposti.

Ja takodje mislim da akcija ne vredi više od 1-1,5 a nisam broker niti imam nameru da kupujem van berze. A takvih kao što sam ja ima još dosta.

Kako to sebi da objasnite? Da nas napljujete i proglasite za brokere, za članove tajnog društva koje je sazvano samo da bi vama naštetilo?

Hajde se malo uozbiljite.

Berza će pokazati ko je u pravu...

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1612
Points : 4730
Datum upisa : 04.06.2008

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime11/19/2012, 12:31

Građani će još morati da čekaju kako bi ostvarili svoje pravo da prodaju ili kupe akcije Telekoma Srbija. Kako Blic piše, šanse da domaći operater do kraja godine izađe na berzu gotovo su ravne nuli, najviše zbog straha Vlade da bi trgovina ovim akcijama, u ovom trenutku, prikazala manju vrednost deonica od očekivane.

Brokeri tvrde da bi izlazak Telekoma na berzu mogao da obori vrednost akcija tog preduzeća i do 30 odsto. Tada bi i građani, njih oko 4,8 miliona, umesto predviđenih 70 evra za paket besplatnih akcija, u nekom trenutku mogli da ih prodaju za oko 50 evra.

U takvoj situaciji, država bi morala da odustane od ambicije da proda Telekom za zacrtanih 2,5 milijardi evra. Ako bi tržište zakazalo, Vladi bi se urušila pregovaračka pozicija s potencijalnim kupcem.
Nazad na vrh Ići dole
Boraa
Still learning
Still learning



Broj poruka : 56
Points : 244
Datum upisa : 28.02.2012

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime11/21/2012, 19:59

U natavku ovog teksta koji citira Smile iz Blica ima jedna vrlo interesantna ideja koju iznosi broker Branislav Jorgic
Broker Branislav Jorgić smatra da bi država, ako se ne promeni stanje na tržištu, mogla da razmisli o tome da okrene strategiju - da postane otvoreno akcionarsko društvo. - Ako procene da nemogu da dobiju adekvatnu vrednost za svoje akcije ako se sada listiraju, bilo bi razumno da razmisle o tome da postanu otvoreno akcionarsko društvo. To bi im dalo kapital za nova ulaganja, a sdruge strane trebalo bi da uvedu i profesionalni menadžment. Ovakav status kvo je najlošiji - ocenjuje Jorgić.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2781
Points : 7934
Datum upisa : 21.01.2009

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime11/22/2012, 17:45

Citat :
I kakva je situacija?

Moj je utisak da je najveći problem naša finansijska pozicija. U januaru smo otkupili 20 odsto udela od grčkog OTE-a za 380 miliona evra, ali je zbog reprograma kredita uzeta pozajmica od 470 miliona evra sa grejs periodom od godinu dana. Tu su i raniji krediti od drugih poverilaca i dobavljača telekomunikacione opreme iz inostranstva.

I koliko iznose svi ti dugovi „Telekoma” danas?

Ukupan dug „Telekoma Srbija” danas iznosi oko 700 miliona evra, a sa kamatama je negde oko 750 ili 760 miliona evra. Ali, moram da istaknem da je „Telekom” i pored toga likvidan. Najveći izazov će biti sledeće godine jer od januara 2013. godine kreće otplata kredita koji sam malopre pomenuo i treba obezbediti 305 miliona evra kako bismo namirili obaveze prema poveriocima. To neće biti lako, ali ponavljam da nemamo problema sa likvidnošću i da sve svoje obaveze redovno ispunjavamo
[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime11/23/2012, 18:35

Profit Telekoma smanjen za 90 odsto
Izvor: Beta

Beograd -- Profit Telekoma Srbije u prvoj polovini 2012. godine smanjen je za oko 90 odsto, na 1,16 milijardi dinara.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime11/24/2012, 00:06

Katastrofa. NIIS zaradio kao 20 i vise telekoma.

Eto nek je nauk svima onima koji veruju u menadzment drzave Srbije pod bilo kojom vlascu.

Jedina svetla tacka ovde je sto telekom MORA biti prodat, zato sto dugovi MORAJU da se vrate. Mada realno sada vise od 2 milijarde za ceo tesko moze da se dobije.

@Boraa

Gospodin Jorgic je jedan od najvecih lupetaca kod nas na berzi. Nadam se da nije clan kod nas na forumu.

Edit: Obrisane tvrdnje bez dokaza.
Teorije zavere.
Mod D.
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime11/24/2012, 03:54

Izgleda da se pozajmljivalo za izbore posto je u pitanju prva polovina godine.

A mozda se i u Telekomu sprema cesljanje racuna.
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 349
Points : 867
Datum upisa : 14.12.2007

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime11/24/2012, 09:48

Ovo je ozbiljno loša vest. Ne samo što neće moći da se proda ceo Telekom za 2.5 mlrd, neće moći ni za mnogo manju cifru. I ova priča o kursnim razlikama ima samo za cilj da zamaže oči, treba potražiti neke druge rashode (čitaj: krađe) koji su uticali na krajnji rezultat. 700 mil. EUR forex dugova je moglo da napravi 70 mil EUR neg. kursnih razlika uz pad dinara od 10%. Gde su ostali rashodi?
Malo će stvari da izvadi konsolidovani, ali mislim da i ovde ima prostora da radi apsa i Vučićeva metla.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime11/27/2012, 07:20

"Gazprom u Sloveniju dovodi novu optičku mrežu

... Namjeravamo izgraditi informacijsku autocestu od Rusije do Europe i natrag"

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1612
Points : 4730
Datum upisa : 04.06.2008

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime11/27/2012, 13:23

SBB i Orion u svojoj ponudi imaju i fiksnu telefoniju.
Počelo je!

Mesečna pretplata na fiksni 390 DINARA
0 dinara u okviru SBB mreže
[You must be registered and logged in to see this link.]

Kompanija Orion telekom Vam nudi fiksnu telefonsku liniju sa zauvek Vašim lokalnim telefonskim
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime11/27/2012, 16:39

Smile ::
SBB i Orion u svojoj ponudi imaju i fiksnu telefoniju.
Počelo je!

Mesečna pretplata na fiksni 390 DINARA
0 dinara u okviru SBB mreže
[You must be registered and logged in to see this link.]

Kompanija Orion telekom Vam nudi fiksnu telefonsku liniju sa zauvek Vašim lokalnim telefonskim
[url=http://ot.rs/privatni_korisnici/fiksna_telefonija/o_fiksnoj_telefoniji.289.html
[You must be registered and logged in to see this link.]

Ne razumem sta je pocelo? Radujes se evidentno, ali bi mogao da objasnis cemu se radujes.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime11/27/2012, 19:31

Ja nisam shvatila da se Smile raduje?

Vec da kaze da ce Telekomu biti jos teze.
Pocelo je u smislu: evo i konkurencije, kakva god da je...

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime3/1/2013, 22:20

Posle dužeg vremena i samim uvidom na [You must be registered and logged in to see this link.]
niko ozbiljan ne kupije ove akcije bar ne u ozbiljom obimu.
Svi koji su se na ovom forumu javljali sa nebuloznim cenama koje su "navodno" postizali mogu se smatrati prevarantima.
Što jasno pokazuje i spisak prvih 10 akcionara.
Gde niko ozbiljan nema više od 5000 akciaja
Dakle: krš koji ne vredi više od 100 din po akciji, bez obzira na dobit koju firma ostvaruje....

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2781
Points : 7934
Datum upisa : 21.01.2009

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime3/24/2013, 10:08

Ne znam da li je tacno ali do mene dolaze glasine da je Telekom iskazao minus za proslu godinu?


_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Nenadnenad67
Still learning
Still learning
Nenadnenad67


Broj poruka : 100
Godina : 44
Localisation : beograd
Points : 450
Datum upisa : 27.01.2012

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime3/24/2013, 20:16

evo opet price o prodaji
[You must be registered and logged in to see this link.]
2.5 milijarde za 100 posto
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime3/25/2013, 14:37

[You must be registered and logged in to see this link.]

comp
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime4/24/2013, 18:34

Slucajno naleteh na ovaj sajt pa koga interesuje, samo napred!!!
Udruzenje vlasnika akcija.......
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime5/24/2013, 02:34

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime5/29/2013, 11:33

Telekom Srbija je, na nivou cele grupacije u koju ulazi još šest zavisnih preduzeća, ostvarilo godišnji profit od 12,29 milijardi dinara. Od toga se čak 11,25 milijardi odnosi na matično preduzeće - srpski Telekom.

Međutim, teško da će se od ove dobiti "ovajditi" i građani Srbije, koji su dobili besplatne akcije ove kompanije, budući da Telekom planira da ove godine uloži čak 200 miliona evra u investicije.

Odluka o raspodeli dividendi biće doneta 27. juna za kada je zakazana skupština akcionara. Naša želja je da Telekom Srbije ne bude opterećena isplatom dividendi uzimajući u obzir investicione planove za 2013. godinu - rečeno je u ovom preduzeću.

Inače, neto dobit od 12,3 milijarde dinara gotovo upola je niža od profita u 2011. godini.- Niži rezultat posledica je najvećim delom negativnih kursnih razlika, kao i većih rashoda kamata, uglavnom u matičnom preduzeću - navodi se u objavljenom konsolidovanom izveštaju Telekoma Srbije. - Na prikazane rezultate uticalo je i slabljenje prosečne vrednosti dinara u odnosu na evro i bosansku marku od 11 odsto.

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime5/29/2013, 13:55

Velika sramota sto od telekoma nema dividende.
Nisam to ocekivao od ove vlade.
Vreme je da se privatizuje, odavno je bilo vreme.
Nazad na vrh Ići dole
Boraa
Still learning
Still learning



Broj poruka : 56
Points : 244
Datum upisa : 28.02.2012

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime5/29/2013, 14:49

Sutra ::

Vreme je da se privatizuje, odavno je bilo vreme.

Kako je potvrđeno, tokom maja Vlada će odlučiti šta će sve od
firmi u vlasništvu države, osim „Telekom Srbija“, u narednom periodu
biti ponuđeno na prodaju.

- Kompletan plan vezan za javna preduzeća koji ne podrazumeva samo
privatizaciju već i ozbiljnije restrukturiranje skoro svih firmi u
vlasništvu države biće tema sastanaka lidera vladajuće koalicije.
Pregovore oko prodaje „Telekoma Srbija“ preuzeo je na sebe i svoj tim
Aleksandar Vučić, a o terminu kada bi mogao da bude raspisan međunarodni
tender za prodaju ove firme znaće se u narednih mesec dana - kaže na
kraju izvor „Blica“.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 529
Points : 1910
Datum upisa : 06.12.2011

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime5/29/2013, 16:55

Nadam se da neće biti budale da prodaju sve. 51%-60%, ostalo država i građani. Jedini problem bi bio što će građani možda srozavati cenu na berzi sledećih 5 godina, ali to ne bi trebalo da bude problem ako firma počne dobro da posluje. Ovaj profit koji su ostvarili je očigledno od reketa iz fiksne telfonije jer su iz svih zavisnih kompanija bez Telekoma Srbija izvukli ukupno 10mil evra.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime6/1/2013, 11:17

BEOGRAD - Prvi potpredsednik Vlade Aleksandar Vučić rekao je da se za Telekom sada može dobiti više novca nego što je prethodnoj vladi nuđeno, ali da je problem nedostatak projekata u koje bi te pare bile uložene, dok bi izdvajanje tog novca za plate u javnom sektoru bila "prava katastrofa" za Srbiju.

"Šta sa tim novcem, da ga bacimo u bunar? Ako njime smirimo socijalne tenzije, šta ćemo da radimo za godinu dana, za dve? Ne prodaje se nešto samo radi prodaje. Problem je što nemamo projekte u koje bismo te pare uložili. Ako bi otišle u plate u javnom sektoru, to bi bila prava katastrofa za Srbiju. Deficit bi dodatno skočio, a resurs poput Telekoma bio bi potrošen ni za šta", kaže Vučić.

Vučić ističe da Srbija ima ozbiljan problem, na koji se ne obraća pažnja - "nemamo projekte". "Tako sa kreditom za železnicu na listi mora visoko da se pojavi pruga Valjevo - Loznica, zato što za to imamo projekat. Za drugo ne postoje. Ne znamo šta da radimo sa prugom Pančevo - Beograd - Subotica, koja bi nas brzim vozovima za 3,5 sata spojila sa Budimpeštom. Ili da do Zagreba ne putujemo sedam sati, kao što je sada. Za ovo ne postoje projekti, a to su teški i ozbiljni problemi", navodi Vučić.

On podseća da je prethodna vlada želela da proda "Telekom Srbija" za 1,4 milijarde evra, dok je najviša ponuda bila 1,1 milijardu evra.

"Mislim da smo, bez obzira na to što je "Telekom" nakon toga temeljno uništen, do dolaska Predraga Ćulibrka na čelo kompanije, u stanju da postignemo višu cenu", ističe prvi potpredsednik srpske vlade.
Vučić kao problem ističe dugove namenske industrije napominjući da njihovo poslovanje sada kontrolišu oficiri, preko nadzornog odbora, a ne politički postavljena lica.

"Kontrola trošenja novca je neophodna, jer ako država ulaže hoćemo da budete profitabilni. A ne da dogodine opet bude ista kuknjava i da država ponovo daje novac. To je ključni problem, a ne da li možemo da prodamo "Telekom" ili ne", rekao je on.

Prema njegovim rečima, planovi reindustrijalizacije ne postoje, hoćemo da uložimo u fabrike, u proizvodnju, ali nemamo projekte u kojima bi se zaposlilo hiljadu ljudi."Poljoprivreda jeste važna, ali bez reindustrijalizacije ne možemo da podignemo Srbiju", naglašava Vučić.


_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Kupi akcije
VIP
VIP
Kupi akcije


Broj poruka : 427
Localisation : Belgrade
Points : 752
Datum upisa : 09.06.2009

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime6/3/2013, 11:21

Slim seen as frontrunner for purchase of Telekom Srbija
Friday 31 May 2013 | 18:16 CET | News
Carlos Slim and Arab telecommunications operators are seen as the frontrunners for the purchase of Telekom Srbija, according to Serbian daily Vecernje Novosti. Serbian officials have said that 100 percent of the company could be sold for EUR 2.5 billion and, in this case, the Serbian state could get EUR 1.95 billion for its 78.11 percent stake. Market expert Nenad Gujanicic told the paper that a more realistic price for Telekom Srbija could be between EUR 1.5 billion to EUR 2 billion.

Ipak se cena krece oko 2 milijarde EUR...
Nazad na vrh Ići dole
Delboj
Our family
Our  family
Delboj


Broj poruka : 308
Godina : 38
Points : 1095
Datum upisa : 03.12.2011

Telekom Srbija akcije - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 15 Icon_minitime6/13/2013, 10:13

Izgleda nista od Telekoma na Berzi 

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
 
Telekom Srbija akcije
Nazad na vrh 
Strana 15 od 28Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 21 ... 28  Sledeći
 Similar topics
-
» Prodajem paket akcija Telekom Srbija
» Telekom box 3 box4
» Kada ce se telekom ukljuciti na berzu? Imam 1580 akcija koje zelim da
» Srbija i MMF
» Bitcoin Srbija

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: