BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Telekom Srbija akcije

Ići dole 
+162
Boranija
Jegulja
JU500
Smile
Draganvi
Polos
Big Brle
jcapelja@gmail.com
marjanovicgane
Huls
BorisB
Dejan2106
Dr.
GorZora
BBrroo
draguljcebg
jovan.89
Zexx
MHE kila(H)WATacina
Toplica
bonum.mm
Gashi
losmi
Dragan555
Matthew Greenburgh
Trade Now
Montegorac
Zwiebel
mushoke
Gocili
philips1
gorda
pepermint
Tenerife
Jerry Springer
boban75
Stane Dolanc
Ilija
Dejansss
Aca kurbla
Poštar
boxxi
Zeljko321
Sasuolo
Ceras
JMBR
MMcorp
Roman Abramovich
Dalaj Lama
Pera Zdera
Zmark
Delboj
Nenadnenad67
Vuksat
Dragan
GlasRazuma
Al Kapone
TomaS41
Voiceoflaw
hey-ho
geogsi
Drag65
Zak10
Djavo
sirGagy
Lolita
Sahbaz
Rasa
kolins
Light
Jumbo
Bjekam23
ivan45
BojanNS
Zrimi
Fmember
Fast
Grom
Dmitar
ILoveRoses
Cucla
Taliban
Boraa
Boza Belex
Toplica 1
Momir
Nauzika
Nikola
Zoranecc
Maca
Steve McQueen
KRUSKA
C R A Z Y
Dragan11
Vladimirmitr
Nestrpljivi
J_stojan
Racunarko
StariHrast
Bookmaker
Boby
Taliano
Sasa965
JA
Pekoilic
Popaj
Big Mile
AlexBGD
Rogy
RobinHood
Serbon
Dragot
nemanjaRU
BoS
Nemesis
Borodino
Slovenac1
pakodazna
MYSTIC021
Novosadjanin007
Lord Stem
Mali akcionar
Sutra
Djuka
MarkoJTD
Bond
Sofke
Dnenad85
Drag_Mlad
Kurajber
Ars Vivendi
Kenzo
pepsiman
FatCat
Berza011
Greta
Limited011
prevarant
MORNAR
Vladulns
HUACHUMA
Lilihip
Milica1
gogloee
Teletrader
Kupi akcije
StefanMR
Bmarko
Ris
Aleks
Dexiv
akcionar
Dusan
StefanoProdi
Goca
Friz
Sneki
Mc.Intosh
NIKOLAG
Kobe Bryant
Milos86
Admin
166 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 28  Sledeći
AutorPoruka
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2067
Points : 5731
Datum upisa : 06.12.2008

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime7/12/2012, 14:12

Odlukom Skupštine grada Beograda, dosadašnji generalni direktor Telekom Srbije Branko Radujko imenovan je za predsednika Upravnog odbora GSP-a.

Novi direktor Telekoma biće Draško Petrović.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1621
Points : 5147
Datum upisa : 01.11.2010

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime8/2/2012, 12:19

Aleks ::
Proknjizili Telekom.

Postali ste nosilac prava na:
novčanu naknadu u iznosu od 1.700,00 dinara koja Vam je uplaćena 6. januara 2010. godine, na račun koji ste prijavili prilikom podnošenja prijave na šalterima PTT*,
5 akcija "Naftne industrije Srbije" AD, nominalne vrednosti po 500,00 dinara
1 akciju "Aerodrom Nikola Tesla", nominalne vrednosti 600,00 dinara
7 akcija "Akcionarskog fonda", nominalne vrednosti po 550,00 dinara
31 akciju "Telekom Srbije" AD

Navedeni podaci su izvod iz evidencije nosilaca prava koju vodi Agencija za privatizaciju kao javnu i elektronsku bazu podataka u skladu sa članom 5. Zakona o pravu na besplatne akcije i novčanu naknadu koju građani ostvaruju u postupku privatizacije (''Sl. glasnik RS'', br. 123/2007 i 30/10).
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2798
Points : 7974
Datum upisa : 21.01.2009

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime8/8/2012, 16:58

Citat :
BEOGRAD - Ministar finansija i privrede Srbije Mlađan Dinkić izjavio je danas da se razmatra prodaja dela državne imovine na javom tenderu.

Na pitanje novinara da li postoji mogućost da bude prodat "Telekom Srbija" Dinkić je kazao da može biti prodato "sve što nije navedeno u koalicinom sporazumu". Dinkić je naglasio da odluka još nije doneta i da se neće prodavati ono za šta ne bude bar jednog sigurnog potencijanog kupca.

Premijer Ivica Dačić naveo je u ekspozeu u Skupštini Srbije da Vlada neće privatizovati Elektroprivredu Srbije i da će zadržati većinsko vlasništvo u drugim strateškim javnim preduzećima koja imaju monopolsku poziciju na tržištu, kao što su Železnica, PTT, Aerodrom...

Ode Telekom za male pare...


_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Cucla
VIP
VIP
Cucla


Broj poruka : 423
Godina : 49
Localisation : BG
Points : 1388
Datum upisa : 22.06.2007

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime8/20/2012, 11:19

Da li se odustalo od izlaska Telekoma na berzu ili je ovo samo zatisje dok se ne uhoda nova Vlada pa donese odluke potrebne za listiranje?
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime8/20/2012, 11:22

Telekom Srbija akcije - Page 14 140736 Mislim krajem septembra, trebala da pocne trgovina.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime8/22/2012, 14:16

Vlada Srbije spremna je da pokuša novu prodaju Telekoma na tenderu, piše nedeljnik NIN u novom broju.

Dogovor u Vladi je da se upravo zbog toga stopira izlazak Telekoma na berzu, jer bi moguća niska cena akcija, koja bi se u ovom trenutku postigla, oborila i cenu državnog paketa uoči prodaje. To znači da neće biti za septembar najavljene trgovine akcijama, koje su građani i zaposleni dobili uoči majskih izbora.

Dogovor postignut između Aleksandra Vučića, Ivice Dačića i Mlađana Dinkića predviđa da se ide na prodaju putem međunarodnog tendera, sa minimalno postavljenom cenom i nakon prethodne komunikacije sa zainteresovanima.


izvor: nin/seebiz/b92
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime8/22/2012, 20:18

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1861
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5149
Datum upisa : 28.05.2007

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime8/23/2012, 15:29

Predsednik Sindikata Telekoma Srbije Miroslav Joksimović izjavio je u četvrtak da je taj sindikat protiv prodaje Telekoma, jer bi dobijena cena bila manja nego prilikom poslednjeg pokušaja prodaje

"Ne želimo da se sad, naročito u ovoj krizi, prodaje Telekom. Prošli put je dobijene niska cena, a sad bi, po našem misljenju, bila još niža", rekao je Joksimović.

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
GlasRazuma
Just looking
Just looking



Broj poruka : 1
Points : 5
Datum upisa : 29.08.2012

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime8/29/2012, 11:20

Vec jedno izvesno vreme par nedelja unazad pratim ovu temu. I mogu da kazem da sam napokon nasao dobar forum sa vrlo dobro obradjenom temom i komentarima o Telekomovim akcijama. Zato sam resio i ja da kao bivsi radnik poste i sadasnji penzioner iznesem svoje misljenje i stav koji mesecima delim sa suprugom, koja je isto penzioner poste, kao i stav mnogih mojih bivsih kolega penzionera poste koji isto ili vrlo slicno misle kao i ja.
1. NIN pise i kaze da je nova cena o kojoj se navodno tajno pregovara 2.5 milijardi E za 100%. Ja nisam bio matematicar nego pravnik ali prosta matematika kaze da je to isto ili cak manje od dobijene cene sa proslog propalog tendera.
2. NIN pise i kaze da je cena koju trazi vlada za otkup 2.5 milijardi E?!? Ja nisam bio matematicar nego pravnik ali prosta matematika kaze da ako telekom cini milijardu akcija a svaka je 2,27 to je onda 2.270.ooo E a ne 2.5.
3. NIN pise i kaze da vlada nudi 100% akcija... Ko bre nudi moje akcije?!? Ni mene, ni suprugu a ni jednog vlasnika akcija telekoma medju onih 22% procenata obicnih smrtnika, obicnih gradjana i radnika Telekoma i poste nije pitao. Nije nas zvala ni vlada, ni VIP niti bilo ko.
Prema tome gospodo neznam kako mislite da otudjite nesto sto nije vase - pa makar i bilo vise od proklamovanih 2.27 tj bilo 2.50e?!? Kao bivsi pravnik vam kazem, ne igrajte se tudjim, sud u Strazburu jos uvek radi... Ja i supruga cemo sacuvati nase akcije samo za nas i prodati na berzi kad MI hocemo a ne da NEKO prodaje NASE a da onda navodno taj koji kupi "garantuje" cenu i za nas 22% vlasnika najmanje 2.27 odnosno 2.5. e po akciji?!? I gde to jos ima u svetu da se decimale zaokruzuju i da onih 88.1 postane 88? Da nije ovo Srbija bilo bi smesno...
Nisam sad ja Ciganin koji hvali svog konja ali Telekom je nesto drugo od aerodroma ili NISa i njegove akcije ce za godinu-dve posle ove krize vredeti najmanje 3.5- 4 e po komadu i to je duga tema da bi je sad elaborirao. Zato gospodo ne igrajte se NASIM akcijama i sto pre na berzu. A sa Vasim delom radite sta hocete i kad hocete...
pozdrav svima i hvala moderatorima i vlasniku ovog odlicnog foruma sto mi je dozvolio da iznesem stav mnogih onih koji se jos uvek sluze svojom glavom
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 350
Points : 868
Datum upisa : 14.12.2007

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime8/29/2012, 11:56

@GlasRazuma
Mislim da zestoko gresite po pitanju cene akcija Telekoma Srbije. Na Beogradskoj berzi ne da nece vredeti 2.27 eur koliko je početna cena, nego će pasti značajno ispod 2e. Skoro za sve gradjane će biti isplativo da se proda 100% u preuzimanju, jer bi se tako postigla cena koja na berzi ne bi mogla najmanje 5 godina, a možda i duže.
Telekom je nekarakteristična tel. firma, jer ima solidne forex dugove, što znači da nema mogućnosti za neku značajnu dividendu, a tržište im je defacto u stagnaciji ili kontrakciji. Mislim da ovo mišljenje o vrednosti akcije Telekoma deli većina na ovom forumu, pa rekoh da budem direktniji nego inače...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime8/30/2012, 02:31

@geogsi
Molim vas, ako pokusavate da objasnite nesto, koristite recnik koji je svima razumljiv (buduci da akcije Telekoma nece dobiti samo ljudi koji uz jutarnju kafu citaju Bloomberg).

@GlasRazuma
geogsi je verovatno zeleo da kaze da Telekom vecinu svojih prihoda ostvaruje u dinarima (prihodi u Republici Srpskoj ostvaruju se u konvertibilnim markama, a isplacuju jednom godisnje, kroz dividendu, dok su prihodi u Crnoj Gori, u evrima, dosta mali). Istovremeno, Telekom se gotovo iskljucivo zaduzuje u evrima. Ukupan dug je narastao iznad 800 miliona evra, sto znaci da svaki pad dinara znacajno povecava dug. Cene telefonskih usluga u Srbiji uglavnom ne rastu.

Telekom je firma koja ne proizvodi nista, vec pruza usluge. Takve firme su, po obicaju, veoma zavisne od ukupnog privrednog ambijenta. Za razliku od pre sedam-osam godina, Telekom se ne takmici protiv Karica, vec ima trzisnu utakmicu sa ozbiljnim igracima, Telenor i Telekom Austria, a vrata trzista se tek otvaraju za male ponudjace usluga (SBB, Orion, itd.). Teoretski, moglo bi se dogoditi da Telekom em izgubi trzisni udeo, em bude zrtva pada vrednosti dinara, sto bi moglo istopiti dobitak.
Nazad na vrh Ići dole
TomaS41
Just looking
Just looking



Broj poruka : 6
Points : 30
Datum upisa : 30.06.2012

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime9/6/2012, 13:58

@GlasRazuma
U jednoj stvari se слажем sa vama dok se u drugoj apsolutno ne slazem. To da ce vredeti 3,5 do 4e akcije je apsolutna utopija! Doduse ja ne volim ni ove nerealne i utopisticke prognoze koje idu dotle da ce akcije pasti cak na 1,5e ali izvinite, vi ste stvarno preterali sa optimizmom. 3,5 ili 4e je cak ekstremni optimizam koji je cak cini mi se mnogo gori od ovih sto negativno prognoziraju 1,5e jer daje laznu nadu mnogim nesrecnicima. Ovi sto gataju o 1,5 su u teskoj zabludi jer ja sam sa bratom zivi dokaz da akcije mogu da idu bez problema na 2e cak i malo preko i siguran sam da je vec vise od 1% nesrecnika otudjilo kroz poklon po toj ceni svoje akcije. (hvala administratoru sto me je uzeo u zastitu posle nekih provokacija i ismejavanja oko ove teme kada sam je izneo na forum)
Ja se najvise slazem sa misljenjem nekih -real- ekonomista koji su vec nekoliko puta izneli svoj stav da ce se akcije kretati od 1,8/1,9 pa do 2,5/2,6e na kraci odnosno duzi rok i sa ovim cu zavrsiti zasto se ne slazem sa vama. Sa druge strane u potpunosti se slazem sa time sto ste rekli o prodaji 100% akcija. Niko nema pravo ni da ponudi a kamo li da proda moje i bratove akcije. Ostalo nam je nesto manje od dve hiljade i posle nase golgote kroz koju smo prosli necemo ih dati ni prodati nikom i to dugo dugo vremena. Zato gospodo -prodavci tudjeg- manite se prodaje nasih 21,94% akcija i sto pre na berzu da bar malo olaksate ovom unesrecenom narodu da plate i umanje racune za struju za koju nas besomucno plackaju kamatom a sa svojim delom radite sta vas volja!
Nazad na vrh Ići dole
Boraa
Still learning
Still learning



Broj poruka : 56
Points : 244
Datum upisa : 28.02.2012

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime9/13/2012, 12:26

Ova informacija mi je promakla tokom leta a mozda je i vama koji ocekujete skori izlazak na berzu

[You must be registered and logged in to see this link.]

Mozda se izlazak i desi u narednih nekoliko nedelja
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1631
Points : 4774
Datum upisa : 04.06.2008

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime9/13/2012, 22:46

RADUJKO:
"Kada sam preuzeo ovaj posao, Telekom je bio 80% domaća kompanija, a danas je 100%. Istovremeno, ostvareni su sledeći rezultati:

- stabilan rast prihoda po prosečnoj godišnjoj stopi od 5%

- dinamičan rast EBITDA (dobiti pre kamata, poreza i amortizacije) kao
ključnog pokazatelja uspešnosti poslovanja po prosečnoj godišnjoj stopi od 8,3%

- smanjenje neto duga od 54% (sa 904 miliona evra na 436 miliona evra) pre zaduženja za otkup akcija od OTE, a za 23% (sa 904 miliona evra na 701 miliona evra) danas kada se uključi i taj novi kredit;

- investicije u mrežu i opremu od 740 miliona evra;

- isplata dividendi akcionarima od 300 miliona evra, od čega 80% u budžet Republike Srbije;

- smanjenje broja zaposlenih za 9,1% i broj lica angažovanih izvan radnog odnosa za 31%, bez prisilnog otpuštanja;

- broj korisnika fiksne telefonije je na istom nivou, uprkos liberalizaciji ovog segmenta tržišta;

- u mobilnoj telefoniji, posle pet godina veoma oštre konkurencije, održana je vodeća pozicija i po broju korisnika i po odlaznom saobraćaju;

- u segmentu interneta i multimedije, ostvaren je enorman, višestruki rast;

- trenutno stanje na računima kompanije iznosi 4,34 milijardi dinara i 34,3 miliona evra (ukupno u EUR 71,6 miliona)

Generalni direktor "Telekoma Srbije" Branko Radujko podneo je zahtev za razrešenje sa tog mesta. Kako saznaje B92, Radujko odlazi na visoko mesto u Gasprom NIS.
Podsetimo da je odlukom Skupštine grada Beograda, Radujko je početkom jula imenovan je za predsednika Upravnog odbora GSP-a.

kafa
Nazad na vrh Ići dole
Boraa
Still learning
Still learning



Broj poruka : 56
Points : 244
Datum upisa : 28.02.2012

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime9/22/2012, 16:34

A evo i jos jedne interesantne informacije koju sam malopre nasla na internetu

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1621
Points : 5147
Datum upisa : 01.11.2010

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime9/25/2012, 00:44

Boraa ::
A evo i jos jedne interesantne informacije koju sam malopre nasla na internetu

[You must be registered and logged in to see this link.]


imam ja juga, sređen, kao nov. prodajem ga za 10 000 evra.
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Boraa
Still learning
Still learning



Broj poruka : 56
Points : 244
Datum upisa : 28.02.2012

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime9/25/2012, 21:07

Fmember ::
Boraa ::
A evo i jos jedne interesantne informacije koju sam malopre nasla na internetu

[You must be registered and logged in to see this link.]


imam ja juga, sređen, kao nov. prodajem ga za 10 000 evra.

Da, otprilike bas tako i zvuci Telekom Srbija akcije - Page 14 337177 Evo u to ime jos jedne informacije od juce na slicnu temu
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime9/25/2012, 22:14

Fmember ::
Boraa ::
A evo i jos jedne interesantne informacije koju sam malopre nasla na internetu

[You must be registered and logged in to see this link.]


imam ja juga, sređen, kao nov. prodajem ga za 10 000 evra.

Uh bre, dobrodosao Chika Kure Telekom Srbija akcije - Page 14 270317 A clanovima foruma dajes popust Telekom Srbija akcije - Page 14 355363
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2038
Points : 5464
Datum upisa : 07.05.2009

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime9/30/2012, 21:43

Šta je sa podelom akcija Telekoma?
Izvor: Blic
Beograd -- Građani će svoje besplatne akcije Telekoma moći da unovče tek pošto država odluči kakva će biti sudbina te kompanije.

Osnovni razlog zbog kojeg Telekoma još uvek nema na berzi jeste to što bi se tako videlo da je njegova vrednost manja od one koju procenjuje država, a to ne bi bio dobar signal za potencijalnog kupca, tvrde upućeni, piše Blic.

Iako se još proletos uveliko spekulisalo da bi u septembru besplatne akcije Telekoma mogle da se pojave na berzi jer su se za to stekli svi uslovi, ni u oktobru, po svemu sudeći, nema naznaka da će do toga uskoro doći.

Jedino čime se u ovom trenutku licitira jeste da li će i pod kojim uslovima država prodati svoju “zlatnu koku”, pa je ministar finansija Mlađan Dinkić prvi povukao nogu iznevši u javnost sumu od 2,5 milijardi evra za prodaju sto odsto vrednosti kompanije.

"Čini mi se da sadašnja vlada pokušava da testira tržište licitirajući s cenom. Tek kada vide da li mogu da ga prodaju za dve i po milijarde evra, uslediće i odluka da li pustiti akcije malih akcionara na berzu, ako Vlada ostane većinski vlasnik, ili ih prodati u celom paketu. Nije realno da se bilo šta dogodi do kraja ove godine", objašnjava za “Blic” broker Branislav Jorgić.

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime10/5/2012, 12:04

"Nisam dobio mandat da pripremam Telekom za prodaju. Ovde sam da podignem vrednost kompanije, kao i svaki menadžer i to je jedino čime ću se baviti", rekao je on u intervjuu za dnevni list Politika.

Ćulibrk je rekao da je njegov cilj da firma više vredi, a da će
vlasnik da odredi da li i kada Telekom treba da se proda i dodao da ta kompanija može i ubuduće veoma dobro da radi bez obzira na to da li će biti privatizovana.

On je rekao da ukupan dug Telekoma sada iznosi 700 miliona evra, sa kamatama oko 760 miliona evra, ali da je Telekom i pored toga likvidan....


[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Vuksat
Just looking
Just looking



Broj poruka : 7
Points : 35
Datum upisa : 25.10.2012

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime10/25/2012, 14:29

Moja baba ima nešto manje od 2900 akcija telekoma na prodaju, pa ako je neko zainteresovan za kupovinu istih, voleo bih da me kontaktira. Takođe, ako znate kome bih mogao sa strane da ih ponudim, tj ako ste čuli da ih neko otkupljuje, bio bih vam zahvalan da me uputite na te osoba.
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2038
Points : 5464
Datum upisa : 07.05.2009

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime10/26/2012, 17:38

Vuksat ::
Moja baba ima nešto manje od 2900 akcija telekoma na prodaju, pa ako je neko zainteresovan za kupovinu istih, voleo bih da me kontaktira. Takođe, ako znate kome bih mogao sa strane da ih ponudim, tj ako ste čuli da ih neko otkupljuje, bio bih vam zahvalan da me uputite na te osoba.

OK, ja ti nudim 1 evro po akciji.
Ako to pije vodu javi...

Citat :
SEVOJNO - Premijer Srbije Ivica Dačić izjavio je danas u Sevojnu da nije sporna prodaja Telekoma, ako postoji dobra ponuda i dobra cena.
"Prodavati Telekom po ceni koja nije realna, to nećemo", rekao je premijer novinarima u Sevojnu. Dodao je da je i ranije postojala odluka o prodaji Telekoma zato što u oblasti telekomunikacija država više nema monopol.

Dačić je naveo da je generalno opredeljenje stranaka koalicije da država treba da zadrži vlasništvo u onim javnim preduzećima od kapitalnog nacionalnog interesa kao što su EPS i Železnice Srbije.


_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Vuksat
Just looking
Just looking



Broj poruka : 7
Points : 35
Datum upisa : 25.10.2012

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime10/27/2012, 09:22

Za tu cenu, neka hvala... Mislio sam za realnu cenu, ko što je gore negde navedena...
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime10/27/2012, 21:31

Vuksat ::
Za tu cenu, neka hvala... Mislio sam za realnu cenu, ko što je gore negde navedena...
A koliko je realna cena?
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime10/27/2012, 21:48

Vuksat, ako Telekom izadje na berzu videce sa realna cena. Bojim se da ga baš zbog toga i ne puštaju na berzu da se narod ne razocara. Telekom Srbija akcije - Page 14 267926
Nazad na vrh Ići dole
Vuksat
Just looking
Just looking



Broj poruka : 7
Points : 35
Datum upisa : 25.10.2012

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime10/28/2012, 13:33

Pa koliko sam video ovde na forumu, brokeri nude nešto preko 1,5 evra po akciji, dok se privatno može naći i za 2 evra i nešto preko 2...
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime10/28/2012, 15:06

Vuksat ::
Pa koliko sam video ovde na forumu, brokeri nude nešto preko 1,5 evra po akciji, dok se privatno može naći i za 2 evra i nešto preko 2...


Svi ti koji nude "privatno" ujedace se za d..e kad bude telekom izasao na berzu..Ja sam radio u brokerskoj kuci u kojoj su ljudi kupovali NIIS pre nego sto je izasao na berzu po 1000 dinara a na berzi je posle,cini mi se 3-4 meseca, mogao da se kupi po 400 dinara...


Svako ko kupi akcije telekoma pre izlaska na berzu i plati 2 evra po akciji ili je lud ili ne zna sta ce s parama...
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime10/28/2012, 20:05

Vuksat ::
Pa koliko sam video ovde na forumu, brokeri nude nešto preko 1,5 evra po akciji, dok se privatno može naći i za 2 evra i nešto preko 2...

Ja sam imao ponudu na 0,9. Manja kolicina, 2000 komada
Nazad na vrh Ići dole
Vuksat
Just looking
Just looking



Broj poruka : 7
Points : 35
Datum upisa : 25.10.2012

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime10/28/2012, 20:35

Pa ostaje nam samo da mi koji imamo, onda ih prodamo pre izalska na berzu i tu uspemo koliko toliko da ostvarimo neku približnu vrednost... A sa druge strane, neće to ni biti tako loše... Tržište će odrediti cenu... Tako je bilo i sa NIS-om... Nominalna vrednost je bila oko 500 dinara, kad su izašle akcije na berzu, pala je cena na 400 dinara, al je zato otišla i na 840 u jednom trenutku... Ja sam recimo one svoje građanaske NIS akcije prodao po 740 dinara, što je daleko veće od nominalne vrednosti... A telekom je isto firma koja dobro posluje... Druga je stvar što svuda ima špekulanata koji sad guraju priču o prenaduvanosti cena akcija, da bi se veštački stvorili uslovi da se cena akcija smanje, da ih oni pokupuju i onda da zarade na tome... Ne mislim da je cena od 2,27 relana al takodje nije ni toliko prenaduvana...
Nazad na vrh Ići dole
Vladimirmitr
Still learning
Still learning



Broj poruka : 39
Godina : 57
Localisation : Beograd
Points : 183
Datum upisa : 01.06.2010

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime10/29/2012, 08:10

Evo da i ja dam svoj skroman ( i konkretan ) doprinos ovoj diskusiji oko cene akcija Telekoma ,i da vidim da li to stvarno neko kupuje.

Nudim 1931 akciju Telekoma po ceni od 2 eura po komadu,ponuda vazi 10 dana racunajuci od danas.

Naravno,objavicu na ovom forumu rezultate moje ponude ,

Necu polemisati oko cene sa clanovim foruma, do isteka ponude.
Nazad na vrh Ići dole
TomaS41
Just looking
Just looking



Broj poruka : 6
Points : 30
Datum upisa : 30.06.2012

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime10/29/2012, 13:55

@Vuksat
mladicu nemoj mnogo da se obazires na komentare koji si dobio. Pametno si zakljucio to sto si rekao za NIS stim sto je Telekom u mnogo boljoj poziciji nego sto je NIS i sto ce akcije na duzi period porasti nesto vise nego kod NISa. Ako ti se zuri sa prodajom ne gubi vreme ovde nego pravac BG i ako ti odgovara cena od 1.50/1.60 moci ces da zavrsis poso za 48h. Necu sada javno da te uputim niti ti dam adresu jer ne zelim da reklamiram te brokerske kuce ( ai neki od njih su i na ovom forumu ) ali mozes doci do njih vrlo jednostavno ako ti je hitno i odgovara ti cena. Ukucaj samo u google brokerske kuce i dobices nekoliko sajtova sa njihovim adresama. Vecina ih je u BG ali nesto ih ima i po Vojvodini i unutrasnjosti. Ali ne biraj nikako ovih prvih desetak koje su prvom planu ( neke od njih rade za drugog ) nego biraj ove na drugoj trecoj strani i to pogotovu 'porodicne' brokerske kuce. Mislim da ce te se lako dogovoriti.
Vecu cenu mozes dobiti samo ako obuces stare cipele kao ja i moj brat i krenes od banke do banke,njihovih menadzera ili direktora, zatim po uspesnim malim i srednjim preduzecima tj svima onima koji imaju 'dobar njuh' za ulaganje na duze i onda mozda uz malo srece dobijes iznos kao i ja letos. I mene su ismejali letos kada sam izasao sa temom,sto javno sto na pm, ali znaj da mi je stiglo i 6 ponuda za otkup u rasponu 1.20 - 1.70e po akciji na isti taj pm. Zato ne obaziri se mnogo ko ce na kraju da se ujeda za d..e nego me poslusaj - kazem ti iz svog vise nego mucnog iskustva ali ipak uspesnog na kraju
@Vladimirmitr
dragi mladji kolega - jel moze u sto akcija da vam niko nece dati taj novac na ovom forumu? I ne za deset dana nego sve dok ne vide sta ce svevisnji iz vlade da odluce kad ce telekom na prodaju tj tender i berzu. Polujavna je polutajna da ce to biti iza Nove godine i sad ovde neki cekaju na to pa u tom iscekivanju takve i komentare daju ( citaj jedno komentarisu na forumu a drugo kad rade sa akcijama privatno )
Eventualno se moze desiti da dobijete na pm neku poruku tipa da tu cenu nikada necete dobiti ili poruku u pokusaju da vam prepolove ili drasticno smane cenu - 2e ...,ovde sigurno ne!
Izasli ste u totalno pogresnom trenutku sa vasim predlogom pa i vama toplo preporucujem da uradite isto to sto sam savetovao i gore pomenutog mladica Telekom Srbija akcije - Page 14 145841
Nazad na vrh Ići dole
TomaS41
Just looking
Just looking



Broj poruka : 6
Points : 30
Datum upisa : 30.06.2012

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime10/29/2012, 14:00

A posto se vrlo retko konektujem na ovaj forum ( da nebih bio ponovo ismejan ) zelim nesto i da porucim ovim 'nasim' predsednicima sindikata a pogotovu ovima koji putuju svakoga dana sluzbenim kolima u BG na poso. Muka mi je vise od vas gospodo sa vasim komentarima, borbom Da se Telekom ne proda i zabrinutoscu da se ne izadje na berzu jer ce zaBoga neko mozda lako doci do 22procenata vlasnistva. Jer vi slusate nekad sami sebe?! Pa do zimus je bilo 20posto u vlasnistu Grka ( citaj Nemaca ) pa sta se desilo tako drasticno? Dosadile su mi ( citaj 90postu clanstva ) te demagogije! Prestanite da vise sedite vasim zadnjicama na tri fotelje; jednu na sindikatu, drugu u BG a trecu u sluzbenim kolima! Pocnite da koristite malo mozak i pocnite da vrsite pritisak da se izadje na tnder sa 51posto udela ko prosli put, jer kad ga ponude sa 100posto prodaje ostadoste vi u roku od par meseci bez dve fotelje, one u BG i one u sluzbenim kolima. Jer onaj ko slucajno kupi ceo Telekom nece vam vise placati dnevnice! Sa 51 posto mozda jos imate neke sanse za dogegate do penzija...
Pozdrav administratoru i svim dobrim i dobromislecim ljudima na ovom forumu Telekom Srbija akcije - Page 14 145841
Nazad na vrh Ići dole
Vuksat
Just looking
Just looking



Broj poruka : 7
Points : 35
Datum upisa : 25.10.2012

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime10/29/2012, 14:34

@TomaS41:

Hvala vam na savetu, na vas sam i mislio kad sam reko da sam video da je postignuta mnogo bolja cena kod drugih, od te što mi ovde nude od 1 evro. Znam takođe da ovde na forumu raznih borkera kojima je cilj da, jel, teraju vodu na svoju vodenicu... Tako je jedan moj drugar naseo, slušavši savete ovde i opredelio se da kupi akcije NIS-a po verovali ili ne ceni od 840 dinara, jer će tobože cena ići samo gore... Svi znamo koje su cene akcija NIS-a sad i kako se to sve završilo... Ja ću se truditi da dobijem cenu od najmanje 2 evra, ispod toga ne želim, jer mi se ne žuri toliko... A i radije ću malo tabanati i ići po bankama i tim preduzećima nego da budem na toliko velikom gubitku. Hvala vam još jednom na savetu.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1861
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5149
Datum upisa : 28.05.2007

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime10/29/2012, 15:14

Dakle sami ste se dogovorili da je cena od 1,5 do 1,6 evra po vašoj oceni neka realna u ovom trenutku?
A cena na berzi može da ode i do 3, (i više) ali i da padne na 0,90 (i manje) evra.
Mislite o tome.

Taj prijatelj koji je navodno kupio NIIS po 840 je sam kriv.
Sam je doneo odluku, niko ga nije tukao po ušima...

Na berzi cena šeta gore-dole, važno je pogoditi trenutak kada prodati/kupiti a to baš nije uvek lako!


_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1861
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5149
Datum upisa : 28.05.2007

Telekom Srbija akcije - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 14 Icon_minitime10/29/2012, 15:36

TomaS41 ::


Eventualno se moze desiti da dobijete na pm neku poruku tipa da tu cenu nikada necete dobiti ili poruku u pokusaju da vam prepolove ili drasticno smane cenu - 2e ...,ovde sigurno ne!

I da dodam:
Ako ovde ne može da se dobije 2 evra, a i sami ste rekli da je 1,5 evra ono što je najčešća ponuda gde to može da se dobije 2 evra i više?

A postavlja se i pitanje da li vi to malo navlačite nekoga da kupi po toj ceni, iako sami iz iskustva znate da (trenutno) ne ide po toj ceni?
Šta je to? Jel to savet neiskusnima?
Ili je samo želja da se što bolje proda, pa makar se kupac sutra (kad izadjemo na berzu) ujedao za d....?
Jel to ideja vašeg pisanija i preporuke?
sesir

I pustite te "provokacije" na PM - i oni koji vam pišu samo žele da kupe što jeftinije, baš kao što i vi pokušavate da prodate što SKUPLJE..

I slobodno navedite te članove koji vas bombarduju NEPRISTOJNIM ponudama - sigurno da sve forumaše zanima ko su ti članovi!!

Hvala!

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
 
Telekom Srbija akcije
Nazad na vrh 
Strana 14 od 28Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 28  Sledeći
 Similar topics
-
» Prodajem paket akcija Telekom Srbija
» Telekom box 3 box4
» Kada ce se telekom ukljuciti na berzu? Imam 1580 akcija koje zelim da
» Srbija i MMF
» OTP Banka Srbija a.d.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: