BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 NEDELJA ŠTEDNJE !!!

Ići dole 
+62
Popaj
zekapeka
Smile
Limited011
Kupi akcije
Big Mile
JMBR
geogsi
Matans
mr Bean
Bond
ivan45
Ars Vivendi
shunjalo
philips1
Sahbaz
Zrimi
Cucla
nepet
Moma
Sneki
Momir
powerirish
Mistery 011
Lilihip
Boby
Maca
ILoveRoses
Fast
Ceras
Kurajber
KRUSKA
Boranija
holocen
RobinHood
Steve McQueen
Dax
Drasko
Nemesis
Drag_Mlad
Nik
sonne
vajabaja
Racunarko
BoS
oec.Lukic
Sutra
Taliano
Joe
gogloee
Aleks
MORNAR
Milos86
Friz
Dusan
Vladulns
Cicija
Teletrader
Malo_pomalo
MarkoJTD
Greta
Kobe Bryant
66 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
shunjalo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 71
Points : 71
Datum upisa : 29.12.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime11/16/2012, 17:00

ovo pise u ugovoru:
Citat :
"Stedni ulog u EUR do 11 meseci koji Korisnik u celosti zajedno sa kamatom moze podici u ma kom trenutku, sa fiksnom nominalnom kamatnom stopom 5% godisnje"


malo nize u tekstu pise slicno:

"Do isteka perioda od 11 meseci, Korisnik moze u ma kom trenutku zahtevati isplatu orocenog stednog uloga u celosti i kamate obracunate po fiksnoj kamatnoj stopi 5% godisnje, a AIK BANKA ce istu izvrsiti u roku od 24 casa (u koji rok se ne racunaju neradni dani)
Istekom perioda od 11 meseci, AIK BANKA gasi partiju stednje i preknjizava saldo partije - glavnicu stednje zajedno sa neto kamatom na partiju stednje po vidjenju u EUR ......itd"

Znaci pitao sam nekoliko puta "podignem kad zazelim i ulog i kamatu"... Ja sam zeleo na 3 meseca da orocim, covek mi rece da mi je ovo isto to...Deluje previse dobro samo ne znam gde je kvaka
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime11/18/2012, 11:57

Pa jeste,godisnja kamata cisto ti je ,oko 4,25 CISTO,orocis na 11 meseci,npr,10000e,posle 3 meseca dines sve,10000 plus kamatu od oko 100 i kusar evrova. jasno je.
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime11/20/2012, 23:12

ajd info, u alpha banci dobio sam 5,75% bruto uz "Dostupnost do čak 50% depozita bez prekida oročenja - i to uz primenu ugovorene kamatne stope na podignut deo depozita "
Nazad na vrh Ići dole
shunjalo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 71
Points : 71
Datum upisa : 29.12.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime11/22/2012, 15:17

jesi stedeo i prethodno u Alfabanci? Ja nesto bas ne mirisem grke ... grci i novac...stara prica
Kakvo ti je iskustvo?
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime11/22/2012, 17:51

shunjalo ::
jesi stedeo i prethodno u Alfabanci? Ja nesto bas ne mirisem grke ... grci i novac...stara prica
Kakvo ti je iskustvo?

Kako god da ti mirišu, do 50k ti država garantuje za ulog.

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime11/22/2012, 19:49

Ars Vivendi ::
shunjalo ::
jesi stedeo i prethodno u Alfabanci? Ja nesto bas ne mirisem grke ... grci i novac...stara prica
Kakvo ti je iskustvo?

Kako god da ti mirišu, do 50k ti država garantuje za ulog.
Ars,ostali...Ta garancija je po principu,MAJKE MI...
Ne dao Bog,da bilo ko od nas tu garanciju mora da oseti.
Nazad na vrh Ići dole
ILoveRoses
VIP
VIP
ILoveRoses


Broj poruka : 178
Points : 377
Datum upisa : 08.02.2010

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime11/23/2012, 10:12

gogloee ::
ajd info, u alpha banci dobio sam 5,75% bruto uz "Dostupnost do čak 50% depozita bez prekida oročenja - i to uz primenu ugovorene kamatne stope na podignut deo depozita "

Može li info kako ti je ovo pošlo za rukom? U jednoj ekpozituri Alpha banke u ponedeljak mi je rečeno da su kamate konačne i da im je iz centrale rečeno da ne pregovaraju o njoj ma koja visina depozita bila u pitanju. Ova odluka je, navodno, stupila na snagu baš u ponedeljak 19.11.
Nazad na vrh Ići dole
Cucla
VIP
VIP
Cucla


Broj poruka : 422
Godina : 49
Localisation : BG
Points : 1383
Datum upisa : 22.06.2007

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime11/23/2012, 10:19

Mozda blefiraju, a moguce da su prikupili koliko su zelili depozita pa sada nemaju potrebu da placaju vishe....
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime11/24/2012, 23:33

Ars Vivendi ::
shunjalo ::
jesi stedeo i prethodno u Alfabanci? Ja nesto bas ne mirisem grke ... grci i novac...stara prica
Kakvo ti je iskustvo?

Kako god da ti mirišu, do 50k ti država garantuje za ulog.
Ovo potpisujem, stari sam stedisa.

@ILoveRoses
tek danas videh post, mogu proveriti u pon ako te zanima, pisi mi na PM.
Nazad na vrh Ići dole
shunjalo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 71
Points : 71
Datum upisa : 29.12.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime11/27/2012, 20:36

vi ocigledno verujete u tih "garantovanih" 50.000eur kao u bibliju.
Sto se mene tice drzava je mogla da garantuje i 500eur i 5.000.000eur ... potpuno je sve-jedno koliko garantuje neko ko nema nista.
Paradoksalno ali "garancija" sluzi tome da nikad ne bi morala da se ostvaruje, jer da dodje do toga da grancija treba da se aktivira bilo bi svasta. Cist blef ali radi posao.
Jel se seca neko kako je drzava uvela tu garanciju? Prvo je garantovala do 3000eur sto i jeste bilo mozda realno a onda kad su videli da to ljudima nije ulil poverenje digli su na 50.000 (po principu "ko sirotinja? daj pet karata!)
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime11/27/2012, 20:44

Shunjalo, tvoj nik mi je jedan od najsimpa, al brate nemoj vose o garanciji drzave, sve i da bankrotira Srbija dobo bi neke obveznice kao za staru deviznu stednju, sve sa nekom kamatom.
Mani se corava posla: ako drzava garantuje za po 50k evra, onda nema dileme.
Jest, malo bi pricekao da te isplte u ratama, al bi bio isplacen.
Ne razumem tvoj negativni stav koji nicim nije potkrepljen.

Ne razumem sta ti nije jasno?

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime11/27/2012, 20:50

Shunjalo, ti koliko si plasljiv i sav u nekim teorijama zavere, najbolje da svoje pare drzis u slamarici i da te ne boli glava....
veshtica

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
shunjalo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 71
Points : 71
Datum upisa : 29.12.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime11/28/2012, 20:59

Nisam pesimista, ali me nervira sto je to svojevrsni zid poverenja...cim prica dodje do te garancije prestaje prica jer "drzava garantuje". Ja se vise oslanjam na sopstveni racio i instinkt nego na bilo cije garancije.
... bas naprotiv, drzim u banci duplo vise nego sto drzava garantuje i to iz komada .... bas zato sto vise verujem u druge stvari nego u garancije drzave.
Ako cemo tako onda je i Sloba garantovao za staru deviznu stednju ... mozda ne zvanicno ali svima je vraceno... ali dovoljno da svi vuku tikove iz tog vremena.
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime11/29/2012, 00:02

Nije tacna teorija da ako pukne jedna banka u Srb da ce puci sve-bukvalan primer je Hrvatska gde je pukla jedna manja banka pa su svi depozitari isplaceni;nije nastao stampedo,nista se nije dogodilo,pa nece ni ovde,dakle zavisi od
slucaja do slucaja-paradoksalno moze se desiti da odmah budete isplaceni ako stedite u maloj banci koja nece svojim nestankom ugroziti ceo bankarski sistem

Da dodam da je Agrobanka ocigledno bila preveliko opterecenje(+kriminal +politika) pa je odluceno kako je odluceno,ali i to je reseno u korist depozitara Agrobanke zapravo,a (na stetu svih ostalih)

Shunjalo@
Nisam ni ja ljubitelj drzave sto se tice garancija-naprotiv,ali evo i moj otac je doziveo zadnju isplatu iz 90-ih i pored svih tikova..

Mene samo zanima koji te to instikt vodio, pa da ulozis duplo od garantovanog na istu banku kada si mogao da iskoristis i slovo zakona? [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
shunjalo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 71
Points : 71
Datum upisa : 29.12.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime12/4/2012, 18:08

Nije instinkt ... stedim od 2006 i uvek orocavam na 3 ili 6 meseci, bas zato da bih mogao da reagujem ako do problema sa bankom(bankama). Pritom redovno se informisem o tome sta se desava. Stedeo sam u Agrobanci i prebacio sam novac 10 dana pre nego sto su je ugasili...mada sam bio uverenja da sa ulozima nece biti nista losa ali ipak nisam zeleo da to uverenje testiram do kraja.
Da bi scenario "50.000" stupio na snagu treba da se prethodno dese neke stvari. Sta zapravo znaci "pukla banka"? Jel Agrobanka pukla? ... a depoziti nisu. Ocu kazem da depoziti i stanje banke nemaju veze jedno sa drugim....koliko god to zvucalo nenormalno. Moje uverenje je da to osiguranje od 50.000 necemo videti na delu (bez obizra na stanje banaka ) sve dok je drzava u stanju da krpi te rupe a bankarski sektor im je na samom vrhu prioriteta. To prakticno znaci da ce drzava pre da zakine zdravstvu pare nego sto ce da pusti da crkne banka. Postoji taj stav da se te garancije odnose na neku konkretnu banku koja eventualno zapadne u probleme ... Agrobanka je zapala u probleme tog tipa pa je drzava napravila takav manevar da ne mora da isplacuje garancije
Stoga, po meni, "scenario 50.000" bi nastupio sa opstim haosom u kome bi drzava trebalo da isplati stedju u kesu!. Drzava i sad bezi od toga ko djavo od krsta a kako bi bilo tada moze samo da se nagadja. Kako bi izgledala isplata tih garancija niko ne zna.
Ja se trudim da uopste ne dodjem u situaciju da me zanima sta mi drzava garantuje i da od nje cekam to sto mi garantuje.
Na kraju:
Da. Teoretski bi mi bilo bolje da imam pokrice drzave za celu sumu bez obzira koliko to osiguranje bilo ozbiljno, ali sam ubedjen da u blizoj buducnosti nece biti ikakvih problema sa bankama a i ovako orocavam na krace periode tako da...
Nazad na vrh Ići dole
shunjalo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 71
Points : 71
Datum upisa : 29.12.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime12/7/2012, 12:29

evo da se nadovezem, citam ovo oko Razvojne banke Vojvodine....
Banke "pucaju" ali ne dolazi do pucanja i stednih uloga i isplate osiguranih depozita. O tome sam gore i pisao.
Nazad na vrh Ići dole
Dax
VIP
VIP
Dax


Broj poruka : 414
Points : 1325
Datum upisa : 25.11.2009

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime12/7/2012, 14:16

Ma kakva štednja udri po akcijama [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime9/6/2013, 09:09

Većina banaka je smanjila kamate na štedne uloge (i dinarske i devizne). To je dobar pokazatelj da će i kamate na štednju u nedelji štednje biti niže nego prethodne godine.
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime10/27/2013, 18:30

Ako su ovo definitivne cifre za nedelju stednje onda je to poprilicno jadno...

http://www.kamatica.com/kamate-na-stednju/eur
Nazad na vrh Ići dole
mr Bean
Still learning
Still learning
mr Bean


Broj poruka : 49
Points : 233
Datum upisa : 11.12.2010

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime10/27/2013, 19:36

Prosto mi je neverovatno da na zvanicnom sajtu Postanske Stedionice stoji kamatna stopa 16% na dinarska orocena sredstva na period od 36 meseci a kada sam hteo da orocim novac pre sedam dana receno mi je da je kamatna stopa promenjena i iznosi 12%
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime10/28/2013, 19:44

Poštanska štedionica je još pre jedno 2 meseca smanjila kamatu na 13%, a pre jedno nedelju dana na 12%. Mene obaveštavaju pismima jer imam tamo oročene dinare. Samo ja sam oročavao deo po 16% a imam i neki deo po 18% koji se sad fino uvećava dok ne stigne na naplatu. Bar još godinu dana :)
A što se tiče nedelje štednje ovako nešto se očekivalo. NLB su mi pre 3 nedelje obećali da će imati najveće kamate u nedelji štednje i ja se razmišljam da li nešto EUR da oročim tamo. Najveći bankarski gubitnik prošle godine, ali opet država garantuje osiguranje do 50.000 EUR.
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 350
Points : 868
Datum upisa : 14.12.2007

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime10/28/2013, 20:22

Ja ne znam gde i kako dobijate takve informacije @Matans i @MrBean ali podatak da su smanjili kamate pre 2 meseca jednostavno nisu tačne. Tačno je ono što piše na sajtu, a informacija da će biti smanjenje kam. stope na din. štednju, objavljena je pre oko mesec dana na sajtu. A odprilike tada je i stiglo obaveštenje na kućnu adresu pismom, postojećim štedišama.
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime10/29/2013, 19:16

Nisam 100% siguran kada mi je stiglo pošto ta pisma bacam, ali znam da mi je bilo smešno da mi je stiglo pismo kako su smanjili na 13% pa ubrzo još jedno o smanjenju na 12%. Siguran sam da su bile dve ture smanjivanja uskoro, šta god pisalo na sajtu.
Nazad na vrh Ići dole
JMBR
VIP
VIP



Broj poruka : 140
Points : 489
Datum upisa : 24.11.2007

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime10/29/2013, 19:21

Matans ::
. Siguran sam da su bile dve ture smanjivanja uskoro, šta god pisalo na sajtu.
tako je, isto meni poslali za euro....bilo mi je smesno, u drugom pismu je pisalo da ono predhodno ne vazi :)
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime10/31/2013, 11:31

Ja orocavam po 6% ove godine sa drzavnom garancijom do 50.000 ako nekog interesuje ovu vrstu konsaltinga naplacujem 100e.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime10/31/2013, 23:19

Vredna informacija, ali cini mi se da su mnogo vrednije podeljene na forumu besplatno.

Eto ja sam na primer opet orocio dinare, nazalost ove godine po 16% maximalno.
Mislim da ce naravno isto sa drzavnom garancijom opet biti bolje od 6% na devize,
a nema ni POREZA

Ako nekima trenutno nisu, spremite se sledece godine ce vec kamate svima biti za:

lol!

Morace dobro da se zagreje guzica da bi se zaradili novci.
Nazad na vrh Ići dole
ILoveRoses
VIP
VIP
ILoveRoses


Broj poruka : 178
Points : 377
Datum upisa : 08.02.2010

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime11/1/2013, 12:52

Sutra, čestitam na tako lepoj kamati na dinare. Može li info gde si našao tih 16%?  Tenks.

P.S. Nadam se da ne naplaćuješ konsalting 10.000 din. ;)
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime11/1/2013, 16:22

Ja placam konsalting 20.000 da informacije o 16% pod uslovom da neko garantuje za njih
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime11/1/2013, 16:46

Bojim se da vam se neće javiti....
ajkula 

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime11/2/2013, 00:25

Nazalost ponuda je vazila do 30.10. u Postanskoj stedionici na orocenje od 3 godine.
Nova kamata je 12% rabbit 

I nije bila specijalna ponuda, nego redovna, a vazila je od kraja maja prosle godine.
Pre nje je bilo 18%, tada sam bio tuzan kada sam dobio pismo, a mozete misliti sada.
Jedino mogu da pomognem procenom da ce u naredne tri godine, ako ne bude promene
vlasti dinar padati prosecno 4-5% godisnje, tako da je neto kamata po novome 7-8%,
a na devize najvise 3.5% trenutno, sem kod  Milosa.

Da ste me pitali pre neki dan, rekao bih vam i da u naredne 3 godine ocekujem 7-9% rasta
dolara u odnosu na evro, pa se isplati staviti dolare i po 2% nizoj neto kamati na 3 godine.
Ali od tada je evro poceo da pada. Zaradio sam na tome, ali ne previse, zato sto sam se
plasio da moze da dotakne i 1.40, pa nisam bio bas olin, iako sam bio blizu.
Mislim i da ce orocenje u svajcarcima doneti nesto vise ukupno, nego u evrima, ali kao i
sa dolarom nisu prevelike razlike da bi se obican gradjanin cimao.

Jedino mozete da se utesite da ce svima u drzavi biti mnogo bolje kada kamate budu nize,
privreda pocne lakse da dise, a banke se stabilizuju i prestanu da idu u stecaj.
E sad stedise ko j...
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime11/4/2013, 15:47

Kazem vam nigde nema to sto ima kod milosa do kraja nedelje stednje 100e promotivno posle je 200e
Nazad na vrh Ići dole
shunjalo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 71
Points : 71
Datum upisa : 29.12.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime11/4/2013, 18:40

@sutra

zasto mislis da ce dinar padati 4-5% godisnje? To mi deluje mnogo
Pokusavam da sracunam koliko treba da skoci kurs da bi obezvredio stednju u dinarima u odnosu na stednju u eur. U racun sam ubacio i kupovinu eur nakon dizanja stednje sto mu dodje jos 1-2-3% na celu sumu.

Meni sad zanima da tapnem 100.000eur u dinare i orocim na godinu dana.
U AIK mi nude 8% sa tim sto mogu da dignem i pripsem kamatu kad god zazelim i pre tih godinu dana. Kvaka je sto je kurs kod njih israzito nepogodan za prebacivanje eur u din i din u eur

Po nekom mom brzom racunu...ako din padne ispod 120din/eur (racunam da je sad dinar 113) tu vec nema profita za dinarsku stednju.

sta vi mislite
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime11/4/2013, 19:00

Ja mislim da orocis na eure po 6% tri uloga tri lica
Nazad na vrh Ići dole
shunjalo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 71
Points : 71
Datum upisa : 29.12.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime11/4/2013, 19:46

:) aj mi desifruj taj post

kojih 6% koja 3 lica
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 6 Icon_minitime11/4/2013, 19:52

Orocis na 6% kod banke devize, povedes babu i dedu stavis na svoje ime 45.000 na babino 35.000 i dedino ime 20.000 da bi usao u garantni fond koji ti garantuje do 50.000 po ulogu sa kamatom
Nazad na vrh Ići dole
 
NEDELJA ŠTEDNJE !!!
Nazad na vrh 
Strana 6 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: