BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 NEDELJA ŠTEDNJE !!!

Ići dole 
+62
Popaj
zekapeka
Smile
Limited011
Kupi akcije
Big Mile
JMBR
geogsi
Matans
mr Bean
Bond
ivan45
Ars Vivendi
shunjalo
philips1
Sahbaz
Zrimi
Cucla
nepet
Moma
Sneki
Momir
powerirish
Mistery 011
Lilihip
Boby
Maca
ILoveRoses
Fast
Ceras
Kurajber
KRUSKA
Boranija
holocen
RobinHood
Steve McQueen
Dax
Drasko
Nemesis
Drag_Mlad
Nik
sonne
vajabaja
Racunarko
BoS
oec.Lukic
Sutra
Taliano
Joe
gogloee
Aleks
MORNAR
Milos86
Friz
Dusan
Vladulns
Cicija
Teletrader
Malo_pomalo
MarkoJTD
Greta
Kobe Bryant
66 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime10/29/2011, 10:33

sutra ::
@boranija

stvarno se ne secam gde sam te nagazio da me toliko hejtujes, cak ni prijatelji me ne mrze toliko :) Inace drago mi je da postoje ljudi koji ce pratiti i proucavati moje postove, to je i bio jedan od ciljeva povratka na forum

Jos nisam nasao kamatu preko 6% bruto. BRUKA i SRAMOTA. Najbolje da kao Ameri drzimo pare na inflacija-1% dugorocno ili inflacija-3% na rok od godinu dana. E kod mene taj film necete gledati. Ja samo + varim.

U pravu si za ovu kamatu povlacim pare iz svih banaka nece oni mene da zajebavaju
Nazad na vrh Ići dole
KRUSKA
VIP
VIP
KRUSKA


Broj poruka : 789
Localisation : bg
Points : 1903
Datum upisa : 25.08.2009

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime10/29/2011, 11:17

Sve u svemu banke su poslusale guvernerov savet o kamatama, niko preterano ne iskace ,samo me cudi kako ce neke koje su prosle godine davale visoke kamate na stednju isplatiti klijenta ili ga zadrzati da reoroci sredstva,ali sada po mnogo nepovoljnijim uslovima za klijenta.
Te banke u vecini slucajeva imaju mnogo rizicnih plasmana citaj tesko ili nikako naplativih, pa im jos samo fali da isplacuju deviznu stednju,...,nego ja mislim da ce da bi ostavili ponovo pare na stednju biti primorane da se cenkaju sa klijentima u cetiri oka i nude vise nego ostali .

Definitivno ova nedelja stednje nama koji trgujemo uopste ne odgovara, ali smanjenjem kamate na stednju mozda se neka crkavica prelije i na trziste kapitala kao sto je u normalnim zemljama.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=K1TUlNZd10s&feature=player_de
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime10/29/2011, 12:13

Moram da pohvalim @holocen-a. Covek se bas potrudio. Svaka cast.

Inace, sto se tice ovih kamata i povlacenja sredstava od strane klijenata, mislim da se to nece desiti jer da bi neko primetio da ga banka Zeza treba da bude edukovan, a to je jako mali broj stedisa. Mozda 1 od 100 ljudi u srbiji razmislja o povlacenju sredstava, ostali po inerciji reorocavaju ne pokusavajuci da nadju nista bolje. Naravno, ovo se ne odnosi na prisutne na forumu. Svi ovde spadamo u onih !%.
U ovoj situaciji treba pokusati da se ispregovara visa kamata. Licno sam dobijao i po 2% vecu kamatu (u dinarima) od redovne kamate. Uni Kredit banka je bila u pitanju. comp
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime10/29/2011, 12:56

Bice povlacenja, sta je 5% a imao a nemao. Svako ce pre da zavrsi neku drugu stvar kupi nekretninu, auto, investira, cuva u slamarici nego da oroci pod ovim uslovima. Nije problem 2% manja kamata. Ali ja od kada sam krenuo prva kamata mi je bila 33% na zapise, pa 29%, Pa orocenje na 25%, pa na 21% pa onda prebaci se na Eur sa 10% pa 9% prosle 8,3% i jedan deo 7,35% a sada po 5% nedam nikom!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime10/29/2011, 15:00

I ja mislim da se bar 95% ljudi ne razume u novac i nastavice da stedi i to u istim bankama gde je i stedeo. Bitno je da svi mi pametni i svesni, a pod time mislim na nas sa foruma povucemo deo novca ili ga ne orocimo.

Davao sam par predloga ranije sta s novcem, a sada cu vam reci sta cu ja uraditi s njim. Pocecu mali biznis u aprilu, vec sam sve osmislio, samo jos mora da prodje 6 meseci da se steknu uslovi za pocetak. Cekao sam godinama i razmisljao, osedecu razmisljajuci. Nema vise cekanja. Ima toliko poslova koje mozete poceti cak i sa malom kolicinom novca.
Nazad na vrh Ići dole
sonne
Just looking
Just looking



Broj poruka : 25
Points : 46
Datum upisa : 07.10.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime10/29/2011, 15:56

Zivi bili pa videli ,ali ja tipujem na blago povecanje kamata posle prvih 5 dana novembra,paradoksalno bas zato sto mislim da nije narod toliko glup za svoje pare,mnogi ce podici stednju na po par dana,neko da promeni banku ako nista drugo =sve grcke,francuske i zabarske su ove god na "dobrom glasu" [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime10/29/2011, 17:13

Sve zavisi od subjektivne procene da li je 5,6,7% na godisnjem nivou dovoljan prinos... Od kompletnog portfolia meni je u banci 80% a 20% na berzi... Po nekim podelama ja spadam u grupu konzervativnih investitora i mislim da bi svako trebao da razgranici koji su njegovi ciljevi... Meni je sasvim dovoljna kamata 5 i 6% na godinu dana... Na berzi sam zadovoljan ako na godinu dana budem bolji 30% u odnosu na dinarsku stednju...
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime10/29/2011, 19:08

Nemesis ::
Sve zavisi od subjektivne procene da li je 5,6,7% na godisnjem nivou dovoljan prinos... Od kompletnog portfolia meni je u banci 80% a 20% na berzi... Po nekim podelama ja spadam u grupu konzervativnih investitora i mislim da bi svako trebao da razgranici koji su njegovi ciljevi... Meni je sasvim dovoljna kamata 5 i 6% na godinu dana... Na berzi sam zadovoljan ako na godinu dana budem bolji 30% u odnosu na dinarsku stednju...

Ja sam zadovoljan:

Dinari 20%

Eur 8%

Aikb 200e

Aikpb 100e

Fidelinka 300 din


Like a Star @ heaven
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime10/29/2011, 19:11

sutra ::
i tokom oktobra je bilo vise ponuda za 6%, ocekujem najmanje 7% maksimalnu ponudu. U svakom slucaju sve losije i losije, narocito zato sto je prosle godine u ovo vreme inflacija bila 1.5%, a ove je 3%.

Preporucujem da se oni sa vecim viskovima isprobaju u nekretninama. Tamo moze duplo vise da se zaradi u narednih 10 godina.

da posebno u nazovi drzavi u kojoj broj stanovnika opada 10% na svakih 10 godina, sto umre, sto pobegne. bistro zaista.
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime10/30/2011, 13:05

Za sada je AIK banka izbacila ponudu 5,5% na godinu dana bez obzira na iznos i na poklon dobijate visa gold karticu uz 1% kamate na koriscena sredstva i dve vrste polise osiguranja (u zavisnosti od polozenog depozita)
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime10/30/2011, 13:21

Ostali nude uglavnom kamatu oko 5% i uglavnom nude 50% i 100% raspolozivih sredstava bez razorocavanja. Ono sto sam primetio jeste da su svi poceli da igraju na kartu sigurnosti pa mozete videti poruke tipa "da li vam je kamata zaista najbitnija..."
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime10/30/2011, 14:59

@Nemezis

I ja sam primetio da su nas u reklamama stavili za majmune. Ne kamata nam uopste nije bitna, samo je bitno da je sto lepse i skuplje uredjena poslovnica i da Vasi radnici imaju sto vecu platu, a menadzment sto vece bonuse. I usput da lepo plasirate nasu crkavicu tajkunima koji ce Vam zauzvrat ponuditi neatraktivne nekretnine koje necete imati kome da prodate.

Ali najjace su banke koje nude kao AIK ili CA 4-5%, a posle imas mogucnost da koristis te iste svoje pare po 3-4 puta vecoj ceni. O boze...... Nekad sam bas srecan sto postoji ovaj forum i na njemu dokazi da nisu bas svi Srbi glupi.

@Kurajber

Srbi mozda jesu najstariji, ali nisu jedini narod na planeti i to sto se kod nas broj stanovnika smanjuje ne mora da znaci da za 10 godina nece biti navala na stanove u Beogradu od nekog drugog naroda, kao sto je bila navala Crnogoraca 2005-2007. Ja nisam ni pricao o nekom natprirodnom rastu, nego samo 3% prosecno i za nekretninu i za rentu koliko je i evro inflacija. I ne mislim da je to genijalna ideja, samo kazem da je bolja od 5% stednje.
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime10/30/2011, 20:16

Evo vam realne alternative umesto stednje.

Lanac ( 0.4 i nesto ha ) zemlje se moze kupiti za oko 2500-3000 evra, a zbog subvencija poljoprivrednicima izdaje se u arendu ili na godisnji najam po 200 evra.

6.66% ako si kupio po 3000. Samo treba da pazis da ne kupis losu zemlju i da naletis da neko prodaje posto prodaju retki.

Ali ako uspes nema nista sigurnije, a sada je postalo i isplativije od stednje.
Ja vec 3 godine tako radim sa oko 1 ha. Dogovoris se i da korisnik plati porez i da uzme subvencije.
Mislim da je bolje nego ulaganje u stanove. comp
Nazad na vrh Ići dole
Ceras
VIP
VIP
Ceras


Broj poruka : 485
Localisation : Bg
Points : 1499
Datum upisa : 29.03.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime10/30/2011, 21:18

Racunarko ::
Evo vam realne alternative umesto stednje.

Lanac ( 0.4 i nesto ha ) zemlje se moze kupiti za oko 2500-3000 evra, a zbog subvencija poljoprivrednicima izdaje se u arendu ili na godisnji najam po 200 evra.

6.66% ako si kupio po 3000. Samo treba da pazis da ne kupis losu zemlju i da naletis da neko prodaje posto prodaju retki.

Ali ako uspes nema nista sigurnije, a sada je postalo i isplativije od stednje.
Ja vec 3 godine tako radim sa oko 1 ha. Dogovoris se i da korisnik plati porez i da uzme subvencije.
Mislim da je bolje nego ulaganje u stanove. comp

lanac je 57 ari.
tacno je da hektar =100 ari mozes kupiti za te pare, ali niko nece dati 200e vec 100 i manje.
subvencija drzave je 14000din za 100ari, ako registrujes domacinstvo i placas doprinose.
Isplati se dugorocno...
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime10/30/2011, 23:25

Dosta slaba ponuda za sada. Ukoliko ne bude bilo ponuda preko 7 %, planiram da povucem novac sa stednje.
Do sada mi je bio portfoiio 60% berza, a 40% stednja, ako izuzmem nekretnine,..
Deo para sa stednje bih prebacio na berzu a ostatak sacuvao da ima u kesu da mi se nadje,,.. odnosno stavio bi u slamatricu,...
Tako da bi moj novi portfolio glasio 80% berza, a 20% slamarica,...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime10/31/2011, 00:09

Čitam i pomislim da nešto napišem na ovoj temi pa odustanem i sve tako ... Moram ipak nešto da dodam, pitam, prodiskutujem ...

Da li znate neku zemlju u kojoj se na štednju u evrima dobija više od 3 %? I ovo sam preterao, obično je 2 - 2,5 %, ali neka bude 3 %.

Ako već štedite i rešavate da povučete novac zbog "bezobrazno niskih kamata", koliko će Vam taj novac doneti u slamarici?

Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime10/31/2011, 00:30

@Fast

u drugim nerazvijenim zemljama se isto dobija ili dobijalo, nisam istrazivao ove godine, puno para. Probaj ceo istocni blok, a kamate su pratile srpske cak i u nekim malim evro drzavama kao sto su balticke. Drzava uglavnom garantuje po 20-50 somica, ali recimo u Ukrajni ne garantuje pa su vece kamate uvek bile za 2% nego kod nas.

Negde ima porez na kamatu, negde nema. Ali necemo valjda da se uvek ugledamo na losije........
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime10/31/2011, 08:21

sutra ::
@Fast

u drugim nerazvijenim zemljama se isto dobija ili dobijalo, nisam istrazivao ove godine, puno para. Probaj ceo istocni blok, a kamate su pratile srpske cak i u nekim malim evro drzavama kao sto su balticke. Drzava uglavnom garantuje po 20-50 somica, ali recimo u Ukrajni ne garantuje pa su vece kamate uvek bile za 2% nego kod nas.

Negde ima porez na kamatu, negde nema. Ali necemo valjda da se uvek ugledamo na losije........

Ja i nisam poredio sa najgorima, nego sa najboljima. Vidite malo kolike su kamate u Nemačkoj, Italiji, Francuskoj ... i koliki su porezi i kolika ti je efektivna stopa prinosa.

Što ne štedite tamo gde su veće kamate? Da vidim tog ko će da iznese pare iz Srbije i da ode da štedi u evrima u nekoj od bivših sovjetskih republika po većoj kamati. Da ne postoji "žulj" u glavi svi otišli tamo. Isto kao što bi mnogi iz EU štedeli kod nas (a ne samo malobrojni), samo da nije tog "žuljčića".

Pričate kao da ste u socijalizmu. Bilo, nema više, kraj. I ne daj Bože da se vrati vreme kamata na depozite kao što su bile jer to mnogo govori o nesistematskom riziku zemlje. Pa nećemo valjda da težimo da budemo "banana" država, nego u društvu najboljih.
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime10/31/2011, 08:56

Fast ::
Čitam i pomislim da nešto napišem na ovoj temi pa odustanem i sve tako ... Moram ipak nešto da dodam, pitam, prodiskutujem ...

Da li znate neku zemlju u kojoj se na štednju u evrima dobija više od 3 %? I ovo sam preterao, obično je 2 - 2,5 %, ali neka bude 3 %.

Ako već štedite i rešavate da povučete novac zbog "bezobrazno niskih kamata", koliko će Vam taj novac doneti u slamarici?


Zasto bi neko stedeo na 2%, pa tolika je skoro inflacija u evrozoni. Bolje je usmeriti novac na drugu stranu: berza, nekretnine, fondovi,... Na zapadu na 2% stede babe i dede i ljudi koji ne kapiraju tok gotovog novca.
Evo prostog primera, prosle godine u ovo vreme je moja komsinica koja je u penziji inace strani penzioner stavila 20000 evra u SG banku na 5%. Pitao sam je sto nije stavila novac u drugu banku na vecu kamatu.
Na tu sumu bi dobila cak 7,5%. Njen odgovor je bio da nema veze. Ona je planirala da na tu sumu dobije 1000 evra kamate i sa tim je zadovoljna.
Iz voga se moze izvesti jedan prost zakljucak,da se moja komsinica se zadovoljava sa malim,..
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime10/31/2011, 09:16

Drag_Mlad ::
Fast ::
Čitam i pomislim da nešto napišem na ovoj temi pa odustanem i sve tako ... Moram ipak nešto da dodam, pitam, prodiskutujem ...

Da li znate neku zemlju u kojoj se na štednju u evrima dobija više od 3 %? I ovo sam preterao, obično je 2 - 2,5 %, ali neka bude 3 %.

Ako već štedite i rešavate da povučete novac zbog "bezobrazno niskih kamata", koliko će Vam taj novac doneti u slamarici?


Zasto bi neko stedeo na 2%, pa tolika je skoro inflacija u evrozoni. Bolje je usmeriti novac na drugu stranu: berza, nekretnine, fondovi,... Na zapadu na 2% stede babe i dede i ljudi koji ne kapiraju tok gotovog novca.
Evo prostog primera, prosle godine u ovo vreme je moja komsinica koja je u penziji inace strani penzioner stavila 20000 evra u SG banku na 5%. Pitao sam je sto nije stavila novac u drugu banku na vecu kamatu.
Na tu sumu bi dobila cak 7,5%. Njen odgovor je bio da nema veze. Ona je planirala da na tu sumu dobije 1000 evra kamate i sa tim je zadovoljna.
Iz voga se moze izvesti jedan prost zakljucak,da se moja komsinica se zadovoljava sa malim,..

Izgleda da "ne pratiš fabulu radnje". Nije stvar u tome da li štedeti ili ne nego visina kamate - da li je mala ili velika.

Svako prema sopstvenoj averziji prema riziku bira način koji želi da plasira novac. Neko od svih profita najviše voli miran život. Ne vidim u tome ništa loše. Čak i štednju od 2 % vidim kao bolju nego držati novac kod kuće. Da ne pričam od bezbednosnim rizicima (provale, obijanja ...).
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime10/31/2011, 09:29

Meni sutra istice orocenje, davajte najpovoljnije dojave! scratch

BTW: najavio sam podizanje gotovine, i odmah me zvao direktor filijale i rekao da ne dizem i da cemo se dogovoriti. Ne znam koliko ima diskreciono pravo, ali u principu ne pristajem na manje od prosle godine... *Alpha banka
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime10/31/2011, 09:50

Ona je bila najpovoljnija. Ali sacekaj, mozda danas izbace na kamatici. sada im sajt ne radi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
ILoveRoses
VIP
VIP
ILoveRoses


Broj poruka : 178
Points : 377
Datum upisa : 08.02.2010

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime10/31/2011, 10:46

Fast ::
Čitam i pomislim da nešto napišem na ovoj temi pa odustanem i sve tako ... Moram ipak nešto da dodam, pitam, prodiskutujem ...

Da li znate neku zemlju u kojoj se na štednju u evrima dobija više od 3 %? I ovo sam preterao, obično je 2 - 2,5 %, ali neka bude 3 %.

Ako već štedite i rešavate da povučete novac zbog "bezobrazno niskih kamata", koliko će Vam taj novac doneti u slamarici?


Matori, sve je to u redu što si rekao. Ipak, zaboravljaš jednu činjenicu: u tim zemljama gde se na oročenu štednju dobija 2-2,5%, krediti ne koštaju 18+% na godišnjem nivou, kao u Srbiji. Dovoljno je, recimo, videti ponudu Credit Agricole banke u nedelji štednje: nude štedišama 4,5% na godišnjem nivou, uz mogućnost da 80% tog novca, koji si kod njih oročio, pozajmiš od banke, ali sada po kamati od 1,5% MESEČNO. Znači, smehotresna olimpijada. To je srž problema: bankarsko zelenašenje.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime10/31/2011, 11:01

ILoveRoses ::
Fast ::
Čitam i pomislim da nešto napišem na ovoj temi pa odustanem i sve tako ... Moram ipak nešto da dodam, pitam, prodiskutujem ...

Da li znate neku zemlju u kojoj se na štednju u evrima dobija više od 3 %? I ovo sam preterao, obično je 2 - 2,5 %, ali neka bude 3 %.

Ako već štedite i rešavate da povučete novac zbog "bezobrazno niskih kamata", koliko će Vam taj novac doneti u slamarici?


Matori, sve je to u redu što si rekao. Ipak, zaboravljaš jednu činjenicu: u tim zemljama gde se na oročenu štednju dobija 2-2,5%, krediti ne koštaju 18+% na godišnjem nivou, kao u Srbiji. Dovoljno je, recimo, videti ponudu Credit Agricole banke u nedelji štednje: nude štedišama 4,5% na godišnjem nivou, uz mogućnost da 80% tog novca, koji si kod njih oročio, pozajmiš od banke, ali sada po kamati od 1,5% MESEČNO. Znači, smehotresna olimpijada. To je srž problema: bankarsko zelenašenje.

Da li početak određuje kraj, ili kraj određuje početak? Ne može kredit koji se plasira privredi da bude 5 % ako banka plaća kamatu na štednju veću od 5 %. Valjda je očigledno šta je uzrok, a šta posledica.

A to da je narod neobrazovan - pa nema dalje. Šta ćeš, em neznanje, em muka ..., a bankama lepo. Žao mi kad vidim, pričam ljudima kad god mogu, ali naš narod skoro uvek ima neku svoju matematiku.
Nazad na vrh Ići dole
Nik
Just looking
Just looking
Nik


Broj poruka : 23
Points : 60
Datum upisa : 16.10.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime10/31/2011, 11:30

Fast ::
Čitam i pomislim da nešto napišem na ovoj temi pa odustanem i sve tako ... Moram ipak nešto da dodam, pitam, prodiskutujem ...

Da li znate neku zemlju u kojoj se na štednju u evrima dobija više od 3 %? I ovo sam preterao, obično je 2 - 2,5 %, ali neka bude 3 %.

Ako već štedite i rešavate da povučete novac zbog "bezobrazno niskih kamata", koliko će Vam taj novac doneti u slamarici?

Koliko smo mi daleko od razvijenih drzava na koje mislis? 50, 100, 200, godina ili u svetlosnim bolje da racunamo...
Pa ovde se ljudima jos uvek nije vratila stara stednja koja im je opljackana, to se vraca na kasisicu kao bolesiku po 500evra godisnje. Koliko njih je psihicki nastradalo zbog toga. Da li se tako nesto desilo u tim drzavamaa koje pominjes. Mozemo mi da se uporedjujemo sa najboljima ali treba da se zna gde nam je mesto, a realno je iza zemalja bivseg sssr-a, koliko je samo njih vec u eu i evro ce da uvedu.
Treba da znas da se drzava Srbija zaduzila obveznicama po kako je premijer rekao odlicnom kamatom od 7.25% u inostranstvu,a te razvijene drzave po kolikose zaduzuju po 1-2%. Uzmi razliku pa dodaj na kamatu na stednju u tim drzavama i dobices kolika kamata treba da bude kod nas.
Takodje se tamo radi o ogromnim iznosima stednje koji su dovoljni kasnije za kredite, kod nas se i tu ne slaze, postoji deficit pa moramo iz istih tih drzava da pozajmljujemo naravno sa vecom kamatom u skladu sa rizikom, kreditnim rejtingom.
Uzmi u obzir razliku kod kamate na kredite i jos dosta toga...
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime10/31/2011, 15:30

Neki stručnjaci preporučuju štednju u dinarima, oročenim na šest meseci, jer se ne očekuje rast kursa do izbora.

Trenutno su kamate na dinare oročene na šest meseci od 5 do 12,5 odsto na godišnjem nivou.

To znači da onaj ko danas evre proda po nižem kursu, oroči dinare na šest meseci i potom ponovo kupi evre, po višem kursu, neće biti na guibtku ako evro 1. maja ne pređe 105 dinara. Ako kurs bude niži, biće na dobitku.

Na prihod od kamate se plaća porez državi od 10 odsto.


Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime10/31/2011, 15:54

@Maca

Ne placa se na dinare ako si to mislio, samo na devize
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime11/1/2011, 08:26

Zna li neko koja banka ima najbolju ponudu u dinarima na 6 i 12 meseci.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
sonne
Just looking
Just looking



Broj poruka : 25
Points : 46
Datum upisa : 07.10.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime11/1/2011, 10:56

Meni su od dinarskog orocavanja bolji erste cash ili citadel novcani,nema ulaz/izlaz provizije procenti su slicni,ali moze da se podize kad god zelis,nisam vezan za 180 ili 365
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime11/1/2011, 12:22

Drag_Mlad ::
Zna li neko koja banka ima najbolju ponudu u dinarima na 6 i 12 meseci.

Societe Generale banka 15% na 12 meseci.

cela tabela za dinare i devize

http://banke.online.rs/42/857/clanak/uporedni-prikaz-ponuda-i-kamatnih-stopa-u-nedelji-stednje-2011.htm
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime11/1/2011, 12:42

Hvala ti Maco...
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime11/1/2011, 14:48

Ja orocio u PBB na 24 meseci :)
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime11/2/2011, 07:40

Milos86 ::
Ja orocio u PBB na 24 meseci :)

Koliko si dobio?
uslovi?

ako nije tajna?

P.S ja dobih 5,75 sa mogucnoscu 50% podizanja bez razorocenja, 12 meseci.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime11/2/2011, 10:11

Nije tajna dobio sam 6,1% Ali pripis kamate tek za dve godine.
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 3 Icon_minitime11/2/2011, 10:42

Dugo je dve godine kume! piju
Nazad na vrh Ići dole
 
NEDELJA ŠTEDNJE !!!
Nazad na vrh 
Strana 3 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: