BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!

Ići dole 
+49
Al Kapone
Roman Abramovich
Smile
Momir
Limited011
Stane Dolanc
Ars Vivendi
Boranija
Kobe Bryant
Cicija
Aca kurbla
Gocili
Nikolaj3
Cope
Big Brle
pepermint
petronije
Igi-bg
GorZora
Aleks
philips1
Popaj
Jaca
Nikola
ingglick
Fmember
Drag65
Boby
Dalaj Lama
MORNAR
MYSTIC021
Maca
MarkoJTD
Teletrader
Milos86
FatCat
nepet
Greta
Dmitar
Admin
StefanoProdi
Dusan
StefanMR
pepsiman
Friz
Gargamel011
iki
mirami
Sneki
53 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Sledeći
AutorPoruka
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime8/12/2023, 02:36




MOLBA: Malo pogledajte reklamice s desne strane ekrana, KLIKNITE NA NJIH, važno je za Forum.
Mod. D.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1613
Points : 4731
Datum upisa : 04.06.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime8/16/2023, 04:15

Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 672
Localisation : Zemun
Points : 1784
Datum upisa : 25.05.2007

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime8/20/2023, 22:51

Čitam o onim ubistvima i BiH i slažem se, užas... affraid

Ali me čude imena tih nekih aktera?
Ko daje tim ljudima imena kao što su:
Nermin, Nizama (?)
ili Zijada, Dženana, Dženan i sl...
udrimile
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1613
Points : 4731
Datum upisa : 04.06.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime8/21/2023, 19:27

Definicija i značenje reči Nizam (arap.) red, pravilo, pravilnost, uredba; redovni turski vojnik; titula nekih vladalaca — vazala u Indiji.

Muško ime Dženan na perzijskom jeziku znači: ljubljeni, voljeni. Koristi se još i Džanan, skraćeno Džano. Takođe arapski ğanān ima značenje: srce, duša.

itd...
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1613
Points : 4731
Datum upisa : 04.06.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime8/31/2023, 17:26

NOVAK ::
"Имате новац, пажњу, славу, то отвара многа врата, али постоји и друга страна. Жао ми је што је спорт постао бизнис, то је код нас изражено – мада и другде – а то су кладионице. Оне су на сваком ћошку, као некада пекаре. Постале су део живота, много људи се клади на спорт, ставља себе и финансијску ситуацију своје породице у ризик кладећи се на тениски меч или на кошаркашку, фудбалску утакмицу."

"Мислим да су кладионице утицале на то да има више тензије, тај темпо да се сада свакодневно људи кладе, да је то на сваком кораку. То није било у толикој мери када сам почињао да се бавим тенисом. Ако не прође како треба, спортисти добијају претње, критике и трпе ужасне притиске. Када људи немају пара, када су у незавидној ситуацији…"
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 834
Points : 1945
Datum upisa : 10.01.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime9/8/2023, 20:48

citat ::
Uhapšen Sergej Trifunović u Splitu

Prema pisanju Slobodne Dalmacije, on je na splitskom Kašteletu danas šetao svog psa tako da je to smetalo građanima koji su ga prijavili.

Nakon što su pristigli pripadnici policije, Sergej je počeo da ih vređa i omalovažava zbog čega je policija morala da reaguje privođenjem.

Prijavljen je zbog dva dela, držanja životinje bez nadzora i vređanja policijskih službenika. Trenutno se nalazi na splitskom Prekršajnom sudu gde daje iskaz.

Kako saznaje Slobodna Dalmacija u pitanju nemački ovčar s kojim se Trifunović igrao i zanemarivao primedbe prolaznika i građana koji su onda bili primorani da zovu policiju.

Jednom je ovo moralo da se desi...
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 834
Points : 1945
Datum upisa : 10.01.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime9/9/2023, 20:20

Poznati glumac Sergej Trifunović ponovno je danas kažnjen sa 200 evra nakon što je na Opštinskom prekršajnom sudu u Splitu prethodno kažnjen sa 500 evra zbog držanja psa bez nadzora i vređanja policijskih službenika.


Par sati nakon što je izašao iz sudnice Sergej Trifunović je izveo svog nemačkog ovčara u šetnju u subotu oko 12.55 sati pa su ga policija i komunalna policija zatekli kako njegov nemački ovčar slobodno šeta Bosanskom ulicom, u samom centru grada, bez povoca i zaštitne korpe, dakle bez ikakvog nadzora.

Izrečena mu je kazna od 200 evra u vidu prekršajnog naloga, a pošto je Trifunović platio kaznu odmah, naplaćeno mu je samo dve trećine kazne, znači 133 evra, piše „Slobodna Dalmacija“.

PA DA CITIRAM NASEG BRATA DALAJ LAMU:
"Farmaceutska revolucija donosi svima oralnu ili intravensku instant sreću koja se manifestuje na najrazličitije pa i najužasnije načine."
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 834
Points : 1945
Datum upisa : 10.01.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime9/10/2023, 18:37

Splitska policija je danas saopštila da je glumac Sergej Trifunović kažnjen novčanom kaznom u iznosu od 1.000 evra i zabranom ulaska u zemlje Evropske ekonomske zone u trajanju od godinu dana, a u saopštenju su između ostalog naveli i razloge zbog ove odluke.

Splitska policija za njim je raspisala poteru zbog člana 5. i 17. Prekršajnog zakona jer je nakon privođenja na Prekršajni sud na svojim profilima pisao o "maltretiranju koje nikada nigde nije doživeo kao u Splitu i istorijskim slikama u kojima policijske snage paradiraju po gradu sa nekakvim svinjskim glavama u majicama sa kragnom i sigurnosnom značkom Pit Bul, maltretirajući meštane i vlasnike kafića koji se ne slažu sa gradskom vlašću".
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 705
Points : 1916
Datum upisa : 28.01.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime9/13/2023, 04:00


Navijači na prepunoj „Areni Nacionale“ u Bukureštu na utakmici između Rumunije i Kosova skandirali su: „Srbija, Srbija“ od početka utakmice, zbog čega je francuski arbitar Vili Delažod u 25. minutu prekinuo meč.

U tom trenutku, rezultat utakmice šeste runde kvalifikacija za EURO 2024 bio je 0:0.

Rumunija je, uz Grčku, Slovačku, Kipar i Španiju, jedna od pet zemalja članica EU koje nisu priznale nezavisno Kosovo.

Na tribini iza gola istankut je i transparent u bojama srpske zastave i porukom „Kosovo je Srbija“.
Nazad na vrh Ići dole
Stane Dolanc
Our family
Our  family



Broj poruka : 334
Points : 814
Datum upisa : 22.05.2007

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime9/28/2023, 19:57

Samo nekoliko zanimljivih podataka:

Indija je pre nekog vremena (meseci) os Simensa naručila 1250 e-lokomotiva, od ErBasa 250 aviona i od Boinga skoro 300 letilica...

Nazad na vrh Ići dole
Jegulja
VIP
VIP



Broj poruka : 539
Points : 1138
Datum upisa : 18.12.2007

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime10/4/2023, 18:29

Kako nastaju i kako se šire lažne vesti:
https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/4258358/prazne-kifle-za-siromasnu-decu-a-pune-za-bogatu-prica-o-dva-reda-djaka-na-velikom-odmoru-u-krusevackoj-skoli-digla-srbiju-na-noge

Ni demanti nije dovoljan jer uvek ostaje jedna grupa ludi koja kaže: "Pa, možda je to ipak istina..."
Nazad na vrh Ići dole
Jegulja
VIP
VIP



Broj poruka : 539
Points : 1138
Datum upisa : 18.12.2007

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime10/10/2023, 20:19

citat ::
Policija je najavila da će podneti krivičnu prijavu protiv jedne Kruševljanke (61) zbog sumnje da je izazivala paniku i nerede.

Ona je, saopštila je policija, osumnjičena da je, 3. i 4. oktobra na jednoj društvenoj mreži objavila neistinitu vest da se u osnovnoj školi u Kruševcu deca diskriminišu prilikom podele užine.

Tu objavu je prenelo više medija.
Protiv osumnjičene će biti podneta krivična prijava u redovnom postupku.

Sta ljude tera da proizvode ovakve lazne vesti...  ajkula
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 834
Points : 1945
Datum upisa : 10.01.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime10/12/2023, 19:42



Posebno pogledajte komentare
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 834
Points : 1945
Datum upisa : 10.01.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime10/26/2023, 23:48

Mala šala:

Zašto volite Zapad, - šaljete decu da tamo na studije, kupujete zapadne automobile...?

A što kupujete ruski naftu, ruski gas i kineske mobilne telefone ili patike...?
sesir

A uskoro će kupovati samo e-automobili iz Kine !!
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime11/14/2023, 20:51


_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime11/16/2023, 17:20

Američki predsednik Džozef Bajden rekao je da posle pregovora sa kineskim liderom Si Đinpingom nije promenio mišljenje o njemu kao o „diktatoru“.

- Vidite, jeste. On je diktator u smislu da je on tip koji vodi komunističku zemlju čija je vlada potpuno drugačija od naše - rekao je Bajden novinarima na pitanje da li se predomislio nakon razgovora.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1613
Points : 4731
Datum upisa : 04.06.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime11/16/2023, 18:46

Američko ministarstvo finansija uvelo je sankcije predsedniku Srpske desnice Miši Vaciću i bivšem ministru u Vladi Srbije Nenadu Popoviću.

MIŠI VACIĆU !!!!! ahhhhaaaaa ne mogu da verujem!
Who the Fuck!!
titanik love3 coca od ajkula veshtica armo
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime11/17/2023, 15:55

KOSTA K.
Prema nezvaničnim izjavama izvora bliskim istrazi, Kosta je planirao masakr kako bi naterao svoju majku, Miljanu Kecmanović, da pati.

Dodatni šok usledio je kada je dečak izrazio žaljenje što ne može lično videti majku kako pati, otkrivši da je jedini razlog za svoje zločine bio da natera majku na patnju.

Šta sve porodica, koja ne voli svoje dete, i ne brine o njemu može da uradi detettu!
UŽAS!!

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 834
Points : 1945
Datum upisa : 10.01.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime12/4/2023, 08:10

OSTAĆE TRAJNI INVALID:

EKSKLUZIVNO ZA KURIR ŽIVA SAM, NEMAM PRAVA DA MI NE BUDE DOBRO Nastavnica: Pogodio prvo mene, verovatno da me ukloni s puta.....

Boli me pomisao da nisam uspela da sačuvam tu decu, a svesna sam da nije bilo moguće!, kaže nastavnica istorije, ranjena u "Ribnikaru" prvi put posle sedam meseci od masakra u kome je ubijeno devetoro dece, radnik obezbeđenja i ranjeno petoro đaka. Ona ekskluzivno govori za Kurir o 3. maju, danu posle, svojim đacima, strahovima i očekivanjima

Ne mislim da sam heroj, to što sam preživela ne čini me herojem. Ja sam samo imala sreće da preživim, a nažalost, mnogi je nisu imali. To nije herojstvo. Stalno mi se čini, i sada posle sedam meseci, da sam možda mogla nešto da uradim .Ja sam bila jedina odrasla osoba u toj učionici. A, nisam uspela ništa da učinim...

https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/4307020/ziva-sam-nemam-prava-da-mi-ne-bude-dobro-boli-me-pomisao-da-nisam-uspela-da-sacuvam-tu-decu-a-svesna-sam-da-nije-bilo-moguce
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime12/16/2023, 18:32

Policijske uprave za grad Beograd, u saradnji sa Posebnim javnim tužilaštvom za visokotehnološki kriminal Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, u nastavku akcije, na osnovu podataka dobijenih od Evrodžasta i međunarodnom operativnom policijskom saradnjom, identifikovali su i pronašli dvojicu trinaestogodišnjaka za koje se sumnja da su u dužem vremenskom periodu, putem elektronske pošte, koristeći servise anonimnosti, učestvovali u slanju poruka preteće sadržine obrazovnim i drugim institucijama na teritoriji Srbije o navodno postavljenim eksplozivnim napravama, čime su, kako se navodi u saoptenju, ugrozili bezbednost većeg broja dece i građana u Republici Srbiji.

S obzirom na to da su izvršioci deca i da nisu krivično odgovorna, policija je zbog postojanja osnova sumnje da su izvršile krivično delo zapuštanje i zlostavljanje maloletnog lica uhapsila A.B.S. (42), majku jednog od dečaka, kojoj je određeno zadržavanje do 48 sati nakon čega će, uz krivičnu prijavu, biti privedena Trećem osnovnom javnom tužilaštvu, dok će protiv 38-godišnje majke drugog dečaka biti podneta krivična prijava u redovnom postupku .

Jedan od dečaka pohađa Osnovnu školu „20. oktobar“ u Novom Beogradu, koja je u prethodnom periodu dobila najveći broj pretećih mejlova, a samo on je, kako se sumnja, poslao više od 80 mejlova svojoj i drugim školama, ističu iz MUP-a Srbije.
udrimile

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime12/18/2023, 19:23

Zanima me šta mislite o onome što sam danas doživela u kaficu Zu-Zu na Obiličevom vencu:
Pre nedelju dana sam platila produženi ekspreso s mleko 215 din, a danas sa to isto platila 270 din!!!!

Da li je to normalno?

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Perapostar
Still learning
Still learning



Broj poruka : 96
Godina : 35
Points : 255
Datum upisa : 28.05.2021

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime12/18/2023, 22:35

Maca ::
Zanima me šta mislite o onome što sam danas doživela u kaficu Zu-Zu na Obiličevom vencu:
Pre nedelju dana sam platila produženi ekspreso s mleko 215 din, a danas sa to isto platila 270 din!!!!

Da li je to normalno?
Na Kopaoniku je duzi sa mlekom bio 270 tokom 2019 jos.. Na obalama Jadranskog mora je ako ne i duplo.. A ovo je fino mesto u Beogradu i verovatno nije mogao da izdrazi sa cenom od 215 pa je resio covek da se prikljuci trendu.. 😃
Nazad na vrh Ići dole
jcapelja@gmail.com
Just looking
Just looking



Broj poruka : 22
Localisation : Beograd
Points : 62
Datum upisa : 24.10.2016

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime12/19/2023, 08:55

Tržište, tržište, ponuda i tražnja, to je to. Da može prodavao bi po 300.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime12/29/2023, 09:26

Ruska svemirska državna agencija Roskosmos saopštila je da se program zajedničkih letova s NASA do Međunarodne svemirske stanice (MSS) produžuje do 2025. godine, javila je novinska agencija Interfax.

slik

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime12/29/2023, 09:38

Četri osobe uhapšene jer su zapalile jelku i ispisale grafit „Nova godina nije naš praznik“

Pripadnici Kosovske policije uhapsili su danas četiri osobe u mestu Đeneral Janković na Kosovu i Metohiji,.

Policijska patrola u ovom mestu primetila je u više ulica grafite sa natpisom „Nova godina nije naš praznik, ne slavi praznike nemuslimana“, te pokrenula slučaj „izazivanje razdora i netrpeljivosti“.

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime1/1/2024, 20:11

Ministar finansija i član Predsedništva Srpske napredne stranke Siniša Mali svirao je gitaru u beogradskom hardkor pank bendu Nismo mi Indijanci (N.M.I), koji je nastao 1989. godine i nastupao tokom devedesetih.

U tom periodu izdali su nekoliko singlova i demo snimaka na kompilaciji „BG hronika 3“.

Iako nikada nije zvanično potvrdio, na internetu se može naći pesma „Radosti iz mladosti“ beogradskog pank benda Prebivalište, u kom je kao pevač potpisan Vladimir Orlić, aktuelni predsednik Skupštine Srbije i funkcioner Srpske napredne stranke.

Na Jutjub kanalu na kome je okačena pesma benda Prebivalište, nalaze se različiti snimci, ali i snimci Orlića koji recituje poeziju iz svoje knjige „Jabah“.

Nekadašnji lider Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenad Čanak završio je Srednju muzičku školu u Novom Sadu, a glavni instrument bio mu je flauta, iako je poznat kao multinstrumentalista.

Tokom osamdesetih, Čanak je svirao flautu, klavijature, akustičnu gitaru i pevao u novosadskoj grupi Šta, sa Ivanom Feceom Firčijem.

Predsednik Demokratske stranke Zoran Lutovac izjavio je jednom prilikom za portal Nova da je pre više od 30 godina odbio ponudu da bude basista Partibrejkersa, a da frontmen tog benda Zoran Kostić Cane smatra da je „napravio veliku grešku“.

Nekadašnji guverner Narodne banke Srbije i ministar finansija Mlađan Dinkić imao je bend Monetarni udar, svirao je gitaru i sa bendom Piloti, Kikija Lesandrića, a pisao je pesme i za brojne druge muzičare iz raznih žanrova.

Član čuvenih Idola Nebojsa Krstic bio je savetnik predsednika Srbije Borisa Tadića, a blizak Demokratskoj stranci bio je i jedan od frontmena tog sastava Srđan Šaper.

Ministar spoljnih poslova i lider Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić poznat je po tome što voli da zapeva na proslavama pred stranim zvaničnicima, dok lider stranke Dosta je bilo Saša Radulović svira gitaru, a najpoznatije je njegovo izvođenje pesme „Pada Vlada“ u Skupštini.

Predsednik Socijaldemokratske partije Srbije Rasim Ljajić pisao je pesme za brojne poznate narodne pevače, među kojima je pesma „Dunjo moja“ Halida Muslimovića, dok je predsednik Vlade Vojvodine i funkcioner Srpske napredne stranke Igor Mirović poznat po pisanju poezije i do sada je objavio više zbirki pesama, za koje je višestruko nagrađivan.

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!

Perapostar likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime1/12/2024, 22:34

Dana 10. rujna 1976. godine skupina hrvatskih političkih aktivista koju su činili Zvonko i Julienne Bušić, Petar Matanić, Frane Pešut i Slobodan Vlašić, otela je putnički zrakoplov Boeing 727 TWA 355 na letu od New Yorka do Chicaga sa 76 putnika, s namjerom da iz njega izbace letke nad Londonom i Parizom, u kojima se objašnjava hrvatski slučaj u tadašnjoj Jugoslaviji i poziva na njezinu neovisnost s naslovom „Poziv na borbu protiv srpske hegemonije”, a konačni cilj trebali su biti Zagreb i Solin. Glavni cilj otmice zrakoplova bilo je pokušaj prisiljavanja američkih i europskih medija na objavu Bušićevih letaka u kojima je bila sadržana istina o srbijanskoj hegemoniji nad Hrvatskog NHrvatima u Jugoslaviji.

Sa sobom nisu nosili oružje već materijal od kojeg su napravili lažni eksploziv koji su omotali oko svojih tijela, a pravu bombu kao i propagandni materijal Bušić je ostavio u pretincu newyorške podzemne željeznice, o kojoj su preko pilota proslijedili informacije o njoj. Nakon što su na njihov zahtjev proglasi, u kojima se objašnjava hrvatski slučaj u tadašnjoj Jugoslaviji i poziva na njezinu neovisnost, objavljeni u američkom tisku, zrakoplov je sletio u Pariz gdje su se otmičari predali.

No, prigodom pokušaja deaktiviranja te bombe poginuo je američki policajac Brian Murray, djelatnik odjela za bombe, a trojica su bila ranjena.

Temeljem američkog Zakona o borbi protiv otmica, Zvonko Bušić osuđen je zbog otmice i djela koje je dovelo do smrti druge osobe, na kaznu doživotnog zatvora s mogućnošću pomilovanja nakon 10 godina. Takva kazna predviđala je puštanje na slobodu nakon 30 godina izdržanog zatvora, odnosno 11. rujna 2006. godine

Zvonko Bušić pomilovan je početkom srpnja 2008. godine nakon 32 godine zatvora i premješten iz zatvora Terre Haute pod nadležnost Imigracijske i carinske službe radi deportacije u Hrvatsku, bez prava na povratak u Sjedinjene Države. U Zagreb je stigao 24. srpnja 2008. godine u pratnji američkih agenata.

Dana 1. rujna 2013. godine Bušić je tragično skončao svoj život u Rovanjskoj počinivši samoubojstvo.


.

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 834
Points : 1945
Datum upisa : 10.01.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime1/15/2024, 13:06

SAPUNICA U FRANCUSKOJ VLADI: Novi šef diplomatije je BIVŠI MUŽ aktuelnog premijera! Javnost ŠOKIRANA: Ovo nije više ista zemlja...

https://www.kurir.rs/planeta/4338758/ko-je-gabrijel-atal-sokantni-detalji-iz-zivota-francuskog-premijera-se-sire-a-mnogi-ga-nazivaju-politickim-cudom
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime1/30/2024, 19:55

Organizacija "Beograd Prajd" ocenila je danas da je nedopustivo to što je ministar finansija Siniša Mali na svojim društvenim mrežama izjavio da je "najgora laž" koju je čuo o sebi - vezana za njegovu seksualnu orijentaciju, odnosno da je homoseksualac.

„Nedopustivo je da nosilac javne funkcije, ministar Siniša Mali, na svojim društvenim mrežama insinuira da je biti gej nešto loše, time što govori da je ‘najgori’ trač o njemu taj o njegovoj seksualnoj orijentaciji“, napisala je organizacija Beograd Prajd na društvenoj mreži Iks (X).

Ministar finansija Siniša Mali objavio je nekoliko dana ranije na svom Tik Toku snimak u kojem odgovara na kratka pitanja, a na pitanje koja je najgora laž koju je čuo o sebi, rekao je – „Najgora laž? Da sam gej“.

titanik od od

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 834
Points : 1945
Datum upisa : 10.01.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime2/7/2024, 16:18

Inicijativa za ekonomska i socijalna prava - A 11 saopštiila je da j podnela Poverenici za zaštitu ravnopravnosti pritužbu "zbog rasističke izjave" narodnog poslanika Branimira Nestorovića.

Nestorović je „imao rasistički ispad na konstitutivnoj sednici Narodne skupštine“, pre nego što se zakletvom obavezao da će braniti ljudska i manjinska prava.

„Nazvavši pojedine poslanike opozicije ‘ciganima’ i ‘ciganijom’ u kontekstu ponašanja na sednici, Nestorović je pokazao elementarno nepoštovanje Roma i Romkinja, rasizam tipičan za stereotipizaciju ove nacionalne manjine i nedostojnost obavljanja bilo kakve, a kamoli funkcije u službi građana Srbije“, dodala je A11.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime2/10/2024, 17:28

ATENTAT
Premijer Kosova Aljbin Kurti izjavio je da je, tokom sastanka koji je imao sa sestrinskim partijama socijalista u Skoplju, dobio informacije o "brojniim pretnjama od pojedinaca i struktura koje imaju korene u zvaničnom Beogradu", prenosi Radio-televizija Kosova (RTK) i dodaje da "postoje informacije o pokušaju atentata na Kurtija".

titanik  89

Ministarstvo unutrašnjih poslova Severne Makedonije reagovalo je na informaciju o navodnoj pretnji premijeru tzv. Kosova Aljbinu Kurtiju tokom boravka u Skoplju, navodeći da nije bilo nikakvih pokušaja atentata.

U izjavi za Telegrafi Makedonija, portparol MUP-a Toni Angelovski rekao je da nije bilo pokušaja ubistva Kurtija

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime3/6/2024, 06:49

Obožavaoci Breskvice i Teya Dore zakazali proteste ispred RTS u isto vreme: Strasti se ne stišavaju nakon PZE....
udrimile

„Skup podrške Breskvici 9.3.2024. ispred RTS u 18 časova“, stoji u objavi na društvenim mrežama.

Međutim, obožavaoci pobednice PZE odlučili su da organizuju kontramiting u isto vreme.

„Nećemo dopustiti nasilno dodeljivanje pobede Paraskevi. Kontramiting subota 9.3 u 18 časova ispred RTS. Dođite u što većem broju“, naveli su obožavaoci Teya Dore.

titanik slik

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime3/15/2024, 18:24

Lopovi upali u SIV i ukrali 43.000 državnog ordenja: Osam osoba uhapšeno, za dve se traga...

Treće javno tužilaštvo u Beogradu saopštilo je da je uhapšeno osam osoba, dok se za dve traga, zbog sumnje da su opljačkali desno krilo Palate Srbija i iz jedne od kancelarija odneli vredno ordenje.

Prema navodima krivične prijave, za sada 10 lica je u saizvršilaštvu iz kancelarije za ordenje, koja se nalazi u desnom krilu SIV-a izvršilo tešku krađu državne imovine i to 43.000 državnog ordenja izuzetno velike vrednosti.

Među osumnjičenima za krađu ordenja iz SIV-a i bivši državni sekretar Slobodan Homen.
Homen se nalazi u bekstvu i za njim je raspisana poternica.

Aktivni je kolekcionar odlikovanja Kraljevine Srbije i Kraljevine Jugoslavije.

Inače, Slobodan Homen je srpski političar i advokat. On je u Vladi Mirka Cvetkovića bio postavljen na mesto državnog sekretara Ministarstva pravde.

Kako je poznato široj javnosti, bio je narodni poslanik u sazivu 2012-2014. godine.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime4/4/2024, 19:05

Povodom informacija koje se šire na društvenim mrežama da će jedan od tržnih centara u Srbiji navodno biti meta terorističkog napada, Ministarstvo unutrašnjih poslova je saopštilo da plasiranje netačnih informacija kojima se uznemirava javnost i širi panika predstavlja krivično delo i da će svi koji šire paniku biti procesuirani u skladu sa zakonom.

titanik

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 672
Localisation : Zemun
Points : 1784
Datum upisa : 25.05.2007

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 13 Icon_minitime4/15/2024, 00:17

Ministru u Vladi Republike Srbije Đorđu Milićeviću danas je zabranjeno da položi cveće i zapali sveću na spomenik žrtvama ustaškog logora Jasenovac.

- Da skratimo priču, ima gore policijska postaja Novska, ako ništa možete gore otići i napraviti žalbu. Ovo je došlo odozgo, nije do mene - rekao je hrvatski policijac.

Kako dodaju, „na samom ulazu u spomen kompleks kombi u kom se nalazio ministar, zaustavili su hrvatski policajci koji su ministrovo vozilo okružili sa tri svoja automobila“.

„Sraman je i skandalozan današnji potez hrvatskih vlasti, koji su zabranili ministru Đorđu Milićeviću da položi cveće i pokloni se žrtvama ustaškog koncentracionog logora Jasenovac. To je njihov odnos prema genocidu nad srpskim narodom u Jasenovcu i celoj fašističkoj NDH“, naveo je Dačić u pisanoj izjavi, prenosi Fonet.

On je najavio da će Ministarstvo spoljnih poslova Srbije uputiti „najoštriji protest Hrvatskoj zbog ovog događaja.
Nazad na vrh Ići dole
 
LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!
Nazad na vrh 
Strana 13 od 14Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Sledeći
 Similar topics
-
» Sa pepe o ...
» LOKALNI izbori 2016.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: SVE I SVAŠTA-
Skoči na: