BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!

Ići dole 
+49
Al Kapone
Roman Abramovich
Smile
Momir
Limited011
Stane Dolanc
Ars Vivendi
Boranija
Kobe Bryant
Cicija
Aca kurbla
Gocili
Nikolaj3
Cope
Big Brle
pepermint
petronije
Igi-bg
GorZora
Aleks
philips1
Popaj
Jaca
Nikola
ingglick
Fmember
Drag65
Boby
Dalaj Lama
MORNAR
MYSTIC021
Maca
MarkoJTD
Teletrader
Milos86
FatCat
nepet
Greta
Dmitar
Admin
StefanoProdi
Dusan
StefanMR
pepsiman
Friz
Gargamel011
iki
mirami
Sneki
53 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14  Sledeći
AutorPoruka
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 837
Points : 1949
Datum upisa : 10.01.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime5/1/2020, 16:13

Izgleda da ovaj deo nisi pročitala:

"U ovoj vanrednoj situaciji naši zaposleni su bili tu za svoje sugrađane, i iz dana u dan se prilagođavali promenama i potrebama za snabdevanjem", te sada, navodi u saopštenju, "želimo da omogućimo svim našim zaposlenima da se u znak proslave Međunarodnog praznika rada, zasluženo odmore tokom tri spojena neradna dana".

A i mogla bi da razmišljaš i na drugi način, pozitivniji.


Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 837
Points : 1949
Datum upisa : 10.01.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime5/10/2020, 04:38






Demonstracije u Berlinu protiv ograničavanja kretanja i sloboda....
kafa
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2050
Points : 5695
Datum upisa : 06.12.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime5/15/2020, 17:20

- O čuvanju novca učiš od svojih roditelja, oni te uče nekim fudamentalnim stvarima u životu. Oni su nas naučili kolika je važnost toga kako čuvaš novac, kako ga trošiš... Mmislim da su uticale i okolnosti u kojima smo odrastali... Moj otac bi dolazio u stan, spustio bi deset maraka na sto i to je bilo sve što smo imali... mislim da su te okolnosti i okolina naučili velikim lekcijama o novcu - iskren je Novak Đoković u intervjuu Grejamu Benzingeru.

Naučili su me da je novac nešto što moraš da poštuješ i vrednuješ zato što moraš da ga zaradiš, da radiš vredno i teško i da ne pripada tebi već da prolazi i dozvoljava ti da živiš lep život ali ti ne daje sreću i radost, to je nešto potpuno drugačije - iskren je teniser.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime5/17/2020, 22:04

"Poručujem crnogorskim vlastima, lako ćete vi sa mnom, ja sam Srbin iz južne Srbije i da sam se ja pitao nikad sa vama ne bih ni pravio zajedničku državu, ali pitao se unuk kralja Nikole, rođen na Cetinju, polucrnogorac, Aleksandar Karađorđević. Lako ćete vi sa mnom, gledajte šta ćete sa svojim narodom, svojim građanima i svojom crkvom. Srbija je zainteresovana samo za mir, nikakva hegemonija nad vama nas ne interesuje, ali došao je kraj i vaše hegemonije u Beogradu", poručio je Dačić.

Isto tako, ako su im svi građani ravnopravni, kako to da iako Srba ima više od 28 odsto nema gotovo nijednog Srbina u organima vlasti, za razliku od Srbije gde su rukovodeće strukture prepune ljudima poreklom iz Crne Gore. I na kraju, bezobrazno je da Srbiju Crna Gora optužuje za mešanje u unutrašnje stvari a Crna Gora se brutalno umešala u unutrašnje stvari Srbije i narušila njen teritorijalni integritet priznajući Kosovo, glasajući u UNESKO da Pećka patrijaršija i Dečani postanu kosovska kulturna baština", navodi šef srpske diplomatije, pitajući se šta bi na to rekao kralj Nikola koji je 1913. godine na Cetinju rekao da su hrabre vojske dve srpske kraljevine bratskim zagrljajem na Pljevljima, kod Sjenice i na Đakovici, objavile celom svetu da je srpstvo na jugoistočnom Balkanu oslobođeno.

"Što se tiče njihovih optužbi na moju, kako kažu, ratnu prošlost, Miloševića i bratoubilačkog rata devedesetih, podsetiću ih ako su zaboravili, pre nego što sam se ja pojavio u visokoj politici oni i njihove vođe su već bili kod Cavtata i Dubrovnika, oni su na talasu Miloševićeve antibirokratske revolucije došli na vlast u Crnoj Gori govoreći tada da je Milošević nešto najbolje što se moglo desiti Jugoslaviji i da su ponosni što mogu biti rame uz rame sa njim u tim istorijskim trenucima, njihova Narodna skupština je izglasala da daje punu podršku JNA, njihove vođe su tada izjavljivale da će dobiti nametnuti rat sa ustašama koji vrše genocid nad srpskim narodom i da će promeniti granice sa Hrvatskom, kao i da je pohod na Dubrovnik svrsishodan i da je svako suprotno stanovište izdajničko, njihove vođe su grmele da se Kosovo mora braniti svim sredstvima, kao i da se ponose crnogorskom državnošću i srpskim poreklom", izjavio je Dačić.


_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2020
Points : 5441
Datum upisa : 07.05.2009

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime5/20/2020, 19:57

Tinejdžer odbio da proda sajt za 8 miliona dolara: "Imam samo 17 godina, neću da profitiram"
Sedamnaestogodišnji Amerikanac iz države Vašington Avi Šifman odbio je ponudu da za 8 miliona dolara proda platformu za praćenje širenja koronavirusa, koju je sam osmislio i razvio.

Reč je o platformi ncov2019.live koja omogućava posetiocima da provere sve informacije relevantne za koronavirus i statističke podatke o širenju zaraze u raznim zemljama, piše specijalizovani časopis “Biznis insajder".

Platforma ima 30 miliona posetilaca dnevno, a do sada je 700 miliona ljudi koristilo njene podatke.

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 708
Points : 1900
Datum upisa : 30.11.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime6/4/2020, 16:27

Jedan Australijanac u gradu Gugong u Novom Južnom Velsu oterao je premijera i novinarsku ekipu sa travanjaka ispred svoje kuće.

Premijer Australije Skot Morison je na konferenciji za medije u Gugongu govorio, između ostalog, i o renoviranju domaćinstava i pomoći vlade građanima da to urade. Međutim, izabrao je pogrešno mesto za to - sveže sređen travnjak.

Vlasnik imanja na kojem je premijer držao konferenciju je u jednom trenutku izašao iz kuće i rekao okupljenima da se sklone sa trave.

"Možete li da se sklonite sa mog travnjaka? Tek sam ga sredio. Hajde svi!", rekao je prekinuvši skup. Ugledavši premijera, ipak je dodao: "Izvini druže".

Premijer je zamolio sve prisutne da se pomere unazad sa travnjaka, što su oni i učinili.

_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1614
Points : 4733
Datum upisa : 04.06.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime6/6/2020, 01:03

MIŠA BRKIĆ - navodni ekonomski expert, nikada nije upisao ekonomski fakutet!!
On se lažno predstavlja za ekonomskog eksperta, ali ima samo srednju ekonomsku školu.

Takođe, pokojni PROKOPIJEVIĆ, koji se bavio ekonomijom i predstavljao se za eksperta, završio je geografski fakultet u Beogradu, a magistrirao na filozofskom fakultetu u Zagrebu!

Čudni su svi ti naši "experti" proveriti sve njih....
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2988
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5550
Datum upisa : 22.05.2007

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime6/6/2020, 09:48


_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2162
Points : 6016
Datum upisa : 25.07.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime6/11/2020, 22:18

Demonstracije protiv policijskog nasilja i rasizma nastavljaju se širom SAD. Na meti demonstracija našle su statue vođa konfederacije i istraživača Kristofera Kolumba. Na vlast se vrši pritisak da ukloni sve spomenike povezane sa ropstvom i kolonijalizmom.

U Ričmondu u Virdžiniji sinoć je srušena statua predsednika Konfederacije Džefersona Dejvisa. Dan ranije, zapaljena je i bačena u jezero statua Kristofera Kolumba.

Protesti protiv rasizma ponovo su pokrenuli rasprave o američkim istorijskim spomenicima. Nensi Pelosi, predsednica Predstavničkog doma, zatražila je da se iz zgrade Kongresa uklone statue istorijskih ličnosti iz Konfederacije.

"Statue izložene u holovima Kongresa, treba da odražavaju najviše ideale Amerikanaca. Danas ponovo pozivam da se ukloni 11 statua koje predstavljaju vojnike i zvaničnike Konfederacije. Te statue odaju počast mržnji, a ne nasleđu", rekla je Pelosi.

Evropski osvajači, kolonijalisti i istraživači za mnoge Amerikance su simbol ugnjetavanja i rasizma o kome se nikada nije otvoreno govorilo. Zato je obezglavljen i Kolumbov spomenik u Bostonu, kao i oni u Masačusetsu i na Floridi.

Ali policija nije odustala od nasilnog gušenja protesta. U državi Vašington policija je pokušala da rastera demonstrante bacanjem topovskih udara.

"Granata me je pogodila u grudi. Prilično sam prestravljena. Od kada sam izašla iz bolnice stalno vidim taj bljesak koji mi ide prema licu", kaže povređena demonstrantkinja Aubrena Inda.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 672
Localisation : Zemun
Points : 1784
Datum upisa : 25.05.2007

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime6/26/2020, 18:57



Javlja mi se.... udrimile
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2162
Points : 6016
Datum upisa : 25.07.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime7/5/2020, 20:40



PREDIZBORNI SPOT!!

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 837
Points : 1949
Datum upisa : 10.01.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime7/11/2020, 17:58






Ovo je YouTube kanal koji je sve vreme huškao i pozivao ljude na nerede...
Ne znam zašto ovog tipa ne uhapse?
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2162
Points : 6016
Datum upisa : 25.07.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime7/14/2020, 00:41



udrimile

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2162
Points : 6016
Datum upisa : 25.07.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime7/26/2020, 20:28

citat ::
Ugljanin tvrdi da maske povećavaju smrtnost, Vulin odgovara - treba ga uhapsiti
od

http://rs.n1info.com/Vesti/a623624/Ugljanin-tvrdi-da-maske-povecavaju-smrtnost-Vulin-odgovara-treba-ga-uhapsiti.html

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime8/1/2020, 23:25



Koliko vidim, danima Beograd ima svoj Hajd Park (mlađi ne znaju šta je to),
ali neverovatan broj ideja, mišljenja i pre svega LUDILA!!
Gledajte od samog početka!!!!
od love3 udrimile titanik lale coca 89

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2020
Points : 5441
Datum upisa : 07.05.2009

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime8/10/2020, 20:53

SAD su danas upozorile Beograd da treba da bude svestan rizika koji nosi kupovina oružja od kineskih kompanija i ocenile da izbor snabdevača treba da odražava deklarisani cilj Srbije da se integriše sa Evropskom unijom.

Povodom odluke Srbije da od Kine kupi raketni sistem protivvazdušne odbrane FK-3, novu generaciju raketa srednjeg dometa zemlja-vazduh, navođenih radarom nove generacije, Ambasada SAD u Beogradu navela je za Radio Slobodna Evropa da je nabavka vojne i odbrambene tehnike suverena odluka svake zemlje, ali da bi vlade trebalo da budu svesne kratkoročnih i dugoročnih rizika i cene koju povlači poslovanje s kineskim kompanijama.

Svaka zemlja bi "trebalo da može da ima poverenja da nabavka opreme neće ugroziti njenu nacionalnu bezbednost ni ekonomski suverenitet", naveli su iz Ambasade SAD i dodali da tog poverenja ne može da bude "ako su prodavci vojne i odbrambene opreme zavisni od autoritarne vlasti kakva je u Kini".

Iz Ambasade navode i da Srbiji "savetuju da radi na potpunijem usklađivanju sa Zajedničkom bezbednosnom i odbrambenom politikom EU".

"Izbor snabdevača bi trebalo da odražava deklarisani cilj Srbije: da se što više integriše sa Evropom. Ima i drugih prodavaca koji ne zavise od autoritarnih režima, a nude opremu ne samo sposobnu da zadovolji odbrambene potrebe Srbije, već i uporedivu po kvalitetu i ceni", stoji u pisanoj izjavi Ambasade SAD za RSE.

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2783
Points : 7937
Datum upisa : 21.01.2009

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime8/24/2020, 11:45

U Parizu su na ulicama izbili veliki neredi posle poraza fudbalera Pari Sen Žermena od Bajerna (0:1) u finalu Lige šampiona u Lisabonu.

Jake policijske snage morale su da intervenišu i privedu čak 83 lica koja su učestvovala u pravljenju nereda, krađama i tučama na Jelisejskim poljima.

Izveštaji sa lica mesta kažu da su huligani palili i prevrtali automobile i kontejnere, da su mnoge prodavinice završile razbijenih izloga i opljačkane, a bilo je i tuča sa pripadnicima organa reda koji su pokušali da smire strasti.

Policija je da bi rasterala huligane morala da koristi i suzavac.

Inače, navijači su još satima pre početka finala počeli da se okupljaju na ulicama iako su u Francuskoj na snazi mere zabrane okupljanja većeg broja ljudi.

Kada se meč završio, mnogi su bili jako razočarani, jer su očekivali prvu evropsku titulu za “svece”.

“Besan sam! Promašili smo toliko šansi, a tako nešto ne smete uraditi u finalu”, izjavio je navijač PSŽ-a Nikolas Munije po izlasku sa stadiona “Park prinčeva” gde je nekoliko hiljada ljudi moglo da prati prenos putem video bima.

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime8/31/2020, 00:44

Između 2000. i 2010. godine u Sjedinjenim Američkim Državama 248.000 maloletnika sklopilo je brak, što je cifra koja je šokirala mnoge. U statistiku nisu ušle devojčice koje su venčane verski ili su zbog venčanja odvedene u inostranstvo.

U Sjedinjenim Američkim Država maloletnički brak ustvari nije dozvoljen – ali, kao i kod svih pravila i ovde postoje izuzeci: pristanak roditelja, trudnoća ili pristanak sudije, piše Dojče vele.

Upravo u siromašnim, ruralnim oblastima SAD dolazi najčešće do sklapanja braka maloletnika. Tu su, takođe, i religiozni i (ili) kulturološki razlozi koji dovode do toga da se devojčice udaju a da još nisu napunile 18 godina – ili ih na to prisiljava porodica. Aktivistkinja Frejdi Ris priča kako je najmlađa osoba naterana da stupi u brak s 12 godina.

"Mi moramo da obezbedimo da deca prvo dostignu punoletstvo pre nego što potpišu jedan tako težak pravni ugovor. Jer, samo tako imaju prava kao i drugi odrasli: da izađu iz braka, da ih mogu primiti u sigurne kuće, da uzmu advokata – sve što je za maloletne ili teško ili nemoguće."


_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2162
Points : 6016
Datum upisa : 25.07.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime9/11/2020, 19:50

MOTIKOM PO IZLOGU TELENORA:
U toku najveće gužve nezadovoljni klijent napao poslovnicu, POLOMIO TEZGE I PROZORE!

U samom centru Užica, u vreme najveće gužve, čovek je sa motikom porazbijao sve u Telenoru i izlog
Još se ne zna motiv, ali se pretpostavlja da je previsoki račun za usluge koji nudi Telenor, izazvalo bes kod čoveka koji je oko 15 časova i 15 minuta došao sa motikom u prodavnicu i počeo da lomi sve što je video.

od

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime9/12/2020, 13:53

I ko sad da kaze da je samo Telekom na udaru...

_________________
Masta je vaznija od znanja. A.Ajnstajn

Nikolaj3 likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime9/12/2020, 21:03

Boranija ::
MOTIKOM PO IZLOGU TELENORA:
U toku najveće gužve nezadovoljni klijent napao poslovnicu, POLOMIO TEZGE I PROZORE!

U samom centru Užica, u vreme najveće gužve, čovek je sa motikom porazbijao sve u Telenoru i izlog
Još se ne zna motiv, ali se pretpostavlja da je previsoki račun za usluge koji nudi Telenor, izazvalo bes kod čoveka koji je oko 15 časova i 15 minuta došao sa motikom u prodavnicu i počeo da lomi sve što je video.

od
Ako je to sve zbog računa, onda će tek da vidi koliki račun mora da plati posle ovoga.  udrimile
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2988
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5550
Datum upisa : 22.05.2007

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime10/6/2020, 19:20

Vlada Francuske uskoro bi trebalo da usvoji zakon koji predviđa zatvorsku kaznu za lekare koji izdaju kontroverzne „sertifikate o nevinosti“ devojkama koje treba da se udaju.

Navodi se da je cilj takvog zakona jačanje francuskih sekularnih vrednosti i borba protiv onoga što je predsednik države Emanuel Makron nazvao „islamski separatizam“, prenosi BBC.

Na zabranu izdavanja tih sertifikata pozvale su i Ujedinjene nacije.

Ministarstvo unutrašnjih poslova Francuske, koje je sačinilo predlog zakona, saopštilo je da je predviđena jednogodišnja kazna zatvora i novčana kazna od 15.000 evra za sve medicinske profesionalnce koji izdaju „sertifikat nevinosti“.

U anketi koju je organizovala Televizija Frans 3, oko 30 odsto lekara u Francuskoj reklo je da im je bar jednom traženo da izdaju takvu potvrdu, a većina je odbila da to uradi.

Svetska zdravstve organizacija je saopštila da ta procedura predstavlja najteži oblik kršenja ljudskih prava, a njeni stručnjaci su ukazali i da se pregledom himena, vizuelno ili prstima, ne može dokazati da žena nije imala seksualni odnos.

Ginekolog Gada Hatem, međutim, upozorava da taj problem nije jednostavno rešiti i da je važnije raditi sa musimanskom populacijom, koja traži te potvrde, nego kažnjavati lekare.

Ona je za Frans 3 rekla da je i sama nekoliko puta izdala te potvrde devojkama koje se veoma plaše da će biti fizički maltretirane ukoliko „osramote porodicu“.

„Kada mi devojka kaže da će je brat isprebijati, a otac udaviti, ako ne dobije potvrdu, ja nemam razloga da joj ne verujem i dam joj to što traži“, kazala je Hatem.

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2050
Points : 5695
Datum upisa : 06.12.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime10/17/2020, 17:28

Predsednik Skupštine grada Jagodine Dragan Marković Palma izjavio je da na teritoriji tog grada u poslednjih 35 dana nije bilo nijedne osobe pozitivne na koronavirus, navodeći da je i on bio zaražen, ali da je korona kod njega "trajala 40 minuta".

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 672
Localisation : Zemun
Points : 1784
Datum upisa : 25.05.2007

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime10/27/2020, 17:12

U selu Brezjak u lozničkom kraju je održan protest ispred predstavništva multinacionalnog koncerna Rio Tinto, zbog namere te kompanije da počne eksploataciju rude litijuma, saopšteno je.

Lokalno stanovništvo najviše brine uticaj prljavih tehnologija, povezanih sa iskopavanjem litijuma, na njihovu okolinu, na šta su često upozoravali domaći stručnjaci za zaštitu životne sredine.

Predstavnica udruženja "Zaštitimo Jadar i Rađevinu" Marija Alimpić u obraćanju je istakla da građani nisu obaveštavani o tom projektu, "nije bilo nikakvih konsultacija, a mnogi su i zastrašeni“.

"Moramo da budemo svesni koliko dugoročnih problema će ovaj projekat da ostavi, ne samo za stanovnike Loznice i okoline, već cele Srbije. Predstavnik Rio Tinta Gregori Maher ne zna gde je došao. Srbi će da brane svoje domove, svoja sela i svoju životnu sredinu", poručila je ona.

Predstavnici Rio Tinta su napustili kancelarije pre početka protesta, odbivši da razgovaraju sa građanima.

Podrinjski antikorupcijski tim: Udruženje "Zaštitimo Jadar i Rađevinu" politički zloupotrebilo protest
Organizacija Podrinjski anti-korupcijski tim demantovala je da je organizator protesta u Brezjaku udruženje "Zaštitimo Jadar i Rađevinu".

Kako se navodi u saopštenju, radi se o o novoj organizaciji, koja je u protest, po njihovim rečima, uvukla Dveri i pokret "Oslobođenje" Mlađana Đorđevića.

"Mi nemamo ništa protiv da ove stranke i udruženja imaju svoj stav o otvaranju rudnika, ali ne želimo političku zloupotrebu protesta, koji se između ostalog i desio danas, jer je na skupu, van dogovora, govorio i potpredsednik Dveri Slaviša Miletić, kome je reč dala Marija Alimpić iz pokreta Zaštitimo Jadar i Rađevinu", navodi se u saopštenju ove organizacije i dodaje da je njihovom predstavniku prećeno kada se suprotstavio namerama da na skupu govore Miletić i Đorđević.

farao
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime11/12/2020, 05:13

Lopovi ukrali 6,5 miliona evra iz zgrade carine u Nemačkoj

Provalnici su ukrali 6,5 miliona evra gotovine iz zgrade carine u Emerihu na Rajni na zapadu Nemačke gde su bušilicom probili zid prostorije gde se nalaze sefovi, saopštila je tamošnja policija i dodala da se krađa dogodila 1. novembra.

Prema navodima istrage, tri osobe u crnoj odeći sa kapama tamne boje ušle su u zgradu oko 6.00 ujutro. Napustile su zgradu u 10.45 i otišle belim vozilom koji je prethodno napunjen vrećama novca.

Policija je navela da je pljačka "profesionalno organizovana i sprovedena". Provalnici su uspeli da uđu u podrum zgrade i da pomoću raznog alata dođu do sobe sa sefovima.

Carinska služba je ponudila nagradu od 100.000 evra za informacije o krađi.

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime11/20/2020, 16:49

Avion udario medveda prilikom sletanja
Avion kompanije Aljaska erlajns udario je u medveda na pisti prilikom sletanja, a tom prilikom životinja je nastradala dok je letelica oštećena, saopštili su iz uprave Jakutat aerodroma na jugoistoku Aljaske.

Nijedan od putnika nije povređen. U pitanju je bio avion Boing 737-700 a uz medveda kojeg je ubio bilo je mladunče staro dve godine, koje je nepovređeno, rekao je portparol Odeljenja za transport i javne objekte Sem Dapčević.

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime11/21/2020, 11:22

Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 837
Points : 1949
Datum upisa : 10.01.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime12/14/2020, 17:30



NEMAM MATURU, nisam zavrsio gimnaziju, a nisam ni diplomirao na fakultet...

heng
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2162
Points : 6016
Datum upisa : 25.07.2010

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime12/26/2020, 21:35

Olivera Nešić iz Novog Beograda, koja je večeras u nagradnoj igri "Uzmi račun i pobedi 2020" dobila trosoban stan u naselju Zemunske kapije, kaže za Kurir da je noćas sanjala pokojnog supruga i da je zato znala je da će večeras dobiti vrednu nagradu.

- Suprug je na današnji dan pre tri godine imao infarkt. A upravo posle tog infarkta otkriven mu je karcinom od koga je preminuo četiri meseca kasnije i to ćerki na rukama. Prošli smo tešak period i kad sam se jutros probudula bila sam mnogo tužna, setila sam se da je moj Zoran na današnji dan imao infarkt. A onda sma sinu rekla: "Ja daan ndobija stan", na šta je on rekao:

"Mama, šest miliona koverti je u igri. Samo sam mu kazala: "Videćeš". Jednostavno sam osećala da ću dobiti i to baš zato što sam sanjala mog Zorana - kaže nam Olivera .

udrimile

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime12/28/2020, 16:53

Citat\" ::
Olivera Nešić iz Novog Beograda, koja je večeras u nagradnoj igri "Uzmi račun i pobedi 2020" dobila trosoban stan u naselju Zemunske kapije, kaže za Kurir da je noćas sanjala pokojnog supruga i da je zato znala je da će večeras dobiti vrednu nagradu.
Eto dokaza da i u onom losem uvek ima neceg i dobrog.

_________________
Masta je vaznija od znanja. A.Ajnstajn
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 672
Localisation : Zemun
Points : 1784
Datum upisa : 25.05.2007

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime12/30/2020, 20:35

Svaki građanin S. Makedonije će moći da gaji dva-tri stabla marihuane

Zaev je, odgovarajući na pitanja poslanika Sobranja, rekao da će se legalizacijom marihuane otvoriti mogućnost da svaki građanin za svoju ličnu upotrebu moći da gaji određenu količinu kanabisa.

„Neće biti privilegija samo za bogate da investiraju, cilj je da se omogući svakom građaninu da može da gaji dva do tri stabla pod kontrolom agencije, što je i predviđeno zakonom kako bi mogao da je koristi za ličnu upotrebu ili da delegira nekoj kompaniji da umesto njega gaji. I svako stablo će biti obeležano posebnim brojem zbog kontrole“, objasnio je Zaev.

On je istakao da se sa legalizacijom marihuane otvaraju i ekonomski potencijali za razvoj nekih privrednih grana.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2050
Points : 5695
Datum upisa : 06.12.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime1/28/2021, 21:38


_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Stane Dolanc
Our family
Our  family



Broj poruka : 334
Points : 814
Datum upisa : 22.05.2007

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime2/1/2021, 13:35

Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2020
Points : 5441
Datum upisa : 07.05.2009

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime2/4/2021, 23:31

Rasizam i stereotipi u crtanim filmovima kompanije Dizni

Maza i Lunja (1955)- Dve sijamske mačke, Si i Em predstavljene su sa anti-azijskim stereotipima. Postoji i scena u kafileriji gde žive psi koji stereotipno portretišu likove iz različitih zemalja- poput čivave Pedra iz Meksika i ruskog hrta Borisa.

Mačke iz visokog društva (1970)- Sijamska mačka koja se zove Šan Gon, kojoj glas daje belac, nacrtana je kao karikatura azijata i svira klavir sa drvenim štapićima za jelo.

Dambo (1941)- grupa vrana koja pomaže Dambu da nauči da leti stereotip su glasova crnaca. Glavnoj vrani koja se zove Džim Krou glas daje beli glumac Klif Edvards.

Knjiga o džungli (1968)- lik kralja Luija, majmuna koji nije vešt na jeziku, peva džez i lenj je. Prikaz ovog lika je kritikovan, jer je prikazan kao rasistička karikatura Afroamerikanaca.

Petar Pan (1953)- u filmu se o starosedelačkom stanovništvu gobori kao o „crvenokošcima". Pesma koja se prvobitno zvala „Šta čini crvenog čoveka crvenim" takođe je proglašena rasističkom, pa je kasnije preimenovana u „Šta hrabrog čoveka čini hrabrim".

Pesma sa juga (1946)- jedan od Diznijevih najkontroverznijih crtanih fimova, nikada nije objavljen na DVD-u u Americi. Prikazuje radnike na plantažama ujaka Remusa, odnosno oslikava rasistički mit da su svi robovi bili srećni na poljima pamuka.

Upozorenje da Dizinijevi crtani filmove sadrže rasističke poruke sada je dopunjeno.

Na početku Diznijevih crtanih filmova „Dambo", „Petar Pan" i „Knjiga o džungli", prikazuje se upozorenje o stereotipima koji ovi filmovi prikazuju:

„Ova program sadrži negativne opise i ljudi i kultura",

„Ovi stereotipi su bili pogrešni tada, a i sada su", piše u upozorenju.

U saopštenju kompanije se navodi da umesto da uklone sadržaj, oni žele da svi prepoznaju negativne uticaje iz kojih treba „učiti i koji treba da podstaknu na razgovor".

Crtani film „Mačke iz visokog društva", prikazuje mačku kao azijata koji svira klavir štapićima, dok u „Petru Panu" Indijance nazivaju „crvenokošcima".

U „Mazi i Lunji", crtaću u kome takođe ima nekoliko slučajeva rasizma, stoji isto upozorenje.

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!   LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !! - Page 8 Icon_minitime2/10/2021, 17:01



Kako to radi americka policija....

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
 
LOKALNI JUNACI - VEROVALI, ILI NE !!
Nazad na vrh 
Strana 8 od 14Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14  Sledeći
 Similar topics
-
» Sa pepe o ...
» LOKALNI izbori 2016.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: SVE I SVAŠTA-
Skoči na: