BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS

Ići dole 
+118
DejanJ
ald
Popaj
petronije
Dalaj Lama
boscha
philips1
Cicija
ima nade
Vesa
Aca123
mili61
adamm
Bond
SlobaUra
tonobangi
Aca kurbla
s.nikolić
Ivan00
Maca
Dragivoje
Momir
Nisam lep al sam glup
Nikolaj3
boban75
Ceras
FatCat
Bobo011
Goran M.
Ilija123
konspirator
Gocili
Stuffearn
Cucla
Ars Vivendi
Big Brle
marjanovicgane
Colle
mirjana mirjana
pepermint
Akcionar07
Pera Božić
Plejade
Delboj
markan
MarkoJTD
Admin
Stane Dolanc
goxi
capriolo
Jovan I
veljko98
Paja011
Motika
Pripravnik
Maza
Roman Abramovich
Dejan71
MMcorp
Zeljko321
Limited011
Nenadnenad67
Boranija
Smile
Lutvi
Dax
Malimis
Polos
Drag65
C R A Z Y
Boby
Berza011
Aleks
Sutra
Fmember
MORNAR
Radoznalac
Mistery 011
Rogy
fenergetika
Dragot
Aritmeticar
bez motike
Mitar
Greta
Sofke
Mrvica
iki
Vladulns
Roman
Simče
Teletrader
Milica1
StefanMR
bonum.mm
Curry Pesic
Dusan
Dr.Mitrovic
Poštar
AliAli
gogloee
rendez-vous
atina
Friz
Jegulja
DI
Makler
Nebojsa
Kobe Bryant
Shpekulant
Tihi
Milos86
genijeurazvoju
Matthew Greenburgh
groove
njegoš
Sneki
Grlja
122 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime10/20/2021, 00:15

adamm ::
Cekaj oni su pretvorili neisplacenu dividendu drzavi po nominalnoj ceni 652 dinara, a ne po prosecnoj ceni hartije u poslednjih 6M?

Ako je to tako, moram da priznam da je ovo ogromna pljacka, a opljackani su akcionari pre share dillution.

Čekajte, jel država & co jesu li svi oni dobili dividendu koja se delila početkom godine?

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Big Brle
Our family
Our  family



Broj poruka : 324
Points : 873
Datum upisa : 10.09.2019

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime10/20/2021, 09:40

Svi koji su tada imali akcije pa i država su dobili dividendu. Novac koji pripada društvenom kapitalu je odvojen za kasniju raspodelu i bilo je receno da ce po raspodeli akcija na osnovu tog društvenog kapitala biti podeljen kao dividenda tim akcionarima.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime10/21/2021, 00:42

Pada cena, ali su obimi mali.,,,,

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime10/21/2021, 07:08

Promene: 15.10. - 21.10.2021. (T-2) ili 12.10. - 18.10.2021.

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 14-Promene-15-10-21-10-2021
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime10/22/2021, 06:54

Poziv za vanrednu sednicu

https://www.belex.rs/data/2021/10/00123794.pdf
Nazad na vrh Ići dole
Colle
Still learning
Still learning



Broj poruka : 100
Points : 428
Datum upisa : 11.07.2011

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime10/22/2021, 18:48

Bond ::
Poziv za vanrednu sednicu

https://www.belex.rs/data/2021/10/00123794.pdf
Ima li nade da se najavljena odluka ovde izmeni?
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime10/22/2021, 18:57

Nesto mi se cini da Komisija nece nikome odgovoriti. Da li je iko ikada dobio ozbiljan odgovor od Komisije na ovom forumu vezano za bilo sta? 

(da nije mozda da u nekim agencijama sede ljudi koji nista ne rade, pa ni ne odgovaraju na mail-ove)
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime10/23/2021, 03:35

Hoće odgovoriće.
Meni su uvek odgovarali i nekim drugim članovima, nema razloga za hejt.

Samo moraš jasno da napišeš na šta se žališ i da to obrazložiš.
Na anonimne dopise NE odgovaraju!!

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Dragivoje
Our family
Our  family



Broj poruka : 248
Points : 696
Datum upisa : 03.06.2011

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime10/25/2021, 10:52

Ars Vivendi ::
Hoće odgovoriće.
Meni su uvek odgovarali i nekim drugim članovima, nema razloga za hejt.

Samo moraš jasno da napišeš na šta se žališ i da to obrazložiš.
Na anonimne dopise NE odgovaraju!!

Pisao sam im na ovu temu, čak i više puta, ali za sada nema odgovora, a moguće je da će odgovoriti protokolarno, birokratski, da je sve bilo po zakonu; sa Bgd.berze su mi rekli da je ovog proleća doneta dopuna Zakona o osiguranju a oko društvenog kapitala, tako da možemo da se "utešimo" da ćemo kao mali akcionari biti pokradeni po zakonu! 
Mogu oni da pričaju o zakonu koliko hoće, dovoljno je videti kretanje cene akcija DNOS pa da se vidi ko je u pravu. 
A logika ovakvog ogromnog razvodnjavanja akcija je jasna.  
Pitanje je samo imamo li mi kao mali akcionari ikakve pravne mogućnosti da sprečimo ovakve kabadahijske poteze Države i DNOS?
Na Skupštini akcionara se mogu pojaviti mali akcionari sa više od 2634 akcije, mogu kazati da su protiv odluka o emitovanju akcija, ali to je kap u moru prema akcijama države - oni sa 94% vlasništva mogu da rade šta hoće.
Nazad na vrh Ići dole
mirjana mirjana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 92
Points : 313
Datum upisa : 22.11.2019

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime10/25/2021, 15:40

Maca ::
Big Brle ::
Šta ti gledaš???? CROU Republika Srbija 94%

Piše!!!

Ali tačno je, sad pogledah i da u prospektu piše i ovo:

CITAT ::
U informatoru su dati podaci za 2018. godinu iz finansijskih izveštaja koji su usvojeni na sednici Skupštine akcionara odražanoj 25.04.2019. godine. Društveni kapital nije iskazan u akcijama (nenominovan kapital)- 51,86%.

scratch

Iznenađena sam.... Suspect

Mrzi me, ali treba videti da li su donošene neke odluke na samoj Skupštini.

Možda je pored onih akcija koje su prikazane 94% država, (možda) postoji još 51% kapitala koji nije iskazan u akcijama!?!?
Ludilo....

Po tome bi STVARNO građani bili vlasnici 51% DNOS-a!!!????!!!!????

Mali akcionari imaju mogućnost da se ponašaju tržišno. Znači, da blagovremeno prodaju ono što će da padne i da blagovremeno kupe ono što će da poraste.

_________________
Sve gore napisano nije investicioni savet, nego SAMO moje mišljenje ili saznanje koje ne mora da bude tačno.
Nazad na vrh Ići dole
Big Brle
Our family
Our  family



Broj poruka : 324
Points : 873
Datum upisa : 10.09.2019

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime10/25/2021, 22:31

mirjana mirjana ::
Maca ::


Piše!!!

Ali tačno je, sad pogledah i da u prospektu piše i ovo:



scratch

Iznenađena sam.... Suspect

Mrzi me, ali treba videti da li su donošene neke odluke na samoj Skupštini.

Možda je pored onih akcija koje su prikazane 94% država, (možda) postoji još 51% kapitala koji nije iskazan u akcijama!?!?
Ludilo....

Po tome bi STVARNO građani bili vlasnici 51% DNOS-a!!!????!!!!????

Mali akcionari imaju mogućnost da se ponašaju tržišno. Znači, da blagovremeno prodaju ono što će da padne i da blagovremeno kupe ono što će da poraste.
Stvarno???? Kako je to dubokoumno!!!! Samo nam još objasni kako to da izvedemo na ovako nelikvidnoj hartiji i berzi? cekic

Dragivoje likes this post

Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime10/25/2021, 22:52

Ma da, mali akcionari kao imaju insider-ske informacije i da onda trguju jer znaju da ce nesto da padne ili skoci, kako da ne.

PLJACKA BRE! 


AKO OVO PRODJE, TO JE SAMO DOKAZ DA OVA VLAST ZNA SAMO DA PLJACKA MALE AKCIONARE I BEZATI OD BILO CEGA GDE DRZAVA IMA UPLETENE PRSTE.

Dragivoje, Colle and Stuffearn like this post

Nazad na vrh Ići dole
mirjana mirjana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 92
Points : 313
Datum upisa : 22.11.2019

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime10/27/2021, 02:05

adamm ::
Ma da, mali akcionari kao imaju insider-ske informacije i da onda trguju jer znaju da ce nesto da padne ili skoci, kako da ne.

PLJACKA BRE! 


AKO OVO PRODJE, TO JE SAMO DOKAZ DA OVA VLAST ZNA SAMO DA PLJACKA MALE AKCIONARE I BEZATI OD BILO CEGA GDE DRZAVA IMA UPLETENE PRSTE.

Ne radi se o insajderskim informacijama nego o podacima o vlasništvu koji su godinama dostupni u informatoru i u CRHOV.

Postojanje 51% društvenog kapitala je trebalo da dovede do očekivanja da će akcija pasti onda kada se taj kapital raspodeli.

Mali akcionari u svojoj pohlepi o tome nisu vodili računa pa su cenu pumpali nebu pod oblake (PB veće od 2).

Ne bi me čudilo ako se desi da u trenutku podele društvenog kapitala tržišna cena bude bliska nominalnoj vrednosti, što bi u potpunosti opravdalo cenu po kojoj se deli društveni kapital.

_________________
Sve gore napisano nije investicioni savet, nego SAMO moje mišljenje ili saznanje koje ne mora da bude tačno.

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Dragivoje
Our family
Our  family



Broj poruka : 248
Points : 696
Datum upisa : 03.06.2011

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime10/27/2021, 08:47

Svi znamo da postoji 51,86% društvenog kapitala i to je bilo ukalkulisano u cenu akcije DNOS, ali poenta je da tih 51,86% iznosi cca 4,5 miliona akcija i kada se te akcije dodaju postojećim akcijama kojima se trguje to čini oko 8,78 miliona akcija DNOS i taj broj se pojavljivao u svim dokumentima DNOS.
Problem je u emitovanju dodatnih 6,2 miliona akcija koje potpuno remete sve ranije kalkulacije i potpuno diskriminišu postojeće male akcionare.
Akcija uopšte nije bila naduvana po ceni i na nivou oko 3.600 din. imala je P/E oko 4,5 a sa tih dodatnih 4,5 miliona to bi opet bilo oko P/E 9 a što uopšte nije precenjena akcija.
Ali neki komentatori vole da "glume ludilo" i očigledno pokušavaju da love u mutnom, ali razumem i to, samo veoma lako ih je pročitati.

Stuffearn likes this post

Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime10/27/2021, 09:05

Ko bre glumi ludilo i lovi u mutnom?

Evo nekih informacija sa drugog foruma (nisam ja racunao): 


Drustveni kapital Dunav Osiguranja ce se pretvoriti u 10 miliona akcija, koje ce pripasti republici (7.7 miliona), bivsim zaposlenima (1.8 miliona) i akcionarskom fondu 500.000 akcija. Ukupan broj akcija ce biti oko 14.5 miliona sto znaci da ce EPS biti oko 200 dinara. 


Prethodne 3 godine 1.7, 3 i 3.2 milijarde profit. EPS 402, 710 i 756 dinara. Prosek za 3 godine 623. Ako ukljucimo nove akcije ovaj prosecni eps pada na 185,41. Trenutni sell nalog 2.999 (p/e 16.17), trenutna cena 3.033 (16.36 p/e). Mrzelo me da trazim bilanse iz 2017 i 2016.



Nisam ja racunao https://www.reddit.com/r/finansije/comments/pfpaty/da_li_kupujete_doma%C4%87e_srpske_akcije_i_ako_da_koje/


I fino sam napisao da ja to kupujem po CAPE 6x, tj. 1115rsd po deonici.

Cucla likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Dragivoje
Our family
Our  family



Broj poruka : 248
Points : 696
Datum upisa : 03.06.2011

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime10/27/2021, 12:19

adamm ::
Ko bre glumi ludilo i lovi u mutnom?




 Nisam mislio na Vas, mislio sam na Mirjanu.  Ovde su stvari veoma proste - reč je o velikoj pljački postojećih malih akcionara DNOS, a fascinantno je kako neki ljudi komplikuju, zakukuljuju, zamumuljuju veoma prostu, jednostavnu stvar.
Društveni kapital - 51,86% mogao je da bude samo i jedino emitovanih novih cca 4,5 miliona akcija, a sve preko toga na način na koji je urađeno je pljačka postojećih malih akcionara ma kako se to pokušavalo zaodenuti u zakonske okvire.
Nazad na vrh Ići dole
Big Brle
Our family
Our  family



Broj poruka : 324
Points : 873
Datum upisa : 10.09.2019

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime10/27/2021, 14:33

mirjana mirjana ::
adamm ::
Ma da, mali akcionari kao imaju insider-ske informacije i da onda trguju jer znaju da ce nesto da padne ili skoci, kako da ne.

PLJACKA BRE! 


AKO OVO PRODJE, TO JE SAMO DOKAZ DA OVA VLAST ZNA SAMO DA PLJACKA MALE AKCIONARE I BEZATI OD BILO CEGA GDE DRZAVA IMA UPLETENE PRSTE.

Ne radi se o insajderskim informacijama nego o podacima o vlasništvu koji su godinama dostupni u informatoru i u CRHOV.

Postojanje 51% društvenog kapitala je trebalo da dovede do očekivanja da će akcija pasti onda kada se taj kapital raspodeli.

Mali akcionari u svojoj pohlepi o tome nisu vodili računa pa su cenu pumpali nebu pod oblake (PB veće od 2).

Ne bi me čudilo ako se desi da u trenutku podele društvenog kapitala tržišna cena bude bliska nominalnoj vrednosti, što bi u potpunosti opravdalo cenu po kojoj se deli društveni kapital.
Volim kada se odjednom pojave novi clanovi koji su sve znali a nisu to pre podelili sa nama. Raspodela tih 51% akcija je vec bio ukalkulisan u cenu na berzi i ona i po raspodeli ne bi znatno pala jer je podržavala dividenda od 360 din. bruto. To što je bila na 2 PB nema nikakve veze, eno dinnpb le na preko 5 pb pa se grabe za nju. Koliko je trvoje znanje o berzi skromno govori i tvoja predpostavk da bi ovo moglo pasti na 652 din. Jesi to sanjala ili to priželjkuješ?? Akcija za koju sadašnje kalkulacije kažu da bi dividenda bila oko 200 din. nema apsolutno nikakve šanse da ide po toj ceni taman i da bude neznam kakav pritisak na strani prodaje. Po mom skromnom mišljenju ako padne i na knjigovodstvenu cenu od 1800 din. bice veliko iznenađenje. Na tim cenama ce se vec ukljuciti veliki igraci, jer prinos 9% je svima zanimljiv.

Stuffearn likes this post

Nazad na vrh Ići dole
mirjana mirjana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 92
Points : 313
Datum upisa : 22.11.2019

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime10/27/2021, 18:00

Big Brle ::
Šta ti gledaš???? CROU Republika Srbija 94%

Podelila sam sa svima 23.12.2019. 

A ovo gore je bio tada tvoj komentar gospodine Big Brle.

_________________
Sve gore napisano nije investicioni savet, nego SAMO moje mišljenje ili saznanje koje ne mora da bude tačno.
Nazad na vrh Ići dole
Big Brle
Our family
Our  family



Broj poruka : 324
Points : 873
Datum upisa : 10.09.2019

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime10/27/2021, 21:50

mirjana mirjana ::
Big Brle ::
Šta ti gledaš???? CROU Republika Srbija 94%

Podelila sam sa svima 23.12.2019. 

A ovo gore je bio tada tvoj komentar gospodine Big Brle.
Šta si podelila??? Pa to i sada stoji u CROU i to su svi znali i po tome je trebalo podeliti oko 4,5 mil. akcija i zaostale dividende u novcu po tim akcijama.Ono što niko nije znao i nije mogao predpostaviti da ce po osnovu dividende podeliti još  6,5 mil. akcija i na taj nacin urušiti cenu i oštetiti postojece akcionare a favorizovati nove akcionare jer su im na taj nacin tu zaostalu dividendu prakticno  uvecali makar 2 puta puta . udrimile

Dragivoje and Stuffearn like this post

Nazad na vrh Ići dole
mirjana mirjana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 92
Points : 313
Datum upisa : 22.11.2019

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime10/27/2021, 23:10

Dobro vežbaš Big Brle.

Polako pročitaj još jednom šta sam napisala.

_________________
Sve gore napisano nije investicioni savet, nego SAMO moje mišljenje ili saznanje koje ne mora da bude tačno.
Nazad na vrh Ići dole
Big Brle
Our family
Our  family



Broj poruka : 324
Points : 873
Datum upisa : 10.09.2019

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime10/28/2021, 09:36

mirjana mirjana ::
U informatoru, kao i u crhov.

Društveni kapital iznosi 51,8%.
Evo ovo si napisala, to je bilo opšte poznato i šta si ti nas time upozoravala?
Nazad na vrh Ići dole
Dragivoje
Our family
Our  family



Broj poruka : 248
Points : 696
Datum upisa : 03.06.2011

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime10/28/2021, 14:13

Kad vidim ovo kretanje cene akcije DNOS a u svetlu najavljene Skupštine, setim se reči pok.generalnog sekretara FSJ Branka Bulatovića koji je rekao na temu nameštanja utakmica, da se nameštaju utakmice u Italiji, Španiji, Grčkoj....ali nigde ovako providno i seljački kao kod nas.  
Na ovo sadašnje kretanje cena akcije DNOS bi se mogla primeniti, čini mi se, slična analogija i izjava.
Nazad na vrh Ići dole
Goran M.
Just looking
Just looking



Broj poruka : 7
Points : 7
Datum upisa : 28.10.2021

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime10/28/2021, 16:50

Sacekajte pa onda komentarisite cinjenice, a ne ovako pausalno
Nazad na vrh Ići dole
mirjana mirjana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 92
Points : 313
Datum upisa : 22.11.2019

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime10/28/2021, 16:51

Big Brle ::
mirjana mirjana ::
U informatoru, kao i u crhov.

Društveni kapital iznosi 51,8%.
Evo ovo si napisala, to je bilo opšte poznato i šta si ti nas time upozoravala?

Malobrojni su to shvatili, kao na primer Maca.

Svi ostali nisu shvatili, kao na primer Big Brle.

Radujem se zbog prvih i žao mi je drugih.

_________________
Sve gore napisano nije investicioni savet, nego SAMO moje mišljenje ili saznanje koje ne mora da bude tačno.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime10/28/2021, 17:38

Promene: 21.10. - 28.10.2021. (T-2) ili 18.10. - 25.10.2021.

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 15-Promene-21-10-28-10-2021
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime10/28/2021, 18:02

Ova @mirjana mirjana je napisala: "Šta će se desiti kada dodje do odluke da se društveni kapital iskaže u akcijama i podeli gradjanima?

Gradjanima bi se to dopalo, a izbori su sve bliže."

Jao sto je pametna, pa kako se akcionari nisu setili da je neisplacena dobit drustvenog kapitala drustveni kapital pa ce oni po nominalnoj ceni to da smrljaju.

A cekaj malo

Zakon o privatizaciji
Obaveznost i rok za sprovođenje privatizacije
Član 6
Privatizacija je obavezna za subjekte privatizacije sa društvenim kapitalom.
Društveni kapital subjekata privatizacije se mora privatizovati najkasnije do 31. decembra 2015. godine.
---

Pa oni su po Zakonu morali da privatizuju drustveni kapital do 31. decembra 2015.
Ali za njih zakoni ne vaze, niko u vlasti ne cita zakone, pa su 2021 odlucili da malim akcionarima isplate kes, a onda da im razvodne akcije , ko ih je.... 

kakvi bre zakoni...

PLJACKA BRE!


Drustveni kapital ne moze da postoji posle 31. decembra 2015.

Dragivoje and Stuffearn like this post

Nazad na vrh Ići dole
Big Brle
Our family
Our  family



Broj poruka : 324
Points : 873
Datum upisa : 10.09.2019

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime10/29/2021, 09:13

Goran M. ::
Sacekajte pa onda komentarisite cinjenice, a ne ovako pausalno
Šta da sacekamo? Sada se sve  zna, vlada je sve rešila, skupština je cista formalnost.
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime10/29/2021, 09:18

Treba da dobijete misljenje komisije za hartije od vrednosti, pa ako vlada i oni nece nece da reaguju, ja da sam na vasem mestu bih predlozio sastanak sa vladom, da trazite da se resi problem ili idete u protest po Nemanjinoj. 

Setite se onih frilancera kako su uspeli, samo treba biti uporan.
Nazad na vrh Ići dole
Dragivoje
Our family
Our  family



Broj poruka : 248
Points : 696
Datum upisa : 03.06.2011

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime11/1/2021, 10:27

Komisija za HOV se ne izjašnjava i ne šalje nikakve odgovore. Pitanje je koliku snagu imaju postojeći mali akcionari DNOS, pogotovo u odnosu na frilensere? Sve je stvar brojeva i odnosa snaga. Koliko ima tih frilensera a koliko malih akcionara DNOS, pritom da ne računamo one akcionare koji imaju jednu ili nekoliko desetina akcija. Za Vladu su relevantni samo "veliki brojevi", kao što se i AV voli baviti velikim grupacijama (penzioneri npr.) dok ga male grupe ne zanimaju odveć. Od odnosa snaga sve zavisi, od Skupštine stanara u zgradi do Saveta bezbednosti UN. Ono što je sigurno, ovakav predlog odluke za Skupštinu DNOS može da se desi samo u nekoj vrsti banana republike, ali i to se mora primiti k znanju - to je nivo svesti ljudi koji odlučuju. Uplaši se čovek kada vidi ko ovde odlučuje, bez elementarne svesti i znanja kakve su posledice neke odluke, u ovom slučaju po postojeće akcionare DNOS. Ako ovo sve na kraju prođe kako je Vlada zamislila, što bi rekao Šekspir - ostalo je ćutanje, mada opet naučićemo i mi nešto i orijentisati se u budućnosti prema tom naučenom.
Nazad na vrh Ići dole
mirjana mirjana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 92
Points : 313
Datum upisa : 22.11.2019

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime11/2/2021, 15:03

Dragivoje ::
Komisija za HOV se ne izjašnjava i ne šalje nikakve odgovore. Pitanje je koliku snagu imaju postojeći mali akcionari DNOS, pogotovo u odnosu na frilensere? Sve je stvar brojeva i odnosa snaga. Koliko ima tih frilensera a koliko malih akcionara DNOS, pritom da ne računamo one akcionare koji imaju jednu ili nekoliko desetina akcija. Za Vladu su relevantni samo "veliki brojevi", kao što se i AV voli baviti velikim grupacijama (penzioneri npr.) dok ga male grupe ne zanimaju odveć. Od odnosa snaga sve zavisi, od Skupštine stanara u zgradi do Saveta bezbednosti UN. Ono što je sigurno, ovakav predlog odluke za Skupštinu DNOS može da se desi samo u nekoj vrsti banana republike, ali i to se mora primiti k znanju - to je nivo svesti ljudi koji odlučuju. Uplaši se čovek kada vidi ko ovde odlučuje, bez elementarne svesti i znanja kakve su posledice neke odluke, u ovom slučaju po postojeće akcionare DNOS. Ako ovo sve na kraju prođe kako je Vlada zamislila, što bi rekao Šekspir - ostalo je ćutanje, mada opet naučićemo i mi nešto i orijentisati se u budućnosti prema tom naučenom.

Dobro je nešto naučiti.

Još je bolje to uraditi brzo, ako već nije naučeno blagovremeno.

Najvažnije je da se naučeno primeni ranije, a ne kasnije.

_________________
Sve gore napisano nije investicioni savet, nego SAMO moje mišljenje ili saznanje koje ne mora da bude tačno.
Nazad na vrh Ići dole
Dragivoje
Our family
Our  family



Broj poruka : 248
Points : 696
Datum upisa : 03.06.2011

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime11/4/2021, 08:51

@mirjana mirjana

Hvala na savetima, nadam se da ćete, s obzirom na Vašu veliku moć predviđanja događaja sa akcentom na kompanije i tržište kapitala,  podeliti sa nama Vaše neiscrpno znanje i sposobnost prekognicije-predviđanja tj.da ćete nam ukazati na akcije-nove buduće šampione rasta na svetskom tržištu, na nove Microsofte, Amazone, Qualcomm-e, Nike, Google itd.?

Stuffearn likes this post

Nazad na vrh Ići dole
mirjana mirjana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 92
Points : 313
Datum upisa : 22.11.2019

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime11/4/2021, 22:18

Dragivoje ::
@mirjana mirjana

Hvala na savetima, nadam se da ćete, s obzirom na Vašu veliku moć predviđanja događaja sa akcentom na kompanije i tržište kapitala,  podeliti sa nama Vaše neiscrpno znanje i sposobnost prekognicije-predviđanja tj.da ćete nam ukazati na akcije-nove buduće šampione rasta na svetskom tržištu, na nove Microsofte, Amazone, Qualcomm-e, Nike, Google itd.?

Zanemarujući Vaš sarkazam, uz moj dobronameran smešak, moram da Vas razočaram.

Nisam u stanju da kratkoročno sigurno sagledam kretanja na zapadnom tržištu. U svetu, izvesno je da će se rast skoncentrisati tamo gde je rad najveći ili najkreativniji. Ipak, zbog nedovoljnog poznavanja tih društava i tu je teško odrediti smernice za ulaganje.

Dakle, na mom nivou razumevanja, ostaje mi samo da ulažem na domaćem tržištu koje je odavde ipak lakše sagledati. A šta mislim o takvim pojedinačnim ulaganjima ni do sada nisam krila.

_________________
Sve gore napisano nije investicioni savet, nego SAMO moje mišljenje ili saznanje koje ne mora da bude tačno.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime11/6/2021, 09:30

Promene: 28.10. - 06.11.2021. (T-2) ili 25.10. - 03.11.2021.

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 16-Promene-28-10-06-11-2021
Nazad na vrh Ići dole
Colle
Still learning
Still learning



Broj poruka : 100
Points : 428
Datum upisa : 11.07.2011

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime11/9/2021, 16:13

KzHoV mi nije odgovorila, verovatno imaju prečih privatizacija i dokapitalizacija...  Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 1f628 
Nema trgovine nekoliko dana... Da li se nešto dešava sa predlogom Vlade... ili ćemo ipak otići mirno u ovu laku noć?
Nazad na vrh Ići dole
Dragivoje
Our family
Our  family



Broj poruka : 248
Points : 696
Datum upisa : 03.06.2011

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 Icon_minitime11/10/2021, 08:57

Colle ::
KzHoV mi nije odgovorila, verovatno imaju prečih privatizacija i dokapitalizacija...  Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 21 1f628 
Nema trgovine nekoliko dana... Da li se nešto dešava sa predlogom Vlade... ili ćemo ipak otići mirno u ovu laku noć?

Nisu ni meni odgovorili, to je ovde čest običaj, iako im u opisu posla kao osnovna delatnost stoji zaštita investitora. 

Oni koji ispunjavaju uslov sa brojem akcija, tj.imaju ih više od 2.634 trebalo bi da dođu na Skupštinu 15.11.2021. i iskažu svoje neslaganje sa ovom odlukom. A posle, ako sve prođe kako su naumili, valja videti ima li kakvih pravnih mogućnosti?

Ovako nešto apsolutno ne bi bilo moguće u nekoj iole ozbiljnoj državi koja razume koncept akcionarstva, tržište kapitala i slično.
Nazad na vrh Ići dole
 
Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS
Nazad na vrh 
Strana 21 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS
» Globos osiguranje a.d. Beograd - GLOS
» Luka Beograd a.d. Beograd - LBGD
» osiguranje - vesti

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Osiguravajuća društva fun club-
Skoči na: