BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 GDE SU PARE???

Ići dole 
+16
Greta
Drag65
Ilija
prevarant
Igi-bg
Limited011
Atomski mrav
ALHEMICAR 07
Sneki
Dusan
Friz
Teletrader
Vidovnjak
Mitar
Milos86
Kobe Bryant
20 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

GDE SU PARE??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GDE SU PARE???   GDE SU PARE??? - Page 2 Icon_minitime11/10/2010, 19:59

To je sve jednostavno... - kaže Branko Pavlović, 28 06 2005:


Recept za uništenje kriminala

U Srbiji je potrebno da postavite ljude na petnaestak mesta, koji su stvarno rešeni da zaustave korupciju i kriminal:

1. direktora Akcijskog fonda,
2. Agencije za privatizaciju,
3. ministre finansija i
4. policije,
5. direktora BIA,
6. načelnika javne bezbednosti,
6. Vrhovni sud,
7. republičkog javnog tužioca,
8. Okružni sud, okružnog tužioca,
9. Viši trgovinski sud,
10. Trgovinski sud u Beogradu,
11. Komisija za hartije od vrednosti i
12. Centralni registar.

To je samo pitanje političke volje. Dakle, uz najbolju volju i najveće znanje da zaustavi buduću korupciju, treba vam između mesec, dva. A da biste počeli da instalirate sistem koji će krenuti u odlučan obračun treba vam do godinu dana. I iza toga dve godine da taj sistem samelje i očisti ključne stvari.

http://www.pregled.com/info_pregled.php?id_nastavak=8301&tmpl=info_pregled_nastavak_tmpl&tekuca_
Kako za samo jedan dan sprečiti pranje novca?
- Prošle godine predložio sam jedan veoma jednostavan model potpune kontrole pranja novca... Vlada sedne i donese odluku da sve prodaje preko milion evra ili pet, nije bitno, ne mogu direktno da se uplaćuju Agenciji za privatizaciju, nego moraju da se uplate nekoj velikoj banci u Americi, u dolarima, a ona da uplati Agenciji za privatizaciju. Zašto? Zato što Amerika ima razrađen sistem kontrole pranja novca kada su dolari u pitanju, i oni istražuju odakle je taj novac. Vi samo napravite ugovornu klauzulu da uopšte nije moguće direktno plaćanje, nego, na primer, preko Siti banke i odmah ste nivo zaštite od pranja novca digli na nivo SAD!
Onda bi Vas optužili da nabacujete posao američkim bankama?
- Znate koliko su to smešne pare? Ako imate strah od pranja novca, koji vam može dalje rasturiti državni organizam, onda je ta provizija koja je ispod jedan odsto potpuno smešna. To je besmislena priča. Šta mislite koliko košta izgradnja institucija koje su u stanju da se bore protiv pranja novca?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




GDE SU PARE??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GDE SU PARE???   GDE SU PARE??? - Page 2 Icon_minitime11/11/2010, 03:20

Taj Branko je mlogo pametan. Zato su ga i postavili na celo Agencije za privatizaciju. Onda su ga smenili sest meseci kasnije jer je privatizacija za njegovog vakta - stala.
Nazad na vrh Ići dole
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

GDE SU PARE??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GDE SU PARE???   GDE SU PARE??? - Page 2 Icon_minitime11/11/2010, 13:59

Pinto ::
Taj Branko je mlogo pametan. Zato su ga i postavili na celo Agencije za privatizaciju. Onda su ga smenili sest meseci kasnije jer je privatizacija za njegovog vakta - stala.
   Ad hominem. Inače, bio je samo tri meseca, a smenjen je zato jer je poništio  prodaju Severa-Subotica za 13 puta manju cenu od one koja je nakon toga ostvarena. Moja, humble, poenta je i na datumima, dakle 2005 je ukazao na težinu problema prljavog novca i korupcije - koji, svi vidimo, žestoko razaraju skoro sve u Srbiji. Osim toga, predložio je sasvim konkretna, operativna rešenja.

31.10.2009, Kurir je objavio tekst pod naslovom  "5 barona kokaina", preneo sam ga i ovde. Taj napis je samo na tom mestu, dakle ni u jednom drugom mediju, i samo jednom objavljen, što je malo, khm, neobično, a i nema ga više na izvornom sajtu, već samo ovde:

https://www.aikb.net/info-f5/srbija-razno-t234-170.htm

Koliko pratim stvar, za sada je proskribovan (ali ne i procesuiran) samo jedan od petorice. Samo kod tog jednog od 5 barona do sada uočene dimenzije su prevazišle i sve najgore moguće prognoze u pogledu veličine prometa (milijarde EUR), širine i dubine povezanosti i dr.  Logika nalaže da bi sve to trebalo pomnožiti sa 5, a pitanje koje se nameće je: a šta (pre)ostaje.

P.S.
Nije baš u direktnoj vezi, al su interesantne procene MMF-a o rastu srpskog BDP 2010-2015 (+37%)
http://www.imf.org/external/pubs/ft/weo/2010/01/
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




GDE SU PARE??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GDE SU PARE???   GDE SU PARE??? - Page 2 Icon_minitime11/11/2010, 14:32

Drag65 ::
Pinto ::
Taj Branko je mlogo pametan. Zato su ga i postavili na celo Agencije za privatizaciju. Onda su ga smenili sest meseci kasnije jer je privatizacija za njegovog vakta - stala.
Ad hominem. Inače, bio je samo tri meseca, a smenjen je zato jer je poništio prodaju Severa-Subotica za 13 puta manju cenu od one koja je nakon toga ostvarena. Moja, humble, poenta je i na datumima, dakle 2005 je ukazao na težinu problema prljavog novca i korupcije - koji, svi vidimo, žestoko razaraju skoro sve u Srbiji. Osim toga, predložio je sasvim konkretna, operativna rešenja.

Mozda ste u pravu, i vi i Branko P.
Ipak, mislim da je smenjen iz drugih razloga.
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1164
Localisation : Srbija
Points : 3031
Datum upisa : 12.09.2007

GDE SU PARE??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GDE SU PARE???   GDE SU PARE??? - Page 2 Icon_minitime11/11/2010, 21:03

Tog Branka Pavlovica sam imao prilike vise puta da slusam i svaki put je ostavio na mene vise nego dobar utisak. Covek je na mestu, dobro razmislja, ima dobre ideje samo nema ko da ga saslusa. Ovakvim politicarima nije u interesu da takav covek dobije neku moc.
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

GDE SU PARE??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GDE SU PARE???   GDE SU PARE??? - Page 2 Icon_minitime11/22/2010, 20:11

Iz Srbije u ofšor zone ove godine transferisano 226,6 miliona evra
Tanjug | 22. 11. 2010.

Domaće kompanije, ogranci stranih firmi u Srbiji i njihova predstavništva su, prema podacima Narodne banke Srbije, od januara do kraja septembra ove godine transferisali u ofšor poslovne zone 226,6 miliona evra, a u protekle tri godine oko milijardu i 100 miliona evra.

CEO TEKST:

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/219092/Iz-Srbije-u-ofsor-zone-ove-godine-transferisano-2266-miliona-evra

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

GDE SU PARE??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GDE SU PARE???   GDE SU PARE??? - Page 2 Icon_minitime11/12/2013, 23:31

ЕКСКЛУЗИВНО: Како је Млађан Динкић учествовао у сакривању и крађи новца изнетог на Кипар у време Милошевићеве владавине
Како је Млађан Динкић који је водио истрагу владе Србије о покраденом и опљачаканом новцу грађана Србије који је Милошевићев режим изнео на Кипар сакрио податке о пронађеним финансијским средствима на тајним рачунима Републике Србије.
Како је Млађан Динкић сакрио највећи део пронађеног новца као шеф Комисије владе Републике Србије која је трагала за њим у влади Зорана Ђинђића и како тај пронађени новац Млађан Динкић није пријавио нити је поднео извештај Влади Зорана Ђинђића.
Како се том пронађеном и лоцираном новцу на тајним рачунима рачунима Републике Србије на Кипру након Динкићеве „истраге“ губи сваки траг.


http://www.srbijadanas.net/ekskluzivno-kako-je-mladjan-dinkic-ucestvovao-u-sakrivanju-kradji-novca-iznetog-na-kipar-u-vreme-miloseviceve-vladavine-foto/
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

GDE SU PARE??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GDE SU PARE???   GDE SU PARE??? - Page 2 Icon_minitime11/13/2013, 18:55

Ljudi ovo je strasno, pa pljacka Srbije sve vise poprima razmere biblijskog potopa.Mislim da ce najunosniji biznis u skoroj buducnosti u Srbiji biti- privatni zatvori, posto su drzavni prepuni.
Interesantno je zasto se ovakve stvari tek sada objavljuju
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

GDE SU PARE??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: GDE SU PARE???   GDE SU PARE??? - Page 2 Icon_minitime11/13/2013, 19:59

Domagoj Margetić za „Pravdu“: Tadić, Dinkić i Mišković moraju da završe u zatvoru (3. deo)

Koliko je stvarno umešan Tadić u sve to i da li bi i on mogao da bude predmet istrage?

- Moja, sada pokojna prijateljica Verica Barać i ja vrlo često smo istraživali povezanost Borisa Tadića i Tadićeve vlasti sa korupcijom i organizovanim kriminalom. Tu je bilo jasno da je Tadićeva vlast umešana u aferu „Hipo“ isto kao što je umešana Dodikova vlast. Tu je postojalo više spona i meni je Verica uvek govorila, kada god bi zagrebla preduboko, da je vlast DS ta koja je onemogućavala Savetu za borbu protiv korupcije Srbije bilo kakve dalje istrage.

Oni su stvarno posle pisali Verici hvalospeve, ali dok je Verica Barać bila živa oni su je ignorisali, ućutkivali, zabranjivali rad Saveta. Verica je zapravo bila jedan Don Kihot.  Ako ništa drugo, Verica je uvek meni znala da kaže: „Domagoj, evo skupljam dokumentaciju, pa neka ostanu bar dokumenti da su to bili kriminalci. Ja ne znam gde je danas ta silna arhiva i dokumentacija koju je Verica kao mrav sakupljala i istražila. Ali eto, na neki način, ja svaki put kada dobijem neku malu bitku kao novinar u aferi „Hipo“, setim se Verice. Nedavno sam pobedio „Hipo“ banku na sudu, ona je tražila za mene zatvorsku kaznu zbog otkrivanja tajnih dokumenata u aferi „Hipo“. Tvrdili su da sam otkrio poslovnu tajnu, ali eto, na sudu je ipak pobedio javni interes, a branio sam se na sudu tvrdnjom da javnost treba da zna ukoliko je neko ukrao 50 milijardi evra preko neke banke, i pobedio sam u tom procesu.

I znate šta je bila moja instinktivna rekcija? Seo sam u auto, upalio mobilni telefon i krenuo da gledam kome ću prvo da javim. I dalje mi je Veričin broj memorisan u mobilnom, i ja sam instinktivno kliknuo Veričin broj i tog trenutka sam se setio da se zapravo s druge strane neće niko javiti. Mi smo bili prijatelji i saborci, na neki način. U tom trenutku bilo mi je teško što nema Verice da podeli sa mnom tu sreću, zbog te pobede. Eto, na neki način sam tu pobedu posvetio Verici.

http://www.pravda.rs/2012/11/29/domagoj-margetic-za-pravdu-tadic-dinkic-i-miskovic-moraju-da-zavrse-u-zatvoru-3-deo/

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
 
GDE SU PARE???
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Da li staviti pare u fond ili na berzu?
» Kako se preu pare u Srbiji

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: POLITIKA-
Skoči na: