BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Da li namenski racun moze biti devizni?

Ići dole 
+2
Milos86
1jelena
6 posters
AutorPoruka
1jelena
Just looking
Just looking



Broj poruka : 17
Points : -13
Datum upisa : 18.04.2008

Da li namenski racun moze biti devizni? Empty
PočaljiNaslov: Da li namenski racun moze biti devizni?   Da li namenski racun moze biti devizni? Icon_minitimeNed 25 Maj 2008 - 16:20

Da li namenski racun moze biti devizni? Da li je to moguce kod bilo koje banke?
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

Da li namenski racun moze biti devizni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li namenski racun moze biti devizni?   Da li namenski racun moze biti devizni? Icon_minitimeNed 25 Maj 2008 - 16:56

Za kupovinu akcija ne moze, i ovi stranci koji kupuju preko srpskih brokera, moraju da menjaju pare, drugi je slucaj ako kupuju neke akcije koje se kotiraju na stranim berzama, ali samo iz banke koja se nalazi u inostranstvu
Nazad na vrh Ići dole
StefanoProdi
VIP
VIP



Broj poruka : 241
Points : -15
Datum upisa : 22.04.2008

Da li namenski racun moze biti devizni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li namenski racun moze biti devizni?   Da li namenski racun moze biti devizni? Icon_minitimeNed 25 Maj 2008 - 17:58

Miloše, mislim da nisi u pravu, racun moze biti devizni sa eurima na njemu, koji se menjaju po srednjem kursu na dan trgovanja. Kod Vojvođanske ima ta opcija.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

Da li namenski racun moze biti devizni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li namenski racun moze biti devizni?   Da li namenski racun moze biti devizni? Icon_minitimeNed 25 Maj 2008 - 18:07

StefanoProdi ::
Miloše, mislim da nisi u pravu, racun moze biti devizni sa eurima na njemu, koji se menjaju po srednjem kursu na dan trgovanja. Kod Vojvođanske ima ta opcija.

Da ali ipak moraju da se promene
Nazad na vrh Ići dole
Vlada
Still learning
Still learning



Broj poruka : 57
Points : -92
Datum upisa : 03.01.2008

Da li namenski racun moze biti devizni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li namenski racun moze biti devizni?   Da li namenski racun moze biti devizni? Icon_minitimeNed 25 Maj 2008 - 21:50

milos86 ::
StefanoProdi ::
Miloše, mislim da nisi u pravu, racun moze biti devizni sa eurima na njemu, koji se menjaju po srednjem kursu na dan trgovanja. Kod Vojvođanske ima ta opcija.

Da ali ipak moraju da se promene




Sigurno je moguće držati devize na namenskom računu i to u Vojvođanskoj banci i ne moraš da ih menjaš već samo daš nalog brokeru za kupovinu a banka promeni upravo toliko koliko treba i to po srednjem kursu NBS.
Nazad na vrh Ići dole
Kermit
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : -9
Datum upisa : 03.12.2007

Da li namenski racun moze biti devizni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li namenski racun moze biti devizni?   Da li namenski racun moze biti devizni? Icon_minitimeNed 25 Maj 2008 - 23:28

vlada ::
milos86 ::
StefanoProdi ::
Miloše, mislim da nisi u pravu, racun moze biti devizni sa eurima na njemu, koji se menjaju po srednjem kursu na dan trgovanja. Kod Vojvođanske ima ta opcija.

Da ali ipak moraju da se promene




Sigurno je moguće držati devize na namenskom računu i to u Vojvođanskoj banci i ne moraš da ih menjaš već samo daš nalog brokeru za kupovinu a banka promeni upravo toliko koliko treba i to po srednjem kursu NBS.

Kod rajfa takodje. Uplatis devize na namenski. Oni posle pretvaraju u dinare za saldiranje.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Da li namenski racun moze biti devizni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li namenski racun moze biti devizni?   Da li namenski racun moze biti devizni? Icon_minitimePon 26 Maj 2008 - 10:24

vlada ::
milos86 ::
StefanoProdi ::
Miloše, mislim da nisi u pravu, racun moze biti devizni sa eurima na njemu, koji se menjaju po srednjem kursu na dan trgovanja. Kod Vojvođanske ima ta opcija.

Da ali ipak moraju da se promene




Sigurno je moguće držati devize na namenskom računu i to u Vojvođanskoj banci i ne moraš da ih menjaš već samo daš nalog brokeru za kupovinu a banka promeni upravo toliko koliko treba i to po srednjem kursu NBS.

Znači:

- uplatim evre na Voban namenski (da li treba neka posebna partija da se otvara?)
- broker pazari za na pr. 8124 RSD
- banka mi konvertuje evre u 8124 RSD po SREDNJEM kursu NBS , koji je na današnji dan 8124, što znači da mi se "skida" 100 evra

Da sam menjao na šalteru Vojvodjanske dobio bih samo 79.1394 za evro? Da sam menja na bilo kom drugom mestu (http://www.nbs.yu/internet/latinica/scripts/bankeMenjaci/uporedni.html) opet ne bih dobio takav povoljan kurs kao što je srednji NBS....

Da li je ova logika dobra?

Ako je ovo tačno, da li ima ova opcija još negde osim u Vobanu i Rajfu?
Nazad na vrh Ići dole
Vlada
Still learning
Still learning



Broj poruka : 57
Points : -92
Datum upisa : 03.01.2008

Da li namenski racun moze biti devizni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li namenski racun moze biti devizni?   Da li namenski racun moze biti devizni? Icon_minitimePon 26 Maj 2008 - 15:13

[color=cyan]Da sam menjao na šalteru Vojvodjanske dobio bih samo 79.1394 za evro? Da sam menja na bilo kom drugom mestu (http://www.nbs.yu/internet/latinica/scripts/bankeMenjaci/uporedni.html) opet ne bih dobio takav povoljan kurs kao što je srednji NBS....

Da li je ova logika dobra?

Ako je ovo tačno, da li ima ova opcija još negde osim u Vobanu i Rajfu?[/quote][/colo


Logika ti je potpuno OK.Pritom ne razmišljaš koliko ti treba da zameniš jer oni to sami urade.Ja znam za Voban za druge ne znam.Ima tu još nekih povoljnosti.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Da li namenski racun moze biti devizni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li namenski racun moze biti devizni?   Da li namenski racun moze biti devizni? Icon_minitimePon 26 Maj 2008 - 16:06

vlada ::
[color=cyan]Da sam menjao na šalteru Vojvodjanske dobio bih samo 79.1394 za evro? Da sam menja na bilo kom drugom mestu (http://www.nbs.yu/internet/latinica/scripts/bankeMenjaci/uporedni.html) opet ne bih dobio takav povoljan kurs kao što je srednji NBS....

Da li je ova logika dobra?

Ako je ovo tačno, da li ima ova opcija još negde osim u Vobanu i Rajfu?
[/colo

Logika ti je potpuno OK.Pritom ne razmišljaš koliko ti treba da zameniš jer oni to sami urade.Ja znam za Voban za druge ne znam.Ima tu još nekih povoljnosti.[/quote]

kažu u Vobanu da NIJE SREDNJI NBS po kome prebacuju evre u dinare...nego niži
Nazad na vrh Ići dole
Mc.Intosh
VIP
VIP



Broj poruka : 54
Points : -20
Datum upisa : 29.10.2007

Da li namenski racun moze biti devizni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li namenski racun moze biti devizni?   Da li namenski racun moze biti devizni? Icon_minitimePon 26 Maj 2008 - 18:29

Ugovor o namenskim računima za kupoprodaju akcija (deo) - od 03.09.2007 :

"U slučaju uplate deviznih sredstava na namenski devizni račun za kupovinu akcija, Banka će u svrhu izvršenja obaveza po realizaciji naloga kupovine akcija, izvršiti otkup deviznih sredstava sa namenskog deviznog računa za kupovinu akcija, po kupovnom tržišnom kursu za devize Vojvođanske banke ad, a koji je jednak kursu po kome se vrši kupovina deviznih sredstava od klijenata, u iznosu koji je potreban za pokriće realizovane transakcije.
Nazad na vrh Ići dole
 
Da li namenski racun moze biti devizni?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» KO JE KRIV ZA KRIZU???
» Najbolji forumski portfolio
» Koliko dana ce biti potrebno da se sastavi vlada

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Edukacija-
Skoči na: