BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Soja protein a.d. Bečej - SJPT

Ići dole 
+100
BoS
Aris
Steve McQueen
RobinHood
Ivan2211
MYSTIC021
Non-ProfitOrganization
pakodazna
Kenzo
Mozart
JelenaS
Ilija
Mira
DuleT
Popaj
Bookmaker
geogsi
Nemesis
Polos
Joe_Allamo
FatCat
Igor-NS
Boki72
Dax
ILoveRoses
Jovana2009
Aritmeticar
Marjeta
raspolozen
Drag_Mlad
Vladulns
Lilihip
MarkoJTD
Limited011
Dnenad85
Niche
Zeljko
MilanLaki
Mister No
Pekoilic
vatreni
Mali akcionar
Dexiv
KRUSKA
Ars Vivendi
Aleks
nepet
No111
Magi
Bond
Kupi akcije
iki
DI
Djuka
StefanMR
Teletrader
StefanoProdi
Beko
Gargamel011
Zagorr
bonum.mm
Friz
Atomski mrav
Greta
Poštar
Dusan
Kurajber
Kobe Bryant
Shpekulant
Milica1
Cicija
Dex
Lurije
Maca
Nebojsa
Emerald
Slovenac1
gogloee
pepsiman
Ris
buki1234
Mitar
Pijacar
Mc.Intosh
Nole
Dr Zuk
Milos86
Sare
tigrovic
Albatera
cromodora
Sneki
shajone
Dragan
Grlja
Broker-YU
Rade
slalic
Delfin
MEPHISTO
104 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
shajone
Just looking
Just looking



Broj poruka : 30
Points : 0
Datum upisa : 22.05.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime6/28/2007, 08:09

Otvorili juče fabrikicu, bilo na TV i koliko znam ministar je govorio da će država da vrši subvencije za proizvodnju( nisam razumeo da li bio dizela ili repice) mada to mu dodje na isto.Kada bi cena otišla malo gore, eee. confused
Nazad na vrh Ići dole
cromodora
Partner
Partner



Broj poruka : 123
Points : -27
Datum upisa : 23.05.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime6/28/2007, 11:03

shajone ::
Otvorili juče fabrikicu, bilo na TV i koliko znam ministar je govorio da će država da vrši subvencije za proizvodnju( nisam razumeo da li bio dizela ili repice) mada to mu dodje na isto.Kada bi cena otišla malo gore, eee. confused
Strpljenja malo...treba da se odvikavamo malo od alave politike 20% dnevno...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime6/28/2007, 18:56

Kakve su vase procene do koje cene SJPT moze da izgura do jeseni, zime ili sledece godine???? Hvala...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime6/28/2007, 20:18

yuabra ::
Kakve su vase procene do koje cene SJPT moze da izgura do jeseni, zime ili sledece godine???? Hvala...

:D
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime6/28/2007, 20:20

Sneki ::
yuabra ::
Kakve su vase procene do koje cene SJPT moze da izgura do jeseni, zime ili sledece godine???? Hvala...

:D


http://www.fgi.hr/hakti/GLMX_portfelj.pdf


pa sam zakljuci....


.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime6/29/2007, 07:37

Ok Sneki, hvala ti, znam da niko to ne moze da predvidi, i da ovde niko nije vidovit, ali me zanima da li je nerealno ocekivati cenu do 35000 i vise, krajem godine ili pocetkom sledece, cekao bih i godinu dana ako treba...
Mozes li mi objasniti sta znaci dokapitalizacija, kako utice na cenu i kada ce se desiti kada je u pitanju SJPT , svi pominju jesen, a ja sam nov i nemam znanja u ovoj oblasti, nabavio sam vec neke knjige, edukujem se:) ali trebace mi vremena, hvala svima puno...pozz
Nazad na vrh Ići dole
Rade
Our family
Our  family



Broj poruka : 269
Points : -271
Datum upisa : 23.05.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime6/29/2007, 09:00

yuabra ::
Ok Sneki, hvala ti, znam da niko to ne moze da predvidi, i da ovde niko nije vidovit, ali me zanima da li je nerealno ocekivati cenu do 35000 i vise, krajem godine ili pocetkom sledece, cekao bih i godinu dana ako treba...
Mozes li mi objasniti sta znaci dokapitalizacija, kako utice na cenu i kada ce se desiti kada je u pitanju SJPT , svi pominju jesen, a ja sam nov i nemam znanja u ovoj oblasti, nabavio sam vec neke knjige, edukujem se:) ali trebace mi vremena, hvala svima puno...pozz
Jesi li beše pisao na economyiju,da radiš u banci?
Šta radiš tamo?

_________________
Pametnom je i komarac muzika.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime7/1/2007, 07:36

Ne piše više...dobio je 'odmor' od mes.dana, a šta radi u banci?..
..to je jako zanimljivo pitanje, pa jedva čekam odgovor na njega.

Sad da zahvalim 'Sneki' za ovu lepu sličicu :flower1: akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Fimasjtpri9
Nazad na vrh Ići dole
Rade
Our family
Our  family



Broj poruka : 269
Points : -271
Datum upisa : 23.05.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime7/1/2007, 13:36

Ovaj grafikonbi moga da pomogne i yuabri.Iz njega može lepo da se vidi kako ljudi koji imaju brda para,razmišljaju i šta najviše cene.
Yuabro,vidiš da je dobro što si uspeo da ne prodaš SJPT.
Čuvaj to.

_________________
Pametnom je i komarac muzika.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime7/3/2007, 01:43

Ja sam ovde prethodno nešto baš lupila, ne znam šta mi bi. :oops:
Nazad na vrh Ići dole
Grlja
Our family
Our  family



Broj poruka : 180
Points : -24
Datum upisa : 22.05.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime8/6/2007, 18:40

Beograd, 6. avgust 2007 - Bečejski Soja protein najverovatnije će sredinom avgusta predati zahtev za uključenje na A listing Beogradske berze.Generalna direktorka te kompanije Branislava Pavlović kaže da je do zastoja u uključivanju na A listing, koji je najavljivan za kraj jula, došlo zbog potrebe da se ispoštuju određeni proceduralni zahtevi Komisije za hartije od vrednosti.
Pavlovićeva je ponovila kako očekuje da će se po ulasku Soja proteina na A listing berze povećati interesovanje međunarodnih i profesionalnih investitora za tu kompaniju, jer će poslovanje biti još transparentnije i dodala da bi i cena akcija trebalo da se poveća ulaskom kompanije na A listing.
Soja protein je u prvih šest meseci, bez obračunatog poreza, imala dobit od 484 miliona dinara, što je u poređenju sa istim periodom prošle godine povećanje od 40 odsto, dok u menadžmentu očekuju da do kraja godine dobit bude udvostručena, ali i da će se profit kompanije uvećati u poređenju sa 2006. godinom, za 20 do 25 odsto.
Soja protein ima kapacitet prerade od oko 300 hiljada tona soje godišnje, a pored toga bavi se i poljoprivrednom proizvodnjom, uslugama kontrole kvaliteta, otkupom poljoprivrednih proizvoda.
Na današnjem trgovanju cena akcija Soja proteina dostigla je 22.949 dinara, a maksimalna istorijska vrednost bila je 33.497 dinara, a ostvarena je 30. aprila ove godine.
Soja protein će biti treća kompanija koja će se naći na A listingu breze nakon pirotskog Tigra i beogradskog Energoprojekt holdinga, koji su svoje poslovanje i planove dužni da daju na uvid javnosti svaka tri meseca.
(Beta)
Nazad na vrh Ići dole
Grlja
Our family
Our  family



Broj poruka : 180
Points : -24
Datum upisa : 22.05.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime8/6/2007, 18:42

Beograd, 6. avgust 2007 - Manji rod uljarica i suša uticaće na poskupljenje biodizela, ali se još ne zna za koliko će cena tog goriva biti povećana.Izvršni direktor Viktorija grupe Veroslav Janković kaže da povećanje cena soje, suncokreta i uljane repice zbog suše i manjeg prinosa utiče na poskupljenje biodizela, ali i dodaje da cena tog goriva zavisi i od kretanja cene sirove nafte na svetskom tržištu.
On je rekao da će i sa tim povećanjem, cena tog ekološkog goriva biti konkurentna, jer je trend rasta cena sirove nafte veći nego trend rasta cena uljarica.
Janković smatra da je usvajanje Uredbe o tromesečnoj zabrani izvoza pšenice, suncokreta, soje i kukuruza pozitivna odluka i kaže da očekuje da će to omogućiti zaštitu domaće poljoprivrede i industrije, a da će najveći deo roda biti sačuvan za domaću potrošnju.
Kompanija Viktorijaoil, koja posluje u sastavu Viktorija grupe, jedina u Srbiji proizvodi biodizel, ekološko gorivo od suncokreta, soje i uljane repice. Zahvaljujući rezervama od 70 hiljada tona soje, Viktorijaoil će lakše prebroditi trenutno stanje na tržištu uljarica i moći sledeće godine da proizvodi biodizel punim kapacitetom.
Viktorijaoil je otvorila fabriku za proizvodnju biodizela krajem juna ove godine, cena po kojoj ta kompanija prodaje biodizel benzinskim stanicama je 63,8 dinara za litar, a njegova maloprodajna cena se kreće od 66,9 do 67,7 dinara po litru.

Malo da se uozbiljimo!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Grlja
Our family
Our  family



Broj poruka : 180
Points : -24
Datum upisa : 22.05.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime8/6/2007, 18:46

Beograd, 26. jul 2007 – Ponovljena vanredna sednica skupštine se saziva pošto prvobitno sazvana skupština zakazana za 25.07.2007.godine, nije održana jer sednici nisu prisustvovali akcionari sa potrebnom većinom glasova za rad i odlučivanje skupštine. Ponovljena vanredna sednica skupštine Sojaprotein održaće se 09.08.2007. godine u prostorijama Sojaprotein u Bečeju, Industrijska zona b.b., sa početkom u 17 časova.
Nazad na vrh Ići dole
Grlja
Our family
Our  family



Broj poruka : 180
Points : -24
Datum upisa : 22.05.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime8/20/2007, 04:07

O ljudima u soji i malo o drugima...

preuzeto sa economy u trenucima istine


EMF, evo pokusacu da odgovorim, mada se prethodno zahvaljujem Lazicu sto je ovako ragovao, i korektno i kolegijalno, jer stvarno ako si citao sta sam pisao do sada nisam ljubitelj lupetanja gluposti. Laki, hvala i racunaj na istu vrstu reakcije kad ti budes u pitanju. EMF, nappisacu sad jedan duzi post kad si me vec vukao za jezik.

Danko Djunic i Aleksandar Vlahovic su ljudi koje sam cesto pominjao na ovom forumu i apostrofirao ih kao kreatore ekonomske katastrofe koja je zadesila Srbiju u periodu 2000-2007., pre vega kroz kreiranje zakona o privatizaciji koji nas je doveo do prodaje preko 2000 preduzeca za svega 2,4 milijarde eura. Nazvao sam to jednom gubljenjem nade da moze biti bolje, jer se ona kod svakog normalnog coveka sastojala u tome da kroz privatizaciju drustvenih preduzeca Srbija prikupi oko 10-15 milijardi eura koje bi plasirala u realizaciju kapitalnih projekata kao sto su: izgradnja 2 autoputa, po 1 termo i hidroelektrane snage 900 megavata, gasovoda i naftovoda, mostova, obilaznica, sredjivanja industrijskih zona sto bi bili preduslovi za ubrzan privredni razvoj, grinfield investicije i podizanje zivotnog standarda osiromasenih gradjana. Oni su kreirali sumanuti Zakon o privatizaciji i u njemu isforsirali tendersko-aukcijski model prodaje preduzeca, bez prethodne p[odele akcija radnicima, penzionerima i ostalim gradjanima zemlje i sto je kljucno: BEZ PRETHODNOG IZLASKA PREDUZECA NA BERZU. pokazalo se da posle prodaje 70% paketa na tenderu i aukciji, pomenuta preduzeca po izlasku na berzu imaju rast vec prvoog dana trgovanja po 300%, sto potvrdjuje moju tezu da su prethodno prodata budzasto, i naravno uz provizije u tenderskom postupku, koji nije ni javan, ni transparentan, kao sto je to trghovina na berzi i kroz ponudu za preuzimanje.

Taj zakon su oni uvalili Zoranu Djindjicu, koji se nije razumeo u pravo i ekonomiju, sto njegovu odgovornost ne umanjuje jer podrsku gradjana nije dobio da bi nas svojim kriminalnim resenjima zasipali Djunic i Vlahovic, vec da nam ako vec on nije imao znanja, podari postene ljude i resenja koja ce nam doneti boljitak i neko bolje sutra. Neznam da liu znas, ubedjen sam da znas, da je sediste Deliota pored Narodne Skupstine u ul Kralja Milana, u istoj zgradi je i sediste Ministarstva za privredu i privatizaciju, kako 2001. tako i danas 2007. Ne znam da li znas, da je u vreme Vlahovicevog ministrovanja nad privredom i privatizacijom kada se i desila katastrofa bibilijskih razmera Direktor Agencije za privatizaciju bio Mirko Cvetkovic, sadasnji ministar finansija. Ne znam da li znas da su Vlahovic i Djunic vlasnici preduzeca EKI Investment, koje sa 1% ucestvije u Dobrovoljnom penzijskom fondu "Garant penzijsko drustvo" gde kljucni paket drzi pomenuta POTEZA. Ne znam da li znas da u UBPOK stoji pripremljena krivicna prijava protiv A.V. zbog prodaje Sartida, i to jezive uz nezapamceni kriminal. Zato je za ministra i nametnut Mirko Cvetkovic, pa su sad Borisu Tadicu vezane ruke: hoces da dozvolis Vlahovicevo hapsenje, a sto bi biuo pocetak kidanja finansijske hobotnice? Mozes ali to povlaci i hapsenje Mirka Cvetkovica, pa izvoli. Ako hapsis svog poslanika, moraces i ministra finansija, a posle se peri kakvu si nam to bitangu uvalio za min. finansija.

Koliko ja znam, Viktorija grupu cine 3 kljucna coveka: Milija Babovic, Stanko Popovic zvani "Narcis" i Zoran Mitrovic. Ne znam da li znas koliko su povezani ovi ljudi: Milija Babovic, Zarko Zecevic, Danko Djunic, Aleksandar Vlahovic, Radomir Zivanic zvani Baja Plavi, vlasnik Verano grupe, itd. Ne znam zasto bi EKI ucestvovao sa 1% u Garantu? Zamisli EKI negde, bilo gde ucestvuje sa 1%? Ne, bice da je EKI maska, a POTEZA lice. To sve vise probiija na videlo. Ne znam sta ti znaci da je porfelj Poteze preko milijardu eura? Mislis da oni nemaju toliko para, da su mali za tu cifru? Ne nisu. Taman su toliko jaki, taman toliko.

Sto se tice VG, dok dobro rade sa Sojom, podrzavacu ih, mada su imena veoma kriticna, kao i nacin na koji su preuzeli Soju. Ja nisam ministar policije, vec ulagac na berzi.

I jos nesto: svojski radim na tome da postanem bogatas u materijalnom smislu. Kad budem postao, a bice to vrlo brzo, kapital cu re[rezentovati kroz BELKA grupu, potpisanu mojim imenom i prezimenom. Nikada se necu kriti kao klosar iza raznih imena, nemajuci obraza da stanem i kazem kako sam zaradio novac. To rade svi gorepomenuti likovi. Ako su posteni, sto ne izadju u javnost i pohvale se svojim bogatstvom? Cemu sve te of shore firme, sakribene jedna iza druge, sto ne kazu Ja sam Marko Markovic i zaradio sam 100 miliona eura? Cega se boje?


Pa ko veruje neka veruje... Odlucite sami.... Meni deluje vrlo logicno...
Nazad na vrh Ići dole
Broker-YU
Forum DJ
Forum DJ



Broj poruka : 97
Points : -6
Datum upisa : 22.05.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime10/7/2007, 14:33

Zeljno ocekujemo dokap i A listing.
                             akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Indir


Poslednji izmenio dana 10/23/2007, 23:23, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Albatera
VIP
VIP



Broj poruka : 26
Localisation : NBgd
Points : 0
Datum upisa : 30.06.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime10/20/2007, 16:54

EVo vest.

Upravni odbor Sojaproteina doneo je Odluku o izdavanju akcija VII emisije javnom ponudom.Odlučeno je da se javnom ponudom izda 53.900 novih običnih akcija sa pravom glasa VII emisije, bez nominalne vrednosti a sa računovodstvenom vrednošću od 2.318,3 dinara, saopštila je bečejska kompanija na sajtu Beogradske berze.

Pravo prečeg upisa imaju akcionari upisani u Centralni registar, depo i kliring hartija od vrednosti na dan 2. novembra, srazmerno broju akcija u posedu.


Pa da cujemo komentare od iskusnijih sta se ovde moze ocekivati?
edit: izvor: B92 datum:20.10.2007 vreme :12.06
Nazad na vrh Ići dole
tigrovic
Still learning
Still learning



Broj poruka : 126
Points : -9
Datum upisa : 01.09.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime10/21/2007, 16:38

Ta emisija moze da pomogne da se iskusni iskrcaju iz soja krsa a naivcine neka kupuju.Koji je to procenat na koji racunaju da ce zaraditi na nabildanoj soji. Drugi su kajmak skinuli odavno.Kupujte podcijenjene koje nisu odradile.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime10/22/2007, 00:37

Ove bede sam se odavno rešila i nije mi žao... 8)

Tipična navlakuša za početnike i naivčine... možda i bude neke zarade (to uvek može da bude) al moj savet je što pre uhvatiti IZLAZ, možda pred taj dokap, kad krdo krene da kupuje ....
Nazad na vrh Ići dole
tigrovic
Still learning
Still learning



Broj poruka : 126
Points : -9
Datum upisa : 01.09.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime10/22/2007, 12:22

Sneki ::
Ove bede sam se odavno rešila i nije mi žao... 8)

Tipična navlakuša za početnike i naivčine... možda i bude neke zarade (to uvek može da bude) al moj savet je što pre uhvatiti IZLAZ, možda pred taj dokap, kad krdo krene da kupuje ....

Nemam sta da dodam sve je receno.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime10/22/2007, 18:58

Znači Snekac, stvarno mi nisi jasan.

Pišeš da si rešio da ignorišeš ovu hartiju, onda je preporučuješ na osnovu hrvatskih investitora, pa pišeš da si je se odavno rešio ...

Ignorisao ili kupio-prodao? Ne znaš ni sam, ima vas mnogo, ko će ga znati koji ili koja od vas je šta napravila affraid

Ja sam pre neki dan otuđila jedan deo (trebalo mi para za UNFZ), ostatak sam ostavila za proleće 2008 :cheers:
Nazad na vrh Ići dole
Sare
King
King



Broj poruka : 165
Points : -154
Datum upisa : 24.09.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime10/23/2007, 17:27

Devetomesečno poslovanje

Kompanija Sojaprotein iz Bečeja objavila je rezultate devetomesečnog poslovanja. Ukupan prihod iznosi 9,33 milijarde dinara od čega poslovni prihod iznosi 8,57 milijardi dinara. Ukupna ostvarena dobit je 800,86 miliona dinara, odnosno 10,155 miliona Eur. Neto dobit je 720 mil.din, odnosno 9,139 mil.Eur. U odnosu na prošlogodišnju dobit ostvarena neto dobit za devet meseci ove godine je za 8,8% veća, a bruto dobit 11,9% veća. Kapital kompanije je u prvih devet meseci ove godine povećan za 715 miliona dinara, na 6,04 milijarde dinara, dugugoročne obaveze Sojaproteina smanjene su za 1,2 milijarde dinara na 3,4 milijarde. Kreditna zaduženost u odnosu na kraj prošle godine je smanjena za 55%. Kompanija očekuje da će zadnji kvartal 2007.god biti najprofitabilniji na nivou godine jer će se povećati rast prihoda usled rasta cena finalnih proizvoda, što je posledica rasta cena na domaćem i ino tržištu, dok će troškovi ostati na istom nivou. Prihodi će se povećati jer će se u zadnjem kvartalu preraditi zalihe soje roda 2006.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime10/25/2007, 12:04

Na zvaničnom tržištu od sutra. – Na vest o izlasku na tržište, cena akcija skočila za 2,33 odsto

Bečejska kompanija „Sojaprotein”, koja već mesecima iskazuje zainteresovanost za izlazak na primarno berzansko tržište, dobila je „zeleno svetlo” da se od 26. oktobra pojavi u društvu elitnih srpskih kompanija, „Tigra” i „Energoprojekta”, koje su na listingu A. Akcije „Sojaproteina” se u prometu na vanberzanskom tržištu nalaze od 2. septembra 2002. godine.
Akcijski kapital iznosi 1.078.000 akcija, a njihova početna cena na listingu A biće ona koja danas bude na zatvaranju trgovanja.
Interesantno je da je na vest da akcije „Sojaproteina” izlaze na zvanično tržište odmah došlo do skoka cene akcija za 2,33 odsto, na 21.480 dinara.

To svedoči da naša berza postaje sve osetljivija na dobre i loše informacije koje se odnose na emitente čijim hartijama se trguje. Cena akcija „Sojaproteina” se u dosadašnjem prometu kretala u rasponu od 900 dinara (11. avgusta 2003) do 33.497 dinara (30. aprila ove godine).
Tržišna kapitalizacija ove kompanije, prema jučerašnjim berzanskim podacima, iznosi 23,1 milijarda dinara.
Inače, prošlog meseca ta kompanija je najavila dve nove emisije akcija, ukupne vrednosti 25 miliona evra, kojima će finansirati izgradnju fabrike za proizvodnju sojinih izolata i koncentrata u Bečeju.

Generalni direktor te kompanije Branka Pavlović kazala je tada da će prva emisija od 50.000 akcija u iznosu od 12,5 miliona evra biti emitovana u oktobru, i najavila da će jedan od kupaca biti i Evropska banka za obnovu i razvoj. Prema njenim rečima, druga emisija planirana je za godinu dana u istom iznosu.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime10/27/2007, 11:14

I pored ukljucenja Sojeprotein iz Beceja (SJPR) na A listing Beogradske berze i objave rezultata poslovanja za treci kvartal sa ostvarenom dobiti od 800 miliona dinara, ova akcija nije delovala dovoljno interesantno investitorima. Promet je iznosio oko 63 miliona dinara, a cena se kretala izmedu 20.600 i 21.800 dinara, završivši na 21.373 dinara na kraju nedelje.
Nazad na vrh Ići dole
Dr Zuk
Still learning
Still learning



Broj poruka : 79
Points : -6
Datum upisa : 25.05.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime11/2/2007, 07:01

pada soja, a padace josh kako mi izgleda.
preuzima shtafetu nepopularnosti od AGBN :face:

chekam je na 14000 :sunny:
Nazad na vrh Ići dole
Nole
Just looking
Just looking



Broj poruka : 13
Points : -6
Datum upisa : 24.05.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime11/2/2007, 09:46

ODLOZEN DOKAP ZA 2008.
MOZDA I DOCEKAS NA 14000...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime11/5/2007, 09:15

Bečejski Sojaprotein najvažnija je tvrtka za preradu soje u regiji s kapacitetom prerade od 300.000 tona
Nikada nije razjašnjeno je li preuzimanje Tvornice za preradu soje Sojaprotein iz Bečeja pobjeda poduzetničkog umijeća ili rezultat vješto poslaganih kockica u velikoj političko-poslovnoj operaciji. Pobjednički kvartet, okupljen u konzorciju Victoria, nije bio previše poznat srbijanskoj javnosti, pa mnogi još vjeruju teško provjerljivim i pomalo zluradim tvrdnjama da je cijela akvizicija obavljena pod dirigentskom palicom pokojnog Zorana Đinđića. Uglavnom, 2. rujna 2002. godine, poslije jedne od najluđih privatizacijskih akcija tijekom koje su cijene skakale kao na taksimetru, Šapčani Stanko Popović i Miroslav Aleksić nadigrali su vlasnika Delte Miroslava Miškovića i nizozemski J. C. Dolbacher n.v. Shiphol i za 22 milijuna eura postali vlasnici 39,63 posto kapitala izvanredne bečejske tvornice. Poslije se pokazalo da je Aleksić bio sporedni igrač i da iza konzorcija Victoria, uz Popovića, kao partneri stoje suvlasnik beogradskog Verano motorsa Milija Babović, direktor te uvozničke kuće Dragoljub Lekić i Zoran Mitrović, vlasnik tvrtke Sweetland, koja se bavila uvozom turskih slatkiša.
Ambiciozni ulagači
Da bi komplikacija s kupnjom Sojaproteina bila još veća, kupci nisu imali svog kapitala već su kupnju pokrili kreditom Komercijalne banke iz Beograda. Izgledalo je da su dužnici kupili vjerovnika pa je donekle bilo razloga za ljutnju bečejskih samoupravljača i malih dioničara, ali se poslije pokazalo da je Sojaprotein u poduzetničkoj trojci - ubrzo po preuzimanju Lekić je napustio konzorcij - dobio dobre i ambiciozne investitore. Ne treba mnogo mudrosti da bi se shvatilo kako su i kupci u Sojaproteinu dobili tvornicu za proizvodnju profita. To je najznačajniji kapacitet za preradu soje u jugoistočnoj Europi s mogućom godišnjom preradom 300.000 tona sojinog zrna. Oslonjen na primarnu proizvodnju vojvođanskog agrara, Sojaprotein ukupne sirovinske potrebe podmiruje kupnjom na domaćem tržištu, dok 15 posto realizacije predstavlja izvoz sojinih prerađevina. Prošle godine ostvarena je prodaja na inozemnom tržištu vrijedna 22 milijuna eura. Iako najmlađi među trojicom suvlasnika, spiritus movens Sojaproteina je Stanko Popović. Iako za sebe skromno kaže da je samo trgovac, tridesetogodišnjeg Šapčanina mnogi smatraju jednim od najuspješnijih financijera u Srbiji i čovjekom koji je najbolje shvatio prednosti tržišta kapitala. Kada je početkom ove godine iznio dio zajedničkog vlasničkog portfelja na tržište, otvorivši tvrtku za velike i male investitore, Popović je dionice Sojaproteina učinio jednim od najinteresantnijih vrijednosnih papira na Beogradskoj burzi. Kad su se počela listati na Beogradskoj burzi, 11. kolovoza 2003. godine, dionice Sojaproteina stajale su 900 dinara (11,5 eura). Krajem prošle godine cijena se kretala između 8000 (103,8 eura)i 12.000 dinara (158,8 eura), da bi 30. travnja ove godine stigla do povijesnog maksimuma od 33.497 dinara (435 eura). Kako je tvrtka obično početkom ljeta dioničarima isplaćivala dividende u novim vrijednosnim papirima, tijekom svibnja i lipnja došlo je do smirivanja cijene. Međutim, sve govori da je Popović napravio iznimno dobar potez. Došao je do svježeg kapitala za razvoj, dok je udio konzorcija Victoria, premda nominalno smanjen na 31,05 posto, u vrijednosnom iskazu postao veći.
Nazad na vrh Ići dole
Dr Zuk
Still learning
Still learning



Broj poruka : 79
Points : -6
Datum upisa : 25.05.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime11/6/2007, 23:52

Kako su soji potpalili lomachu kod komshija, i onih 14000 ce biti skupo.
Ne bi me zachudilo sad ni na 10000 da padne. :smokeing:
Nazad na vrh Ići dole
tigrovic
Still learning
Still learning



Broj poruka : 126
Points : -9
Datum upisa : 01.09.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime11/7/2007, 00:35

Dr Zuk ::
Kako su soji potpalili lomachu kod komshija, i onih 14000 ce biti skupo.
Ne bi me zachudilo sad ni na 10000 da padne. :smokeing:

Zbog toga stalno insistiram na kupovini potcijenjenih , soja je nabildana mnogo tako da je na ovoj cijeni kupuju samo oni koji nemaju pojma sa investiranjem.

A na drugoj strani vrvi od potcijenjenih.
Nazad na vrh Ići dole
Mc.Intosh
VIP
VIP



Broj poruka : 54
Points : -20
Datum upisa : 29.10.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime11/14/2007, 19:53

Stanko Popović, suvlasnik i generalni direktor Viktorija grupe

Moguće splitovanje akcija Sojaproteina

Vladimir Harak

Otvorićemo i druge članice grupe i njihove akcije izneti na berzu. Da li će to biti Viktorija grupa u celini, kao jedna hartija, ili ćemo izneti na berzu pojedinačne akcije članica, još je rano govoriti

Stanko Popović je sa Milijom Babovićem i Zoranom Mitrovićemčlan vlasničkog i upravljačkog trougla, ujedno i generalni direktor novosadske Viktorija grupe, pod čijim se "krovom" nalaze i Sojaprotein iz Bečeja (od 26. oktobra je na listingu A Beogradske berze), subotički Veterinarski zavod, fabrika mineralnih đubriva Fertil u Bačkoj Palanci i luka u istoimenom gradu, te SP Laboratorija i kompleks za preradu ulja Viktorijaoil u šidu. Popović za Bankar ističe da se u proteklih pet godina poslovno zaokruživanje tog, ne samo za srpske prilike velikog sistema, obavilo uz tesnu saradnju sa bankama.

- Od prvog dana smo se oslanjali na bankarske kredite - kaže Stanko Popović.- Nismo imali vlastiti novac ni kad smo startovali. Sojaprotein smo kupili tako što smo se zadužili kod Komercijalne banke. Kasnije smo naše poslovanje i naš razvoj oslonili na tri finansijska stuba. Prvi je bio inicijalni bankarski kredit i dugoročni zajmovi koje smo kasnije uzimali. One kratkoročne za robu uzimamo i vraćamo svake godine.Podignemo kredit, kupimo sojinozrno, preradimo ga, prodamo i vratimopozajmljene pare. Drugi izvor novcaje generisani profit kompanije, ali smoreinvestirali sve što smo za ovih pet godinazaradili. Treći izvor, počev od ovegodine, jeste delimična prodaja akcijaSojaproteina. Prodali smo deo akcija itim novcem vratili značajan deo zajma i popunili obrtna sredstva. Početni kredit doprineo je građenju posebnih odnosa sa Komercijalnom bankom. Nešto kasnije napravljene su odlične poslovne relacije sa Hypo Alpe Adria bankom, koja je preuzela taj kredit i odobrila im nova sredstva za razvoj.

Popović kaže da je zadovoljstvo raditi sa takvim finansijerima. Početku saradnje sa Hypo bankom prethodili su ozbiljni razgovori. Njenim menadžerima predstavljena je tržišna koncepcija, razjašnjena razvojna vizija i predočeni uslovi pod kojima je saradnja moguća. Sve je, bez ikakvog uslovljavanja, prihvaćeno i kompaniji je od tada na raspolaganju novčani potencijal, ne samo Hypo banke Beograd, već i njene centrale u Klagenfurtu. Praktično se podmiruju sve finansijske potrebe i nijedan kreditni zahtev do sada nije odbijen, tako da je Viktorija grupa, po svim pokazateljima, za Hypo banku klijent broj 1. Od ove godine sarađuje se i sa Evropskom bankom za obnovu i razvoj (EBRD), koja je kupila 25 procenata Komercijalne banke, ali Stanko Popović ne propušta da naglasi ko je bio uz njih kada su poslovno stasavali.


Kamate u Srbiji nisu previsoke

- Mislim da imamo jako dobre uslove, verujem najbolje na ovom tržištu, ali se oni još uvek ne mogu meriti sa onim na zapadnom tržištu, šo je potpuno razumljivo, zbog rizika zemlje, svih političkih dešavanja, monetarne politike centralne banke i visoke obavezne rezerve - kaže Stanko Popović.

- To svakako poskupljuje novac koji dolazi iz inostranstva. Da je rizik zemlje manji i da su propisi NBS mekši, cena novca bi bila niža. U bankarskom sektoru, u to sam uveren, nema kartelskog dogovora. Svaka banka se bori za svoje klijente. Imamo čak situaciju da je pola banaka bilo u plusu, a pola u minusu, što znači da neke od njih ne uspevaju da pokriju svoje troškove i da se ne snalaze najbolje na tržištu. Da ne pominjem da su neke već nekoliko puta menjale svoj menadžerski vrh, jer nisu uspevale da plasiraju dovoljno novca. Ako nema plasmana, ako nema prometa, ako se ne prodaju vlastiti finansijski proizvodi, onda se pravi gubitak, pošto troškovi jedu finansijsku osnovu banke. Banke bi sigurno spustile kamatne stope, za mene tu nema nikakvih dilema, ali nisu u mogućnosti. Neki drugi faktori utiču na to. Previše je banaka i previše novca za jedno ovako malo tržište. Tu gde se banke bore za klijente, nema mesta za dogovaranje. Iskustvo koje Viktorija grupa ima sa EBRD zanimljivo je kao ilustracija kretanja na domaćem tržištu kapitala. Izgradnja fabrike sojinih koncentrata i izolata u Bečeju, najveći je razvojni projekat kompanije. Njime se ulazi u tehnološki najviše faze prerade sojinog zrna i taj zahvat će svakako iziskivati značajno finansijsko naprezanje. Zato se razmišljalo o novoj pozajmici, koja bi, istovremeno, omogućila nesmetanu izgradnju i redovnu jesenju nabavku osnovne sirovine. Procenjeno je da bi EBRD mogla da bude pravo mesto za traženje novčane podrške. Ideja se pokazala logičnom, jer je u Londonu, pošto je sagledana tržišna vrednost projekta, odobren do sada najveći kredit jednoj privatnoj srpskoj kompaniji.

- Dobili smo okvir za trošenje od 45 miliona evra, ali nisam siguran da ćemo ga u potpunosti iskoristiti - kaže Popović.

- Kad smo u junu pregovarali sa EBRD, njihova kamatna stopa je bila nešto povoljnija nego kod dveju banaka sa kojima tesno sarađujemo, ali je u međuvremenu to izjednačeno. Uzeli smo kredit, očekujući dobar rod svih kultura, ali će zbog suše on biti manji, tako da nećemo iskoristiti sav novac. što se kamata tiče, euribor, referentna stopa Evropske centralne banke, pre dve godine je bio 2,11, a sada je 4,5 odsto. Naše banke kreću sa tog nivoa i dodaju od dva do četiri procenta, tako da su im kamate, zavisno od klijenta, od 6,5 do 9,5 posto i ne mislim da su previsoke.


Ojačati sekundarno tržište kapitala

On ističe da Viktorija grupa sve obaveze prema bankama i dobavljačima izmiruje na vreme. Čim se primeti da se neki problem "iza brda valja" i da se za 4-5 meseci može stvoriti problem, odmah se reaguje. Takva poslovna politika je Viktorija grupi, posredno, otvorila vrata još jednog značajnog segmenta finansijskog tržišta. Iznošenjem dela akcija Sojaproteina na berzu, obezbeđena su obrtna sredstva i smanjena ukupna zaduženost firme. Koliko je to bio dobar potez pokazuje činjenica da je ukupna kapitalizacija fabrike u Bečeju na Beogradskoj berzi dostigla 300 miliona evra.

- Da smo zadržali raniji procenat vlasništva i da nismo izneli akcije na berzu, verovatno bi vrednost Sojaproteina ostala na pređašnjem nivou - kaže Popović. - Otvorili smo se, učinili naše poslovanje transparentnim i ta disperzija vlasništva na male akcionare i investicione fondove, dovela je do povećanja vrednosti firme i rasteretila poslovanje cele grupe. Dobili smo svež novac, a nismo smanjili naše kapitalno učešće u Sojaproteinu, jer sad imamo manji deo koji više vredi. Nastavićemo tako da radimo. Otvorićemo i druge članice grupe i njihove akcije izneti na berzu. Da li će to biti Viktorija grupa u celini, kao jedna hartija, ili ćemo izneti na berzu pojedinačne akcije članica, još je rano govoriti. Poštujući novac koji su uložili, bez obzira na visinu uloga, prihvatili smo sve nove akcionare kao ravnopravne suvlasnike.

Zato i razmišljamo o splitovanju akcija Sojaproteina, nastojeći da njen akcijski kapital otvorimo što širem krugu investitora. Nameravamo da ulazimo u nove projekte i veoma nam je stalo do poverenja finansijskog tržišta. Želimo da akcionari, domaći i strani investicioni fondovi, u Viktorija grupi prepoznaju sigurnost. Mada guverner Radovan Jelašić stalno podseća privrednike da se terminskim kupovinama deviza zaštite od valutnog rizika, Popović kaže da nije siguran da li se neka od srpskih banaka već bavi tim poslom.

Za Viktorija grupu bi takva mogućnost bila veoma značajna, jer bi se kroz fjučerse obezbedio siguran kurs, dok bi se hedžovanjem mogla jačati pozicija firme. Srbiji, kaže on, nedostaje razvijeno sekundarno tržište kapitala. Pre svega investicioni i penzioni fondovi, kao jaki igrači na berzi. Hrvatska na pet miliona stanovnika ima 3,5 milijardi evra u investicionim i penzionim fondovima, a Srbija sa osam miliona žitelja nema ni 100 miliona evra. Kad se taj kapital preseli u akcije, mada neki analitičari procenjuju da je naše tržište precenjeno, u narednih godinu-dve dobićemo dodatni rast od 50 do 100 posto. Ovo tržište ima potencijal za ubrzani rast, zaključuje Popović.



http://www.bankarmagazin.com/vest.jsp?articleId=820
Nazad na vrh Ići dole
Pijacar
VIP
VIP



Broj poruka : 231
Points : -246
Datum upisa : 04.08.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime11/14/2007, 23:33

Kako imam sta slobodno ja kupujem sojku,
da se razumemo za stednju 5-10 godina
Spekulacija NIKAKO
Nazad na vrh Ići dole
Sare
King
King



Broj poruka : 165
Points : -154
Datum upisa : 24.09.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime11/20/2007, 18:32

Danas je bio pozamasan obim, a cena prava sitnica ... :no:

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 310
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime11/20/2007, 22:33

Pijacar ::
Kako imam sta slobodno ja kupujem sojku,
da se razumemo za stednju 5-10 godina
Spekulacija NIKAKO



ici ce do 13.000 taman na PS 1
Nazad na vrh Ići dole
buki1234
Just looking
Just looking
buki1234


Broj poruka : 33
Localisation : tu negde
Points : -20
Datum upisa : 10.10.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime11/21/2007, 00:40

Da li ce viktorija da brani cenu, tj, da li ce sad da kupuje s obzirom da je prodavala na 22+

Ja sam mali investitor, pa mi neke stvari nisu jasne.
Nadam se da ce neko iskusan da mi pomogne !
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime11/21/2007, 01:17

buki1234 ::
Da li ce viktorija da brani cenu, tj, da li ce sad da kupuje s obzirom da je prodavala na 22+

Ja sam mali investitor, pa mi neke stvari nisu jasne.
Nadam se da ce neko iskusan da mi pomogne !

Nema odbrane..8) jedino da Berza obustavi trgovanje ovom akcijom :pirat:
Nazad na vrh Ići dole
Pijacar
VIP
VIP



Broj poruka : 231
Points : -246
Datum upisa : 04.08.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 3 Icon_minitime11/21/2007, 08:59

mitar ::
Pijacar ::
Kako imam sta slobodno ja kupujem sojku,
da se razumemo za stednju 5-10 godina
Spekulacija NIKAKO



ici ce do 13.000 taman na PS 1

Iskreno, nadam se da si u pravu,
danas i sutra spremam jos parica da pazarim.
Nazad na vrh Ići dole
 
Soja protein a.d. Bečej - SJPT
Nazad na vrh 
Strana 3 od 29Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Belex Freaks Cafe ("Kod Stefana")

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: