BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Soja protein a.d. Bečej - SJPT

Ići dole 
+100
BoS
Aris
Steve McQueen
RobinHood
Ivan2211
MYSTIC021
Non-ProfitOrganization
pakodazna
Kenzo
Mozart
JelenaS
Ilija
Mira
DuleT
Popaj
Bookmaker
geogsi
Nemesis
Polos
Joe_Allamo
FatCat
Igor-NS
Boki72
Dax
ILoveRoses
Jovana2009
Aritmeticar
Marjeta
raspolozen
Drag_Mlad
Vladulns
Lilihip
MarkoJTD
Limited011
Dnenad85
Niche
Zeljko
MilanLaki
Mister No
Pekoilic
vatreni
Mali akcionar
Dexiv
KRUSKA
Ars Vivendi
Aleks
nepet
No111
Magi
Bond
Kupi akcije
iki
DI
Djuka
StefanMR
Teletrader
StefanoProdi
Beko
Gargamel011
Zagorr
bonum.mm
Friz
Atomski mrav
Greta
Poštar
Dusan
Kurajber
Kobe Bryant
Shpekulant
Milica1
Cicija
Dex
Lurije
Maca
Nebojsa
Emerald
Slovenac1
gogloee
pepsiman
Ris
buki1234
Mitar
Pijacar
Mc.Intosh
Nole
Dr Zuk
Milos86
Sare
tigrovic
Albatera
cromodora
Sneki
shajone
Dragan
Grlja
Broker-YU
Rade
slalic
Delfin
MEPHISTO
104 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 16 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Sare
King
King



Broj poruka : 165
Points : -154
Datum upisa : 24.09.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime11/28/2007, 20:15

Saziva se vanredna sednica Skupštine ¨Sojaprotein¨ Akcionarskog Društva za preradu soje Bečej koja će se održati 20.12.2007. godine

dnevni red:

1. Izbor Predsednika Skupštine, Utvrđivanje Komisije za glasanje i izbor overivača zapisnika;
2. Usvajanje Zapisnika sa prethodne sednice Skupštine akcionara¨Sojaprotein¨A.D. Bečej;
3. Donošenje odluke o izdavanju običnih akcija VII emisije bez javne ponude radi zamene postojećih akcija zbog njihove podele
Predlaže se izdavanje običnih akcija VII emisije bez javne ponude radi zamene postojećih akcija zbog njihove podele. Izdaju se akcije VII emisije u ukupnom obimu od 5.390.000 komada akcija pojedinačne računovodstvene vrednosti od 463,661404 dinara, kojima zamenjuje postojećih 1.078.000 komada akcija, pojedinačne računovodstvene vrednosti od 2.318,20702 dinara. Izdavanjem novih 5.390.000 komada akcija vrši se povećanje broja akcija, u skladu sa koeficijentom zamene 1:5, ali procentualno učešće svakog akcionara u osnovnom kapitalu Izdavaoca ostaje nepromenjeno. Ovom odlukom broj akcija koje pripadaju akcionarima pojedinačno se povećava, a prava iz akcija koja pripadaju akcionarima koji su upisani kao vlasnici u Centralnom registru ostaju nepromenjena. Svaka akcija ove emisije daje vlasnicima ista prava, kao i akcije prethodnih emisija, u skladu sa Zakonom i Osnivačkim aktom.
4. Usvajanje Ugovora o Izmenama i dopunama Ugovora o organizovanju “Sojaprotein”A.D. Bečej (Osnivački Akt)

Ceo dokument na Belexu
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime12/16/2007, 02:52

I ove godine "lepa" dividenda... da se Vlasi ne dosete...

Opet u akcijama.... Suspect
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime12/26/2007, 18:35

jako bi voleo da dodje do dividende ali je ja ne ocekujem ako ostane ovako niska cena i jos ne uspe dokap. jer viktorija mora da odnegde vrati kredit. vole bi da cujem misljenja od drugih ako se odigra ovaj los scenario. bicu presretan ako ako cena na prolece bude 24 i 40% dividenda
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime1/3/2008, 21:12

Sve veći rast potražnje za stočnom hranom te etanolom glavni su razlog uzleta cijena poljoprivrednih proizvoda
Žito i soja, najskuplji poljoprivredni proizvodi u prošloj godini, u 2008. će uz kukuruz dodatno poskupiti jer rastuća potražnja za sirovinama za proizvodnju hranu te biogoriva i dalje premašuje ponudu, javlja agencija Bloomberg. Kukuruz i soja, koji su se nekad uzgajali isključivo za prehranjivanje ljudi i stoke, danas se koriste za proizvodnju etanola i ostalih bioenergenata kao alternativa nafti i benzinu. Hrana je u prošloj godini rasla poskupjela je diljem svijeta što su na svojim proračunima osjetila i mnoga kućanstva. U nadolazećim mjesecima očekuju se i dodatna poskupljenja. Stručnjaci ističu da ako se ne poduzmu odlučujući koraci, povećat će se porast će glad i stopa smrtnosti u svijetu. Potražnja za hranom u dva najveća svjetska gospodarstva, u Kini i Indiji, rast će i dalje, dok će istovremeno obvezna upotreba biogoriva u Europi te Sjevernoj i Južnoj Americi potaknuti novu potražnju, prognozira Sunny Verghese, predsjednik uprave globalnog dobavljača poljoprivrednih proizvoda i prehrambenih sastojaka Olam International. Cijena kukuruza u 2007. rasla je 17 posto, poskupjevši treću godinu zaredom, a razlog tome je skok globalne potražnje za stočnom hranom te etanolom koja premašuje isporuke. Soja je lanjske godine poskupila 78 posto, dosegnuvši najveću cijenu u posljednje 34 godine, dok je cijena žita istovremeno skočila 77 posto.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Broker-YU
Forum DJ
Forum DJ



Broj poruka : 97
Points : -6
Datum upisa : 22.05.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime1/5/2008, 12:59

Nacuo sam da ce ove godine dividenda biti 20% u akcijama,mada bi ja bio zadovoljan i sa 10%,a da se cena vrati na 30.ooo.
No ima jos vremena pa cemo videti razvoj situacije.
Nego,brine me VZAS.
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime1/5/2008, 21:19

e da se vrati na 30 bio bi zadovoljan sa 10%! ali mnogi iskusni u ovome poslu komentarisu da jako tesko ce ove godine to desiti. iskren da budem i ja imam i soju i zavod i sve me to plasi ne zbog njihovg menadzmenta nego zbog politicara. Bojimse da pametna vlast u slucaju priznanja (evropske unije) odvajanja kosova ne ukinu ekonomske odnose sa istima e to je S......
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime1/8/2008, 17:23

Da li je tacno da se od 14 do 18 obustavlja trgovanje,radi splita?A nastavlja 21. :D
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime1/8/2008, 18:06

Tacno je ybog splita sedam dana se obustavlja trgovanje sojom becej
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime1/8/2008, 18:56

Znaci u petak zadnji dan trgovanja,cena koja se ostvari na zatvaranju deli se na pet.Zar ne :?:
Ko dobija a ko gubi sa splitom? affraid
Nazad na vrh Ići dole
Mc.Intosh
VIP
VIP



Broj poruka : 54
Points : -20
Datum upisa : 29.10.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime1/8/2008, 19:27

pepsiman ::
Znaci u petak zadnji dan trgovanja,cena koja se ostvari na zatvaranju deli se na pet.Zar ne :?:
Ko dobija a ko gubi sa splitom? affraid

Dobijaju svi oni koji imaju ovu akciju. Ne zbog splita nego zato sto nece biti trgovan do 21.01.
A najbolje bi bilo da Belex-ovci odu na kolektivni god.odmor do 04.02. :D
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime1/9/2008, 18:13

dali neko zna koliko ce se dobiti deonica oni koji su na preseku prosle godine imali naprimer 3.2 akcije u dividendi sada na splitovanju
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime1/9/2008, 21:32

Mislim da samo cele akcije idu na split.A iza zareza cekaj sledecu dividendu u akcijama,pa ce se sve sabirati. :bball:
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime1/10/2008, 11:01

receno je da ce se celokupnne akcije deliti i one neraspodeljene jer to nemenja vrednost. To mozes videti na ekonomija diskusije soja becej strana 68 zule. Pogledaj mozda nisam ja to razumeo!
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime1/10/2008, 12:27

Nije daleko 21 pa cemo videti kako su obracunali. Arrow Sutra je bitno kako ce se zavrsiti trgovanje. :coffe:
Nazad na vrh Ići dole
Sare
King
King



Broj poruka : 165
Points : -154
Datum upisa : 24.09.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime1/14/2008, 16:29

BEOGRAD, 14. januara 2008. (Beta) - Odluka o privremenoj obustavi trgovine akcijama bečejskog Soja proteina [SJPT] zbog procesa podele akcija koji je pokrenut u toj kompaniji stupila je na snagu.

Cilj podele, odnosno splita akcija, verovatno leži u činjenici da će se nižom cenom postići veća likvidnost te akcije, jer će ona biti pristupačnija i sitnijim investitorima, rekao je danas za Betu broker kuće PS Broker Nikola Ćirković.

Broj akcija Soja proteina biće uvećan pet puta, pa će njihova poslednja cena biti indikativna za prvu narednu trgovinu ali podeljena parametrima podele akcija, odnosno brojem pet.

Dosadašnjih 1,078 miliona akcija Soje biće zamenjeno sa novih 5,39 miliona sa pet puta nižom cenom. Tako će u ponedeljak, 21. januara, kada trgovina akcijama Soja proteina ponovo kreće, cena na otvaranju biti 3.600 dinara umesto dosadašnjih 18.000.

Do sada su split akcija radile i druge kompanije, među kojima Tigar, Privredna banka, Jumbes banka i druge, podsetio je Ćirković.

Uz sve dobre parametre koje akcija Soja proteina ima, ostaje da se vidi kako će split akcija uticati na njihovo dalje kretanje na Beogradskoj berzi, kazao je broker PS Brokera.
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime1/14/2008, 20:08

Kako je monotono kada nema sojke. :sleep: Ciji budjelar je tanji ili deblji,kupca ili prodavca? :mf_argue: Jedva cekam ponedeljak. :coffe:
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime1/15/2008, 18:09

ma ja cekam prolece mislim da se nece nista desiti posle ove ned. Viktorija je po meni sama navukla ovo cenu od 18000. ali ako neprodje dokap. na prolece koji mislim da ce presek spojiti sa dividendom onda se te zove S..... ja i dalje sam srecan sa cenom od 24000 i dividendom 40%.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime1/17/2008, 09:20

Privredni Pregled od 16.01.2008:

popEU: Biogorivo - veća korist ili šteta?

Evropska unija će doneti striktne propise o biogorivima, pošto se ispostavilo da je pokret za dobijanje goriva iz useva izazvao nesagledivu ekološku štetu, saopštila je Evropska komisija. Komesar EU za ekologiju Stavros Dimas je, u intervjuu za Bi-Bi-Si (BBC), rekao da je Unija u početku potcenila opasnost koju njena politika postavljanja obavezujućih ciljeva za korišćenje biogoriva pričinjava tropskim šumama i rizik od jačanja cena prehrambenih proizvoda, prenela je agencija Rojters. "Ispostavilo se da su ekološki i socijalni problemi koje je izazvalo korišćenje biogoriva veći nego što smo mislili, zbog čega moramo biti veoma oprezni s njegovim uvođenjem", rekao je on. "Moramo uspostaviti kriterijume za održivo korišćenje biogoriva, uključujući socijalna i ekološka pitanja", rekao je Dimas. On je ukazao da će Unija uvesti shemu sertifikata za biogoriva i obećao uvođenje kontrole u proizvodnji biodizela iz palmovog ulja, koja je dovela do ogromnog uništavanja šuma u Indoneziji kako bi se oslobodile površine za uzgajanje uljanih palmi. Lideri EU su u martu prošle godine postavili obavezujući cilj da do 2020. biogorivo učestvuje s najmanje 10 odsto u ukupnoj količini goriva koje se koristi u saobraćaju u članicama bloka. Sada Dimas smatra da je bolje da taj cilj ne bude dostignut nego da bude ostvaren po cenu nanošenja štete siromašnim nacijama ili uništavanja prirodne sredine. Očekuje se da Komisija 23. januara odobri paket zakonskih predloga sa ciljem smanjenja emisija ugljen-dioksida (CO2), gasa koji se smatra najvećim uzročnikom globalnog zagrevanja. Tanjug-Ekos
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime1/17/2008, 20:12

jedno pitanje ako moze? kakve veze ima soja becej sa fabrikom bio dizela kada su to zsasebne firme a cuo sam i da ce fabrika bio dizela i sama izaci na berzu.I to sto je preko soje B. kupovana soja i druge uljarice za fabriku B.D. pitanje stace sada biti posto ce biti slobodan uvoz zitarica bez carine.Razumem da je viktorija vecinski vlasnik soje i vlasnik ovog drugoga ali sama soja ne proizvodi bio dizeli i samim tim mi nije jasno povezivanje becejske S i B.D? hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime1/17/2008, 20:20

Potpuno si u pravu,ali kad bi oni objedinili sve firme u jednu holding kompaniju.Kao energoprojekt holding to bi bilo ekstra.A ovo je samo mastanje.Nego da li cena posle splita ide gore? Arrow
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime1/18/2008, 09:31

to se svi pitaju ja licno ne ocekujem neku bombu cekao sam A listing a ono umesto gore ode dole kao i druge na A listingu e sada da neprodje kao i druge koje su splitovale. Ali ja cenim jednom forumasa "lazica" koji je najavio pad pa tako isto i ovaj split jos kada nije prosao dokup, rekao je da ce tako proci dokup jos bi bilo dobro da ga spoje sa dividendom e u tom slucaju cena ce zapravo gore!
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime1/20/2008, 19:51

u crhov mozete videti koliko ste dobili akcija.ZAokruzene su akcije. Receno mi je da ce sledece nededelje ostatak od dividende jos dodati tako ja koji sam imao x.2 dobicu jos jednu jednu. Bolje ista nego nista. : :secret:
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime1/20/2008, 20:40

Ja imam bez zareza i dobro su splitovali.Da vidimo sutra kako ce ici,ovako usitnjene. Arrow
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime1/21/2008, 19:10

soja ukupni prihod14 miliardi operativna dobit 1 miliaardu pre oporezivanja 1,2 miliarde za one koji neznaju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :clap:
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime1/21/2008, 21:23

Dobri rezultati,sve u nezgodno vreme.Prosle godine 40%dividende u akcijama,pa A listing pa splitovanje.Uvek zurba za prodaju.A kolika ce to onda biti dividenda? :bangbang:
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime1/22/2008, 07:59

manje nego prosle godine :(
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime1/22/2008, 09:42

Manja 'dividenda' ?!

Odakle je stigao takav info. ?
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime1/22/2008, 10:15

:secret: voleobi da lazu! podaci o dobiti su tacni a ova nije sto posto jeden forumas je dao ovde slicnu ihformaciju mojoj
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Broker-YU
Forum DJ
Forum DJ



Broj poruka : 97
Points : -6
Datum upisa : 22.05.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime1/22/2008, 16:12

:?: Manja dividenda,uzas :?:
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime1/22/2008, 20:48

neprimaj to k srcu nije sa sigurnoscu receno! nego se nesto prica sto ce dici belex pa i ovo...... prica se prica da R...... dolaze! nista ovo nije sa sigurnoscu!! :flower1:
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime1/23/2008, 18:23

Eto sta ti je split.Das decama sitno,a oni ga bas usitnise. :najezeni:

Hocu nazad krupniju hartiju.Neka obustave trgovanje nedelju dana. :poster_spam:


Bas na ovoj hartiji nikakva dobra vest mesecima ne pomaze. bljuc
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime1/23/2008, 18:42

Pa, ne pomaže kad je Victoria zakasnila i sa izlaskom na A-listu
i sa dokapom i sa splitom.

Posle korekcije radi 'dividende' sa
~30.000 na ~21.500, tokom leta
cena je došla do
~23.300 ili ~/+8.5% .... ali VG se bavila
pretakanjima između svojih firmi, a ne poslovima oko SJPT.

Tada sam osetio da nešto tu nije u redu i izašao u avgustu.
Imam nameru da se vratim, ali samo ako se dovedu u red.
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime1/24/2008, 11:47

Rukovodio sam se istom logikom i izasao kompletno na 22-23k.
Cena od oko 16000/5=3200 mi deluje ok ali mislim da treba drzati kes jos jedno vreme jer ce biti rasprodaje ( ili vec traje? ) dok ne stigne prolece ( ozeleni).
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime1/25/2008, 11:02

Svaka cast vama! meni su govorili na 21 da izadjem a ja bio tvrdoglav jos se dokupio. Sada molim boga da se ovo smiri. Na svojim greskama ucim sto i nije u ovome poslu pametno. Jako mi je krivo sto sada nemam para da kupuje. Malo mi u ovome trenutku ozbiljniji rast deluje cudo a i od proleca ne ocekujem mnogo. :no: u ovij nasoj drzavi uvek ce neki k..... da fali. Dali postoji mogucnost zajednickog izlaska na berzu viktorijinih firmi kao jedno?
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 4 Icon_minitime1/25/2008, 12:06

dragan ::
Pa, ne pomaže kad je Victoria zakasnila i sa izlaskom na A-listu
i sa dokapom i sa splitom.

Posle korekcije radi 'dividende' sa
~30.000 na ~21.500, tokom leta
cena je došla do
~23.300 ili ~/+8.5% .... ali VG se bavila
pretakanjima između svojih firmi, a ne poslovima oko SJPT.

Tada sam osetio da nešto tu nije u redu i izašao u avgustu.
Imam nameru da se vratim, ali samo ako se dovedu u red.

Pa kako izgleda biče rekordni rezultati ove godine, profit +50%, prihodi +20%, šta bi ti više. Firma radi odlično. Ali problem nije trenutačno u Soji nego u politici i regiji. Po mome mišljenju ovo su trenutačno odlične cene za kupovinu.
Nazad na vrh Ići dole
 
Soja protein a.d. Bečej - SJPT
Nazad na vrh 
Strana 4 od 29Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 16 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Belex Freaks Cafe ("Kod Stefana")

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: