BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)

Ići dole 
+89
Dax
HUACHUMA
Magi2
Nisimo23
AdmiralMarkets
Pekoilic
Karibor
Drag65
Teletrader
Mima
MarkoJTD
Aritmeticar
Malo_pomalo
Ilija
Sofke
Ivan2211
Akcija
Roman
prevarant
Bosanac
iki
Vito
Moschino
IC.Broker
nepet
Ris
Josh
Milica1
StM
Dexiv
vatreni
NEBOJSAe
Vladulns
Lilihip
Dolphin
Zane
Kupi akcije
Spejs
đubretarac
interista
KRUSKA
Sasa965
Mitar
MilanLaki
Bond
StefanMR
Aleks
BoS
Kurajber
Ars Vivendi
sexy jea
StefanoProdi
nikica37
Albatera
Dusan
Nebojsa
NIKOLAG
Mc.Intosh
gogloee
Posmatrač
Greta
jamil
pepsiman
goldy4
Grlja
BojanNS
AliAli
MVP
selena
Friz
Kobe Bryant
Slovenac1
tigrovic
HAL
Taliban
Poštar
Matthew Greenburgh
Pendula011
zg28
mshone
genijeurazvoju
Jegulja
ntvala
Milos86
Sare
komsinica
Sneki
geogsi
Atomski mrav
93 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
NEBOJSAe
Member
Member
NEBOJSAe


Broj poruka : 583
Godina : 43
Localisation : NOVA PAZOVA
Points : 971
Datum upisa : 20.08.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/25/2009, 16:36

Upravni odbor Agrobanke doneo odluku o dokapitalizaciji banke u iznosu od 50mil.evra u 2010.god.
Kako bi to moglo da utice na cenu akcije?Videli smo na primeru KMBN veoma lose a AGBN?
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13777
Localisation : Novi Sad
Points : 51599
Datum upisa : 03.06.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/25/2009, 16:41

Promene: 24.12. - 25.12.2009. (T-3) ili 21.12. - 22.12.2009.

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 X6bnfd
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/25/2009, 17:10

NEBOJSAe ::
Upravni odbor Agrobanke doneo odluku o dokapitalizaciji banke u iznosu od 50mil.evra u 2010.god.
Kako bi to moglo da utice na cenu akcije?Videli smo na primeru KMBN veoma lose a AGBN?

Kako ce to u tom trenutku uticati verovatno je tesko oceniti, ali ce taj cin dokap-a predstavljati potvrdu dobre i sigurne perspektive ove nase banke. Iskreno, verujem u ovu akciju, kao ni u jednu drugu na beleksu. Mozda bi tu dodao KMBN, a posle nje sigurno ovu akciju kao banke od kojih se dosta ocekuje.
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/25/2009, 18:03

U 2010. moguća dokapitalizacija Agrobanke za 50 miliona evra

25. decembar 2009. | 14:54

Izvor: Beta

Upravni odbor Agrobanke [AGBN] iz Beograda doneo je odluku kojom je predviđena dokapitalizacija od 50 miliona evra u 2010. godini, izjavio je danas član Izvršnog odbora te banke Nikola Aranđelović.

On je novinarima kazao da će konačnu odluku o povećanju kapitala Agrobanke doneti Skupština akcionara.

Aranđelović nije mogao da kaže kada će dokapitalizacija biti obavljena ni koliki će biti obim emisije akcija, ali je rekao da će to zavisiti i od kretanja na Beogradskoj berzi.

Prema podacima Narodne banke Srbije, kapital Agrobanke na kraju septembra 2009. godine iznosio je 16,5 milijardi dinara (oko 170 miliona evra).

Agrobanka ima oko 5.000 akcionara, a prema podacima Centralnog registra za hartije od vrednosti, najveći akcionar je država Srbija sa 20 odsto kapitala.
Nazad na vrh Ići dole
Atomski mrav
Moderator
Atomski mrav


Broj poruka : 1071
Godina : 46
Points : 1232
Datum upisa : 19.11.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/25/2009, 18:48

Ako je suditi po ranijim dokapima opet se neka nesreca nadvila nad Agrobankom. Bas me zanima za sta im je sada potreban kes? Naravno, oni ce reci zbog likvidnosti i buduceg prosperiteta banke, ali da li je bas tako?
Bice zanimljivo videti hoce li veliki akcionari, bezbroj puta prevareni, prihvatiti predlog upravnog odbora i odobriti dokap, kao i kome i po kojoj ceni.

Jedno je sigurno, otvara se nova stranica u istoriji drage nam banke. Nadamo se mnogo lepsa i bolja od prethodnih.
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/25/2009, 19:05

Kako vam je izgledalo današnje trgovanje na AGBN? Osim što je bio mali obim...

_________________
Forumski portfolio:
AGBN (30%), ENHL (30%), TGAS (10%), JMBN (10%), DNOS (10%), SJPT (10%)
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/25/2009, 19:33

Ja ne pratim odavno vec trgovanja na beleksu. Bilo bi dobro da cujemo analize dnevnog trgovanja. Mozda bi bilo dobro otvoriti poseban topic sa analizama trgovanja na najzanimljivijim hartijama.
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/25/2009, 19:40


_________________
Forumski portfolio:
AGBN (30%), ENHL (30%), TGAS (10%), JMBN (10%), DNOS (10%), SJPT (10%)
Nazad na vrh Ići dole
Atomski mrav
Moderator
Atomski mrav


Broj poruka : 1071
Godina : 46
Points : 1232
Datum upisa : 19.11.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/25/2009, 19:50

StefanMR ::
Kako vam je izgledalo današnje trgovanje na AGBN? Osim što je bio mali obim...

Meni je izgledalo kao da niko nece da popusti. Tvrdo, ali se pad cini mi se zaustavio.
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/25/2009, 20:06

Meni definitivno mirise na potencijalni rast vecine akcija uoci dana dividende.
Nazad na vrh Ići dole
đubretarac
Still learning
Still learning



Broj poruka : 84
Points : 198
Datum upisa : 19.12.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/25/2009, 20:37

pa imajuci u vidu da dokap ne moze po ceni manjoj od 10.000 jer je to nominala, a da bi dokap uspeo, cena na berzi mora da bude minimum 12.000 da bi to privuklo investitore, onda to znaci da ce Dule morati da podigne cenu. E sad da li ce cekati da se cena sama podigne imajuci u vidu da su najavili dobit od 1.3 mlrd, ili ne, videcemo sta ce biti....
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/25/2009, 22:50

Naravoucenije: ako ga digne preko 12K treba biti dovoljno razuman i uhvatiti tutanj ako trend desavanja na Lelex-u bude slican sadasnjem.
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/25/2009, 23:02

A šta je bilo sa onom pričom "Ako rade dokapitalizaciju, mora da im pare trebaju za nešto, a to će da prikriju onom pričom da je to samo zbog likvidnosti... Do sada je to uvek bio loš znak!"
Mislim da sam tako neki komentar pročitao na nekom forumu...

_________________
Forumski portfolio:
AGBN (30%), ENHL (30%), TGAS (10%), JMBN (10%), DNOS (10%), SJPT (10%)
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/25/2009, 23:04

Po nekoj logici pare im uvek trebaju za "nesto", bitno je da shvatimo na vreme sta se valja iza brega.
Nazad na vrh Ići dole
Atomski mrav
Moderator
Atomski mrav


Broj poruka : 1071
Godina : 46
Points : 1232
Datum upisa : 19.11.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/26/2009, 00:33

StefanMR ::
A šta je bilo sa onom pričom "Ako rade dokapitalizaciju, mora da im pare trebaju za nešto, a to će da prikriju onom pričom da je to samo zbog likvidnosti... Do sada je to uvek bio loš znak!"
Mislim da sam tako neki komentar pročitao na nekom forumu...

Na ovom, ja. :D
Rekoh da je tako bilo u proslosti i da se nadam da bas nisu toliki olosi da ponovo naprave istu prevaru jer, mogu tako koliko hoce ali ne mogu dokle hoce, mada, kad ti je drzava iza ledja, mozes kako hoces. Drzava i komisija za hartije od vrednosti su dozvolili poslednju dokapitalizaciju, zasto? Znalo se da ce nase pare otici u njenu kasu. Ona je aminovala. Pa kad jedna demokratska, pravno uredjena zemlja potkrada sopstveni narod, sto se mi onda cudimo raznim Miskovicima, Nicovicima, Laletu i ostalom srpskom "kremu". Oni su samo njihova posledica.
Neki zakoni sa evropskom unijom ce se morati uskladiti, npr. zakon o zastiti manjinskih akcionara, koji je kod nas ravan nuli. Jednom ce takve prevare morati da izadju na videlo a i sudstvo ce, nadam se u nekom buducem vremenu koliko toliko biti nezavisno pa ce takva gospoda praviti drustvo Medofu iza resetaka.

I jos jednom da naglasim, iskreno se nadam da su im ovoga puta sto se tice bilo kakvog dokapa misli i namere POSTENE jer dobro znamo sta su prosloga puta ucinili.
Takvo nepoverenje kod akcionara je stvoreno da je akcija sa 50k, pala na 2.4k!
Apsolutni sampion na trulexu.

Pomno vas pratimo gospodine Antonicu, pa i vama nesto valjda znace tih skoro 2k komada akcija.
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/26/2009, 00:43

Možda je ideja da pošto država neće učestvovati na ovom dokapu Antonić i co. jednostavno kroz dokap umanje džavni udeo?
Smešno ko crtani filim - ali nije nemoguće!
Nazad na vrh Ići dole
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/26/2009, 12:52

Teletrader ::
Možda je ideja da pošto država neće učestvovati na ovom dokapu Antonić i co. jednostavno kroz dokap umanje džavni udeo?

Pa nije nemoguće a i logično je - ustvari to bi bilo jedno valjano objašnjenje cele priče. Ako malo špekulišemo: kad ako ne sad, u vreme najeftinijeg novca (na međunarodnom tržištu) poslednjih nekoliko decenija - valjano pripremljeni leveraged buyout bi sa lakoćom prošao. Naročito ako se radi u dve faze, sa kupovanjem jeftinijih akcija posle dokapitalizacije.
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/26/2009, 13:17

Po meni sama banka ce imati velikih problema sa dokapitalizacijom, ako se odluce na nju. Nema investitora, vecina novaca je na deviznoj stednji, belex je sve samo ne prava berza... Jedino, ako je nesto dogovoreno ispod zita?
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/26/2009, 13:27

Citam vase komentare, ali me zanima kako ocekujete da se krece cena ove deonice u narednom periodu? Po nekom mom rezonu, na cenu ce bitno uticati i moguca isplata dividende, ako se odluce za to. To bi povratilo poverenje investitora u AGBN i dobro uticalo na dokapitalizaciju. Ako opet ne bude dividenda, onda sigurno treba ocekivati mutan dokap.
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/26/2009, 13:42

Dividenda na AGBN :D :lol:
Datum preseka. 30.02.2010.
Datum isplate 01.aprilililili. neke godine :D
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/26/2009, 13:48

Mutan dokap, ali mene tu interesuje druga stvar: moguci ulazak Rusa u AGBN po smesnim cenama. Rusi su odavno bacili oko na AGBN, mozda im se sada pruza prilika. Preuzimanje AGBN od strane Rusa bi bilo apsolutno katastrofalno za male akcionare.

Dobar prijatelj mi je ukazao na jos jednu dimenziju cele price: ponasanje Laleta Sekulica. Dakle, pouzdano se zna da su mu nudili da prodaje pakete po 10500, on u trenutku odbija. Sutra ih prodaje po 10000. Prekosutra mu nude da kupe po 9800, on odbija, dan posle toga zavaljuje po 9500. I tako do 7750. Da li je to bas toliko nerezonsko ponasanje Laleta Sekulica, ili necija igra iz pozadine?
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/26/2009, 13:56

iki ::
Dividenda na AGBN :D :lol:
Datum preseka. 30.02.2010.
Datum isplate 01.aprilililili. neke godine :D
Uf, moram da krenem da kupujem.... AHAHAHAHAHAHAAH 30.2.!!!!
Pa februar nema 30 dana! :) SO FUNNY!



Edit: video... :)

_________________
Forumski portfolio:
AGBN (30%), ENHL (30%), TGAS (10%), JMBN (10%), DNOS (10%), SJPT (10%)
Nazad na vrh Ići dole
Sasa965
VIP
VIP
Sasa965


Broj poruka : 192
Points : 407
Datum upisa : 08.05.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/26/2009, 16:28

Antonic Dusan 1850 akcija dosta od toga kupljeno u nedavno.Sta ce mu to?Kako dokap izgleda gledano i ove parspektive?
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/26/2009, 18:55

Dexiv ::
Dobar prijatelj mi je ukazao na jos jednu dimenziju cele price: ponasanje Laleta Sekulica. Dakle, pouzdano se zna da su mu nudili da prodaje pakete po 10500, on u trenutku odbija. Sutra ih prodaje po 10000. Prekosutra mu nude da kupe po 9800, on odbija, dan posle toga zavaljuje po 9500. I tako do 7750. Da li je to bas toliko nerezonsko ponasanje Laleta Sekulica, ili necija igra iz pozadine?

Pa, treba samo u promenama Cr registra ispratiti ko je to kupovao najvise od trenutka kada je Lale poceo da prodaje masovno. Mozda je jedino opravdanje da je ta grupa iz senke htela da se "napuni" sa cenama ispod 10k i sto je nize jer ocekuju dokap iznad 10,5K. Mislim, prostora za nagadjanje ima puno, ali mi to prvo pada na pamet.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/26/2009, 19:02

MilanLaki ::


Pa, treba samo u promenama Cr registra ispratiti ko je to kupovao najvise od trenutka kada je Lale poceo da prodaje masovno. Mozda je jedino opravdanje da je ta grupa iz senke htela da se "napuni" sa cenama ispod 10k i sto je nize jer ocekuju dokap iznad 10,5K. Mislim, prostora za nagadjanje ima puno, ali mi to prvo pada na pamet.

Mislim da tu necemo mnogo saznati, a to i nije bila moja poenta. Mozda ce liciti na teoriju zavere, ali evo jedne mogucnosti: Lale Sekulic je u problemima, ali je u trenutku kada je bilo vidljivo da ce cena AGBN padati, njegovo ponasanje bilo krajnje iracionalno. Dakle, zasto je prodavao (znatno) jeftinije nego sto je mogao, i to nekoliko puta zaredom, velike pakete? Kupci Laletovih akcija mozda u celoj stvari nisu ni bitni, nego bi to mogao biti onaj ko zeli kontrolu u AGBN po smesno niskim cenama daleko ispod book-a, i kome je odgovaralo rusenje cene AGBN. Dokap je sjajna sansa, a Rusi banku merkaju vec dugo. Posle NIS-a, da li neko moze da kaze da oni imaju bilo kakvih skrupula?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/26/2009, 19:44

Palo mi je nesto na pamet.
Mozda ce dokapitalizaciju izvrsiti Srbijagas? :D 8)
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/26/2009, 20:22

Dexiv ::

Mislim da tu necemo mnogo saznati, a to i nije bila moja poenta. Mozda ce liciti na teoriju zavere, ali evo jedne mogucnosti: Lale Sekulic je u problemima, ali je u trenutku kada je bilo vidljivo da ce cena AGBN padati, njegovo ponasanje bilo krajnje iracionalno. Dakle, zasto je prodavao (znatno) jeftinije nego sto je mogao, i to nekoliko puta zaredom, velike pakete?

Ocito je njemu bio cilj da se cena srusi sto vise. Pitanje je samo zasto? Cisto sumnjam da je njemu neko mogao da "naredi" da na ovakav nacin srusi cenu, jer to su "njegove" akcije i pare i on moze da ih da za dinar ako hoce. Moguca solucija jeste to sto ti pricas da je postignut "dogovor" sa centrima politicke i poslovne moci u Srbiji, pa da za ovaj potez covek bude nagradjen otpisom nekog duga ili nekim povlasticama u buducnosti, kao pravi tajkun.

Dexiv ::

Kupci Laletovih akcija mozda u celoj stvari nisu ni bitni, nego bi to mogao biti onaj ko zeli kontrolu u AGBN po smesno niskim cenama daleko ispod book-a, i kome je odgovaralo rusenje cene AGBN. Dokap je sjajna sansa, a Rusi banku merkaju vec dugo. Posle NIS-a, da li neko moze da kaze da oni imaju bilo kakvih skrupula?

Po kojim cenama ti realno ocekujes da se izvrsi dokapitalizacija u iducoj godini (ako se desi)? Ja realno preko 11K. Posto je to tako, i kupci ovi sto su kupovali Laletove akcije ce sigurno puno zaraditi i ne verujem da nisu umesani u celu pricu, jer je BAS njima u interesu bilo da cena padne sto vise. Govorim o vecim kupcima, naravno.

Mislim da je ova dokap dobra sansa da se javno pogura prica i da se ne prodje kao kod KMBN, vec da i mi mali akcionari ucestvujemo u celoj prici i dobijemo neku akciju za tu bagatelnu cenu.

Pinto ::
Palo mi je nesto na pamet.
Mozda ce dokapitalizaciju izvrsiti Srbijagas?

Sve je moguce, a to bi bila prava

bom
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/26/2009, 21:42

MilanLaki ::

Po kojim cenama ti realno ocekujes da se izvrsi dokapitalizacija u iducoj godini (ako se desi)? Ja realno preko 11K.

Ako se izvrsi po ovim cenama, doci ce do emisije 600000 akcija, sto je 80% od postojeceg broja. Ako bi se emitovalo oko 350000 akcija, kao 2006. godine, to bi implicite znacilo cenu oko 15k. Ne znam sta da ocekujem u ovom mutljagu, samo se plasim da ovde uopste nisu cista posla.

U poslednjoj dokapitalizaciji AGBN je prikupila oko 82 miliona evra emitujuci 200000 akcija, dok bi (u slucaju cene akcije od 15k) prikupila 50 miliona emitujuci 350000 akcija. Ako bi cena akcije bila 11k, bilo bi emitovano oko 440000 akcija. Dakle, AGBN sada ceni svoju akciju kriminalno nisko, daleko ispod vrednosti book-a. Koliko ce biti emitovano akcija i po kojoj ceni, to cemo videti, samo poredjenjem sa prethodnim dokapima se jasno vidi gde se sada nalazimo.
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/26/2009, 21:48

Treba naravno imati na umu da NEKO MORA DA KUPI TE AKCIJE PO TOJ CENI! Dakle, jel vi računate da su te akcije već prodate (tj. već je poznat kupac) ili mislite da će dati ponudu pa testirati svoju sreću?
I recimo da je u pitanju neki scenario preuzimanja... Koliko bi onda akcija bilo potrebno i po kojoj bi ceni bile?

_________________
Forumski portfolio:
AGBN (30%), ENHL (30%), TGAS (10%), JMBN (10%), DNOS (10%), SJPT (10%)
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/26/2009, 21:57

StefanMR ::
Treba naravno imati na umu da NEKO MORA DA KUPI TE AKCIJE PO TOJ CENI! Dakle, jel vi računate da su te akcije već prodate (tj. već je poznat kupac) ili mislite da će dati ponudu pa testirati svoju sreću?
I recimo da je u pitanju neki scenario preuzimanja... Koliko bi onda akcija bilo potrebno i po kojoj bi ceni bile?

To niko ne zna, Stefi... Prvo, niko ne mora da kupi te akcije, dokap prosto moze da propadne, i to je to. Drugo, pitanje je kako bi potencijalni kupac prisao procesu preuzimanja... Ako bi neko zeleo da stekne kontrolu nad AGBN u ovom trenutku, morao bi da kupi 359375 akcija. U slucaju dokapa, broj akcija se povecava. Kako ce sve to teci, ostaje da vidimo. U svakom slucaju, AGBN ce emitovati izuzetno mnogo akcija u dokapu, prava hiperinflacija HoV, i to daleko ispod vrednosti book-a.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/26/2009, 23:44

@Stefan & Dexiv

Ako su planirali dokapitalizaciju bez poznatog kupca, ili bar poznatog kupca za tri cetvrtine emisije, trebalo bi ih vratiti da rade na salterima i cekaju novu sansu u svetu bankarstva.

Ako su planirali dokapitalizaciju za poznatog kupca, na nivou od 0.4 P/B, razlog tome su preambiciozno sirenje mreze u 2009. godini i, verovatno, problemi sa likvidnoscu usled nenaplativih plasmana.

U teoriji, akcionari AGBN bi radili protiv sopstvenog interesa ako potvrde emisiju od 600000 novih akcija na nivou od 8000 RSD. Uprava AGBN bi morala da ima veliki motiv od strane potencijalnih novih akcionara za ovako rizican poduhvat.
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/27/2009, 12:15

Jos jedna vest o predstojecoj dokapitalizaciji sa BETINOG sajta:
Izmedju ostalog i ovo se spominje

Antonić je najavio da će Agrobanka od Ministartva finansija Srbije uskoro zatražiti da se napravi aneks ugovora o ublažavanju uslova za otkup akcija emitovanih za pokrivanje dela starog duga Međunarodnoj banci za obnovu i razvoj...

http://www.naslovi.net/izvor/beta/1469684
Nazad na vrh Ići dole
BoS
VIP
VIP
BoS


Broj poruka : 479
Points : 1359
Datum upisa : 05.01.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/27/2009, 13:45

Ne znam šta će biti, ali, na osnovu dosadašnjih iskustava sa dokapima AGBN, jedino u šta možemo biti sigurni je da igranka neće biti fer i poštena. :no:
Nazad na vrh Ići dole
Atomski mrav
Moderator
Atomski mrav


Broj poruka : 1071
Godina : 46
Points : 1232
Datum upisa : 19.11.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/27/2009, 14:30

Posto dokap ne moze biti po ceni manjoj od nominalne a to je 10k, da bi dokap uspeo bez ikakvog dogovora sa velikim investitorima, cena na berzi bi morala biti visa, makar 12, 13k sa tendencijom daljeg rasta. Naravno, stabilnost dinara i bullish sentiment na berzama u svetu sa tendencijom daljeg rasta doprineli bi uspehu dokapa. Mislim da se Antonic i ekipa tome nadaju pa su iz tih razloga i tako odlucili.

Sad, ovaj info koji je Dexiv naveo u vezi osvedocenog "prijatelja" Agrobanke, Lalegatora, jedan je od starih dobrih razloga da je opet nesto trulo u drzavi Danskoj.
Nazad na vrh Ići dole
Karibor
Just looking
Just looking



Broj poruka : 26
Points : 24
Datum upisa : 04.11.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 23 Icon_minitime12/27/2009, 14:49

Pinto ::
@Stefan & Dexiv
U teoriji, akcionari AGBN bi radili protiv sopstvenog interesa ako potvrde emisiju od 600000 novih akcija na nivou od 8000 RSD. Uprava AGBN bi morala da ima veliki motiv od strane potencijalnih novih akcionara za ovako rizican poduhvat.

Ko pita male akcionare, drzava ima kapaciteta da preglasa male akcionare. To joj naravno ide na ruku jer ce dokapitalizacijom banka obezbediti sredstva da izmiri dug od 43.5 mio EVRA prema drzavi koji je vec trebala odavno da plati - do jula 2008.
Mislim da banka vec ima poznatog kupca kome je takodje u interesu da sa 50 mio EVRA dodje do skoro polovine /45 %/ svih akcija banke.
Tako da svima odgovara ova niska cena, osim nama malim akcionarima.
Ali, mi smo ionako MALI, pa ko nas j..e .
Sigurno je samo jedno, vrednost akcija AGBN ce drasticno skociti kada ovaj kupac pokupi jos 20-tak %akcija, al do tada cemo svi mi izgubiti zivce i pobeci glavom bez obzira affraid

_________________
this time, NEXT YEAR we'll be millionaires
Nazad na vrh Ići dole
 
Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)
Nazad na vrh 
Strana 23 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)
» Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)
» Agrobanka - AGBN (IV DEO)
» Agrobanka - AGBN (5. DEO)
» Agrobanka - AGBN (III DEO)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: