BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)

Ići dole 
+89
Dax
HUACHUMA
Magi2
Nisimo23
AdmiralMarkets
Pekoilic
Karibor
Drag65
Teletrader
Mima
MarkoJTD
Aritmeticar
Malo_pomalo
Ilija
Sofke
Ivan2211
Akcija
Roman
prevarant
Bosanac
iki
Vito
Moschino
IC.Broker
nepet
Ris
Josh
Milica1
StM
Dexiv
vatreni
NEBOJSAe
Vladulns
Lilihip
Dolphin
Zane
Kupi akcije
Spejs
đubretarac
interista
KRUSKA
Sasa965
Mitar
MilanLaki
Bond
StefanMR
Aleks
BoS
Kurajber
Ars Vivendi
sexy jea
StefanoProdi
nikica37
Albatera
Dusan
Nebojsa
NIKOLAG
Mc.Intosh
gogloee
Posmatrač
Greta
jamil
pepsiman
goldy4
Grlja
BojanNS
AliAli
MVP
selena
Friz
Kobe Bryant
Slovenac1
tigrovic
HAL
Taliban
Poštar
Matthew Greenburgh
Pendula011
zg28
mshone
genijeurazvoju
Jegulja
ntvala
Milos86
Sare
komsinica
Sneki
geogsi
Atomski mrav
93 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Josh
VIP
VIP



Broj poruka : 23
Points : 75
Datum upisa : 17.12.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/3/2009, 18:58

Sta bi na kraju ,jel su usvojili??? Nema vise prenosa na drugom???
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/3/2009, 19:05

Vecine za izglasavanje ovog predloga ima u parlamentu, tako da je ocekivati da do kraja nedelje bude i glasanje, jer je za sada samo rasprava u nacelu. Ovim se skida teret sa agbn i zaista je za ocekivati jaci rast cene. Takodje ocekivanja su da ce samim tim i ceo beleks malo dodje do daha nakon slabe likvidnosti i da krene navise.
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/3/2009, 19:08

A da li stvarno mislite da je OVO zadržavalo cenu? Da ljudi nisu znali šta će biti i da su se zbog toga plašili da kupuju AGBN?

_________________
Forumski portfolio:
AGBN (30%), ENHL (30%), TGAS (10%), JMBN (10%), DNOS (10%), SJPT (10%)
Nazad na vrh Ići dole
Josh
VIP
VIP



Broj poruka : 23
Points : 75
Datum upisa : 17.12.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/3/2009, 19:14

MilanLaki ::
Vecine za izglasavanje ovog predloga ima u parlamentu, tako da je ocekivati da do kraja nedelje bude i glasanje, jer je za sada samo rasprava u nacelu. Ovim se skida teret sa agbn i zaista je za ocekivati jaci rast cene. Takodje ocekivanja su da ce samim tim i ceo beleks malo dodje do daha nakon slabe likvidnosti i da krene navise.
hvala za informaciju cheers
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/3/2009, 19:19

Ako je to bilo u pitanju, onda da svi navijamo da se zakon sto pre usvoji.
Na zalost, to nije ONO sto nas muci, ali se moze ocekivati da se bar malo odrazi na AGBN. (subjektivno-spekulantska zelja :D )
Nazad na vrh Ići dole
Bosanac
VIP
VIP
Bosanac


Broj poruka : 137
Points : 191
Datum upisa : 26.05.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/3/2009, 19:26

StefanMR ::
A da li stvarno mislite da je OVO zadržavalo cenu? Da ljudi nisu znali šta će biti i da su se zbog toga plašili da kupuju AGBN?
Evo ja je nisam kupio iako sam , da kazemo, znao ovo. :D
Mozda i kupim sutra, ako ode dole, ali malu kolicinu. ;)
Oprez nije na odmet, ali neverujem u neku ponovnu tragediju.
Nebi ni valjalo, od prethodne sam osedeo :D affraid :)
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/3/2009, 19:31

@ StefanMR, IKI,
Sta vas muci, bre ljudi?
:-))
Ovo sto predlaze ovaj zakon jeste da drzava Srbija preuzme kompletan dug, tj. da se on prenese sa zajmoprimaoca na drzavu. Dakle, ceh ce platiti poreski obveznici, a ne akcionari agbn niti Grci sto su kupili vojvodjansku banku. Dakle, tih 160 M Eura ce preuzeti drzava i to je to.
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/3/2009, 19:34

Kako šta nas muči bre! Vidiš kakvo nam je tržište...
Šalim se, opušteni smo mi (bar mi se tako čini), ali ima dosta ljudi koji čitaju svašta pa se zaleću, a mislim da smo MI odgovorni da neko ko čita ovaj forum ne napravi neke glupe odluke na osnovu nečega što MISLI da je pročitao ovde.
Dakle, banka je verovatno dobra.
Akcije će verovatno vredeti mnogo više nego što vrede sada.
Otpis duga je nešto što je većina upućenih ljudi očekivala, a ti upućeni nisu čekali da to bude zvanično da bi kupovali akcije, pa mislim da se neće ništa značajno desiti sa cenom kada bude taj dug otpisan... :)

_________________
Forumski portfolio:
AGBN (30%), ENHL (30%), TGAS (10%), JMBN (10%), DNOS (10%), SJPT (10%)
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/3/2009, 20:03

Potpisujem Stefanov tekst i naglasavam citat iz istog:

"pa mislim da se neće ništa značajno desiti sa cenom kada bude taj dug otpisan... "

U tome je sustina celog problema. Kada stigne svez kapital, odnosno, kada se prelioje sa drugih trzista, mozemo ocekivati zdrav rast, do tada, samo spekulacija pa ko izdrzi do lepsih dana.
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/3/2009, 20:17

Kako god, trziste ce odreagovati na ove vesti. Smatram da je ovo bila velika prepreka za rast ove akcije, a da li je to jedini razlog sto je cena ovde gde jeste, naravno da nije. Ne zelim nikom da dajem preporuku da kupi ovu banku, to je stvar licne investicione odluke, ali ne mozemo zazmureti u odnosu na potencijal ove akcije.
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/3/2009, 20:29

Niko ne tvrdi da akcija nema potencijal, samo se apostrofira istorijski trenutak u kome se Belex nalazi.
Nazad na vrh Ići dole
Atomski mrav
Moderator
Atomski mrav


Broj poruka : 1071
Godina : 46
Points : 1232
Datum upisa : 19.11.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/3/2009, 20:30

StefanMR ::

Otpis duga je nešto što je većina upućenih ljudi očekivala, a ti upućeni nisu čekali da to bude zvanično da bi kupovali akcije, pa mislim da se neće ništa značajno desiti sa cenom kada bude taj dug otpisan... :)

Stef, dug je trebao biti otpisan i 2007 i mnogi su kupovali kao da on uopste ne postoji pa su ga nonsalantno natovarili. Mozda mnogi, kao i tada, kupuju macku u dzaku i vise ce eventualno profitirati, ali verujem da ce mnogi hteti da udju onoga trenutka kad indirektna komponenta bude zauvek skinuta sa vrata tako da ne bih iskljucio mogucnost rasta posle takve odluke parlamenta.
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/3/2009, 20:34

Ima istine u tome sto @atomski kaze,licno tipujem na taj spekulativni momenat.
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/3/2009, 21:51

Hahahah! Pa ti Iki potpisuješ sve što bilo ko napiše!
:)
Šalim se... Ponavljam, mislim da je banka super, da će biti super, samo ostajem pri tome da ako nam se celo tržište bude rušilo, neće otpis duga pomoći AGBN. I ne očekujem da AGBN pokrene Belex, ali mislim da će AGBN skočiti kada opet krene da skače ceo Belex! :)

_________________
Forumski portfolio:
AGBN (30%), ENHL (30%), TGAS (10%), JMBN (10%), DNOS (10%), SJPT (10%)
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/3/2009, 23:23

MilanLaki ::
Vecine za izglasavanje ovog predloga ima u parlamentu, tako da je ocekivati da do kraja nedelje bude i glasanje, jer je za sada samo rasprava u nacelu. Ovim se skida teret sa agbn i zaista je za ocekivati jaci rast cene. Takodje ocekivanja su da ce samim tim i ceo beleks malo dodje do daha nakon slabe likvidnosti i da krene navise.

Ne verujem u neki veči rast cene jer je celo tržište mrtvo i likvidnosti nema. Ako bi se očekivala neka rast cene neko bi več u danima pre zasedanja skupštine snažno kupovao jer uvek postoje insideri. Ovaj put izgleda da ne daju veče važnosti tom zakonu.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/3/2009, 23:25

MilanLaki ::
@ StefanMR, IKI,
Sta vas muci, bre ljudi?
:-))
Ovo sto predlaze ovaj zakon jeste da drzava Srbija preuzme kompletan dug, tj. da se on prenese sa zajmoprimaoca na drzavu. Dakle, ceh ce platiti poreski obveznici, a ne akcionari agbn niti Grci sto su kupili vojvodjansku banku. Dakle, tih 160 M Eura ce preuzeti drzava i to je to.

I to se znalo več odavno, sad če se to samo formalno usvojiti u skupštini.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/3/2009, 23:27

iki ::
Potpisujem Stefanov tekst i naglasavam citat iz istog:

"pa mislim da se neće ništa značajno desiti sa cenom kada bude taj dug otpisan... "

U tome je sustina celog problema. Kada stigne svez kapital, odnosno, kada se prelioje sa drugih trzista, mozemo ocekivati zdrav rast, do tada, samo spekulacija pa ko izdrzi do lepsih dana.

Tačno tako, dok nema jakog priliva stranog kapitala nema ništa od snažne rasti.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/3/2009, 23:29

atomski mrav ::
StefanMR ::

Otpis duga je nešto što je većina upućenih ljudi očekivala, a ti upućeni nisu čekali da to bude zvanično da bi kupovali akcije, pa mislim da se neće ništa značajno desiti sa cenom kada bude taj dug otpisan... :)

Stef, dug je trebao biti otpisan i 2007 i mnogi su kupovali kao da on uopste ne postoji pa su ga nonsalantno natovarili. Mozda mnogi, kao i tada, kupuju macku u dzaku i vise ce eventualno profitirati, ali verujem da ce mnogi hteti da udju onoga trenutka kad indirektna komponenta bude zauvek skinuta sa vrata tako da ne bih iskljucio mogucnost rasta posle takve odluke parlamenta.

Imaš i druge banke na belexu koje nemaju tog tereta na sebi pa baš ne vidim neke baš jake kupovine stranaca. Problem je nelikvidnost tržišta na kojem je AGBN samo jedna od akcija. Jer ko je taj koji če masovno sutra kupovati AGBN recimo na 15.000? Nema tog kapitala trenutačno u Srbiji. A kad se situacija normalizira na europskim tržištima i kad strani kapital opet pronadje Srbiju onda bi cena morala biti daleko iznad knjigovodstvene vrednosti.
Nazad na vrh Ići dole
Atomski mrav
Moderator
Atomski mrav


Broj poruka : 1071
Godina : 46
Points : 1232
Datum upisa : 19.11.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/4/2009, 00:22

Slovenac1 ::
atomski mrav ::
StefanMR ::

Otpis duga je nešto što je većina upućenih ljudi očekivala, a ti upućeni nisu čekali da to bude zvanično da bi kupovali akcije, pa mislim da se neće ništa značajno desiti sa cenom kada bude taj dug otpisan... :)

Stef, dug je trebao biti otpisan i 2007 i mnogi su kupovali kao da on uopste ne postoji pa su ga nonsalantno natovarili. Mozda mnogi, kao i tada, kupuju macku u dzaku i vise ce eventualno profitirati, ali verujem da ce mnogi hteti da udju onoga trenutka kad indirektna komponenta bude zauvek skinuta sa vrata tako da ne bih iskljucio mogucnost rasta posle takve odluke parlamenta.

Imaš i druge banke na belexu koje nemaju tog tereta na sebi pa baš ne vidim neke baš jake kupovine stranaca. Problem je nelikvidnost tržišta na kojem je AGBN samo jedna od akcija. Jer ko je taj koji če masovno sutra kupovati AGBN recimo na 15.000? Nema tog kapitala trenutačno u Srbiji. A kad se situacija normalizira na europskim tržištima i kad strani kapital opet pronadje Srbiju onda bi cena morala biti daleko iznad knjigovodstvene vrednosti.

Ok je to sve, samo nadji mi jos jednu banku takvog potencijala, sa ovolikom dobiti na kraju treceg kvartala a da je na pola book-a. U ovom trenutku za vlasnike ovih akcija je najbitnije da se to vec jednom izglasa u skupstini i da se konacno stavi tacka na to pitanje. A cena? Niko ne zna, tako je to oduvek sa Agrobankom.
Nazad na vrh Ići dole
prevarant
VIP
VIP
prevarant


Broj poruka : 936
Godina : 58
Localisation : Novi Sad
Points : 971
Datum upisa : 22.07.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/4/2009, 07:30

svi vaši argumenti stoje, ali mi se čini da mešate babe i žabe. poenta je sledeća:

1) kratkoročno - AGBN će se utopiti u mrtvilo tržišta ( kud svi turci tu i mali mujo)
2) dugoročno - akcija sa verovatno najvećim potencijalom za rast

ko voli da trguje verovatno ima i bolje opcije za brzu zaradu, a ko radi na duge staze ne bi trebao propustiti da je ima u svom portfoliju

_________________
Ako se zagledate u daleku budućnost, zapećete za kamen sadašnjosti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.laganica.in.rs
NEBOJSAe
Member
Member
NEBOJSAe


Broj poruka : 583
Godina : 43
Localisation : NOVA PAZOVA
Points : 971
Datum upisa : 20.08.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/4/2009, 08:10

Dobor jutro,vidim bas lepa rasprava o MOJOJ BANCI.Ako mogu da iznesem moje misljenje .
1.Milsim da je SUPER to sto se skida dug AGBN (gledao sam skupstinu sinoc,nista narocito sto se tice rasprave) i da se ta tema zavrsi za svagda.
2. raduje me sto je Antonic kupovao akcije ovih dva meseca na cenama od 10-11k.
3.radujem me sto je Vlahovic kupio 110 kom.na ovim cenama (ako je to onaj Aca)
4.raduje me sto je AGBN bas sada postala sponzor FSS,Zvezde i Partizana
5.raduje me sto je AGBN bas sada udarila zesci marketing
6.raduje me sto AGBN ima ''najbolju''dobit u odnosu na druge banke belexa u 3Q
7. raduje me i neraduje sa drugre strane sto je AGBN tek na pola booka imajuci u vidu sve gore navedeno a knjigovodstvena je 21.000.
8.SJAJNA AKCIJA ,SUPER BANKA ,NAJSTARIJA NASA BANKA
9.KO KUPI SADA ovu akciju za njega nema zime zarada je zagartovana 100%
10.SAMO TREBA BITI STRPLJIV I NE PANICTI da li 2010 ili 2011.sigurno cemo zaraditi dobre pare na AGBN
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/4/2009, 08:15

@NEBOJSAe , posto stalno potenciras da se radi o "TVOJOJ BANCI" , da li si ti Gdin Antonic, licno ? :D
Nazad na vrh Ići dole
NEBOJSAe
Member
Member
NEBOJSAe


Broj poruka : 583
Godina : 43
Localisation : NOVA PAZOVA
Points : 971
Datum upisa : 20.08.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/4/2009, 08:29

Kad kazem MOJOJ Banci aludiram na reklamni slogan naravno.Ne bih voleo da sam Antonic ali bi voleo da imam 1704 akcija kao on. Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_biggrin
A i draga mi je ince imam njene akcije a i radio sam neke projekte rekonstrukcije zgrade u Sremskoj pa je ovaj slogan bas super MOJA BANKA
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/4/2009, 09:42

atomski mrav ::
Slovenac1 ::
atomski mrav ::


Stef, dug je trebao biti otpisan i 2007 i mnogi su kupovali kao da on uopste ne postoji pa su ga nonsalantno natovarili. Mozda mnogi, kao i tada, kupuju macku u dzaku i vise ce eventualno profitirati, ali verujem da ce mnogi hteti da udju onoga trenutka kad indirektna komponenta bude zauvek skinuta sa vrata tako da ne bih iskljucio mogucnost rasta posle takve odluke parlamenta.

Imaš i druge banke na belexu koje nemaju tog tereta na sebi pa baš ne vidim neke baš jake kupovine stranaca. Problem je nelikvidnost tržišta na kojem je AGBN samo jedna od akcija. Jer ko je taj koji če masovno sutra kupovati AGBN recimo na 15.000? Nema tog kapitala trenutačno u Srbiji. A kad se situacija normalizira na europskim tržištima i kad strani kapital opet pronadje Srbiju onda bi cena morala biti daleko iznad knjigovodstvene vrednosti.

Ok je to sve, samo nadji mi jos jednu banku takvog potencijala, sa ovolikom dobiti na kraju treceg kvartala a da je na pola book-a. U ovom trenutku za vlasnike ovih akcija je najbitnije da se to vec jednom izglasa u skupstini i da se konacno stavi tacka na to pitanje. A cena? Niko ne zna, tako je to oduvek sa Agrobankom.

O profitu govorimo več dugo godina, uvek je na kraju godine bio mnogo manji. Sačekajmo revizore. A inače isto ja mislim, da je to dobra banka, samo čisto sumnjam, da može cena akcije mnogo up na krače vreme
Nazad na vrh Ići dole
NEBOJSAe
Member
Member
NEBOJSAe


Broj poruka : 583
Godina : 43
Localisation : NOVA PAZOVA
Points : 971
Datum upisa : 20.08.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/4/2009, 09:51

24.07.2009.-cena 5800>>>>> 24.09.2009.-cena 12150 >>>> kratko ili dugo vreme a?
Nazad na vrh Ići dole
Roman
Just looking
Just looking



Broj poruka : 6
Points : 2
Datum upisa : 13.10.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/4/2009, 12:19

Kao dokaz povoljnijih kamata u nedelji stednje:

Jucerasnje kamate Od jutros
3 meseca 7% 6,5%
4,5,6 meseci 8% samo na 6 meseci 7%
9 meseci 8% 7,5%
12 meseci 8% 367 dana 8%

Jedno veliko bravo za marketinsko-poslovni potez. I da covek ne poveruje banka je puna ljudi (Sremska)
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/4/2009, 13:40

NEBOJSAe ::
24.07.2009.-cena 5800>>>>> 24.09.2009.-cena 12150 >>>> kratko ili dugo vreme a?

Posebna situacija kad je ceo svet porastao od ponora. Ali nas zanima rast od danas nadalje.
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/4/2009, 14:04

Samo polako. Ova hartija je poslednjih nedelja dosta spekulativna. Danas je sve bilo spremno da se cena obori na nekih 10000-10200 ali se to nije desilo. Sto se oslobadjanja od duga tice, rasprava u nacelu je sinoc zavrsena. Glasanje, verovatno u petak. Podrzace Ds, G17, Sps i manjine. Protiv radikali, dss i verovatno naprednjaci. Tako da, vecine ima i ovaj predlog zakona ce dobiti glas skupstinske vecine. Zasto nema obima? Zato sto su i na ostalim hartijama obimi bili skromni poslednjih dana. Danas je obim manji zato sto ljudi nemaju poverenja u skupstinu i te informacije. Kada sve bude izlozeno i javnosti, cena sigurno nece biti 10,5 k. Agbn ce biti hit na berzi u narednom periodu, kao i aik kada se otarasi Djordjija i druzine.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/4/2009, 16:43

Promene: 03.11. - 04.11.2009. (T-3) ili 29.10. - 30.10.2009.

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 2525060promene03.11.-04.11.2009.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/4/2009, 17:13

MilanLaki ::
Samo polako. Ova hartija je poslednjih nedelja dosta spekulativna. Danas je sve bilo spremno da se cena obori na nekih 10000-10200 ali se to nije desilo. Sto se oslobadjanja od duga tice, rasprava u nacelu je sinoc zavrsena. Glasanje, verovatno u petak. Podrzace Ds, G17, Sps i manjine. Protiv radikali, dss i verovatno naprednjaci. Tako da, vecine ima i ovaj predlog zakona ce dobiti glas skupstinske vecine. Zasto nema obima? Zato sto su i na ostalim hartijama obimi bili skromni poslednjih dana. Danas je obim manji zato sto ljudi nemaju poverenja u skupstinu i te informacije. Kada sve bude izlozeno i javnosti, cena sigurno nece biti 10,5 k. Agbn ce biti hit na berzi u narednom periodu, kao i aik kada se otarasi Djordjija i druzine.

Ne sviđa mi se to da niko jako sad ne kupuje, kao da ta informacija o odpisu duga nema nikakve veze.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/4/2009, 17:26

MilanLaki@

Taj zakon nema NIKAKVE veze s cenom na BB!
Lepo ti je Slovenac1 objasnio: NEMA PARA, jer nema stranaca, domaci su se ili stisli ili su jos u strahu...
Vidiš valjda kakvi su obimi iz dana u dan (AIKB je izuzetak - ali koliko se čini i TO su kupovali/prodavali stranci) !!

Mislim da je vreme da malo oladiš bar na AGBN, predji na neku drugu akciju, ovoj si dovoljno "pomogao" !!

.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/4/2009, 17:55

Mani se ne čini da Milan pumpa AGBN...

_________________
Forumski portfolio:
AGBN (30%), ENHL (30%), TGAS (10%), JMBN (10%), DNOS (10%), SJPT (10%)
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/4/2009, 18:02

@Sneki
Ne znam sta sam ja izneo sto nije istina na ovoj temi. Sve gola istina do istine. Ima li ova hartija najbolji potencijal za rast od svih na kontinuiranom? Svi znamo odgovor. Kad ce to biti-sutra? To niko ne zna! Ali na srednji rok, sigurno i ubedljivo prednjaci u odnosu na druge. Ponavljam, ne dajem nikom preporuku, vec samo ovako razmisljam.
Takodje, zar nije ispumpavanje kada kazes da "otpis duga se nece odraziti na cenu"? Niko na svetu ne moze predvideti trziste, to ce ti svako reci. Jedna ovakva vest sigurno nece srusiti cenu, a da li ce stvari ici navise u pozitivnom pravcu vreme ce pokazati.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/4/2009, 19:45

Slazem se sa Milanom. Zaista bi bilo krajnje nelogicno da investitori uopste ne uzmu u obzir ovaj otpis duga, kao da to Agrobanci nije visilo o vratu. A to sto je ceo Belex nelikvidan, to je druga prica.
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 15 Icon_minitime11/4/2009, 20:01

Dexiv ::
Slazem se sa Milanom. Zaista bi bilo krajnje nelogicno da investitori uopste ne uzmu u obzir ovaj otpis duga, kao da to Agrobanci nije visilo o vratu. A to sto je ceo Belex nelikvidan, to je druga prica.

Call me stupid ... ali zar nije taj otpis dogovoren na letnjoj skupstini davne 2007?! Zasto bi sad skakallo samo zato sto je potpisan nekakav papir koji se vucara tu preko 2 godine!?
Nazad na vrh Ići dole
 
Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)
Nazad na vrh 
Strana 15 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)
» Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)
» Agrobanka - AGBN (5. DEO)
» Agrobanka - AGBN (III DEO)
» Agrobanka - AGBN (6. DEO)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: