BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS

Ići dole 
+24
Perapostar
cukicezar
Ars Vivendi
Smile
Ilija123
Verona
Aca123
Keops
Limited011
MORNAR
ppetrovic
Momir
mirjana mirjana
marjanovicgane
Huls
Stuffearn
Delboj
Nisam lep al sam glup
Dalaj Lama
adamm
mili61
Bond
DejanJ
SlobaUra
28 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Verona
Just looking
Just looking



Broj poruka : 7
Points : 11
Datum upisa : 05.01.2024

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime1/6/2024, 21:15

Mnogo je ovde artija ne može ovo da drži ovu cenu na ovim prometima a da ne padne..

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Nisam lep al sam glup
Our family
Our  family



Broj poruka : 212
Points : 645
Datum upisa : 03.04.2021

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime1/11/2024, 14:26

Nek padne, ima ko da kupi  pec

Rasprodaja je nazalost izgleda prebrzo zavrsena lale
Nazad na vrh Ići dole
Ilija123
Still learning
Still learning



Broj poruka : 74
Points : 226
Datum upisa : 30.03.2022

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime1/11/2024, 15:10

Tako se mislilo i na 1.100, pa na 1.300 i na 1.500 da je rasprodaja i došlo do 865 u junu 2023.
Samo polako, naznaka za rastom nema a rezultati ubitačni kako kaže naš kolega Gane.
Nazad na vrh Ići dole
Verona
Just looking
Just looking



Broj poruka : 7
Points : 11
Datum upisa : 05.01.2024

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime1/11/2024, 18:46

Krš hartija realno. 15 miliona hartija, umesto da smanjuju broj hartija oni enormno povećali. Preskupo za 900 dinara. Niko ozbiljan ne kupuje. Ovo ko kupuje nada se kao za Komercijalnu prodaji jednog dela pa da utopi, al od toga slaba vajda to ako se bude prodavalo ode u bescenje.

marjanovicgane and s.nikolić like this post

Nazad na vrh Ići dole
DejanJ
VIP
VIP



Broj poruka : 146
Godina : 36
Points : 290
Datum upisa : 18.09.2022

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime1/11/2024, 19:53

Verona ::
Krš hartija realno. 15 miliona hartija, umesto da smanjuju broj hartija oni enormno povećali. Preskupo za 900 dinara. Niko ozbiljan ne kupuje. Ovo ko kupuje nada se kao za Komercijalnu prodaji jednog dela pa da utopi, al od toga slaba vajda to ako se bude prodavalo ode u bescenje.
Pa naravno da su povecali kad je dobar deo vlasnistva jos uvek bio u drustvenom kapitalu… e sad sto nisu isplatili dividendu koja je priladala tom drustvenom kapitalu vec su im podelili dodatne akcije i to po nominalnoj ceni je vec kontraverza…

Svakako nije krs hartija, jer nije krs kompanija (najveca osiguravajuca kompanija u zemlji) koja uz to upravlja najvecim penzionim fondom, ima u vlasnistvu reosiguranje i gomilu tehnickih pregleda.

Uz to trenutni skok kamata im jako pogoduje jer ostvaruju znacajno bolje prinose na obveznice i stednju. Ove godine su oluje napravile dosta steta koje su uticale na polugodisnje rezultate, videcemo i sta je ovih 6 milijardi koje su u rezervisanjima, ali isto tako moze da se dogodi da nema nikakvih ekstremnih dogadjaja i steta i da Dunav napravi ekstremno dobar profit (5+ milijarde)

marjanovicgane, Nisam lep al sam glup, Stuffearn and Minic like this post

Nazad na vrh Ići dole
Nisam lep al sam glup
Our family
Our  family



Broj poruka : 212
Points : 645
Datum upisa : 03.04.2021

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime1/11/2024, 20:22

Verona ::
Krš hartija realno. 15 miliona hartija, umesto da smanjuju broj hartija oni enormno povećali. Preskupo za 900 dinara. Niko ozbiljan ne kupuje. Ovo ko kupuje nada se kao za Komercijalnu prodaji jednog dela pa da utopi, al od toga slaba vajda to ako se bude prodavalo ode u bescenje.
Ako je ovo ozbiljno napisano, iskreno se radujem da cujem da se DNOS posmatra kao krs kuca i akcija koja je preskupa na 900 din te da je niko ozbiljan ne kupuje. Drzte se tog stava, sta vise stavite prodajne naloge ako imate nesto u posedu.
Unapred hvala.
sesir

Minic likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Nisam lep al sam glup
Our family
Our  family



Broj poruka : 212
Points : 645
Datum upisa : 03.04.2021

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime1/12/2024, 12:09

Pocisceno sve do 1100. Stoji ponuda na 1000 od 1665 kom. ali niko nece da proda.
ajkula

Aca123 and marjanovicgane like this post

Nazad na vrh Ići dole
Verona
Just looking
Just looking



Broj poruka : 7
Points : 11
Datum upisa : 05.01.2024

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime1/12/2024, 20:15

Pa niko ozbiljan je ne kupuje samo fizička lica. Pogledaj malo ko su kupci TGAS na primer pa uporedi u kolikom je problemu ova hartija.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1613
Points : 4731
Datum upisa : 04.06.2008

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime1/12/2024, 20:27

He, he, he... love3

Klasičan primer "ispimpavanja" cene!
Kolega Verona ne razume da mu to neće proći, jer smo oguglali i na "pumpanje" i "ispumpavanje".

Dovoljno velika i važna firma, ne vredi, ne može za nju da bude loše.

Nema nikoga od firmi iz Srbije koji ovo može da preuzme.
Svaka država gleda da bude većinski vlasnik bar u jednoj banci (Poštanska) i u jednom osiguravajučem društvu (Dunav).

Ako baš državi ustreba lova, prodaće nekoj stranoj firmi, recimo 30% istih, kao što mislim da će oko 30% akcija EPS-a prodati da bi EPS došao do investicionog novca...

Verona, džaba se trudiš!!  ajkula

P.S. Ako je akcija toliko loša što pišeš o njoj?????? sesir


.

cukicezar and Nisam lep al sam glup like this post

Nazad na vrh Ići dole
Verona
Just looking
Just looking



Broj poruka : 7
Points : 11
Datum upisa : 05.01.2024

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime1/12/2024, 20:43

E baš ću ja da utičem na cenu pisanjem. To je smešno. Šta ja mogu da napumpam ili ispumpam.
Ja ne pišem za vas zaluđenike i zavisnike od berze nego za normalne ljude. Hoćeš da ti navedem desetine i desetine primera gde su pokrali akcionare i napravili ih magarcima pa se pitam zašto to ne bi uradio i Dunav, mnogo boljih sad više nema na berzi. I još jedno baš zato što propala država vuče konce stvara se još veća sumnja da to išta vredi.
Da ponovim niko normalan ne bi pustio onolike hartije u opticaj i onako oborio cenu, znači imamo posao sa diletantima u menadžmentu i partijski plen gde radi ko šta hoće.

Dragivoje likes this post

Nazad na vrh Ići dole
DejanJ
VIP
VIP



Broj poruka : 146
Godina : 36
Points : 290
Datum upisa : 18.09.2022

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime1/12/2024, 20:48

Verona ::
Pa niko ozbiljan je ne kupuje samo fizička lica. Pogledaj malo ko su kupci TGAS na primer pa uporedi u kolikom je problemu ova hartija.
Osim npr keramike jovanovic koja je kupila ~10k akcija a takodje su i jedan od najvecih akcionara TGAS.

Limited011, cukicezar, Nisam lep al sam glup, Perapostar and Stuffearn like this post

Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime1/12/2024, 20:49

Nemoj ti da brineš za nas forumaše, ovde ima dovoljo članova koji su sve to o čemu pišeš prošli... i znaju sve cake sa Belexa.

Prestani da pišeš o akcijama koje ti se "ne dopadaju" piši o onima koje ti se dopadaju i koje POSEDUJEŠ!!

I sam ne veruješ da si ti Dobri duh koji otvara oči forumašima...


TUCA

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!

cukicezar and Nisam lep al sam glup like this post

Nazad na vrh Ići dole
DejanJ
VIP
VIP



Broj poruka : 146
Godina : 36
Points : 290
Datum upisa : 18.09.2022

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime1/12/2024, 21:01

Verona ::
E baš ću ja da utičem na cenu pisanjem. To je smešno. Šta ja mogu da napumpam ili ispumpam.
Ja ne pišem za vas zaluđenike i zavisnike od berze nego za normalne ljude. Hoćeš da ti navedem desetine i desetine primera gde su pokrali akcionare i napravili ih magarcima pa se pitam zašto to ne bi uradio i Dunav, mnogo boljih sad više nema na berzi. I još jedno baš zato što propala država vuče konce stvara se još veća sumnja da to išta vredi.
Da ponovim niko normalan ne bi pustio onolike hartije u opticaj i onako oborio cenu, znači imamo posao sa diletantima u menadžmentu i partijski plen gde radi ko šta hoće.
Kolike hartije su pustili u opticaj ? 

Jel razumes da je dunav do pre te podele imao vise od pola vlasnistva koji je bio u drustvenom kapitalu, koji je trebao da se transformise u privatno jos davnih dana.

Dodelili su dodatno preko toga oko 2.7 milion akcija jer nisu isplatili dividendu da su ovo dodelili po racunovodstvenoj vrednosti umesto po nominalnoj dodelili bi 1.3 miliona akcija, ali i zbog ove dodele akcija umesto isplate dividende taj novac od dividende je ostao u dunavu, sto je bila u neku ruku dobra odluka jer bi dunav u protivnom morao da prodaje obveznice koje su izgubile na vrenosti da bi isplatili tu dividendu od 2 milijarde dinara.

Limited011, cukicezar and Nisam lep al sam glup like this post

Nazad na vrh Ići dole
Nisam lep al sam glup
Our family
Our  family



Broj poruka : 212
Points : 645
Datum upisa : 03.04.2021

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime1/12/2024, 21:36

Trenutno samo nekretnine u vlasnistvu DNOS (bez dinara racunatog u vrednost brenda i poslovanja) vrede vise od 900 ili 1000 din po akciji. 
Mislim da dalja rasprava nema smisla.
Nazad na vrh Ići dole
Verona
Just looking
Just looking



Broj poruka : 7
Points : 11
Datum upisa : 05.01.2024

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime1/12/2024, 21:39

Koliko su vredele nekretnine Agrobanke?

Dragivoje likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Nisam lep al sam glup
Our family
Our  family



Broj poruka : 212
Points : 645
Datum upisa : 03.04.2021

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime1/12/2024, 21:42

Da li posedjues ovu hartiju?

Jegulja and Limited011 like this post

Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime1/12/2024, 22:40

Očigledno je da @Verona nema pojma o cemu pise.

Svi njegovi argumenti sesvode kako ce akcionari biti prevareni i da ovu akciju ne treba kupovati!!

Nasuprot, ovo je dobra akcija s potecijalom, a on bi da je ogadi forumasima i da cena padne sto je moguce vise, da se ON nakupuje...

Predlog: odmah ga banovati na 555 dana da ne siri defetizam koji je POTPUNO neosnovan. Da je bar nesto sto pise osnovano pa da diskutujemo, pominje Agrobanku kja nema veze ovom akcijom, situacija je bila i sada je sasvim drugacja....

samuraj

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”

Jegulja and Nisam lep al sam glup like this post

Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 943
Points : 2028
Datum upisa : 10.09.2018

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime1/12/2024, 23:21

Pustite čoveka na miru, veće su šanse da ide dole nego da raste. Ako kiksiraju ove godine sa dobit eto  belaja. Kada radnici shvate da neće dobiti dividendu će vam bude dobra kompanija i akcija sa potencijal od

PS: 
G. Verona je uneo živost na forum, kao kad onaj mali igrač uđe na teren  pa napravi lom od

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
cukicezar
Still learning
Still learning
cukicezar


Broj poruka : 112
Points : 281
Datum upisa : 29.01.2016

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime1/13/2024, 00:20

marjanovicgane ::
Pustite čoveka na miru, veće su šanse da ide dole nego da raste. Ako kiksiraju ove godine sa dobit eto  belaja. Kada radnici shvate da neće dobiti dividendu će vam bude dobra kompanija i akcija sa potencijal od

PS: 
G. Verona je uneo živost na forum, kao kad onaj mali igrač uđe na teren  pa napravi lom od

I ti brate lupaš gluposti. Još kad si napisao da će da padne na 500 odmah sam namirisao da stvaraš paniku. Ne bi me čudilo da si profil Verona otvorio kao alternativni profil TUCA

Jegulja likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 708
Points : 1900
Datum upisa : 30.11.2010

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime1/13/2024, 01:43

Drago mi je što su forumaši prepoznali CRNU Karmu člana Verona.... on bi morao da sačeka da se otopi sneg i da onda BOS hoda po mokroj zemlji da mu ona izvuče tu negativnu Karmu, jer je jasno da ga obuzima negativna, crna Karma.

Ako ima ovu akaciju što je nije prodao, pa sad da ga Buda vidi?

Ovako lupeta i crni Karmu vlasnika ovog papira,čisto da bi sebi prilagodio cenu za kupovinu.

Karma sve pamti i njemu će se osvetiti.... izvesno!!

ajkula

_________________
Karma kažnjava sve

Jegulja and Nisam lep al sam glup like this post

Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 943
Points : 2028
Datum upisa : 10.09.2018

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime1/13/2024, 08:56

cukicezar ::
marjanovicgane ::
Pustite čoveka na miru, veće su šanse da ide dole nego da raste. Ako kiksiraju ove godine sa dobit eto  belaja. Kada radnici shvate da neće dobiti dividendu će vam bude dobra kompanija i akcija sa potencijal od

PS: 
G. Verona je uneo živost na forum, kao kad onaj mali igrač uđe na teren  pa napravi lom od

I ti brate lupaš gluposti. Još kad si napisao da će da padne na 500 odmah sam namirisao da stvaraš paniku. Ne bi me čudilo da si profil Verona otvorio kao alternativni profil TUCA

Ja ovakav intelektualac uz to i  prva tabla u šah na ovom forumu da otvaram lažne profile..... Brate odoste mnogo daleko sa teoriju zavere.  od

Piro, s.nikolić, Nisam lep al sam glup and Perapostar like this post

Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime1/13/2024, 10:00

Promene: 16.12.2023 -13.01.2024. (T-2) ili 13.12.2023 - 10.01.2024.

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 28-Promene-16-12-2023-13-01-2024

Jegulja and Nisam lep al sam glup like this post

Nazad na vrh Ići dole
Verona
Just looking
Just looking



Broj poruka : 7
Points : 11
Datum upisa : 05.01.2024

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime1/13/2024, 12:38

Za šta da me banuju? Nikoga ne vređam. A opet ko sam ja da širim bilo šta. Znam da je belex prso pa se traži tračak nade za ulaganje. I da pošteno nema gde da se uloži.
Pitanje za ove što su ljubavi sa Dnos šta mislite koliko decenija treba da prođe da se cena artije vrati na iznad 20 evra??

Piro likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime1/13/2024, 13:59

Dobro.
Primili smo k znanju.
A nadam se i svi kupci s Bodove liste.
Nema vise potrebe da ponavljas i da dodatno objasnjavas svoj stav.

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”

Jegulja and Nisam lep al sam glup like this post

Nazad na vrh Ići dole
DejanJ
VIP
VIP



Broj poruka : 146
Godina : 36
Points : 290
Datum upisa : 18.09.2022

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime1/13/2024, 15:17

Verona ::
Za šta da me banuju? Nikoga ne vređam. A opet ko sam ja da širim bilo šta. Znam da je belex prso pa se traži tračak nade za ulaganje. I da pošteno nema gde da se uloži.
Pitanje za ove što su ljubavi sa Dnos šta mislite koliko decenija treba da prođe da se cena artije vrati na iznad 20 evra??
Kada ocekujemo da akcija skoci 2.5 puta ? Iskreno, ovo nije growth akcija vise je blue chip belexa jer isplacuju os 50-100% dobiti nezivotnog osiguranja kroz dividendu. Nema ni potencijal da raste u ucescu na trzistu osiguranja u Srbiji, a da se siri na druga trzista je zahtevno po kapitalu…

 dve dobre godine dobrih rezultata (preko 3 milijqrse dobiti) mogu da podignu akciju na 15€ bez ikakvih problema, uz isplatu dividendni prinos od 10%-20%.

Jegulja, marjanovicgane, Nisam lep al sam glup, Perapostar and Stuffearn like this post

Nazad na vrh Ići dole
mili61
VIP
VIP



Broj poruka : 526
Points : 1640
Datum upisa : 28.01.2013

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime1/16/2024, 15:14

mili61 ::
Narod  ima  jos  mnogooooo akcija i  bice  ponuda  na  900 din.  jos kad prodje  euforija dividende NIS

Koliko se secam kada  sam objavio da je veliki broj akcija u ponudi /emitovano/ retko ko mi je verovao  ,dok nisu pojedinci  proverili a i javno objavili  da su emitovane  akcije, cena akcije je    bila   oko  2500 din. i tada sam napisao da  cena ide na 900 din.
 
 Od  tada koliko sam upoznat prometovano je  oko pola emitovanih 
akcija , e  sada kakvi ce rezultati biti videcemo, ali u skorije vreme ne 
ocekujem da cena akcije  ide gore , tesko da ce  firma otkupljivati  sopstvene akcije  i ponistavati  iste , prodaja  firme tesko , dividenda neizvesna s obzirom  na inflaciju kolika je dobit ?

_________________
kafa

Bond, Piro, marjanovicgane, s.nikolić, Nisam lep al sam glup, SlobaUra, Stuffearn and Ilija123 like this post

Nazad na vrh Ići dole
Nisam lep al sam glup
Our family
Our  family



Broj poruka : 212
Points : 645
Datum upisa : 03.04.2021

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime1/17/2024, 11:13

Kad se vec razigrala tema, postavio bih pitanje Vama ekonomistima, ako neko ima volju da da svoje vidjenje. Stekao sam utisak da su bilansi osiguranja prilicno nekonzistentni i podlozni stelovanju i predstavljaju igru velikih brojki.  Rezervacija, reosiguranje i slicne stavke. Koliko su, sem same inflacije, generalno izvesni i realni izvestaji koje DNOS daje ili zaista postoji mogucnost da se stvari prikazu na razlicit nacin?

I to cini siru sliku.

Hvala unared.
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 943
Points : 2028
Datum upisa : 10.09.2018

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime1/17/2024, 19:28

Nisam lep al sam glup ::
Kad se vec razigrala tema, postavio bih pitanje Vama ekonomistima, ako neko ima volju da da svoje vidjenje. Stekao sam utisak da su bilansi osiguranja prilicno nekonzistentni i podlozni stelovanju i predstavljaju igru velikih brojki.  Rezervacija, reosiguranje i slicne stavke. Koliko su, sem same inflacije, generalno izvesni i realni izvestaji koje DNOS daje ili zaista postoji mogucnost da se stvari prikazu na razlicit nacin?

I to cini siru sliku.

Hvala unared.

Brate Lepi, svuda može da se šteluje a tek kod osiguranja može da se šteluje iz razloga koje ste naveli.

Mislim da previše brinete da će neko da vas prevari i da su izveštaji Dunava lažni. Dunav jeste povećao procenat izdvajanja za reosiguranje i saosiguranje (sa 8-12% ranije  na 15-16% u zadnja 4 kvartala) kao i rezervisanja ali to ne treba da vas brine. U poslovima osiguranja morate rezervisati sredstva za buduće štete jer u trenutku naplate premije ne znate da li će biti štete i kolika će biti. Ako rezervišete više sredstava a štete budu manje onda se knjiži neka vrsta vanrednog prihoda što se kasnije u narednim godinama  vraća kao povećanje dobiti. U slučaju da nastanu veće štete Dunav ih je već pokrio rezervisanjima pa one neće imati veći negativan uticaj na buduću dobit u narednim godinama. Tako da samo opušteno, bitno je da posla ima, da premije rastu, da osiguranje stabilno raste i sve će vremenom doći na svoje. 

Ova godina će biti kritična jer su prijavljene štete veće za 6milijardi RSD nego obično. Da li će to uticati na dobit zavisi od toga da li su reosigurane i u kom% da li su ranije izvršene rezervacije i u kom% a nažalost to ne znamo. Ako su izvršene rezervacije i reosiguranja sve će biti u redu.  Ja sam napisao da akcija može biti masakrirana ali samo ako se ispostavi da ove štete nisu reosigurane i da nisu izdvajana rezervacije jer tada ne verujem da bi bilo dobiti. Kod radnika se nalazi više od 1.200.000. akcija pa kad shvate da neće dobiti dividendu sami izvučite zaključak šta će biti.

bonum.mm, s.nikolić, Nisam lep al sam glup and Stuffearn like this post

Nazad na vrh Ići dole
Nisam lep al sam glup
Our family
Our  family



Broj poruka : 212
Points : 645
Datum upisa : 03.04.2021

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime1/17/2024, 19:32

Ima smisla. Hvala sesir
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime1/20/2024, 11:50

Promene: 13.01 - 20.01.2024. (T-2) ili 10.01 - 17.01.2024.

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 01-Promene-13-01-20-01-2024
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime1/28/2024, 10:44

Promene: 20.01 - 28.01.2024. (T-2) ili 17.01 - 24.01.2024.

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 02-Promene-20-01-28-01-2024
Nazad na vrh Ići dole
Perapostar
Still learning
Still learning



Broj poruka : 96
Godina : 35
Points : 255
Datum upisa : 28.05.2021

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime1/29/2024, 16:12

Postiji li mogucnost i nada da se pre godianjeg izvestaja sazna da li su stete iz 4 kvartala reosigurane ili ne ?
Nazad na vrh Ići dole
Nisam lep al sam glup
Our family
Our  family



Broj poruka : 212
Points : 645
Datum upisa : 03.04.2021

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime1/30/2024, 10:15

Ja nazalost nemam pristup toj informaciji. Jedino sto imam na raspolaganju je sto brat Dragan pise iznad: "Dunav jeste povećao procenat izdvajanja za reosiguranje i saosiguranje (sa 8-12% ranije  na 15-16% u zadnja 4 kvartala)".

Perapostar likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Nisam lep al sam glup
Our family
Our  family



Broj poruka : 212
Points : 645
Datum upisa : 03.04.2021

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime2/1/2024, 12:59

A sta se desava sa nerasporedjenom dobiti koja ide niz godina unazad, da li to kaci trenutne akcionare u iole pozitivnom svetlu (eventulane kamate ili dobiti druge vrste na plasman)?
Prosle godine su probali celu dobit tako da knjize. Koliko vidim ove godine je prilicno neizvesno, ali ako poslovanje za 2023 bude tanko - opet ce pokusati da idu na to....sem ako brat Gane ne javi opet gore u reziju da ipak mora dividenda, kakva takva.
slik
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 943
Points : 2028
Datum upisa : 10.09.2018

Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS   Dunav osiguranje a.d. Beograd  - DNOS - Page 4 Icon_minitime2/1/2024, 19:07

Nisam lep al sam glup ::
A sta se desava sa nerasporedjenom dobiti koja ide niz godina unazad, da li to kaci trenutne akcionare u iole pozitivnom svetlu (eventulane kamate ili dobiti druge vrste na plasman)?

Brate Lepi,

Kao prvo.
Nema kamata za akcionare na neraspoređenu dobit, nije to nikakav plasman akcionara. 

Kao drugo,
Neraspoređena dobit ranijih godina se prevashodno koristi za pokriće gubitaka. To je glavna svrha knjiženja neraspoređene dobiti, tj. ostavljanja dela dobiti neraspoređeno.
E sada se postavlja pitanje može li da se koristi u druge svhe?
Može i to u različite svrhe a između ostalog može i da se isplati dividenda. Nažalost ovo u našem slučaju nije realna opcija jer je neraspoređena dobit jako mala i vrlo verovatno će se iskoristiti za pokriće gubitka ako ga  ne daj bože bude.

Što se tiče Vučića, neću da ga zovem, neću da ispucam poeni zbog NIIS od

s.nikolić, Nisam lep al sam glup and Stuffearn like this post

Nazad na vrh Ići dole
 
Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS
Nazad na vrh 
Strana 4 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS
» Globos osiguranje a.d. Beograd - GLOS
» Luka Beograd a.d. Beograd - LBGD
» AMS Osiguranje a.d. - AMSO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Osiguravajuća društva fun club-
Skoči na: