BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)

Ići dole 
+64
Mitar
bsbane19
goldy4
Raiden
Jegulja
Slovenac1
pepsiman
Evronije
Nole
Drasko
geogsi
bozo68
zivorad zivoradovic
Guverner
zg28
odisej
Mc.Intosh
City
Sare
ratko3
Atomski mrav
coach80
Moschino
vranje
fantom
buki1234
kvantas
Kobe Bryant
Emerald
MVP
pogled
Pijacar
Pendula011
Taliban
uckiman
AlNik
komsinica
Posmatrač
Actarus
Alec
Matthew Greenburgh
sinla
Air
zappa
Tihi
Dragan
Grlja
neznalica
mirami
IN&ON
Rade
Broker-YU
cromodora
Milicko
genijeurazvoju
selena
Sneki
BojanNS
sexy jea
erichser
slalic
Milos86
wanessa
Admin
68 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime9/27/2007, 12:08

Maknu li ovaj cep od 2000 komada ode aik u nebo
Nazad na vrh Ići dole
genijeurazvoju
Kajmanska ostrva
Kajmanska  ostrva



Broj poruka : 165
Points : -92
Datum upisa : 22.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime9/27/2007, 12:26

milos86 ::
Maknu li ovaj cep od 2000 komada ode aik u nebo
po kojoj ceni?
Nazad na vrh Ići dole
komsinica
Partner
Partner



Broj poruka : 122
Points : -3
Datum upisa : 23.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime9/27/2007, 12:28

@Milos86

Ako si toliko siguran oko tog "neba" mogao bi ti da kupis taj "cep" :shock:
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime9/27/2007, 16:22

Da imam para kupio bih, ja sve sto imam sam stavio na Aik, i sve sto naleti cu staviti na Aik
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime9/27/2007, 16:23

genijeurazvoju ::
milos86 ::
Maknu li ovaj cep od 2000 komada ode aik u nebo
po kojoj ceni?



Na 11300 sutra ce to da ode bice zanimljivi ko svakki petak...
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime9/27/2007, 19:05

milos86 ::
genijeurazvoju ::
milos86 ::
Maknu li ovaj cep od 2000 komada ode aik u nebo
po kojoj ceni?



Na 11300 sutra ce to da ode bice zanimljivi ko svakki petak...

Da ulazim onda sutra|? sta mislis?
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime9/27/2007, 19:13

Udji al ga pecaj ujutru ispod 11300 nece oni odmah da oduvaju bar do 12h
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime9/27/2007, 19:17

Jesu obimi po 2000 komada ali je neko stavio da prodaje 2000 komada po 11300 da bi se drugi podvlacili i prodavali jeftinije...
Nazad na vrh Ići dole
Alec
Just looking
Just looking



Broj poruka : 23
Points : -8
Datum upisa : 10.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime9/27/2007, 19:23

Aha... kontam. Nemam quotestation (a i u vreme trgovanja radim) tako da ne mogu da ispratim sta se desava.

PS. Citam sad Economy... malo sam zbunjen, uglavnom novi clanovi donose "updated news"... i ubrzo stize neko od starih kuka da potvrdi celu pricu! Ali, bukvalno, na skoro svakoj temi!
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime9/28/2007, 10:55

Ode chep kao sto samm i pretpostavio juce
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime10/1/2007, 16:07

Istrgovano u bloku 350.000 Aikb po 11.000 i 50.000 aikpb po 5.550 prodavac verovatno Vojvodjanska, znachi kad je uspelo da prodje toliko komada potoj ceni Aikova minimalna cena je 11.000
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime10/1/2007, 16:16

Matthew Greenburgh ::
Mislim da je jasno da bi NBG prodao samo u negotiated deal-u sa nekim od akcionara. ;) Da vidimo, ko li bi to mogao biti? Hmmm...?? ;) ;) ;) Sad ce da ATE josh jedan mega deal da uradi na jedno RSD 8k plafonjera! ;) Ha Ha Ha !!

Pametni su momci iz NBG...

Da sam ja na njihovom mestu, prodao bih naravno nekom od velikih akcionara sa dovoljno akcija... Bankar u meni kaze da je deal sa lokalnim akcionarima mnogo bolji, jer sigurno nemaju cash da kupe ceo blok. Pa lepo:

Korak 1) NBG dogovori cenu
Korak 2) Da kupcu kredit sa visokom kamatom ;) ili linkovan na dividend yield AIK-a (ali to je naravno mega rizik)
Korak 3) Kao sredstvo obezbedjenja NBG uzme AIK deonice, i kaze kupcu: ako budemo morali da vuchemo collateral, vuchemo onoliko akcija koliko treba da se otplati ceo kredit (shto znachi ako AIK pljusne jedno 40% u nekom trenutku, kupac gubi NBG deonice plus onoliko svojih deonica koje je imao pre cele transakcije koliko je potrebno da se zatvori ceo kredit)

Brz i efektan nachin da se sa 5% dodje do 10% AIK-a... ;) ;) ;)

Evo da podignem ovaj komentar ;) ;) ;)

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime10/1/2007, 16:16

kupac NATIONAL BANK OF GREECE ATHENS 4,97%

Voleo bih da se javikonkurencija izmedju dve banke i borba za vlasnishtvo bilo bi NENORMALNO zanimljivo, a i isplativo, zivi bili pa videli
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime10/1/2007, 16:21

Samo neke chinjenice da predochim, a ostali neka tumache:

= NBG je najveca Grchka banka, market cap skoro EUR 20 bn;

= NBG ima odlichnu SEE mrezu banaka i razume odlichno fundamente svih banaka u regionu;

= NBG je kupio VB u Decembru 2006;

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime10/1/2007, 16:25

milos86 ::
kupac NATIONAL BANK OF GREECE ATHENS 4,97%

Voleo bih da se javikonkurencija izmedju dve banke i borba za vlasnishtvo bilo bi NENORMALNO zanimljivo, a i isplativo, zivi bili pa videli

Kakva konkurencija? NBG v. ATEbank? Pa to nema shanse. NBG je zavrshio kupovine u Srbiji. Imaju svoj mali branch i VB = total cost investicije u Srbiju im je oko EUR 450 miliona.

Ovo je accounting/regulatory trade... Treba im realizovan kapital u VB za svrhe povecanja aktive

Nishta se dramatichno nije dogodilo... Pogledaj pravila za block trades pa cesh razumeti zashto se trejd dogodio na RSD 11k

ATEbank nije banka koja ce kupiti AIKB po RSD 11k pri chemu bi realizovala goodwill od EUR 700 miliona!

Moraju ljudi osnove da znaju pre nego shto donose ovakve zakljuchke... ;) ;) ;)

:flower1:

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime10/1/2007, 16:34

Matthew Greenburgh ::
Ovo je accounting/regulatory trade... Treba im realizovan kapital u VB za svrhe povecanja aktive

Naravno, trejd je sigurno i tax driven poshto je stopa na gain mnogo niza u Srbiji nego u Grchkoj ;) ;) ;)

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
uckiman
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 0
Datum upisa : 12.09.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime10/1/2007, 16:57

Matthew Greenburgh ::
Matthew Greenburgh ::
Mislim da je jasno da bi NBG prodao samo u negotiated deal-u sa nekim od akcionara. ;) Da vidimo, ko li bi to mogao biti? Hmmm...?? ;) ;) ;) Sad ce da ATE josh jedan mega deal da uradi na jedno RSD 8k plafonjera! ;) Ha Ha Ha !!

Pametni su momci iz NBG...

Da sam ja na njihovom mestu, prodao bih naravno nekom od velikih akcionara sa dovoljno akcija... Bankar u meni kaze da je deal sa lokalnim akcionarima mnogo bolji, jer sigurno nemaju cash da kupe ceo blok. Pa lepo:

Korak 1) NBG dogovori cenu
Korak 2) Da kupcu kredit sa visokom kamatom ;) ili linkovan na dividend yield AIK-a (ali to je naravno mega rizik)
Korak 3) Kao sredstvo obezbedjenja NBG uzme AIK deonice, i kaze kupcu: ako budemo morali da vuchemo collateral, vuchemo onoliko akcija koliko treba da se otplati ceo kredit (shto znachi ako AIK pljusne jedno 40% u nekom trenutku, kupac gubi NBG deonice plus onoliko svojih deonica koje je imao pre cele transakcije koliko je potrebno da se zatvori ceo kredit)

Brz i efektan nachin da se sa 5% dodje do 10% AIK-a... ;) ;) ;)

Evo da podignem ovaj komentar ;) ;) ;)

Mislim da bi se ovakvom zatvaranju transakcije isprečila regulativa. Čini mi se da je zakon ograničio promet akcija na berzu, a da se u slučaju akcija kao kolaterala, one mogu samo prodati bez da dođu u posed kreditora.
Naravno naplatiće se rasprodjom po jedno 6k. 5% da obore cenu, a 5% zatvore blok sa nekim svojim off shore fondom. I opet imaju isti broj akcija + kap.dobit + kamata + zatezna k. +..
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime10/1/2007, 17:07

uckiman ::
Mislim da bi se ovakvom zatvaranju transakcije isprečila regulativa. Čini mi se da je zakon ograničio promet akcija na berzu, a da se u slučaju akcija kao kolaterala, one mogu samo prodati bez da dođu u posed kreditora.
Naravno naplatiće se rasprodjom po jedno 6k. 5% da obore cenu, a 5% zatvore blok sa nekim svojim off shore fondom. I opet imaju isti broj akcija + kap.dobit + kamata + zatezna k. +..

Ne znam za tu regulativu... Mozda...

Ima nachina da se uradi sigurno. Structuring damo nekom advokatu da mozga... ;) ;) ;)

Vazan je substance transakcije...

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
uckiman
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 0
Datum upisa : 12.09.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime10/1/2007, 17:10

Matthew Greenburgh ::
uckiman ::
Mislim da bi se ovakvom zatvaranju transakcije isprečila regulativa. Čini mi se da je zakon ograničio promet akcija na berzu, a da se u slučaju akcija kao kolaterala, one mogu samo prodati bez da dođu u posed kreditora.
Naravno naplatiće se rasprodjom po jedno 6k. 5% da obore cenu, a 5% zatvore blok sa nekim svojim off shore fondom. I opet imaju isti broj akcija + kap.dobit + kamata + zatezna k. +..

Ne znam za tu regulativu... Mozda...

Ima nachina da se uradi sigurno. Structuring damo nekom advokatu da mozga... ;) ;) ;)

Vazan je substance transakcije...

True.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime10/1/2007, 19:53

Gledao sam malo NBG na New York stock exchange u zadnjih 52 nedelje najveca cena 13.00 a najmanja 8.43


Kad se na takvoj berzi desavaju tolike razlike za samo jednu godinu, aik ako nastavi da posluje kao proteklih godina vrlo brzo ode u nebo, jos mi zemlja u razvoju...
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime10/1/2007, 20:48

milos86 ::
Gledao sam malo NBG na New York stock exchange u zadnjih 52 nedelje najveca cena 13.00 a najmanja 8.43


Kad se na takvoj berzi desavaju tolike razlike za samo jednu godinu, aik ako nastavi da posluje kao proteklih godina vrlo brzo ode u nebo, jos mi zemlja u razvoju...

Ako ponovish ovo josh jedno 100 puta, mozda sebe i ubedish ;) ;) ;) Chinjenica ostaje ista: u narednih 12 meseci zarada na AGBN ce biti mnogo veca nego na AIKB

NBG primary listing je Athens Stock Exchange: 52wkHI: EUR 46.26, 52wkLO: EUR 34.90

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime10/1/2007, 21:09

Moguce da hoce, ali aik je likvidnija, profitabilnija, organizovanija, sposobnija, radnija, veca, na daleko poznata, vec je donela veliki rast ko je usao pre godinu dana ili ranije, ima veliku podrsku drzave...
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime10/2/2007, 12:47

NIŠ, 2. oktobra 2007. (Beta) - Presednik upravnog odbora (UO) AIK banke iz Niša Ljubiša Jovanović rekao je danas Beti da prodaja velikog broja akcija te banke sa pravom glasa neće uticati na poslovnu politiku banke.

Na Beogradskoj berzi juče je prodato 350.000 običnih akcija AIK banke sa pravom glasa, što je oko pet odsto njihovog ukupnog broja, i to za 3,8 milijardi dinara, po ceni od 11.000 dinara za akciju.

Jovanović je rekao da je prema nezvaničnim informacijama prodavac akcija bila Nacionalne banka Grčke, vlasnik Vojvođanske banke.

Prema podacima sa sajta Centralanog registra hartija od vrednosti vlasnik Nacionalna banke Grčke 350.000 akcija AIK banke.

"Biće još trgovine akcijama, AIK banka ima dobre reference", rekao je Jovanović Beti.

Na Beogradskoj berzi u ponedeljak je u blok trgovinama prodato 350.000 običnih akcija AIK banke po ceni od 11.000 dinara i 50.000 prioritetnih akcija bez orava glasa po ceni od 5.500 dinara, čime je ostvaren ukupan promet od 4,1 milijarde dinara.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime10/2/2007, 18:56

milos86 ::
Moguce da hoce, ali aik je likvidnija, profitabilnija, organizovanija, sposobnija, radnija, veca, na daleko poznata, vec je donela veliki rast ko je usao pre godinu dana ili ranije, ima veliku podrsku drzave...

E, smeshno mi je koliko je debata na Fiasconomyju shpekulantska.

Moram da otklonim ljudima sumnje:

= ATEbank ima dozvolu da poveca uchesche u AIKB za josh 5% -- medjutim, jasno je da nikada nece preci preko 25% jer je to mandatory offer prag;

= ATEbank nece, a i ne moze, da kupi AIK banku po RSD 11k per share! Svako ko je i malo bank capital pismen ce to lako videti i razumeti;

= ATEbank nikada nece potroshiti EUR 1 billion za da kupi osmu po velichinu banku (po aktivi), sa tako slabom mrezom i na tako malom trzishtu kao shto je Srbija! Npr, Intesa Sanpaolo je potroshila EUR 650 miliona da ubedljivo budu prvi u Srbiji;

= VB/NBG prodaja je PORESKA i REGULATORY ARBITRAZA. Za one koji znaju da misle, ukapirace i shta sleduje u narednom periodu;

Rast sa ovih nivoa na kojima je AIKB trenutno, naravno, ne treba ochekivati.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime10/2/2007, 19:10

Sve osim zadnje rechenice rabbit je 1.000.000% tachno...

A diskusija na fijasko je retardirana do bola sad se na kraju nasli neki likovi pa im objasnili sta se desilo :albino:

Ate da je imao pare do sad bi kupio, ali nije to interes Ate-a da preuzme Aik, a i nisu neki odnosi izmedju dve banke rekao sam vam
na koktelu u Aiku posle dokapa ja sam jedini sedeo sa Grcima (jer nikoga nisam poznavao, pa kad se vec upoznajem...) i mogu vam reci da su malobrojni akcionari ispostovali grke, samo je Kole doshao da se pozdravi... A da ne spominjemm odluku da Grci nisu ni bili obavesteni o dokapu santa santa santa
Nazad na vrh Ići dole
AlNik
Don
Don



Broj poruka : 93
Points : 0
Datum upisa : 07.09.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime10/3/2007, 11:23

Matthew Greenburgh ::
milos86 ::
Moguce da hoce, ali aik je likvidnija, profitabilnija, organizovanija, sposobnija, radnija, veca, na daleko poznata, vec je donela veliki rast ko je usao pre godinu dana ili ranije, ima veliku podrsku drzave...

E, smeshno mi je koliko je debata na Fiasconomyju shpekulantska.

Moram da otklonim ljudima sumnje:

= ATEbank ima dozvolu da poveca uchesche u AIKB za josh 5% -- medjutim, jasno je da nikada nece preci preko 25% jer je to mandatory offer prag;

= ATEbank nece, a i ne moze, da kupi AIK banku po RSD 11k per share! Svako ko je i malo bank capital pismen ce to lako videti i razumeti;

= ATEbank nikada nece potroshiti EUR 1 billion za da kupi osmu po velichinu banku (po aktivi), sa tako slabom mrezom i na tako malom trzishtu kao shto je Srbija! Npr, Intesa Sanpaolo je potroshila EUR 650 miliona da ubedljivo budu prvi u Srbiji;

= VB/NBG prodaja je PORESKA i REGULATORY ARBITRAZA. Za one koji znaju da misle, ukapirace i shta sleduje u narednom periodu;

Rast sa ovih nivoa na kojima je AIKB trenutno, naravno, ne treba ochekivati.

Matt, ako se zoves Aleksandar, saznao sam ko si...

Sto se tice ove tvoje poslednje poruke - ajde da pricamo za jedno mesec i kusur. Ako AIK ode preko 13.000 u tom roku - pojesces sve sto si rekao, vazi?
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime10/3/2007, 11:30

AINik,
a ja mislila da si se naljutio, i da nas zato pljujes na Fiasconomy ? alien
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime10/3/2007, 11:31

Zavisi koji je kusur :)

Ma ne tripujte se, u zavisnosti ko koliko ima Aika proporcijalno toliko cemo biti bogati, to ne moze da se spreci... Samo treba malo vremena da prodje, zato nadjite neku zanimaciju, posao, upisite neki fax... drugu zanimaciju... :clap: lol!
Nazad na vrh Ići dole
AlNik
Don
Don



Broj poruka : 93
Points : 0
Datum upisa : 07.09.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime10/3/2007, 11:50

Sneki ::
AINik,
a ja mislila da si se naljutio, i da nas zato pljujes na Fiasconomy ? alien

Ne pljujem nikoga, osim samoproklamovanog strucnjaka Matta.

Vi morate da imate manji kompleks od economy-a (pljuvanjem istog sigurno necete povecati broj clanova ovde) - jeste veci forum, izgleda mnogo profesionalnije od ovog i ima mnogo vise clanova - to je za respekt, a ne za pljuvanje.. I kada kritikujete nivo znanja na tom forumu, uporedite ga sa ovim prvo. Na oba je prosecan nivo znanja nizak, ali je ovde dno dna - osim matt-a, slabo ko je igde napisao bilo koju cifru ili uradio neku analizu.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime10/3/2007, 12:03

AlNik ::
Sneki ::
AINik,
a ja mislila da si se naljutio, i da nas zato pljujes na Fiasconomy ? alien

Ne pljujem nikoga, osim samoproklamovanog strucnjaka Matta.

Vi morate da imate manji kompleks od economy-a (pljuvanjem istog sigurno necete povecati broj clanova ovde) - jeste veci forum, izgleda mnogo profesionalnije od ovog i ima mnogo vise clanova - to je za respekt, a ne za pljuvanje.. I kada kritikujete nivo znanja na tom forumu, uporedite ga sa ovim prvo. Na oba je prosecan nivo znanja nizak, ali je ovde dno dna - osim matt-a, slabo ko je igde napisao bilo koju cifru ili uradio neku analizu.

Da samo sto tamo dolaze i totalni debili koji misle da je berza nesto imaginarno i jedino se nalazi na www.belex.co.yu , malo si kontradiktoran u vezi Matt-a... Mani se ti analiza ovo je Srbija, ako ti do analiza kupuj Tigar, super firma dok ti akcija stoji nna isto godinama, ili Alfa plam ili Simpo sve su ti ovo dobre firme po pokazateljima ali se ne isplate, vazna je dojava, vazno je ono sto je izvesno, vazno je predvidjanje, spoljni faktori, unutrasnji faktori...
Nazad na vrh Ići dole
AlNik
Don
Don



Broj poruka : 93
Points : 0
Datum upisa : 07.09.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime10/3/2007, 12:11

milos86 ::
AlNik ::
Sneki ::
AINik,
a ja mislila da si se naljutio, i da nas zato pljujes na Fiasconomy ? alien

Ne pljujem nikoga, osim samoproklamovanog strucnjaka Matta.

Vi morate da imate manji kompleks od economy-a (pljuvanjem istog sigurno necete povecati broj clanova ovde) - jeste veci forum, izgleda mnogo profesionalnije od ovog i ima mnogo vise clanova - to je za respekt, a ne za pljuvanje.. I kada kritikujete nivo znanja na tom forumu, uporedite ga sa ovim prvo. Na oba je prosecan nivo znanja nizak, ali je ovde dno dna - osim matt-a, slabo ko je igde napisao bilo koju cifru ili uradio neku analizu.

Da samo sto tamo dolaze i totalni debili koji misle da je berza nesto imaginarno i jedino se nalazi na www.belex.co.yu , malo si kontradiktoran u vezi Matt-a... Mani se ti analiza ovo je Srbija, ako ti do analiza kupuj Tigar, super firma dok ti akcija stoji nna isto godinama, ili Alfa plam ili Simpo sve su ti ovo dobre firme po pokazateljima ali se ne isplate, vazna je dojava, vazno je ono sto je izvesno, vazno je predvidjanje, spoljni faktori, unutrasnji faktori...

Ma dobro, dolaze tamo i debili (kao i ovde jos vise da se ne lazemo), ali u tom kvantitetu ima i dosta kvaliteta - ima ljudi koji umeju da procitaju i razumeju fin izvestaje. Matt zna ponesto, ali manipulise podacima kako mu odgovara prici koju pokusava da proda.. Kada sam ga jednom naterao da primeni istu logiku kojom pljuje AIK na AGBN (ova tema je u pitanju ja mislim, koristio je P/E da odredi cenu AIKB) - poceo je da vredja i ucutao se.

Ja sam prvi uradio analizu za TIGR i rekao da je firma tesko sr*nje i da se iste treba kloniti, imas na economy-u moj poduzi text o tome. Ali ljudi ne citaju fin izvestaje i samo navijaju po forumima. To na economy-u sve manje rade jer ljudi polako evoluiraju - traze cvrste razloge, a ne -> bice to dobro, samo se drzite i slicne gluposti.. Ipak je ovo Srbija, komunizam je unistio glave ljudi, treba vremena da nauce o ekonomiji.

Sto se tice poslednje recenice, slozicu se najvise sa ovim "vazna je dojava" - nasa berza se uglavnom i svodila na dojave i dalje je tako - cak i ako dojave nisu istinite na kraju - cena se napumpa, ljudi zarade.

Naravno, najvise se isplate MPC akcije, ali tu imas dosta problema - manjak informacija, nizak obim (kad kola krenu nizbrdo, pitanje je da li ces uspeti da izadjes itd).. Ponekad je bolje otici u kazino nego ulagati na MPC.
Nazad na vrh Ići dole
mirami
Forum queen
Forum queen
mirami


Broj poruka : 395
Points : -90
Datum upisa : 22.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime10/3/2007, 12:12

Blic 03.10.2007.

Bankarski sektor
Prema podacima londonskog finansijskog lista „Banker“, od 100 najvećih banaka u centralnoj Evropi iz Srbije se na listi nalazi sedam, isto kao i iz Hrvatske, s tim da se šest hrvatskih banaka nalazi među prvih 50. Od ostalih zemalja u okruženju iz Slovenije na listi je devet banaka, Makedonije i Bosne i Hercegovine po dve, dok iz Crne Gore nema nijedna. Kako nam je rekao Vladimir Čupić, predsednik Izvršnog odbora „Hipo Alpe-Adrija banke“, jedan od razloga nepojavljivanja srpskih banaka među prvih 50 je i to što smo mi još uvek malo tržište.


http://www.blic.co.yu/ekonomija.php?id=14944
Nazad na vrh Ići dole
mirami
Forum queen
Forum queen
mirami


Broj poruka : 395
Points : -90
Datum upisa : 22.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime10/3/2007, 12:12

I naravno AIK 8)
Nazad na vrh Ići dole
AlNik
Don
Don



Broj poruka : 93
Points : 0
Datum upisa : 07.09.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime10/3/2007, 12:15

mirami ::
Blic 03.10.2007.

Bankarski sektor
Prema podacima londonskog finansijskog lista „Banker“, od 100 najvećih banaka u centralnoj Evropi iz Srbije se na listi nalazi sedam, isto kao i iz Hrvatske, s tim da se šest hrvatskih banaka nalazi među prvih 50. Od ostalih zemalja u okruženju iz Slovenije na listi je devet banaka, Makedonije i Bosne i Hercegovine po dve, dok iz Crne Gore nema nijedna. Kako nam je rekao Vladimir Čupić, predsednik Izvršnog odbora „Hipo Alpe-Adrija banke“, jedan od razloga nepojavljivanja srpskih banaka među prvih 50 je i to što smo mi još uvek malo tržište.


http://www.blic.co.yu/ekonomija.php?id=14944

Uf, kako bih se osvetio ovoj Milki Forcan za nejac.. Dobro je tretira Delta, odrzava visok koeficijent j*bozovnosti..
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 13 Icon_minitime10/3/2007, 16:59

AlNik ::
Matt, ako se zoves Aleksandar, saznao sam ko si...

Moracu da te razocharam -- ne zovem se Aleksandar. Sorry. :flower1:

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
 
AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)
Nazad na vrh 
Strana 13 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: