BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Aleksandar Vučić

Ići dole 
+35
Cicija
Roman Abramovich
boban75
Boranija
Ivan00
Popaj
marjanovicgane
Gocili
Smile
Jegulja
Dragan555
Zile
Momir
Plejade
Limited011
Dalaj Lama
(NE)sudjeni milioner
FatCat
Dragivoje
hund
Ceras
Maca
MORNAR
ILoveRoses
Aca kurbla
Dejansss
Ars Vivendi
Igi-bg
Prokuplje
Tenerife
Aleks
Folio
Friz
Fmember
DimitrijeJ
39 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aleksandar Vučić   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime9/25/2020, 19:55

Na osnovu člana 112. stav 1. tačka 2. Ustava Republike Srbije, donosim

Ukaz o proglašenju Zakona o utvrđivanju porekla imovine i posebnom porezu

Proglašava se Zakon o utvrđivanju porekla​​ imovine i posebnom porezu, koji je donela Narodna skupština Republike Srbije na sednici Dvadeset šestog vanrednog zasedanja u Jedanaestom sazivu, 29. februara 2020. godine.

PR broj 41

U Beogradu, 3. marta 2020. godine

Predsednik Republike,

Aleksandar Vučić, s.r.

Zakon o utvrđivanju porekla imovine i posebnom porezu

Zakon je objavljen u "Službenom glasniku RS", br. 18/2020 od 3.3.2020. godine, stupio je na snagu 11.3.2020, a primenjuje se po isteku jedne godine od dana stupanja zakona na snagu.

https://www.propisi.net/zakon-o-utvrdjivanju-porekla-imovine-i-posebnom-porezu/

Korona je samo odlozila donosenje podzakona itd... ali zakon postoji.
A primenjivace se od marta 2021.

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aleksandar Vučić   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime9/25/2020, 21:30

Da su zeleli nesto da urade, uradili bi 2012+ imali su na raspolaganju zakon o unakrsnom ispitivanju prihoda i imovine. Kao i oni pre njih od 2002 pa na dalje. Znaci nisam ubedjen da ce ga primenjivati osim izuzetno. Ostale tacke?

Poznavaocu srpskog pravnog sistema neće biti jasno zašto je bilo potrebno donositi poseban zakon, a ne promeniti postojeće propise. Na primer, umesto da se uvodi neki poseban porez i uređuju neke posebne procedure za njegovu naplatu, da se precizira ono što već postoji u Zakonu o poreskom postupku i poreskoj administraciji. Taj zakon, donet 2002, predviđa tzv. unakrsnu proveru imovine i prihoda, koja je, pogađate, u doba donošenja bila prikazana kao mera koja će omogućiti efikasno rešenje za problem neosnovanog bogaćenja.


https://www.otvorenavratapravosudja.rs/teme/krivicno-pravo/ispitivanje-porekla-imovine-kome-i-sta
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 837
Points : 1949
Datum upisa : 10.01.2008

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aleksandar Vučić   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime9/25/2020, 21:48

Kasne, ali su ga bar doneli, DS je imao taj "unakrsni zakon" pa se ništa nije dešavalo, videćemo šta će biti od marta 2021.
Ne očekuj da Srbija funkcioniše kao Norveška.

Korupcija postoji u svakoj zemlji, pa čak (što mnogi Srbi neveruju) i u Nemačkoj i to bogato!!

Da proba da ti odgovorim na tvoja pitanja (moje LIČNO mišljenje) iako nisam glasao za SNS.

1. "Apsolutno Poštena Vlast" NE POSTOJI NIGDE!!
Zašto se ne bi prodavale firme i zgrade koje državu samo koštaju?

2. Infrastuktura je nešto što se odmah vidi, zato se grde auto-putevi i sl. jer to ljudi vide, a DS ništa od toga nije umeo da obavi....

3. Naravno da se SNS (kao u svim džavama Evrope) ugrađuje, ali to više nije 20% kao u vreme DS, već (čini se) nekih 3-5%, što je svetski prosek.
Ne zaboravi da su prvaci DS pokrali svoju SOPSTVENU stranku, koja i danas duguje ogromne pare.

4.Lokalni junaci koji se osile: tu nema pomoći (radi se o obrazovanju, kulturi) njih niko ne može da kontroliše dok ne prolupaju, onda ih smenjuju ili hapse... Tu nema leka, uvek će ih biti, u svakoj vlasti.

5 Afere koje "otkriva" opozicija, većina je izmišljena ili NAMERNO prikazana tako da deluje da tu nešto nije u redu.
Pitajte me za bilo koju Marikinu "aferu" i sve ću lično da vam objasnim o čemu se radi (nije potrebno mnogo pameti) od Krušika do Telekoma....

Ono sa Bajatovićem ne razumem - pojasni, ne znam ni šta je PPV?? Izvini....

A Ikarbus od  vidim da je to tvoja tuka, bilo je toga i na AGBN, UNBN, Privrednoj banci itd....
Nije tu kriv AV, gomila kriminalaca je tu umešana, a ima i raznih interesa. Osim toga: Ikarbus je mala firma u odnosu na Željezaru Smederevo ili Rudnike u Boru, tako da je to kap  u moru.

Mrzi me da više pišem, ali rado ću ti pisati.

P.S. Već sam napisao: i ja zameram što nije više ljudi iz prošle vlasti pohapsio!
To mu najviše zameram - šta je razlog, kažu da je DS svojevremeno pravio izmene zakona koji ih sada štite od bukagija!
I zašto Srbija ne traži od USA da joj izruče Danka Đunića?
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aleksandar Vučić   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime9/25/2020, 22:08

Hvala na odgovoru. Ipak se pomalo svodi na ono šta su radili bivši. Od bivših više ništa ne očekujem već samo od sadašnjih.
Ima smisla da korupcije ima u svakoj vlasti  ego se setim da su u toj Nemačkoj uhapsili oca Štefi Graf kad je ona bila jedna od ikona Nemačke, i nekog trenera da ne guglam Jup Henkes ili Sep Blater nekog poznatog. Ali dobro lepo si rekao Srbija nije ni Nemačka a kamo li Norveška. 
Oni što su se osllili. I toga ima svuda ali je njihova reakcija bila mlaka a iza zavese su ga možda i podržavali, takav mi je utisak. 
Setih se još nekih njihovih grehova iz vremena kada je Aca bio u SRS a partija držala samo zemun. 
Rasprodaja placeva na altini od 1000DM po aru. Tu se znalo koliko se mita daje po aru. Za plave horizonte koštali 500DM i Busije u batajnici ne znam a sela poput petrovčića je mogao da kupi svako. Ako se dobro sećam za 250DM po aru. E sad zašto idem toliko u nazad. Baš zbog toga što su držali samo tu jednu opštinu. Kakve su šanse da Aca kao portparol nije znao ili nije čak i učestvovao?
Bajatović sa tim timom je hteo da istražuje njegovo poslovanje a ovaj ih nije pustio uz vrlo razumno objašnjenje da onda svako može da organizuje grupu, jer njihovu grupu nije osnovala vlada. Naravno davno je bilo pa ne mogu da se zakunem da je od reči do reči tako bilo. Ali posle toga za tu grupu više nisam čuo. 
PPV prvi potpredsednik vlade kako si to zaboravio? Tad je zahtevao da se njegovo radno mesto naziva pravim imenom.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aleksandar Vučić   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime9/25/2020, 22:33

Citat :


P.S. Već sam napisao: i ja zameram što nije više ljudi iz prošle vlasti pohapsio!
To mu najviše zameram - šta je razlog, kažu da je DS svojevremeno pravio izmene zakona koji ih sada štite od bukagija!
I zašto Srbija ne traži od USA da joj izruče Danka Đunića?

Možda sam prevideo ali koga su to uhapsili? Kako su uhapšeni osuđeni? Koliko im je imovine oduzeto?
P. S nadam se da si razumeo da nije Bajatovi osnovao grupu već Aca jer sam pogrešno napisao.
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 837
Points : 1949
Datum upisa : 10.01.2008

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aleksandar Vučić   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime9/25/2020, 22:55

Nisi pažljivo čitao - i ja kažem da nije dovoljno pohapšeno iz prethodne vlasti.
Mislim da je samo Dulić, ortoped iz Subotice, ministar ekologije i prostornog planiranja fasovao neki zatvor, ali nisam siguran, možda je prošao i sa uslovnom kaznom.

A ovo sa Bajatovićem i nekakvim arima na "plavim horizontima" pojma nemam, možda će Marinika da pročita ovo i od toga napravi "aferu".
Nemoj da se baviš "sitnicama" - arima ili prodajom SC i Beograđanke, to se tako radi, ko je kupac, pa sve jedno je.

Tako je opozicija zahtevala da se prodaju sve lokalne TV i radio stanice, pa se posle žalila da su sve to kupili SNS obožavaoci!!
Pa što Đilas nije otvorio novčanik i kupio, na pr. Studio B???

Što bi reko Đinđić: gledaj to malo šire.
I nemoj da se "ložiš" da je brat AV umešan u sve i svašta - tipa: pruzeo je kafanu "Franš" - to nema nikakve logike.
Ako on zarađuje, on se ugrađuje u nešto što niko ne vidi i to preko nekog sasvim nepoznatog (advokata ili sl.)

Ide i trač da Danilo najstariji sin diluje marihuanu? Pa zar to možeš da progutaš'
Šta? Otac mu ne daje džeparac ili ne može da ga "prikopća" na nešto lukrativno?

Ne fokusiraj se na sitnice, gledaj šire.

U Nemačkoj nova železnička stanica u Nirnbergu košta 8,2 MILIJARDE evra i još nije gotova.
Aerodrom u Berlinu, koji je trebalo da bude gotov 2011 jš nije gotov i ne zna se koliko će da košta.

Fokusiraj se na krupne stvari, a ne na spomenike, are zemlje, trg Republike i sl....

A Kinezi su najveći aerodrom na svetu napravili za 4 godine!
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aleksandar Vučić   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime9/25/2020, 23:12

Ono za Andreja nikad nisam ni verovao jer mi je izgledalo smešno. Upravo zbog mogućnosti koje ima ako želi. A u nekom trenutku su mu kačili da je preuzeo i šiš ćevap u ulici gladnih. A moja drugarica je udata za vlasnika 😁 OK još da od Miće preuzme palačinkarnicu Pinokio pa je zaokružio vlasništvo u ugostiteljstvu i brzoj hrani 😂
To za sina da diluje nisam čuo, ali da je bio u lovu na divlje svinje i srndaće i sa kim...bolje da ne pišem moglo bi da mi pozli 🤒. Ma na kraju mlad momak, mora da se provodi a može mu se, kao što si napisao, sve je to sitno, i za to bi samo opozicija volela da ima dokaze.
Na kraju malo ko je u partiji da bi se borio za neke svoje ideje. Osim ako ideje nisu u čvrstoj valuti.
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 837
Points : 1949
Datum upisa : 10.01.2008

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aleksandar Vučić   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime9/26/2020, 00:11

Imali smo mi razne "afere" seti se da je Dragica Nikolić "kupila" tašnu, navodno od 5000 evra i haljinu od , ne znam, recimo 4000 evra.

Šta je to za državu koja se zaduži 2-3 milijarde dolara, a pri tome sam siguran da svaki predesnički par u evropi ima određen novac za reprezentaciju - baš me zanima koliko za to imaju Tramp i Melanija.

A da je Dragica kupila tašnu kod Kineza za 20 evra i haljinu za 15 evra, svi bi rekli: vidi jadnicu kako ona da zastupa Srbiju kao državu.

Isto je i sa sinom AV, punoletan i s kim ide na utakmice je njegova stvar, nije on predsednik, već njegov otac!

I da je hteo mogao je i go da se skine na trgu Republike, i njegov otac (AV) bi mogao samo da se zgrozi... možda i da da ostavku.

Ali, setimo se (moramo) one cure koja je bila direktorka Lutrije Srbije i tu firmu uterala u minus!?!?
Što je nemoguće, jer 50% uplate ide državi a od preostalih 50% se isplaćuju dobici!
E ona je očigledno pare usmeravala u DS i (javna je tajna) da joj je Tadić napravio dete!

I šta sad - pa kako to na Balkanu biva, Tadić pozove AV i kaže: Daj nemoj da je hapsiš, majka mog deteta, imaj milosti....

A AV kaže: OK, nema problema, neće joj biti ništa, ali TI da nedelju dana pred izbore napustiš DS i osnuješ svoju stranku.
Sve je tu jasno, možda nije bilo baš tako, ali sve govori da jeste, jer je ta cura nestala i niko nije odgovarao za minus u lutriji - što i da si idiot nisi mogao da napraviš.

Lov, pijančenje, utakmice, pa to su sitnice...
Nazad na vrh Ići dole
Ivan00
Still learning
Still learning



Broj poruka : 98
Points : 158
Datum upisa : 31.08.2010

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aleksandar Vučić   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime9/30/2020, 09:52

Ovde ce na kraju ostati samo sns botovi jer ovo je vec postalo bljutavo.

Ako vec kao hoces da podelis sta si procitao u dnevnoj stampi, a svi se verujem ovde informisemo tako i bez tebe, mozes da podelis vest da se pokusava smena clana Saveta vlade u borbi protiv korupcije ili vest da NBS otkupljuje od banaka obveznice Telekoma
Nazad na vrh Ići dole
Dragivoje
Our family
Our  family



Broj poruka : 249
Points : 697
Datum upisa : 03.06.2011

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aleksandar Vučić   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime9/30/2020, 10:26

Ivan00 ::
Ovde ce na kraju ostati samo sns botovi jer ovo je vec postalo bljutavo.

Ako vec kao hoces da podelis sta si procitao u dnevnoj stampi, a svi se verujem ovde informisemo tako i bez tebe, mozes da podelis vest da se pokusava smena clana Saveta vlade u borbi protiv korupcije ili vest da NBS otkupljuje od banaka obveznice Telekoma
 
U pravu ste Ivane, da se malo našalim, treba biti uvek konkretan, evo moja malenkost je uvek spremna da popu kaže bob i bobu pop! 

Ako me pitate da li sam za ili protiv SNS-a reći ću Vam da jesam! 

Ili još konkretnije, neki moji prijatelji misle da je AV najbolji predsednik Srbije u poslednjih pola veka, drugi moji prijatelji misle da je najgori, a ja, ja uvek mislim kao moji prijatelji!  slik

Popaj and Dragan555 like this post

Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2050
Points : 5695
Datum upisa : 06.12.2008

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aleksandar Vučić   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime9/30/2020, 11:13

Jedno je biti protiv vlasti, a sasvim nesto drugo biti protiv svoje drzave.

Ja ne mogu protiv svoje licne karte i uvek cu biti za svoju drzavu i uvek cu se radovati ako drzava i njena privreda, standard napreduje.

A vlast? Vlast se menja, pa je jedna bolja, a druga gora i zato glasam jednom za jedne, a drugi put za druge, u zavisnosti kako mi se cini da ce vladati.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Ivan00
Still learning
Still learning



Broj poruka : 98
Points : 158
Datum upisa : 31.08.2010

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aleksandar Vučić   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime9/30/2020, 11:46

A ako ti ukradu licnu kartu pa ti jos na tvoje ime otvore firme i uplacuju doprinose, jel i tad ne mozes
protiv licne karte? A tad su bili u opoziciji, zamisli sta rade kad su vlast

Kako to kritika nekog sa funkcijom, imenom i prezimenom moze da se shvati kao kritika drzave?

Kako je uopste moguce da je neko protiv svoje drzave?

Botova tj ljudi koji iz licnih interesa iskrivljuju istinu i pokusavaju da u takvu udedjuju druge, uvek je bilo i bice ih, ali nemojte ovde

(NE)sudjeni milioner likes this post

Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: dd   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime9/30/2020, 12:18

Ne možeš svakog ko se ne slaže s tobom da nazivaš botom.

Ne vidim da je tebe neko vređao ili pokušavao da te ubedi u bilo šta.
Ladno bih mogao da i tebe nazovem botim opozicije, ali neću.

Čudan je bes i mržnja koju protivnici AV šire!?

BTW: Reagovao si na izjavu amerikanca! kafa

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
(NE)sudjeni milioner
Just looking
Just looking



Broj poruka : 10
Points : 32
Datum upisa : 05.11.2011

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aleksandar Vučić   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime9/30/2020, 18:11

Ne mogu da shvatim običnog čoveka (ne govorim o BOTOVIMA) koji pre izlaska na izbore ne pogledaku u svoj novčanik, i utvrde koliko im od tog silnog (najvećeg u Evropi) rasta BDP ostaje za život...od 1989. god i početka višestranačja u Srbiji, za 8 godina vlasti (20012.-do danas), ni jedna vladajuća stranka nije imala više AFERA nego SNS..nijedna vladajuća koalicija nije imala TOTALNU podršku svih medija....Nijedna do sada nije toliko mogla da ponizi, oblati tz. OPOZUCIJU kao SNS. A Gasači joj i dalje veruju i glasaju za AV...DEa ne govorim o VREMENU VLASTI VLADAOCA 1998.-2000.kada je bio ministar informisanja i beskurpulozno kažnjavao sve medije koji su pisali protiv tadašnje vlasti, čak su prebijali i ubijali predstavnike nezavisnih (od Vlasti) medija - npr Slavko Ćuruvija...
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 708
Points : 1900
Datum upisa : 30.11.2010

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aleksandar Vučić   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime9/30/2020, 20:34

Karma vam sledi put koji nije dobar. Mržnja ne vodi nikuda, u ćorsokak, u niže oblike života.

Neko vam se ne dopada, pa ga ne volite, a onda počnete da ga mrzite - to razara karmu!
Zašto bi nekoga ko vam se ne dopada mrzeli? Samo sebi time možete da naudite, mržnja dovodi do nervoze, stresa, bolesti...

Nervira vas AV, pa polako, pročiće i njegovo, budite strpljivi, trpite trenutak, jer on mora kad-tad da prođe, a mržnja to neće ubrzati.
Gledajte ono što je lepo, ono što je dobro urađeno čak i od AV, ili bilo kog drugog.

Strpljivo: sedite na obali reke i čekajte.
Nije dobro nekoga ko vam se ne dopada smatrati neprijateljem, mrzeti ga, to oštećuje karmu, a tako nešto nije vredno toga.
Jer karma pamti sve!!! posledice ćete trpeti vi, jer karma je neumoljiva....

_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
Ivan00
Still learning
Still learning



Broj poruka : 98
Points : 158
Datum upisa : 31.08.2010

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aleksandar Vučić   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime9/30/2020, 23:10

Dalaj,
devojka ili decko moze da ti se dopada ili ne ili da te nervira. Ovde se radi o kriminalcima koji su osnovali stranku, oteli drzavu,ukinuli demokratiju, kontrolisu sve medije sa nacionalnom frekvencijom, deo glasaca ucenjuju zaposlenjem, deo potkupljuju paketima osnovnih namirnica(pa 100 e je podeljeno pre izbora), kruze snimci sa i ispred glasackih mesta i ljudi sa spiskovoma, to ne vidi samo ko nece.
Ni patrijarh Pavle da vaskrsne ne moze da pobedi na takvim izborima.

A ti sedi pored reke i cekaj,dobro da ne predlazes da se samozapalimo

boban75 likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aleksandar Vučić   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime10/1/2020, 00:01

Već dugo me čudi broj novih članova na forumu a prometi na berzi iz godine u godinu sve manji. Naravno nije obavezno da su novi članovi aktivni na našoj ili nekoj stranoj berzi ali eto neko moje zapažanje.
Kolega Dalaj Lama kad se setim 90-ih i radikalskih grehova, kako 90-ih tako i kasnije, što u zemunu gde vladaju decenijama, tako i zadnjih godina u celoj zemlji. Nešto je ta karma baš spora, da ne kažem da sumnjam u nju. Ali zato mnogo brže deluje po običnom narodu 🦇
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2050
Points : 5695
Datum upisa : 06.12.2008

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aleksandar Vučić   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime10/1/2020, 00:26

Pošto vidim da je diskusija došla dotle da prvo moram da se izjasnim za koga sam pa tek onda da pišem, evo: ne dopada mi se ni AV ni trenutna opozicija.

A moje pitanje je kome je od vas (i tačno šta) nažao (vama LIČNO) nažao učinio ovaj režim ili AV?

Ja ne mogu da tvrdim da je ovo diktatura ili fašizam, kako neki tvrde (da je tako, bili bi u bukagijama ili bi ih pojeo mrak), ja imam svoj biznis, niko me ne reketira, ne ucenjuje, imam para koliko zaradim i to je to.

Kolega Dalaj vam lepo kaže: proćiće i ovo, al dal će (pod novima) biti bolje ili gore, videćemo....

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2050
Points : 5695
Datum upisa : 06.12.2008

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aleksandar Vučić   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime10/1/2020, 00:40

I da dodam: neki od nas smo se autovali, za koga smo ili nismo. Ali ne vidim da su ovi najvatreniji kritičari AV i SNS rekli za koju su opciju, ima ih dosta, pa hajde, recite za koju ste stranku, lidera, ko je taj koji će nam doneti "svetlu" budućnost?

Jer lako je reči: ovo mi se ne dopada (da ne citiram ono što opozicija stalno ponavlja) ali treba da imamo i neku alternativu, pa MOLIM kritičare da se autuju i kažu za koga su.

Ovako je besmisleno voditi bilo kakvu diskusiju.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”

Popaj and Dragan555 like this post

Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2050
Points : 5695
Datum upisa : 06.12.2008

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aleksandar Vučić   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime10/1/2020, 00:48

Ivan00 ::
Dalaj,
devojka ili decko moze da ti se dopada ili ne ili da te nervira. Ovde se radi o kriminalcima koji su osnovali stranku, oteli drzavu,ukinuli demokratiju, kontrolisu sve medije sa nacionalnom frekvencijom, deo glasaca ucenjuju zaposlenjem, deo potkupljuju paketima osnovnih namirnica(pa 100 e je podeljeno pre izbora), kruze snimci sa i ispred glasackih mesta i ljudi sa spiskovoma, to ne vidi samo ko nece.
Ni patrijarh Pavle da vaskrsne ne moze da pobedi na takvim izborima.

A ti sedi pored reke i cekaj,dobro da ne predlazes da se samozapalimo

A ovo je opšte mesto, to opozicija ponavlja do besvesti, da li je to tvoje mišljenje ili si ga "pokupio" sa N1 i sad ga samo širiš?

Šta je ovaj "korumpirani, mafijaški, autokratski" sistem TEBI LIČNO uradio na žao, ili te u nečemu osujetio?


_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”

Maca and Popaj like this post

Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aleksandar Vučić   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime10/1/2020, 04:46

Momir ::
I da dodam: neki od nas smo se autovali, za koga smo ili nismo. Ali ne vidim da su ovi najvatreniji kritičari AV i SNS rekli za koju su opciju, ima ih dosta, pa hajde, recite za koju ste stranku, lidera, ko je taj koji će nam doneti "svetlu" budućnost?

Jer lako je reči: ovo mi se ne dopada (da ne citiram ono što opozicija stalno ponavlja) ali treba da imamo i neku alternativu, pa MOLIM kritičare da se autuju i kažu za koga su.

Ovako je besmisleno voditi bilo kakvu diskusiju.

Odličan komentar. Nisam ni za koga (sem za Šapića lokalno). To je posledica što gotovo da nema panel diskusija između predstavnika vlasti i opozicije na najvišem nivou.  Opet da ponovim ovo je oproban recept kako se u javnosti stvara utisak da nema nikog ko je u opšte ozbiljan u opoziciji a taman posla da može da ih dostojno zameni. Eto da ne idem primerima po svetu imamo CG u susedstvu. Jel stvarno verujete da od Mila i njegovih kadrova nije bilo boljeg decenijama? Nemam dilemu da će Vučić vladati još dugo, dugo. Čak bi ga ovo tumbanje po svetu moglo još jače učvrstiti na vlasti.
Svi znamo da od prosečne plate od 900 eura 2025 koju priču oni i dalje forsiraju nema ništa. Da nema medijske blokade takva bi ga obećanja  vrlo brzo koštala koliko i onu vlast koja je obećavala 1000 eura od besplatnih akcija, ili Cvetkovićevo obećanje 500000 novih radnih mesta, Đelićevo kriza je velika šansa za Srbiju.
Da ne bude da sam 100% protiv njega, sviđa mi se ovo okretanje ka USA. Mada ne znam kako se Kini dopada što smo čini mi se odustali od već potpisanih ugovora o izgradnji mreže 5G Huawei tehnologije?
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2162
Points : 6016
Datum upisa : 25.07.2010

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aleksandar Vučić   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime10/3/2020, 20:42

BASARA ::
Došlo je, međutim, do nekog kurcšlusa prilikom izbora novog čaršijskog miljenika, Vučića, koga je kao i sve prethodne instalirala na vlast.

Vučić je, naime – a da mu to uopšte nije bila namera, a da ne mogu da ukačim kako – razotkrio svu lažljivost i sav jad i bedu čaršije.

Udri muški, Vučiću.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aleksandar Vučić   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime10/3/2020, 20:56

Kolega Boranija, prevedi nam ovo.  Ko tu šta kome i zašto ?   svadja
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2162
Points : 6016
Datum upisa : 25.07.2010

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aleksandar Vučić   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime10/4/2020, 12:40

citat ::
On kaže da se međunarodni odnosi ne zasnivaju na pravičnosti i na međunarodnom pravu, već na interesima i moći onih koji žele nešto da urade.

Prema njegovim rečima, taj, na emocijama zasnovan stav većeg dela javnog mnjenja dosta je sputavao sve lidere: Đinđića, Tadića, Koštunicu, pa i (Aleksandra) Vučića u nekim aspektima vođenja spoljne politike, jer je vidljivo da su svi ti lideri i pored nekih planova za racionalnije zasnivanje naše spoljne politike ipak pratili javno mnjenje, „bez dovoljno političke hrabrosti da idu u bilo kakav sukob sa većinskim opredeljenjima javnosti“.

„I, naravno, to nije donosilo nešto naročito dobro jer slediti javno mnjenje u situaciji u kakvoj je Srbija – gde je potreban veliki iskorak iza koga stoji državnička mudrost i hrabrost – nije baš najsrećnija politika“, rekao je Visković.

https://www.danas.rs/politika/viskovic-u-spoljnjoj-politici-smo-se-vratili-na-poziciju-od-5-oktobra/

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 837
Points : 1949
Datum upisa : 10.01.2008

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aleksandar Vučić   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime10/4/2020, 17:35

VUČIĆ ::
Na pitanja zašto u Srbiji još nema Vlade, pošto je njegov SNS ubedljivo pobedio na parlamentarnim izborima krajem juna, i da li će biti u Vladi koalicionih partnera, Vučić je odgovorio da formiranje Vlade nije lako, jer i u njegovoj stranci postoje osobe koje misle da imaju zakupljenu ministarsku fotelju.

"U to veruju i druge stranke, iako SNS sama ima jasnu većinu u skupštini. Uveren sam da će biti mnogo promena, jer kada dobijete tako veliku podršku birača, onda su građani za to da se opšta linija nastavi, ali to ne znači da su apsolutno zadovoljni. Bilo je mnogo korupcije i mnogi su loše ili uopšte nisu radili. Zbog toga ću preporučiti značajnije promene nego što se očekuje, a to će se moći videti narednih dana", zaključio je on.

Gocili likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2162
Points : 6016
Datum upisa : 25.07.2010

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aleksandar Vučić   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime10/19/2020, 18:37

Predsednik je zatim oštro upozorio sve one koji se u našoj zemlji bave kriminalom i najavio opšti rat mafiji.

-.U međuvremenu, dok smo se borili za bolji život i standard ljudi, za Kosovo i Metohiju, dok smo se borili za bolji zdravstveni sistem da bismo mogli da lečimo ljude, neki su pomislili da je najisplativiji posao da budu mafijaši, da ubijaju ljude, da otimaju naše građane i da seju strah. Obećavam, pobedićemo ih i to im garantujem. Bez obzira na lične, političke i svake druge posledice - rekao je Vučić.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aleksandar Vučić   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime10/20/2020, 15:24

Nadam se da ce odrzati rec, ali da ce biti i pravedan i da ce najpre krenuti od ministarstava, i javnih preduzeca, bilo iz svojih redova , bilo iz redova koalicionih partnera.

_________________
Masta je vaznija od znanja. A.Ajnstajn
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aleksandar Vučić   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime11/4/2020, 12:28

Boranija ::
Predsednik je zatim oštro upozorio sve one koji se u našoj zemlji bave kriminalom i najavio opšti rat mafiji.

-.U međuvremenu, dok smo se borili za bolji život i standard ljudi, za Kosovo i Metohiju, dok smo se borili za bolji zdravstveni sistem da bismo mogli da lečimo ljude, neki su pomislili da je najisplativiji posao da budu mafijaši, da ubijaju ljude, da otimaju naše građane i da seju strah. Obećavam, pobedićemo ih i to im garantujem. Bez obzira na lične, političke i svake druge posledice - rekao je Vučić.
 
Pretio je on borbom protiv korupcije i kriminala i 2012, 2013, 2014...
Jel se sećate floskula poput Nulta stopa tolerancije na mito i korupciju?
Ne može više neko da radi za platu od 50000 dinara a da vozi auto od 50000 eura 
Bla, bla, bla... 
A onda je skoro zaplakao na tv kad je ubijen diler. 
A na njegovoj inaguaraciji drugovi ubijenog pravili kragne novinarima i odvlačili ih sa platoa Štark Arene (do skora Kombank arena).
Biće ovo u najboljem slučaju borba države protiv Crnogorskih klanova kako bi očistili teren za favorite. Ko je gledao El Čapa zna iz kojih razloga se to radi.

https://direktno.rs/politika/308836/vucic-objavio-rat-mafiji-.html

Fmember and Plejade like this post

Nazad na vrh Ići dole
Plejade
Still learning
Still learning



Broj poruka : 79
Points : 232
Datum upisa : 10.12.2019

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aleksandar Vučić   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime11/5/2020, 09:55

AV lažov i demagog. Koliko puta je rekao da nešto neće pa uradi setimo se nikada nije hteo da bude predsednik pa je i to postao. U normalnoj državi lik bi zaglavio u bolnicu za ludake a ne u zatvor.
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2020
Points : 5441
Datum upisa : 07.05.2009

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aleksandar Vučić   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime11/5/2020, 11:57

Legitimno je s nekim se politički ne slagati, ali uvrede nisu argument.

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Zile
VIP
VIP
Zile


Broj poruka : 323
Points : 1280
Datum upisa : 29.02.2012

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aleksandar Vučić   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime11/5/2020, 12:20

Na nasoj politickoj sceni i nije bas neka uvreda reci za politicara da je lazov i demagog, to je vise kao definicija.
A sa AV ne znam bas sta to znaci politicki se sloziti s njim u bilo cemu.
On je prosto od nase politike napravio brlog, blato. 
Ucestvovati u tome bez gadjenja mogu samo oni koji se boje za egzistenciju ili imaju ozbiljnu korist o toga.
Risticevic, Martinovic, Babic, Vulin, Brnabic...Boze, kakva galerija...
Na koji nacin se uopste moze sa tavkim pojavama politicki sloziti ili ne sloziti? Sta to ima veze sa politikom uopste?
Nazad na vrh Ići dole
Plejade
Still learning
Still learning



Broj poruka : 79
Points : 232
Datum upisa : 10.12.2019

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aleksandar Vučić   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime11/5/2020, 16:49

FatCat ::
Ja ne vidim da je "kriminalac i diletant", a ti izgleda imaš neki lični razlog da ga mrziš.
Šta li ti je to uradio?
Šta je to dobro uradio navedi mi barem tri stvari?
Kako ne vidiš kriminal svuda oko tebe, čuo si valjda ako nisi video čiji je on sponzor i organizator. Diletant koji laže, i sam sebe je demanovao u mnogim stvarima.
Sve sama loša gluma i nekultura.
Mogu ja tebe isto da pitam šta ti je dobro uradio da ga podržavaš?
Smatram te ozbiljnim članom i nemam nameru da se vređamo samo iznosim svoje mišljenje. I mislim da si ipak prevaren SNS dogmom.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2050
Points : 5695
Datum upisa : 06.12.2008

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aleksandar Vučić   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime11/5/2020, 17:07

Tačno. Šarena je galerija likova kao u vlasti tako i u opoziciji - to nam je najveći problem, jer su i jedni i drugi preuzeli govor "poganog jezika".

Ne bih da nabrajam ali pomenuću samo jednog "opozicionara" koji je bio savetnik Tadića za Kosovo i Crkvu (usput i kum Djilasa) i navodni kandidat za Predsednika Srbije na sledecim izborima:

 https://www.danas.rs/ljudi/mladjan-djordjevic-oslobodilac/

a ima još mnogo o njemu:



itd... itd...

Tragedija je što nema relevantne opozicije, a možemo da mrzimo AV koliko nam volja, on će opet pobediti na izborima za Predsednika Srbije, pa ma koliko se mi udarali u glavu...

Očigledno je on (bar za sada) pogodio crv koji glasače goni da glasaju za njega, mada i sam kažem: opozicija je jadna i nikakva!
Zato me ne čudi što on lako i bez problema vlada Srbojom.

Netačno je da ljudi ne glasaju za njega i da su svi glasovi "pokraderni" i "kupljeni" - malo pogledajte šta misli vaš prodavac na pijaci ili u drakstoru, biće vam sve jasno.

P.S. I još jedna neistina: svu desnicu je proizveo AV - to nije tačno.
Znam momke iz karaja (Dprćol) koji su iskreni desničari i AV smatraju za izdajnika, a Vacića (veliku desničarsku pretnju od ) nazivajzu "Vučićevom pudlicom" - tako da ne treba zanemariti ni tu struju koja se autonomno javlja - bez ikakvog AV  uticaja.....

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2050
Points : 5695
Datum upisa : 06.12.2008

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: xxx   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime11/5/2020, 17:15

Jedan odgovor si ostao dužan:

Šta je TEBI konkretno AV uradio?

Jel te hapsio, jel ti nije dao da razviješ svoj biznis, jel ti hapsio porodicu, tukao te ili šta već...
Ne sviđa mi se šta govori, ali koliko vidim digao je srpsku privredu (kako tako) ne hapsi, nema logore za neistomišljenike itd....

A opozicija je jadna i bedna i ne znam nikoga ko njima veruje, ne veruju i AV, ali njima još manje.

P.S. Sve ovo je off topic, nadam se da će biti prebaceno u podforum Politika...

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 672
Localisation : Zemun
Points : 1784
Datum upisa : 25.05.2007

Aleksandar Vučić - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aleksandar Vučić   Aleksandar Vučić - Page 3 Icon_minitime11/6/2020, 01:41

Nazad na vrh Ići dole
 
Aleksandar Vučić
Nazad na vrh 
Strana 3 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: POLITIKA-
Skoči na: