BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 10. DEO

Ići dole 
+111
Zile
Tihi
Cicija
larry.flint
Jegulja
Marioss
Amater u pokušaju
Nikollla
trind
milosmiljkovic
Bobo011
Tomislav
Sneki
MightyZ
Cucla
ajtijevac
Stane Dolanc
mr Bean
arsen123
Aritmeticar
Strbac
ILoveRoses
dejandinic
Krkobabic
MMcorp
Milos86
Prokuplje
goxi
kaktuss
Al Kapone
telux
Miros Lav
C R A Z Y
beaglle
Von Misha
Sutra
pepermint
Maca
Zrimi
draggon
Nikola
MORNAR
Roman Abramovich
gaggii
cikabosko
Mirkodz
Voiceoflaw
Dejansss
Taliano
Dr.
Medax
vladimir85
Momir
Retenzija
Zmark
Boza Belex
Cermet
BojanNS
Fokus
Limited011
Jerry Springer
boban75
Dalaj Lama
Boranija
Fmember
BBrroo
Bochek
Red max
MilanR
Taliban
mili61
Friz
Mistery 011
Ivan2211
Karlo
Drag65
Ceras
Dragot
Zeljko321
Trade Now
Aleks
govedinho
Dragan555
Teletrader
Jovan I
BoS
Kobe Bryant
Smile
Bond
Aca kurbla
FatCat
LUMTDZOS
Bojjan
Gocili
Ars Vivendi
flyer
Dragivoje
Drasko
Big Mile
zekapeka
Zexx
Tenerife
MIlanNoviSad
Aria
bonum.mm
Popaj
Vladulns
Jaca
gogloee
Frenky
malecki
115 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 25 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime11/25/2016, 10:59

Dragane, kupovao si akciju po 500 pa bi opet? sta li je?

Ja nisam kupovao tada, radije bih kupovao po 250 ali nista od toga. pre mesec dana sam kopovao oko 600 jer mi tako "doslo". Pored tolikih budalastina iznetih iznetih sa moje strane na forumu u datim trenucima i okolnostima sada smatram da akcija ima potencijal za rast i to je moja briga ako bude ili ne bude tako!

Drzi se ti tvog misljenja i ne brini nista! samo malo manje spamuj temu, imas hard core niis pa tamo burgijaj. ovo sto pises poslednjih par postova je kao da te pogodila amnezija.

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime11/25/2016, 11:03

Fmember ::
Dragan555 ::
 Jer čak i da ih je 7 u porodici koji su dobili akcije, morao bi svako ponaosob da donese u postu i potpiše da ih je dao u prodaju. i bile bi u ponudi prikazane na 7 mesta po 5.

Gde ti to mozes da vidis detaljno svaki nalog u ponudi a ne samo akumulirano zbirno po ceni?

U pošti šalterska službenica pogleda po kojoj je ceni poslednji put prodata NIS akcija i to je to. Prodavac kaže dobro, dajte da se proda po toj ceni ili malo spusti ispod toga.

Naravno da porodica od 7 članova ima 7 naloga po 5 akcja, ali je verovatno da će svi oni svoje akcije ponuditi po istoj ceni i ti ne vidiš da se radi o 7 naloga prodaje već samo 35 akcija po istoj ceni....

P.S. U ostalom zovi svog brokera i pitaj ga da ti pojasni o čemu se radi.

D555 jednostavno ovog puta nisi u pravu.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Tomislav
Just looking
Just looking



Broj poruka : 31
Points : 70
Datum upisa : 19.11.2008

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime11/25/2016, 11:29

Vidi se današnja realizacija na teletraderu, za 2 sekunde od početka trgovanja (9,30:00 do 9,30:02) realizovan 181 nalog po 5 akcija, 6 naloga po 10 akcija (sopstvenih 5 + 5 najverovatnije od nasledstva), 2 naloga po 4 akcije i 1 nalog 1 akcija.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime11/25/2016, 12:18

Hvala Sneki i hvala Fmember (u jednoj recenici si me osvestio i objasnio gde sam pogresno sagledao situaciju). U pravu ste pogresio sam. Da mi vi niste objasnili hteo sam da zovem brokera da pitam. Hvala sto ste me postedeli toga. I izvinjavam se onima koji su na pristojan nacin pokusali da mi objasne gde gresim. Tenerife hvala i tebi. Ajde sto ja nisam shvatio, ali kako tebi da se desi da i dalje ne shvatas? U ovom slucaju nisam pisao o tome da li akcija ima potencijal da raste ili je precenjena. Moje misljenje o NIIS u ovom trenutku vezano je za odluku clanica OPEK + Rusija sesir
Nazad na vrh Ići dole
Bobo011
Our family
Our  family



Broj poruka : 166
Points : 792
Datum upisa : 07.08.2015

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime11/25/2016, 16:02

Sneki ::
Fmember ::


Gde ti to mozes da vidis detaljno svaki nalog u ponudi a ne samo akumulirano zbirno po ceni?

U pošti šalterska službenica pogleda po kojoj je ceni poslednji put prodata NIS akcija i to je to. Prodavac kaže dobro, dajte da se proda po toj ceni ili malo spusti ispod toga.

Naravno da porodica od 7 članova ima 7 naloga po 5 akcja, ali je verovatno da će svi oni svoje akcije ponuditi po istoj ceni i ti ne vidiš da se radi o 7 naloga prodaje već samo 35 akcija po istoj ceni....

P.S. U ostalom zovi svog brokera i pitaj ga da ti pojasni o čemu se radi.

D555 jednostavno ovog puta nisi u pravu.

Sneki, skroz si u pravu jer ja sam se bas pitao zasto mi broker ispostavlja potvrdu naloga sve po 5 komada a ja sam davao nalog od npr. 100 komada da kupim odjednom i izgledalo je u momentu kupovine da kupujem 100 komada odjednom.
Nakon par dana dobijem 20 potvrda od brokera od po 5 komada, ali sad mi je barem jasno zasto je to tako. :)
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 784
Localisation : Vojvodina
Points : 2635
Datum upisa : 03.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime11/25/2016, 16:53

Petrohemiju čeka UPPR i rešavanje 530 mil EUR dugova - Traži se rešenje i za Ikarbus, 21. oktobar, Politiku, Trayal...

Sada se na radnoj grupi usaglašavaju dužničko poverilački odnosi. Ideja je da 530 mil EUR nasleđenih dugova koji danas opterećuju pozitivno tekuće poslovanje Petrohemije, što se odnosi na Srbijagas i NIS, pokušamo da rešimo kroz model otpisa dela duga, konverzije dela duga u kapital i naplate dela duga od NIS-a. To će država preuzeti na sebe i na javni dug i to je usaglašeno sa MMF-om na taj nacin će se Petrohemija relaksirati duga od 530 mil EUR - kazao je on.



http://www.ekapija.com/website/sr/page/1605616?utm_content=bufferd2174&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer


izvor:ekapija

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime11/25/2016, 19:24

Dragan555 ::
Tenerife hvala i tebi. Ajde sto ja nisam shvatio, ali kako tebi da se desi da i dalje ne shvatas?

Ovo je tema koju treba pročtati!!!
Bukvar za ulaganje....
https://www.aikb.net/t723-da-li-investirati-25-000-dinara-mesecno

Svašta ma u podforumu deponija, šokiran sam! coca

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
milosmiljkovic
Just looking
Just looking



Broj poruka : 20
Points : 72
Datum upisa : 09.10.2016

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime11/25/2016, 20:29

Ja sam prodao akcije NIS-a jos 2010. I licno mislim da je nasa berza jako plitko trziste.Nekako nisam imao strpljenje da cekam toliko godina.
Nazad na vrh Ići dole
Strbac
VIP
VIP



Broj poruka : 130
Points : 314
Datum upisa : 14.11.2007

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime11/25/2016, 22:07

Korekcija prosla, sad pratite nastavak trenda.
Nazad na vrh Ići dole
Aritmeticar
Moderator
Aritmeticar


Broj poruka : 725
Points : 2414
Datum upisa : 01.12.2009

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime11/28/2016, 11:35

Sa kojim ulazom se osećaš bezbednije? Nakon korekcije ili nakon proboja? Početkom novembra moglo je da se kupi po 630 sa većom neizvesnošću (kada se gleda godinu dana unazad drugo odbijanje na dole od 650, nema pravilno formiranog obrnutog H&S, mada je rastući trougao), a sada skuplje sa manjom.
Nazad na vrh Ići dole
malecki
Still learning
Still learning
malecki


Broj poruka : 60
Godina : 39
Localisation : Salzburg
Points : 60
Datum upisa : 28.02.2015

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime11/28/2016, 17:52

Jel jos uvek radi BG "Berza", odavno nisam ništa kupovao, nemam pojma šta se dešava?
Nazad na vrh Ići dole
malecki
Still learning
Still learning
malecki


Broj poruka : 60
Godina : 39
Localisation : Salzburg
Points : 60
Datum upisa : 28.02.2015

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime11/28/2016, 18:41

A mogoa bih i da kažem svoje mišljenje odavno nisam,,,
Dolaz nam bolji dani samo još malo da sačekamo, al ipak da nam neprođe život u čekaonici. Naime, to nema nikakve veze sa Vučkovim sposobnostima, već sa štamparijom koja se zove Evropska Centralna Banka. Talas je došao i do nas , zamisli ti to, a ogleda se u kamatama na štednju koje su jako blizu 0% 1,2 % nemojte me držati za reč nepamtim cifre a i nebitan je tačan iznos, bitna je suština. Kamatna stopa naše jadnice Majka banke je mislim na 4%, i u opšte ne razumem zašto je ne spuste do 0% jer uskoro je više neće moći držati ni na 4% inflacija će krenuti na gore,  inflacija u evro zoni je jak niska a kod nas mislim da nediše,,,, nezaboravite da Srbi računaju u EVRIMA. Dobrobit će kod nas trajati jako kratko zato što Ameri već odavno plivaju u jeftinom novcu, Evropa malko kaska ali isto su preplavljeni, a nas talas tek zapljusnuo onako noge da properemo,  šta hoću da kažem? Inflacija će se početi zagrejavati, prvo kod Amera FED već polako mic po mic diže kamatnu stopu, Evropa još ne ali isto i nju čeka, gašenje štamparije, i podizanje kamata, a mi jado moja nismo ni kamate spustili do 0% a inflacija zakovana. Kada dođe inflacija u Americi na 3,4% ide nam nova ekonomska kriza, novi balon, i novi cirkusi, moja procena je da će to biti za oko 10 tak godina. A da li ćemo mi izaći iz postojeće, krize za 10 tak god, naravno da ne a već ćemo dobiti novu krizu, jer jednostavno takav je ekonomski ciklus. MI smo osuđeni na večnu sirotinju jer veliki diktiraju ritam a dok dođe do nas malih već je kasno ide nova pustoš. Bogati su sve bogati, siromašni sve siromašni! Kod nas će to "dobro" da dođe 2018g i traja će duplo manje nego kod Amera, kod njih je to dobro već 4, 5 god. Nakon čega ide novi krah a poznaćemo ga po visokoj inflaciji, kao što se dobro može poznati po niskoj inflaciji. Dakle imaćemo od 5 do 7 god da napunimo džepove posle čega nas isto čeka kao i 2008 god. Upravo tada je pravo vreme za ulazak u naftne kompanije, zbog jakog dolara, oko koga se sve vrti. a do tada, te OPEK ovo, te OPEK ono te vam te te tam te, te petrohemija te čuda, sve su to gluposti. Čeka se jačanje dolara, to čekaju Arapi to čekaju Rusi, ma svi i niko neće popustiti ni milimetar, I dogovora nema sve dok inflacija dolarsa ne dođe do 3,4%, a tada dogovor neće ni trebati svi će znati šta treba da se radi.
Da poentiram, "Uskoro će nam biti bolje, jer će nam život uskoro proći" nažalost ovo je sudbina Srbije  rabbit
Nazad na vrh Ići dole
Strbac
VIP
VIP



Broj poruka : 130
Points : 314
Datum upisa : 14.11.2007

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime11/29/2016, 16:43

Aritmeticar ::
Sa kojim ulazom se osećaš bezbednije? Nakon korekcije ili nakon proboja? Početkom novembra moglo je da se kupi po 630 sa većom neizvesnošću (kada se gleda godinu dana unazad drugo odbijanje na dole od 650, nema pravilno formiranog obrnutog H&S, mada je rastući trougao), a sada skuplje sa manjom.

Najsigurniji ulaz vam je uvek nakon korekcije. Većina trendova ima 3 do 4 korekcije. Najmanji rizik za ulaz je na prvoj korekciji nakon promene trenda. E sad, da li znate gde ući na korekciji uz minimalni rizik ? :)
Nazad na vrh Ići dole
Trade Now
VIP
VIP
Trade Now


Broj poruka : 404
Points : 1837
Datum upisa : 13.04.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime12/1/2016, 09:51

Trade Now ::
Trade Now ::

Jedna prosta računica:
7,7 mlrd +2,3 mlrd IV kvartal +10 mlrd naplata duga iznosi 20 mlrd ili oko 120 dinara po akciji odnosno dividenda 30 dinara bruto po akciji.

Za kolegu sutra to bi bio rast dividende a on to najviše ceni, uvek se toga setim.

Stoji i mogućnost da nafta poraste pa da bude i veći rezultat. Zadnji kvartal će verovatno biti i bolji jer su brzo podigli cene goriva a ne vraćaju cenu naniže tako lako nadole. Osim toga ide i nova godina pa se ne bi iznenadio da akcija preskoči 700 dinara.
Petrohemija duguje Nisu 105 Milona evra ili skoro 13 milijardi, a zadnji kvartal bi mogao da bude u plusu oko 5 milijardi, zato što su cene goriva brzo povećane a kada treba brzo da padnu to se ne dešava već pad ide sporo i dugo traje.
Počelo često da mi se dešava da citiram sam sebe.
Prognozirao sam  preskok cene od 700 dinara do nove godine, ali nova godina došla mesec dana ranije 1 Decembra.
Srećna nova akcionarska 2017 godina!
Nazad na vrh Ići dole
trind
Still learning
Still learning
trind


Broj poruka : 112
Points : 545
Datum upisa : 01.09.2013

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime12/1/2016, 10:31

Zanimljiva slucajnost: danas i Belex 15 u jednom periodu preko 700.
Nazad na vrh Ići dole
Medax
VIP
VIP



Broj poruka : 331
Points : 596
Datum upisa : 25.09.2008

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime12/1/2016, 12:10

Po danasnjoj tabli reklo bi se da je velika vecina cekala siguricu i razresenje drame OPEK mada je dogovor postojao  ranije samo sto covek kad krene da cita vesti nekad ne vidi od sume drvo..
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2627
Points : 5951
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime12/1/2016, 14:17

"Ovo će verovatno biti prva godina od 1945. da imamo takvu projekciju, bez obzira što ćemo i Rusima da isplatimo 100 miliona evra i što smo za penzije dali 100 miliona evra jednokratne pomoći", rekao je Vučiić. 
Nazad na vrh Ići dole
Nikollla
Just looking
Just looking



Broj poruka : 17
Points : 57
Datum upisa : 26.04.2013

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime12/1/2016, 17:13

Nezahvalno je predvidjati (narocito u Srbiji gde je pravilo da nema pravila) ali pokusajmo. Dokle moze NIIS da dobaci do kraja 2016 nosen vetrom ovih vesti o dizanju rucne u proizvodnji nafte. Plafon 850, ako se ukljuci neki krupniji igrac i vise....nadam se.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime12/1/2016, 17:15

NIS je trgovanje okončao na nivou od 707 dinara, vrednost prometa je dostigla 19,8 miliona dinara, uz ostvareni dnevni maksimum na 710 dinara.


_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime12/1/2016, 17:24

Ode brent preko 54, ja prodavao na 749 danas, ali posle ovih skokova nafte ipak cu sacekati
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 522
Points : 1402
Datum upisa : 17.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime12/1/2016, 18:10

Po meni ovo je sve uslovna "sigurica" tj rast cene je samo na osnovu dogovora opek-a..
Ostaje da vidimo da li ce se svi pridrzavati dogovorenog.to bi iduce godine zaista uticalo na pravi trzisni rast cene nafte,mislim ne preko 60 USD za barel,samim tim i na profitabilnost NIIS-a..

Pravo pitanje je kako ce reagovati nova Trampova administracija i americke kompanije za proizvodnju nafte iz skriljaca,jer je zbog njih sve ovo i pocelo,tj na kojoj ceni im se tacno (ne)isplati da ponovo pokrecu ili zatvaraju proizvodnju,negde oko te cifre ce se i formirati cena za barel
Nazad na vrh Ići dole
Medax
VIP
VIP



Broj poruka : 331
Points : 596
Datum upisa : 25.09.2008

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime12/1/2016, 20:25

Sto se tice OPEKa tu je prica zavrsena doslo je do dogovora i to vise ne treba dovoditi u pitanje sad samo mozemo da pratimo rast cene nafte. Ono sto je svima nama sada interesantno jeste kako ce se to odraziti na NIIS?Ranije sam vec pisao da je po meni rezultat poslovanja u prethodnom periodu odlican jer je firma ipak ostvarila dobit uz nisku cenu nafte. Svaki sledeci skok nafte ce se pozitivno odraziti na poslovanje i na krajnji rezultat tako da u buducnosti tek mozemo da ocekujemo lepe vesti i jos vecu profitabilnost.Kolika ce biti cena akcije to je nezahvalno prognozirati jer je to tesko i u mnogo razvijenijim trzistima a ne na belexu.Napomenucu samo da su Rusi placali po akciji  5 eura(danas 615din) i da su mnogi pricali da smo ga poklonili.E sada ako uzmemo danasnju cenu na berzi od 707 din ispadne da je to skoro ista firma kao pre preuzimanja a svi ce te se sloziti da je to daleko od toga i da je realna cena daleko veca za ovu firmu...
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime12/1/2016, 21:16

Medax mislim da je bila 4.8 eura ali nije ni bitno. Cestitam svim kolegama koji su pre samo nekoliko dana kupovali na 630 a i onima koji su kupovali i na manjim cenama. Meni za nauk u buducnosti. Nije moguce  pogoditi bas najnizu cenu. Cestitam kolege i zelim vam sto vecu zaradu sesir
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime12/2/2016, 20:55

I tehnicki se moglo videti da se radilo o akumulaciji, i Strbac je lepo sa par komentara naveo
kako se moze osnovano predpostaviti sto bi rekli tehnicari da li su akcije u cvrstim ili klimavim rukama.

Treba sada dalje pratiti i videti kada ce poceti skidanje profita i dokle bi akcija mogla gore ......

Neosnovana pretpostavka , cisto kao spekulacija,  pred novu godinu mogla bi da ide jos navise.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime12/3/2016, 14:17

Privredni sud u Pančevu obustavio je unapred pripremljeni plan reorganizacije za Petrohemiju, ali to ne znači stečaj za pančevačko preduzeće.

Iz Vlade Srbije je potvrđeno za RTS da rade na rešavanju finansijskog restrukturiranja dugovanja kako bi pripremili novi UPPR i za Petrohemiju lakše našli strateškog partnera.

Stari dugovi koje je Petrohemija gomilala godinama su oko 600 miliona evra. Srbijagas i NIS potražuju po 250 miliona, a Lukoil oko 50 miliona evra. Sa Lukoilom dogovor je, kako kažu, gotovo postignut, a sa NIS je u završnoj fazi.

„Ideja je da se kroz konverziju dela dugova, otpis dela dugova i na kraju kroz izmirenje dela duga prema ova dva komercijalna poverioca (NIS i Srbijagas) stvore uslovi da se usvoji UPPR u kasnijem periodu.“

Sa druge strane, plan je da se sa NIS napravi dugoročan aranžman o kontinuiranom i zdravom snabdevanju Petrohemije sirovinama, ističe državni sekretar u Ministarstvu privrede Dragan Stevanović.

Olakšavajuća okolnost je što Petrohemija već drugu godinu beleži pozitivno tekuće poslovanje. U prvih devet meseci ostvarili su neto dobit od 40 miliona evra, a za 2016 godinu je projektovana neto dobit od preko 50 miliona, kaže Stevanović.

Zoran Popović sa Instituta za hemiju, tehnologiju i metalurgiju ističe da Petrohemija ima svoje već višegodišnje tržište u okruženju i pouzdane kupce. „Na tom planu stvarno nema ozbiljnijih problema“, ukazuje Popović.

Na srpskoj listi izvonika Petrohemija je na šestom mestu i nema viška radnika.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Medax
VIP
VIP



Broj poruka : 331
Points : 596
Datum upisa : 25.09.2008

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime12/4/2016, 10:05

Važno je naglasiti da je „Petrohemija” krajem novembra isplatila najveći deo obaveza prema komercijalnim poveriocima. Takođe, intenzivno se pregovara sa NIS-om oko kontinuiranog obezbeđivanja osnovnih sirovina, neophodnih za rad „Petrohemije” – objašnjavaju u resornom ministarstvu.  http://www.politika.rs/sr/clanak/369215/Za-novog-gazdu-ciste-racune-Petrohemiji
Nazad na vrh Ići dole
Trade Now
VIP
VIP
Trade Now


Broj poruka : 404
Points : 1837
Datum upisa : 13.04.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime12/4/2016, 11:59

Medax ::
Važno je naglasiti da je „Petrohemija” krajem novembra isplatila najveći deo obaveza prema komercijalnim poveriocima. Takođe, intenzivno se pregovara sa NIS-om oko kontinuiranog obezbeđivanja osnovnih sirovina, neophodnih za rad „Petrohemije” – objašnjavaju u resornom ministarstvu.  http://www.politika.rs/sr/clanak/369215/Za-novog-gazdu-ciste-racune-Petrohemiji
Petrohemija je i sada profitabilna a kad se rastereti dugova biće još profitabinija.
Udeo Nisa u petrohemiji porašče sa 12 na 33%.
Na kraju Nis će imati zaradu od prodaje goriva kao i od dividende u Petrohemiji.

Na kraju će akcionari Nisa uživati u rastućoj dividendi. kafa

Sad ostaje ubrzani rast cene goriva do kraje godine(ima još vremena) na pumpama pa će se nagojiti i dobit.
Nazad na vrh Ići dole
Medax
VIP
VIP



Broj poruka : 331
Points : 596
Datum upisa : 25.09.2008

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime12/4/2016, 14:32

Slazem se da ce se posle ove isplate duga ici na opciju da se poveca udeo Nisa u Petrohemiji. Po meni je izglednija da ce Nis gledati da zajedno sa drzavom proda svoj deo jer da je hteo moglo je i ranije da dodje do dogovora jer je drzava vec nudila Nisu Petrohemiju.Koja  god opcija da se desi Nis ce profitirati..
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime12/4/2016, 15:57

Ars Vivendi ::
Petrohemja tj. država neće sigurno celu sumu da plati odjednom već na rate.
Osim toga, obično se ide na nagodbu tj. pošto je Petrohemija u buli, onda se od poverioca traži da  da dskont, obično 20% umanjenje duga.

A možda će se ići i  na konverziju duga u vlasništvo.

Postojii i mogućnost kombinovanja ove dve verzije.

Ars je tačno objasnio...

citat ::
„Ideja je da se kroz konverziju dela dugova, otpis dela dugova i na kraju kroz izmirenje dela duga prema ova dva komercijalna poverioca (NIS i Srbijagas) stvore uslovi da se usvoji UPPR u kasnijem periodu.“

A ovo je potvrda.

Dakle: deo duga će NIS morati da oprosti Petrohemiji (20% ili već koliko)
Drugi deo duga će pretvoriti u akcije Petohemije,
a treći deo duga će država isplatiti NIS-u i to verovatno na rate...

Ako se nadje kupac za tako "umivenu" Petrohemiju i država i NIS i Srbijagas će nešto zaraditi, odnosno svoj dug će naplatit.
Neće Petrohemija biti prodavana za neku ogromnu cifru, u to budite sigurni.
Ali, daj šta daš!

-

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime12/4/2016, 16:10

P.S. Vučko je u nekoliko navrata izjavio da mu držžavna preduzeća prezentuju našminkane izveštaje i da ga lažu kako rade sa plusom. U tom kontekstu je pomenuo i Petrohemiju koja kako on reče svakog meseca državu košta 50 miliona evra...
Videćemo šta te tu istina.

Posle Petrohemije, ostaje Azotara koja takodje duguje NIS-u, a još gore je sa Borskim Rudnicima...

Treba pozdraviti napore Vlade (ma koliko se to nekom ne dopada) što je ozbiljno rešila da se reši gubitaša koji iznutra izujedaju ovu državu a sve zarad nekog socijalnog mira koji plaćamo svi mi!

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2627
Points : 5951
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime12/6/2016, 13:07

Veliki paket od 93 hiljade komada na 785 din. Da li ce otici?
Nazad na vrh Ići dole
Amater u pokušaju
Still learning
Still learning



Broj poruka : 82
Points : 191
Datum upisa : 23.05.2011

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime12/6/2016, 13:32

pepermint ::
Veliki paket od 93 hiljade komada na 785 din. Da li ce otici?
Mislim da hoće, ali se mora duže kuvati na tihoj vatri! od
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime12/6/2016, 13:35

Smejte se vi, ali kad vam se na forum javi bwresident...

izgleda da je sp*ckao sve novce. he he

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2627
Points : 5951
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime12/6/2016, 13:39

Izgleda da mu je to veliki zalogaj  viljuska
Nazad na vrh Ići dole
Amater u pokušaju
Still learning
Still learning



Broj poruka : 82
Points : 191
Datum upisa : 23.05.2011

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 22 Icon_minitime12/6/2016, 14:03

Danas mu je bio veliki, a sutra mu možda bude mali da ga ajkula
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 10. DEO
Nazad na vrh 
Strana 22 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 25 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 12. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 11. DEO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 5. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: