BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Da li investirati 25.000 dinara mesecno?

Ići dole 
+21
Jerry Springer
Popaj
Miki6969
holocen
Teletrader
Luka Denić
HUACHUMA
Ris
BoS
Novosadjanin007
pepsiman
Admin
m1k4
Kobe Bryant
Dusan
pepeljuga21veka
Vidovnjak
Greta
Sneki
Friz
Orisni
25 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Orisni
Our family
Our  family



Broj poruka : 156
Points : 367
Datum upisa : 07.01.2009

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/7/2009, 05:47

Pozdrav svima. Orisni je moje Internet ime. Ovo mi je prvi post na ovom forumu. Mozda su neki od vas citali neke moje postove na drugim forumima. Zivim, radim i ulazem u SAD. Ovde vecina ljudi mora da odlucuje gde i kako da ulaze svoj novac, npr. za svoju penziju posto drzavna penzija nije bas izdasna. Pre par godina sam i sam po prvi put morao da odlucujem o tome, a nisam znao nista. Pokusao sam da nadjem nekakvo uputstvo na srpskom, ali nisam nasao nista korisno sto bi objasnjavalo kako ulagati novac za ljude koji imaju posao i ne mogu/zele da trose previse vremena na ulaganje. Medjutim, imao sam srece da naidjem na neka odlicna uputstva, knjige, sajtove i forume na engleskom. Nazalost takva uputstva i dalje ne postoje na srpskom. Moj je dugorocniji cilj da napisem(o) jedno takvo uputstvo za ulaganje, tj. sire gledano za finansije, u Srbiji. Vecina mog pisanja je zvucala vrlo suvoparno i teorijski jer su primeri bili izmisljeni. Medjutim, nedavno se na jednom forumu javio neko ko se zove Miki i ko ziasta zivi, radi i stedi u Srbiji. (Barem prema onome sto je pisalo na forumu, mada svi znamo da to ne mora biti istina.) Mikija je zanimalo kako da investira svoje pare. Mislim da je postavio odlicna pitanja koja su vredna diskusije te sam se registrovao na ovaj forum u nadi da vi zelite da pomognete da se nadju odgovori na ova pitanja.

Miki trenutno radi, prima platu i stedi 25.000 dinara mesecno. Zeleo bi da ulaze ove pare tako da kroz nekoliko godina/decenija moze da da otkaz na poslu i da, kako on pise, "zivi kao car", tj. da zivi od prinosa na te pare bez potrebe da radi za platu. Po meni, tri su pitanja sustinska za njegovu situaciju.

1. Kako Miki treba da ulaze te pare dok radi?
2. Kako da zna kad da prestane sa radom i da moze da krene da zivi od prihoda na pare?
3. Kako da ulaze te pare nakon sto prestane sa radom?

Nadam se da ovde moze biti neke konstruktivne diskusije o ovim pitanjima. Hvala unapred.
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 53
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/7/2009, 23:26

Ako neko i misli da odgovori,
morao bi da zna koliko Miki ima godina, dal je oženjen, ima li decu, kolika su, gde stanuje, da li puši, pije... i sl.

Srećan Božić ! santa

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/8/2009, 16:00

:D :D
Volim entuzijaste lol!

Al, hajde... kad već hoćeš da "živiš ko car" :bball: ne rece koliko para ti je za to dovoljno?
Zaboravio si da je to relativan pojam! Razlike mogu da budu ogromne: zamisli samo šta pod tim pojmom podrazumeva Mišković, ili Rokfeler!
Dakle: koliko je to? Za, Mikija, za tebe, za mene...

:drunken:

P.S. Nešto si ti pobrkao s tim "uputstvom" - tako nešto ne postoji, verovatno misliš samo na "vodić za ulaganje"... Jer da postoji famozna formula koja će nam garantovati željenu dobit, već bi je znali! alien

I najbolji (ozbiljni) finasijski savetnici ne mogu da ti garantuju (100%) šta je najbolje, a da i ne govorim da su zahtevi svake osobe ionako razliciti...
Znaci: ne gubi vreme pokušavajući to da smisliš, jer je to NEMOGUĆE !!

:naghty: :wall: :bangbang:

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Orisni
Our family
Our  family



Broj poruka : 156
Points : 367
Datum upisa : 07.01.2009

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/8/2009, 19:30

Friz i Sneki, hvala vam na odgovorima. Apsolutno se SLAZEM sa vama da bi plan trebalo da se napravi na osnovu INDIVIDUALNE situacije jer ni isto 25.000 invesitrali Miki, Misko ili Rokifela. Zato uputstvo/vodic ni ne kaze "svi treba da stave pare u isto" nego kaze "ako si takak i takav, stavi pare tu i tu, a ako si onakav i onakav, stavi pare tamo i tamo". Uzgred, koja je razlika izmedju reci "uputstvo" i "vodic"? Ja ih obe 'cujem' prevedene na engleski kao "guide" tako da ne vidim razliku, ali izgleda vi kazete da je "vodic" bolje koristiti nego "uputstvo".

Sneki ::
kad već hoćeš da "živiš ko car" ... ne rece koliko para ti je za to dovoljno?
Izgleda da smo odmah krenuli na pitanje broj 2. Nisam ja napisao "ziveti kao car" nego Miki. Ne znam koliko njemu treba, koliko godina ima, da li je pije/pusi itd. Mozda se on javi jednog dana ovde da to sve kaze. U medjuvremenu, uzmimo da nekome treba M din mesecno. Mozda je tih M za Mikija 20.000 din (u danasnjoj vrednosti), za Miska 2.000.000 din, a za Rokifela $200.000. No, sama brojka M nije toliko bitna.

Bitno je sledece pitanje: ako nekome treba prinos od M mesecno, koliko kapitala treba da skupi da bi mogao da vadi tih M mesecno (uvecano za inflaciju) i da mu pare potraju par decenija? Da li mu treba 10*M ili 100*M ili 1.000*M? Pitano na drugi nacin: ako je neko skupio neku masu kapitala, koliko moze da vadi mesecno tako da mu pare potraju par decenija? Recimo da neko ima 900.000E, da li moze da krene da vadi 10.000E mesecno ili 1.000E ili 100E?

Ako koriscenje ovog M nije dobro, recite koje bi brojke bili dobri primeri za trenutno stanje u Srbiji. Ako vec znate da se ovde prica o "safe withdrawal rate", onda mozemo da vidimo da li bi ona treba da bude niza ili visa u Srbiji nego na Zapadu. Za kraj ili za pocetak, mozda treba da krenemo od pitanja broj 1.
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/8/2009, 21:58

Zdravo Orisni.

Mislim da je tvoja ideja lepa, ali na žalost dosta daleko od realnosti.
Bojim se da je vreme takvih "vodiča" ili "uputstava" prošlo.
Ovo što se trenutno dešava je vrlo veliki potres na globalnom nivou i na
žalost, još uvek je u početnoj fazi. Posledice ove krize su za sada još
uvek nesagledive ...

U takvim vremenima nikakvi "vodiči" ili "uputstava" ne pomažu, jer se
i ne prave za ovakva vanredna stanja. U ovakvim vremenima, a pogotovu
u zemlji koja se zove Srbija, nikakav Miki ili Pera ne bi smeo ni da razmišlja
o tome da ne radi ništa i da "živi kao car" (ma koliko to bilo...).

Uputstva takvog tipa moguća su samo u uredjenim zemljama, sa uredjenim
i stabilnim finansijskom tržištem. Srbija je jako daleko od tog ideala, verovatno
je to odgovor na pitanje zašto takvih "vodiča" nema na srpskom jeziku.

Orisni, ne znam koliko možeš da pratiš iz SAD-a, ali ovde je u poslednja dva dana
vrednost dinara pala za 3% (uprkos intervencije Narodne banke). Svi su izgledi da
će tokom januara i februara dinar JAKO MNOGO pasti. Kako je u takvim uslovima
uopšte moguće razmišljati o nekakvom dugoročnom ulaganju koje će donositi
izvesne i redovne prihode svakog meseca??

A koliko vidim, ni o SAD se više ne može govoriti kao o zemlji " sa uredjenim
i stabilnim finansijskom tržištem". Pa verujem da će interes za takvim "vodičima"
i tamo opasti drastično.

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Orisni
Our family
Our  family



Broj poruka : 156
Points : 367
Datum upisa : 07.01.2009

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/9/2009, 02:16

Greta, hvala na komentarima. Izgleda da smo previse otisli u pitanje broj 2 (kad prestati sa radom?). Kako rekoh gore, mozda treba za pocetak da krenemo od pitanja broj 1 (kako uloziti pare?). Posto Miki ima 25.000 din, on mora da odgovori na to pitanje i da donese odluku sta da radi sa tim parama. Naravno, odluka moze biti i da ne radi nista posebno nego da drzi kes ili stednju po vidjenju, ali cak i tu mora da odluci da li u dinarima ili u evrima. Za to mu treba neki nacin da zna KAKO da donese odluku. To je ono o cemu "vodici/uputstva" pricaju. Ne bih se slozio sa tobom da za njih nema mesta/interesa u ovom vremenu. Dok ima para, treba odluciti i sta raditi sa njima. Verovatno treba uzeti u obzir neke specificnosti trzista u Srbiji. Dakle, Miki ima 25.000 din i mora da odluci gde da ih ulozi. Kako da odluci?
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 53
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/9/2009, 11:42

Hajde ti napiši "kako treba uložiti", kako i gde da Miki uloži!?
Odnosno kako si ti uložio svoje pare?
Suspect

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Orisni
Our family
Our  family



Broj poruka : 156
Points : 367
Datum upisa : 07.01.2009

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/10/2009, 09:13

Friz ::
Hajde ti napiši "kako treba uložiti", kako i gde da Miki uloži!?
Odnosno kako si ti uložio svoje pare?
Ja ne znam kako Miki treba da ulaze u Srbiji, ali se nadam da neko iz Srbije moze da pomogne oko toga. Upravo zbog toga i pitam po forumima.

Ja mogu reci gde su trenutno moje pare ulozene, ali to ne bi znacilo mnogo ako ne kazem kako sam se odlucio za to. Naravno, svako treba da odabere za sebe ono sto misli da je najbolje za njega. Moje investiranje prati Bogleheads strategiju kako je objasnjeno u knjigama/vodicima/uputstvima na http://www.bogleheads.org/readbooks.htm Par slicnih knjiga na engleskom se mogu naci bestplatno na Internetu:

Frank Armstrong: Investment Strategies for the 21st Century
http://www.investorsolutions.com/premier/premiercontent/book/index.cfm

Richard Ferri: Serious Money, Straight Talk about Investing for Retirement
http://www.portfoliosolutions.com/research-books-6.html

Poceo sam i ja da pisem slicno uputstvo/vodic na srpskom. Svojevremeno sam bio trazio nekoga da prevede ovakve knjige na srpski, ali se niko nije javio.

Ako bi nekoga zanimalo to sto sam pisao, i ako administratori/moderatori dozvole da to stavim ovde, mogu da kopiram ovde. Samo moram da kazem da je uputstvo prilicno dugacko, valjda bese preko 100.000 slova, pa na jednom forumu nisam mogao ni da ga stavim dok administrator nije povecao limit za poruke.
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 53
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/12/2009, 13:55

Pravo "čudo" su ove tvoje "knjige" :wall:

Evo s čim mogu da ih poredim:

http://alphamalesystem.com/?hop=buxto

:hihihi: :hihihi:

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Vidovnjak
VIP
VIP



Broj poruka : 280
Localisation : Beograd
Points : -80
Datum upisa : 04.06.2008

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/13/2009, 12:07

Veliki pozdrav za Mikija i Orisnog !
Lepo je sto Miki razmislja da ulozi 25.000 dinara u svoju zemlju,malo ko je danas spreman na tako nesto.
Svaki investitor je dobrodosao.
Ne znam jel Miki razmisljao da ulozi u neku politicku stranku ili pojedinca?
Ulaganje u ljude je najisplativije.Mogli bi da vidimo jel na prodaju neki poslanik, pa da Miki kupi poslanika,tu bi mu se kroz koju godinu vratilo visestruko,a i poslaniku dobro.
Ne znam jel sam pomogao Mikiju,ako se odluci na ovu opciju investiranja u Srbiju bicu rad da pomognem sa kuglom oko izbora poslanika.
Srecni praznici stigao nam gas
:icecream:
DODATAK:Sad javise da nema gasa,Ukrajna opet blokirala. :lud:

_________________
EPP http://www.blogger.com/profile/06618273967972866898
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/14/2009, 15:32

Vidovnjak :clap: :clap:

Eto, ako se setimo onog guvernera (?) naše gore list :P , koji je prodavao,
ako se dobro sećam, senatorska mesta, onda Miki i Orisni uopšte ne moraju da se pitaju "kako uložiti u Srbiju" jasno je da je cela priča i "tamo" i "ovde" veoma slična.
Nema tu neke velike razlike, čak koliko sam pratila, tamo se samo to mnogo prostije radi.
Sve ostalo su nijanse...
Dakle, Orisni: pravila se ne razlikuju, spremiš pare i "ulažeš" - u akcije, nekretnine, ljudske resurse, po volji!
:flower:

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Vidovnjak
VIP
VIP



Broj poruka : 280
Localisation : Beograd
Points : -80
Datum upisa : 04.06.2008

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/14/2009, 16:17

Greta ::
Vidovnjak :clap: :clap:

Eto, ako se setimo onog guvernera (?) naše gore list :P , koji je prodavao,
ako se dobro sećam, senatorska mesta, onda Miki i Orisni uopšte ne moraju da se pitaju "kako uložiti u Srbiju" jasno je da je cela priča i "tamo" i "ovde" veoma slična.
Nema tu neke velike razlike, čak koliko sam pratila, tamo se samo to mnogo prostije radi.
Sve ostalo su nijanse...
Dakle, Orisni: pravila se ne razlikuju, spremiš pare i "ulažeš" - u akcije, nekretnine, ljudske resurse, po volji!
:flower:

Hm, a mozda je Miki hteo da kupi guvernera Blagojevica ali je ovaj bio skup,posto je jedini guverner srpskog porekla u USA i to mu drzi cenu.Ipak je bolje da ovde kaparise poslanika, izbor je daleko veci a cene nize.

_________________
EPP http://www.blogger.com/profile/06618273967972866898
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 53
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/18/2009, 14:55

Orisni, evo šta jedan "vidovit" čovek poznat prijateljima pod
nadimkom VITO - predvidja i savetuje:

Pre oko godinu dana (pre sloma tržišta nekretnina) na nekim drugim forumima sam pokušao da ubedim naše zemljake u Americi da prodaju svoje nekretnine i da se presele u manje, a da ostatak novca ulože u Srbiji. Kao idealno rešenje sam im predlagao da rasprodaju sve što imaju i da se vrate u majčicu Srbiju. Naravno, većina me je ismejavala (kao što se i ovde ismejavaju svima onima koji kažu nešto pametno), oni pametniji me nisu ismejavali ali je sve ono što sam im pričao ipak bilo previše neverovatno da bi me zaista i poslušali.
Iako vide kako je slom Amerike neizbežan – svi očekuju neko čudo pa da se sve vrati u normalu. Normale za Ameriku više neće biti.
I zato, zemljaci u Americi, spasavajte se dok još nije prekasno. Ne gledajte da povratite ono što ste uzgubili prošle godine jer je to izgubljeno za sva vremena. Ukaširajte svu nekretninu i hartije dok još možete, bežite iz dolara ne časeći časa, i pravac - Srbija.

saopšteno jula 2008.

Pa sad ti vidi šta ćeš !!
:study: :study: :study:

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Orisni
Our family
Our  family



Broj poruka : 156
Points : 367
Datum upisa : 07.01.2009

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/18/2009, 23:37

Nisam komentarisao par postova ovde posto nisu imali veze sa temom a i nisu imali direktno pitanje za mene. Tema je: kako treba Miki da investira 25.000 din koje stedi svakog meseca? Da li vi ne znate odgovor ili znate odgovor ali necete da kazete ili ne zelite da diskutujete o ovome? Kad to vidimo, onda mozemo da diskutujemo i druge stvari.

Meni inace nije problem da pricam o investiranju u Americi, ali to nije tema ovde. Ipak sam bio odgovorio kad je Friz pitao kako ja investiram jer sam mislio da ce to pomoci pravoj temi. Inace, porediti knjige koje sam naveo sa http://alphamalesystem.com/?hop=buxto je potpuno pogresno: taj link prica otprilike o tome kako imati 20 partnera za godinu dana, dok knjige pisu otprilike o tome kako izdrzati sa istim partnerom 20 godina, tj. kako investirati tako se ne osiromasite na duzi rok a ne kako investirati tako da se obogatite preko noci. Kad pomenuste guvernera Milorada (sa kojim inace delim nadimak), moguce je da je radio nesto pogresno jer su izglasali da ga "impeach"; da li je zaista pogresno videcemo na sudjenju ako dodje do toga. Takodje, sad znamo da bi bilo pogresno jula 2007-e prodati americke akcije, prebaciti dolare u dinare i kupiti akcije na Belex-u, jer bi trenutna vrednost toga u dolarima bila manja. No, taj jedan ishod ne znaci da je pogresna strategija da investira u Srbiji nego ko zivi napolje ali namerava da se vrati. Ali, kao sto rekoh, ne zelim o ovim stvarima da pricam na ovoj temi i necu dalje komentarisati. Mozete uvek da otvorite drugu temu: kako treba Majk da investira $20 ili $200 ili $2000 koje stedi svakog meseca u Americi?
Nazad na vrh Ići dole
Vidovnjak
VIP
VIP



Broj poruka : 280
Localisation : Beograd
Points : -80
Datum upisa : 04.06.2008

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/19/2009, 14:26

Ok Orisni, trazimo drugo resenje.. :study: .. hm...Majk nije zainteresovan za kupovinu poslanika.
A jel razmisljao da se zeni?
I to moze biti veoma unosno ako mu nadjemo zenu iz nekog bogatog Srbijanskog sela.
Zenidbom Majk bi dobio:
- zenu,
- miraz,
- srpske papire.
Uslov je samo da investira u svadbu. :guitar:
Prosecna satorska svadba u Srbiji za 200 gostiju je oko 3.000 evra.
hm? :wave1:

_________________
EPP http://www.blogger.com/profile/06618273967972866898
Nazad na vrh Ići dole
pepeljuga21veka
Still learning
Still learning



Broj poruka : 140
Godina : 52
Localisation : Grocka
Points : 28
Datum upisa : 12.01.2009

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/20/2009, 01:29

C,c,c,c,c,c
covek lepo dodje, pita, a vi sve na salu, a ni On nije ozbiljan, on bi da pise knjige?
Polako, aman treba ljude prvo da vaspitamo, pa da ih opismenimo, da ih obucimo a tek onda knjige
Sad svadba ko svadba nije losa investicija, ali predlazem predbacni ugovor
A ako hoce taj tvoj, Miki da radi i da ulaze pare, evo par konkretnih predloga
1 U sakupljaca sirovina
2 Trgovinu prvog sezonskog voca, tresnja i jagoda
ili 3 neke druge hrane
Imas ovde toliko strucnjaka,nek ulozi u neku akciju, mada od ta leba nece da se najede u skorije vreme
neka on lepo skupi pare na gomilu, kupi plac i posadi neku vocku ili nek posadi cvece ide ko ludo

Mada koliko god da gledam , ako nameraci neku dobru snajku,iz bogate familije eto resenje, samo pazi upozori ga ove danasnje su ti ko nojevi, izduzili im se vratovi

Pa kud nadje ovde da postavis to za te pare?

Ako ima ih 25.000 dinara , neka skuplja i stekuje ako mu se ni jedna opcija ne svidja

Ti si ludji i od mene

scratch
Nazad na vrh Ići dole
http://www.pepeljuga21veka.org.rs
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 53
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/20/2009, 14:38

Moj savet:
Investirajte u nekretnine u Americi i Zapadnoj Evropi, ali brzo!
Očekuje se postepena rehabilitacija tamošnjih tržišta do kraja 2009. godine.

8) 8) 8)

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
pepeljuga21veka
Still learning
Still learning



Broj poruka : 140
Godina : 52
Localisation : Grocka
Points : 28
Datum upisa : 12.01.2009

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/20/2009, 14:42

pa to mu dodje 250 evra? za ulaganje u nekretnine?jel u kucice za ljubimce?sto se more salis sa covekom?lele, sve neozbiljan svet vrli ovde scratch :lol:
Nazad na vrh Ići dole
http://www.pepeljuga21veka.org.rs
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/20/2009, 17:17

A ko si ti ovde pepeljugo da donosiš takve zaključke? I da lepiš etikete članovima (da je neko luđi od tebe)?

Jel znaš ti možda da direktna kupovina nekretnine nije jedini način da se investira u iste?
Nazad na vrh Ići dole
pepeljuga21veka
Still learning
Still learning



Broj poruka : 140
Godina : 52
Localisation : Grocka
Points : 28
Datum upisa : 12.01.2009

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/20/2009, 18:09

A sto se ti odmah ljutis? Ostalo cu da precutim, jer sam ovde u svojstvu dvorske lude, posto ste svi eksperti, pa koliko vam novac znaci ne umete da se opustite ni malo
Ako ne prepoznajes salu, sto je bila moja namera, jer nisam postavila dijagnozu sa ekspertizom, to je onda tvoj problem.
Prvo su coveka ismejali, smatram da sam mu dala neki savet i imam pravo da ga opustim kroz salu

Ako si ekspet da za 250 evra od njega kroz nekretninu napravis bogatog coveka, onda da ti se svi poklone, jer si car
A, ko sam ja?! recice ti se jednog dana, ja sam ponosna na moj rad i ne patim da zaradjujem dnevno po 1000 evra
Nazad na vrh Ići dole
http://www.pepeljuga21veka.org.rs
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/20/2009, 18:17

Ne, pepeljugo, ja nisam car, ni blizu. Nisam ni rekao da sam ekspert, niti da sam bolji od tebe u bilo čemu. Samo ne dajem sebi za pravo da se tako obraćam ljudima kao ti. Ti sama daješ kvalifikacije drugima, a i sebi. O sebi možeš koliko hoćeš, ali ostavi da ljudi sami sude a ne da nam ti govoriš ko je kakav, i ko šta zna a ko ne zna. Ako je tebi vređanje šala, onda ok, ja se izvinjavam što nisam takvu "šalu" shvatio.

Što se tiče ulaganja 25.000 dinara mesečno, od toga se sigurno niko neće obogatiti, ali ovde je pitanje šta donosi odgovarajući prinos na to ulaganje, i u šta je najbolje plasirati taj novac. Ako Friz misli da su to nekretnine, a obrazložio je (ukratko) i zašto, ti bi trebala da daš neki validan argument protiv toga, a ne da se sprdaš.
Nazad na vrh Ići dole
pepeljuga21veka
Still learning
Still learning



Broj poruka : 140
Godina : 52
Localisation : Grocka
Points : 28
Datum upisa : 12.01.2009

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/20/2009, 20:34

G. Orisni, Ja vam se licno izvinjavam ako sam malo vise unela humor u ozbiljnoj temi koju ste postavili ma ovom sajtu.Kao sto mozete da vidite dala sam zaista 2 predloga i mogu ih obrazloziti zasto?!
Sto se tice Dusana 85,cenim ljude koji umeju da se izvinu, mislim na pp, i jedna veliki naklon od Dame.Rec ludji, nije doktorska dijagnoza, vec pozitivan stav jer treba imati hrabrost da se dodje kao sto je uradio G. Orisni,na ovaj sajt i da se postavi ova suma, za koju tvrdim da je mala ali ipak vredna u pravom poslu ili u pravim poslovnim potezima.
Tacno je da sam sebe okarakterisala kao dvorsku ludu ovde, medju ljudima koji su eksperti u svom poslu,ali sam to uradila neobavezno i neopterecujece za moj ego ili sujetu jer sam operisana od toga.Svecano obecavam da necu to vise da ponavljam.
I sa G.Frica se nisam "sprdala" jer to takodje ne spada u moj nacin komunikacije
Ako vam je problem da se malo, ali samo prilagodite mom smislu za humor, onda cu se zadrzati i uzdrzati od svakog komentarisanja tudjih tema, jer ocigledno da nisam validna da dajem takve komentare, imam svoj kutak pa cu tamo pisati do mile volje(ko me i vukao za jezik da dam komentar)
Sve je samo deo nesporazuma,i kratkih zivaca usled Ekonomske Krize, KOJU NE ZELIM DA PRIZNAM DA JE TOLIKO JAKA DA SU LJUDI TOLIKO NAPETI I DA SKACU ZA SVAKU SITNICU


G ORISNI, jos jednom moje izvinjenje iskreno
Nazad na vrh Ići dole
http://www.pepeljuga21veka.org.rs
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2988
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5550
Datum upisa : 22.05.2007

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/21/2009, 01:36

Mislim da preterujete... ;)
Orisni, koliko ja razumem tvoje pitanje, ti bi da nekako osmisliš (dobitnu) formulu za
"sigurno" ulaganje na duže staze? Na, recimo 30 god, pod pretpostavkom da će Miki živeti toliko!?
Kako ja to vidim:
imamo sumu N koja se svakog meseca ulaže u XY investiciju!
Zatim M godina tokom kojih se suma N ulaže,
a sve to se opolodjuje sa Z % svake godine,
te shodno tome ima se uzeti i G = broj godina tokom kojih se pomenuta suma (N) ulaže, a sve to
pod pretpostavkom da će Miki (ovo je jedna od retkih poznatih stavki) živeti P godina, s tim
što se od te brojke (P) ima oduzeti broj godina koje će Miki živeti "kao car" - dakle oduzimamo broj godina T, pod pretpostavkom da mu se ne desi ništa nepredvidjeno!

E, sad (mada, moguće je da sam i nešto ispustio) sve to treba staviti u neku "magićnu" formulu
koja će uz ulaganje N sume u XY investicija, uz Z % oplodnje, na odredjeni broj godina G, uz umanjenje od plus-minus T godina, uz pretpostavku da će Miki živeti JOŠ Q godina rezultirati "željenim ishodom" !!

Nekako mi se čini da bi u takvoj jednačini bilo malo više nepoznatih nego što je to poželjno, mada...
ko će ga znati, možda neko od forumaša sve te nepoznate uspe da poveže s većim brojem konkretnih brojeva i dodje do idealne formule??
Suspect

Dragi Orisni, šte kažu tvoje (gorepomenute) knjige, ima li takve formule za ulaganje u USA?
Na koliko godina, gde kako... itd !!

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Vidovnjak
VIP
VIP



Broj poruka : 280
Localisation : Beograd
Points : -80
Datum upisa : 04.06.2008

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/21/2009, 19:09

Pa to je prosto, jednacina sa 5 nepoznatih i jednom poznatom..resivo

M - Miki(poznata)
N - suma
XY- investicija
Z - oplodnja
E - godine zivota
A - preostalo vreme zivota

((A+ Z + N + E )*XY/XY) + ((M)*XY)/XY = AZNE+ M =ZENA + MIKI = BRAK

Miki treba da se zeni.
:kugla: definitivno.

_________________
EPP http://www.blogger.com/profile/06618273967972866898
Nazad na vrh Ići dole
Orisni
Our family
Our  family



Broj poruka : 156
Points : 367
Datum upisa : 07.01.2009

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/24/2009, 08:39

Dobro, eto slozili ste/smo se da Miki treba da se zeni ako nije vec ozenjen. A sta ako jeste; kako onda treba da investira?

Shvatio sam i da koriscenje slova M za mesecne prihode nije bas najbolje. Koja brojka tu onda treba da se stavi? Koliko para treba mesecno u Srbiji da se "zivi kao car"?

Sto se tice humora, shvatam njegovu upotrebu na cetvrtom nivou odbrambenih mehanizama, ali ne razumem potrebu za preterivanjem.

Kobe Bryant ::
ulaganje na duže staze? Na, recimo 30 god, pod pretpostavkom da će Miki živeti toliko!?
Ako neko ne "planira" da zivi toliko, a drugi zavise od njegovog prihoda, onda svakako treba da uzme zivotno osiguranje.

SinKov, naravno da ima formule za ulaganje u USA, ali to nije za ovu temu. Ako nece niko od vas da otvori temu o investiranju u Americi, mogu ja da otvorim. Ali ako ce diskusija biti na nivou kao na ovoj temi, onda nema potrebe da se gubi vreme.

Edit: dodao deo za M
Nazad na vrh Ići dole
Vidovnjak
VIP
VIP



Broj poruka : 280
Localisation : Beograd
Points : -80
Datum upisa : 04.06.2008

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/24/2009, 12:19

Miki je ozenjen, i ima visak od 25.000 din mesecno ? :shock:

_________________
EPP http://www.blogger.com/profile/06618273967972866898
Nazad na vrh Ići dole
pepeljuga21veka
Still learning
Still learning



Broj poruka : 140
Godina : 52
Localisation : Grocka
Points : 28
Datum upisa : 12.01.2009

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/24/2009, 15:02

Neka ulaze u obojene metale
Nazad na vrh Ići dole
http://www.pepeljuga21veka.org.rs
Orisni
Our family
Our  family



Broj poruka : 156
Points : 367
Datum upisa : 07.01.2009

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/27/2009, 07:08

Miki nije rekao da li je ozenjen, ali jeste rekao da ima "visak" od 25.000 din mesecno. Hoce li neko ovde da kaze nesto ozbiljno o investiranju takvih para u Srbiji ili da batalim to pitanje? Ako ne znate o tome, okej je da kazete da ne znate ili da preskocite temu. Evo ja prvi priznajem da ne znam o investiranju u Srbiji.
Nazad na vrh Ići dole
Vidovnjak
VIP
VIP



Broj poruka : 280
Localisation : Beograd
Points : -80
Datum upisa : 04.06.2008

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/27/2009, 12:24

orisni ::
Miki nije rekao da li je ozenjen, ali jeste rekao da ima "visak" od 25.000 din mesecno. Hoce li neko ovde da kaze nesto ozbiljno o investiranju takvih para u Srbiji ili da batalim to pitanje? Ako ne znate o tome, okej je da kazete da ne znate ili da preskocite temu. Evo ja prvi priznajem da ne znam o investiranju u Srbiji.

Naravno da znamo dosta o ulaganju u Srbiju i rado cemo pomoci predlozima Mikiju.
Orisni nije ovo nasa neozbiljnost nego temeljnost i cista filantropija.
Sto bolje upoznamo Mikija bolje cemo mu pomoci.Zato je neophodno iscrpiti sve mogucnosti eventualnog ulaganja Mikijevih 25.000 dinara.

Napomena
Dok ne nadjemo resenje Mikijevog investiranja, predlazem da promenimo Mikijeve dinare u evre i tako ga zastitimo od devalvacije.
Dakle,
Kako savetovati Mikija da ulozi 260 evra u Srbiju.
To je pitanje.
:study: :?: :study: scratch :study: :sleep: :study: :idea:

_________________
EPP http://www.blogger.com/profile/06618273967972866898
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 53
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/27/2009, 15:26

Sad kad smo pare pretvorili u evre, postavlja se pitanje:
ŠTO BI MIKI ULAGAO U SRBIJI?

Orisni, (BTW voleo bih da znam šta znači taj nadimak ? ) bi mogao da Mikiju, a i nama
kaže gde da uložimo u SAD! Čini mi se da će tamo pre da se oporavi privreda.

Osim toga, tamo ima pravih "gurua":

Worried about the economy?
Become an elite Charter Member of
George Leong’s DAILY PROFITS and you could...
TRIPLE YOUR
MONEY
IN A MONTH

George is the guru who gave us...


http://www.lombardipublishing.com/ads/daily_profits_inv/index.asp

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
m1k4
Just looking
Just looking



Broj poruka : 7
Points : 0
Datum upisa : 05.10.2008

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/28/2009, 00:00

Ja ne bih nikad ulagao u Srbiji.

Ako bas moras, kupi EUR i stavi ga u Sprsku banku na stednju :)

Sve ostalo ne pije vodu.

PS Neko je predlozio obojene metale, nije losa ideja
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/28/2009, 18:30

U zavisnosti od rizika koji je spreman da preuzme, Miki bi trebalo da rasporedi taj novac u više različitih "instrumenata". Štednja, dinarska i/ili devizna, investicioni fondovi, direktno na berzu, obveznice. Šira diverzfikacija ukoliko je manje spreman na rizik, a uža i rizičnija ulaganja ukoliko jeste. Nema idealnog recepta za ulaganje. Svako ima različite sklonosti.

Ne bih se posebno obazirao na "ne pije vodu" ulaganje u Srbiju. Svakako da će biti zarade (kao što je bilo i do 2008. godine). Kriza će proći a profitiraće hrabri. Ostali neka čekaju da Belex opet dođe na 3.000 pa neka onda ulože :D
Nazad na vrh Ići dole
Orisni
Our family
Our  family



Broj poruka : 156
Points : 367
Datum upisa : 07.01.2009

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/29/2009, 12:22

Miki zivi u Srbiji pa zato ulaze u SrbijI ili u SrbijU ili iz SrbijE. Nemam pojma koji bi tu padez bio najodgovarajuci. Mozda bi on ulagao i drugde kad bi lako mogao.

Izgleda da svi osim Dušana85 savetuju da je sad dobro/jedino ulaganje u evre. Da li treba da ih drzi u kesu ili da ih oroci u nekoj banci? Da li to je bilo dobro/jedino ulaganje i pre 2-3 godine? Gde da Miki prati kako se te stvari menjaju? Da li treba da dodje ovde svaka 2-3 meseca i da pita sta je najbolje? Da li treba da cita neke finansijske izvestaje ili da prati vesti, novine, TV? Eto u Americi se ocekuje prestanak signala analognog TV-a sad 17-og februara. Ako to mora da se prati za investiranje, onda ce biti zeznuto.

Dušane85, drago mi je da vidim da se opet javljas. Nadam se da je sve okej kod tebe.

Dušan85 ::
Nema idealnog recepta za ulaganje. Svako ima različite sklonosti.
To sto svako ima razlicite sklonosti valjda znaci da nema univerzalnog recepta (mada moze i to da se napravi od pojedinacnih recepata). Sto se tice idealnog recepta, Mikiju verovatno ne treba taj neki idealni/najbolji nego mu treba neki dovoljno dobar. Za sad ovde nije mogao da procita nista konkretno osim da stavi sve pare u evre, ali ne znam zasto, gde, na koliko, kad da menja itd.
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/29/2009, 14:02

orisni ::
............. Za sad ovde nije mogao da procita nista konkretno osim
da stavi sve pare u evre, ali ne znam zasto, gde, na koliko, kad da menja itd.


Trenutno na to pitanje ne može da ti odgovori ni Guverner Narodne banke.
Da sada pitaš Radovana Jelašića - do koje vrednosti će padati vrednost dinara i
do kad će to da traje, sigurna sam da bi slegao ramenima i rekao NE ZNAM! :no:



.

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
pepeljuga21veka
Still learning
Still learning



Broj poruka : 140
Godina : 52
Localisation : Grocka
Points : 28
Datum upisa : 12.01.2009

Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li investirati 25.000 dinara mesecno?   Da li investirati 25.000 dinara mesecno? Icon_minitime1/29/2009, 14:07

Dali ste se u razmsiljanje i zamaranje vasih glavica, c,c,c,,c,cc
Miki lepo neka ulozi u koke nosilje ili tovne pilice
Hrana je zakon
Nazad na vrh Ići dole
http://www.pepeljuga21veka.org.rs
 
Da li investirati 25.000 dinara mesecno?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Kako pametno investirati 10000 u Srbiji?
» Da li mesto dinara treba uvesti EVRO?
» Predvidi kurs dinara !
» DINR - Dinara AD, Beograd
» Kako se formira kurs dinara

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Deponija-
Skoči na: