BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 7. DEO

Ići dole 
+103
Djekic
Von Misha
mili61
Berza011
Matans
BojanNS
Mistery 011
StariHrast
Zane
Tom80
Zexx
Cope
MHE kila(H)WATacina
Boza Belex
Lolo2
Dejansss
Stane Dolanc
Borodino
piol
C R A Z Y
Cicija
Trade Now
LUMTDZOS
Pajce
hey-ho
Al Kapone
Ilija
Tenerife
Greta
Mikica
Urosk
Cucla
Zile
Bond
Kobe Bryant
Slovenac1
Vladulns
Nikola
Jumbo
Steve McQueen
Zeljko321
Djepeto83
Ivan2211
Dejan1
Ars Vivendi
Dragivoje
Teletrader
Big Mile
Sneki
insajderxxx
Folio
Aca kurbla
boban75
Drasko
Gocili
Racunarko
Dalaj Lama
Matthew Greenburgh
Roman Abramovich
ivan45
mr Bean
Jaca
Popaj
Dragan11
boxxi
Aritmeticar
Jerry Springer
Zmark
Frenky
Sasuolo
Aleks
Friz
kapmark
Taliban
Fast
geogsi
Dragan555
Beli
philips1
Momir
Boki72
Bojjan
Boranija
Fokus
milicam
Zalad
neskroman
Smile
Dkolak
Cermet
MilanR
Limited011
Miros Lav
Sutra
gogloee
Red max
Maca
FatCat
Fmember
Baki. V
Taliano
MORNAR
Dragot
107 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 20 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Urosk
VIP
VIP



Broj poruka : 161
Points : 647
Datum upisa : 27.07.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/5/2014, 22:10

Bolje neka razmislja kako da vrati dug Srbijagasa a ne da prosipa ovakve gluposti,
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/5/2014, 22:48

Nikola ::
Ma šta lupa ovaj Vučić? Kako da plaća NIIS dugove Srbijagasa Gazpromu? Gledam na Pinku uživo prenos posle njihove sednice. Ne razumem baš o čemu priča, al mu se ne dopada što sve ide u razvoj. Kaže "mi hoćemo naše pare". Znači il ćemo skroz da puknemo na ovoj hartiji na nekoliko godina il će da pljusne dividenda :)


A vidis, ja smem da se kladim da su rusi vrlo dobro razumeli o cemu vucic prica...
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/5/2014, 23:11

Vučić..., s brda s dola..., 
ušla mu voda u uši. Država već ima 30% dividende + porezi!
Jedino ako misli da udari još neki reket, a tad će priča sa NIS-om biti gotova. Lako je umesto dobitka - prikazati gubitke
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/6/2014, 00:12

Ilija ::
Vučić..., s brda s dola..., 
ušla mu voda u uši. Država već ima 30% dividende + porezi!
Jedino ako misli da udari još neki reket, a tad će priča sa NIS-om biti gotova. Lako je umesto dobitka - prikazati gubitke

Poruka je vrlo jasna i prirodna u ovoj situaciji.
A to o čemu ti pišeš može Gobeljić da radi sa manjinskim na Voda Vrnjci, ali ovde je "manjinski" s pravom veta DRŽAVA, pa će ići malo teže...
Nazad na vrh Ići dole
Dejan1
Just looking
Just looking



Broj poruka : 17
Points : 79
Datum upisa : 26.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/6/2014, 00:14

vucic se definitivno zaleteo ovom izjavom. ali....zaraditi 400miliona evra u jako siromasnoj srbiji je isto sto i opljackati je.
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/6/2014, 00:19

Dejan1 ::
vucic se definitivno zaleteo ovom izjavom. ali....zaraditi 400miliona evra u jako siromasnoj srbiji je isto sto i opljackati je.

Ne razumem, šta vam je?
Vučić traži ono što ste svi priželjkivali?

Sad vam opet nevalja...?
Nazad na vrh Ići dole
Cucla
VIP
VIP
Cucla


Broj poruka : 422
Godina : 49
Localisation : BG
Points : 1383
Datum upisa : 22.06.2007

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/6/2014, 02:42

Teletrader pojasni nama kojima nije jasna poruka, o cemu se radi?
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 672
Localisation : Zemun
Points : 1784
Datum upisa : 25.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/6/2014, 06:14

Zanimljiva je ta suluda pohlepa i "da bog da svi crkli, al da ja uzmem lovu..."

Ko vas je tome učio?

Šta je to? To je "mladalačka" neobrazovanost, "Megatrend sunčana ideologija" ili "Pink ideolofgija ala Lea Kiš" i neželja da se shvati da osim "DS - kombinacije" postoji još nešto, država, penzioneri, radnici bez posla i osobe o kojima država mora da brine

Ili da pobijemo sve starije od 50 godina i krenemo ispočetka?
Hoćemo li da dozvolimo rad za dnevnicu od 12 sati bez pauze, rad dece, da ukinemo trudničko bolovanje ili još bolje: da svaka žena koja zatrudni automatski dobije otkaz?

Ne bih voleo da živim u državi gde stariji od 50 godina ne mogu da prežive i zbog toga što ne mogu da plate komunalije budu homlesi, bez iakvih prava...

Jel to rešenje?

Generacije su se borile i prolivale krv da to ne bude tako, ali ako većina vas misle da je to OK, onda nemam šta da dodam!

Samo napred...
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/6/2014, 08:20

Ako je nekome jasno šta treba da se promeni u NIS-u u odnosu "na sistem u kojem nema čuda", dobro bi bilo da nam pojasni.
Država živi od dobiti preduzeća. 
Pored toga, kako mislite da će neko u ovoj papazjaniji ideja da investira kod nas?
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/6/2014, 08:57

http://www.gazprom.com/investors/stock/dividend-policy/

Ovo je korisno da se procita, da se razume kako mothership u Rusiji alocira novac u dividende. Potpuno je fer da bude isto i u Srbistanu.

Bolje analitika, nego voditi jeftinu zvalavu politiku.

 kafa

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Djepeto83
VIP
VIP
Djepeto83


Broj poruka : 186
Points : 860
Datum upisa : 26.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/6/2014, 09:37

post2 
Matthew Greenburgh ::
http://www.gazprom.com/investors/stock/dividend-policy/

Ovo je korisno da se procita, da se razume kako mothership u Rusiji alocira novac u dividende. Potpuno je fer da bude isto i u Srbistanu.

Bolje analitika, nego voditi jeftinu zvalavu politiku.

 kafa
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/6/2014, 09:59

Koliko sam ja shvatio bilo je price o svim javnim preduzecima. Kojih ima vise. Ne samo o NIIs-u. Mislim da je prica imala siri kontekst i da nije akcenat bio samo na jednom preduzecu vec upravo na onoma u kojima drzava ima 100%.  Ucinilo mi se da  je poruka pre svega bila upucena Bajatovicu i ostalima.  comp
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/6/2014, 10:29

Racunarko ::
Koliko sam ja shvatio bilo je price o svim javnim preduzecima. Kojih ima vise. Ne samo o NIIs-u. Mislim da je prica imala siri kontekst i da nije akcenat bio samo na jednom preduzecu vec upravo na onoma u kojima drzava ima 100%.  Ucinilo mi se da  je poruka pre svega bila upucena Bajatovicu i ostalima.  comp


Kakvom bre Bajatovicu? Pa kod njega kamen na kamenu nije ostao, pre ce mrtav da prdne nego sto ces da vidis dividendu od Bajataovica i te njegove lazne gasifikacije!

Evo na primer Energoprojekt: drzava je tamo najveci pojedinacni, svi bi ostali akcionari stali uz drzavu da pokazuje kredibilne znake odgovornosti. A ekipa se parkirala, pa cucla li cucla: i to iz glavnog novcanog toka (prihodi), a ne iz dobiti.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Cucla
VIP
VIP
Cucla


Broj poruka : 422
Godina : 49
Localisation : BG
Points : 1383
Datum upisa : 22.06.2007

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/6/2014, 12:23

Racunarko ::
Koliko sam ja shvatio bilo je price o svim javnim preduzecima. Kojih ima vise. Ne samo o NIIs-u. Mislim da je prica imala siri kontekst i da nije akcenat bio samo na jednom preduzecu vec upravo na onoma u kojima drzava ima 100%.  Ucinilo mi se da  je poruka pre svega bila upucena Bajatovicu i ostalima.  comp
 Pa Nis je totalna suprotnost svim javnim preduzecima Srbije, ima  skoro potpunu transparentnost poslovanja, nema stranackog zaposljavanja, korporativna kultura na visokom nivou, sami podnosili krivicne prijave protiv lopova iz firme(i domacih i stranih), posluju uspesno , prave dobit , uplacuju najvishe poreza u drzavni budzet, neamju kasnjenja ni prema drzavi ni prema dobavljacima, isplacuju 25% profita u dividendu tj dele profit i sa malim akcionarima...
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/6/2014, 13:20

Niko ne komentarise sta bi moglo da se desi sa akcijom u narednom periodu? Meni se uopste ne dopada kako se razvija situacija na relaciji Vucic - SPS (Bajatovic) - Nis (Rusi), pogotovo ako dodje do njenog zaostravanja.....
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 708
Points : 1900
Datum upisa : 30.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/6/2014, 13:44

Vladulns ::
... Meni se uopste ne dopada kako se razvija situacija na relaciji Vucic - SPS (Bajatovic) - Nis (Rusi), pogotovo ako dodje do njenog zaostravanja.....

Bajatović je prošlost.
Nije valjda da ti ga je žao?
 89
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/6/2014, 16:07

Cucla ::
Racunarko ::
Koliko sam ja shvatio bilo je price o svim javnim preduzecima. Kojih ima vise. Ne samo o NIIs-u. Mislim da je prica imala siri kontekst i da nije akcenat bio samo na jednom preduzecu vec upravo na onoma u kojima drzava ima 100%.  Ucinilo mi se da  je poruka pre svega bila upucena Bajatovicu i ostalima.  comp
 Pa Nis je totalna suprotnost svim javnim preduzecima Srbije, ima  skoro potpunu transparentnost poslovanja, nema stranackog zaposljavanja, korporativna kultura na visokom nivou, sami podnosili krivicne prijave protiv lopova iz firme(i domacih i stranih), posluju uspesno , prave dobit , uplacuju najvishe poreza u drzavni budzet, neamju kasnjenja ni prema drzavi ni prema dobavljacima, isplacuju 25% profita u dividendu tj dele profit i sa malim akcionarima...
Pa, to i kazem. NIIS je potpuna suprotnost od onih kojima je poruka bila upucena. Da li ste culi deo kada je receno da svako javno preduzece koje nema profit mora da menja direktora? Na taj deo sam mislio.  Ali, to je potpuno neprimenjivo na NIIS, pa samim tim je akcenat na ostalim preduzecima.
I, nemojte da se ljutite na mene ako sam nesto pogresno shvatio, jer sam samo gledao vesti, pa pokusavam da shvatim sta se krije izmedju redova. comp
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/6/2014, 16:14

Sve infornacije koje imam su sa TV Pinka, pa ako se laze, da se zna ko laze. Da ne bude Racunarko.

A, sto se tice cene akcije, moram priznati da sam prilicno zabrinut jer ne volim nikako kada se drzava nesto mnogo petlja u bilo koju firmu. A, ovo ima i dimenzije medjudrzavnog pa ko zna sta ce biti. Ipak, po prirodi sam optimista pa hajde da sacekamo da vidimo.  Ja cu samo da pratim i nikakve ishitrne poteze ne povlacim. Moze da bude i da se nista ne desi. Po mom iskustvu, u ovakvim situacijama, obicno se posreci nekom spekulantu, a vecini se smrkne.  comp
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/6/2014, 16:50

Citat :
Cucla ::
Nis je totalna suprotnost svim javnim preduzecima Srbije, ima  skoro potpunu transparentnost poslovanja, nema stranackog zaposljavanja, korporativna kultura na visokom nivou, sami podnosili krivicne prijave protiv lopova iz firme(i domacih i stranih), posluju uspesno , prave dobit , uplacuju najvishe poreza u drzavni budzet, neamju kasnjenja ni prema drzavi ni prema dobavljacima, isplacuju 25% profita u dividendu tj dele profit i sa malim akcionarima...
 post2 
Ovo sam hteo i ja da kažem, pa šta se očekuje još? 
Ako je povećanje dividende tu smo saglasni, ali koliko znam država i mali akcionari nisu nikad na istoj strani... dosad su nas odrali/ojadili sto puta ko tudje.
Ipak mislim da će se ti apetiti u konačnom odraziti na povećanje cene akcija.
Nazad na vrh Ići dole
Dejan1
Just looking
Just looking



Broj poruka : 17
Points : 79
Datum upisa : 26.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/6/2014, 17:29

u pravu si ilija,u pravu je  i radenko ali  takodje i roman abramovich. problem je u tome sto je ta  zarada prevelika za nase uslove. goriv koje prodaju je nula kvalitet.odnos kvalitet /cena je prevelik. zaradili su uzimajuci od nas.
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 522
Points : 1402
Datum upisa : 17.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/6/2014, 17:36

Bice ipak da je ovde poenta...MORNAR ::
Vučić ::
Ako je Srbija vlasnik 29 procenata NIS, onda hoćemo i odgovarajući deo profita.

Izgleda da si zaboravio, o ovome se raspravljalo na ovoj temi, prelistaj postove.
Akcionar sa 30% akcija ima pravo da stavi veto na svaku odluku velike vrednosti.
Zorana je to pokrenula, a Rusi počeli da cvile...
2000 radnika na lizing i samostalno odlučivanje Rusa po svim pitanjima, e pa ne ide to tako.
Možda nisu ni uložili SVOJIH para koliko su obečali već sva ta istraživanja i modernizacije finansiraju iz dobiti?

Nisu Rusi baš toliko "pošteni" kako kolega SUtra misli...

Videćemo sa kakvim instrukcijama će ovog puta na skupštinu NIIS doći predstavnik države.
Očigledno da državi kao velikom akcionaru odgovara da radnici NIIS budu zaposleni za stalno, i da uzme što veću dividendu, kao i da bude uključena u sve odluke velike vrednosti, što je njeno pravo kao akcionara.
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/6/2014, 22:25

Sa jedne strane imamo prazan budzet a sa druge pritisak od Rusa da se izmiri dug Srbijagasa i otuda toliko nervoze. Tako da sam ja to shvatila kao zahtev Srbije da se celokupna dobit raspodeli kao dividenda, jer su nam hitno potrebne pare a i neizvesno je kako ce se dalje odvijati politicka situacija zbog Krima, pa sto je sigurno sigurno je. Sto se tice ostalih javnih preduzeca, verovatno je mislio na Postu Srbije koja je ostvarila rekordan profit, i sl. opet zbog budzeta.
E sad ukoliko se cela dobit podeli, firma ce morati da se zaduzi kako bi realizovala planirane projekte, sto ce se sasvim sigurno odraziti na profit u narednim godinama.
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 529
Points : 1910
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/6/2014, 23:50

Svi ovde izneti podaci su manje ili više svima jasni. Niko nije potpuno čist, i neću da zalazim u to kako je bilo nego šta će biti.

Izvesno će se vlada svojski potruditi da izboksuje više para od NISa. Pitanje je, da li će pokušati i uspeti na nađu pravnu formu da novac ode samo državi (kroz kojekakva sponzorstva ili projekte) i tako da nas akcionare košta dobre pare, ili je moguće da svi akcionari dobiju 2-3-4 puta veću dividendu nego prethodni put? Ili mislite da Vučić laje a vetar nosi?

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Drasko
VIP
VIP
Drasko


Broj poruka : 280
Points : 832
Datum upisa : 01.07.2007

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/7/2014, 09:18

Cucla ::
Racunarko ::
Koliko sam ja shvatio bilo je price o svim javnim preduzecima. Kojih ima vise. Ne samo o NIIs-u. Mislim da je prica imala siri kontekst i da nije akcenat bio samo na jednom preduzecu vec upravo na onoma u kojima drzava ima 100%.  Ucinilo mi se da  je poruka pre svega bila upucena Bajatovicu i ostalima.  comp
 Pa Nis je totalna suprotnost svim javnim preduzecima Srbije, ima  skoro potpunu transparentnost poslovanja, nema stranackog zaposljavanja, korporativna kultura na visokom nivou, sami podnosili krivicne prijave protiv lopova iz firme(i domacih i stranih), posluju uspesno , prave dobit , uplacuju najvishe poreza u drzavni budzet, neamju kasnjenja ni prema drzavi ni prema dobavljacima, isplacuju 25% profita u dividendu tj dele profit i sa malim akcionarima...
Jesi siguran da nema stranackog zaposljavanja od
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/7/2014, 11:40

Da li je moguće da ispišete tolke postove, a da uglavno ne kapirate šta je Vučko rekao?  cekic 

Hajde da vam pojasnim: Rekao je da je Srbija u buli i da neće da kao akcionar od 30% dozvoli da silni novac odlazi u "istraživanja" i "nabavku nove opreme" već da će tražiti veću  raspodelu dividende, a sa tim parama će NA PRIMER plaćati dug Srbijagasa prema Gaspromnjeftu!
Jel sad jasno šta je rekao?

I još: neće da dozvoli da javna preduzeća i ono malo para što zarade, troše na velike plate, putovanjam i ostala glupiranje, već da će država kao 100% vlasnik svih javnih preduzeća od svakog od njih tražiti da stvaraju dobit i da je ISPLAĆUJU državi!

Do sada su se ta javna preduzeća ponašala kao da su još u samoupravljanju, tj. ako bi i bilo zarade oni su je trošili na velike plate, podelu viška radnicima itd... i dovodili firme opet u minus ili na nula dobiti.  Neke su to i namerno radile da ne bi ništa davali državi.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 784
Localisation : Vojvodina
Points : 2635
Datum upisa : 03.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/7/2014, 11:55

post2

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/7/2014, 12:00

Sneki ::
Da li je moguće da ispišete tolke postove, a da uglavno ne kapirate šta je Vučko rekao?  cekic 

Hajde da vam pojasnim: Rekao je da je Srbija u buli i da neće da kao akcionar od 30% dozvoli da silni novac odlazi u "istraživanja" i "nabavku nove opreme" već da će tražiti veću  raspodelu dividende, a sa tim parama će NA PRIMER plaćati dug Srbijagasa prema Gaspromnjeftu!
Jel sad jasno šta je rekao?

I još: neće da dozvoli da javna preduzeća i ono malo para što zarade, troše na velike plate, putovanjam i ostala glupiranje, već da će država kao 100% vlasnik svih javnih preduzeća od svakog od njih tražiti da stvaraju dobit i da je ISPLAĆUJU državi!

Do sada su se ta javna preduzeća ponašala kao da su još u samoupravljanju, tj. ako bi i bilo zarade oni su je trošili na velike plate, podelu viška radnicima itd... i dovodili firme opet u minus ili na nula dobiti.  Neke su to i namerno radile da ne bi ništa davali državi.

Lepo je sve to sto si napisala, ali mi nije jedino jasno kako ce drzava kao vlasnik 30% NIIS-a naterati Ruse da isplacuju vece dividende? Za javna preduzeca OK, tamo kako Vlada kaze tako mora da bude, ali za NIIS mi nije bas jasno, jer je to vecinski privatna kompanija i takva odluka se donosi na Skupstini akcionara, gde svi znamo Rusi imaju vecinu. E sad, ako im budu pretili povecanjem rudne rente ili nekim slicnim porezima to se mozda i moze desiti, ali sam skeptican za rezultat po tom pitanju.
Jedino gde vidim da je moguc uticaj drzave je da se od NIIS-a zahteva da sve lizing radnike zaposli na stalno i na taj nacin pune dodatno budzet njihovim doprinosima i porezima. Lepo je to sto se prica, ali bez primene to se naziva demagogija...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/7/2014, 12:06

Ti si izgleda pao s Marsa, šta li?
Marsovče  alien pročitaj malo zakon!
https://www.aikb.net/f7-zakonska-regulativa

Da li ti uopšte znaš šta je 30% i pravo veta na odluke velike vrednosti?

A rudnu rentu ne mogu da menjaju, jer su prethodno zajbali stvar i medjudržavnim ugovor do valjda 2023. ona se za NIS neće menjati.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 522
Points : 1402
Datum upisa : 17.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/7/2014, 12:16

Akcionar sa 30% akcija ima pravo da stavi veto na svaku odluku velike vrednosti.


Ako je ovo tacno,eto nacina da se izboksuje neka odluka u korist drzave,nema potrebe za drugim merama,pitanje je samo zelje i politicke volje...
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/7/2014, 12:22

Sneki ::
Ti si izgleda pao s Marsa, šta li?
Marsovče  alien pročitaj malo zakon!
https://www.aikb.net/f7-zakonska-regulativa

Da li ti uopšte znaš šta je 30% i pravo veta na odluke velike vrednosti?

Clan 472. Zakona o privrednim drustvima kaze:
"Ako nije pribavljeno odobrenje u skladu sa čl. 470. i 471. ovog zakona, društvo i akcionar koji poseduje ili predstavlja najmanje 5% osnovnog kapitala društva može podneti tužbu za poništaj pravnog posla, odnosno radnje sticanja ili raspolaganja imovinom velike vrednosti."

Hvala na informacijama! Samo je to moglo da se kaze na mnogo kulturniji nacin...nije tesko biti fin.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/7/2014, 12:27

Naravno da je pitanje i koliko su Rusi uložili STVARNO SVOJIH PARA od dogovorenih prilikom kupovine?
Kao i koje se firme angažuju tj. od kojih firmi se kupuje oprema, da li sve od Gaspromovih ćerki firmi ili nešto i od srpskih?
Zatim: dosta su izraubovali naše izvore nafte - nek malo uvoze iz Rusije ili Libije...

I najvažnije: da li je država pravedno kao akcionar sa 30% zastupljena u menadžmenti i da li je UVEK pitana za odluke koje se tu donose... itd.

Ima tu nečega i Zorana (iako malo neurotična) nije bez veze pokrenula sva ta pitanja, kao i te silne radnike na lizing!!!!!

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/7/2014, 12:30

Marsovče, nije moglo drugačije.....
 ajkula 

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/7/2014, 12:33

U vezi sa uvodjenjem reda:
OVE MAJMUNE TREBA POD HITNO POHAPSITI https://www.aikb.net/t225p266-sport-caffe#131035

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 529
Points : 1910
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/7/2014, 12:34

To je i jedini legalan način da država dobije novac od NISa, ali sam se plašio da bi mogli da dobiju lude ideje. Ali pogledavši na tablu izgleda da se ljudi na Belexu slažu sa Sneki.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 12 Icon_minitime4/7/2014, 12:55

Nikola ::
"...pogledavši na tablu izgleda da se ljudi na Belexu slažu sa Sneki.

I meni se čini da je Sneki u pravu, ali pazite šta radite, koliko ste navalili da kupujete doteraćete cenu do 1000!

 od 

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 7. DEO
Nazad na vrh 
Strana 12 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 20 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 10. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 12. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 11. DEO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: