BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 7. DEO

Ići dole 
+103
Djekic
Von Misha
mili61
Berza011
Matans
BojanNS
Mistery 011
StariHrast
Zane
Tom80
Zexx
Cope
MHE kila(H)WATacina
Boza Belex
Lolo2
Dejansss
Stane Dolanc
Borodino
piol
C R A Z Y
Cicija
Trade Now
LUMTDZOS
Pajce
hey-ho
Al Kapone
Ilija
Tenerife
Greta
Mikica
Urosk
Cucla
Zile
Bond
Kobe Bryant
Slovenac1
Vladulns
Nikola
Jumbo
Steve McQueen
Zeljko321
Djepeto83
Ivan2211
Dejan1
Ars Vivendi
Dragivoje
Teletrader
Big Mile
Sneki
insajderxxx
Folio
Aca kurbla
boban75
Drasko
Gocili
Racunarko
Dalaj Lama
Matthew Greenburgh
Roman Abramovich
ivan45
mr Bean
Jaca
Popaj
Dragan11
boxxi
Aritmeticar
Jerry Springer
Zmark
Frenky
Sasuolo
Aleks
Friz
kapmark
Taliban
Fast
geogsi
Dragan555
Beli
philips1
Momir
Boki72
Bojjan
Boranija
Fokus
milicam
Zalad
neskroman
Smile
Dkolak
Cermet
MilanR
Limited011
Miros Lav
Sutra
gogloee
Red max
Maca
FatCat
Fmember
Baki. V
Taliano
MORNAR
Dragot
107 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 24 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/15/2014, 13:23

Ars Vivendi ::
citat ::
finansijskog izveštaja za prvi kvartal 2013, koji pokazuju da neto dobit kompanije u tom periodu iznosi 8,3 milijarde dinara

citat ::
Dobit Naftne kompanije Srbije (NIS)u prvom kvartalu 2014. godine iznosila je 8,6 milijardi dinara, saopštila je ta kompanija.

Ovo samo istine radi.
Ne vidim porast od 20% koji pominje Jumbo...

Kad si ćorav  od

Šalim se naravno.......malo šale nije na odmet u ovim turobnim vremenima  sesir

Mješaš kruške i jabuke.
8,3 je dobit za 1Q2013.....ali nekonsolidirano, a konsolidirano je 7,287....
Konsolidirani za 1Q2014. je 8,6

Tako da djelomično imaš pravo. Dobit nije 20 % veća, nego 18 %

7,287*1,18=8,5987

Tako i ukupni prihod nije veći za 15 %.....

56600 za 2014. a 49450 za 2013. pa je povećanje za 14,46 %

Ipak nadam se da mi nećete uzeti za zlo malo slobode u zaokruživanju, jer sam prvi izračun radio u glavi, a sada sam uzeo kalkulator u ruke.

Uostalom sve imaš ovdje, pa slušaj:

http://ir.nis.rs/sh/investitori/
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1614
Points : 4733
Datum upisa : 04.06.2008

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/15/2014, 17:04

Konsolidovani ipak je 8,5 lepo pise na http://www.belex.rs/data/2014/05/00088314.pdf

Ne znam cemu te male skrivalice. Jeste konsolidovani je bolji ali nije ni 20 ni 18% veci, ali je u svakom slucaju dobit veca...

Sto je dobro i za pohvalu.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1614
Points : 4733
Datum upisa : 04.06.2008

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/15/2014, 17:12

15.05.2014 14:45 Beograd
Dupli bodovi Super Kartice na NIS pumpama...

Jel to caste ili prodaja opada i dalje?
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/15/2014, 18:46

Smile ::
Konsolidovani ipak je 8,5 lepo pise na http://www.belex.rs/data/2014/05/00088314.pdf

Ne znam cemu te male skrivalice. Jeste konsolidovani je bolji ali nije ni 20 ni 18% veci, ali je u svakom slucaju dobit veca...

Sto je dobro i za pohvalu.

Ajd dobro nije  od 

Idem pogledati taj tvoj izvjestaj.....reko mozda se razlikuje, kad ono na stranici 25, kazu, citiram

Porast neto dobiti u 1q2014 u odnosu na 1q2013 iznosio je 18 %

......ako laze koza, ne laze rog 

Ima tamo i neki grafic,na kojem pise q1 13, 7,3.....q1 14, 8,6

Iznad njega kazu porast EBITDA od 31%.....sad je 15,5

Tako da preporuka, za drugi put......kad stavljas neke podatke da potkrijepe tvoju pricu, ako nejde drugacije, makar rukom prepravi
 od  od
Nazad na vrh Ići dole
Ivan2211
VIP
VIP
Ivan2211


Broj poruka : 419
Points : 885
Datum upisa : 31.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/15/2014, 20:25

Pojedinčni izveštaj - dobit:
1q2013 8,29 mlrd
1q2014 9,79 mlrd
------------------
+ 18,1%


Konsolidovani izveštaj - dobit:
1q2013 7,26 mlrd
1q2014 8,61 mlrd
------------------
+ 18,6%

Ono što može potencijalno da zabrinjava je da kompanije po regionu i dalje nastavljaju trend gubitaka i da se situacija ne popravlja u odnosu na prošlu godinu, tako da su samo u prvom kvartalu svukli rezultat za čak 1,35 mlrd dinara tj. 11,5 miliona evra.
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 528
Points : 1425
Datum upisa : 17.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/16/2014, 11:42

Kakav flesh...pocisceno sve do 931 oko 7 hiljada akcija u par minuta...Ima li kakvih vesti o dividendi?
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/16/2014, 12:02

Izgleda da ipak neko nešto zna, šta mi neznamo. Odavno na ovoj hartiji nije tražnja bila jaca od ponude, zato se i cisti sve sa table jer su to u velikoj vecini besplatne akcije naroda. Investitori su se povukli sa prodajne strane i cekaju poziv za skupštinu i predlog dividende.  kafa
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/16/2014, 13:05

Big Mile ::
Izgleda da ipak neko nešto zna, šta mi neznamo. Odavno na ovoj hartiji nije tražnja bila jaca od ponude, zato se i cisti sve sa table jer su to u velikoj vecini besplatne akcije naroda. Investitori su se povukli sa prodajne strane i cekaju poziv za skupštinu i predlog dividende.  kafa

Sum bid 12600
Sum ask 13100

Sad bi ti Smile rekao....nije baš točno, ali glavno da ide u dobrom pravcu

Nego, evo ja danas prodao nešto malo. Zašto?
Banalan razlog, kupujem ženi novi auto i pofalilo malo para, pa mi najednostavnije prodati likvidnog Nisa.....baš me zanima koliko ću izgubiti, jer će ovo očigledno i dalje rasti, ali ja nemam pojme do koliko.

Inače prodao jesam, ali ravno 6 % ukupnog broja dionica, tako da  bit će mi žao što sam propustio zaradu na tih 6 %, ali drago što zaradjuem na ostali 94 %  kafa
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/16/2014, 13:42

Jumbo, necemo cepidlaciti, ali kada sam napisao post na tabli je  bio Sum bid 12600, a Sum ask 10100, tek posle  je neko u ponudu stavio nalog 3000x940 i digao ponudu na 13100, inace do te cene je bilo nešto sitno u ponudi a ostao je nerealizovan nalog u tražnji 2190x930, bice zanimljivo u ponedeljak pratiti šta ce se dešavati kada se razgrabi ono iz BA. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1614
Points : 4733
Datum upisa : 04.06.2008

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/16/2014, 13:55

Po najnovijem izveštaju (pdf 5,72MB ) Svetske zdravstvene organizacije (WHO) prosečna osoba (ne računajući anti-alkoholičare) starija od 15 godina u Srbiji popije 19 litara čistog alkohola godišnje (muškarci 27 a žene 9,9)...
 cyclops 
Nazad na vrh Ići dole
Zexx
Still learning
Still learning



Broj poruka : 147
Points : 558
Datum upisa : 27.01.2012

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/16/2014, 16:21

Ako vec govorite kolika je ponuda na tabli i kolika je traznja najvaznije je na kojim su oni cenama. Na 925 bila je traznja 4000 komada a na 930 traznja 2200 komada. Ponude sa vecom kolicinom nije bilo ispod cene 950. Mozda je ponuda 13100 akcija ali kakav je to podatak ako se ta ponuda nalazi npr. na 1000 dinara.
Nazad na vrh Ići dole
Tom80
VIP
VIP



Broj poruka : 214
Localisation : Europe
Points : 339
Datum upisa : 04.03.2012

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/16/2014, 18:12

U godinu dana se sve okrenulo. Prije je bilo solidnih hartija ispod p/e 3, TGAS, ALFA... a sada je ova jeftinija. Sa obzirom na veličinu, nebi smjela biti ispod p/e 5.
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/16/2014, 21:14

Ne znam koliko to ima veze ali nek se zna da i tata Gazprom raste u zadnje vrijeme...
Prešla cijena SMA200 a to bi (za one koje su slabiji sa TA) značilo da je dionica definitivno u uptrendu....
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/16/2014, 21:56

Mislim... smučili ste mi se i ti i Jumbo!
Pa dokle? Da, jeste, ovo je velika firma i neće propasti, "cjena će rasti" i nema potrebe da nas u to ubedjujete.
Znamo mi svi to. Hajde malo zadenite "sviralu" tamo gde traba.

Zabava i vrlina ove akcije i jeste u tome da malo ide gore, pa malo dole...
Kad već nema bolje zabave.

P.S.
Šta je ovo, jeli to Croatia kani imati "svoju" politiku?
Madjari su već pokazali da se to može i da panika od Rusa nema osnova...

Gazprom kupuje Ina?

Predsednik Uprave Gazproma Aleksej Miller u sredu je u Budimpešti s mađarskim premijerom Viktorom Orbanom razgovarao o gasovodu Južni tok, a potom je otišao na razgovore s Upravom MOL-a. Kako MOL nije uključen u projekt Južnog toka, mađarski mediji navode da je tema sastanka bila Ina, piše Jutarnji list.
U MOL-u uopšte nisu želeli da komentarišu te navode, ali spekulise se da je tema razgovora upravo bila moguća prodaja MOL-ova udela u hrvatskoj naftnoj kompaniji.

Ta vest pokazuje da Gazprom nije odustao od Ine iako je pre nekoliko meseci objavljeno kako su se mađarski premijer Viktor Orban i ruski predsednik Vladimir Putin dogovorili da će MOL-ov udeo u hrvatskoj naftnoj kompaniji kupiti ruska državna kompanija Rosneft.

Razgovori o mogućoj prodaji 49,2 odsto Ine ozbiljno bi mogli zabrinuti Sjedinjene Američke Države i Brisel. Pre dva meseca Amos Hochstein, zamenik pomoćnika glavnog sekretara za energetsku diplomatiju SAD-a, javno je poručio da “Hrvatska i MOL moraju postići dogovor oko upravljanja Inom kako bi na taj način i osigurali stabilnost energetske industrije u regionu”.

Hochstein je tada prvo posetio Zagreb, a potom je otišao u Budimpeštu, gde je čelnicima MOL-a i mađarske Vlade jasno poručio da se SAD protivi prodaji mađarskog vlasništva u Ini Rusima.

Naime, SAD svakako želi onemogućiti širenje Gazproma i ruskog uticaja na jugoistok Evrope.

“Važno je da obe strane zajedničkim radom dođu do sporazuma kako upravljati Inom na najbolji mogući način. A to znači kako upravljati Inom kao profitabilnom kompanijom i kako osigurati da Vlada ima osećaj da služi ekonomskim interesima Hrvatske”, poručio je tada Hochstein.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/17/2014, 23:44

Sneki ::
Mislim... smučili ste mi se i ti i Jumbo.........

 od 

Ajde nemoj tako.
A vidis ti si meni bas draga......toliko da bi ti rado kad dodjem u Beograd, donio bocu Hrvatskog vina, ako si za.

Nije to nista na nacionalnoj osnovi. Recimo ja volim popiti Aleksandrovica ili Radovanovica.....kad dodjem u Srbiju. U Hrvatskoj ih nema za kupiti.
 Tako bi ja tebi donio jedno Hrvatsko vino, koje mozda ne mozes da kupis u Srbiji.....cisto da probas
 cyclops
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/19/2014, 08:33

Ne bih da mračim i ispumpavam, ali ne očekujte previše od bilo koje akcije pa i Nis-a, a po mom mišljenju i od celog Belex-a.. Štete od poplava su ogromne, minimum 1,5 milijardi eur-a.. Čisto sumnjam da je nekome do trgovine, a onome ko se raduje padu standarda gradjana (u teškoj muci) i sjajnoj prilici da se dodatno iskoristi nečiji gori položaj, svaka čast.. Još mogu da razumem "bracu" iz bivših republika, ali gradjane Srbije kojima je da se igraju Wall Street-a, nikako....
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/19/2014, 10:08

Vladulns ::
Ne bih da mračim i ispumpavam, ali ne očekujte previše od bilo koje akcije pa i Nis-a, a po mom mišljenju i od celog Belex-a.. Štete od poplava su ogromne, minimum 1,5 milijardi eur-a.. Čisto sumnjam da je nekome do trgovine, a onome ko se raduje padu standarda gradjana (u teškoj muci) i sjajnoj prilici da se dodatno iskoristi nečiji gori položaj, svaka čast.. Još mogu da razumem "bracu" iz bivših republika, ali gradjane Srbije kojima je da se igraju Wall Street-a, nikako....

Ako nisi primjetio i kod brace u bivsim republikama su ogromne poplave, tako da ne znam na kog si mislio da se raduje tudjoj muci.
Kako bi netko mogao iskoristiti ovu situaciju na burzi, vjerojatno znades samo ti.
Ja niti znam, niti razmisljam o tome. Razmisljati o tome moze samo bolestan covjek, kome nista nije sveto.

Inace do sada sam poslao 3 deke i nesto robe preko crvenog kriza. Ovaj tjedan imam namjeru kupiti i poslati konzervirane hrane tim stradalima.
Sto si ti napravio, osim sto brines strasne brige da se netko ne okoristi njihovom nesrecom?
Vidio sam da su ljudi iz Beograda isli masovno puniti vrece pjeskom i pomagati u Obrenovac i drugdje.
Jesi bio medju njima ili si iz tople fotelje filozofirao o vukovima sa Wall streta?
Nazad na vrh Ići dole
neskroman
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 15
Datum upisa : 30.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/19/2014, 10:43

Jumbo ::
Vladulns ::
Ne bih da mračim i ispumpavam, ali ne očekujte previše od bilo koje akcije pa i Nis-a, a po mom mišljenju i od celog Belex-a.. Štete od poplava su ogromne, minimum 1,5 milijardi eur-a.. Čisto sumnjam da je nekome do trgovine, a onome ko se raduje padu standarda gradjana (u teškoj muci) i sjajnoj prilici da se dodatno iskoristi nečiji gori položaj, svaka čast.. Još mogu da razumem "bracu" iz bivših republika, ali gradjane Srbije kojima je da se igraju Wall Street-a, nikako....

Ako nisi primjetio i kod brace u bivsim republikama su ogromne poplave, tako da ne znam na kog si mislio da se raduje tudjoj muci.
Kako bi netko mogao iskoristiti ovu situaciju na burzi, vjerojatno znades samo ti.
Ja niti znam, niti razmisljam o tome. Razmisljati o tome moze samo bolestan covjek, kome nista nije sveto.

Inace do sada sam poslao 3 deke i nesto robe preko crvenog kriza. Ovaj tjedan imam namjeru kupiti i poslati konzervirane hrane tim stradalima.
Sto si ti napravio, osim sto brines strasne brige da se netko ne okoristi njihovom nesrecom?
Vidio sam da su ljudi iz Beograda isli masovno puniti vrece pjeskom i pomagati u Obrenovac i drugdje.
Jesi bio medju njima ili si iz tople fotelje filozofirao o vukovima sa Wall streta?

Svaka cast za post. Ja se isto pitam sta ovaj prica... To je ono: Ko o cemu...
Nazad na vrh Ići dole
Urosk
VIP
VIP



Broj poruka : 161
Points : 647
Datum upisa : 27.07.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/19/2014, 11:01

Vladulns ::
Ne bih da mračim i ispumpavam, ali ne očekujte previše od bilo koje akcije pa i Nis-a, a po mom mišljenju i od celog Belex-a.. Štete od poplava su ogromne, minimum 1,5 milijardi eur-a.. Čisto sumnjam da je nekome do trgovine, a onome ko se raduje padu standarda gradjana (u teškoj muci) i sjajnoj prilici da se dodatno iskoristi nečiji gori položaj, svaka čast.. Još mogu da razumem "bracu" iz bivših republika, ali gradjane Srbije kojima je da se igraju Wall Street-a, nikako....

Molba Adminu da obrise ove postove, ovo nema nikakvog smisla...
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/19/2014, 12:43

^^Covek mozda slusa "kataklizmicno-katastrofalno-dramaticne-horor" vesti, koje se emituju na tv-u.

Nekog zasvrbeli prsti - 12:22:28 940 19,965 akcija

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/19/2014, 14:16

Al Kapone ::

Nekog zasvrbeli prsti - 12:22:28 940 19,965 akcija

Sumjam da sad nekog svrbe prstici, verovatniji je sledeci scenario - NIIS deli vecu dividendu od planirane jer ce vlast izvrsiti ogroman pritisak na menadzment sa razlogom da je sad novac potreban drzavi vise nego ikad.

Ako se ovo pokaze tacnim, deo dividende definitivno ide na racun za obnovu poplavama nastradalim teritorijama, mislim da je to neki minimum koji svi treba da ucinimo.
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/19/2014, 14:25

Folio ::


Sumjam da sad nekog svrbe prstici, verovatniji je sledeci scenario - NIIS deli vecu dividendu od planirane ...

Na to sam i mislio, pa sam zato napisao da nekog svrbe prsti.
Samo mi je zanimljivo da je trgovano na cak 940 dinara.

Folio ::
...vlast izvrsiti ogroman pritisak na menadzment sa razlogom da je sad novac potreban drzavi vise nego ikad.

Ako se ovo pokaze tacnim, deo dividende definitivno ide na racun za obnovu poplavama nastradalim teritorijama, mislim da je to neki minimum koji svi treba da ucinimo.

Za ovo se potpuno slazem.

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/19/2014, 14:48

Rastu sanse da dividenda bude veca za 2013, ali je prilicno izvesno da
ce poplave smanjti i dobit 2014, samim tim i dividendu, bez obzira koji procenat isplate.

Rano je za preciznije procene pada dobiti, ali ne ocekujem veci uticaj na cenu, s obzirom na PE.
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/19/2014, 15:32

Sutra ::
Rastu sanse da dividenda bude veca za 2013, ali je prilicno izvesno da
ce poplave smanjti i dobit 2014, samim tim i dividendu, bez obzira koji procenat isplate.

Rano je za preciznije procene pada dobiti, ali ne ocekujem veci uticaj na cenu, s obzirom na PE.
Gde to gledaš, imaš li kristalnu kuglu ili iz glave?
Nazad na vrh Ići dole
Cope
VIP
VIP
Cope


Broj poruka : 148
Points : 429
Datum upisa : 10.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/19/2014, 18:37

Neverovatni ste, majke mi!  od 
Neko od malo vecih igraca je imao malo vise kesha pa pomislio:`Bolje da grunem lovu u NIIS nego drzava da mi otme za obnovu od poplava!`

Moja kristalna kugla mi bash to reche!  kafa 
Nazad na vrh Ići dole
Dejan1
Just looking
Just looking



Broj poruka : 17
Points : 79
Datum upisa : 26.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/20/2014, 22:24

Pre nekoliko dana po nekim informacijama Gasprom je sa konpanijom Mol izmedju ostalog razgovarao i o preuzimanju dela Ine. Da li mogu iskusniji forumasi da objasne kako i da li ce se to odraziti na Nis,i da li je tacno da je Ina tri puta veca konpanija od Nisa. HVALA.
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/20/2014, 23:05

Skoro je pa sigurno da se preuzimanje Molovog dela Ine od strane Gasproma nece dogoditi,bar ne u skorije vreme,dakle to se nece odraziti na NIIS,sto se vrednovanja Ine tice da,ona jeste vise nego duplo vrednovana od NIIS-a,najvise zahvaljujuci vlasnistvu nad izvoristima u Siriji koja jos nisu u eksploataciji,koliko sam ja upoznat...

Sve u svemu,mirno spavaj sto se tice Nis-a...
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/21/2014, 00:22

Jako,jako teško da će Hrvatski političari nešto učiniti kontra Amerike,odnosno pustiti Ruse u svoje dvorište,uostalom bio nam je predsjednik na razgovoru prije par dana...
Drugo,onako hipotetski,da Rusi i preuzmu Inu prije bi to učinio Rosneft nego Gazprom.
INA ima dosta veće prihode od NIS-a,oko 3.7 milijarde eura,a mislim da bi bilo pozitivno za dioničare NIS-a da je Gazprom preuzme,jer bi rafinerija u Pančevu povećala proizvodnju(opskrbljivala bi Slavoniju i možda ZG).
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2990
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5556
Datum upisa : 22.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/21/2014, 03:29

Ne bi bilo cudo da Rusi preuzmu MOL a time i udeo u INA.
Orban je igrac koji zna sta radi...

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Cope
VIP
VIP
Cope


Broj poruka : 148
Points : 429
Datum upisa : 10.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/23/2014, 12:03

...Bruto dividenda bi trebalo da iznosi oko 74 dinara, odnosno 63 neto...

http://www.sinteza.net/vesti/belex/18827-gasprom-ne-povecava-dividendu-za-nis.html
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/23/2014, 12:19

Gasprom ne povećava dividendu za NIS

2 hours 8 minutes ago Izvor: Bloomberg, Sinteza Invest Group, Privredni pregled
Vesti | Beogradska berza |

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 NIS-zastave-NIIS
Gasprom je zadovoljan visinom dividende za akcije Naftne industrije Srbije, izjavio je juče u Sankt Peterburgu Vladimir Jakovljev, predsednik Odbora direktora NIS−a i prvi zamenik generalnog direktora ruskog Gasprom njefta.

Gasprom njeft je većinski vlasnik te energetske kompanije iz Srbije. Vlada Srbije, koja u vlasništvu NIS−a ima udeo od 29,9 odsto, uputila je 7. aprila zahtev da se u vidu dividende distribuira veći deo profita od dosadašnje razmere isplate od 25 odsto saopštila je Sinteza. 

Održavanje dividende na 25 odsto NIS−ovog profita je „logično i donekle opravdano sve dok je NIS u ozbiljnom razvoju, procesu investiranja i istraživanja na polju rafinacije i baze resursa“, izjavio je Sintezin analitičar Miloš Bijanić. 

Povećanje dividende bi imalo smisla nakon stabilizacije pozicije na balkanskom tržištu, dodao je. Bruto dividenda bi trebalo da iznosi oko 74 dinara, odnosno 63 neto. Vrednost NIS−ovih akcija je juče na Beogradskoj berzi porasla 0,42 odsto na 942 dinara.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
insajderxxx
Still learning
Still learning



Broj poruka : 51
Points : 255
Datum upisa : 27.05.2013

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/27/2014, 11:01

Savez Rusije i Kine kazna za Evropu
http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2014&mm=05&dd=27&nav_id=853352
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/27/2014, 11:28

Jedna zanimljivost u vezi Gazproma,ako niste znali:

Najveća oil&gas zapadna kompanija Exxon na 424 milijardi dolara prihoda ostvari 32 milijarde neto dobiti.
Gazprom na 166 milijardi dolara prihoda ostvari 37 milijardi dolara neto dobiti.
Exxon ima MCAP na burzi 435 milijardi a Gazprom 96 milijardi iako isplaćuje duplo veću dividendu a i ukupne zalihe nafte i plina su mu dosta veće.



_________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 528
Points : 1425
Datum upisa : 17.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/27/2014, 12:08

insajderxxx ::
Savez Rusije i Kine kazna za Evropu
http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2014&mm=05&dd=27&nav_id=853352

Kakav idiotski naslov,nema tu nikakve kazne za EU,kupovace EU kao sto je i do sad,a jedino se tu raduju Kinezi,Rusima je to iznudjen potez,jer su posle 10 godina pregovora drasticno spustili cenu da bi ga potpisali...

Osim toga,sve je to na dugackom stapu,tek za 4-5 god...
Nazad na vrh Ići dole
Zane
Our family
Our  family



Broj poruka : 179
Localisation : Niš
Points : 294
Datum upisa : 05.06.2009

Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 7. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 7. DEO - Page 20 Icon_minitime5/27/2014, 19:50

zna li se vreme preseka za dividendu?
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 7. DEO
Nazad na vrh 
Strana 20 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 24 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 9. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 10. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 12. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 11. DEO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: